Atrakcje i wycieczki
Musée d'Orsay

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najważniejszych dzieł sztuki w Muzeum Orsay

Muzeum Orsay znajduje się w budynku dawnego dworca kolejowego Gare d'Orsay, któremu również zawdzięcza swoją nazwę. Obecnie jest to jedna z najlepszych galerii sztuki w Paryżu – a to duże wyróżnienie! Oto kilka arcydzieł, które musisz zobaczyć:

 • Bal w Moulin de la Galette (1876)

  1. Bal w Moulin de la Galette (1876)

  Obraz ten przedstawia niedzielne popołudnie w Montmartre. Uchwycony przez Renoira wycinek paryskiego życia towarzyskiego to jedno z najsłynniejszych dzieł impresjonizmu.

 • Śniadanie na trawie (1863)

  2. Śniadanie na trawie (1863)

  Obraz Maneta zainspirowany dziełami Tycjana i Rafaela. Mistrzowskie przedstawienie nagości oraz ubioru podkreśliło podział płci i wywołało kontrowersje.

 • Jabłka i pomarańcze (1899)

  3. Jabłka i pomarańcze (1899)

  Muzeum Orsay posiada 56 obrazów Cézanne’a, ale ta martwa natura to prawdziwe arcydzieło malarza, który potrafił przedstawić zwykły przedmiot w sposób magiczny.

 • Kłosarki (1857)

  4. Kłosarki (1857)

  Dzisiaj wydaje się to dziwne, ale obraz Milleta przedstawiający chłopki zbierające resztki ziarna był kiedyś wyszydzany za pozytywne obrazowanie klas niższych.

 • Matka Whistlera (1871)

  5. Matka Whistlera (1871)

  W Musée d’Orsay znajduje się niewiele prac artystów spoza Francji i mimo iż na tej liście van Gogh zajmuje miejsca 6., 7. i 8., wiktoriańska Mona Lisa Jamesa Whistlera to zdecydowany zwycięzca.

Zaplanuj pobyt

 • Jak długo trwa zwiedzanie Muzeum Orsay?

  Muzeum Orsay jest duże i w zasadzie wszystkie znajdujące się w nim dzieła warte są obejrzenia. Jeśli na zwiedzanie masz tylko 3 lub 4 godziny, trzymaj się skrzydła impresjonistów. Nie obejrzysz wszystkich dzieł w jeden dzień!

 • Kiedy możliwe jest zwiedzanie?

  Godziny otwarcia Muzeum Orsay to 9.00-18.00, z wyjątkiem czwartków, kiedy czynne jest do godz. 21.45. W poniedziałki, 1 maja i 25 grudnia galeria jest nieczynna. Bądź na miejscu jak najwcześniej i rozważ rezerwację biletów online, aby nie czekać w długich kolejkach. Jeśli planujesz zwiedzanie w dużej grupie, rezerwacja wstępna on-line jest obowiązkowa.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  9.00-18.00, w czwartki do 21.45. Nieczynne w poniedziałki, 1 maja i 25 grudnia.
 • Cena
  Ceny biletów wstępu do Muzeum Orsay zaczynają się od 11 EUR, ale dostępne są też pakiety i zniżki.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii 12 na stację „Solférino”, pociągiem RER linii C na stację „Musée d'Orsay” bądź autobusem linii 24, 63, 68, 69, 73, 83, 84 lub 94.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Muzeum Orsay posiada bezpłatne szatnie, ale radzimy nie zostawiać w nich wartościowych przedmiotów.

  • Wszyscy odwiedzający będą poddawani kontroli bezpieczeństwa.

Musée d'Orsay: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Musée d'Orsay? Kliknij tutaj.

Musée d'Orsay: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 6288 opinii

Bardzo prosty I łatywy sposób rezwewacji I kupna biletu. Okazuje sie że wybór godziny wejścia jest tylko orientacyjny z biletu mozna korzystac cały dzień. Warto zaczać zwiedzanie jak najwcześniej żeby zdażyć zobaczyć wszystkie wspaniałe kolekcje obrazów I rzeźb zgromadzonych w Muzeum d’Orsey. Goraco polecam. W muzeum znajduja sie też sklepiki gdzie można kupić pocztówki z obrazami, ksiażki I ciekawe pamiatki.

Transakcja przebiegła bardzo sprawnie, po kilku sekundach od wykonania opłaty otrzymałam bilety elektroniczne. Zdecydowanie polecam ta formę zakupu biletów, omija się bardzo długą kolejkę do kasy.:)

Super! Polecam skorzystać z możliwości wcześniejszego zakupu biletów wstępu do atrakcji przez GetYourGuide

Wyjątkowe obrazy i rzeźby, a muzeum nie przytłacza swoim ogromem jak Luwr

Uczta duchowa i doskonała lekcja historii. Polecam