Atrakcje i wycieczki
Aix-en-Provence

Wszystkie atrakcje

Aix-en-Provence – nasze najbardziej polecane atrakcje

Aix-en-Provence: Wizyta na Polach Lawendy

Aix-en-Provence: Wizyta na Polach Lawendy

Przyjedź i przeżyj spotkanie z Prowansją! Witamy Cię tak, jakbyś był naszym gościem i w tym sensie naprawdę chcemy, aby Twoje doświadczenie Terre Ugo było nawiasem odkrywania i odpoczynku w sercu naszego 3-hektarowego pola lawendy. Nasza rodzinna posiadłość otwiera swoje podwoje codziennie od 1 czerwca do 31 sierpnia. Jak tylko przyjedziesz, zostaniesz uśpiony dźwiękiem cykad i słodkim zapachem lawendy. Podzielimy się z Tobą rodzinną historią domeny i wyjaśnimy Ci specyfikę tego kwiatu, tak charakterystycznego dla południa Francji. Następnie będziesz mógł odwiedzić pole lawendy. Chiliennes są do Twojej dyspozycji, aby zrelaksować się w prowansalskim słońcu. Mamy również bardzo przyjemne zacienione obszary. Codziennie od 12:00 do 14:30 dostępna jest niewielka restauracja z regionalnymi, świeżymi i sezonowymi produktami. - 12 lat - bezpłatnie Wizyta bezpłatna

Z Aix: wioski na wzgórzach w regionie Luberon

Z Aix: wioski na wzgórzach w regionie Luberon

Odwiedź najpiękniejsze średniowieczne wioski na wzgórzach w południowym Luberon. Odkryj uroki Lourmarin, Bonnieux, Roussillon i Gordes podczas 6-godzinnej wycieczki. Zatrzymaj się w Lourmarin na trochę wolnego czasu, uważanym przez wielu za jedną z najpiękniejszych wiosek we Francji i znanym z renesansowego zamku. Zrób zdjęcie w Bonnieux, idealnej prowansalskiej wiosce z XII-wiecznym kościołem otoczonym stare cedry. Jedź dalej do Roussillon przez most Pont Julien z czasów rzymskich. Roussillon, wznoszący się na szczycie klifu w kolorze ochry, jest ulubieńcem malarzy i magicznym miejscem, w którym kombinacje tlenków nadają ochrze nieskończoną różnorodność kolorów. Gordes oferuje niezwykłą wizję kamiennej wioski wzniesionej na masywnej skale. Zamek-forteca i kościół dominują nad domami we wsi, które zostały zbudowane z kamieni wziętych ze skały, na której stoją.

Z Aix-en-Provence: Wycieczka winiarska w krainie Cezanne'a

Z Aix-en-Provence: Wycieczka winiarska w krainie Cezanne'a

Ciesz się półdniową wycieczką po winnicach w malowniczym krajobrazie góry Sainte-Victoire, inspiracji dla słynnego postimpresjonistycznego artysty Paula Cézanne'a, który namalował wiele obrazów gór w latach 1880-1883. Winnice Côtes de Provence Sainte-Victoire znajdują się na wschód od Aix-en-Provence i, podobnie jak wszystkie winnice w Prowansji, są uważane za jedne z najbardziej naturalnych we Francji ze względu na wysuszające działanie wiatru Mistral. Dowiedz się o cechach terroir i poznaj proces produkcji wina, odwiedzając piwnice 2 oddzielnych winnic. Poznaj winiarzy i skosztuj win AOC Côtes de Provence w 3 kolorach — smacznych, pełnych czerwieni o doskonałej strukturze, subtelnych, eleganckich win różowych i wyróżniających się białych.

