Wieża Eiffla

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Wieża Eiffla: Wycieczki i bilety

Znajdź najlepsze miejsce, by oglądać wieżę Eiffla

Wieża Eiffla malująca się romantycznie na tle paryskiego nieba… niezapomniany widok. Jeśli pragniesz zrobić jak najlepsze zdjęcie tej perły architektury, zapoznaj się z przygotowaną przez nas krótką listą wybranych miejsc, które pomogą Ci najlepiej uchwycić ten niesamowity budynek.

 • Trocadero

  1. Trocadero

  Trocadero to jeden z najlepszych punktów widokowych na wieżę Eiffla nocą. Mało tego – można tam wejść za darmo i o każdej porze!

 • Łuk Triumfalny

  2. Łuk Triumfalny

  Aby dostać się na szczyt słynnego na cały świat Łuku Triumfalnego, musisz pokonać 284 stopnie. Na górze czeka nagroda – jeden z najlepszych możliwych widoków na Paryż!

 • Montparnasse

  3. Montparnasse

  Ten 210-metrowy wieżowiec może i nie należy do najpiękniejszych, ale dla widoku ze szczytu można mu to wybaczyć. Wieża Montparnasse to najwyższy punkt widokowy w Paryżu; w pakiecie 360-stopniowa panorama!

 • Z Hotelu Raphael

  4. Z Hotelu Raphael

  Szukasz miejsca na romantyczną randkę? Zarezerwuj stolik na tarasie tego luksusowego hotelu i ciesz się widokiem, delektuj się szampanem i oglądaj zachód słońca ze szczytu budynku!

 • Pont de Bir-Hakeim

  5. Pont de Bir-Hakeim

  Pont de Bir-Hakeim łączy 15. i 16. dzielnicę Paryża. Ten most jest wspaniałym punktem widokowym na wieżę i na Sekwanę; bardzo popularny wśród fotografów.

Zaplanuj pobyt

 • Jak uniknąć kolejek

  Jak wiadomo, Paryż jest niezwykle popularny wśród turystów. Jeśli chcesz obejrzeć wieżę Eiffla z różnych punktów widokowych, lepiej zaplanować podróż zawczasu. Kupienie biletów online i dostanie się na górę to żaden problem; jeśli jednak chcesz zwiedzić Paryż niedrogo, pamiętaj, żeby doliczyć do planu podróży czas na czekanie w kolejkach przy głównych atrakcjach.

 • Uważaj na swoje rzeczy

  Wielu podróżnych szuka miejsca w kawiarni bądź w restauracji w pobliżu atrakcji turystycznych, żeby odpocząć od zgiełku. Główne obszary turystyczne są bezpieczne, ale turyści często zapominają o pilnowaniu swoich rzeczy, jak tylko zamówią swoją café au lait. Zapnij torebkę na suwak i miej oczy szeroko otwarte – okazja czyni złodzieja.

 • Godziny otwarcia wieży Eiffla

  Jeśli postanowisz poznać wieżę Eiffla nieco bliżej, żaden problem – jest otwarta 365 dni w roku. Od połowy czerwca do pierwszych dni września można ją zwiedzać od 9 rano do północy, a poza tym okresem od 9.30 do 23.00.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Wieża Eiffla jest otwarta 365 dni w roku!
 • Cena
  Oglądanie wieży z zewnątrz nic nie kosztuje. Ceny biletów zależą od rodzaju wycieczki i tego, ile chcesz zobaczyć.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Tylko, jeśli go sobie zażyczysz! Wielu turystów lubi posłuchać o historii i architekturze. Równie świetne są wycieczki grupowe – zwykle pozwala im się wejść przed rzeszami turystów, którzy stoją w kolejce po bilet.
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższe stacje metra to Bir-Hakeim (linia 6) i Trocadero (linia 9).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Dla dzieci do 4. roku życia wstęp wolny

  • Nie spuszczaj z oczu swojej torebki

Wieża Eiffla: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 26 153 opinii

Przecudowna podroz na sama gore. Cudne widoki. Polecam kazdemu. Drugi poziom swietny ale szczyt mega. Najpiekniejsze wrazenia.

Warto wykupić wcześniej bilet. Kontakt smsowy z przewodnikiem. Wszystko było pod kontrolą. Zero kolejek.

Miejsce spotkania łatwe do znalezienia, pani przewodniczka przemiła, bez kolejek i problemów. Polecam

Very well organised. Good contact and info. Very nice and professional guide. Strongly recommend!

Doskonale, pomimo kolejki. Ludzie mocno zaangażowani. A Eryk przewodnik rewelacja.