Sainte-Chapelle

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Sainte-Chapelle: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sainte-Chapelle? Kliknij tutaj.

Sainte-Chapelle: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 4537 opinii

Musisz zobaczyć! Witraże w Sainte-Chapelle są oszałamiające! Gorąco polecam również odwiedzić Conciergerie. Nie jest dobrze znany, ale ma tam dużo historii. Został zaktualizowany, ale mają świetny film na tablecie, który zabierasz ze sobą. Pokazuje, jak kiedyś wyglądało i do czego służyły różne części więzienia. Również Marie Antionette była tu przetrzymywana przez 8 miesięcy, zanim została zabrana na gilotynę, gdzie znajduje się obecny Place de la Concorde.

To piękny kościół z bogatą historią i piękną sztuką. Podobało nam się miejsce, ponieważ nie było zbyt tłoczno, ale jest to mały obszar, który widzę w szczytowym czasie podróży, jest zapakowany i mniej przyjemny. Przyszedłem przed południem w pochmurny dzień, na szczęście udało mi się zobaczyć witraż, gdy wyszło słońce, zmieniło atmosferę pomieszczenia.

Pierwszy widok górnej kaplicy jest bardzo imponujący. Zatrzymaliśmy się tutaj około godziny i cieszyliśmy się atmosferą. Dobrym pomysłem jest kupienie planu podróży z planem okien, a następnie próba zidentyfikowania niektórych obrazów biblijnych. Odwiedziliśmy też Conciergerie z histopadami, co jest dość ciekawą aplikacją z rozszerzoną rzeczywistością.

Zakup przewodnika był bardzo łatwy do zarezerwowania i umożliwienia łatwego przywołania naszych biletów. Zarezerwowałem to na wizytę w Sainte Chapelle, ale prawdziwym klejnotem była Conciergerie (nie miała wcześniejszej wiedzy ani zainteresowania). Gorąco polecam na wycieczkę na uboczu, ale można z łatwością spędzić godzinę i kochać każdą sekundę.

Ciesz się niezłomną wizytą w Parigi! Z jego altezza i weteran meravigliose jest wyjątkowa i emocjonująca! La visita dura circa una mezz'ora e la cappella è w pieno centro, quindi facilissima da raggiungere. Assolutamente una tappa obbligatoria da non perdere!