Tanger – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tangeru: jednodniowa wycieczka do Chefchaouen i panorama Tangeru

1. Z Tangeru: jednodniowa wycieczka do Chefchaouen i panorama Tangeru

Dołącz do lokalnego przewodnika podczas jednodniowej wycieczki z Tangeru do Chefchaouen z odbiorem i dowozem do hotelu. Zwiedź kasbę w Szafszawan, główny plac, centralny meczet i wiele innych miejsc, poznając historię miasta. Wyrusz z Tangeru o 9:00, udaj się wysoko w góry Rif, aby odkryć Szafszawan, piękne niebieskie drzwi i medynę o białych ścianach, która pierwotnie była berberyjskim posterunkiem. Po przyjeździe wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście. Zobacz główny plac, serce Chefchaouen, z XVIII-wieczną kasbą, centralnym meczetem i kawiarniami z autentycznym marokańskim menu. Spaceruj po rynku, aby odkryć mieszankę tradycyjnych marokańskich i turystycznych pamiątek. Odwiedź dzielnicę żydowską za sukiem z biżuterią, aby odkryć wyjątkową część miasta. Jedź z powrotem do Tangeru i przyjedź o 19:00.

Tarifa: wycieczka całodniowa promem do Tangeru z lunchem i przewodnikiem

2. Tarifa: wycieczka całodniowa promem do Tangeru z lunchem i przewodnikiem

Odkryj najbardziej charakterystyczne miejsca w Tangerze podczas tej oryginalnej wycieczki z Tarify. Zrelaksuj się dzięki transferom i lunchowi wliczonym w cenę tej całodniowej wycieczki. Wyrusz szybkim promem z Tarify i odkryj Tanger w towarzystwie asystenta FRS i marokańskiego przewodnika. Zobacz nowoczesną stronę Tangeru, a następnie zanurz się w najbardziej zabytkowej części miasta. Odkryj kasbę, medynę i suk. Przejdź przez ogród Jardin de la Mendoubia i zatrzymaj się przy rzymskiej nekropolii. Ciesz się wolnym czasem na zakupy i spacer po ulicach Zoco i medyny. Zjedz lunch w typowej marokańskiej restauracji przy muzyce na żywo. Spróbuj zupy harira, kebabów wołowych, słynnego marokańskiego kuskusu i herbaty z mauretańskim ciastem. Na koniec udaj się z powrotem do portu Tanger Ville, aby wsiąść na prom do Tarify.

Z Tangeru: specjalna jednodniowa wycieczka do Chefchaouen i Tetouan

3. Z Tangeru: specjalna jednodniowa wycieczka do Chefchaouen i Tetouan

Odkrywaj mniejsze miasta północnego Maroka podczas jednodniowej wycieczki z Tangeru. Odwiedź Chefchaouen i wybierz się na wycieczkę po słynnych kolorowych uliczkach. Następnie zatrzymaj się w Tetouan i poznaj andaluzyjskie korzenie miasta. Podziwiaj widoki gór Rif podczas podróży. Zacznij od odbioru z hotelu w Tangerze. Podczas jazdy do Chefchaouen, która trwa około dwóch godzin, będzie czas na przerwę na kawę lub herbatę i podziwianie widoków na pasmo górskie Rif. Przyjedź do Szafszawanu i zacznij odkrywać tak zwaną Błękitną Perłę Maroka. Wybierz się na wycieczkę po kultowej medynie z tradycyjną architekturą i żywymi niebieskimi fasadami. Poznaj historię miasta, odwiedzając inne miejsca, w tym cmentarz żydowski. Przed powrotem do Tangeru zatrzymaj się w Tetuanie, aby zwiedzić starożytne miasto we własnym czasie. Odwiedź medynę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i poznaj bogatą historię i kulturowe znaczenie miasta. Wycieczka zakończy się transportem do Twojego hotelu w Tangerze.

