Ajt Bin Haddu – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni w Merzoudze z posiłkami

1. Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni w Merzoudze z posiłkami

Odkryj skraj Sahary podczas trzydniowej, budżetowej wycieczki z Marakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy Doliny Dades i Kasby w Ouarzazate. Przejedź na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi i śpij w pustynnym obozie pod gwiazdami. Dzień 1: Marrakesz – Ait Ben Haddou – Dades Rozpocznij swoją podróż od przejścia przez góry Atlasu Wysokiego, mijając kolejne wioski berberyjskie, aż do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i została wykorzystana jako plan zdjęciowy do kilku słynnych hollywoodzkich epopei i sesji zdjęciowych do magazynów. Po wolnym czasie zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj podróż przez Warzazate, znaną jako Brama Sahary. Jedź dalej do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą przejażdżkę wzdłuż doliny Dades, gdzie możesz zjeść kolację i odpocząć na noc w Kasbah Amazigh lub Hotel Chems. Dzień 2: Dades – Wąwóz Todgha – Merzouga Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i kontynuuj podróż do Merzougi, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Przeżyj wydmy Erg Chebbi na wielbłądzie i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do pustynnego obozu przed zapadnięciem zmroku i zjedz autentyczną marokańską kolację pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Ouarzazate – Marrakesz Po wczesnej pobudce, aby przed śniadaniem obejrzeć wschód słońca (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię w celu transferu z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Wysiądź w pierwotnym miejscu odlotu lub na Djemaa El Fna około 20:00. Możesz także zarezerwować nocleg w obozie Beduinów, na przykład luksusowy obóz na pustyni z luksusowym prywatnym namiotem z łazienką z prysznicem, łazienką i pięciogwiazdkowymi udogodnieniami. Podwyższenia klasy należy rezerwować na osobę.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po Saharze do wydm Erg Chebbi

2. Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po Saharze do wydm Erg Chebbi

Śpij pod gwiazdami w obozie berberyjskim na pustyni w ramach tej niezapomnianej wycieczki po wydmach z Marrakeszu. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Dolinę Róż i oazę Tinghir. Zatrzymaj się w tradycyjnych wioskach berberyjskich wokół wąwozu Todra, a później wybierz się na wyprawę na wielbłądzie przez najwyższe w Maroko wydmy Irk asz-Szabbi. Dzień 1.: Marrakesz – TinghirTwoja 3-dniowa wycieczka grupowa z Marrakeszu do Merzougi rozpoczyna się wcześnie rano. Udaj się do Ajt Bin Haddu przez przełęcz Tizi n'Tichka i góry Atlasu Wysokiego. Po drodze przewidzianych jest wiele przystanków. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która została wykorzystana jako tło w wielu hollywoodzkich hitach. Kontynuuj podróż, aby przed lunchem dotrzeć do Warzazat i kazby Taurirt. Po południu udaj się do Tinghiru przez Dolinę Róż, a później zatrzymaj się na noc w hotelu w Tinghirze. Zjedz kolację i udaj się na nocny spoczynek. Dzień 2.: Tinghir – MerzougaPo śniadaniu w Twoim hotelu w Tinghirze, rozpocznij podróż od przejażdżki drogą 1001 kazb do Oazy w Tinghirze, gdzie skręcisz na niewielką drogę wzdłuż rzeki do wąwozu Todra. Po przerwie na podziwianie ogromu klifów i lunch w lokalnej kafejce (we własnym zakresie), kontynuuj podróż, aby wczesnym popołudniem dotrzeć do Arfudu, słynącego z targu daktyli oraz tego, że z tego miejsca wyruszały starożytne karawany handlowe, przekraczające Saharę w drodze do Timbuktu. Jedź dalej do Merzougi, podziwiając po drodze skaliste, pustynne krajobrazy. Po przybyciu na granicę wydm Irk asz-Szabbi spotkasz się ze swoją karawaną. Przemierzaj niesamowite wydmy na grzbiecie wielbłąda, przyglądając się, jak zmieniają one kolor w promieniach zachodzącego słońca. Tuż przed zapadnięciem zmroku dotrzesz do obozu na Saharze, położonego w sercu bezkresnej pustyni. Podziwiaj wydmy i otaczające Cię krajobrazy, a później przygotuj się na marokańską kolację pod gołym niebem, tuż obok płonącego radośnie ogniska. Po kolacji posłuchaj berberyjskiej muzyki w wykonaniu gospodarzy grających na bębnach. Dzień 3.: Merzouga – MarrakeszPo wczesnym śniadaniu i powrocie do głównej drogi na grzbiecie wielbłąda, spotkaj się z kierowcą i udaj się w drogę powrotną do Marrakeszu. Po drodze zjedz lunch, mijając Dolinę Róż, i kontynuuj podróż przez góry Atlasu Wysokiego do Marrakeszu. Zakończ swoją pustynną przygodę w Marrakeszu około 20.00.

