Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dijon

Dijon – nasze najbardziej polecane atrakcje

Dijon: degustacja win w La Cave du Palais Burgundy

1. Dijon: degustacja win w La Cave du Palais Burgundy

Poznaj bogatą kulturę winiarską regionu Burgundii, która oferuje szeroką i fascynującą różnorodność win, z których każde reprezentuje swoją specyficzną lokalizację. Odwiedź La Cave du Palais, wyjątkową sklepioną piwnicę, w której będziesz mógł skosztować z przewodnikiem jednych z najbardziej znanych win w okolicy. Wybierz się w pouczającą podróż po klimacie i latach, w których każde wino zostało wyprodukowane, i zrozum, dlaczego jest to istotne dla smaku i jakości każdej butelki. Wejdź do tej wyjątkowej lokalizacji w sercu Dijon i weź udział w interaktywnej podróży kulturalnej. Poznaj kulturę wina Burgundii jak miejscowy, korzystając z okazji, aby skosztować 6 różnych win, od apelacji regionalnych po Grand Cru, najwyższej kwalifikacji wina.

Dijon: City Tour z francuskojęzycznym przewodnikiem

2. Dijon: City Tour z francuskojęzycznym przewodnikiem

Zobacz wszystkie atrakcje Dijon w ciągu 1 godziny i 45 minut podczas pieszej wycieczki z francuskojęzycznym przewodnikiem. Podziwiaj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytki historycznego centrum, takie jak Pałac Książąt Burgundii i wspaniała fasada kościoła Notre-Dame. Spaceruj średniowiecznymi uliczkami, aby odkryć niesamowite rezydencje arystokracji i docenić elegancką architekturę w centrum miasta. Dowiedz się więcej o czasach Domu Burgundii, od Roberta II we Francji po jego konfiskatę przez Ludwika XI.

Z Beaune: Jednodniowa wycieczka po Burgundii z 12 degustacjami wina

3. Z Beaune: Jednodniowa wycieczka po Burgundii z 12 degustacjami wina

Zostaniesz odebrany o 9:30 rano z biura turystycznego w Beaune i będziesz podróżować klimatyzowanym minivanem (maksymalnie 8 pasażerów) podczas tej całodniowej wycieczki po winnicach. Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w winnicy w pobliżu Beaune, gdzie znajdziesz szeroką gamę różnych win, w tym Village, Premier cru i Grand cru. Poznasz różne apelacje, takie jak Saint-Aubin, Meursault, Les Charmes i Corton-Charlemagne. Po wizycie w winiarni przewodnik poleci Ci lokalną restaurację na lunch z lokalnymi potrawami (na własny koszt). Po obiedzie wyruszysz malowniczą Route des Grands Crus i zatrzymasz się w słynnym Romanée-Conti, które produkuje najdroższe wino na świecie. Zatrzymasz się również w zamku Clos de Vougeot. Założona w 1098 roku przez mnichów winnica Clos de Vougeot obejmuje 50 hektarów. W zamku mieści się bractwo Rycerzy Tastevin. Jego wina są jednymi z najbardziej znanych w Burgundii, w tym Le Clos Vougeot Grand Cru. W Nuits Saint Georges będziesz miał okazję odwiedzić piwnicę z winami i spędzić trochę czasu z winiarzem podczas degustacji jego najlepszych win Pinot Noir. Na koniec możesz cieszyć się degustacją wina w lokalnym sklepie z winami w urokliwej miejscowości Chambolle-Misigny. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przewieziony z powrotem do Beaune i odwieziony do biura turystycznego o 17:45.

