Strasburg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Strasburg: Euro Guided Tour przez Segway

1. Strasburg: Euro Guided Tour przez Segway

Zdobądź wspaniałe wprowadzenie do siedziby Parlamentu Europejskiego w niepełnym wymiarze godzin podczas 2-godzinnej wycieczki segwayem po Strasburgu i podziwiaj zabytki z różnych epok w historii miasta, w tym instytucje Unii Europejskiej w Quartier Européen. Zbierz swój Segway i kask i ruszaj przez różne dzielnice, w tym starą dzielnicę i centrum miasta. Przeledź do „La Petite France” na zachodnim krańcu Grande Île. Tutaj znajdziesz historyczne serce miasta, w którym w średniowieczu mieszkali garbarze, młynarze i rybacy. Posłuchaj fascynujących historii o Strasburgu, poruszając się dwukołowym środkiem transportu, patrząc na wiele różnych stylów architektonicznych w niemieckiej dzielnicy Neustadt. Dowiedz się więcej o budynkach administracyjnych Quartier Européen, w których znajdują się instytucje, w tym budynek Europejskiego Trybunału Praw Człowieka autorstwa Richarda Rogersa.

Strasburg: najważniejsze wycieczki po mieście z przewodnikiem

2. Strasburg: najważniejsze wycieczki po mieście z przewodnikiem

Poznaj Strasburg we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki poszukiwaczy skarbów na urządzenie mobilne użyj aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć na piechotę do 10 najważniejszych atrakcji Strasburga. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Rozpocznij swoją wycieczkę od często fotografowanych Ponts Couverts. Odwiedź wzorowy architektonicznie kościół św. Tomasza, a La Place Gutenberg da ci przedsmak życia w centrum miasta. Zrób zdjęcie w budynku Muzeum Alzackiego, które zadziwi Cię swoimi eksponatami i odkryj piękno katedry w Strasburgu, gotyckiego arcydzieła architektury. Odwiedź niezrównanie piękny Palais Rohan z jego błękitnokrwistą aurą. Miniesz także największy plac miasta, Place Kleber, nazwany na cześć znanego generała rewolucji francuskiej. Podziwiaj kultową operę w Strasburgu z jej wyjątkową akustyką. „Nowe miasto” ze swoją wspaniałą historią oczaruje Ciebie i Twój aparat! Wisienką na torcie tego wyjątkowego doświadczenia będzie kościół św. Pawła (gdzie kończy się wycieczka) z bogatym wystrojem wnętrz. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Idąc przez miasto, możesz w dowolnym momencie wstrzymać grę, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz, czy chcesz kontynuować wycieczkę później, czy też zachowaj resztę na inny dzień.

Alzacja Półdniowa wycieczka po winach ze Strasburga

3. Alzacja Półdniowa wycieczka po winach ze Strasburga

Zwiedzanie i degustacja win w uroczych wioskach wzdłuż alzackiego szlaku winnego. Wyrusz na półdniową wycieczkę alzackim szlakiem winnym, aby odkryć jedne z najbardziej fascynujących win Francji. Słynący z aromatycznych białych win region winiarski Alzacji idealnie pasuje do swojego suchego i słonecznego klimatu, złożonej geologii, korzystnych gleb i doskonałej ekspozycji. Podczas tej półdniowej wycieczki ze Strasburga skosztujesz wina w 2 różnych winnicach. Podczas degustacji poznaj 7 różnych rodzajów win alzackich. Ta półdniowa wycieczka w małej grupie wyrusza ze Strasburga do uroczego miasteczka Obernai położonego na alzackim „szlaku winnym”. Po przybyciu do Obernai ciesz się pierwszą sesją degustacji wina w jednej z naszych wybranych winnic podczas tej wycieczki po Alzacji. Twoja wycieczka będzie następnie kontynuowana wzdłuż zapierającego dech w piersiach alzackiego szlaku winnego, aby podziwiać oszałamiający krajobraz. Po drodze ciesz się drugą sesją degustacji wina w typowym alzackim „caveau”. Powrót do Strasburga.