Z Marrakeszu: Jednodniowa wycieczka do Ouarzazate i Ait Benhaddou

3. Z Marrakeszu: Jednodniowa wycieczka do Ouarzazate i Ait Benhaddou

Weź udział w tej całodniowej wycieczce z Marrakeszu, aby odkryć lokalne wioski, naturalne krajobrazy i ufortyfikowaną osadę Ajt Bin Haddu. Podróżuj klimatyzowanym vanem lub samochodem i ciesz się dostępem do sieci Wi-Fi podczas jazdy. Zatrzymaj się w studiu filmowym Atlas Studios w mieście Warzazat, aby odkryć magię filmu.  Rozpocznij wycieczkę od odbioru z Twojego miejsca zakwaterowania w Marrakeszu pomiędzy godziną 7.00 a 8.00. Wsiądź do przestronnego i wygodnego pojazdu i podziwiaj krajobraz podczas podróży przez góry Atlas. Doświadcz lokalnej kultury, zatrzymując się w małej wiosce Ait Ben Barka, w pobliżu pagórkowatej okolicy Toufliht. Odkrywaj okolicę ze swoim kierowcą i dowiedz się o atrakcjach zaplanowanych na dalszą podróż. Skorzystaj z czasu wolnego, a następnie przekrocz przełęcz Tizi n’Tichka. Zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia szczytów górskich z wysokości 2260 m n.p.m. Kontynuuj podróż w kierunku studia filmowego Atlas Studios w mieście Warzazat. W tym największym studiu filmowym na świecie powstawał serial „Gra o tron". Poświęć trochę wolnego czasu na wycieczkę po studiach lub samodzielne zwiedzanie. Zrób kilka zdjęć wyjątkowych surowych krajobrazów w okolicy. Po zwiedzeniu studia udaj się na lunch (na własny koszt) w jednej z najlepszych restauracji w tej okolicy, z dobrymi cenami i wspaniałymi widokami.  Następnym punktem wycieczki będzie słynna kasba Ajt Bin Haddu, wpisana na listę UNESCO i uważana za jedną z najbardziej wyjątkowych w Maroku. Zakończysz dzień pełen pięknych widoków, relaksując się w komfortowym, klimatyzowanym pojeździe w drodze powrotnej do swojego hotelu w Marrakeszu.

