Dodaj daty

MarrakeszWycieczki z przewodnikiem

Nasze najbardziej polecane Marrakesz Wycieczki z przewodnikiem

Marrakesz: Pałace Bahia i Badi oraz Grobowce Saadytów z przewodnikiem

1. Marrakesz: Pałace Bahia i Badi oraz Grobowce Saadytów z przewodnikiem

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marrakeszu, aby odkryć piękne i spektakularne skarby tej średniowiecznej pustynnej enklawy. Spaceruj po starej medynie z lokalnym przewodnikiem. Skorzystaj z szybkiego dostępu do pałaców Bahia i Badii, a następnie złóż opcjonalną wizytę w grobowcach Saadytów. Rozpocznij pieszą wycieczkę, mijając ruiny XVI-wiecznego pałacu Grand Badi sułtana Ahmeda El Mansoura. Rzuć okiem na dawną zamożność tego majestatycznego miasta. Dowiedz się, jak u szczytu swojej świetności pałac był uważany za ósmy cud świata. Następnie kontynuuj wycieczkę do Pałacu Bahia, klejnotu w koronie Marrakeszu i pomnika o zapierającej dech w piersiach wspaniałości. Wejdź do środka, aby dowiedzieć się, jak został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku, a jego ukończenie zajęło najbardziej wykwalifikowanym robotnikom i rzemieślnikom 6 lat. Na koniec złóż opcjonalną wizytę w grobowcach Saadytów, zapieczętowanych przez wieki, aż do ich ponownego odkrycia w 1917 roku. Posłuchaj, jak grobowce pochodzą z czasów sułtana Ahmada al-Mansura. Zobacz 2 główne mauzolea w obrębie ogrodzenia, składające się z 66 grobowców i 100 kolejnych leżących poza ogrodami.

Marrakesz: 3-godzinna wycieczka po kolorowych sukach

2. Marrakesz: 3-godzinna wycieczka po kolorowych sukach

Odkryj kolorowe targi pod gołym niebem w Marrakeszu podczas 3-godzinnej wycieczki prywatnej. Zobacz kupieckie życie miasta, wędrując po sukach w towarzystwie zapalonego przewodnika. Suki w Marrakeszu zdecydowanie są najbardziej kolorowymi i najbardziej ruchliwymi w Afryce. Poznaj nowych przyjaciół i uzyskaj lepsze zrozumienie marokańskiej kultury poprzez różne wizyty i rozmowy z rzemieślnikami i sprzedawcami. Rynek ten jest najsłynniejszy na terenie Maroka i znajdują się na nim kolorowe i różnorodne produkty. Kup ręcznie robione kapcie, tradycyjne produkty drewniane, biżuterię zrobioną z mosiądzu, żelaza i brązu, ubrania, dywany przyprawy i produkty ceramiczne.

Marrakesz: półdniowa wycieczka historyczna i kulturowa

3. Marrakesz: półdniowa wycieczka historyczna i kulturowa

Ciesz się prywatną, półdniową wycieczką po tętniącym życiem Marrakeszem, która rozpocznie się po spotkaniu z przewodnikiem przed Café de France, kultowym punktem orientacyjnym Marrakeszu główny plac. Odkryj majestat i tętniącą życiem medynę w Marrakeszu, zaczynając od wycieczki przez plac Jemaa el-Fnaa do meczetu Kutobia. Spójrz na ogromny minaret meczetu, największy w Marakeszu, a Twój przewodnik opowie Ci o historii tego wspaniałego budynku. Idąc dalej, udasz się w stronę Grobowców Saadytów, zapieczętowanych na wieki, aż do ich ponownego odkrycia w 1917 r. Podziwiaj ozdobne rzeźby w stylu hiszpańsko-mauretańskim, które otaczają krypty XVI-wiecznej rodziny królewskiej. Następnie udaj się do równie bogato zdobionego Pałacu Bahia, XIX-wiecznej rezydencji królewskiej, która miała być najwspanialszym pałacem w swoim kraju czas. Spójrz na misternie pomalowane sufity, wypielęgnowane ogrody pełne drzew owocowych i wyszukane sztukaterie zdobiące prawie każdą powierzchnię budynku. Aby zakończyć wycieczkę, będziesz wędrować po tętniących życiem sukach z szeroką gamą lokalnych rzemieślników i rzemieślników, Twój przewodnik pokazujący poufne wskazówki dotyczące najlepszych straganów. Wycieczka kończy się na placu Dżemaa el-Fnaa, gdzie codziennie spotykają się setki mieszkańców, by podziwiać gawędziarzy, muzyków , zaklinacze węży, akrobaci, żonglerzy i wszelkiego rodzaju artyści.

