Tamraght – nasze najbardziej polecane atrakcje

Agadir: Wycieczka z przewodnikiem do Rajskiej Doliny ze śniadaniem berberyjskim

1. Agadir: Wycieczka z przewodnikiem do Rajskiej Doliny ze śniadaniem berberyjskim

Ucieknij od zgiełku miasta i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do Rajskiej Doliny w górach Atlas. Podziwiaj widoki na zacienione wąwozy, ogrody botaniczne i ukryte baseny, odkrywając wiejską część Maroka i delektując się po drodze tradycyjnym berberyjskim śniadaniem. Rozpocznij swoją wycieczkę od wygodnego odbioru z hotelu w Agadirze. Podróżuj w zaciszu klimatyzowanego pojazdu, udając się do Gór Atlas i Rajskiej Doliny. Zatrzymaj się po drodze, aby odwiedzić spółdzielnię kobiet berberyjskich i poznać produkowane tutaj produkty kosmetyczne i olej arganowy. Następnie kontynuuj podróż, aby dotrzeć do Paradise Valley i rozpocznij wędrówkę z przewodnikiem. Wędruj wąskimi ścieżkami i podziwiaj ogromną liczbę palm, kierując się w stronę rzeki Tamraght. Spędź tu trochę czasu, rozkoszując się słońcem lub popływając w jednym z naturalnych basenów. Zakończ wycieczkę wygodnym transferem z powrotem do miejsca zakwaterowania w Agadirze.

Z Agadiru lub Taghazout: Dune Buggy Tour

2. Z Agadiru lub Taghazout: Dune Buggy Tour

Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu, a następnie przejazd na południe od Agadiru do berberyjskiej wioski Takkat, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Po wprowadzeniu do technik jazdy buggy na drogach i w terenie, odprawie i sesji praktycznych porad, wskoczysz na swój buggy i zaczniesz jeździć. Przejedziesz przez berberyjskie wioski Benguemoud i Errouaiss, przez pola uprawne, a także przez lasy arganowe i figowe. Możesz nawet spotkać koczowniczych pasterzy. Następnie utoruj sobie drogę przez wydmy i udaj się do pięknego, piaszczystego lasu arganowego. W drodze powrotnej zrób sobie krótką przerwę na odpoczynek i rozprostuj nogi przed zakończeniem podróży buggy, gdzie możesz cieszyć się świeżym naturalnym powietrzem. Po naładowaniu baterii udaj się do Takkat, aby spotkać się ze swoim kierowcą, który zabierze Cię z powrotem do hotelu w Agadirze.

Z Agadiru/Tamraght/Taghazout: Sandoarding na wydmach

3. Z Agadiru/Tamraght/Taghazout: Sandoarding na wydmach

Ciesz się półdniowym sandboardingiem na małej Saharze, na północy Agadiru, na tej fantastycznej, nieodkrytej małej Saharze. (1 godzina jazdy od Agadiru). Ta lokalizacja umożliwia małe wycieczki na Saharę z Agadiru, jeśli nie chcesz jechać wiele godzin Po pięknej przejażdżce wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, mijamy wiele wiosek, takich jak Tamri, plantacje bananów i miejsca do surfowania, docieramy do wydm. Surfujemy po piaszczystych wydmach, patrzymy na dziki ocean i uczymy się surfować po piasku! Dbamy o to, aby planować naszą wizytę podczas zachodów słońca, aby uzyskać najbardziej fascynujące widoki, kolory i magiczne wrażenia!

Z Agadiru lub Taghazout: wycieczka po pustynnym piasku z lunchem

4. Z Agadiru lub Taghazout: wycieczka po pustynnym piasku z lunchem

Zacznij od odbioru z hotelu o 14:00. Następnie przejazd do drogi Essaouira, która po drodze zapewnia niesamowite panoramiczne widoki. Miniesz wiele wiosek, w tym Aourir, Tamraght, Taghazout, Aghroud, Tamri, a następnie Tighirt. Jedź na szczyt góry Tabouga, gdzie zatrzymasz się, aby zrobić zdjęcia, zanim pojedziesz z powrotem na wydmy w pobliżu plaży. Przeżyj sandboarding i wejdź po drabinie z piasku, zostawiając za sobą plażę. Ciesz się spokojem wydm.