Z Marrakeszu: 2-dniowa wycieczka na pustynię

4. Z Marrakeszu: 2-dniowa wycieczka na pustynię

Przejedź przez wspaniałe doliny i góry Atlas podczas tej 2-dniowej wycieczki z Marrakeszu. Przejazd przez dolinę Draa do Ait Ben Haddou i Ouarzazate. Zatrzymaj się na noc w pustynnym obozie w Zagora, przejedź się na wielbłądzie w Sarharze i zjedz pyszny obiad i śniadanie. Dzień 1: Wyjazd wcześnie rano z Marakeszu. Zachwyć się dolinami i wzgórzami, podróżując na wysokość 7400 stóp w klimatyzowanym pojeździe. Dotrzyj do ksar (ufortyfikowanego miasta) Ajt Ben Haddou, które znajduje się wzdłuż dawnego szlaku karawan między Saharą a Marrakeszem. Rób zdjęcia miasta Ait Ben Haddou, które służyło jako tło dla filmów takich jak „Lawrence z Arabii”, „Bandyci czasu”, „Kundun”, „Mumia” i wielu innych. Zobacz, dlaczego od 1989 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zatrzymaj się, aby kupić lunch w lokalnej restauracji. Przejazd do Warzazatu, gdzie znajdują się studia filmowe i słynne budynki z piaskowca oraz pustynna sceneria. Rejs po inspirujących górach Antyatlasu (Tizi N Tnifift), a także bujnych dolinach Agdz i dolinie Draa. Przyjedź do Zagory i przejedź przez pustynię dobrze wytresowanym wielbłądem, gdy słońce zachodzi nad piaskiem. Zatrzymaj się na kempingu i zjedz obfitą kolację, a potem prześpij się jak miejscowy w autentycznym namiocie berberyjskim. Dzień 2: Obudź się wcześnie rano, aby cieszyć się wschodem słońca, zanim weźmiesz świeży prysznic i zjesz śniadanie. Jedź na wielbłądzie z powrotem do Zagory, gdzie spotkasz swojego kierowcę. Powrót do Warzazatu samochodem przez dolinę Draa i góry antyatlasowe. Zatrzymaj się w Ouarzazate na 40 minut i miej okazję odwiedzić Kasbę w Taourirt lub muzeum kina. Zjedz lunch w Ouarzazate i wróć do Marrakeszu, gdzie kończy się wycieczka. Twój przyjazd do Marrakeszu jest zaplanowany na 18:00.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka przez pustynię do Fezu

5. Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka przez pustynię do Fezu

Odkryj Fez i Marrakesz, cesarskie miasta Maroka, podczas 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem. Dzień 1: Marrakesz — Ait Ben Haddou — Dades (pierwsza noc w Kasbah Amazigh) Rozpocznij swoją wycieczkę od wczesnego odbioru. Spotkaj się ze swoim kierowcą w hotelu lub riadzie rano przed przekroczeniem gór Atlasu Wysokiego w kierunku Kasbah Ait Ben Haddou. Po spacerze z przewodnikiem po wiosce zjedz spokojny lunch w Ait-Ben-Haddou. Wczesnym popołudniem udaj się na północny wschód do Boumalne Dades przez Ouarzazate. Wybierz się na przejażdżkę wzdłuż rzeki Dades z cudownym zachodem słońca w tle. Dotrzyj do Doliny Dades i zatrzymaj się, by podziwiać niesamowitą scenerię. Następnie udaj się do hotelu, w którym zjesz obiad i odpoczniesz na noc w Kasbah Amazigh. Dzień 2: Dades — Merzouga Rozpocznij dzień od śniadania w hotelu. Wyrusz w podróż drogą 1001 Kasbah do Tinghir, oazy, w której będziesz miał okazję cieszyć się godzinnym spacerem brzegiem rzeki aż do Wąwozów Todgha. Tutaj zyskaj trochę wolnego czasu, aby cieszyć się scenerią przed lunchem. Wczesnym popołudniem udaj się na spacer do Merzougi, gdzie czeka karawana wielbłądów. Stamtąd przejedź na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi, podziwiając hipnotyzujący zachód słońca. Przed zmrokiem dotrzyj do obozu na Saharze położonego między wydmami, gdzie zjesz marokańską kolację pod gwiazdami, zabawiając lokalnych nomadów grających na bębnach przy ognisku. Po ognisku zrelaksuj się w namiocie standardowym lub luksusowym, w zależności od tego, który wybierzesz. Standardowe namioty to podstawowe zakwaterowanie, a prywatny namiot jest oferowany w zależności od dostępności. Toalety znajdują się na zewnątrz, z możliwością odświeżenia się we wspólnym pokoju. Jeśli wybierzesz luksusowy namiot, znajduje się on w bardziej odizolowanej i malowniczej okolicy, zapewniając dodatkowy komfort i gwarantowany prywatny namiot ze spłukiwanymi zachodnimi toaletami, gorącymi prysznicami oraz obfitą kolacją i śniadaniem. Dzień 3: Merzouga — Fes  Obudź się przez pustynnych gospodarzy, jeśli chcesz obejrzeć wschód słońca. Po śniadaniu przejazd wzdłuż rzeki Ziz z jej niesamowitą oazą otoczoną palmami i ufortyfikowanymi ksours (zamkami) aż do Midelt, małego miasteczka pośrodku gór Atlas, gdzie zatrzymasz się na lunch dzień. Po południu kontynuuj przeprawę przez Atlas Średni w kierunku Fezu. Zwróć uwagę na dramatyczną zmianę w krajobrazie: ośnieżone góry, lasy cedrowe i bogata roślinność, pełne 180 od suchych i skalistych krajobrazów pozostałej części trasy. Wycieczkę z Marrakeszu na pustynię w Fezie zakończ wczesnym wieczorem, gdy kierowca zabierze Cię do riadu lub hotelu w Fezie.

