Saint-Émilion – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Bordeaux: Półdniowa wycieczka po Saint-Émilion

1. Z Bordeaux: Półdniowa wycieczka po Saint-Émilion

Weź udział w trwającej pół dnia wycieczce po urokliwej miejscowości Saint-Émilion i skosztuj różnych rodzajów wina. Historia miasteczka sięga czasów średniowiecza, a jego malowniczy krajobraz został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedź Saint-Émilion w małej grupie i podziwiaj fascynujące romańskie kościoły oraz ruiny usytuowane wzdłuż stromych i wąskich uliczek. Produkcja wina w tej miejscowości rozpowszechniła się już w II wieku za sprawą Rzymian. Pozostałości po stosowanych przez Rzymian technikach produkcji wina można zaobserwować w niektórych posiadłościach, m.in. w Chateau Bellevue, gdzie znajduje się słynna na całym świecie winnica Château Angélus. Nazwa miasteczka pochodzi od imienia mnicha Emiliana – wędrownego spowiednika, który w VIII wieku osiedlił się w pustelni wykutej w skale. Weź udział w zwiedzaniu Saint-Émilion z przewodnikiem i odkryj wszystkie najważniejsze atrakcje tego miejsca.  Następnie odwiedź winnicę, w której produkowane jest klasyfikowane wino châteaux, charakterystyczne dla regionu winiarskiego Saint-Émilion, i weź udział w jego degustacji. Dowiedz się jak najwięcej o zwiedzanej posiadłości i poznaj techniki stosowane przy produkcji słynnego na całym świecie wina. Po zakończeniu wycieczki wróć do Bordeaux.

Saint-Émilion: wycieczka po winnicach Bordeaux i degustacja wina

2. Saint-Émilion: wycieczka po winnicach Bordeaux i degustacja wina

Zanurz się w świat win Bordeaux podczas intymnej wizyty w lokalnej rodzinnej winnicy i poznaj ich piwnice. Odwiedź osobliwą średniowieczną społeczność Saint-Émilion, aby zwiedzić słynny Château Saint-Georges i skosztować niektórych z ich wysokiej jakości win. Rozpocznij swoją wizytę od wysłuchania historii rodziny założycielskiej, która po pięciu pokoleniach nadal pracowała na majątku. Dowiedz się o różnych używanych odmianach winogron i wyjątkowej glebie, która podnosi jakość win produkowanych w tej nieruchomości z uprzywilejowaną lokalizacją na Pavie Hill. Wejdź do piwnicy, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie procesu produkcji wina i procesu starzenia zachodzącego w beczkach. Skosztuj wyboru ich win, które są znane ze swojej elegancji i należą do ekskluzywnej apelacji Saint-Émilion Grand Cru.

Z Bordeaux: półdniowa wycieczka Saint-Émilion i degustacja wina

3. Z Bordeaux: półdniowa wycieczka Saint-Émilion i degustacja wina

Odkryj Saint-Emilion, jego wina i historię podczas wycieczki z przewodnikiem z Bordeaux. Odwiedź zabytkowy zamek i spróbuj 3 różnych wysokiej jakości win. Spotkaj się w centrum Bordeaux i podróżuj vanem do regionu winiarskiego Saint Emilion. Najpierw odwiedź wioskę Saint-Emilion, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz jego zabytki podczas krótkiej wycieczki z przewodnikiem. Następnie odwiedzisz zamek i skosztujesz degustacji 3 win. Dowiedz się więcej o specyfice tej apelacji, w tym o odmianach winogron i technikach winiarskich wykorzystywanych do tworzenia tych wyjątkowych win.

Saint-Émilion: piesza wycieczka po winnicy i degustacja

4. Saint-Émilion: piesza wycieczka po winnicy i degustacja

Wybierz się na wycieczkę po rodzinnym Château Haute-Nauve w Saint-Émilion z członkiem rodziny, Marie-Anne lub Florentem (matką i synem). Spaceruj po winnicach i dowiedz się o produkcji francuskiego wina od twórców, odwiedź piwnice z winami i zakończ doświadczenie degustacją czterech win z lokalu. Rozpocznij od zwiedzania winnicy, podczas której poznasz rodzinną (4. pokolenie) historię posiadłości oraz specyfikę i odmiany apelacji wina Saint-Émilion. Zobacz różne działki winorośli i dowiedz się, jak zmienia się praca w winnicy w ciągu roku. Wśród innych atrakcji zobaczysz turbinę wiatrową i butelkę wina o wysokości 6 metrów. Posłuchaj, jak Château radzi sobie z wyzwaniami, takimi jak mróz upraw, stawia na zrównoważony rozwój i dywersyfikację oraz opracowuje nowe odmiany win. Następnie odwiedź piwnicę winifikacyjną, aby poznać cały proces produkcji, w tym fermentację, pompowanie i tłoczenie. Wycieczka kończy się w piwnicy z beczkami, gdzie zobaczysz metody stosowane do starzenia wina. Zakończ degustację z przewodnikiem czterech win z Château, w tym dwóch z nazwami Grand Cru.

