Dodaj daty

Luwr

W najpopularniejszym muzeum świata znajdziesz ciekawe eksponaty i arcydzieła z okresu od prehistorii po współczesność.

Luwr – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Paryż: 1-godzinny rejs po Sekwanie

1. Paryż: 1-godzinny rejs po Sekwanie

Weź udział w rejsie w dwie strony po Sekwanie rozpoczynającym się u stóp wieży Eiffla. Przepłyń pod paryskimi mostami i podziwiaj liczne, piękne zabytki położone nad rzeką. Podczas rejsu przysłuchuj się komentarzom dotyczącym Paryża. Podczas rejsu przepłyniesz obok wieży Eiffla, katedry Notre Dame, ratusza, Luwru i wielu innych. Możesz także zdecydować się na rejs nocą, by podziwiać Miasto Świateł z innej perspektywy. Gdy tylko zbliża się zmrok miasto oświetlają światła.  Audioprzewodniki dostępne są w 14 językach i zawierają nagrane komentarze dotyczące Paryża, jego historii, zabytków i architektury. Pamiętaj, że z audioprzewodnika można skorzystać za pomocą smartfona, łącząc się z siecią wi-fi dostępną na pokładzie łodzi.

Paryż: Bilet bez kolejki do Luwru z gospodarzem „Mony Lisy”.

2. Paryż: Bilet bez kolejki do Luwru z gospodarzem „Mony Lisy”.

Przez długi czas, zanim stał się muzeum w 1793 roku, Luwr był jedną z głównych rezydencji królów Francji. Położony w samym sercu Paryża, zajmuje powierzchnię 73 000 metrów kwadratowych i mieści największą kolekcję dzieł sztuki na świecie, od cywilizacji mających ponad 7 000 lat po XIX wiek. Zbiory muzeum podzielone są na 8 działów: Starożytności Egipskie, Greckie, Etruskie i Rzymskie, Starożytności Orientalne, Sztuki Islamskiej, Malarstwa, Rzeźby, Dzieł Sztuki i Grafiki. Po przyjeździe podziwiaj to arcydzieło namalowane przez Leonarda da Vinci w 1506 roku i jeden z najsłynniejszych portretów kobiet na świecie, gospodarz pozwoli Ci cieszyć się muzeum we własnym tempie.

Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

3. Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

Zwiedzaj Luwr we własnym tempie dzięki biletowi wstępu w określonym przedziale czasowym. Dzięki niemu wejdziesz do muzeum w ciągu 30 minut. Podziwiaj niepowtarzalne i znane dzieła sztuki, takie jak „Mona Lisa” i „Wenus z Milo”. Odkryj renesansowe arcydzieła i starożytne egipskie relikty, a także obrazy z okresu od XIII do XX wieku. Muzeum po raz pierwszy otwarto 10 sierpnia 1793 roku, a jego kolekcja obejmowała jedynie 537 obrazów. Ze względu na problemy konstrukcyjne muzeum zamknięto w 1796 roku, by ponownie otworzyć je jako Musée Napoléon w roku 1801 ze znacznie większą już kolekcją.   Od tego czasu kolekcja zyskała 20 tysięcy dzieł. Obecnie w muzeum znajduje się 8 działów: Starożytnego Egiptu, Starożytnego Bliskiego Wschodu, Starożytnej Grecji, Starożytnego Rzymu, Sztuki Islamu, Rzeźby, Malarstwa, Rzemiosła Artystycznego, Rysunku i Grafiki.

