Dodaj daty

Sainte-Chapelle

Sainte-Chapelle – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Paryż: bilet wstępu do kaplicy Sainte-Chapelle

1. Paryż: bilet wstępu do kaplicy Sainte-Chapelle

Poznaj niezwykły styl gotycki i oszałamiające witraże kaplicy Sainte-Chapelle w Paryżu dzięki temu biletowi wstępu. Zwiedzaj ten klejnot francuskiej estetyki gotyckiej w swoim tempie, korzystając z broszury informacyjnej do samodzielnego zwiedzania. Spędź godzinę, podziwiając spektakularne witraże, za sprawą których kaplica Sainte-Chapelle jest tak sławna. Witraże o wysokości 15 metrów zdobią 15 okien i przedstawiają 1113 scen ze Starego oraz Nowego Testamentu. Dowiedz się więcej o tych szklanych obrazach dzięki broszurze informacyjnej. Poznaj fakty na temat świętych relikwii i przedmiotów, takich jak korona cierniowa czy Mandylion, które tu przechowywano. Zwróć uwagę na namalowane na suficie gwiazdy.

Paryż: bilet łączony do Sainte-Chapelle i Conciergerie

2. Paryż: bilet łączony do Sainte-Chapelle i Conciergerie

Wykorzystaj w pełni swoją wizytę w Palais de la Cité, odwiedzając 2 niezwykłe zabytki: Sainte-Chapelle i Conciergerie.Podczas wizyty w Conciergerie poznasz dawny trybunał rewolucji francuskiej. W tym malowniczym miejscu zobacz cele przestępców i grobowce bohaterów tego wydarzenia. Obok Conciergerie podziwiaj Sainte-Chapelle, jeden z najpiękniejszych przykładów architektury gotyckiej na świecie. Zobacz starożytne witraże o imponującej głębi kolorów i pięknym wzornictwie. Dzięki temu biletowi możesz spędzić tyle czasu ile chcesz w każdym z tych kultowych paryskich zabytków. Skorzystaj z HistoPada i odkryj pomieszczenia z czasów średniowiecza i rewolucji w Conciergerie, a także przestrzenie, które zniknęły. To cyfrowe narzędzie pozwala cofnąć się w czasie dzięki rzeczywistości rozszerzonej, rekonstrukcjom 3D i funkcjom interaktywnym.

Paryż: bilet wstępu do Sainte-Chapelle i rejs po Sekwanie

3. Paryż: bilet wstępu do Sainte-Chapelle i rejs po Sekwanie

Spędzaj mniej czasu w kolejkach, a więcej na podziwianiu najlepszej kolekcji witraży w Sainte-Chapelle. Zdobądź broszurę na wycieczkę z przewodnikiem i zobacz okna, dzięki którym Sainte-Chapelle jest klejnotem francuskich zabytków gotyku. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem i podziwiaj piękno Sainte-Chapelle, gotyckiej kaplicy królewskiej w średniowiecznym Palais de la Cité. Podziwiaj 1113 witraży w pomniku i poznaj jego wspaniałą historię. Ozdobiony wyjątkową kolekcją 15 szklanych paneli i rozetą, ten klejnot lśniącej architektury gotyckiej leży w sercu królewskiej rezydencji. Wejdź do środka, aby przyjrzeć się bliżej tej bogatej dekoracji. Oprócz wyjątkowych witraży w Sainte-Chapelle znajdują się chrześcijańskie artefakty Męki Pańskiej, w tym Korona Cierniowa, fragment Prawdziwego Krzyża i święte oblicze Edessy. Dowiedz się, jak posiadanie tych świętych relikwii uczyniło francuskich monarchów głową zachodniego chrześcijaństwa.

