Atrakcje i wycieczki
Moulin Rouge

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Złoty wiek Moulin Rouge

Otwarty w 1889 r. Moulin Rouge to jedna z największych legend Paryża. Co jednak sprawiło, że kabaret ten zachwycił tylu ludzi, a nawet stał się inspiracją dla Hollywood do nakręcenia filmowego hitu? Oto lista 5 rzeczy, które na zawsze wpisały się w jego historię.

 • Kankan

  1. Kankan

  Ten legendarny taniec stał się synonimem Moulin Rouge. Tancerki uczyniły z niego prawdziwą sztukę, przyciągając rzesze turystów z całego świata!

 • La Goulue

  2. La Goulue

  Uwieczniona na kultowym plakacie La Goulue już od samego początku była gwiazdą Moulin Rouge. Swoje pierwsze sukcesy kabaret zawdzięcza właśnie jej wyskokom, wywołującym w tamtych czasach niemałe oburzenie.

 • Wizyta arystokraty

  3. Wizyta arystokraty

  U szczytu popularności Moulin Rouge przybytek odwiedził nawet książę Walii! Gdy La Goulue wypatrzyła go w tłumie, zawołała: „Hej, panie Walia, szampan na pański koszt”!

 • Słoń w ogrodzie

  4. Słoń w ogrodzie

  Słoń, który pojawił się w filmie, istniał naprawdę! Był tak ogromny, że w jego nodze mieściła się klatka schodowa, a w brzuchu miał ukrytą scenę, na której odbywały się przedstawienia tylko dla mężczyzn.

 • Chrapka na skandale

  5. Chrapka na skandale

  Skandali w historii Moulin Rouge nie brakowało, ale żaden nie był tak wielki, jak ten, który wybuchł, gdy podczas inspirowanego egipską kulturą tańca dwie tancerki splotły się w namiętnym pocałunku – doszło wtedy do zamieszek!

Zaplanuj pobyt

 • Przedstawienia dla dorosłych

  Jak tradycja nakazuje, pokazy w Moulin Rouge są dość pikantne (chociaż zawsze w granicach dobrego smaku), więc mogą się nie nadawać do oglądania przez najmłodszych. Można wchodzić z dziećmi powyżej 6. roku życia, ale niektórzy rodzice wolą zostawić je z opiekunką i przyjść na pokaz w gronie dorosłych.

 • Dress code

  Moulin Rouge to miejsce znane ze swojej klasy, więc wymaga odpowiedniego ubioru. U mężczyzn mile widzana jest marynarka i krawat. Wstępu nie mają osoby w szortach, sportowym ubraniu czy trampkach.

 • Kto pierwszy, ten lepszy

  Co prawda rezerwacja biletu na pokaz i kolację jest wymagana, ale stoliki są przydzielane według kolejności przybycia. Warto przyjść wcześniej, żeby dostać jak najlepszy i móc podziwiać te wspaniałe tańce i kostiumy z bliska!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Moulin Rouge jest otwarty przez cały rok, nie licząc ważnych świąt, takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Otwierane jest o godz. 19.00.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie
 • Jak tam dotrzeć?
  Moulin Rouge znajduje się przy 82 Boulevard Clichy – w pobliżu znajduje się stacja linii nr 2 paryskiego metra, „Blanche”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Ubierz się elegancko – żadnych sportowych ubrań!

  • Niektóre pokazy mogą być nieodpowiednie dla dzieci.

Moulin Rouge: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Moulin Rouge? Kliknij tutaj.

Moulin Rouge: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 5112 opinii

Show było wspaniałe! Niesamowite tempo, świetna choreografia, bajeczne kostiumy. Dekoracje na najwyższym poziomie. Profesjonalizm tancerek i tancerzy plus występy akrobatyczne budzą zachwyt. Butelka szampana na parę go jeszcze potęguje. Słowem rewelacja! Trzeba to zobaczyć na własne oczy. To co mi się nie podobało to: brak muzyki na żywo, śpiew z playback'u i sposób oczekiwania na wejście do sali. Ludzie stoją w 'boksach', potem dzielą się na dwie wielkie kolejki. Nie ma żadnej chronologii, ci co czekają godzinę mogą mieć dalszy stolik od tych, którzy przyszli przed chwilą. Jak się ubrać? Były panie w wieczorowych kreacjach i panowie w garniturach. Jednakże tych par było mało. Większość była ubrana bardzo zwyczajnie, łącznie ze sportowymi butami. Sportowych butów było bardzo dużo.

Wspanialy wieczór, doskonała kolacja z menu belle epoque, obsługa na najwyższym poziomie. Spektakl ciekawy, połączenie rewii z elementami cyrkowymi, raczej dla widzów duzo starszych niż 6 lat ze względu na nagie biusty- nie żebym miał coś przeciwko pieknym piersiom. :)

Wszystko zgodnie z opisem, świetne miejsca, dobrze schłodzony szampan i show zapierające dech w piersiach. Miły akcent dodatkowa łapka szampana z okazji Urodzin Żony. Polecam

Bardzo ciekawe doświadczenie. wspaniały występ wszystkich osób występujących w Moulin Rouge.

Zdecydowanie polecam tę wycieczkę! Show na najwyższym światowym poziomie! Musicie tam być:)