Luwr

W najpopularniejszym muzeum świata znajdziesz ciekawe eksponaty i arcydzieła z okresu od prehistorii po współczesność.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najbardziej znanych dzieł sztuki w Luwrze

Paryski Luwr to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie. W jego legendarnych zbiorach znajduje się ponad 35 tys. obrazów, rzeźb i artefaktów pochodzących z każdej epoki: od prehistorii po dzień dzisiejszy. Arcydzieł jest tu bez liku, ale te 5 to prawdziwa arystokracja!

 • „Mona Lisa” Leonarda da Vinci (1503-1506)

  1. „Mona Lisa” Leonarda da Vinci (1503-1506)

  Prawdopodobnie najsłynniejszy obraz na świecie; stał się niemal synonimem Luwru. Jej tajemniczy uśmiech i powabne spojrzenie co roku przyciągają do Paryża miliony turystów.

 • „Wenus z Milo” (ok. 130-100 p.n.e.)

  2. „Wenus z Milo” (ok. 130-100 p.n.e.)

  Świetnie zachowany przez ponad dwa tysiąclecia pomnik Afrodyty, greckiej bogini piękna i miłości, to jeden z najsłynniejszych okazów starożytnej rzeźby z Grecji.

 • „Zbuntowany Jeniec” Michała Anioła (1513)

  3. „Zbuntowany Jeniec” Michała Anioła (1513)

  Ta mierząca 2,15 metra rzeźba mocującego się ze swoimi kajdanami jeńca to jedno z największych osiągnięć Michała Anioła i pierwszorzędna demonstracja, jak doskonale rzeźba potrafi oddać ruch.

 • „Siedzący Skryba” (ok. 2600 p.n.e.)

  4. „Siedzący Skryba” (ok. 2600 p.n.e.)

  Ta wspaniała, pamiętająca czasy faraonów rzeźba z wapienia to jeden z najbardziej znanych eksponatów w zgromadzonej przez muzeum kolekcji egipskich antyków.

 • Piramida Luwru projektu I.M. Pei (1989)

  5. Piramida Luwru projektu I.M. Pei (1989)

  Kiedy ją wznoszono, wzbudzała wiele kontrowersji, ale dziś Piramida Luwru jest jednym z największych skarbów kultury Paryża. Nocą wrażenia spotęgowane są pięknym oświetleniem – nie przegap tego widoku!

Zaplanuj pobyt

 • Jak uniknąć kolejek?

  Kolejki do Luwru mogą być męczące. Główne wejście (przez Piramidę Luwru) zawsze jest tym najbardziej obleganym. Można więc skorzystać z wejścia mieszczącego się w podziemnym centrum handlowym Carrousel du Louvre – możesz kupić swój bilet i szybko przejść kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli jednak chcesz obejrzeć piramidę, żaden problem – możesz to zrobić wychodząc.

 • "Przygotuj się i zwiedzaj we własnym tempie "

  Muzeum jest gigantyczne, więc koniecznie zarezerwuj dużo czasu na zobaczenie wszystkiego, co chcesz. W większość dni Luwr jest czynny w godz. 9.00-18.00, a w środy i piątki do godz. 21.45. Przyjdź wcześnie, weź jedną z dostępnych za darmo przy kasie map i zaplanuj swoją wizytę – warto!

 • Uwaga na wtorki!

  Luwr, podobnie jak wiele innych paryskich muzeów, jest nieczynny we wtorki. Skorzystaj z okazji i tego dnia udaj się zobaczyć inne atrakcje, takie jak Wieża Eiffla czy Łuk Triumfalny!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Luwr jest czynny od 9.00 do 18.00; w środy i w piątki do 21.45. We wtorki jest zamknięty.
 • Cena
  Bilet, który daje dostęp do stałych ekspozycji, kosztuje 12 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik na pewno uatrakcyjni Twoją wizytę. Istnieje też możliwość wypożyczenia audioprzewodnika lub wykupienia wycieczki dla małej grupy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Wsiądź w linię nr 1 paryskiego metra i wysiądź na stacji „Palais Royal–Musée du Louvre”. Autobus Paris Open Tour zatrzymuje się pod piramidą.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Niektóre sale są zamykane na pół godziny przed zamknięciem całego muzeum.

  • Od października do marca, w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, ekspozycje stałe można oglądać za darmo!

  • W święta państwowe muzeum może być czynne krócej. Może się też zdarzyć, że będzie zamknięte.

Luwr: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Luwr? Kliknij tutaj.

Luwr: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 43 716 opinii

Paris Pass to najlepsze co możesz dla siebie zrobić odwiedzając Paryż! Wszystkie najważniejsze zabytki odwiedzone, dodatkowo miłe niespodzianki w postaci śniadania lub degustacji szampana, a wycieczki z przewodnikiem dodatkowo pomagały poznać historię tego miasta :) na pewno skorzystam jeszcze raz odwiedzając inne miasta

Nie czułam ducha sztuki a samą komercję! Ludzie nie „ delektują się „ dziełami tylko szybko zaliczają dzieła. Czułam się jak w mrowisku Nie podobali mi się biegnący ludzie tylko do Mona Lizy aby zrobić zdjęcie! Zmęczyłam się tą atmosferą! A na koniec dobiły mnie bary i kawa Starbucks!

Fantastyczna perspektywa na Paryż z poziomu Sekwany. Dobre podsumowanie pieszych wycieczek po mieście. Trzeba pamiętać by zabrać słuchawki do smartfona.

Luwr wspaniały!!! Obowiązkowy punkt na mapie Paryża. Dzięki wcześniejszej rezerwacji czekaliśmy bardzo krótko.

Przy długich kolejkach to bardzo dobra opcja. Kupilismy bilet na 14:00 i weszliśmy od razu. Polecam