Agadir/Taghazout/Tamraght: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Essaouiry

5. Agadir/Taghazout/Tamraght: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Essaouiry

Zwiedź nadmorskie miasto Essaouira, odwiedź kolorowy port i dekoracyjną medynę, zobacz kozy wspinające się po drzewach arganowych i spaceruj po piaszczystej plaży i skalistych basenach podczas malowniczej jednodniowej wycieczki. Odbierz z hotelu w Agadirze jasno i wcześnie. Rozpocznij swoją podróż malowniczą nadmorską trasą R207. Zatrzymaj się, aby zobaczyć drzewa arganowe, gdzie małe kozy wspinają się po niższych gałęziach i żerują. Spot czasami ponad 20 kóz siedzących na jednym drzewie. Zrób kilka zdjęć tego fascynującego widoku. Dopłyń do portu, z którego zobaczysz rozległy obszar północnego Atlantyku. Udaj się na tętniące życiem stare miasto (medyna), wspaniałe miejsce światowego dziedzictwa. Zobacz majestatyczne, stare mosiężne armaty, które stoją wzdłuż ścian i murów obronnych, aby chronić wybrzeże przed starożytnymi najazdami. Zatrzymaj się w spółdzielni kobiet, w której produkowany jest olej arganowy. Dowiedz się, jak pozyskiwany jest olej z pestek drzewa arganowego. Zobacz, jak wykorzystuje się go w kuchni jako dodatek do marokańskiego pieczywa oraz w produktach do pielęgnacji skóry i włosów. Na koniec ciesz się spektakularnym zachodem słońca po powrocie do Agadiru.

Taghazout: kurs surfingu dla początkujących z bezpłatną sesją i lunchem

6. Taghazout: kurs surfingu dla początkujących z bezpłatną sesją i lunchem

Naucz się surfować w Maroku podczas lekcji surfingu dla początkujących w Taghazout. Otrzymaj zestaw do surfowania, lekcję i teorię oraz spersonalizowaną informację zwrotną przed wypłynięciem na wody wraz z lokalnymi trenerami surfingu. Ciesz się dodatkową wygodą transportu w obie strony oraz wliczonym w cenę lunchem z przekąskami i wodą. Ten pakiet dla początkujących surferów jest idealny dla początkujących surferów. Otrzymasz osobistą uwagę i wszystko, czego potrzebujesz, aby pomóc Ci robić postępy na falach. Priorytetem programu jest upewnienie się, że nauczysz się surfować w bezpiecznym i wspierającym środowisku, w grupach liczących nie więcej niż 4 uczniów na instruktora. Rozpocznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania i przewiezienia do najlepszego niezatłoczonego miejsca do surfowania w ciągu dnia z widokiem na wybrzeże Taghazout. Instruktorzy surfingu zapewnią Ci wtedy cały sprzęt do surfowania i rozgrzeją Cię oraz przygotują do lekcji surfingu. Lekcje obejmą wszystkie najważniejsze pierwsze kroki, które pomogą Ci zacząć, zaczynając od plaży, a następnie zanurzając się w wodzie, ucząc Cię, jak obchodzić się z deską surfingową, bezpieczeństwa w wodzie, jak czytać ocean warunków, wiosłowania i łapania fal. Po 2,5-godzinnej lekcji następuje przerwa na lunch (wliczony w cenę), a następnie popołudniowa sesja bezpłatnego surfowania pod nadzorem, podczas której możesz przećwiczyć to, czego nauczyłeś się rano. Po zakończeniu dnia zostaniesz zabrany z powrotem do hotelu. Te lekcje surfingu prowadzone przez doświadczonych trenerów są skierowane do początkujących surferów i zapewniają gruntowne wprowadzenie od teorii do praktyki. Kursy są dla wszystkich ─ nie musisz przebywać w Maroku, aby wziąć w nich udział. To doświadczenie jest dostępne dla każdego, kto może zarezerwować od jednego dnia wzwyż, oferując szansę na dodanie surfingu do wakacji, bez względu na to, jak długo planujesz zostać w Maroku.

Taghazout: Rajska Dolina z lunchem, przewodnikiem i quadem

7. Taghazout: Rajska Dolina z lunchem, przewodnikiem i quadem

Odkryj czarującą Rajską Dolinę, naturalną przystań Taghazout, podczas całodniowej wycieczki, która obiecuje zarówno relaks, jak i przygodę. Ta podróż oddaje esencję różnorodnych krajobrazów Maroka, bogatej kultury i dreszczyku emocji związanych z eksploracją terenową. Twój dzień zakończy się malowniczą przejażdżką, prezentującą panoramiczne widoki prowadzące do serca Paradise Valley. Tutaj przyroda maluje żywy obraz z kaskadowymi wodospadami, szmaragdowymi basenami i bujnymi gajami palmowymi. Gdy przemierzasz tę krainę czarów, każdy krok oferuje nowy widok, nowy dźwięk i głębokie poczucie spokoju. Na Twoje kubki smakowe czeka autentyczny marokański lunch. To doświadczenie kulinarne, usytuowane w spokojnej dolinie, przybliża bogate smaki i tradycje kuchni marokańskiej, oferując wspaniałą kulinarną podróż wśród natury. Przygoda nabiera tempa, gdy dosiadasz quada i jesteś gotowy na podbój terenów Rajskiej Doliny. Poczuj przypływ adrenaliny, poruszając się po wyboistych ścieżkach, z wiatrem we włosach i dreszczem eksploracji w sercu. Wybierz 90-minutową przejażdżkę lub zagłębij się w 3-godzinną podróż, z której każda zapewnia wyjątkową mieszankę emocji i malowniczego piękna. Gdy słońce rzuca swój złoty odcień na dolinę, sygnalizując koniec dnia, zostaniesz przeniesiony z powrotem do miejsca zakwaterowania w Taghazout lub do centralnej lokalizacji, pozostawiając wspomnienia wyryte w czasie i obietnicę kolejnych marokańskich przygód.