Bordeaux: Całodniowe wino Saint-Emilion i Medoc

5. Bordeaux: Całodniowe wino Saint-Emilion i Medoc

Spędź dzień na zwiedzaniu winnic i winnic w Bordeaux podczas degustacji wina z przewodnikiem. Skosztuj win w trzech winiarniach i zwiedź zabytkowe miasto Saint-Emilion. Delektuj się lokalnymi specjałami podczas pikniku we francuskim zamku w Margaux. Wyrusz z centrum Bordeaux, aby odkryć najpiękniejsze winnice obu brzegów. Aby rozpocząć, odwiedź Saint-Emilion ze swoim przewodnikiem. Zwiedź wioskę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i odkryj jej zabytki. Później odwiedź Château (winiarnię) i skosztuj degustacji 3 win, poznając Saint-Émilion. Następnie piknik i degustacja 3 win czeka na Ciebie w Château w Margaux na lewym brzegu. Ciesz się jedzeniem przygotowanym przez rzemieślniczą i tradycyjną firmę cateringową z Bordeaux, która oferuje świeże, lokalne i smaczne produkty, a także wędliny i sery z Kraju Basków. Po południu zatrzymaj się przy słynnym Château Margaux i zrób zdjęcia, zanim udasz się na trzecią wycieczkę z przewodnikiem i degustację wina w winnicy 5. grand cru w klasyfikacji z 1855 r. Zakończ swoją wycieczkę z nowym spojrzeniem na sztukę winiarstwa.

Z Bordeaux: całodniowa wycieczka do St Emilion z degustacją

6. Z Bordeaux: całodniowa wycieczka do St Emilion z degustacją

Region winiarski Libournais obejmuje większość terenów, określanych jako Right Bank. Nazwa wywodzi się od historycznej stolicy regionu i odnosi się do win z rejonów Pomerol i St-Emilion, w ramach Libournais. W regionie jest kilka miejscowości, które dzielą nazwę Saint-Émilion, jak Montagne-Saint-Émilion i St-Georges-Saint-Émilion. Rejon na zachodzie graniczy z Pomerol. Merlot to dominujące winogrono w rejonie. Następne pod względem ilości jest Cabernet Franc i Malbec, choć to ostatnie występuje w małej ilości i wykazuje tendencję do zanikania. Klimat i wilgotniejsze, chłodniejsze ziemie w tym rejonie sprawiają, że winogrona Cabarnet Sauvignon nie dojrzewają tu zbyt dobrze i są rzadziej wykorzystywane. Udaj się do regionu winiarskiego Saint Emilion i odwiedź słynne winiarnie w Pomerol produkujące klasyfikowane wino Chateaux lub w miejscowościach Saint Emilion. Następnie, przyjedź do miejscowości Saint Emilion i weź udział w pieszej wycieczce z przewodnikiem, odkrywając najważniejsze zabytki i atrakcje tej urokliwej miejscowości położonej na wzgórzu. W wolnym czasie na lunch możesz odkryć podziemne zabytki Saint Emilion. Po południu weź udział w kolejnej degustacji wina w jednej z winiarni produkującej klasyfikowane wina w regionie Saint Emilion.

Z Bordeaux: popołudniowa degustacja wina Saint-Emilion

7. Z Bordeaux: popołudniowa degustacja wina Saint-Emilion

Wybierz się na malowniczą przejażdżkę do pięknego regionu winiarskiego Saint-Emilion i zwiedź to miejsce światowego dziedzictwa. Doświadcz intymności prywatnego zamku, poznaj tajniki produkcji wina i skosztuj jednych z najlepszych win. Wyjedź z Bordeaux po południu i odwiedź uroczą rodzinną winiarnię na prawym brzegu rzeki Dordogne. Zwiedzaj tradycyjne pomieszczenie z kadziami i piwnicę tego prywatnego zamku. Naucz się kroków właściwej degustacji wina na zajęciach degustacyjnych. Wytrenuj swój nos, aby rozpoznawać aromaty wina, zanim zaczniesz delektować się wyśmienitymi winami. Następnie odwiedź winnicę „Great Classified Growth” (Grand Cru) z widokiem na winnice Saint-Emilion. Posłuchaj o procesie produkcji wina i nagradzaj się aperitifem podawanym z wysokiej jakości świeżego chleba i sera. Następnie wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po średniowiecznej wiosce Saint-Emilion wczesnym wieczorem i odkryj, dlaczego została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wróć do Bordeaux na podwiezienie pod koniec wycieczki.