Paryż: wycieczka autobusowa hop-on hop-off Tootbus

4. Paryż: wycieczka autobusowa hop-on hop-off Tootbus

Poznaj najlepsze miejsca w Paryżu, podczas wycieczki autobusowej wskakuj/wyskakuj z audioprzewodnikiem Z wygodnego i ekologicznego autobusu zobaczysz takie zabytki jak gmach opery, Luwr, katedra Notre-Dame, kaplica Sainte-Chapelle, Muzeum Orsay, plac Concorde, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, wieża Eiffla, kompleks Les Invalides, budynek Grand Palais i wiele innych. Wskocz na pokład autobusu hop-on hop-off i zwiedzaj Paryż. Dowiedz się więcej o mieście dzięki komentarzowi z audioprzewodnika, który został opracowany specjalnie dla tej trasy. Wybierz atrakcje, które chcesz poznać bardziej szczegółowo, i wysiądź z autobusu na najbliższym przystanku, aby rozpocząć zwiedzanie na własny koszt. Zobacz największe dzieła sztuki i obrazy w Muzeum Luwru. Zatrzymaj się przy Notre Dame i poświęć chwilę na podziwianie tego arcydzieła architektury z lewego brzegu Sekwany. Zrób zakupy na Polach Elizejskich. Wjedź na szczyt Łuku Triumfalnego lub wieży Eiffla, aby uzyskać najlepszy widok na miasto. Nie przegap okazji do spaceru po najpiękniejszych dzielnicach Paryża, takich jak artystyczna Montmartre, tętniąca życiem Dzielnica Łacińska, modna Marais czy spokojna Ile de Saint Louis. Dla dzieci przygotowano specjalne kanały w języku francuskim i angielskim, które zapewnią im rozrywkę. Audioprzewodnik dla dzieci został zaprojektowany tak, aby skupić ich uwagę przez cały czas wycieczki.  Po pierwszej aktywacji bilet będzie ważny przez 24, 48 lub 72 godziny, w zależności od zarezerwowanej opcji. W trakcie ważności biletu można wsiadać do autobusu i wysiadać z niego nieograniczoną liczbę razy. Przystanki: 1. Haussmann - Grands Magasins - 11, Rue Auber 75009 Paryż2. Opera Garnier - Avenue De L'opéra 49, 75002 Paryż3. Musee Du Louvre - Place Du Carrousel 75002 Paryż4. Notre-Dame – Rue du Petit Pont 4, 75005 Paryż5. Musee D'orsay – Quai Anatole-France 8, 75007 Paryż6. Concorde - Place De La Concorde 12, 75008 Paryż7. Champs-Elysees - Georve V -116, Avenue Des Champs-Elysées 75008 Paryż8. Trocadero – Avenue Du Président Wilson 50, 75016 Paryż9. Tour Eiffel – Quai Branly 69, 75007 Paryż10. Pont Alexandre III – Invalides – Quai d’Orsay 41, 75007 Paryż

Paryż: autobus hop-on hop-off i opcjonalny rejs

5. Paryż: autobus hop-on hop-off i opcjonalny rejs

Podziwiaj fantastyczne widoki i rozkoszuj się urokliwą atmosferą Paryża, jadąc piętrowym autobusem wycieczkowym z otwartym dachem. Wybierz 24- lub 48-godzinny bilet na autobus Hop-on Hop-off lub opcję 48-godzinną Deluxe, która obejmuje bilet na rejs po Sekwanie. Przejedź obok kultowych atrakcji, takich jak katedra Notre Dame i bazylika Sacré-Cœur. Podziwiaj wspaniałe Pola Elizejskie oraz zabytkowe Grand Palais, Opéra Garnier i Luwr. Odkryj Paryż podczas odbywającej się codziennie wycieczki z komentarzem. Do wycieczki możesz dołączyć na dowolnym przystanku na trasie. Wieża EifflaPole MarsoweOpéra GarnierLouvre-Pyramide / Centrum Informacji Big BusLouvre Pont des ArtsNotre DameMuzeum OrsayPola ElizejskieGrand PalaisTrocadéro

Paryż: nocny rejs z aperitifem po Sekwanie

6. Paryż: nocny rejs z aperitifem po Sekwanie

Rozkoszuj się nocnym blaskiem Paryża podczas rejsu krajoznawczego po Sekwanie z aperitifem. Wypij drinka i posłuchaj miksu electro pop stworzonego specjalnie na tę okazję przez DJ-a Tommy'ego Marcusa. Podziwiaj wspaniałe widoki na wieżę Eiffla, Luwr, katedrę Notre-Dame, Muzeum Orsay, most Aleksandra III, Place de la Concorde, Petit Palais i Grand Palais, Pont Marie oraz wiele innych atrakcji. Wypij podczas rejsu jedną lampkę szampana, lampkę wina, kufel piwa albo szklankę napoju bezalkoholowego.

