Moulin Rouge
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Zarezerwuj bilet już teraz

Moulin Rouge: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Moulin Rouge”

Paryż – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 735

Złoty wiek Moulin Rouge

Otwarty w 1889 r. Moulin Rouge to jedna z największych legend Paryża. Co jednak sprawiło, że kabaret ten zachwycił tylu ludzi, a nawet stał się inspiracją dla Hollywood do nakręcenia filmowego hitu? Oto lista 5 rzeczy, które na zawsze wpisały się w jego historię.

Kankan

Kankan

Ten legendarny taniec stał się synonimem Moulin Rouge. Tancerki uczyniły z niego prawdziwą sztukę, przyciągając rzesze turystów z całego świata!

La Goulue

La Goulue

Uwieczniona na kultowym plakacie La Goulue już od samego początku była gwiazdą Moulin Rouge. Swoje pierwsze sukcesy kabaret zawdzięcza właśnie jej wyskokom, wywołującym w tamtych czasach niemałe oburzenie.

Wizyta arystokraty

Wizyta arystokraty

U szczytu popularności Moulin Rouge przybytek odwiedził nawet książę Walii! Gdy La Goulue wypatrzyła go w tłumie, zawołała: „Hej, panie Walia, szampan na pański koszt”!

Słoń w ogrodzie

Słoń w ogrodzie

Słoń, który pojawił się w filmie, istniał naprawdę! Był tak ogromny, że w jego nodze mieściła się klatka schodowa, a w brzuchu miał ukrytą scenę, na której odbywały się przedstawienia tylko dla mężczyzn.

Chrapka na skandale
Zdjęcie: Roderick Eime @flickr (CC BY-SA 2.0)

Chrapka na skandale

Skandali w historii Moulin Rouge nie brakowało, ale żaden nie był tak wielki, jak ten, który wybuchł, gdy podczas inspirowanego egipską kulturą tańca dwie tancerki splotły się w namiętnym pocałunku – doszło wtedy do zamieszek!

Nasze wskazówki

Przedstawienia dla dorosłych

Jak tradycja nakazuje, pokazy w Moulin Rouge są dość pikantne (chociaż zawsze w granicach dobrego smaku), więc mogą się nie nadawać do oglądania przez najmłodszych. Można wchodzić z dziećmi powyżej 6. roku życia, ale niektórzy rodzice wolą zostawić je z opiekunką i przyjść na pokaz w gronie dorosłych.

Dress code

Moulin Rouge to miejsce znane ze swojej klasy, więc wymaga odpowiedniego ubioru. U mężczyzn mile widzana jest marynarka i krawat. Wstępu nie mają osoby w szortach, sportowym ubraniu czy trampkach.

Kto pierwszy, ten lepszy

Co prawda rezerwacja biletu na pokaz i kolację jest wymagana, ale stoliki są przydzielane według kolejności przybycia. Warto przyjść wcześniej, żeby dostać jak najlepszy i móc podziwiać te wspaniałe tańce i kostiumy z bliska!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Moulin Rouge jest otwarty przez cały rok, nie licząc ważnych świąt, takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Otwierane jest o godz. 19.00.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie
 • Jak tam dotrzeć?
  Moulin Rouge znajduje się przy 82 Boulevard Clichy – w pobliżu znajduje się stacja linii nr 2 paryskiego metra, „Blanche”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Ubierz się elegancko – żadnych sportowych ubrań!

  • Niektóre pokazy mogą być nieodpowiednie dla dzieci.

Moulin Rouge: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.6 / 5
na podstawie 4 725 opinii

Show było wspaniałe! Niesamowite tempo, świetna choreografia, bajeczne kostiumy. Dekoracje na najwyższym poziomie. Profesjonalizm tancerek i tancerzy plus występy akrobatyczne budzą zachwyt. Butelka szampana na parę go jeszcze potęguje. Słowem rewelacja! Trzeba to zobaczyć na własne oczy. To co mi się nie podobało to: brak muzyki na żywo, śpiew z playback'u i sposób oczekiwania na wejście do sali. Ludzie stoją w 'boksach', potem dzielą się na dwie wielkie kolejki. Nie ma żadnej chronologii, ci co czekają godzinę mogą mieć dalszy stolik od tych, którzy przyszli przed chwilą. Jak się ubrać? Były panie w wieczorowych kreacjach i panowie w garniturach. Jednakże tych par było mało. Większość była ubrana bardzo zwyczajnie, łącznie ze sportowymi butami. Sportowych butów było bardzo dużo.

Paryż: Widowisko w Moulin Rouge z szampanem Autor:

Wow! Co to było za widowisko! Totalne MUST HAVE podróży do Paryża. Wieczor był magiczny, widowisko wspaniałe - do tego szampan i cała otoczka show. Organizacja dobra chociaż zaczęło się nieco później. Jednak nie miało to już znaczenia, gdyż pokaz rekompensuje wszysyko. Polecam, polecam, polecam!!!

Wspanialy wieczór, doskonała kolacja z menu belle epoque, obsługa na najwyższym poziomie. Spektakl ciekawy, połączenie rewii z elementami cyrkowymi, raczej dla widzów duzo starszych niż 6 lat ze względu na nagie biusty- nie żebym miał coś przeciwko pieknym piersiom. :)

Wybrałem opcję z kolacją (menu Toulouse-Lautrec) i dostałem nawet więcej, niż oczekiwałem, bo stolik był doskonale usytuowany (tuż przy scenie), co potęgowało wrażenia estetyczne:-). A mojemu 22-letniemu synowi podobało się jeszcze bardziej:-)).

Rewia na wysokim poziomie. Piękne dziewczyny, stroje, pokazy na wrotkach czy kobiety gumy super! Więcej nie zdradzę żeby nie psuć niespodzianki! Kolacja smaczna. Prawdziwy szampan. Raz w życiu na pewno trzeba to zobaczyć! Polecam!