Marrakesz: Quady w Palmeraie z przerwą na herbatę

4. Marrakesz: Quady w Palmeraie z przerwą na herbatę

Ucieknij od zgiełku Marrakeszu w zaciszu klimatyzowanego samochodu i udaj się na pobliską bezkresną pustynię. Stąd wyrusz na ekscytującą wycieczkę quadem po pustyni Jbilets, znanej z atrakcyjnego oświetlenia. Ucieknij, odkrywając fascynującą historię i kulturę tego wyjątkowego regionu z lokalnym przewodnikiem. Zaledwie 30 minut od centrum Marrakeszu, odkryj prawdziwe Maroko i poznaj mieszkańców. Odkryj pustynny region Jbilet i ciesz się widokiem na góry Atlas. Odwiedź małą wioskę, aby rozprostować nogi, napić się gorącej herbaty i cieszyć się berberyjską gościnnością. W tym momencie przewodnicy z przyjemnością pokażą Ci jedne z najlepszych szlaków i miejsc w okolicy. Na życzenie ta wycieczka może być również dostosowana do gustu Ciebie i Twojej grupy w zakresie eksploracji i przygody. Zdecyduj się na objaśnienie programu, zapoznanie ze sprzętem i szkolenie z jazdy quadem, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas wypraw.

Marrakesz: nocna wycieczka szlakiem ulicznego jedzenia

5. Marrakesz: nocna wycieczka szlakiem ulicznego jedzenia

Rozpocznij wycieczkę w Mellah od zapoznania się z historią miejskiego bazaru. Wybierz się na spacer po targu, gdzie stragany uginają się pod ciężarem świeżych owoców, mięsa, drobiu i warzyw. Obserwuj rzemieślników przygotowujących lokalne wypieki i poznaj sposób, w jaki lokalni mieszkańcy się targują. Przeżyj nowe doznania próbując lokalnych produktów, takich jak słodkie wypieki czy tradycyjny, gotowany w piecu opalanym węglęm, tadżin. Zapytaj lokalnego przewodnika o różne rodzaje tadżinów i poznaj sekrety przygotowywania tego tradycyjnego marokańskiego dania. Jako wyjątkową pamiątkę otrzymasz autentyczny lokalny przepis. Przed udaniem się na kolejny przystanek orzeźwij się pysznym napojem z migdałów, który jest uwielbiamy przez lokalnych mieszkańców. Później odwiedź suki i odkryj niektóre z małych uliczek, gdzie mieszczą się stragany z jedzeniem, które innym podróżnym łatwo przegapić. Podziwiaj stragany i daj się uwieść oferowanym na nich kolorom i smakom. Skosztuj specjałów, w tym soczystych oliwek i słodkich daktyli.  Kontynuuj wycieczkę w labiryncie uliczek medyny i zobacz, jak sprzedawca méchoui przygotowuje pieczone jagnię lub owce w tradycyjnym piecu. Odwiedź zaciszną restaurację, aby spróbować innych smakołyków, takich jak tangia i kofte serwowane ze świeżym chlebem. Napawaj się wonią szafranu, kminku i świeżych ziół, delektując się jednocześnie egzotycznymi smakami. Spróbuj 3 różnych rodzajów sałatek wykonanych ze świeżych lokalnych składników. Podziwiaj wspaniałe widoki z dachu przytulnej kawiarni. Zakończ wycieczkę w prawdziwie marokańskim stylu, sącząc miętową herbatę w towarzystwie lokalnych mieszkańców. Podziwiaj piękny dziedziniec i tradycyjne marokańskie dekoracje, takie jak dywany, lampy, mozaiki i fontanny. Dowiedz się więcej o tradycji i zwyczajach związanych z piciem herbaty słuchając opowieści gospodarza.

3-godzinna wycieczka po zabytkach i sukach Marrakeszu

6. 3-godzinna wycieczka po zabytkach i sukach Marrakeszu

Weź udział w kompleksowej wycieczce po Marrakeszu. Zwiedź średniowieczne uliczki, suki i medynę marokańskiego „czerwonego miasta" z pałacami i pomnikami. Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu lub riadu, zwiedź najstarsze miasto imperium. Zobacz Meczet Księgarzy – jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w zachodnim świecie muzułmańskim. Zachwyć się 67-metrowym minaretem i mistrzowską architekturą, która przypomina Giraldę w Sewilli. Udaj się następnie do spokojnego pomieszczenia w kasbie, aby zobaczyć grobowce Saadytów, datowane na XVI wiek – czasy Ahmada al-Mansura. Zachwyć się kolorowymi kafelkami, napisami arabskimi oraz skomplikowanymi rzeźbieniami, które pozostawały w ukryciu do 1917 roku. Następnie spędź godzinę w XIX-wiecznym pałacu Bahia, zbudowanym w ciągu 7 lat przez 1000 rzemieślników z Fez. Miał to być największy przykład marokańskiej i islamskiej architektury na świecie, z zagmatwanym układem ukrytych apartamentów otwartych na dziedzińce wewnętrzne, umieszczony pośrodku ogrodu o powierzchni 80 arów.  Następnie udaj się na Dżami al-Fana – główny plac i targowisko Marrakeszu. Przejście przez medynę oferuje wiele suków do odkrycia. Znajdziesz tu przędzę jedwabną, przyprawy, dywany i kryształy. Każda uliczka ma swoją własną charakterystykę i sprzedawane towary.

