Dodaj daty

ParyżDla odwiedzających po raz pierwszy

Nasze najbardziej polecane Paryż Dla odwiedzających po raz pierwszy

Paryż: 1-godzinny rejs po Sekwanie

1. Paryż: 1-godzinny rejs po Sekwanie

Weź udział w rejsie w dwie strony po Sekwanie rozpoczynającym się u stóp wieży Eiffla. Przepłyń pod paryskimi mostami i podziwiaj liczne, piękne zabytki położone nad rzeką. Podczas rejsu przysłuchuj się komentarzom dotyczącym Paryża. Podczas rejsu przepłyniesz obok wieży Eiffla, katedry Notre Dame, ratusza, Luwru i wielu innych. Możesz także zdecydować się na rejs nocą, by podziwiać Miasto Świateł z innej perspektywy. Gdy tylko zbliża się zmrok miasto oświetlają światła.  Audioprzewodniki dostępne są w 14 językach i zawierają nagrane komentarze dotyczące Paryża, jego historii, zabytków i architektury. Pamiętaj, że z audioprzewodnika można skorzystać za pomocą smartfona, łącząc się z siecią wi-fi dostępną na pokładzie łodzi.

Disneyland w Paryżu: bilet 1-dniowy

2. Disneyland w Paryżu: bilet 1-dniowy

Park Disneyland®: Do 30 września 2023 roku możesz wziąć udział w wielkim finale obchodów 30-lecia Disneylandu w Paryżu. Doświadcz jeszcze większych wrażeń dzięki niesamowitym pokazom, nowym atrakcjom i doświadczeniom, które sprawią, że finałowa część tych jedynych w swoim rodzaju obchodów będzie wyjątkowa. W nie tak odległym fantastycznym świecie Disneya szczęśliwie żyją postacie z niekończących się baśni. Baw się bez końca, odwiedzając różne magiczne krainy. Na nowo przeżyj swoje ulubione historie Disneya dokładnie tak, jak pamiętasz je z klasycznych filmów. Tutaj sen staje się jawą. W parku Disneyland® poczujesz dreszczyk emocji w każdej postaci. Big Thunder Mountain i Star Wars Hyperspace Mountain to atrakcje dla dorosłych, zaś najmłodsi mogą sięgnąć gwiazd podczas „Peter Pan's Flight” Oczywiście rodzinną zabawę można znaleźć w każdym zakątku parku, od „Pirates of the Caribbean” po „Mad Hatter's Tea Cups”. Spotkaj postacie z filmów Disneya. Nie przegap głównej atrakcji: spotkania z ulubionymi postaciami Disneya. Na spotkanie z ukochanymi postaciami przygotuj długopis i aparat fotograficzny. W Disneyland® Park każdy dzień to święto. Wspaniałe atrakcje i ulubione postacie to nie wszystko — przez cały rok możesz oglądać rodzinne parady i ciekawe przedstawienia. W tym roku poczuj wyjątkową atmosferę z okazji 30-lecia. Posłuchaj muzyki, zachwyć się dekoracjami i zobacz, jak park zmienia się w krainę czarów. Myszka Miki, Minnie, Kaczor Donald i Daisy z radością prezentują swoje nowe stroje oraz zatańczą podczas pokazu dziennego stworzonego specjalnie na 30-lecie. Gdy zapadnie zmrok, zachwyć się najnowszą technologią oświetlenia zamku Śpiącej Królewny, a następnie obejrzyj spektakularne iluminacje Disneya. Park Walt Disney Studios®: Odkryj czarodziejski świat kina i telewizji w parku Walt Disney Studios®. Odkryj 4 magiczne plany zdjęciowe i ich tajemnice oraz obejrzyj niezapomniane przedstawienia. Wejdź na scenę w parku Walt Disney Studios, zaledwie kilka kroków od parku Disneyland. Nigdy nie wiesz, jaką gwiazdę spotkasz. Połącz siły z Avengersami i wykonaj najtrudniejsze misje Marvela w Avengers Campus. Wejdź za kulisy w strefie World of Pixar. Zanurz się w kolorowym świecie atrakcji, rozrywki, jedzenia i zabawy z postaciami z filmów, takich jak „Ratatuj”, „Gdzie jest Nemo”, „Toy Story” i wiele innych.