Marrakesz: po Saharze do Zakury i Ajt Bin Haddu, z noclegiem

6. Marrakesz: po Saharze do Zakury i Ajt Bin Haddu, z noclegiem

W ramach tej 2-dniowej wycieczki z Marrakeszu poznasz miasta Warzazat i Zakura. Odwiedź kasby w osadzie Ajt Bin Haddu i zachwyć się oszałamiającymi widokami na góry Atlas. Podczas zachodu słońca wybierz się na przejażdżkę na wielbłądzie po Saharze. Zjedz kolację i śniadanie obejmujące dania lokalnej kuchni i zatrzymaj się na noc w namiocie rozbitym na wydmach w Zakurze.  Dzień 1: Wczesnym rankiem zostaniesz odebrany(-a) z Marrakeszu. Podróżuj przez pustynne, słynące z piaskowca miasto Warzazat. Zatrzymaj się w kasbie w osadzie Ajt Bin Haddu, gdzie zaplanowano czas wolny na zwiedzanie tego miejsca z listy UNESCO. Kontynuuj podróż do zielonej doliny Wadi Dara, która słynie ze wspaniałego ksaru i kasby. Wyrusz do miasta Zakura i odwiedź smagane wiatrem wydmy, by o zachodzie słońca przejechać się na wielbłądzie. Rozbij obóz na kempingu na wydmach Zakury i delektuj się obfitą kolacją, poznając smaki miejscowej kuchni. Dzień 2: Obudź się wcześnie rano i zjedz tradycyjne berberyjskie śniadanie, po którym z grzbietu wielbłąda zobaczysz wschodzące nad wydmami słońce. Wsiądź do autobusu, by wyruszyć w podróż powrotną do Marrakeszu. Pokonaj trasę wiodącą przez góry Atlasu Wysokiego.

Z Marrakeszu: Zagora 2-dniowe pustynne safari z wyżywieniem i obozem

7. Z Marrakeszu: Zagora 2-dniowe pustynne safari z wyżywieniem i obozem

Wciel się w Berbera podczas 2-dniowego safari po pustyni z Marakeszu do Zagory i doliny Draa. Zobacz ruchome wydmy na grzbiecie wielbłąda, śpij pod baldachimem gwiazd i podążaj śladami hollywoodzkiej rodziny królewskiej podczas wizyty w wiosce Ait Ben Haddou, wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Dzień 1: Marrakesz – Zagora Po porannym odbiorze z hotelu lub riadu w Marrakeszu przejedź przez góry Atlas Wysoki w drodze do malowniczej wioski Ait Ben Haddou, wpisanej na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Jest natychmiast rozpoznawalny jako sceneria różnych hollywoodzkich epopei, jest także popularnym tłem dla sesji zdjęciowych dla międzynarodowych magazynów i agencji modowych. Zwiedzaj Kasbę w czasie wolnym, z czasem wolnym na lunch Jedź dalej do oazy Agdez, a następnie przejedź przez daktylowce i palmy w dolinie Draa. Podziwiaj ufortyfikowane Kasby po drodze. Po przybyciu do Zagory spotkaj się z karawaną wielbłądów i przejedź się na wielbłądzie po wydmach, obserwując zachód słońca malujący piaski pustyni. Następnie tuż przed zmrokiem przenieś się do obozu na Saharze. Rozgość się w swoim prywatnym namiocie i ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie otaczającej pustynnej scenerii. Kolacja zostanie podana pod gwiazdami, podczas gdy gospodarze-nomadzi będą zabawiać Cię przy ognisku przy rytmie bębnów tamtamowych. Dzień 2: Zagora – Marrakesz Obudź się wcześnie, aby doświadczyć magii pustynnego wschodu słońca (opcjonalnie). Następnie zjedz śniadanie, a następnie wsiądź z powrotem na siodło wielbłąda i udaj się z powrotem na główną drogę. Tutaj Twój minibus będzie czekał, aby zabrać Cię z powrotem do Marakeszu. Przyjedziesz około 18:00.

