Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Saint-Émilion

Saint-Émilion – nasze najbardziej polecane atrakcje

Saint-Emilion Grand Cru Classé: Wycieczka z przewodnikiem i degustacja

1. Saint-Emilion Grand Cru Classé: Wycieczka z przewodnikiem i degustacja

Podczas tej wycieczki  odwiedzisz 2 winnice o różnych stylach. Najpierw odkryjesz tradycyjną winnicę z typową piwnicą i architekturą Saint-Émilion, produkującą tradycyjne wino z tego regionu. Druga winnica jest przyszłościowa i posiada nowoczesną piwnicę oraz najnowocześniejszą technologię. Odkryj, jak winiarze stosują najnowsze osiągnięcia technologiczne i techniki uprawy winorośli, aby udoskonalić proces produkcji wina i uzyskać nowatorski styl produktu. Dowiedz się wszystkiego o procesie produkcji wina, począwszy od różnych szczepów winorośli po dojrzewanie i wszystkie procesy z tym związane. Następnie weź udział w degustacji 3 win Saint-Émilion Grand Cru z różnych miejsc, poprzedzonej wprowadzeniem do technik degustacji.

Z Bordeaux: Półdniowa wycieczka po Saint-Émilion i degustacja wina

2. Z Bordeaux: Półdniowa wycieczka po Saint-Émilion i degustacja wina

Odkryj Saint-Emilion, jego wina i historię podczas wycieczki z przewodnikiem z Bordeaux. Odwiedź zabytkowy zamek i spróbuj 3 różnych win wysokiej jakości. Spotkaj się w centrum Bordeaux i podróżuj vanem do regionu winiarskiego Saint Emilion. Najpierw odwiedź wioskę Saint-Emilion, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz jego zabytki podczas krótkiej wycieczki z przewodnikiem. Następnie odwiedzisz zamek i skosztujesz 3 win. Dowiedz się więcej o specyfice tej apelacji, w tym o odmianach winogron i technikach winiarskich stosowanych do tworzenia tych wyjątkowych win.

Z Bordeaux: Popołudniowa degustacja wina w Saint-Emilion

3. Z Bordeaux: Popołudniowa degustacja wina w Saint-Emilion

Wybierz się na malowniczą przejażdżkę do pięknego regionu winiarskiego Saint-Emilion na prawym brzegu rzeki Dordogne i zwiedź to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Doświadcz intymności prywatnego zamku, poznaj sekrety produkcji wina, odkryj kadzielnię i piwnicę oraz skosztuj jednych z najlepszych win. Po południu opuść Bordeaux i odwiedź posiadłość winiarską "Great Classified Growth" (Grand Cru Classé) z widokiem na winnice Saint-Emilion. Posłuchaj o procesie produkcji wina i nagródź się aperitifem serwowanym z wysokiej jakości świeżym chlebem i serem. Poznaj etapy prawidłowej degustacji wina podczas lekcji degustacji. Wytrenuj swój nos, aby zidentyfikować aromaty wina, zanim skosztujesz wyśmienitych win. Następnie wczesnym wieczorem wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po średniowiecznej wiosce Saint-Emilion i odkryj, dlaczego została ona wpisana na listę obiektów z listy UNESCO. Wróć do Bordeaux, aby opuścić miasto na koniec wycieczki.

Bordeaux: Wycieczka po winnicach z degustacją lokalnych win

4. Bordeaux: Wycieczka po winnicach z degustacją lokalnych win

Poświęć kilka godzin, aby zobaczyć kraj winiarski Bordeaux podczas wycieczki z przewodnikiem. Odkryj Medoc, Saint-Emilion, Graves i Sauternes lub Entre-deux-Mers - każdy z nich ma swój własny urok. Region winiarski zależy od dnia Twojej wizyty. Wyrusz z biura turystycznego w Bordeaux i odkryj różne rodzaje châteaux i skosztuj kolorów win w zależności od regionu winiarskiego. Podczas wycieczki Twój przewodnik opowie Ci o winach z Bordeaux i przekaże wiele informacji. Od wtorku do soboty zatrzymaj się w 2 posiadłościach winiarskich, odwiedź część techniczną z dębowymi beczkami, kadziami i dowiedz się o procesie produkcji wina. Odkryj przewagę pór roku, które kształtują różne smaki i nie tylko. Na koniec każdej wizyty ciesz się degustacją dwóch win z posiadłości z poradami na temat etapów sztuki degustacji (ilość jest ograniczona przez francuskie prawo). W niedzielę i poniedziałek celem podróży jest Saint-Emilion, jedno z najbardziej znanych miejsc na świecie ze względu na wino i dziedzictwo kulturowe. Podążaj za swoim przewodnikiem przez wioskę Saint-Emilion, aby podziwiać niektóre ze starych i niezwykłych budynków oraz wejść do niesamowitego podziemnego kościoła. Druga część popołudnia obejmuje wizytę w winnicy i degustację dwóch win. W drodze powrotnej do Bordeaux Twój przewodnik odpowie na wszelkie pytania i udzieli porad. Przyjedź do Bordeaux wieczorem. Poniedziałek: Saint-Emilion lub Fronsac Wtorek: Medoc Środa: Graves i Sauternes Czwartek: Entre-deux-Mers Piątek: Bourg i Blaye Sobota: Medoc Niedziela: Saint-Emilion