Paryż: pałac Wersalski i ogrody – pełny bilet wstępu

3. Paryż: pałac Wersalski i ogrody – pełny bilet wstępu

Odwiedź ogrody i pałac Wersalski dzięki zarezerwowanemu z wyprzedzeniem 1-dniowemu biletowi pełnego wstępu. Zobacz bogato zdobione komnaty reprezentacyjne i zapierającą dech w piersi Galerię Zwierciadlaną wewnątrz oficjalnej rezydencji francuskiej monarchii z okresu od 1682 do 1789 roku. Dowiedz się więcej o Ludwiku XIV oraz innych francuskich monarchach. Przekonaj się, jak wyglądało życie na francuskim dworze, spacerując po lśniącej Galerii Zwierciadlanej. Przespaceruj się po kultowych ogrodach w swoim tempie i podziwiaj fontanny, rzeźby oraz pięknie wypielęgnowane trawniki. Odwiedź ponadto Grand i Petit Trianon. Zobacz miejsca, do których Król Słońce udawał się, aby odpocząć od rygorów życia dworskiego i zakosztować rozrywki. Następnie udaj się do rezydencji Marii Antoniny, która była jej azylem. Wiosną i latem wybierz dodatkową opcję na zakończenie wycieczki w postaci spektakularnego pokazu przy fontannach lub kultowych ogrodów muzycznych.

Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

4. Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

Zwiedzaj Luwr we własnym tempie dzięki biletowi wstępu w określonym przedziale czasowym. Dzięki niemu wejdziesz do muzeum w ciągu 30 minut. Podziwiaj niepowtarzalne i znane dzieła sztuki, takie jak „Mona Lisa” i „Wenus z Milo”. Odkryj renesansowe arcydzieła i starożytne egipskie relikty, a także obrazy z okresu od XIII do XX wieku. Muzeum po raz pierwszy otwarto 10 sierpnia 1793 roku, a jego kolekcja obejmowała jedynie 537 obrazów. Ze względu na problemy konstrukcyjne muzeum zamknięto w 1796 roku, by ponownie otworzyć je jako Musée Napoléon w roku 1801 ze znacznie większą już kolekcją.   Od tego czasu kolekcja zyskała 20 tysięcy dzieł. Obecnie w muzeum znajduje się 8 działów: Starożytnego Egiptu, Starożytnego Bliskiego Wschodu, Starożytnej Grecji, Starożytnego Rzymu, Sztuki Islamu, Rzeźby, Malarstwa, Rzemiosła Artystycznego, Rysunku i Grafiki.

Paryż: bilet na taras widokowy Łuku Triumfalnego

5. Paryż: bilet na taras widokowy Łuku Triumfalnego

Łuk Triumfalny jest neoklasyczną wersją starożytnych rzymskich łuków triumfalnych. Jest wysoki na 50 metrów, więc widok z tarasu na szczycie łuku jest warty wysiłku. Zobacz mnóstwo paryskich alei biegnących od łuku do Miasta Świateł. Paryż jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na świecie, a Ty znajdziesz się w samym jego centrum. Zainspirowany wspaniałymi arkadami starożytnego Rzymu Napoleon zlecił budowę Łuku Triumfalnego wkrótce po zwycięstwie pod Austerlitz. Niestety nie dożył końca jego budowy. U podstawy łuku znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza, który jest hołdem dla 1,3 miliona francuskich żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Zobacz wieczny płomień, zapalany każdego wieczoru o godz. 18.30. Koniecznie zobacz też wystawę, która wyjaśnia symboliczne znaczenie tego miejsca. Widok ze szczytu łuku jest wart wspinaczki po 284 stopniach schodów. Przyjrzyj się całemu Paryżowi z tej dogodnej lokalizacji. W przeciwieństwie do wycieczki na wieżę Eiffla wejście na Łuk Triumfalny to wysiłek, jakiego nie podejmują wszyscy turyści.