3-dniowa, 2-dniowa wycieczka na pustynię z Marrakeszu do Wydm Merzouga

8. 3-dniowa, 2-dniowa wycieczka na pustynię z Marrakeszu do Wydm Merzouga

Odkryj pustynię Morrocco podczas 3-dniowej wycieczki z Marrakeszu. Zobacz historyczną kasbę Ait Benhaddou, wybierz się na wielbłądzią wędrówkę przez wydmy i zobacz wschód słońca z pustyni. Dzień 1: Marrakesz - Tizi n'Tichka - Ait Ben haddou - Ouarzazate - Dolina Róż Twoja 3-dniowa pustynna wycieczka z Marrakeszu do wydm Merzouga rozpoczyna się wcześnie rano od odbioru z hotelu w Marrakeszu lub najbliższego punktu spotkania. Jedź na wschód obok uroczych wiosek, aby dotrzeć do gór Atlasu Wysokiego. Przejeżdżając przez góry, od czasu do czasu zatrzymuj się na malownicze zdjęcia, rozprostuj nogi i wypij szybką filiżankę kawy. Po przejechaniu przez słynną przełęcz Tizi Ntichka zatrzymaj się w berberyjskiej ufortyfikowanej wiosce Ait Benhaddou Kasbah. Zobacz miejsca, w których kręcono Gladiatora, Lawrence'a z Arabii i Królestwo Niebieskie, spędzając około 2,5 godziny na zwiedzaniu tego słynnego zabytku UNESCO z lokalnym przewodnikiem (opłaty za przewodnika nie są wliczone w cenę). Ciesz się pysznym lunchem przed kontynuowaniem podróży do Tinghir, przejeżdżając obok Ouarzazate, oazy Skoura, Klaa Mgouna i Dades. Dotrzyj do hotelu późnym popołudniem. Zrelaksuj się przy kolacji w Rose Valley przed udaniem się na spoczynek. Dzień 2: Tenghir - wąwozy Todra - Tinjdad - Erfoud - wydmy Merzouga Po śniadaniu wyrusz na pustynię Erg Chebbi Sahara w Merzouga. Przejedź przez wiele berberyjskich wiosek rozsianych po drodze, w tym Todra Gorges, Tenghir, Tinjdad, Jorf i Erfoud. Po relaksie w Merzouga, spakuj małą torbę na noc, aby zabrać ją na wędrówkę na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi. Przyjedź do tradycyjnego obozu berberyjskiego, zostaw wielbłądy i idź na najwyższe wydmy, aby obejrzeć zachód słońca. Spędź noc w namiotach berberyjskich nomadów pod gwiazdami, słuchając muzyki bębnów na środku Sahary. Dzień 3: Wędrówka na wielbłądzie - wschód słońca - Tinghir - Dolina Róż - Góry Atlas - Marrakesz Wstań wcześnie, aby zobaczyć wspaniały wschód słońca nad pustynią. Ciesz się śniadaniem, zanim wskoczysz z powrotem na wielbłąda. Po dotarciu do Merzouga rozpocznij jazdę powrotną do Marrakeszu. Około południa zatrzymaj się w Kalaat M'Gouna (Dolina Róż) na lunch i zasłużony odpoczynek. Kontynuuj podróż do Marrakeszu przez Ouarzazate i dotrzyj do hotelu wieczorem.