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

eSIM Europa i Wielka Brytania dla podróżnych

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem zwiedzającym Wielką Brytanię, czy wyruszasz na europejską przygodę z wieloma krajami, karta eSIM zapewnia stałą łączność. Ciesz się natychmiastową dostawą mobilną i opcjami zasięgu od 1 do 30 dni z 500 MB do 10 GB. Ta karta eSIM jest idealna dla nowoczesnych podróżników korzystających z urządzeń takich jak iPhone lub inne smartfony obsługujące funkcję eSIM. Ciesz się wygodą przedpłaconego zasięgu we wszystkich głównych europejskich miejscach docelowych z nieprzerwaną łącznością i bez niespodzianek. Ta karta eSIM obejmuje następujące lokalizacje: Austria (Österreich) Belgia (Belgien) Bułgaria (Bulgarien) Cypr (Zypern) Chorwacja (Kroatien) Dania (Dänemark) Estonia (Estland) Finlandia (Finnland) Francja (Frankreich) Niemcy (Deutschland) Grecja (Griechenland) Węgry (Ungarn) Irlandia (Irland) Islandia (Island) Włochy (Italien) Łotwa (Lettland) Litwa (Litauen) Luksemburg (Luxemburg) Malta Norwegia (Norwegen) Holandia (Niederlande) Polska (Polen) Portugalia Słowacja (Slowakei) Słowenia (Slowenien) Hiszpania (Spanien) Zjednoczone Królestwo (Vereinigtes Königreich) Republika Czeska (Tschechische Republik) Rumunia (Rumänien) Szwecja (Schweden) Szwajcaria (Schweiz) Ukraina

Z Aix-en-Provence: Lawendowa wycieczka do Valensole

Z Aix-en-Provence: Lawendowa wycieczka do Valensole

Przejedź przez dolinę rzeki Durance i odkryj płaskowyż Valensole specjalizujący się w uprawie lawendy, gdzie małe drogi wiją się przez pola kwiatów. Przy kwitnących polach znajdzie się wiele przystanków. Zatrzymaj się u rolnika/producenta z olejkami eterycznymi z lawendy i lawendy, oliwą z oliwek i miodem lawendowym. Zatrzymaj się w położonej na wzgórzu wiosce Moustiers-Sainte-Marie, która słynie z warsztatów garncarskich (czas wolny na zwiedzanie i obiad nie jest wliczony w cenę). Po południu przejdź do zapierającego dech w piersiach otwarcia kanionu rzeki Verdon. Zatrzymaj się na polach lawendy, aby zrobić zdjęcie. Spędź wolny czas w malowniczej wiosce Sainte Croix du Verdon nad jeziorem Sainte Croix i ewentualnie popływaj lub opalaj się przed powrotem do Aix-en-Provence.

Z Marsylii: Lawendowe Valensole przez cały dzień

Z Marsylii: Lawendowe Valensole przez cały dzień

Jedź na słynny płaskowyż Valensole i przejedź obok malowniczych dróg otoczonych polami złotej pszenicy i niebieskiej lawendy. Ciesz się wieloma przystankami na zdjęcia i wolnym czasem na odkrywanie tej tradycyjnej prowansalskiej wioski. Podczas jazdy słuchaj, jak kierowca udziela wnikliwych informacji i wiedzy na temat szlachetnej lawendy. Odbierz kierowcę i odkryj pola lawendy w Valensole. Dowiedz się wszystkiego o zastosowaniach lawendy, jak rozpoznać jej jakość oraz o wielu zastosowaniach olejku eterycznego, który tworzy. Zatrzymaj się u lokalnego producenta i sprawdź swoją wiedzę. Następnie poświęć trochę czasu na zwiedzanie Moustiers Sainte Marie, słynącego z warsztatów ceramicznych i delektuj się pysznym lunchem na własny koszt. Następnie znajdź się w obszarze kanionu Verdon, aby zobaczyć więcej pól. Wdychaj zapach relaksu i spędź dzień w Marsylii. Możliwość kąpieli w jeziorze, nie zapomnij zabrać ze sobą stroju kąpielowego i ręcznika.

Z Aix-en-Provence: Półdniowa poranna wycieczka po lawendzie

Z Aix-en-Provence: Półdniowa poranna wycieczka po lawendzie

Wyjedź z Aix-en-Provence, jedź malowniczymi drogami wijącymi się przez pola kwiatów. Przybywając na szeroki płaskowyż Valensole z jego płaskowyżem o powierzchni 800 metrów kwadratowych, specjalizuje się w uprawie lawendy, hybrydowej rośliny lawendy, a także zbóż. Nosi przydomek „Spichlerz Regionu”. Będziesz miał wiele przystanków na zdjęcia przy kwitnących polach lawendy i będziesz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami i zapachami. Zatrzymaj się u rolnika/producenta i dowiedz się wszystkiego o uprawie, destylacji i właściwościach czystej lawendy i lawendy. Mają Państwo możliwość zakupu bezpośrednio u nich czystych olejków eterycznych z lawendy i lawendy, oliwy z oliwek oraz lawendowego miodu.