Dijon: samodzielna wycieczka audio po mieście

4. Dijon: samodzielna wycieczka audio po mieście

Kiedy ludzie słyszą słowo Dijon, automatycznie myślą o musztardzie, ale miasto ma o wiele więcej do zaoferowania! Stolica Burgundii była także domem dla Wielkich Książąt Zachodu w średniowieczu, a współczesne Dijon jest pełne sztuki, historii, gastronomii i piękna. Podczas tej pieszej wycieczki poznasz historię miasta poprzez architekturę i anegdoty, które ją ukształtowały. Nieco ponad 200 akrów historycznego centrum miasta ma status światowego dziedzictwa UNESCO, z niezliczonymi kościołami, pałacami, kamienicami i zabytkami od starożytności po XX wiek. Pokażę ci te historyczne przestrzenie i pomogę ci zrozumieć rolę Dijon w historii Francji. Po drodze zapoznasz się z lokalnymi potrawami, regionalnym winem i kilkoma intrygującymi historiami o książętach i innych byłych mieszkańcach. Najważniejsze atrakcje tej wycieczki to: • Dowiedz się, dlaczego sowa stała się symbolem miasta • Pierwsze wgląd w życiu książąt Burgundii • Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych klatek schodowych we Francji • Odkrycie tajemniczej wyrzeźbionej w kamieniu Salamandry na ścianie kościoła • Zrozumienie, dlaczego musztarda Dijon jest tak sławna • Oglądanie ukrytych dziedzińców starożytnych domów Wyruszmy w podróż, która otworzy cały aspekt francuskiej kultury, o istnieniu którego nie miałeś pojęcia. Poświęć godzinę, aby jak najlepiej wykorzystać tę wycieczkę.

Dijon: Warsztaty degustacji serów i win burgundzkich

5. Dijon: Warsztaty degustacji serów i win burgundzkich

Dowiedz się więcej o świecie francuskich serów i win w centrum Dijon. Spotkaj się w piwnicy w centrum miasta, znajdującej się w przestrzeni coworkingowej. Przyjdź i skosztuj lokalnych serów i spróbuj różnych połączeń z lokalnymi winami. Dowiedz się, dlaczego niektóre sery dobrze komponują się z winami i odkryj lokalne sery. Dołącz do lokalnego specjalisty i dowiedz się więcej o tradycjach i historii wina w regionie oraz o szerokim świecie serów. Nie możesz znaleźć daty, która Ci odpowiada? Skontaktuj się ze mną, jestem elastyczny! Masz dzieci? Daj mi znać i możemy coś zaplanować :)

1,5-godzinna wycieczka do piwnicy Veuve Ambal z degustacją

6. 1,5-godzinna wycieczka do piwnicy Veuve Ambal z degustacją

Udaj się do Maison Veuve Ambal, rodzinnej winnicy położonej w Montagny-lès-Beaune, podczas 1,5-godzinnej wycieczki po winnicy i degustacji. Maison powstał w sercu Burgundii ponad sto lat temu i produkuje wina gatunkowe od 1898 roku. Po przyjeździe zostaniesz zabrany na spacer z przewodnikiem po starzejących się piwnicach i warsztatach. Zobacz roboty i automaty wytwarzające wino musujące i dowiedz się więcej o procesie. Następnie udaj się do sklepu Veuve Ambal, gdzie odbędziesz degustację z przewodnikiem 3 drinków Crémant de Bourgogne. Następnie spędź czas na przeglądaniu sklepu i omawianiu nowej wiedzy na temat wina. Wizyty rozpoczynają się o godz.: 10:30, 14:30, 15:30, 16:30

Dijon: Spacer po mieście z audioprzewodnikiem (Office Tourisme)

7. Dijon: Spacer po mieście z audioprzewodnikiem (Office Tourisme)

Wyposażony w przewodnik audio i mapę miasta, zwiedź Dijon i odwiedź 18 popularnych miejsc w mieście. Ciesz się wycieczką we własnym tempie i odkryj fascynującą historię i fakty ukryte za każdym rogiem dzięki audioprzewodnikowi. Rozpocznij swoją pieszą przygodę w biurze turystycznym i udaj się do kościoła Notre Dame w Dijon, jednego z najbardziej imponujących zabytków w mieście. Zobacz słynną Dijon Owl i poznaj historię z audioprzewodnika. Jedź dalej do katedry Saint-Benigne, "Porte Guillaume" lub Pałacu Książąt Burgundii. Podziwiaj kolorowy dach i gotycką architekturę tego zabytku narodowego.