Marrakesz: 3-dniowa wycieczka do Fezu z noclegiem na pustyni?

9. Marrakesz: 3-dniowa wycieczka do Fezu z noclegiem na pustyni?

Zanurz się w głąb Sahary podczas 3-dniowej wycieczki z Marakeszu do Fezu z wliczonym w cenę zakwaterowaniem. Zanurz się w lokalnej kulturze i krajobrazie, odwiedzając urocze wioski, spędzając noc na pustyni i wyruszając na wędrówkę na wielbłądach przez wydmy. Dzień 1: Marrakesz – Tizi n'Tichka – Ait Ben Haddou – Ouarzazate – Dolina Róż Tinghir Rozpocznij wcześnie rano od odbioru z hotelu w Marakeszu lub w najbliższym miejscu spotkania. Jedź na wschód, mijając urocze wioski, aby dotrzeć do gór Atlasu Wysokiego. Jadąc przez góry, od czasu do czasu zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia malowniczych krajobrazów, rozprostować nogi i napić się szybkiej kawy. Po przejechaniu słynnej przełęczy Tizi Ntichka zatrzymaj się w ufortyfikowanej wiosce berberyjskiej Ait Benhaddou Kasbah. Zobacz miejsca, w których kręcono Gladiatora, Lawrence'a z Arabii i Królestwo Niebieskie, spędzając około 1 godziny na zwiedzaniu tego słynnego zabytku UNESCO z lokalnym przewodnikiem (opłaty za przewodnika nie są wliczone w cenę). Kup pyszny lunch, a następnie udaj się do Rose Valley (Tinghir), przejeżdżając obok Ouarzazate, Skoura Oasis, Klaa Mgouna i Dades. Dotrzyj do hotelu późnym popołudniem. Zrelaksuj się przy kolacji w Rose Valley Tinghir przed udaniem się na nocleg. Dzień 2: Tenghir – Wąwozy Todra – Tinjdad – Erfoud – Wydmy Merzouga Po śniadaniu wyjazd na pustynię Erg Chebbi Sahara w Merzoudze. Przejdź przez wiele wiosek berberyjskich rozsianych po drodze, w tym wąwozy Todra, Tenghir, Tinjdad, Jorf i Erfoud. Zrelaksuj się w Merzoudze, a następnie spakuj małą torbę podróżną i wybierz się na wędrówkę na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi. Przyjedź do tradycyjnego obozu berberyjskiego, zostaw wielbłądy i udaj się na najwyższe wydmy, aby obejrzeć zachód słońca. Spędź noc w namiotach berberyjskich nomadów pod gwiazdami, słuchając muzyki perkusyjnej na środku Sahary. Dzień 3: Wędrówka na wielbłądach - Wschód słońca - Errachidia - Medilt - Góry Atlas - Ifran - Fez Wstań jasno i wcześnie, aby zobaczyć oszałamiający wschód słońca nad pustynią. Zjedz śniadanie, zanim wskoczysz z powrotem na wielbłąda. Po dotarciu do Merzougi rozpocznij podróż do Fezu, przecinając dolinę Ziz przez Errachidia. Około południa zatrzymaj się w Midelt, aby kupić lunch. Jedź dalej do Fezu przez Ifran Imouzzar z lasami cedrowymi i miastami berberyjskimi, które słyną dla Marokańczyków z zimowych ośrodków narciarskich. Twój kierowca może zauważyć po drodze małpy berberyjskie i skorzystać z okazji, aby zrobić kilka zdjęć. Przyjedź do Fezu późnym popołudniem i zakończ wycieczkę transportem do miejsca zakwaterowania lub w najbliższym miejscu, do którego można dojechać samochodem