Marrakesz: Wycieczka z przewodnikiem po Pałacu Bahia

7. Marrakesz: Wycieczka z przewodnikiem po Pałacu Bahia

Odkryj najbardziej charakterystyczne miejsca Marrakeszu podczas prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz części starego miasta, a następnie poznaj pałac El Bahia ze swoim przewodnikiem podczas zwiedzania terenów i apartamentów. Rozpocznij swoją wycieczkę od spaceru po starym mieście w Medynie. Następnie odwiedź pałac El Bahia. Zanurz się w imperialnej historii Maroka, zwiedzając tę wspaniałą rezydencję królewską, zbudowaną dla wielkiego wezyra, sułtana Mulaja El Hassana I. Następnie podziwiaj charakterystyczne fontanny pałacu, ogrody, niezwykłe pomieszczenia mieszkalne i kilka zacienionych dziedzińców, które są zamknięte dla publiczności. Posłuchaj swojego przewodnika o historii terenu podczas wędrówki. Na koniec wejdź do apartamentów ulubionej konkubiny wezyra oraz do sali rady. Podziwiaj oświetlony sufit z drewna cedrowego i ściany wyłożone kafelkami, a następnie podziwiaj rozległy marmurowy centralny dziedziniec z licznymi fontannami i zelligami.

Zakupy w Marrakeszu Ukryte suki: Prywatna wycieczka z przewodnikiem

8. Zakupy w Marrakeszu Ukryte suki: Prywatna wycieczka z przewodnikiem

Zatrzymaj się na: Jemaa el-Fnaa, 38 Jemaa el-Fna, Rue El Ksour, Marakesz Maroko Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem o 10:00, 14:00 lub 17:00 przed Cafe France na placu Jamaa El Fna. Podążaj za swoim przewodnikiem w ukrytym kolorowym Suki w Medynie. Podczas tej wycieczki odkryjesz ukryte sekcje, w których wytwarzany jest Artisanat: skórzany suk, targ kowalski, kooperacja z olejem arganowym i przyprawami, ręcznie robione pantofle i rafia, gips, kaftany. Odkryj galerie sztuki mebli i lampionów. Odwiedź centrum rzemieślnicze, aby poznać sztukę tkania ręcznie berberyjskich dywanów i kilimów i skorzystać z pełnej ceny sprzedaży oraz bezpłatnej wysyłki dywanów DHL od drzwi do drzwi. Fynlare to lokalna tradycyjna szopka na owoce i warzywa, publiczny piekarnik, Farnachi, targ oliwek i podziemny piec, w którym gotowana jest jagnięcina. Wypij swoją marokańską herbatę miętową i ciesz się zakupami bez presji ze strony sprzedawców. Czas trwania: 3 godziny Przejdź obok: Plac Rahba Kedima, Marrakesz 40000 Maroko Ciesz się wędrówką po tętniącym życiem, kolorowym placu przypraw sprzed setek lat. Dowiedz się więcej o marokańskich zwyczajach i kulturze. Przejedź obok: Souk Semmarine, Marrakesz 40000 Odwiedź główne aleje, zaczynając od dużego placu i wchodząc głębiej w różne sekcje rzemieślnicze Przejazd przez: Mellah, Marakesz, Maroko Dowiedz się o żydowskim dziedzictwie Żydów marokańskich

