Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
La Rochelle

La Rochelle – nasze najbardziej polecane atrakcje

La Rochelle: 2-godzinny rejs o zachodzie słońca

1. La Rochelle: 2-godzinny rejs o zachodzie słońca

Wyrusz w rejs łodzią maxi-katamaranem o długości 16 metrów. Spotkaj się w doku znajdującym się przed 2 historycznymi wieżami la Rochelle. Po przemówieniu powitalnym popłyniesz w górę kanału, po raz ostatni spoglądając na miasto w pełnym świetle dnia. Po drodze podziwiaj wieżę Richelieu i port Les Minimes. Na morzu załoga zatrzyma silnik i otworzy żagle, gdy zajdzie słońce. Zorganizuj piknik, jeśli go przyniosłeś, i podziwiaj widoki oceanu, gdy słońce zachodzi na horyzoncie. Porozmawiaj z załogą, aby dowiedzieć się więcej o lokalnych krajobrazach i historii lub zadać pytania dotyczące łodzi. Rozpocznij rozmowę, aby poznać pozostałych pasażerów. Gdy słońce zajdzie, powoli zaczniesz wracać, ciesząc się światłami miasta w nocy. Do przystani dotrzesz po przejściu między dwiema wieżami starego portu.

Z La Rochelle: rejs żaglówką do Fort Boyard

2. Z La Rochelle: rejs żaglówką do Fort Boyard

Wejdź na pokład katamaranu żaglowego z La Rochelle z wykwalifikowanym kapitanem i załogą i wyrusz na zwiedzanie Fort Boyard. Żegluj przez wyspy, gdy wieje wiatr, a pływy wznoszą się i opadają. Wejdź na pokład swojego wspaniałego 16-metrowego katamaranu żaglowego w starym porcie La Rochelle. Po odprawie powitalnej przejedź przez zatokę La Rochelle, podziwiając wieżę Richelieu i port żeglarski Les Minimes. Po wyjściu z kanału załoga postawi żagle i skieruje katamaran przez wyspy do legendarnego Fortu Boyard. Usiądź wygodnie i ciesz się widokami lub zjedz piknik, jeśli przyniosłeś go ze sobą. Po dotarciu do fortu opłyniesz go dookoła, starając się zbliżyć do niego tak bardzo, jak to możliwe, aby uzyskać najlepsze widoki i możliwości zrobienia zdjęć. W drodze powrotnej zrelaksuj się na dużych trampolinach pod gołym niebem. Ciesz się płynnym kołysaniem od strony morza. Porozmawiaj z załogą, aby dowiedzieć się więcej o lokalnych krajobrazach, historii lub łodzi. Przyjedź z powrotem do doku z głową pełną wspomnień i albumem ze zdjęciami pełnymi wspaniałych zdjęć.

La Rochelle: rejs katamaranem

3. La Rochelle: rejs katamaranem

Wybierz się na wycieczkę łodzią na 16-metrowym maxi-katamaranie i podziwiaj wybrzeże La Rochelle. Twoja załoga będzie mogła opowiedzieć Ci o lokalnych krajobrazach i historii, a także nieco więcej o samej łodzi. Spotkaj się w doku znajdującym się przed 2 historycznymi wieżami La Rochelle. Po wstępie popłyniesz w górę kanału, podziwiając po drodze Wieżę Richelieu i port Les Minimes. Na morzu załoga zatrzyma silnik i otworzy żagle, abyś mógł się zrelaksować i rozkoszować widokami. Ciesz się aperitifem, jeśli go przyniosłeś i podziwiaj widoki na ocean, ciesząc się światłami końca popołudnia.