Marrakesz: 2-dniowa wycieczka na pustynię Zagora i Kasbah Ait Benhaddou

10. Marrakesz: 2-dniowa wycieczka na pustynię Zagora i Kasbah Ait Benhaddou

Zwiedzaj Warzazat i Zagorę podczas 2-dniowej wycieczki z Marrakeszu. Odwiedź Kasbah Ait Ben Haddou i podziwiaj góry Atlas. Jedź na wielbłądzie na kemping i delektuj się lokalną kolacją i śniadaniem. Nocleg w prywatnym namiocie na wydmach Zagora. Wybierz wycieczkę ze standardowym lub luksusowym namiotem. Dzień 1: Góry Atlas, Kasbah Ajt Bin Haddu i Zagora Po odebraniu z hotelu lub riadu w Marrakeszu rozpocznij od przekroczenia gór Atlasu Wysokiego przez przełęcz Tizi N’ Tichka. Zatrzymaj się w wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO twierdzy kasbah w Ait Ben Haddou, gdzie będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie tego dziedzictwa. Po przerwie na lunch udaj się do zielonej doliny Draa, która jest dobrze znana ze swoich niesamowitych fortec kasbah. Udaj się do Zagory i udaj się na smagane wiatrem wydmy. Oglądaj zachód słońca jadąc na wielbłądzie do kempingu na wydmach Zagora. Rozkoszuj się pysznym lokalnym obiadem. Spędź noc w prywatnym namiocie standardowym lub luksusowym pod gwiazdami. Dzień 2: Zagora, Draa Valley i Warzazat Drugiego dnia wstań wcześnie, aby podziwiać spektakularny wschód słońca, a następnie zjedz typowe berberyjskie śniadanie. Następnie możesz wziąć udział w wyprawie na wielbłądach, aby spotkać się ze swoim kierowcą. Jedź z powrotem do Marrakeszu przez góry Atlasu Wysokiego.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ajt Bin Haddu

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 335
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Ajt Bin Haddu: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Ajt Bin Haddu

Ajt Bin Haddu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ajt Bin Haddu? Kliknij tutaj.

Ajt Bin Haddu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 9126 opinii

Ta podróż była absolutnie niesamowita i przerosła moje oczekiwania. Nasz kierowca Hossain był aniołem, który pomagał w każdy możliwy sposób i sprawiał, że czuliśmy się bezpiecznie w każdej sytuacji. To był świetny sposób, aby zobaczyć różne części Maroka, gdy mijaliśmy różne rodzaje krajobrazów i miast w drodze na Saharę i największą przygodę. Po drodze zrobiliśmy serię przystanków, aby odwiedzić interesujące miejsca w drodze do punktu kulminacyjnego, jakim była przejażdżka na wielbłądzie o zachodzie słońca i nocleg na Saharze, który był absolutnie magiczny z dobrą muzyką kulinarną przy kominku i wygodnym zakwaterowaniem. Nie zapominając o rozgwieżdżonym niebie, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem.

Dość długa droga (prawie 8h) minęła szybko. Na miejscu jazda wielbłądem, gra na bębnach i smaczna kolacja (z opcja wegetariańska). Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Zaskoczył mnie standard obozu. Spaliśmy w namiocie w normalnym łóżku, a w łazience można było wziąć ciepły prysznic. W grudniu temperatura na pustyni nie rozpuszcza - mimo grubych kołder i kocy w nocy było zimno. Sama pustynia faktycznie jest piaszczysto-kamienista. Na środku cześć z piaskiem i góry dookoła. Cena wycieczki była niższa niż w lokalnych agencjach.

Cudowne przeżycie! Nasz kierowca Abdou był świetny: przyjazny, opiekuńczy i zawsze do naszej dyspozycji w razie potrzeby. Krajobrazy i odwiedzane miejsca zapierają dech w piersiach. Pustynia …. Piękne z przejażdżkami na wielbłądach. Noc w namiotach nomadów była niesamowita. Zapewnij ciepłe ubrania na noc. Mały minus: bardzo mało wolnego czasu na zakup pamiątek i spokojny spacer.

I was there Wednesday-Thursday. highly recommend! great adventure! everything is organized really good. it was my second trip with driver Laarbi, great man:) super helpful and friendly. hope to see you again in my next trip, definitely could do it again. best regards from Poland!

Przejeżdżaliśmy przez bardzo ciekawe i ładne widokowo miejsca. Dlatego choć była długa nie nudziliśmy się. Przewodnik był bardzo miły a biekty które zwiedzaliśmy ciekawe