Wybierz daty

Atrakcje i wycieczki Saint-Émilion

Wycieczki dostępne w dniu

Liczba znalezionych atrakcji: 30
Sortuj według:
Strona 1 z 2

Saint-Émilion: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Saint-Émilion? Kliknij tutaj.

Saint-Émilion: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2361 opinii

Zrobiliśmy wycieczkę w języku angielskim i uzyskaliśmy świetny wgląd w produkcję wina w dwóch winnicach - jednej bardziej tradycyjnej i jednej nowoczesnej. Pani, która oprowadziła nas na wycieczkę, była naprawdę bardzo przyjazna i kompetentnie odpowiadała na wszystkie pytania, które pojawiły się podczas wycieczki. Punktem kulminacyjnym była oczywiście degustacja wina i można było spróbować tego, co zostało wyjaśnione wcześniej (np. dojrzewanie w nowej dębowej beczce) z win. Na przykład do wina oferowano również ciemną czekoladę, której można było skosztować razem z winem, aby przekonać się, jak smaki się uzupełniają. Ponieważ nie mieliśmy samochodu, szliśmy ze stacji kolejowej St Emilion do zamku - miły, ale nieco długi spacer po pięknym krajobrazie winiarskim z licznymi winnicami, ale niestety po żwirowej wiejskiej drodze bez ścieżki dla pieszych. Ale to była jedyna wada

To było niesamowite przeżycie! Niewiele wiedziałam o produkcji wina i teraz czuję się pewniej, aby o tym mówić. Przewodniczka była bardzo profesjonalna i miła, opowiedziała nam wiele ciekawostek i otworzyła nam oczy na wiele tematów związanych z winem. Jedna rzecz, którą ja i mój przyjaciel zauważyliśmy, a która mogłaby jeszcze bardziej poprawić wrażenia, to zorganizowanie degustacji nie w sklepie, ale na tarasie w nowoczesnej winnicy, w której byliśmy pod koniec podróży. W każdym razie - bardzo polecam tę wycieczkę, zwłaszcza, że zobaczysz zarówno tradycyjny, jak i nowoczesny sposób wytwarzania wina, a także spróbujesz różnych win, aby rzeczywiście zauważyć różnicę.

Nasz przewodnik Julie był pouczający, rozmowny i bardzo przystojny. Jej wiedza na temat winnic i okolicy była wyjątkowa. Sprawiła, że było to integracyjne doświadczenie dla wszystkich w minibusie, angażując nas w rozmowę. Myślałem, że jest też dobrym kierowcą i czułem się całkiem bezpiecznie. Wizyta na ulicy Emillion była od jakiegoś czasu na „naszej liście” i wcale nas nie rozczarowała. Zwiedzanie winnic i degustacja wina były dość wyjątkowe, aby zobaczyć nowe i stare sposoby pracy. Ekspert od winnic, który nas oprowadził (Audrey), mówił doskonale po angielsku i oczywiście znał się na rzeczy. Wspaniałe popołudnie i piękna lokalizacja.

Very interesting and informative trip. Excellent guide, beautiful views, good wine - what else do you need?

Kamir is perfect turist guide. Funny , smart and very knowledgeable about the wine. We have very good time.