Całodniowe atrakcje wycieczki po Alzacji: ze Strasburga

4. Całodniowe atrakcje wycieczki po Alzacji: ze Strasburga

Opuścisz Strasburg rano i zatrzymasz się na pierwszym przystanku podczas tej całodniowej wycieczki w Colmar. Odkryj urok starego miasta i odwiedź dom Pfisterów, Koïfhus, kolegiatę św. Marcina i malownicze dzielnice Małej Wenecji. Poznaj uroczą wioskę Eguisheim, otoczoną winnicami. Podziwiaj jego wąskie uliczki i domy z muru pruskiego z kolorowymi kwiatami. Jedź dalej do ufortyfikowanego miasta Riquewirh. Otoczona murami obronnymi wieś przetrwała wojny i pozostała nienaruszona. Zobacz jego maleńkie uliczki, mury obronne i XVI-wieczne domy, podziwiając harmonię architektoniczną. Będziesz miał czas wolny na zwiedzanie miasta i zjedzenie lunchu. Po obiedzie będziesz podążać malowniczym Alzackim Szlakiem Wina . Położona między doliną Renu a Wogezami, 60-letnia trasa wije się przez pagórkowate zbocza przez ponad 170 kilometrów. Po dotarciu do zamku Haut Koenigsbourg przewodnik zabierze Cię na wycieczkę po potężnej fortecy z widokiem na dolinę. Zbudowany w XII wieku zamek zajmował strategiczną pozycję, kontrolując szlaki wina i pszenicy na północy oraz szlak solny od wschodu.

Strasburg: 1,5-godzinna wycieczka segwayem z przewodnikiem

5. Strasburg: 1,5-godzinna wycieczka segwayem z przewodnikiem

Odkryj Strasburg podczas tej zabawnej i ekscytującej wycieczki segwayem po jednym z najbardziej malowniczych miast Francji. Szybuj bez wysiłku wzdłuż rzeki na swoim Segwayu, odkrywając najlepsze atrakcje Strasburga i ciesząc się emocjami związanymi z poruszaniem się pojazdem po ulicach miasta. Zobacz Petite France, katedrę, Neustadt i inne atrakcje Strasburga podczas tej wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum Strasburga z lokalnym

6. Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum Strasburga z lokalnym

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem rowerowym, a 2,5-godzinny program rozpocznie się od krótkiego wprowadzenia do Strasburga. Trasa prowadzi przez cesarską dzielnicę niemiecką, Neustadt, a następnie do instytucji europejskich. Jedź z powrotem przez Stare Miasto, Petite France i zobacz kryte mosty i zaporę Vauban. Przejedź przez Pont du Corbeau i miń Gutenberg Place. Wkrótce dotrzesz przed katedrę Notre Dame de Strasbourg, jedną z głównych atrakcji wycieczki. Zobacz operę na Place Broglie. Jedź wzdłuż małych uliczek wokół katedry i odkryj ukryte miejsca w pobliżu Place Saint Etienne. Przechodząc przez Neustadt, dotrzyj do serca dzielnicy europejskiej, gdzie zobaczysz Parlament Europejski, Radę Europy i Europejski Trybunał Praw Człowieka. Ciesz się świeżym powietrzem w Parc de l'Orangerie. W drodze powrotnej na Place d'Austerlitz przejedź wzdłuż fragmentu XIV-wiecznych murów miejskich. Należy pamiętać, że w czasie świąt Bożego Narodzenia ta wycieczka nie jest dostępna. Proszę spojrzeć na tę wycieczkę rowerową po jarmarku bożonarodzeniowym jako alternatywę: https://www.getyourguide.com/strasbourg-l293/strasbourg-christmas-market-bike-tour-t123971/

Strasburg: Highlights Walking Tour w małych grupach

7. Strasburg: Highlights Walking Tour w małych grupach

Zabiorę Cię na „lokalną” wycieczkę po „Grande Ile” i miejscach, które trzeba zobaczyć w Strasburgu. Grande Ile, centrum Strasburga, pełne jest słynnych zabytków, takich jak katedra Notre-Dame i Place Kléber, a także małych, kameralnych uliczek i placów pełnych anegdot. To właśnie w Petite France znajdziesz najbardziej „instagramowe” miejsca w Strasburgu (możemy rozpocząć naszą wycieczkę wcześniej, aby uniknąć tłumów). Tutaj zrobisz najpiękniejsze zdjęcia z umiejętnościami „fotografa” Twojego przewodnika. Strasburg jest trochę jak mój drugi dom. Pracowałem tam, spędziłem tam wiele szczęśliwych letnich popołudni i wieczorów, chodziłem na długie spacery… Tylko miejscowy może zaoferować autentyczne doświadczenie swojego miasta. Kontynuując podróż w kierunku zabytkowego centrum miasta, odkryjesz tętniącą życiem dzielnicę Tonneliers z licznymi barami i restauracjami. Oczywiście zobaczysz także katedrę Notre-Dame, 142-metrowy punkt orientacyjny miasta, z konstrukcją z piaskowca Wogezów, która nadaje jej szczególny kolor (wizyta z zewnątrz). To symbol naszego miasta! Będziemy kontynuować naszą wycieczkę od odległych części historycznego centrum, ukrywając prawdziwe ukryte klejnoty, a także miejsca bardziej popularne wśród mieszkańców. Skorzystam również z okazji, aby dać ci najlepsze jedzenie i bary w historycznym centrum Strasburga.