Paryż: bilet do Luwru na określoną godzinę i audioprzewodnik

7. Paryż: bilet do Luwru na określoną godzinę i audioprzewodnik

Zwiedź Luwr we własnym tempie dzięki biletowi wstępu bez kolejki. Podziwiaj zbiory muzeum z audioprzewodnikiem na nowym systemie Nintendo 3DS. Poznaj historię kolekcji dzięki trasom zwiedzania opisanym w 9 językach. Nie przegap słynnych dzieł sztuki, takich jak „Mona Lisa” i „Wenus z Milo”. Odkryj sztukę renesansu i starożytne egipskie relikty. Zobacz obrazy z okresu od XIII do XX wieku, ryciny ze zbiorów królewskich i wiele innych eksponatów. Przechadzaj się po 8 działach Luwru: Starożytnego Egiptu; Starożytnego Bliskiego Wschodu; Starożytnej Grecji, Etrurii i Rzymu; Sztuki Islamu; Rzeźby; Rzemiosła Artystycznego; Malarstwa; Rysunku i Grafiki. Audioprzewodnik dostępny jest w 9 językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, niemieckim, japońskim, koreańskim oraz chińskim. Aplikacja wyposażona jest także w nawigację satelitarną, która ułatwi Ci zwiedzanie. Dzięki audioprzewodnikowi poznasz także kluczowe fakty dotyczące historii pałacu oraz zgromadzonych tam dzieł sztuki. Opis przystosowany jest zarówno dla dorosłych, jak i dla rodzin z dziećmi. Usługa dostępna jest także we francuskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją (tylko w języku francuskim). Audioprzewodnik zawiera komentarze do wystaw czasowych (tylko w językach francuskim i angielskim).

Paryż: zwiedzanie Luwru z przewodnikiem i wstęp bez kolejki

8. Paryż: zwiedzanie Luwru z przewodnikiem i wstęp bez kolejki

Omiń słynne długie kolejki ustawiające się przed wejściem do Luwru i zobacz najsłynniejsze atrakcje muzeum. Twój doświadczony przewodnik zdradzi Ci szczegóły dotyczące oglądanych dzieł sztuki, o których większość zwiedzających się nie dowie. Podziwiaj dzieła takie jak „Mona Lisa”, „Wenus z Milo” i „Nike z Samotraki”. Trasa wycieczki obejmuje również greckie i rzymskie zabytki, takie jak Wielki Sfinks z Tanis, inne znane dzieła Leonarda Da Vinci i Rafalea, a także perły francuskiego okresu romantyzmu. Dodatkowymi atrakcjami są rzeźby takie jak „Umierający jeniec” Michała Anioła oraz „Psyche budzona przez pocałunek Kupidyna” Antoniego Canovy. W Galerii Apolla poznasz historię Luwru jako pałacu królewskiego, zanim Ludwik XIV przeniósł dwór do Wersalu. Równie bogaty wystrój II Cesarstwa Francuskiego zachował się także w Apartamentach Napoleona. Po wycieczce możesz kontynuować zwiedzanie Luwru we własnym tempie.