Z Aix-en-Provence: Półdniowa popołudniowa wycieczka po lawendzie

Z Aix-en-Provence: Półdniowa popołudniowa wycieczka po lawendzie

Wyjedź z Aix-en-Provence i jedź malowniczymi wiejskimi drogami, mijając kolorowe pola lawendy na płaskowyżu Valensole. Ciesz się wieloma przystankami na robienie zdjęć i rozkoszowanie się zapierającymi dech w piersiach widokami i zapachami „Błękitnego Złota Prowansji”. Później zatrzymaj się u rolnika / producenta i dowiedz się wszystkiego o uprawie, destylacji i właściwościach czystej lawendy i lawadyny (rośliny hybrydowej). Na koniec skorzystaj z okazji, aby bezpośrednio od nich kupić olejek eteryczny, oliwę z oliwek, miód lawendowy.

Z Marsylii: Wycieczka do Cassis i Aix-en-Provence

Z Marsylii: Wycieczka do Cassis i Aix-en-Provence

Są takie miejsca, w których nie sposób nie zakochać się od pierwszego wejrzenia i Cassis jest jednym z nich! Twoja popołudniowa wycieczka do Cassis rozpoczyna się w Marsylii, gdzie spotkasz swojego przyjaznego przewodnika. Wyrusz na niezapomnianą wizytę i podziwiaj panoramiczny widok z Przylądka Canaille, najwyższego klifu morskiego w Europie (przystanek na zdjęcia). Po przybyciu do Cassis, czas wolny na spacer po starym porcie rybackim ze wszystkimi kolorowymi łodziami. Możliwość zjedzenia lunchu lub popływania/opalania się). Będziesz mieć możliwość wyruszenia w 1-godzinny rejs z Cassis, aby odkryć calanques, wapienne klify, które zanurzają się w czystych, błękitnych wodach Morza Śródziemnego i tworzą naturalne zatoczki (grube, skaliste pazury, które przypominają norweskie fiordy i wystają w morze) (bilet na rejs nie jest wliczony w cenę). Pozostałą część wycieczki spędzisz w Aix en Provence. Spaceruj po słynnym Cours Mirabeau usianym orzeźwiającymi fontannami. Podziwiaj prywatne rezydencje z XVII i XVIII wieku. Czas wolny przed powrotem do Marsylii. Uwaga: Nie ponosimy odpowiedzialności za anulowanie rejsu po Calanques z powodu złej pogody lub zamknięcia drogi Crest i dostępu do Cap Canaille (nie można ubiegać się o zwrot kosztów).

Z Aix-en-Provence: Luberon Market & Villages Day Tour

Z Aix-en-Provence: Luberon Market & Villages Day Tour

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Aix-en-Provence do doliny Luberon, obszaru urokliwych i wyjątkowych wiosek. Tylko w niedzielę zatrzymaj się w L'Isle sur la Sorgue, aby pospacerować po targu na świeżym powietrzu i wzdłuż kanałów. Poświęć trochę czasu, aby zatrzymać się w różnych sklepach z antykami. Podziwiaj wyjątkową wioskę Gordes z panoramicznego punktu widokowego i zrób kilka zdjęć. Następnie (tylko od połowy czerwca do połowy lipca) zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia kwitnących pól lawendy w opactwie Senanque. Przejedź do wioski Fontaine de Vaucluse, a następnie kontynuuj podróż do kolorowej wioski Roussillon i jej ochrowych klifów. Wróć przez malowniczą i krętą Combe of Lourmarin. Zatrzymaj się w Lourmarin, jednej z najpiękniejszych wiosek we Francji, słynącej z renesansowego zamku. Tutaj możesz cieszyć się wolnym czasem przed powrotem do Aix-en-Provence. Kolejność przystanków może ulec zmianie w zależności od dni targowych. Gordes - targ we wtorek. Roussillon - targ w czwartek. Lourmarin - targ w piątek. Apt - targ w sobotę. L'Isle sur la Sorgue - targ w niedzielę.

Często zadawane pytania dotyczące: Aix-en-Provence

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Aix-en-Provence

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Aix-en-Provence to:

Aix-en-Provence – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Aix-en-Provence?

Najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Aix-en-Provence to:

Aix-en-Provence – zobacz wszystkie oferty i zniżki w na GetYourGuide

Aix-en-Provence: Najciekawsze atrakcje

Aix-en-Provence: Wycieczki i bilety

Francja: Ciekawe miejsca

Aix-en-Provence: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Aix-en-Provence? Kliknij tutaj.

Aix-en-Provence: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(791 recenzji)