Paryż: widowisko w Moulin Rouge i szampan

6. Paryż: widowisko w Moulin Rouge i szampan

Usiądź wygodnie i obejrzyj jedno z najsłynniejszych widowisk na świecie – kabaret „Féerie” w Moulin Rouge autorstwa Doris Haug i Ruggero Angelettiego z choreografią Billa Goodsona. Obejrzyj występ grupy 100 artystów, w tym 60 tancerek Doris Girls oraz aktorów w 1000 kostiumach ozdobionych piórami, dżetami i cekinami, które zostały zaprojektowane przez Corrado Collabucciego. Zobacz scenografie Gaetano Castellego i posłuchaj muzyki Pierre'a Porte'a wykonywanej przez 80 muzyków i 60 chórzystów. Podczas przedstawienia tę niesamowitą ucztę dla uszu i oczu umili Ci pół butelki szampana. Przeżyj kolorystyczny zawrót głowy, oglądając ekstrawaganckie występy w kultowym kabarecie.

Paryż: taras widokowy na wieży Montparnasse – bilet wstępu

7. Paryż: taras widokowy na wieży Montparnasse – bilet wstępu

Zachwyć się Paryżem, podziwiając miasto z panoramicznego punktu widokowego na wieży Montparnasse. Uwiecznij na zdjęciach wieżę Eiffla i inne atrakcje. Pobierz bezpłatną aplikację, która ożywi miasto dzięki opowieściom, filmom i ciekawostkom. Poczuj magię zachodu słońca nad Paryżem lub zobacz Sekwanę w świetle poranka. Poznaj Paryż dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej Magnicity. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości zapoznasz się z fascynującymi informacjami na temat miasta. Skorzystaj z opisów zabytków, wysłuchaj anegdot i opowieści, zobacz klipy wideo oraz rekonstrukcje 3D i zrób użytek z filtrów. Choć taras widokowy jest tymczasowo zamknięty z przyczyn niezależnych od organizatora (do odwołania), to 56. piętro wciąż jest dostępne i zapewnia fantastyczne widoki.

Paryż: bilet wstępu do Opery Garnier

8. Paryż: bilet wstępu do Opery Garnier

Opera Garnier, szczycąca się swym eklektycznym i ostentacyjnym barokowym stylem, jest najbardziej ekstrawagancką przedstawicielką architektury II Cesarstwa Francuskiego. Skorzystaj z szybkiego i łatwego wstępu do tego wspaniałego budynku położonego w centrum Paryża. Zobacz największą w Europie operę, otwartą w 1875 roku i nazwaną na cześć Charlesa Garniera – młodego architekta, który ją zaprojektował. Zanim wejdziesz podwójnymi schodami „Grand Escalier” (schody główne), ujrzysz wijące się, wyrzeźbione z brązu węże „Pythonisse”. Podziwiaj zapierający dech w piersiach wystrój, przechadzając się ogromnymi foyer wypełnionymi mozaikami, kolumnami z kolorowego marmuru i ornamentami ze złota. Przygotuj się na prawdziwą ucztę dla oczu. Od razu po rezerwacji otrzymasz swój bilet elektroniczny. Pokaż go przy wejściu i rozpocznij zwiedzanie.