La Rochelle: Bilet wstępu do 3 wież

4. La Rochelle: Bilet wstępu do 3 wież

Wejdź do 3 średniowiecznych wież La Rochelle dzięki jednemu biletowi: Saint Nicolas, de la Lanterne i de la Chaîne. Poznaj ich burzliwą historię i królewską przeszłość. Zdobądź bilet wstępu do głównych atrakcji Starego Portu La Rochelle — 3 wież. Sięgając do czasów średniowiecza, poznaj burzliwą historię każdej z tych wież. Od więzień dla hugenotów i zagranicznych marynarzy w XVI-XVIII wieku po więzienia wojskowe w XIX wieku, w dawnych czasach w La Rochelle działo się wiele. Odkryj Wieżę Świętego Mikołaja z XIV wieku. Zobacz, jak została wyposażona w królewskie mieszkania, a także kaplicę, pełniąc jednocześnie funkcję wieży obronnej. Mosey wokół wieży De La Chaîne, również pochodzącej z XIV wieku. Od 1998 roku jest siedzibą wystaw, niegdyś miejscem pobierania podatków od przypływających łodzi i wejścia do portu. Dowiedz się, jak wieża została uszkodzona i odbudowana w XIX wieku. Poznaj wieżę De La Lanterne, starą latarnię morską, rozbrajacz statków, a później więzienie przez wiele stuleci. Policz 600 więźniów graffiti pozostawionych na ścianach przez lata.

La Rochelle: 3-godzinny rejs żaglowy

5. La Rochelle: 3-godzinny rejs żaglowy

Spotkaj się na pontonie Kapalouest, tuż przed starym portem i rozpocznij wycieczkę żeglarską. Po wejściu na pokład Kolumba załoga przeprowadzi krótką odprawę dotyczącą bezpieczeństwa przed wyruszeniem w rejs. Płyń wzdłuż kanału, podziwiając różne zabytki w zatoce, w tym wieżę Richelieu i latarnię morską bout du monde. W zatoce załoga rozwinie żagle i wyłączy silniki. Ciesz się spokojną atmosferą i pozwól falom delikatnie Cię kołysać. Porozmawiaj z załogą i poznaj lokalne środowisko, historię i żeglarski styl życia. Wrócisz do doku po 3 godzinach, po ostatnim przejściu między dwiema wieżami. Columbus to żaglówka pełna historii i morskiego dziedzictwa. Ten duży, 18-metrowy jednokadłubowiec został zbudowany w La Rochelle w stoczni PINTA. Jego pierwszym powołaniem były wyścigi oceaniczne, odkąd wziął udział w Vendée Globe ze sternikiem i właścicielem Rochelais Jean-Yves Terlainem w 1992 roku. Na początku 2000 roku statek został przekształcony w żaglówkę ekspedycyjną poświęconą ochronie środowiska morskiego. Najbardziej znany jest z licznych misji w obronie środowiska i oceanów z Sea Shepherd, WWF i BLOOM. Dziś nadal czaruje i podnosi świadomość opinii publicznej, przyjmując swoich pasażerów w La Rochelle.

La Rochelle: rejs żeglarski wzdłuż wybrzeża

6. La Rochelle: rejs żeglarski wzdłuż wybrzeża

Zacznij dzień od powiewu świeżego i słonego powietrza podczas rejsu żeglarskiego. Spotkaj się w doku, tuż przed dwiema wieżami starego portu. Po wejściu na pokład 16-metrowego maxi-katamaranu załoga przeprowadzi krótką odprawę dotyczącą bezpieczeństwa przed wyruszeniem w rejs. Kieruj się w górę kanału, podziwiając różne punkty orientacyjne zatoki, takie jak wieża Richelieu, port żeglarski Les Minimes lub latarnia morska „koniec świata”. W zatoce załoga rozwinie żagle i zatrzyma silniki. Generalnie rano morze jest spokojne i nieliczne żaglówki pływają po morzu. Poczuj spokojną atmosferę, połóż się na trampolinach i pozwól, by fale kołysały Cię delikatnie. Porozmawiaj z załogą, aby dowiedzieć się więcej o lokalnym środowisku, historii i żeglarskim stylu życia. Wrócisz do nabrzeża tuż przed lunchem, po ostatniej paradzie między starymi wieżami.