Marrakesz: Wycieczka po medynie nocą

9. Marrakesz: Wycieczka po medynie nocą

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed medyną , a następnie udaj się na tętniący życiem i gwarny rynek, aby rozpocząć 3-godzinną wycieczkę z przewodnikiem. Po zachodzie słońca medyna budzi się do życia w nowy sposób. Stragany są oświetlone przez kolorowe światła, a mieszkańcy robią zakupy. Dzięki Twojemu przewodnikowi, który oprowadzi Cię po medynie możesz być spokojny(-a), że nie zgubisz się w labiryncie straganów. W medynie zanurz się w przyjemnej atmosferze, przysłuchując się targującym się sprzedawcom i ciesząc się przepysznymi zapachami prawdziwych przysmaków. Podziwiaj przeróżne kolorowe tkaniny, ręcznie wykonane produkty i piękne drobiazgi, które znajdują się w sklepach. Kup pamiątki podczas swojej wycieczki. Podczas spaceru Twój przewodnik opowie Ci o fascynującej historii, kulturze i tradycjach medyny i o jej znaczeniu w marokańskim stylu życia. Po intensywnych 3-godzinach zakupów i zwiedzania medyny udaj się do przytulnego baru na dachu, aby zjeść długo wyczekiwane przekąski. Usiądź i zrelaksuj się, popijając prawdziwą marokańską herbatę i przysłuchując się optymistycznej muzyce, granej przez muzyków w medynie .

Wycieczka konna po pustyni Marrakesz i Palmeraie

10. Wycieczka konna po pustyni Marrakesz i Palmeraie

Zanurz się w środku pięknej przyrody, z dala od hałasu silników, podczas wyjątkowej wycieczki konnej po Marakeszu Palmeraie, dedykowanej miłośnikom koni i przyrody. Aby jak najlepiej wykorzystać to wspaniałe doświadczenie, wybraliśmy wspaniały eko-lodge położony kilka kroków od bajecznego Jbelat, około 10 km od Marrakeszu. Po przyjeździe zostaniesz zaproszony na filiżankę miętowej herbaty przy basenie, a następnie dołączysz do lokalnego przewodnika na 2-godzinną przejażdżkę konną po Marrakeszu Palmeraie. To doświadczenie będzie prawdziwą okazją do poznania autentycznych berberyjskich wiosek i poczucia piękna tego niesamowitego miejsca. Wdychaj świeże powietrze podczas jazdy konnej przez Marrakesz Palmeraie, a następnie dołącz do promu, aby wrócić do Marrakeszu pod koniec wycieczki. Nie przegap tej przygody podczas pobytu w Marrakeszu.

Liczba znalezionych atrakcji: 199
Sortuj wg::
Strona 1 z 13

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem w: Marrakesz

Oprócz atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Marrakesz?

W: Marrakesz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Wycieczki z przewodnikiem w: Marrakesz obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Marrakesz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marrakesz? Kliknij tutaj.

Marrakesz: Co mówią inni?

Doskonała wycieczka z Mohammedem - bardzo pouczająca i zabrała nas do miejsc, których nigdy byśmy nie znaleźli ani nie odważyli się odwiedzić. Jedzenie było obfite i smaczne, ale zignoruj poprzednie recenzje - posiłek tagine na koniec wycieczki jest dzielony między dwie do trzech osób - nie każdy ma swój własny pełny. Więc nie odczuwaj potrzeby skąpstwa w przysmakach, których spróbujesz wcześniej. Nie bój się ślimaków - nie są obowiązkowe . Nigdy wcześniej ich nie miałem, ale mają konsystencję i smak grzybów. W sumie wspaniała noc. Spróbuj później znaleźć kawiarnię na tarasie na dachu i ciesz się widokami, dźwiękami i zapachami Djemaa El Fna w pełnym rozkwicie. Jeszcze raz wielkie dzięki dla Mohammeda za wspaniały wieczór. Wysoce rekomendowane.

Rewelacyjne doświadczenie z bardzo dobrym (pod każdym względem) Mohammedem. Odkrywanie smaków, dobrych adresów i typowych dań Marrakeszu. Ogólna uczta dla kubków smakowych podczas spaceru po suku, a następnie w medynie. Przyjaźni rzemieślnicy i dobre produkty. Nie jedliśmy w południe, jak zalecono w innym komentarzu. Polecam to samo: bardzo sycący!! Smakujemy, a na koniec jemy super kompletny posiłek! Traktuj się dobrze!

Do zrobienia absolutnie. Hassan to wyjątkowy przewodnik z przekazem swojej kultury na szczycie. Herbata, zupa, marokańskie wypieki, jagnięcina tanjia w miejscach nieturystycznych, do których przyjeżdżają tylko Marokańczycy i wreszcie kawa na panoramicznym tarasie na placu Dżemaa El Fna. Wzięliśmy pełne oczy i kubki smakowe!

Towarzyszył nam Rachid, który był idealny na wspaniałą wizytę w medynie nocą. W programie odkrycie placu Dżemaa al-Fina, jego historii, suków oraz degustacja oliwek, opuncji itp. Na koniec delektowaliśmy się herbatą na dachu z zapierającym dech w piersiach widokiem na całe miejsce. Całkowicie polecam Rachida :)

Świetny sposób na zapoznanie się z marokańską kuchnią i kulturą. Zrobiliśmy wycieczkę pierwszego dnia naszej wizyty.