Paryż: wieża Eiffla, muzeum w Luwrze i rejs po Sekwanie

4. Paryż: wieża Eiffla, muzeum w Luwrze i rejs po Sekwanie

Zobacz znane na całym świecie atrakcje Paryża w ciągu zaledwie jednego dnia. Wjedź windą na wieżę Eiffla, podziwiaj kultowe dzieła sztuki w Luwrze i zobacz zabytki wzdłuż Sekwany podczas malowniczego rejsu po rzece. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem w pobliżu wieży Eiffla. Wejdź na górę i podziwiaj widoki Paryża z drugiego lub najwyższego piętra (w zależności od wybranej opcji). Dowiedz się najważniejszych rzeczy o budowie wieży i życiu jej twórcy – Gustawa Eiffla. Następnie przewodnik zabierze Cię do Luwru. Po drodze poczujesz klimat Paryża niczym jeden z jej mieszkańców. W Luwrze zobaczysz arcydzieła, takie jak Mona Lisa. Zwiedzaj muzeum w swoim tempie i odkryj wiele różnych szkół artystycznych, oglądając włoskie i francuskie obrazy lub antyczne dzieła sztuki w dziale egipskim i greckim. Twój przewodnik wręczy Ci bilet na rejs po Sekwanie. Odkryj Paryż z innej perspektywy wzdłuż nabrzeża i zobacz takie zabytki jak Muzeum Orsay, Luwr, Conciergerie, most Aleksandra III i katedra Notre-Dame de Paris.

Paryż: wycieczka z przewodnikiem, rejs i wejście do Sainte Chapelle

5. Paryż: wycieczka z przewodnikiem, rejs i wejście do Sainte Chapelle

Ciesz się dogłębną eksploracją mitów i legend ukrytych za paryską dzielnicą Île de la Cité. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem i podziwiaj gotycką wspaniałość katedry Notre Dame. Zobacz olśniewające witraże w Sainte Chapelle z dołączonym biletem i popłyń w dół Sekwany podczas rejsu statkiem. Twój dzień zaczyna się od spaceru brzegiem Sekwany, podczas którego dowiesz się wszystkiego o ukrytej historii tego intrygującego miasta, podziwiając po drodze jego romantyczne widoki. Następnie czas na krótką wędrówkę ulicami Île Saint-Louis, gdzie zobaczysz wspaniały widok na następny przystanek. Zbliżając się do słynnej katedry Notre Dame, przewodnik zabierze Cię w czasie o setki lat, kiedy po raz pierwszy zbudowano potężną katedrę (odległość, od której mierzone są wszystkie punkty we Francji), a Paryż wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj. Zostaniesz zabrany tak blisko majestatycznego punktu orientacyjnego, jak trwająca renowacja pozwoli ci zapewnić najlepsze możliwe widoki. Po przekroczeniu rzeki do zabytkowej Dzielnicy Łacińskiej będziesz spacerować wijącymi się, brukowanymi uliczkami, gdzie usłyszysz historie i poznasz postacie - poetów, filozofów, artystów - które uczyniły Paryż Miastem Świateł. Następnie wystarczy krótki spacer do Conciergerie, najstarszej zachowanej części Palais de la Cité. Ta dawna rezydencja królewska królów Francji stała się więzieniem podczas Rewolucji Francuskiej. Wejdziesz z wcześniej zarezerwowanymi biletami i otrzymasz wycieczkę z przewodnikiem.* Następnie udasz się do najpiękniejszej kaplicy w mieście — Sainte Chapelle. Ta królewska kaplica została pierwotnie zbudowana, aby pomieścić relikwie, a dziś nadal jest jednym z najbardziej oszałamiających pokoi w Paryżu. To także jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta. Na szczęście będziesz mieć bilety wstępu bez kolejki i wycieczkę z przewodnikiem*, aby w pełni docenić ten niezwykły zabytek. Po przejściu przez spokojny plac Place Dauphine przewodnik zafunduje Ci specjalną niespodziankę — rejs po Sekwanie, podczas którego możesz zobaczyć Paryż i wiele wspaniałych budynków z nowego punktu widokowego. Rejs potrwa godzinę i będzie miał na pokładzie przewodnika na żywo. *Uwaga: ta wycieczka obejmuje wycieczkę z przewodnikiem po Conciergerie i Sainte Chapelle od 1 kwietnia 2023 r. Wycieczki przed tą datą obejmują zwiedzanie wspaniałej Sainte-Chapelle z przewodnikiem. Odwiedzone strony: Katedra Notre Dame (z zewnątrz) Île de la Cité Święta Kaplica Sekwana Umieść Dauphine'a Dzielnica Łacińska Île Saint-Louis

