Pałac wersalski

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 największych atrakcji pałacu wersalskiego

Trudno się dziwić, że pałac wersalski przyciąga ponad 10 milionów turystów rocznie – to bez dwóch zdań jedno z najbardziej majestatycznych miejsc na świecie. Warto zwiedzić każdy z jego zakamarków, ale jeśli masz mało czasu, zapoznaj się z naszą listą.

 • Galeria Zwierciadlana

  1. Galeria Zwierciadlana

  To najbardziej olśniewające miejsce pałacu; każde z jego 17 okien przyozdabia 21 luster. To sprawia, że Galeria jest wspaniałą sceną dla spektaklu światła, które odbija się w sumie od 357 zwierciadeł.

 • Kaplica królewska

  2. Kaplica królewska

  Co prawda to tylko jedna z pięciu znajdujących się w pałacu kaplic, ale ten kunsztowny cud architektury wprost zapiera dech w piersiach! To właśnie tu Maria Antonina wzięła ślub z Ludwikiem XVI.

 • Apartamenty króla

  3. Apartamenty króla

  Te przepięknie udekorowane apartamenty wprawią każdego w niemy zachwyt. Tak się urządza wnętrza po królewsku!

 • Sala zegarowa

  4. Sala zegarowa

  Znajdujący się w tym pomieszczeniu zegar to istny cud techniki; służy nie tylko do pokazywania godziny, daty i faz księżyca. Ma również wbudowany działający model Układu Słonecznego!

 • Ogrody

  5. Ogrody

  Dzięki swoim przepięknym trawnikom, układającym się we wzory geometryczne kwietnikom, rzędom posągów i wspaniałym zbiornikom wodnym, wersalskie ogrody stanowią poważną konkurencję dla pałacowego wnętrza!

Zaplanuj pobyt

 • Unikaj poniedziałków

  Planując wycieczkę pamiętaj, że w poniedziałki pałac jest nieczynny. W pozostałe dni zwiedzać go można od 9.00 do 17.30; od kwietnia do października godziny otwarcia są przedłużone do 18.30.

 • Bądź na miejscu wcześnie

  Ogrom pałacu i ilość rzeczy, które można tu zobaczyć, przytłoczą niejednego zwiedzającego. Nawet jeśli ograniczysz swoją wycieczkę do miejsc z naszej listy, warto dać sobie na to dużo czasu. A jeśli chcesz zobaczyć wszystko, lepiej przeznacz na to więcej niż jeden dzień.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  W poniedziałki pałac jest nieczynny. Godziny otwarcia zależą od tego, czy odwiedzisz go w sezonie turystycznym (od kwietnia do października), czy poza sezonem (od listopada do marca).
 • Cena
  Najtańsza wycieczka z przewodnikiem kosztuje 32 EUR; ceny zależą od tego, co chcesz zobaczyć.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale dostępne są audioprzewodniki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Pałac leży godzinę drogi od Paryża. Możesz dojechać autokarem (Versailles Express; odjeżdża dwa razy dziennie spod wieży Eiffla) albo pociągiem (SCNF, stacja Montparnasse albo Saint-Lazare).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Pamiętaj, żeby przed przyjazdem przeczytać informacje na temat biletów i rozkładów jazdy pociągów.

  • Wewnątrz pałacu obowiązuje zakaz korzystania z lamp błyskowych.

Pałac wersalski: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac wersalski? Kliknij tutaj.

Pałac wersalski: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 14 366 opinii

Miła wizyta, bez czekania, nie jest łatwo znaleźć numer do audioprzewodnika, ponieważ numer jest czasami na środku pokoju, który chcesz odwiedzić. W tym okresie bardzo przyjemnie było przechodzić przez Salę Lustrzaną bez zbyt wielu ludzi!

Pałac jest imponujący. Chociaż na mnie zrobił większe wrażenie z zewnątrz niż w środku. Ogrody to cos wspaniałego. Można tam spędzić cały dzien.

Everything was great. The Palace is really beautiful. When you visit Paris, the trip to Wersal is absolutely "must".

Super! Polecam skorzystać z możliwości wcześniejszego zakupu biletów wstępu do atrakcji przez GetYourGuide

Uważam, że wizyta w Wersalu to obowiązkowy punk programu podczas pobytu w Paryżu