Casablanca: wycieczka z przewodnikiem po mieście z transferami hotelowymi

4. Casablanca: wycieczka z przewodnikiem po mieście z transferami hotelowymi

Rozpocznij swoją półdniową wycieczkę od odbioru z hoteli w centrum Casablanki o 8:30 lub dowolnego zakwaterowania. Spotkaj się ze swoim wielojęzycznym szoferem, usiądź wygodnie i zrelaksuj się w klimatyzowanym samochodzie lub minivanie, w zależności od wielkości grupy. Przejdź obok Starej Medyny w Casablance i Placu Narodów Zjednoczonych w drodze do meczetu Hassana II. Poświęć godzinę na odkrywanie meczetu, a następnie udaj się do Rick's Café, legendarnego miejsca dzięki dwóm ikonom kina: Ingrid Bergman i Humphreyowi Bogartowi. Stamtąd udaj się na Corniche i spędź 15 minut na zwiedzaniu eleganckich budynków w dzielnicach Anfa i Maarif, wielkich alejach i architekturze łączącej styl nowoczesny i mauretański. Następnie zatrzymaj się na Placu Mohammeda V, wypełnionym gołębiami sercu miasta, przed wizytą w Notre Dame de Lourdes, wspaniałej katedrze z witrażowymi ścianami wokół kościoła. Zwróć uwagę na grotę, w której znajduje się figura Maryi z kwiatami i świecami. Po podziwianiu katedry udaj się na plac Habbous w pobliżu Pałacu Królewskiego w Casablance, aby odkryć tę dzielnicę w starej dzielnicy miasta, która została zbudowana w okresie kolonialnym Francji. Na koniec zatrzymaj się na Boulevard Mohammed V, aby spotkać się z lokalnymi tłumami marokańskimi.

Z Tarify: całodniowa wycieczka do Tangeru z biletami na prom

5. Z Tarify: całodniowa wycieczka do Tangeru z biletami na prom

Odkryj najważniejsze atrakcje położonego w północnej Afryce Tangeru podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Tarify. Weź udział w wycieczce krajoznawczej, a następnie skorzystaj z czasu wolnego na Place des Cannons, gdzie możesz kupić lokalne towary i żywność. Po rejsie promem z Tarify weź udział w wycieczce krajoznawczej po najważniejszych miejscach Tangeru w towarzystwie lokalnego przewodnika. Następnie pojedź na Place des Cannons, aby cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie we własnym tempie. Z placu możesz szybko dojść do suku (targ) i mediny (stara dzielnica arabskich miast) na zakupy i lunch. Zakończ wycieczkę transferem powrotnym do portu w Tangerze, aby wsiąść na prom do Tarify.

Z Tangeru: jednodniowa wycieczka do wodospadów Chefchaouen i Akchour

6. Z Tangeru: jednodniowa wycieczka do wodospadów Chefchaouen i Akchour

Odwiedź Chefchaouen, piękne niebieskie drzwi i medynę o białych ścianach, która pierwotnie była berberyjskim posterunkiem. Główny plac to serce Chefchaouen z XVIII-wieczną kasbą, centralnym meczetem i kawiarniami z autentycznym marokańskim menu. Targ jest mieszanką tradycyjnych pamiątek marokańskich i turystycznych – często jest bardzo zajęty, ale warto odwiedzić okazje. Podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem zwiedzaj kasbę zbudowaną przez Mulaja Ismaila, która obecnie jest praktycznie ruiną obok Wielkiego Meczetu. Odwiedź uroczy rynek główny i suki, które sprzedają szereg towarów. Jeśli udasz się do dzielnicy żydowskiej za sukiem z biżuterią, poczujesz różnicę między nią a głównym arabskim klimatem miasta. Potem mała wędrówka w celu odkrycia małych wodospadów Akchour, naturalnego piękna. Lokalny przewodnik jest dostępny w Akchour.

Tanger: przejażdżka na wielbłądach o zachodzie słońca na plaży Achakar i marokańska kolacja