Saint-Émilion: wycieczka po winnicach Bordeaux i degustacja wina

5. Saint-Émilion: wycieczka po winnicach Bordeaux i degustacja wina

Zanurz się w świat win Bordeaux podczas intymnej wizyty w lokalnej rodzinnej winnicy i poznaj ich piwnice. Odwiedź osobliwą średniowieczną społeczność Saint-Émilion, aby zwiedzić słynny Château Saint-Georges i skosztować niektórych z ich wysokiej jakości win. Rozpocznij swoją wizytę od wysłuchania historii rodziny założycielskiej, która po pięciu pokoleniach nadal pracowała na majątku. Dowiedz się o różnych używanych odmianach winogron i wyjątkowej glebie, która podnosi jakość win produkowanych w tej nieruchomości z uprzywilejowaną lokalizacją na Pavie Hill. Wejdź do piwnicy, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie procesu produkcji wina i procesu starzenia zachodzącego w beczkach. Skosztuj wyboru ich win, które są znane ze swojej elegancji i należą do ekskluzywnej apelacji Saint-Émilion Grand Cru.

Z Bordeaux: Wycieczka kulinarna i winiarska do Saint-Émilion

6. Z Bordeaux: Wycieczka kulinarna i winiarska do Saint-Émilion

Wyrusz z centrum Bordeaux na pokładzie furgonetki, aby odkryć Saint-Emilion, jego wina i historię. Odwiedź 3 winiarnie i zrelaksuj się podczas pikniku w zamku. Najpierw poznaj historię Saint-Emilion, obiektu z listy UNESCO, i jego zabytków. Odkryj sekrety tego średniowiecznego miasta i jego rolę jako miejsca narodzin uprawy winorośli w Bordeaux. W południe ciesz się degustacją 3 win w winiarni Château. Zafunduj sobie piknik z rzemieślniczym i tradycyjnym cateringiem, który zapewnia świeże, lokalne produkty prezentowane w słoikach, a także wędliny z Kraju Basków i sery w towarzystwie kieliszka wina. Następnie odwiedź drugą winiarnię Château i ciesz się degustacją 2 win. Dowiedz się więcej o specyfice tej apelacji, w tym o odmianach winogron i technikach produkcji wina wykorzystywanych do tworzenia tych wyjątkowych win. Na zakończenie dnia udaj się do ostatniego Château na ostateczną degustację 3 win.

Z Bordeaux: Półdniowa wycieczka po Saint-Émilion

7. Z Bordeaux: Półdniowa wycieczka po Saint-Émilion

Wybierz się na półdniową wycieczkę do uroczej wioski St. Emilion i skosztuj wyboru win. Historia wsi sięga czasów średniowiecza, a cała jurysdykcja została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na jej naturalny krajobraz. Po przybyciu do wioski wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem. Poznaj urocze uliczki, romańskie kościoły i ruiny ciągnące się wzdłuż stromych i wąskich uliczek. To Rzymianie wprowadzili produkcję wina do wioski już w II wieku. Przypomnienia rzymskich technik sadzenia wina można zobaczyć w niektórych posiadłościach, takich jak Chateau Bellevue, należąca do światowej sławy winnicy Angelus. Wioska została nazwana na cześć mnicha Emiliana, podróżującego spowiednika, który osiadł w pustelni wykutej w skale w VIII wieku. Podążaj za swoim przewodnikiem na pieszą wycieczkę po wiosce, aby odkryć wszystkie główne atrakcje. Następnie zapraszamy na wizytę i degustację wina w tajnym zamku wzrostu w regionie winiarskim Saint Emilion. Podczas wizyty dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o posiadłości, a także technik stosowanych do produkcji tego słynnego na całym świecie wina. Stąd powrót do Bordeaux.

Bordeaux: Saint-Emilion i Medoc - całodniowe doświadczenie z winem

8. Bordeaux: Saint-Emilion i Medoc - całodniowe doświadczenie z winem

Spędź dzień na zwiedzaniu winnic i winiarni w Bordeaux podczas wycieczki z przewodnikiem. Skosztuj win w trzech winiarniach i zwiedź historyczne miasto Saint-Emilion. Skosztuj lokalnych specjałów podczas pikniku w Château (winiarni). Wyrusz z centrum Bordeaux, aby odkryć najpiękniejsze winnice obu brzegów. Na początek odwiedź Saint-Emilion z przewodnikiem. Zwiedź miejscowość wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i odkryj jej zabytki. Później odwiedź Château (winiarnię) i ciesz się degustacją 3 win, dowiadując się o Saint-Émilion. Podczas degustacji Twój przewodnik przygotuje piknik serwowany przy uroczym stole, podczas którego możesz delektować się kieliszkiem wina z Château. Ciesz się jedzeniem przygotowanym przez rzemieślniczą i tradycyjną firmę cateringową z Bordeaux, która oferuje świeże, lokalne i smaczne produkty, a także baskijskie wędliny i sery. Na początku popołudnia i po godzinnej jeździe na lewym brzegu, ciesz się wizytą i degustacją 3 win w rodzinnej winiarni ze słynnego obszaru Médoc (zwłaszcza apelacji Margaux). Następnie zatrzymaj się przy słynnym Château Margaux i zrób zdjęcia przed udaniem się do trzeciej winiarni (sklasyfikowanej w 1855 r., klasyfikacja Napoleona), gdzie czeka na Ciebie komentowana degustacja wina. Zakończ wycieczkę z nowym spojrzeniem na sztukę produkcji wina.