Dijon: wycieczka rowerowa i degustacje w winnicach Burgundii

8. Dijon: wycieczka rowerowa i degustacje w winnicach Burgundii

Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczniesz jazdę ścieżkami rowerowymi jednej z najbardziej prestiżowych winnic we Francji, pomiędzy starymi kamieniami i głębokim dziedzictwem. Twoja wycieczka z przewodnikiem przejedzie przez wiele uroczych miasteczek i wiosek, które tworzą reputację wspaniałych win Burgundii, takich jak Marsannay-la-Côte, Fixin, Brochon i Gevrey-Chambertin. Ten kurs nie ma trudności, a spacer jest odpowiedni dla każdego. Będzie przerywany przerwami, podczas których będzie można podziwiać wystrój, porozmawiać o winnicy i skosztować lokalnych specjałów, takich jak szynka pietruszkowa i sery. Wszystko to oczywiście w towarzystwie wina z regionu!

Dijon: Kurs mistrzowski win burgundzkich

9. Dijon: Kurs mistrzowski win burgundzkich

Godzina rozpoczęcia to 16:30 lub 11:00. Nie wahaj się ze mną skontaktować, jeśli potrzebujesz wcześniejszego / późniejszego slotu, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby się dostosować. Potrzebuję co najmniej dwóch osób do przeprowadzenia sesji. Jeśli potrzebujesz innego przedziału czasowego, skontaktuj się ze mną, a my postaramy się dostosować! :) Język niemiecki może być dostępny na życzenie. Degustacja rozpoczyna się od wyjaśnienia, jak prawidłowo degustować wino. Metoda ta opiera się na systematycznym podejściu Wine & Spirit Education Trust do degustacji wina. Twój przewodnik osiągnął najwyższy poziom tej szkoły w Londynie w zeszłym roku i ma dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu degustacji zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Wraz z degustacją win poprowadzi Cię przez różne obszary Burgundii, różne odmiany winogron, historię, zasady produkcji, jak czytać etykiety w Burgundii itp. Wszystko, co chcesz zrozumieć na temat regionu, zostanie omówione. Atmosfera jest zawsze zrelaksowana, nie poczujesz pośpiechu i nie będziesz mieć poczucia, że nie możesz zadać pytania. Naszym celem jest sprawienie, abyś poczuł się komfortowo i chciał wrócić! 5 win burgundzkich podawanych z serami i wędlinami

Z Beaune: całodniowa wycieczka rowerowa i winna w Burgundii

10. Z Beaune: całodniowa wycieczka rowerowa i winna w Burgundii

Ciesz się całodniową wycieczką rowerową do winnic Côte de Beaune. Zatrzymaj się na pyszny lunch w restauracji w przepięknej scenerii. Rozkoszuj swoje zmysły degustacją i odkryj tajemnice procesu produkcji wina. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przygotuj się z rowerem i kaskiem. Posłuchaj krótkiego briefingu na temat korzystania z rowerów, zanim wyruszysz na przygodę w sercu regionu winiarskiego Burgundii. Pedałuj przez wzgórza Côte de Beaune, mijając winnice, wioski i pola. Rejs po uroczym średniowiecznym zamku z XIII wieku, który był domem hrabiego i hrabiny Burgundii. Zapoznaj się z widokami, zapachami i dźwiękami, zanim usiądziesz do pełnego lunchu w małej restauracji położonej wśród wzgórz Beaune. Po obiedzie zjeżdżasz w dół do Grand Cru w Puligny-Montrachet. Delektuj się lokalnymi smakami podczas degustacji wina w winnicy i poznaj różne winorośle w Burgundii. Tutaj dowiesz się więcej o roślinie, glebie i dlaczego wino burgundzkie jest jednym z najlepszych. Odwiedź winnicę i kamienną piwnicę i zyskaj szansę na zakup butelek bezpośrednio od sprzedawcy. Ciesz się wygodą dostawy zakupionych butelek bezpośrednio do Twojego hotelu lub domu. Wróć do miejsca spotkania w Beaune łatwą, zjazdową trasą.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 42
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Dijon

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Dijon?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Dijon

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Dijon to:

Beaune

Dijon: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dijon? Kliknij tutaj.