Luwr

W najpopularniejszym muzeum świata znajdziesz ciekawe eksponaty i arcydzieła z okresu od prehistorii po współczesność.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Bezpłatne anulowanie rezerwacji

Anuluj rezerwację z co najmniej 24-godzinnym wyprzedzeniem i otrzymaj pełny zwrot pieniędzy.

5 najbardziej znanych dzieł sztuki w Luwrze

Paryski Luwr to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie. W jego legendarnych zbiorach znajduje się ponad 35 tys. obrazów, rzeźb i artefaktów pochodzących z każdej epoki: od prehistorii po dzień dzisiejszy. Arcydzieł jest tu bez liku, ale te 5 to prawdziwa arystokracja!

 • „Mona Lisa” Leonarda da Vinci (1503-1506)

  1. „Mona Lisa” Leonarda da Vinci (1503-1506)

  Prawdopodobnie najsłynniejszy obraz na świecie; stał się niemal synonimem Luwru. Jej tajemniczy uśmiech i powabne spojrzenie co roku przyciągają do Paryża miliony turystów.

 • „Wenus z Milo” (ok. 130-100 p.n.e.)

  2. „Wenus z Milo” (ok. 130-100 p.n.e.)

  Świetnie zachowany przez ponad dwa tysiąclecia pomnik Afrodyty, greckiej bogini piękna i miłości, to jeden z najsłynniejszych okazów starożytnej rzeźby z Grecji.

 • „Zbuntowany Jeniec” Michała Anioła (1513)

  3. „Zbuntowany Jeniec” Michała Anioła (1513)

  Ta mierząca 2,15 metra rzeźba mocującego się ze swoimi kajdanami jeńca to jedno z największych osiągnięć Michała Anioła i pierwszorzędna demonstracja, jak doskonale rzeźba potrafi oddać ruch.

 • „Siedzący Skryba” (ok. 2600 p.n.e.)

  4. „Siedzący Skryba” (ok. 2600 p.n.e.)

  Ta wspaniała, pamiętająca czasy faraonów rzeźba z wapienia to jeden z najbardziej znanych eksponatów w zgromadzonej przez muzeum kolekcji egipskich antyków.

 • Piramida Luwru projektu I.M. Pei (1989)

  5. Piramida Luwru projektu I.M. Pei (1989)

  Kiedy ją wznoszono, wzbudzała wiele kontrowersji, ale dziś Piramida Luwru jest jednym z największych skarbów kultury Paryża. Nocą wrażenia spotęgowane są pięknym oświetleniem – nie przegap tego widoku!

Zaplanuj pobyt

 • Jak uniknąć kolejek?

  Kolejki do Luwru mogą być męczące. Główne wejście (przez Piramidę Luwru) zawsze jest tym najbardziej obleganym. Można więc skorzystać z wejścia mieszczącego się w podziemnym centrum handlowym Carrousel du Louvre – możesz kupić swój bilet i szybko przejść kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli jednak chcesz obejrzeć piramidę, żaden problem – możesz to zrobić wychodząc.

 • "Przygotuj się i zwiedzaj we własnym tempie "

  Muzeum jest gigantyczne, więc koniecznie zarezerwuj dużo czasu na zobaczenie wszystkiego, co chcesz. W większość dni Luwr jest czynny w godz. 9.00-18.00, a w środy i piątki do godz. 21.45. Przyjdź wcześnie, weź jedną z dostępnych za darmo przy kasie map i zaplanuj swoją wizytę – warto!

 • Uwaga na wtorki!

  Luwr, podobnie jak wiele innych paryskich muzeów, jest nieczynny we wtorki. Skorzystaj z okazji i tego dnia udaj się zobaczyć inne atrakcje, takie jak Wieża Eiffla czy Łuk Triumfalny!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Luwr jest czynny od 9.00 do 18.00; w środy i w piątki do 21.45. We wtorki jest zamknięty.
 • Cena
  Bilet, który daje dostęp do stałych ekspozycji, kosztuje 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik na pewno uatrakcyjni Twoją wizytę. Istnieje też możliwość wypożyczenia audioprzewodnika lub wykupienia wycieczki dla małej grupy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Wsiądź w linię nr 1 paryskiego metra i wysiądź na stacji „Palais Royal–Musée du Louvre”. Autobus Paris Open Tour zatrzymuje się pod piramidą.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Niektóre sale są zamykane na pół godziny przed zamknięciem całego muzeum.

  • Od października do marca, w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, ekspozycje stałe można oglądać za darmo!

  • W święta państwowe muzeum może być czynne krócej. Może się też zdarzyć, że będzie zamknięte.

Luwr: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 23 519 opinii

Byliśmy bardzo miło zaskoczeni. Zastanawiełem się jak wyjdzie zwiedzanie bez przewodnika i czy nie będzie problemu z przejechaniem między atrakcjami. Paryż ma bardzo dobry transport publiczny i z Google Maps wszędzie można łatwo dojechać. Jeżeli chodzi o same atrakcje. Na Wieżę Eiffla zbiórka o 8:15, dzięki temu byliśmy pierwsi na bramkach i wjechaliśmy na wieżę przed tłumami. Za przewodnika mieliśmy Aidę, na zbiórce pod Wieżą przekazała nam bilety, wyjaśniła jak dojechać do pozostałych atrakcji. Była z nami do drugiego piętra wieży w tym czasie bardzo ciekawie opowiadała o wieży i widocznych niej zabytków. Niestety nie ma tu przewodników mówiących po polsku, nasza Aida mówiła po angielsku, ale dla nas akurat nie był to problem. Rejs po Sekwanie super sprawa, audioprzewodnik w języku polskim, przepływa się obok wielu wspaniałych zabytków łącznie z Katedrą Notre Dame. Na koniec Luwr mieliśmy bilet na godzinę 14. W Luwrze jest tyle do zwiedzania, każdy znajdzie coś dla siebie.

Przewodnik był przed czasem, co ułatwiło organizację. Dostaliśmy słuchawki, bez których usłyszenie co mówi byłoby niemożliwe ze względu na panujący tam szum i harmider. Po pożegnaniu z przewodnikiem zostałyśmy jeszcze w środku. Bilet można skasować trzy razy, więc można wyjść i jeszcze raz wejść do muzeum. Dzięki rannej porze ominęłyśmy kolejki m.in. do Mony Lisy. Muzeum jest ogromne i przepiekne. Obejrzenie wszystkich ekspozycji w ciągu jednego dnia graniczy z cudem. Mimo to Luwru nie można pominąć.

2 bilety które kupiliśmy okazały się nie możliwe do zrealizowania w tym dniu musieliśmy je przenieść na drugi dzień tylko ze druga osoba miała już inne plany czyli 1 bilet do kosza Nie ma przewodnika w języku polskim czyli po co jest reklama ze z przewodnikiem jeden plus to dobra cena no i w biurze w którym był odbiur biletów bardzo miła i pomocna obsługa

Właściwy spacer po luwrze to połowa czasu. reszta to sosu organizacyjne i dostanie się do środka (z ominięciem kolejki). Ale przewodniczka miła i ogólnie warto.

Very good and competent guide. But you need to stay more hours - 2 hours is just to see major attractions.