Paryż: Wycieczka piesza Ile de la Cite z katedrą Notre Dame

6. Paryż: Wycieczka piesza Ile de la Cite z katedrą Notre Dame

Dołącz do swojego przewodnika na fascynującą pieszą wycieczkę po uroczym i historycznym Ile de la Cite. Rozpocznij swoją wycieczkę po lewym brzegu Sekwany w Dzielnicy Łacińskiej i przejdź obok słynnej księgarni Shakespeare & Company, miejsca spotkań literackich legend „straconego pokolenia”. Następnie zobacz imponującą gotycką strukturę katedry Notre Dame. Zbudowana w XIII wieku, ta wspaniała budowla niedawno przetrwała niszczycielski pożar, ale nadal dumnie stoi jako symbol miasta. Dowiedz się o jej niesamowitej konstrukcji i obserwuj, jak rozwija się przed tobą historia, gdy przygotowuje się do stania prosto przez kolejne osiem wieków. Następnie wybierz się na krótki spacer po uroczym targu kwiatowym do Sainte Chapelle. Zbudowany w XIII wieku przez króla Saint Louis, 80% ścian pokrywają niezwykłe kolorowe szklane okna. Twoja ostatnia wizyta to Conciergerie, zbudowana jako średniowieczny pałac, ale najbardziej znana jako więzienie i ostatni dom królowej Marii Antoniny podczas rewolucji francuskiej.

Prywatna wycieczka samochodowa po paryskim Starym Mieście i najważniejszych atrakcjach

7. Prywatna wycieczka samochodowa po paryskim Starym Mieście i najważniejszych atrakcjach

Każda dzielnica Paryża ma do zaoferowania coś niesamowitego i nie musisz rezygnować z żadnej atrakcji tylko dlatego, że nie masz czasu ani energii na długi spacer. Ta prywatna wycieczka samochodowa obejmuje wygodne transfery pomiędzy miejscem zakwaterowania a najważniejszymi atrakcjami i ukrytymi klejnotami Paryża. Zobacz Miasto Świateł jak nigdy dotąd. Zarezerwuj naszą 3-godzinną wycieczkę samochodową, aby zobaczyć wybrane atrakcje Paryża. Odbierzemy Cię bezpośrednio z miejsca zakwaterowania czystym, klimatyzowanym pojazdem odpowiednim dla wielkości Twojej grupy. Będziesz podróżować wygodnie i cieszyć się komentarzami na pokładzie z Przewodnika Eksperta podczas zwiedzania eleganckich paryskich uliczek Starego Miasta i nie tylko. Do najważniejszych atrakcji należy Ile de la Cité, mała wyspa znana jako miejsce narodzin Paryża, na której znajduje się majestatyczna katedra Notre Dame, Sainte-Chapelle i Conciergerie – dawny pałac królewski i więzienie po rewolucji francuskiej. Dowiesz się ciekawych faktów na temat Luwru – najczęściej odwiedzanego muzeum na świecie, podziwiasz bogatą fasadę Palais Garnier i zobaczysz Łuk Triumfalny – jeden z symboli narodowych Francji (tylko z zewnątrz). Oczywiście zabierzemy Was również na Pola Marsowe, gdzie znajduje się słynna Wieża Eiffla. Pod koniec wycieczki zostaniesz zabrany z powrotem do miejsca zakwaterowania. Zarezerwuj 6-godzinną wycieczkę samochodową, aby zobaczyć więcej Paryża i odwiedzić Panteon, Bazylikę Sacré-Cœur i Ogrody Luksemburskie. Ta rozszerzona wycieczka obejmuje bilety bez kolejki do Panteonu, XVIII-wiecznego kościoła i mauzoleum ze spektakularną architekturą neoklasycystyczną oraz grobowcami słynnych Francuzów. Unikaj tłumów i idź prosto, aby podziwiać jego piękne wnętrze wypełnione freskami, obrazami i posągami. Kolejną atrakcją będzie bazylika Sacré-Cœur, cenny klejnot wzgórza Montmartre. Oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Miasto Świateł, w którym kryje się wiele skarbów sztuki. Zatrzymasz się także w Ogrodzie Luksemburskim, zielonej miejskiej oazie z Pałacem Luksemburskim i repliką Statuy Wolności. Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową, aby wzbogacić swoje wrażenia wizytą w muzeum i tarasem widokowym Łuku Triumfalnego. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji Paryża, dlatego oferujemy bilety bez kolejki, aby zaoszczędzić czas. Twój prywatny przewodnik poprowadzi Cię przez historię i architekturę tego kultowego zabytku oraz zapozna Cię z niesamowitym panoramicznym widokiem, jaki oferuje. Będzie to emocjonujące przeżycie połączone z dużą dawką ciekawych faktów na temat historii Francji.

