Katakumby Paryża
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet

Katakumby Paryża: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Katakumby Paryża”
Bilety i wycieczki: 698

Legendy katakumb paryskich

„Stój! Zbliżasz się do imperium umarłych!” – ostrzega znak przed wejściem do katakumb paryskich. To sieć podziemnych tuneli, którą paryżanie przekształcili w masowy grobowiec. Dla zwiedzających dostępna jest tylko część – reszta jest przesiąknięta duchem rewolucji, romantyzmu i idealizmu!

Przeprowadzka zmarłych

W XVIII wieku paryskie cmentarze były tak przepełnione, że w mieście psuły się przez to mleko i wino! W końcu przeniesiono 6 milionów ciał do znajdujących się w mieście pozostałości po starożytnych kopalniach.

Duchy i przemytnicy

Ludzie już dawno temu wierzyli, że katakumby są nawiedzone. Wiele może tłumaczyć obecność przemytników, którzy prawdopodobnie wydawali upiorne odgłosy, żeby odstraszyć mieszkańców miasta.

Wpływ na krajobraz miasta

Sieć podziemnych tuneli jest bardzo rozległa, co utrudnia stawianie głębokich fundamentów. Z tego powodu Paryż zalicza się do najniżej zabudowanych stolic świata.

Vive La Resistance!

Francuski ruch oporu ukrywał się w katakumbach przed nazistami, którzy z powodu braku map mieli duży problem z poruszaniem się w środku. Jedna z miejskich legend mówi o jednostce wojskowej, która po prostu rozpłynęła się w powietrzu!

Tajne kino

Ludzie często nielegalnie wchodzą do tuneli, żeby poimprezować albo namalować graffiti. Kiedyś nawet odkryto tam tajne kino. Kiedy to się stało, ktoś odciął prąd, a na miejscu znaleziono kartkę z napisem: nie próbujcie nas znaleźć”!

Katakumby Paryża: Nasze wskazówki

Kiedy najlepiej się tam udać?

Jeśli chcesz wejść bez kolejki, najlepiej wykupić wycieczkę z przewodnikiem. Jeśli nie masz na to ochoty, przyjście godzinę albo pół przed otwarciem (które następuje o godz. 10.00) znacząco zmniejszy czas oczekiwania na swoją kolej.

Ile trwa wycieczka?

Dobra (i legalna!) wycieczka po katakumbach trwa 2-3 godziny.

Co na siebie włożyć?

Jest duża szansa, że się ubrudzisz, więc eleganckie ubrania zostaw na inną okazję, a na nogi załóż wygodne buty. Nie przejmuj się – na dole będzie co najmniej 6 milionów ludzi, którzy będą wyglądać znacznie gorzej od Ciebie!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Katakumby są czynne we wtorki i środy w godz. 10.00-20.00; ostatnie wejście o godz. 19.00.
 • Cena
  10 euro za wejście do katakumb i na wystawę. Można to połączyć z wejściem do krypty i zapłacić w sumie 15 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wynajęcie przewodnika zdecydowanie pomoże. Warto rzucić okiem na najbardziej popularne wycieczki.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Załóż wygodne buty. Odradzamy elegancki ubiór!
  • Ostatni zwiedzający wpuszczani są o godz. 19.00.

Katakumby Paryża: Atrakcje w okolicy


Katakumby Paryża
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 170