Paryż: bilet wstępu do kaplicy Sainte-Chapelle

9. Paryż: bilet wstępu do kaplicy Sainte-Chapelle

Poznaj niezwykły styl gotycki i oszałamiające witraże kaplicy Sainte-Chapelle w Paryżu dzięki temu biletowi wstępu. Zwiedzaj ten klejnot francuskiej estetyki gotyckiej w swoim tempie, korzystając z broszury informacyjnej do samodzielnego zwiedzania. Spędź godzinę, podziwiając spektakularne witraże, za sprawą których kaplica Sainte-Chapelle jest tak sławna. Witraże o wysokości 15 metrów zdobią 15 okien i przedstawiają 1113 scen ze Starego oraz Nowego Testamentu. Dowiedz się więcej o tych szklanych obrazach dzięki broszurze informacyjnej. Poznaj fakty na temat świętych relikwii i przedmiotów, takich jak korona cierniowa czy Mandylion, które tu przechowywano. Zwróć uwagę na namalowane na suficie gwiazdy.

Paryż: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Współczesnej w Centrum Pompidou

10. Paryż: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Współczesnej w Centrum Pompidou

Zwiedź Centre Georges Pompidou dzięki temu biletowi wstępu. Odkryj dzieła sztuki nowoczesnej i współczesnej, w tym dzieła sztuk plastycznych, książki, design, muzykę i kino. Przejdź się pomiędzy 100 000 eksponatami, które stanowią jedną z najważniejszych kolekcji dzieł sztuki XX i XXI wieku.  W zbiorach obejmujących od kolekcji historycznych po najnowsze nabytki znajdziesz dzieła sztuki wizualnej, rysunki, fotografie, nowe media, filmy eksperymentalne, architekturę, wzornictwo i projekty przemysłowe.  Dostrzeż kluczowe prace lub odkryj na nowo kultowych artystów, takich jak Henri Matisse, Georges Braque, Pablo Picasso, Sonia i Robert Delaunay, Fernand Léger, Vassily Kandinsky, František Kupka, André Breton, Alberto Giacometti i Jean Dubuffet. Poznaj kierunki, które przyczyniły się do powstania sztuki współczesnej, takie jak fowizm, kubizm, surrealizm, abstrakcja liryczna i abstrakcja geometryczna. Prześledź najważniejsze momenty rozwoju modernizmu oraz przyjrzyj się wymianom i splotom trendów oraz poszukiwaniom dróg pośrednich, które pomogły w tworzeniu sztuki XX wieku. Kontempluj współczesne kolekcje poświęcone dziełom, które niedawno pojawiły się w muzeum dzięki hojności mecenasów sztuki, artystów i darczyńców. 

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dla odwiedzających po raz pierwszy w: Paryż

Oprócz atrakcji typu Dla odwiedzających po raz pierwszy jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Paryż?

W: Paryż są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Dla odwiedzających po raz pierwszy w: Paryż obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Paryż: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Paryż? Kliknij tutaj.

Paryż: Co mówią inni?

Bardzo zabawny i pasujący do paryskiego stylu. Jeśli nie chcesz oglądać nagich kobiet, nie idź, mężczyźni w serialu nie robią tego samego kobietom. Miejsce zostanie przydzielone po przyjeździe. Nawet kiedy przyjechaliśmy późno, mieliśmy dobre miejsca (myślę, że budynek teatru wcale nie jest zły). Jeśli wystąpi problem z bagażem, można go zakwaterować w sąsiednim hotelu za 10 EUR za sztukę bagażu.

Wszystko jest bardzo piękne we śnie, ale musisz stać w kolejce w nieskończoność, polecam iść bardzo wcześnie, abyś mógł wejść na prawie wszystkie gry, ponieważ jest zbyt wielu ludzi i zbyt wiele kolejek do każdej witryny. Najbardziej podobała mi się strona PIRACI Z KARAIBÓW. ZROBIŁBYM TO PONOWNIE

Mieliśmy fajny rejs. Na zewnątrz było bardzo zimno, ale można było usiąść W ciepłej, zadaszonej kabinie było bardzo miło. Ale oczywiście musieliśmy też zrobić kilka zdjęć z góry łodzi. Fajny rejs, wieczorne światła, błyszcząca wieża Eiffla... Naprawdę nam się podobało!

Brak słów by opisać to miejsce !!! Niesamowita przygoda, na 1 dzień zmieniasz się w dziecko

Wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Bilety na telefonie od razu