Pałac wersalski
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Pałac wersalski: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Omiń kolejkę: zwiedzanie Wersalu z przewodnikiem

Czas trwania: 1.5 godz.
Opinie: 648
648

Pomiń długie kolejki do Wersalu — wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po wnętrzach głównego pałacu. Zobacz wytworne komnaty i galerie, m.in.…

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Z Paryża: Wersal bez kolejki i z audioprzewodnikiem

Czas trwania: 4 godz. – 9 godz.
Opinie: 175
175

Wsiądź w Paryżu do klimatyzowanego autokaru i udaj się do Wersalu – rezydencji Ludwika XIV, „Króla Słońce”. Uniknij długich kolejek i zwiedź pałac,…

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Bez kolejki: Wersal i Trianon z audioprzewodnikiem

Czas trwania: 5 godz.
Opinie: 201
201

Wejdź bez kolejki do Wersalu i zwiedź pałac we własnym tempie z pomocą audioprzewodnika w formie długopisu i interaktywnej mapy. Podziwiaj wspaniałe…

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Pałac wersalski”
Bilety i wycieczki: 715

5 największych atrakcji pałacu wersalskiego

Trudno się dziwić, że pałac wersalski przyciąga ponad 10 milionów turystów rocznie – to bez dwóch zdań jedno z najbardziej majestatycznych miejsc na świecie. Warto zwiedzić każdy z jego zakamarków, ale jeśli masz mało czasu, zapoznaj się z naszą listą.

Galeria Zwierciadlana

To najbardziej olśniewające miejsce pałacu; każde z jego 17 okien przyozdabia 21 luster. To sprawia, że Galeria jest wspaniałą sceną dla spektaklu światła, które odbija się w sumie od 357 zwierciadeł.

Kaplica królewska

Co prawda to tylko jedna z pięciu znajdujących się w pałacu kaplic, ale ten kunsztowny cud architektury wprost zapiera dech w piersiach! To właśnie tu Maria Antonina wzięła ślub z Ludwikiem XVI.

Apartamenty króla

Te przepięknie udekorowane apartamenty wprawią każdego w niemy zachwyt. Tak się urządza wnętrza po królewsku!

Zdjęcie: Trizek@ wikimedia commons (CC BY-SA 3.0)

Sala zegarowa

Znajdujący się w tym pomieszczeniu zegar to istny cud techniki; służy nie tylko do pokazywania godziny, daty i faz księżyca. Ma również wbudowany działający model Układu Słonecznego!

Ogrody

Dzięki swoim przepięknym trawnikom, układającym się we wzory geometryczne kwietnikom, rzędom posągów i wspaniałym zbiornikom wodnym, wersalskie ogrody stanowią poważną konkurencję dla pałacowego wnętrza!

Pałac wersalski: Nasze wskazówki

Unikaj poniedziałków

Planując wycieczkę pamiętaj, że w poniedziałki pałac jest nieczynny. W pozostałe dni zwiedzać go można od 9.00 do 17.30; od kwietnia do października godziny otwarcia są przedłużone do 18.30.

Bądź na miejscu wcześnie

Ogrom pałacu i ilość rzeczy, które można tu zobaczyć, przytłoczą niejednego zwiedzającego. Nawet jeśli ograniczysz swoją wycieczkę do miejsc z naszej listy, warto dać sobie na to dużo czasu. A jeśli chcesz zobaczyć wszystko, lepiej przeznacz na to więcej niż jeden dzień.

Tańczące fontanny

Okraszone muzyką pokazy fontann po prostu zapierają dech w piersiach. Można je oglądać od kwietnia do października, w każdy weekend i święto państwowe, od 11.00 do południa i w godzinach 15.30-17.00. Warto zaplanować wycieczkę tak, żeby na nie trafić!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  W poniedziałki pałac jest nieczynny. Godziny otwarcia zależą od tego, czy odwiedzisz go w sezonie turystycznym (od kwietnia do października), czy poza sezonem (od listopada do marca).
 • Cena
  Najtańsza wycieczka z przewodnikiem kosztuje 32 EUR; ceny zależą od tego, co chcesz zobaczyć.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale dostępne są audioprzewodniki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Pałac leży godzinę drogi od Paryża. Możesz dojechać autokarem (Versailles Express; odjeżdża dwa razy dziennie spod wieży Eiffla) albo pociągiem (SCNF, stacja Montparnasse albo Saint-Lazare).
 • Dodatkowe wskazówki
  • Pamiętaj, żeby przed przyjazdem przeczytać informacje na temat biletów i rozkładów jazdy pociągów.
  • Wewnątrz pałacu obowiązuje zakaz korzystania z lamp błyskowych.

Pałac wersalski: Atrakcje w okolicy


Pałac wersalski
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 1 205