Wieża Eiffla

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Znajdź najlepsze miejsce, by oglądać wieżę Eiffla

Wieża Eiffla malująca się romantycznie na tle paryskiego nieba… niezapomniany widok. Jeśli pragniesz zrobić jak najlepsze zdjęcie tej perły architektury, zapoznaj się z przygotowaną przez nas krótką listą wybranych miejsc, które pomogą Ci najlepiej uchwycić ten niesamowity budynek.

 • Trocadero

  1. Trocadero

  Trocadero to jeden z najlepszych punktów widokowych na wieżę Eiffla nocą. Mało tego – można tam wejść za darmo i o każdej porze!

 • Łuk Triumfalny

  2. Łuk Triumfalny

  Aby dostać się na szczyt słynnego na cały świat Łuku Triumfalnego, musisz pokonać 284 stopnie. Na górze czeka nagroda – jeden z najlepszych możliwych widoków na Paryż!

 • Montparnasse

  3. Montparnasse

  Ten 210-metrowy wieżowiec może i nie należy do najpiękniejszych, ale dla widoku ze szczytu można mu to wybaczyć. Wieża Montparnasse to najwyższy punkt widokowy w Paryżu; w pakiecie 360-stopniowa panorama!

 • Z Hotelu Raphael

  4. Z Hotelu Raphael

  Szukasz miejsca na romantyczną randkę? Zarezerwuj stolik na tarasie tego luksusowego hotelu i ciesz się widokiem, delektuj się szampanem i oglądaj zachód słońca ze szczytu budynku!

 • Pont de Bir-Hakeim

  5. Pont de Bir-Hakeim

  Pont de Bir-Hakeim łączy 15. i 16. dzielnicę Paryża. Ten most jest wspaniałym punktem widokowym na wieżę i na Sekwanę; bardzo popularny wśród fotografów.

Zaplanuj pobyt

 • Jak uniknąć kolejek

  Jak wiadomo, Paryż jest niezwykle popularny wśród turystów. Jeśli chcesz obejrzeć wieżę Eiffla z różnych punktów widokowych, lepiej zaplanować podróż zawczasu. Kupienie biletów online i dostanie się na górę to żaden problem; jeśli jednak chcesz zwiedzić Paryż niedrogo, pamiętaj, żeby doliczyć do planu podróży czas na czekanie w kolejkach przy głównych atrakcjach.

 • Uważaj na swoje rzeczy

  Wielu podróżnych szuka miejsca w kawiarni bądź w restauracji w pobliżu atrakcji turystycznych, żeby odpocząć od zgiełku. Główne obszary turystyczne są bezpieczne, ale turyści często zapominają o pilnowaniu swoich rzeczy, jak tylko zamówią swoją café au lait. Zapnij torebkę na suwak i miej oczy szeroko otwarte – okazja czyni złodzieja.

 • Godziny otwarcia wieży Eiffla

  Jeśli postanowisz poznać wieżę Eiffla nieco bliżej, żaden problem – jest otwarta 365 dni w roku. Od połowy czerwca do pierwszych dni września można ją zwiedzać od 9 rano do północy, a poza tym okresem od 9.30 do 23.00.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Wieża Eiffla jest otwarta 365 dni w roku!
 • Cena
  Oglądanie wieży z zewnątrz nic nie kosztuje. Ceny biletów zależą od rodzaju wycieczki i tego, ile chcesz zobaczyć.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Tylko, jeśli go sobie zażyczysz! Wielu turystów lubi posłuchać o historii i architekturze. Równie świetne są wycieczki grupowe – zwykle pozwala im się wejść przed rzeszami turystów, którzy stoją w kolejce po bilet.
 • Jak tam dotrzeć?
  Najbliższe stacje metra to Bir-Hakeim (linia 6) i Trocadero (linia 9).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Dla dzieci do 4. roku życia wstęp wolny

  • Nie spuszczaj z oczu swojej torebki

Wieża Eiffla: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża Eiffla? Kliknij tutaj.

Wieża Eiffla: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 25 381 opinii

Wszystko wyszło świetnie. Bez czekania. Nasz przewodnik Sebastian (z Argentyny) był niezwykle przyjazny i kompetentny. Podczas trasy opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o Paryżu. W każdej chwili ponownie zarezerwujemy z nim wycieczkę.

Super przygoda z przewodnikiem, podprowadził po samo wejście do windy, wjazd mieliśmy na samą górę, bardzo polecam chociaż bilet na osobę kosztował 55 euro, przy kasach cena wynosi 26 euro ale trzeba się nastać dobra godzinkę

Wszystko przebiegło planowo szybko bardzo sprawnie wspaniałe przeżycie Na szczęście pogoda dopisała dzięki temu widoki genialne

Odbiór biletów troszke daleko od wieży i to jest problem kiedy jest się z dzieckiem i można nie dążyć na czas

Wizytówka Paryża z wprowadzeniem przez świetną przewodniczkę Weronikę