7. Tanger: przejażdżka na wielbłądach o zachodzie słońca na plaży Achakar i marokańska kolacja

podkreśl swoje wrażenia z przejażdżki na wielbłądach o zachodzie słońca i pełnej kolacji z mieszkańcami! ✓ wegetarianie i weganie są mile widziani. Podczas tej wycieczki odbierzemy Cię z uzgodnionego miejsca spotkania, a następnie pojedziemy przez jedne z najbardziej luksusowych dzielnic Tangeru, w których znajduje się Pałac Królewski, Forbes House, słynny park Perdicaris i plaża Achkar, znana również jako Sun Beach. Przejażdżka na wielbłądach odbywa się w pobliżu Jaskiń Herkulesa (2500 pne) i Cap Spartel (główny punkt Afryki), gdzie znajdziesz swojego wielbłąda gotowego do zabrania Cię na przejażdżkę brzegiem o zachodzie słońca. Czeka na Was również sesja zdjęciowa o zachodzie słońca, na styku Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego! Po przejażdżce będziesz miał okazję skosztować autentycznych marokańskich potraw z mieszkańcami w zabytkowej restauracji! Będzie to 3-daniowy posiłek, podczas którego będziesz miał okazję skosztować słynnych marokańskich potraw, takich jak Tajin i Kuskus (wegetarianie i weganie mile widziani!) Wycieczka obejmuje również krótki spacer po starożytnej medynie i przystanek na drinka, aby cieszyć się okolicą. To doświadczenie nie ma sobie równych i jest wysoce zalecane każdemu, kto odwiedza Tanger! Przed zakończeniem wycieczki wrócimy, aby spotkać się z kierowcą, który zawiezie Cię do serca medyny lub do miejsca zakwaterowania, w zależności od tego, co wolisz! Uwagi : Dostosowanie doświadczenia do własnych potrzeb jest możliwe!

Z Tangeru: całodniowa wycieczka do Tangeru, Asilah i Cape Spartel

8. Z Tangeru: całodniowa wycieczka do Tangeru, Asilah i Cape Spartel

Ta wycieczka to połączenie zwiedzania i kultury. Odwiedź zarówno jaskinie Cape Spartel, jak i jaskinie Herkulesa, a także przejażdżkę na wielbłądzie, aby podziwiać panoramiczne widoki na miasto, i udaj się do białego klejnotu północy. Odkryj medynę, kasbę i piękne plaże Maroka. Po odbiorze z lotniska, portu lub hotelu w Tangerze rozpocznij wycieczkę około 9:00. Dzień będzie poświęcony na odkrywanie pięknego Tangeru i Asilah. Po przybyciu do Asilah wybierz się na pieszą wycieczkę, aby odkryć Starą Medynę, średniowieczne mury obronne i warsztaty rzemieślników. Doświadcz życia mieszkańców i zacznij rozumieć historię, kulturę i styl życia w okolicy. Zbieraj informacje przez cały dzień od kierowcy mówiącego po angielsku, hiszpańsku, francusku i arabsku. Wróć do Tangeru, spędź 2 godziny wolnego czasu w starej medynie w Tangerze z możliwością zobaczenia dzielnicy żydowskiej i synagogi, amerykańskiego poselstwa i cmentarza żydowskiego, aby zobaczyć Grand Socco, park Mendoubia i rynek.

Z Tarify: całodniowa wycieczka do Tangeru z synagogą i lunchem

9. Z Tarify: całodniowa wycieczka do Tangeru z synagogą i lunchem

Przepłyń promem przez Cieśninę Gibraltarską, aby spędzić dzień w tętniącym życiem mieście Tanger i odkryć urok życia w Maroku. Po przybyciu do Afryki spotkaj się z lokalnym przewodnikiem. Weź udział w wycieczce minibusem przez miasto i podziwiaj atrakcje ustronnych terenów, takie jak Jaskinie Herkulesa czy też niezwykły przylądek Spartel. Następnie wróć do tętniącego życiem centrum miasta. Spaceruj gwarnymi alejkami medyny i odwiedź najważniejsze zakątki zabytkowej starówki Tangeru. Zjedz lunch i wybierz się na przejażdżkę na wielbłądzie, która będzie okazją do poznania miasta z innej perspektywy. Wróć do Hiszpanii promem, docierając do punktu początkowego w porze kolacji. W cenę wliczone są również bilety do synagogi.