Ze Strasburga: jednodniowa wycieczka do średniowiecznych wiosek i degustacja wina

8. Ze Strasburga: jednodniowa wycieczka do średniowiecznych wiosek i degustacja wina

Skieruj się na południe, odjeżdżając ze Strasburga, gdzie pierwszym przystankiem będzie Bergheim, wspaniała wioska na szlaku winnym, która zawiera wiele ukrytych cudów w swoich średniowiecznych murach. Będziesz wtedy miał okazję odwiedzić urocze miasteczko Ribeauvillé, starożytne lenno Lordów Ribeaupierre. Historia będzie wołać do ciebie na każdym z jego deptaków. Po wizycie w Hunawihr i zrobieniu zdjęć przed słynną fontanną udasz się do lokalnego winiarza, aby skosztować tradycyjnych alzackich win. Ciesz się przerwą na lunch w wiosce Riquewihr, jednej z najbardziej znanych w regionie — szczególnie znanej ze względu na idylliczne położenie w sercu winnicy. Trasa będzie kontynuowana do dwóch wiosek, które są równie znane ze swojego historycznego charakteru: Kaysersberg i Eguisheim. Te dwie średniowieczne wioski zostały wybrane „Ulubionymi wioskami Francuzów”, słynnym francuskim programem obchodów roku ulubionych wiosek Francuzów. Kaysersberg wygrał edycję w 2017 r., a Eguisheim w 2013 r. Wróć do Strasburga późnym popołudniem, po dniu pełnym wspaniałych wspomnień i pięknych zdjęć.

Strasburg: prywatna wycieczka łodzią po mieście

9. Strasburg: prywatna wycieczka łodzią po mieście

Odkryj urok Strasburga podczas prywatnego rejsu po rzece III. Wybierz 1-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć główne zabytki lub stań się bardziej intymny z miastem podczas 2-godzinnej wycieczki. Płyń po wodach rzeki Ill, aby odkryć lub ponownie odkryć miasto i jego zabytki w inny sposób. Wskocz na pokład przestronnego statku „Saint Gothard” przy starym nabrzeżu Finkwiller i rozpocznij swoją żeglarską przygodę w sercu miasta. Przejdź obok instytucji europejskich i podziwiaj wyjątkowe, jasnozielone dachy rosyjskiego kościoła prawosławnego „Wszystkich Świętych”. Wybierz opcję dwugodzinną i poczuj dreszczyk emocji podczas przekraczania śluz i tamy Vauban. Wjedź na stare miasto Petite France, aby podziwiać klasyczną architekturę. Przejedź cbrukowymi drogami i XVI-wiecznymi budynkami. Wróć do punktu początkowego na koniec rejsu.

Ze Strasburga: historyczna jednodniowa wycieczka do Alzacji

10. Ze Strasburga: historyczna jednodniowa wycieczka do Alzacji

Wycieczka rozpoczyna się od wyjazdu z dworca autobusowego w Strasburgu i prowadzi do pierwszego przystanku dnia, historycznego zamku Haut-Koenigsbourg . Po przyjeździe podziwiaj architekturę budynku, poznaj ludzi, którzy kiedyś tu mieszkali, i podziwiaj wspaniałe widoki zamku na Schwarzwald. Po zamku autobus z odkrytym dachem podąża słynnym alzackim szlakiem winnym, zatrzymując się po drodze w jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych wiosek w regionie, Riquewihr. Spędź trochę wolnego czasu, spacerując po malowniczych uliczkach wioski, kupuj pamiątki w lokalnym sklepie lub znajdź przytulną restaurację na lunch. Trasa prowadzi dalej do Kaysersberg , aby podziwiać piękny ufortyfikowany most położony pośród uroczego otoczenia wioski. Twoja jednodniowa wycieczka kończy się wizytą w Colmar, wyjątkowym i ujmującym miasteczku wiejskim, na przejażdżkę pociągiem turystycznym. Należy pamiętać, że pociąg turystyczny nie kursuje w listopadzie. Zamiast tego będzie czas wolny w mieście.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Strasburg

Najciekawsze atrakcje

Strasburg: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 62
Sortuj wg::
Strona 1 z 4

Niezwykłe doznania

Strasburg: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Strasburg

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Strasburg

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Strasburg to:

Colmar

Strasburg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Strasburg? Kliknij tutaj.