Paryż: Discovery Hop-On Hop-Off i Paris by Night Tour

8. Paryż: Discovery Hop-On Hop-Off i Paris by Night Tour

Odkryj słynne zabytki Paryża w dzień podczas wycieczki hop-on hop-off lub oświetlone w nocy podczas wycieczki autobusowej z otwartym dachem. Zobacz najsłynniejsze zabytki i budynki miasta z doskonałych punktów widokowych i poznaj historię miasta z audioprzewodnika. W ciągu dnia korzystaj z największej sieci tras hop-on-hop-off w Paryżu, aby odwiedzić Miasto Światła, jego zabytki i dzielnice we własnym tempie. Skorzystaj z każdego przystanku, aby odwiedzić historyczne miejsca, takie jak Opera, Luwr, Katedra Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Muzeum Orsay, Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla i wiele innych. Ciesz się elastycznością, aby wysiąść w dowolnym momencie i spacerować po najbardziej urokliwych dzielnicach Paryża, artystycznej dzielnicy Montmartre, tętniącej życiem Dzielnicy Łacińskiej, modnym Marais lub spokojnej Ile de Saint Louis. Nocą przeżyj wyjątkową 2-godzinną wycieczkę, która zabierze Cię obok najważniejszych zabytków, doskonale oświetlonych w nocy. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na Miasto Świateł w całej jego okazałości z górnego pokładu naszych autobusów. Zarówno podczas dziennych, jak i nocnych wycieczek posłuchaj komentarza audio specjalnie zaprojektowanego dla naszych tras, dostępnego w 5 językach. Jeśli podróżujesz z dziećmi, zabawny komentarz przeznaczony tylko dla dzieci zapewni im rozrywkę na całej trasie.