Dzień w Paryżu: bilet wstępu do Luwru i 1-godzinny rejs

9. Dzień w Paryżu: bilet wstępu do Luwru i 1-godzinny rejs

Odkryj wszystkie tajemnice Paryża z biletem zawierającym wstęp do Luwru i rejs statkiem. Skorzystaj z wygody, jaką daje bilet łączony i zapomnij o długich kolejkach. Podziwiaj dzieła sztuki – od starożytnego Egiptu po renesans. Następnie weź udział w relaksującym 1-godzinnym rejsie statkiem i zobacz miasto z zupełnie nowej perspektywy. Obserwuj z pokładu statku życie toczące się na nabrzeżnych bulwarach. Rejsy wypływają spod wieży Eiffla codziennie. Bilet na rejs jest ważny w dowolnym dniu przez sześć miesięcy od daty zakupu. Statki wypływają spod wieży Eiffla 7 dni w tygodniu, co 30 minut.

Paryż: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po Luwrze z biletem

10. Paryż: 2-godzinna wycieczka z przewodnikiem po Luwrze z biletem

Odkryj najbardziej kultowe dzieła Luwru podczas wycieczki z przewodnikiem. Doceń każdy szczegół każdego arcydzieła, słuchając unikalnych spostrzeżeń. Omiń kolejki po bilety i po wycieczce spędź w muzeum tyle czasu, ile chcesz. Zarezerwuj opcjonalną wycieczkę łodzią po Sekwanie i podziwiaj Paryż od strony wody. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Kiosque des Noctambules i odkryj dawną rezydencję królów Francji, obecnie jedno z najstarszych i najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, z kolekcją obejmującą dzieła od starożytnych cywilizacji po połowa XIX wieku. Ciesz się szybkim dostępem dzięki wcześniej zarezerwowanemu biletowi i podążaj najciekawszą trasą przez Luwr. Zbliż się do Wenus z Milo, rzeźby, która zainspirowała wielu artystów, oraz Skrzydlatego Zwycięstwa z Samotraki, słynnego hellenistycznego posągu wyrzeźbionego w formie greckiej Nike bogini zwycięstwa. Podziwiaj najsłynniejszy na świecie renesansowy portret, Monę Lisę, której kradzież w 1911 roku przyczyniła się do jego obecnej sławy. Spójrz na wszystkie atrakcje, a także na mniej znane dzieła sztuki, o których warto mówić. Podziwiaj artystyczne skarby renesansu i relikty starożytnej Grecji, a także obrazy z XIII-XIX wieku i grafiki z kolekcji królewskiej. W podziemiach Luwru zobacz fundamenty zamku, który kiedyś stał w tym miejscu i poznaj historię, która za tym wszystkim stoi. Po wycieczce możesz zwiedzać muzeum na własną rękę tak długo, jak chcesz. Możesz też zarezerwować opcję wycieczki z rejsem po Sekwanie i cieszyć się tym wyjątkowym przeżyciem później.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 196
Sortuj wg:
Strona 1 z 13

Luwr: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Luwr? Kliknij tutaj.

Luwr: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 88 593 opinii

Szybko weszliśmy do Luwru, pozbywając się ogromnych kolejek dla osób bez biletu. Jeśli chodzi o wycieczkę łodzią, nie zrobiliśmy tego tego samego dnia co Muzeum, ponieważ bilet można wykorzystać do 6 miesięcy po zakupie. Zrobiliśmy to ostatniego dnia wycieczki i było całkiem fajnie. Ale ta łódź nie pozwala wysiąść w głównych punktach, jest to ciągła 1-godzinna wycieczka.

Mieliśmy fajny rejs. Na zewnątrz było bardzo zimno, ale można było usiąść W ciepłej, zadaszonej kabinie było bardzo miło. Ale oczywiście musieliśmy też zrobić kilka zdjęć z góry łodzi. Fajny rejs, wieczorne światła, błyszcząca wieża Eiffla... Naprawdę nam się podobało!

Wspaniały rejs po sekwanie , drugi raz korzystaliśmy z tej aplikacji podczas wyprawy do paryża i wszystko super . Luvr oczywiście kultowe miejsce !

The guide was really nice, she covered all of the interesting topics smoothely. We got in without any waiting in line. I totally recommend.

Wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Bilety na telefonie od razu