Bordeaux: wycieczka po winnicach z lokalnymi degustacjami wina

8. Bordeaux: wycieczka po winnicach z lokalnymi degustacjami wina

Poświęć kilka godzin na zwiedzanie kraju winiarskiego Bordeaux podczas wycieczki z przewodnikiem. Odkryj Medoc, Saint-Emilion, Graves i Sauternes lub Entre-deux-Mers — każde z własnym urokiem. Region winiarski zależy od dnia wizyty. Wyjdź z Biura Turystycznego Bordeaux i odkryj różne rodzaje zamków i skosztuj kolorów win w zależności od regionu winiarskiego. Podczas wycieczki przewodnik opowie o winie Bordeaux i udzieli wielu informacji. Od wtorku do soboty zatrzymaj się w 2 winnicach, odwiedź część techniczną z dębowymi beczkami, kadziami i poznaj proces produkcji wina. Odkryj występowanie pór roku, które kształtują różnorodność smaków i nie tylko. Na koniec każdej wizyty zapraszamy na degustację dwóch win z obiektu z poradami na temat etapów sztuki degustacji (ilość jest ograniczona francuskim prawem). W niedzielę i poniedziałek celem podróży jest Saint-Emilion, jedno z najbardziej znanych miejsc na świecie pod względem wina i dziedzictwa. Podążaj za swoim przewodnikiem po wiosce Saint-Emilion, aby podziwiać niektóre ze starych i niezwykłych budynków oraz wejść do niesamowitego podziemnego kościoła. Druga część popołudnia to wizyta w winnicy i degustacja dwóch win. W drodze powrotnej do Bordeaux przewodnik może odpowiedzieć na wszelkie pytania lub udzielić porady. Przyjazd do Bordeaux wieczorem. Poniedziałek: Saint-Emilion lub Fronsac Wtorek: Medok Środa: Graves i Sauternes Czwartek: Bourg i Blaye Piątek: Entre-deux-Mers sobota: Medok Niedziela: Saint-Emilion

Bordeaux: e-rowerowa wycieczka po winnicach St-Emilion z winem i lunchem

9. Bordeaux: e-rowerowa wycieczka po winnicach St-Emilion z winem i lunchem

Przejedź przez słynne winnice St-Emilion podczas jednodniowej wycieczki na rowerze elektrycznym z Bordeaux. Odwiedź dwa zamki i uroczą rodzinną winiarnię, a także posiadłość Great Classified Growth i wpisaną na listę UNESCO wioskę St-Emilion. Zacznij dzień od krótkiej przejażdżki (50 min) do regionu St-Emilion. Rozpocznij od zwiedzania uroczej wioski St-Emilion, która od 1999 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a następnie wybierz się na wycieczkę e-rowerem do słynnych winnic, takich jak Petrus czy Château Cheval Blanc. Przejedź rowerem przez bujne winnice i dotrzyj do pierwszego zamku prowadzonego przez miejscową rodzinę. Spaceruj po winnicach i poznaj tradycyjny sposób produkcji wina w posiadłości. Delektuj się degustacją wina i udaj się do ogrodu na aromatyczny lunch. Zwiedź posiadłość podczas wycieczki z przewodnikiem i poznaj proces produkcji wina od winorośli po butelkę. Pod koniec wycieczki spróbuj ręcznie dobranego wyboru ich win. Wróć do Bordeaux i zakończ swoją wycieczkę.

Z Bordeaux: Saint-Émilion Food and Wine Tour

10. Z Bordeaux: Saint-Émilion Food and Wine Tour

Wyjedź z centrum Bordeaux na pokładzie furgonetki, aby odkryć Saint-Emilion, jego wina i historię. Odwiedź 3 winiarnie i zrelaksuj się podczas pikniku w zamku. Najpierw poznaj historię Saint-Emilion, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i jego zabytków. Odkryj sekrety tego średniowiecznego miasta i jego rolę jako miejsca narodzin uprawy winorośli w Bordeaux. W południe zapraszamy na degustację 3 win w zamku. Zanurz się w pikniku od rzemieślniczego i tradycyjnego cateringu, który zapewnia świeże, lokalne produkty prezentowane w słoikach, a także wędliny z Kraju Basków i ser wraz z kieliszkiem wina. Następnie odwiedź drugi zamek i skosztuj degustacji 2 win. Dowiedz się więcej o specyfice tej apelacji, w tym o odmianach winogron i technikach winiarskich stosowanych do tworzenia tych wyjątkowych win. Aby zakończyć dzień, udaj się do innego zamku na ostateczną degustację 3 win.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Saint-Émilion

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg::
Strona 1 z 3

Niezwykłe doznania

Saint-Émilion: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Saint-Émilion

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Saint-Émilion?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Saint-Émilion?

Saint-Émilion: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Saint-Émilion? Kliknij tutaj.

Saint-Émilion: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2361 opinii

Nic nie wiedziałem o winie i po tym doświadczeniu byłem w stanie zrozumieć całą pracę wykonaną przez jego profesjonalistów. Kupiłem nawet książkę po tej działalności, aby pogłębić swoją wiedzę. Dziękuję całemu zespołowi za tak dobrą zabawę i to dzielenie się.

Very interesting and informative trip. Excellent guide, beautiful views, good wine - what else do you need?

Kamir is perfect turist guide. Funny , smart and very knowledgeable about the wine. We have very good time.