Paryż: 4-dniowy karnet do muzeum i łódź po Sekwanie typu Hop-On Hop-Off

9. Paryż: 4-dniowy karnet do muzeum i łódź po Sekwanie typu Hop-On Hop-Off

Zobacz wszystko, co Paryż ma do zaoferowania dzięki temu 4-dniowemu rejsowi po Sekwanie z możliwością wsiadania i wysiadania z możliwością wsiadania i wysiadania oraz karnetowi do muzeum. Spędź 4 dni odwiedzając najlepsze muzea, takie jak Luwr i Centrum Pompidou, i zobacz katedrę Notre-Dame i Wieżę Eiffla z rzeki. Dzięki 4-dniowej przepustce do Muzeum Paryża zyskasz złoty bilet do artystycznego i historycznego dziedzictwa miasta. Ciesz się dostępem do: • Muzeum Luwru • Łuk Triumfalny • Musée d’Orsay • Musée de l’Armée • Zwiedzanie Notre-Dame • Musée National de l’Orangerie • Grobowiec Napoleona 1er • Centrum Pompidou • Conciergerie • Muzeum Rodina • Sainte-Chapelle • Panteon • Musée National d’Art modern • Musée National des Arts Asiatiques • Guimet • Dekoracje Les Arts • Musée des Arts et métiers • Musée de l’Assistance Publique, Hôpitaux de Paris • Musée du quai Branly • Musée Picasso w Paryżu • Kaplica ekspiatoire • La Cinémathèque française • Musée du Cinéma • Cité des Sciences et de l’Industrie • Musée National Eugène Delacroix • Musée des Égouts de Paris • Narodowe Muzeum Morskie • Musée de la Monnaie • Cité de l’Architecture et du Patrimoine • Musée National des Monuments français • Musée Gustave Moreau • Musée National du Moyen Âge, Thermes i hôtel de Cluny • Cité de la Musique, Musée de la Musique • Crypte archéologique de Notre-Dame • Musée de l’Ordre de la Libération • Musée des Plans-reliefy • Musée de la Poste Zobacz te zabytki: • Châteaux de Versailles et du Trianon • Zamek Rambouillet • Maison d’Auguste Rodin à Meudon • Bazylika katedralna Saint-Denis • Willa Savoye • Zamek Vincennes • Musée de l’Air et de l’Espace • Narodowe Musée d’Archéologie de Saint-Germain-en-Laye • Musée National de la Céramique de Sèvres • Abbaye Royale de Chaalis • Musée et domaine nationaux du Château de Compiègne • Musée Condé, Château de Chantilly • Musée départemental Maurice Denis • Zamek Fontainebleau • Zamek Maisons-Laffitte • Musée National des Châteaux de Malmaison et Bois-Préau • Zamek Pierrefonds • Musée National de Port-Royal des Champs • Narodowe Muzeum Renesansu • Zamek Ecouen Uzupełnij swoje wizyty w zabytkach sztuki i zabytkach Paryża 4-dniowym biletem na rejs typu hop-on hop-off. Zatrzymaj się przy: • Katedra Notre Dame • Ogród Plantes • Hotel de Ville • Muzeum w Luwrze • Place de la Concorde • Wieża Eiffla • Katedra Notre Dame • Saint-Germain-des-Prés • Musée d'Orsay • Nieważne

