Luwr

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najbardziej znanych dzieł sztuki w Luwrze

Paryski Luwr to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie. W jego legendarnych zbiorach znajduje się ponad 35 tys. obrazów, rzeźb i artefaktów pochodzących z każdej epoki: od prehistorii po dzień dzisiejszy. Arcydzieł jest tu bez liku, ale te 5 to prawdziwa arystokracja!

 • „Mona Lisa” Leonarda da Vinci (1503-1506)

  1. „Mona Lisa” Leonarda da Vinci (1503-1506)

  Prawdopodobnie najsłynniejszy obraz na świecie; stał się niemal synonimem Luwru. Jej tajemniczy uśmiech i powabne spojrzenie co roku przyciągają do Paryża miliony turystów.

 • „Wenus z Milo” (ok. 130-100 p.n.e.)

  2. „Wenus z Milo” (ok. 130-100 p.n.e.)

  Świetnie zachowany przez ponad dwa tysiąclecia pomnik Afrodyty, greckiej bogini piękna i miłości, to jeden z najsłynniejszych okazów starożytnej rzeźby z Grecji.

 • „Zbuntowany Jeniec” Michała Anioła (1513)

  3. „Zbuntowany Jeniec” Michała Anioła (1513)

  Ta mierząca 2,15 metra rzeźba mocującego się ze swoimi kajdanami jeńca to jedno z największych osiągnięć Michała Anioła i pierwszorzędna demonstracja, jak doskonale rzeźba potrafi oddać ruch.

 • „Siedzący Skryba” (ok. 2600 p.n.e.)

  4. „Siedzący Skryba” (ok. 2600 p.n.e.)

  Ta wspaniała, pamiętająca czasy faraonów rzeźba z wapienia to jeden z najbardziej znanych eksponatów w zgromadzonej przez muzeum kolekcji egipskich antyków.

 • Piramida Luwru projektu I.M. Pei (1989)

  5. Piramida Luwru projektu I.M. Pei (1989)

  Kiedy ją wznoszono, wzbudzała wiele kontrowersji, ale dziś Piramida Luwru jest jednym z największych skarbów kultury Paryża. Nocą wrażenia spotęgowane są pięknym oświetleniem – nie przegap tego widoku!

Zaplanuj pobyt

 • Jak uniknąć kolejek?

  Kolejki do Luwru mogą być męczące. Główne wejście (przez Piramidę Luwru) zawsze jest tym najbardziej obleganym. Można więc skorzystać z wejścia mieszczącego się w podziemnym centrum handlowym Carrousel du Louvre – możesz kupić swój bilet i szybko przejść kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli jednak chcesz obejrzeć piramidę, żaden problem – możesz to zrobić wychodząc.

 • "Przygotuj się i zwiedzaj we własnym tempie "

  Muzeum jest gigantyczne, więc koniecznie zarezerwuj dużo czasu na zobaczenie wszystkiego, co chcesz. W większość dni Luwr jest czynny w godz. 9.00-18.00, a w środy i piątki do godz. 21.45. Przyjdź wcześnie, weź jedną z dostępnych za darmo przy kasie map i zaplanuj swoją wizytę – warto!

 • Uwaga na wtorki!

  Luwr, podobnie jak wiele innych paryskich muzeów, jest nieczynny we wtorki. Skorzystaj z okazji i tego dnia udaj się zobaczyć inne atrakcje, takie jak Wieża Eiffla czy Łuk Triumfalny!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Luwr jest czynny od 9.00 do 18.00; w środy i w piątki do 21.45. We wtorki jest zamknięty.
 • Cena
  Bilet, który daje dostęp do stałych ekspozycji, kosztuje 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik na pewno uatrakcyjni Twoją wizytę. Istnieje też możliwość wypożyczenia audioprzewodnika lub wykupienia wycieczki dla małej grupy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Wsiądź w linię nr 1 paryskiego metra i wysiądź na stacji „Palais Royal–Musée du Louvre”. Autobus Paris Open Tour zatrzymuje się pod piramidą.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Niektóre sale są zamykane na pół godziny przed zamknięciem całego muzeum.

  • Od października do marca, w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, ekspozycje stałe można oglądać za darmo!

  • W święta państwowe muzeum może być czynne krócej. Może się też zdarzyć, że będzie zamknięte.

Luwr: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 23 381 opinii

Przewodnik był przed czasem, co ułatwiło organizację. Dostaliśmy słuchawki, bez których usłyszenie co mówi byłoby niemożliwe ze względu na panujący tam szum i harmider. Po pożegnaniu z przewodnikiem zostałyśmy jeszcze w środku. Bilet można skasować trzy razy, więc można wyjść i jeszcze raz wejść do muzeum. Dzięki rannej porze ominęłyśmy kolejki m.in. do Mony Lisy. Muzeum jest ogromne i przepiekne. Obejrzenie wszystkich ekspozycji w ciągu jednego dnia graniczy z cudem. Mimo to Luwru nie można pominąć.

2 bilety które kupiliśmy okazały się nie możliwe do zrealizowania w tym dniu musieliśmy je przenieść na drugi dzień tylko ze druga osoba miała już inne plany czyli 1 bilet do kosza Nie ma przewodnika w języku polskim czyli po co jest reklama ze z przewodnikiem jeden plus to dobra cena no i w biurze w którym był odbiur biletów bardzo miła i pomocna obsługa

Rewelacja dzięki super przewodnikowi :-)

Super sprawa- Paryż z perspektywy roweru nabiera innego charakteru, a dzięki komentarzom przewodnika Kevina nie tylko można się dużo dowiedzieć, ale i pośmiać :-) Najciekawsze atrakcje Paryża w pigułce, w towarzystwie wielonarodowosciowej grupy to świetny sposób na zwiedzanie. Polecam!

Super organizacja, luwr bez kolejki i najważniejsze eksponaty

Bardzo dobry wybór - najlepsza inwestycja dla tych którzy chcą zobaczyć jak najwiecej w krótkim czasie - bez stania w kolejkach i bez zastanawiania się gdzie iść

Właściwy spacer po luwrze to połowa czasu. reszta to sosu organizacyjne i dostanie się do środka (z ominięciem kolejki). Ale przewodniczka miła i ogólnie warto.