Z Malagi: jednodniowa wycieczka do Tangeru z zakupami na bazarze i lunchem

10. Z Malagi: jednodniowa wycieczka do Tangeru z zakupami na bazarze i lunchem

Odkryj kulturę i smaki Maroka podczas jednodniowej wycieczki z Malagi do Tangeru. Wybierz się na krótką przejażdżkę promem przez Cieśninę Gibraltarską, a następnie wybierz się na autobusową i pieszą wycieczkę po starym mieście, kasbie i medynie. Targuj się o okazje na typowym marokańskim bazarze i zjedz lunch w lokalnej restauracji Wypłyń z Malagi do portu Tarifa, aby w 45 minut przeprawić się promem przez Cieśninę Gibraltarską. Po przybyciu do Tangeru lokalny przewodnik dołącza do grupy, aby poprowadzić Cię przez jednodniową wycieczkę. Rozpocznij panoramiczną wycieczkę autobusem, wychodząc z portu i przejeżdżając przez nowoczesne miasto, mijając pałac króla Maroka, aby dotrzeć do jednego z najlepszych punktów widokowych na Cieśninę Gibraltarską. Zobacz stąd hiszpańskie wybrzeże i miejsce spotkania Oceanu Atlantyckiego z Morzem Śródziemnym. Po przybyciu na stare miasto wysiądź z autobusu, aby odwiedzić kasbę, medynę, suki i typowy marokański bazar, na którym znajduje się duży wybór marokańskich wyrobów rękodzielniczych. Spróbuj swoich sił w handlu wymiennym z miejscowymi i zdobądź pamiątkę, aby zapamiętać swoje marokańskie doświadczenie. Po zwiedzeniu starego miasta podczas pieszej wycieczki wąskimi uliczkami i placami, zjedz typowy marokański lunch i posłuchaj muzyki w lokalnej restauracji. Po obiedzie wróć do portu, aby wejść na prom z powrotem do Hiszpanii, gdzie będzie na Ciebie czekał autobus, który zabierze Cię z powrotem do Malagi.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tanger

Najciekawsze atrakcje

Tanger: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 121
Sortuj wg::
Strona 1 z 8

Niezwykłe doznania

Tanger: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Tanger

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Tanger

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Tanger to:

Szafszawan

Tanger: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tanger? Kliknij tutaj.

Tanger: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 1363 opinii

Prom miał ponad godzinne opóźnienie w wypłynięciu z Tarify. Oczywiście brakowało tego czasu. Podróż była nadal świetna! Rachid in Tanga był zabawnym i niezwykle kompetentnym przewodnikiem. Potrafi mówić w 7 językach, więc prawie wszyscy go rozumieją. To wciąż stresująca trasa, ponieważ wszystko jest bardzo ciasne. Ale nadal zalecane. Warto też wiedzieć, że każdy, kto ma paszport, musi czekać w kolejce do stemplowania na statku! Ważne jest również, aby w porcie wyjścia otrzymać naklejkę, dzięki której można Cię rozpoznać. Więc nie musisz nikogo szukać. :) W sumie wycieczka udana z dobrym jedzeniem i dobrymi wrażeniami z Maroka (do ulicznych handlarzy można się przyzwyczaić). Znów chętnie!

Dobrze utrzymany od terminalu portowego Tarifa do wejścia na pokład promu z powrotem w Tangerze. Nie masz czasu na wędrówkę, wszystko jest kontrolowane i nie targuje się o ceny, jak na innych wycieczkach, na których byłem. Bardzo kompetentny przewodnik. Lunch był cudowny z lokalnymi muzykami, którzy dodawali atmosfery. Jedyną usterką było to, że nie było wystarczająco jasne, że paszport musi zostać ostemplowany przed zejściem z promu w Tangerze. Poza tym nie można tego winić!

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka Recepcja w porcie Tarifa, punktualna recepcja, przewodnik dba o zdobycie papierowych biletów na wyjazd i powrót. Po przybyciu do Tangeru wspierany przez Rachida, przewodnika od 40 lat, bardzo sympatyczny i znający się na swojej pracy, mówi kilkoma językami. Dla osób, które nie znają życia i kultury Maroka, ten dzień jest bardzo kompletny i wzbogacający. Rachid towarzyszy Ci na posterunku celnym w Tangerze w drodze powrotnej do Tarify

Wspaniałe doświadczenie. Raschid był świetnym przewodnikiem. Świetne przystanki poza jaskinią z kiczem dla turystów, wszystko było doskonale zorganizowane. Owca polegało na tym, że nie wzięliśmy pod uwagę, że w Maroku jest święto państwowe i wszystkie sklepy na starym mieście były zamknięte. Tutaj Raschid coś dla nas zorganizował. Przeprawa promowa była świetna, z wyjątkiem ogromnej kolejki przy kontroli paszportowej.

Zabawna wycieczka z Tarify! Przewodnik Rashid był świetny, autobus był super wygodny i mogliśmy zobaczyć wiele Tangeru w ciągu jednego dnia. To wycieczka turystyczna, więc spodziewane pułapki zakupowe, ale bez presji. Miejsce na lunch mogło być lepsze, ale było w porządku. Zdecydowanie polecam.