La Rochelle: Les Minimes i Bay Boat Tour

7. La Rochelle: Les Minimes i Bay Boat Tour

Przeżyj wycieczkę łodzią w porcie morskim La Rochelle, który słynie z wapiennych klifów. Wybierz się na wycieczkę małą łodzią z maksymalnie 12 osobami i podziwiaj przystań Les Minimes. Dowiedz się, dlaczego Wieża Richelieu jest tak ważna dla historii miasta i poznaj wiele innych interesujących faktów. Spotkaj się ze swoim kapitanem w doku, a następnie wskocz na pokład i rozpocznij ekscytującą wycieczkę po zatoce. Najpierw odkryj stary port, który słynie z wielu nadbrzeżnych restauracji z widokiem na morze. Następnie odkryj przystań Les Minimes, która może pomieścić do 3500 łodzi rekreacyjnych. Następnie przejdź obok Richelieu Tower, słynnej czerwono-czarnej latarni morskiej z 1627 roku i poznaj historię miasta. Jeśli chcesz, zadaj kapitanowi kilka pytań. Odkryj kanał i zatokę. Poczuj świeżą morską bryzę i zakończ, wracając do portu, z którego zacząłeś.

La Rochelle: Rejs statkiem do Fort Boyard (2h00)

8. La Rochelle: Rejs statkiem do Fort Boyard (2h00)

Czekamy na Ciebie przy wyjściu ze Starego Portu w La Rochelle – portu słynącego z 2 wież (Wieży Św. Mikołaja i Wieży Łańcuchowej) Wybierzmy się na 2-godzinną wycieczkę morską z przewodnikiem w kierunku legendarnego Fort Boyard i wybrzeży wyspy Aix, podziwiając najpiękniejsze widoki naszego wybrzeża (wybrzeża La Rochelle, Île de Ré i „Île d'Oléron) . Na pokładzie ogrzewanego i przestronnego statku nasza załoga powita Państwa i pozostanie do dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań. Komentarze będą również tłumaczone na język angielski.

La Rochelle: Wycieczka łodzią do Fort Boyard (2 godz.)

9. La Rochelle: Wycieczka łodzią do Fort Boyard (2 godz.)

Czekamy na Ciebie przy wyjściu z St-Jean-d'Acre w La Rochelle - portu słynącego z 2 wież (Wieży Świętego Mikołaja i Wieży Łańcuchowej) Wybierz się na 2-godzinną wycieczkę morską z przewodnikiem w kierunku legendarnego fortu Boyard i wybrzeży wyspy Aix, podziwiając najpiękniejsze widoki naszego wybrzeża (wybrzeża La Rochelle, Île de Ré i Île d'Oléron). Na pokładzie ogrzewanego i przestronnego statku nasza załoga powita Cię i pozostanie do Twojej dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań. Komentarze będą również tłumaczone na język angielski.

La Rochelle: Wycieczka łodzią do Fort Boyard (2 godz.)

10. La Rochelle: Wycieczka łodzią do Fort Boyard (2 godz.)

Czekamy na Ciebie przy wyjściu ze Starego Portu w La Rochelle – portu słynącego z 2 wież (Wieży Św. Mikołaja i Wieży Łańcuchowej) Wybierzmy się na 2-godzinną wycieczkę morską z przewodnikiem w kierunku legendarnego Fort Boyard i wybrzeży wyspy Aix, podziwiając najpiękniejsze widoki naszego wybrzeża (wybrzeża La Rochelle, Île de Ré i „Île d'Oléron) . Na pokładzie ogrzewanego i przestronnego statku nasza załoga powita Państwa i pozostanie do dyspozycji w przypadku jakichkolwiek pytań. Komentarze będą również tłumaczone na język angielski.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 30
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: La Rochelle

La Rochelle: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu La Rochelle? Kliknij tutaj.