Agadir: jazda na quadach i jazda na wielbłądach

8. Agadir: jazda na quadach i jazda na wielbłądach

Po odebraniu z hotelu w Agadirze zostaniesz przewieziony na plażę w Tamraght, gdzie rozpocznie się Twoja przygoda. Twój przewodnik zapewni Ci wszystkie niezbędne instrukcje i sprzęt do wycieczki quadem. Następnie rozpocznie się wycieczka dromaderem. Po drodze odkryj tradycyjne berberyjskie wioski, zobacz typowe domy regionu i ciesz się zachodem słońca na grzbiecie wielbłąda. Zakończ wycieczkę w bazie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do hotelu w Agadirze.

Z Agadiru lub Taghazout: jazda na quadach po plaży i wydmach

9. Z Agadiru lub Taghazout: jazda na quadach po plaży i wydmach

Poczuj dreszczyk emocji podczas jazdy quadem po regionach berberyjskich i terenach przedsaharyjskich, odkrywając okolice Agadiru. Delektuj się autentycznymi lokalnymi smakami, siadając do przepysznego śniadania w stylu berberyjskim. Rozpocznij swoją przygodę z odbiorem z hotelu w Agadirze. Zrelaksuj się podczas jazdy do berberyjskiej wioski, gdzie powita Cię przewodnik. Po krótkim wprowadzeniu do technik jazdy terenowej i sesji treningowej wyrusz w drogę. Poczuj pośpiech jazdy po okolicy, napotykając berberyjskie wioski i pola uprawne. Wdychaj aromatyczne powietrze, przechodząc przez sady arganowe i figowe. Miej szansę spotkać mieszkańców podczas rejsu po słonecznych wydmach. Zatrzymaj się na domowe śniadanie w stylu berberyjskim i popijaj tradycyjną filiżankę herbaty miętowej podawanej z olejem arganowym i Amlou (marokańskie masło orzechowe). Spróbuj lokalnego miodu z domowym chlebem. Odpocznij i naładuj baterie przed kontynuowaniem jazdy. Wróć do bazy ATV, gdzie będzie czekał kierowca, który zabierze Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania w Agadirze.

Taghazout/Agadir: jednodniowa wycieczka jeepem po pustyni z lunchem

10. Taghazout/Agadir: jednodniowa wycieczka jeepem po pustyni z lunchem

Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu około 8:30, a następnie zatrzymaj się w wiosce rybackiej na dzikiej plaży Sidi R'bat, gdzie będziesz miał okazję zajrzeć do jaskiń rybackich i być może znaleźć muszle na odosobnionej plaży. Następnie wjedź na rajdową drogę po wydmach i piaszczystym terenie, wzdłuż Oceanu Atlantyckiego, a następnie zatrzymaj się szybko nad rzeką Massa, gdzie zobaczysz – jeśli masz szczęście – kilka migrujących ptaków, zanim pojedziesz w kierunku otoczonego murami miasta Tiznit, gdzie zobaczysz mury i mury obronne starego miasta Tiznit. Zrobimy sobie małą przerwę w Tiznit na odpoczynek i poznanie miasta, zapraszamy na spacer po starej Medynie (Stare Miasto) i obejrzenie ręcznie robionej srebrnej biżuterii berberyjskiej. Po wizycie w srebrnym mieście Tiznit pojedziemy w kierunku gór Atlas, aby zjeść lunch składający się z dwóch posiłków (Tajine i Kuskus) w lokalnym domu berberyjskim, któremu towarzyszyć będzie deser z lokalnych owoców sezonowych i herbata miętowa. (Tajine, kuskus, deser i herbata miętowa są wliczone w tę wycieczkę - można również zamówić dania wegetariańskie). Po obiedzie będziesz miał wolny czas na małych wydmach Sahary, aby zrobić zdjęcia i spędzić czas na wydmach, gdzie będziesz mógł zrobić szybką przejażdżkę na wielbłądzie. (Przejażdżka na wielbłądzie jest opcjonalna i nie jest wliczona w cenę). Po małym przystanku na saharze pojedziemy do zbiornika wodnego Youssef Ben Tachfine (zapora wodna), podziwiając codzienne życie marokańskich wsi, aby podziwiać panoramiczny widok ze szczytu wzgórza, zanim wrócisz do hotelu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tamraght

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 55
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Tamraght: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Tamraght

Tamraght: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tamraght? Kliknij tutaj.