Saint-Emilion: 2 wizyty z przewodnikiem w winnicy i piknik

9. Saint-Emilion: 2 wizyty z przewodnikiem w winnicy i piknik

Rozpocznij swoją przygodę z turystyką winiarską od pikniku, podziwiając malowniczy widok na winnice z naszych tarasów zewnętrznych w towarzystwie kieliszka wina. Wybieraj spośród dań przygotowanych z regionalnych produktów, w tym opcji dla smakoszy, takich jak kurczak, wołowina, kaczka, wieprzowina, a także wegetariańskie i wegańskie alternatywy zgodnie z preferencjami na dany dzień (przystawka, danie główne i deser wliczone w cenę). Po tym doświadczeniu będziesz przygotowany do zwiedzania dwóch posiadłości Saint-Emilion Grands Crus Classés podczas jednej wizyty: Château Tour Baladoz: tradycyjna i autentyczna posiadłość z kamienia wapiennego, w której poznasz proces produkcji, od zbioru winogron po butelkowanie. Château La Croizille: Znana z innowacyjnego podejścia do produkcji wina. Poznasz różne techniki produkcji i będziesz cieszyć się jednym z najpiękniejszych panoramicznych widoków na region Saint-Émilion. Wycieczka zakończy się degustacją 3 wspaniałych win z naszych posiadłości.

Saint-Émilion: piesza wycieczka po winnicy i degustacja

10. Saint-Émilion: piesza wycieczka po winnicy i degustacja

Wybierz się na wycieczkę po rodzinnym Château Haute-Nauve w Saint-Émilion z członkiem rodziny, Marie-Anne lub Florentem (matką i synem). Spaceruj po winnicach i dowiedz się o produkcji francuskiego wina od twórców, odwiedź piwnice z winami i zakończ doświadczenie degustacją czterech win z lokalu. Rozpocznij od zwiedzania winnicy, podczas której poznasz rodzinną (4. pokolenie) historię posiadłości oraz specyfikę i odmiany apelacji wina Saint-Émilion. Zobacz różne działki winorośli i dowiedz się, jak zmienia się praca w winnicy w ciągu roku. Wśród innych atrakcji zobaczysz turbinę wiatrową i butelkę wina o wysokości 6 metrów. Posłuchaj, jak Château radzi sobie z wyzwaniami, takimi jak mróz upraw, stawia na zrównoważony rozwój i dywersyfikację oraz opracowuje nowe odmiany win. Następnie odwiedź piwnicę winifikacyjną, aby poznać cały proces produkcji, w tym fermentację, pompowanie i tłoczenie. Wycieczka kończy się w piwnicy z beczkami, gdzie zobaczysz metody stosowane do starzenia wina. Zakończ degustację z przewodnikiem czterech win z Château, w tym dwóch z nazwami Grand Cru.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 57
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Saint-Émilion

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Saint-Émilion?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Saint-Émilion na deszczowe dni?

Saint-Émilion: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Saint-Émilion? Kliknij tutaj.

Saint-Émilion: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(2361 recenzji)

Niestety moi przyjaciele i ja przegapiliśmy wycieczkę, ponieważ nie mogliśmy znaleźć żadnej taksówki, która podrzuciłaby nas do lokalizacji z ulicy Emilion. Jednak zdecydowaliśmy się na spacer, który zajął nam około 30 minut od ulicy Emilion. Kiedy przyjechaliśmy, wyjaśniliśmy sytuację i zaoferowali nam szklankę wody i dodatkowy kieliszek wina, podczas gdy my czekaliśmy na zakończenie trasy przez grupę! Dodatkowo mieliśmy degustację wina! Nawet nasza sesja dobiegła końca! Polecam to miejsce każdemu, ponieważ było to jedno doświadczenie życiowe! ☺️

Nic nie wiedziałem o winie i po tym doświadczeniu byłem w stanie zrozumieć całą pracę wykonaną przez jego profesjonalistów. Kupiłem nawet książkę po tej działalności, aby pogłębić swoją wiedzę. Dziękuję całemu zespołowi za tak dobrą zabawę i to dzielenie się.

Ciekawa, kameralna wycieczka. Miły przewodnik, ciekawi opowiadał o winnicy i produkcji wina. Przyjemna degustacja na koniec.

Very interesting and informative trip. Excellent guide, beautiful views, good wine - what else do you need?

Kamir is perfect turist guide. Funny , smart and very knowledgeable about the wine. We have very good time.