Moulin Rouge
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet

Moulin Rouge: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Moulin Rouge”
Bilety i wycieczki: 695

Złoty wiek Moulin Rouge

Otwarty w 1889 r. Moulin Rouge to jedna z największych legend Paryża. Co jednak sprawiło, że kabaret ten zachwycił tylu ludzi, a nawet stał się inspiracją dla Hollywood do nakręcenia filmowego hitu? Oto lista 5 rzeczy, które na zawsze wpisały się w jego historię.

Kankan

Ten legendarny taniec stał się synonimem Moulin Rouge. Tancerki uczyniły z niego prawdziwą sztukę, przyciągając rzesze turystów z całego świata!

La Goulue

Uwieczniona na kultowym plakacie La Goulue już od samego początku była gwiazdą Moulin Rouge. Swoje pierwsze sukcesy kabaret zawdzięcza właśnie jej wyskokom, wywołującym w tamtych czasach niemałe oburzenie.

Wizyta arystokraty

U szczytu popularności Moulin Rouge przybytek odwiedził nawet książę Walii! Gdy La Goulue wypatrzyła go w tłumie, zawołała: „Hej, panie Walia, szampan na pański koszt”!

Słoń w ogrodzie

Słoń, który pojawił się w filmie, istniał naprawdę! Był tak ogromny, że w jego nodze mieściła się klatka schodowa, a w brzuchu miał ukrytą scenę, na której odbywały się przedstawienia tylko dla mężczyzn.

Zdjęcie: Roderick Eime @flickr (CC BY-SA 2.0)

Chrapka na skandale

Skandali w historii Moulin Rouge nie brakowało, ale żaden nie był tak wielki, jak ten, który wybuchł, gdy podczas inspirowanego egipską kulturą tańca dwie tancerki splotły się w namiętnym pocałunku – doszło wtedy do zamieszek!

Moulin Rouge: Nasze wskazówki

Przedstawienia dla dorosłych

Jak tradycja nakazuje, pokazy w Moulin Rouge są dość pikantne (chociaż zawsze w granicach dobrego smaku), więc mogą się nie nadawać do oglądania przez najmłodszych. Można wchodzić z dziećmi powyżej 6. roku życia, ale niektórzy rodzice wolą zostawić je z opiekunką i przyjść na pokaz w gronie dorosłych.

Dress code

Moulin Rouge to miejsce znane ze swojej klasy, więc wymaga odpowiedniego ubioru. U mężczyzn mile widzana jest marynarka i krawat. Wstępu nie mają osoby w szortach, sportowym ubraniu czy trampkach.

Kto pierwszy, ten lepszy

Co prawda rezerwacja biletu na pokaz i kolację jest wymagana, ale stoliki są przydzielane według kolejności przybycia. Warto przyjść wcześniej, żeby dostać jak najlepszy i móc podziwiać te wspaniałe tańce i kostiumy z bliska!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Moulin Rouge jest otwarty przez cały rok, nie licząc ważnych świąt, takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Otwierane jest o godz. 19.00.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie
 • Jak tam dotrzeć?
  Moulin Rouge znajduje się przy 82 Boulevard Clichy – w pobliżu znajduje się stacja linii nr 2 paryskiego metra, „Blanche”.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Ubierz się elegancko – żadnych sportowych ubrań!
  • Niektóre pokazy mogą być nieodpowiednie dla dzieci.

Moulin Rouge: Co mówią inni?

sprawna organizacja dobry spektakl polecam

dobry kabaret w stylu paryskim, doskonała organizacja, widowiskowe, zjawiskowe, feeryczne... szampan "potoczny"

Paryż: Widowisko w Moulin Rouge z szampanem Autor: klient GetYourGuide, 19.04.2015

sprawna organizacja dobry spektakl polecam

dobry kabaret w stylu paryskim, doskonała organizacja, widowiskowe, zjawiskowe, feeryczne... szampan "potoczny"

Paryż: Kabaret w Moulin Rouge z kolacją Autor: klient GetYourGuide, 19.04.2015

Moulin Rouge: Atrakcje w okolicy


Moulin Rouge
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 430