Bilet wstępu

Pałac wersalski: bilet wstępu z audioprzewodnikiem

Pałac wersalski: bilet wstępu z audioprzewodnikiem

Od 83,21 zł za osobę

Zwiedź centrum władzy politycznej we Francji przed rewolucją francuską. Zobacz pałac, obejrzyj wystrój Króla Słońce w Galerii Zwierciadlanej i przespaceruj się po ogrodach pałacowych (w szczycie sezonu).

Informacje o bilecie

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Ważność 1 dzień
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie
Zawiera audioprzewodnik
hiszpański, chiński, angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, polski, portugalski, rosyjski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Poznaj ciekawe fakty o głównych postaciach francuskiej monarchii, takich jak Król Słońce, dzięki wielojęzycznemu audioprzewodnikowi
 • Przespaceruj się po olśniewającej Galerii Zwierciadlanej
 • Zwiedź ogrody formalne i nieformalne (tylko w określone dni w sezonie)
Pełny opis
Zobacz bogato zdobione komnaty reprezentacyjne i zapierającą dech w piersiach Galerię Zwierciadlaną wewnątrz oficjalnej rezydencji francuskiej monarchii z okresu od 1682 do 1789 roku, czyli pałacu wersalskiego. Dowiedz się więcej o Ludwiku XIV i innych francuskich monarchach dzięki bezpłatnemu audioprzewodnikowi. Wersal znajduje się w odległości zaledwie 30 minut jazdy pociągiem od centrum Paryża. W przeszłości był senną wioską, dopóki w 1623 roku Ludwik XIII nie zaczął budować tam rezydencji myśliwskiej. Pod koniec wieku ciągła ekspansja sprawiła, że miasteczko i zamek stały się symbolicznym centrum monarchii absolutnej Ancien Régime. Ludwik XIV przeniósł rodzinę królewską do pałacu w 1682 roku, a dwa ogromne nowe skrzydła zostały dodane podczas drugiej fazy budowy (1678-1715). Twój bilet pozwoli Ci odwiedzić komnaty reprezentacyjne zaprojektowane przez Le Vau. Przekonaj się, jak wyglądało życie na francuskim dworze, przechadzając się po lśniącej Galerii Zwierciadlanej. Poznaj ciekawe fakty o głównych postaciach francuskiej monarchii aż do rewolucji francuskiej, kiedy to rodzina królewska została zmuszona do powrotu do Paryża w październiku 1789 roku. Przespaceruj się po kultowych ogrodach we własnym tempie i podziwiaj fontanny, rzeźby oraz pięknie wypielęgnowane trawniki. W sezonie czas oczekiwania na wejście do pałacu wersalskiego może wynosić ponad 2 godziny, nawet z wcześniej zarezerwowanym biletem. Przyjedź wcześnie rano lub w środku popołudnia, aby uniknąć długich kolejek.
Wliczone w cenę
 • Bilet wstępu bez kolejki do pałacu wersalskiego
 • Wstęp do ogrodów pałacowych (tylko jeśli nie odbywa się widowisko z fontannami – sprawdź pole z dodatkowymi informacjami)
 • Audioprzewodnik do pobrania (dostępny w języku hiszpańskim, chińskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim, polskim, portugalskim i rosyjskim)
 • Wstęp do ogrodów pałacu wersalskiego w dni, w których odbywają się Grandes Eaux Spectacles
 • Wstęp do Trianonu
 • Wstęp do posiadłości Marii Antoniny
 • Przewodnik
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19

Należy dokonać rezerwacji online, ponieważ kasy biletowe są nieczynne.

Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 12 lat, muszą okazać dowód pełnego zaszczepienia, dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub ujemny wynik testu wykonanego nie więcej niż 24 godziny przed rozpoczęciem atrakcji.

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Miejsce zbiórki

Okaż swój kupon bezpośrednio przy wejściu do pałacu. Przybądź wcześnie, o godz. 8.45, aby uniknąć długich kolejek podczas kontroli bezpieczeństwa w szczycie sezonu. Palais de Versailles, Place d'Armes, 78000 Versailles Ze względu na prace wykonywane na linii kolejowej RER C od 15 lipca do 25 sierpnia w tym okresie do pociągu będzie można wsiąść dopiero na stacji Javel (metro 10).

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co należy przynieść

 • Parasolka
 • Paszporty lub dowody tożsamości dla dzieci

Co trzeba wiedzieć

 • Z powodu COVID-19 na miejscu nie jest dostępny audioprzewodnik; należy go pobrać ze strony internetowej pałacu.
 • Wstęp do pałacu jest bezpłatny dla osób w wieku poniżej 18 lat i obywateli UE w wieku poniżej 26 lat. Rezerwacja biletu nie jest konieczna, ale wymagany jest dokument tożsamości. Osoby spoza UE w wieku 18-25 lat muszą zakupić bilet.
 • Przed punktem kontroli bezpieczeństwa może tworzyć się kolejka. Dzięki temu biletowi ominiesz tylko kolejkę do kasy.
 • Aby wejść do ogrodów w tych dniach, należy uiścić dodatkową opłatę w wysokości 9 EUR. Możesz także zarezerwować bilet „Pałac wersalski: Bilet całodniowy i widowisko z fontannami”.
 • Noszenie maseczki jest obowiązkowe dla zwiedzających pałac.
 • Wstęp do pałacu jest bezpłatny dla dzieci w wieku poniżej 18 lat i obywateli UE w wieku poniżej 26 lat. Rezerwacja biletu nie jest konieczna, ale wymagany jest dokument tożsamości. Nadal konieczne będzie odebranie bezpłatnego biletu w kasie. Osoby spoza UE w wieku 18-25 lat muszą zakupić bilet.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4 /5

na podstawie 1700 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość/cena
  3,8/5
 • Jakość usług
  4/5
 • Organizacja
  3,8/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Si viajas a París, el Palacio de Versalles es uno de los lugares que debes conocer. Lo mejor es ir desde temprano para poder hacer la visita completea i tener tiempo de recorrer los jardines y la aldea de la Reina. Para llegar es necesario tomar el RER, verifica que las estaciones estén funcionando de manera normal el día de tu visita, ya que en Paris suelen cerrar muchas estaciones de metro y RER por diferentes razones y eso puede ocasionarte retrasos, especialmente si tu boleto tiene una hora especifica de ingreso.

Czytaj dalej

25 listopada 2019

Wszystko było w porządku, ale poprawą byłoby uzyskanie audioprzewodnika w dwóch językach dla tej samej rezerwacji. W moim przypadku zarezerwowałem z angielskim dźwiękiem, ale moja żona wymagała koreańskiego, aw formularzu rezerwacji możesz wybrać tylko jeden język. W końcu mogliśmy zmienić żonę przy wejściu.

10 stycznia 2020

6 sierpnia 2021

Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 59528