Katakumby Paryża

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Legendy katakumb paryskich

„Stój! Zbliżasz się do imperium umarłych!” – ostrzega znak przed wejściem do katakumb paryskich. To sieć podziemnych tuneli, którą paryżanie przekształcili w masowy grobowiec. Dla zwiedzających dostępna jest tylko część – reszta jest przesiąknięta duchem rewolucji, romantyzmu i idealizmu!

 • Przeprowadzka zmarłych

  1. Przeprowadzka zmarłych

  W XVIII wieku paryskie cmentarze były tak przepełnione, że w mieście psuły się przez to mleko i wino! W końcu przeniesiono 6 milionów ciał do znajdujących się w mieście pozostałości po starożytnych kopalniach.

 • Duchy i przemytnicy

  2. Duchy i przemytnicy

  Ludzie już dawno temu wierzyli, że katakumby są nawiedzone. Wiele może tłumaczyć obecność przemytników, którzy prawdopodobnie wydawali upiorne odgłosy, żeby odstraszyć mieszkańców miasta.

 • Wpływ na krajobraz miasta

  3. Wpływ na krajobraz miasta

  Sieć podziemnych tuneli jest bardzo rozległa, co utrudnia stawianie głębokich fundamentów. Z tego powodu Paryż zalicza się do najniżej zabudowanych stolic świata.

 • Vive La Resistance!

  4. Vive La Resistance!

  Francuski ruch oporu ukrywał się w katakumbach przed nazistami, którzy z powodu braku map mieli duży problem z poruszaniem się w środku. Jedna z miejskich legend mówi o jednostce wojskowej, która po prostu rozpłynęła się w powietrzu!

 • Tajne kino

  5. Tajne kino

  Ludzie często nielegalnie wchodzą do tuneli, żeby poimprezować albo namalować graffiti. Kiedyś nawet odkryto tam tajne kino. Kiedy to się stało, ktoś odciął prąd, a na miejscu znaleziono kartkę z napisem: nie próbujcie nas znaleźć”!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej się tam udać?

  Jeśli chcesz wejść bez kolejki, najlepiej wykupić wycieczkę z przewodnikiem. Jeśli nie masz na to ochoty, przyjście godzinę albo pół przed otwarciem (które następuje o godz. 10.00) znacząco zmniejszy czas oczekiwania na swoją kolej.

 • Ile trwa wycieczka?

  Dobra (i legalna!) wycieczka po katakumbach trwa 2-3 godziny.

 • Co na siebie włożyć?

  Jest duża szansa, że się ubrudzisz, więc eleganckie ubrania zostaw na inną okazję, a na nogi załóż wygodne buty. Nie przejmuj się – na dole będzie co najmniej 6 milionów ludzi, którzy będą wyglądać znacznie gorzej od Ciebie!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Katakumby są czynne we wtorki i środy w godz. 10.00-20.00; ostatnie wejście o godz. 19.00.
 • Cena
  10 euro za wejście do katakumb i na wystawę. Można to połączyć z wejściem do krypty i zapłacić w sumie 15 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wynajęcie przewodnika zdecydowanie pomoże. Warto rzucić okiem na najbardziej popularne wycieczki.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Załóż wygodne buty. Odradzamy elegancki ubiór!

  • Ostatni zwiedzający wpuszczani są o godz. 19.00.

Katakumby Paryża: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katakumby Paryża? Kliknij tutaj.

Katakumby Paryża: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 8390 opinii

Rezerwacja przez getyourguide pozwala ominąć bardzo długie oczekiwanie na zakup biletu wstępu do 3 godzin .Wszystko. Opisane Forma rezerwacji biletu na stronie firmy 100% zgadza się ,Z wydrukowanym biletem lub wersja elektroniczna na telefon uprawnia bezpośrednio do wstępu do katakumbow .Firma godna polecenia w zwiedzaniu Paryża .

Spacer po katakumbach bez audioprzewodnika nie ma sensu. Audioprzewodnik podaje bardzo ciekawe fakty i znacząco zmienia postrzeganie wnętrz. Same katakumby to oświetlone korytarze 'śmierci'. Trzeba zobaczyć na własne oczy.

Koniecznie trzeba zabrac swoje sluchawki. Inaczej chodzi sie ze sprzetem jak z telefonem przy uchu, ale to nie problem. Super ominiecie kolejki. Polecam!

rezerwacja wejścia poza kolejką jest konieczna, inaczej oczekiwanie jest dłuuugie. miejsce warte odwiedzenia, jedyne w swoim rodzaju

Warto słuchać audioprzewodnika, dostarcza najciekawszej opowieści o samym miejscu