Paryż: bilet wstępu i rejs do Sainte-Chapelle i Conciergerie

10. Paryż: bilet wstępu i rejs do Sainte-Chapelle i Conciergerie

Sainte-Chapelle z XIII wieku, niedawno odrestaurowana francuska gotycka kaplica. Twój bilet do Sainte-Chapelle zapewnia również bezpośredni wstęp do tego pomnika, który zawiera ponad 1000 scen ze Starego i Nowego Testamentu. Ciesz się Sainte-Chapelle, jednym z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej na świecie. Podziwiaj zabytkowe witraże, które zachwycają intensywnością kolorów i zachwycającym designem Dalej, Nie byle jaki zabytkowy budynek – jeden z najstarszych w Paryżu. Stoi w tym samym miejscu, w którym Rzymianie, którzy podbili miasto z rąk Celtów w I wieku p.n.e., wznieśli swoją pierwszą fortecę. Pałac zbudowany na fundamentach starego fortu stał się ostatecznie używany jako dom królewski przez królów Francji przez około 1300 lat, aż królowie w XIV wieku zaczęli przenosić swoją działalność na czystsze i większe, łatwiejsze do obrony obszary poza metropolią Centrum. Ale przez te 1300 lat Palais de la Cite (którego częścią była Conciergerie) zmienił się w siedzibę francuskich królów i epicentrum różnorodnych zadań politycznych, które przekształciło się w starą rzymską placówkę w największe i najbardziej imponujące miasto w całej Europie. Europy. Conciergerie to dziś konstrukcja to mozaika różnych stylów architektonicznych, które zostały wprowadzone i rozszerzone przez wyjątkowych królów, w tym wspaniałe sale, cele więzienne, biura administracyjne, a nawet sala tortur. Ich dodatki stworzyły zapierające dech w piersiach pokoje, takie jak Guards Room i Hall of the Soldiers, które nadal możesz zobaczyć, jeśli wybierzesz się na wycieczkę po Conciergerie. Nie trzeba dodawać, że budynek przeszedł długą drogę od pierwotnego drewnianego zamku, który wznieśli tam Rzymianie. Podczas wizyty w Conciergerie odkryj historyczną salę sądową rewolucji francuskiej. W tym malowniczym miejscu doceń cele przestępców i grobowce bohaterów rewolucji francuskiej. Uzyskaj informacje o przemianie Conciergerie w jej historii, od pałacu królewskiego po sprawiedliwość francuskiego monarchy i rewolucyjny akt sądowy. Zobacz celę, w której uwięziono Marię Antoninę, wśród innych słynnych więźniów z tego okresu. I wreszcie odkryj Paryż w inny sposób podczas tej wycieczki po Sekwanie. Po wejściu na pokład będziesz cieszyć się 1-godzinnym rejsem po Sekwanie, podziwiając brzegi rzeki wpisane na listę UNESCO i paryskie zabytki, takie jak Wieża Eiffla, Les Invalides, Luwr, Muzeum Orsay, Notre-Dame de Paris i liczba monumentalnych mostów. Zobacz łodzie mieszkalne i pływające restauracje, płynąc pod mostami na całej Sekwanie, dodając do uroczego ekosystemu tego wyjątkowego miasta. Każdą łódź można otrzymać w godzinach pracy firmy.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Sainte-Chapelle: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sainte-Chapelle? Kliknij tutaj.

Sainte-Chapelle: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 6401 opinii

Zdecydowanie zdobądź bilety z pominięciem linii Sainte-Chapelle, poszliśmy o 9 rano w sobotę. Brak linii w tym czasie, ale kiedy wyszliśmy o 10:30, kolejka do wejścia była bardzo długa! Witraż był absolutnie wspaniały! Jedyne, co bym zmienił, to czas, następnym razem, gdy zarezerwuję na południe, w ten sposób będziesz mieć pełne światło słoneczne wpadające przez okna. Upewnij się też, że nie mówisz ciszej, bo inaczej zostaniesz zbesztany przez docenta – głośna Amerykanka została uciszona w bardzo zawstydzający sposób!

Wycieczka była bardzo miła, ns. bardzo miły przewodnik Jeanette czekała na nas kilka razy, ponieważ zgubiliśmy się. . nie wsiada na łódź na rejs, ale czeka na nas u nas. wracać, a następnie towarzyszyć nam do luwru, wchodząc jako grupa preferencyjnym pasem, a następnie po wyjaśnieniu, jak go skręcić, przywitał nas dużym uśmiechem. Zalecana!

Warto odwiedzić St Chapelle. Zarezerwuj z wyprzedzeniem. Wstęp był bardzo dobrze zorganizowany. Na mój gust byłoby też w porządku, gdyby było tam mniej ludzi, ale wszyscy tak myślą, a mimo to każdy ma prawo doświadczyć tej pięknej sztuki. Rozpoznać historie biblijne na wielu obrazach... To prawdopodobnie zajęłoby kilka dni w St. Chapelle

Nasza przewodniczka, Catalina, była niesamowita! Super słodki i opiekuńczy. Podał wiele informacji o Paryżu w Eifflu. Byłeś bez przewodnika na łodzi iw Luwrze. Straciliśmy dużo pieniędzy, ale jeśli nigdy wcześniej nie byłeś w Paryżu, posiadanie przewodnika jest bardzo miłe!

Przepiękna bazylika, choć bardzo mała, warto przyjść rano bo nawet mając kupione bilety potrafi stać już kolejka do wejście z biletami. Na przeciwko atrakcji fajne restauracje, blisko inne atrakcje np. Notre Dame. Bez problemu zrealizowaliśmy kupon.