Cannes
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Cannes”

7 atrakcji Cannes

Cannes słynie z odbywającego się w maju dorocznego festiwalu filmowego, ale nie jest to jedyna atrakcja tego raju nad Lazurowym Wybrzeżem. Oto przedsmak tego, co Cię czeka, jeśli postanowisz zwiedzić Cannes:

Palais des Festivals et des Congrès

Koniecznie zrób sobie zdjęcie na schodach budynku, w którym odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

Zdjęcie: Tim Gage@Flickr (CC BY-SA 2.0)

Kościół Notre Dame de l'Espérance

Ten położony na wzgórzu kościół prawdopodobnie powstał w XIV wieku. Przyjrzyj się freskowi przedstawiającemu chrzest Jezusa.

Muzeum Sztuki i Historii Prowansji

Wstęp do tego urokliwego muzeum jest darmowy. Poznasz w nim prowansalską historię i sztukę.

Riwiera Francuska

Zaznaj prawdziwego splendoru na luksusowym statku wycieczkowym. Możesz nie tylko zwiedzić sam statek, ale również zjeść kolację na jego pokładzie.

Marché Forville

Na tym ogromnym zadaszonym targowisku każdego ranka kupisz sezonowe produkty spożywcze, z wyjątkiem poniedziałków – wtedy sprzedawane są antyki.

Wyspy Leryńskie

Dwie ogromne wyspy leżące w zatoce Cannes to Saint-Honorat i Sainte-Marguerite. Na pierwszej z nich znajdziesz ruiny klasztoru, na drugiej – zamek.

Wycieczka po wytwórni win

Wyjedź poza miasto i odkryj słynne wina tego regionu. Zamek Château Saint-Martin i jego wspaniałe piwnice pełne wyśmienitych trunków to tylko jedna z wielu atrakcji, które można zwiedzić podczas wycieczki.

Cannes: Zaplanuj pobyt

Ochrona przed słońcem

Cannes to miasto śródziemnomorskie, więc podczas wizyty w tym mieście należy zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem.

Restauracje

Cannes to ulubione miejsce gwiazd i bogaczy. Aby zjeść posiłek w bardziej przystępnej cenie, udaj się poza ulicę Antibes.

Wycieczki całodniowe

Jeśli wciąż mało Ci luksusów i elegancji, wybierz się na wycieczkę całodniową z Cannes do Księstwa Monako, samochodem czy nawet łodzią.

Bezpieczeństwo

Niestety bogactwo przyciąga do Cannes również przestępców. Nie obnoś się z posiadaną gotówką i ubieraj się raczej skromnie, chyba że wymaga tego okazja.

Przydatne informacje

 • Język
  Francuski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +33
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Jeśli nie chcesz rezerwować pobytu z dużym wyprzedzeniem i nie lubisz wielotysięcznych tłumów, radzimy unikać maja, kiedy to odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Temperatury zaczynają spadać dopiero w listopadzie. Co prawda nie jest to najlepsza pora na pływanie, ale ceny są wtedy znacznie niższe.

Cannes: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Cannes

Cannes: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Cannes?  Kliknij tutaj.


Cannes
4.3
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 266