Atrakcje i wycieczki
Le Jardin Secret, Marrakesz

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Le Jardin Secret, Marrakesz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Marrakesz: Ben Youssef, Sekretny Ogród i Souks Walking Tour

Marrakesz: Ben Youssef, Sekretny Ogród i Souks Walking Tour

Wybierz się na pieszą wycieczkę po Marrakeszu, odkrywając cuda kultury Ben Youssef Medersa, Secret Garden i tętniące życiem suki. Doświadcz kalejdoskopu widoków i dźwięków, tkając razem bogaty gobelin przeszłości i teraźniejszości Marrakeszu. Rozpocznij swoją podróż w kultowej madrasie Ben Youssef, arcydziele architektury islamskiej. Wchodząc do tego historycznego klejnotu, poczuj, jak powietrze staje się gęste od opowieści o uczonych, którzy kiedyś wędrowali po jego salach. Podziwiaj skomplikowane geometryczne wzory i misternie rzeźbione sztukaterie. Odkryj spokojne dziedzińce, które odbijają się echem stuleci intelektualnych poszukiwań. Pozwól swojemu przewodnikowi przenieść Cię do minionej epoki, zapewniając wgląd w znaczenie medresy i jej rolę w kształtowaniu dziedzictwa kulturowego Maroka. Następnie udaj się do Secret Garden, ukrytej oazy położonej w samym sercu miasta. Spaceruj wśród bujnej zieleni, podziwiaj żywe kwiaty i słuchaj kojących dźwięków fontann. Zrelaksuj się w sanktuarium, które zapewnia spokojne odosobnienie, oferując chwilę spokoju pośród miejskiego zgiełku. Zakończ spacer na sukach, gdzie serce Marrakeszu bije najmocniej. Podążaj za swoim przewodnikiem przez labirynt ulic, gdzie każdy zakątek odkrywa nową zmysłową rozkosz. Ciesz się aromatem przypraw, kolorami tkanin i przekomarzaniem się handlarzy. Poznaj rzemieślników i sprawdź swoje umiejętności targowania się.

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Zanurz się w kulturze Marrakeszu podczas tej jednodniowej wycieczki z Casablanki. Po odebraniu z hotelu rozpocznij 2,5-godzinną podróż do Marrakeszu, korzystając z bezpłatnego Wi-Fi i klimatyzacji podczas podróży. Wybierz wycieczkę prywatną lub w małej grupie. Po przybyciu do Marrakeszu skorzystaj z przejażdżki na wielbłądzie przez uroczy Gaj Palmowy. Następnie odwiedź zabytki, takie jak targ i meczet Koutoubia Minaret oraz majestatyczny pałac Bahia. Spaceruj wąskimi uliczkami średniowiecznej Medyny i zobacz rzemieślników przy pracy, wytwarzających skórę, olej arganowy i wiele innych. Później rozkoszuj się atmosferą placu Jemaa El-Fnaa, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Casablanki.

Marrakesz: Madrasa Ben Youssef, tajemniczy ogród i zwiedzanie medyny

Marrakesz: Madrasa Ben Youssef, tajemniczy ogród i zwiedzanie medyny

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby odkryć skarby kultury Marrakeszu, w tym Medersa Ben Youssef, Secret Garden i tętniące życiem rynki. Zanurz się w bogatej historii miasta i tętniącej życiem teraźniejszości dzięki temu wciągającemu doświadczeniu. Rozpocznij od wizyty w Medersa Ben Youssef, średniowiecznej szkole islamskiej i arcydziele architektury islamskiej. Niezaprzeczalnie jeden z najpiękniej zdobionych budynków w Marrakeszu, podziwiaj kafelki zellij, sztukaterie i rzeźbione drewno cedrowe. Kontynuuj podróż do Secret Garden, ukrytej oazy pałaców w samym sercu Medyny. Spaceruj po otaczających ogrodach, podziwiaj kolorowe kwiaty i ciesz się uspokajającymi dźwiękami fontann. Następnie odkryj tętniące życiem suki - tętniące życiem serce Marrakeszu. Odkryj różnorodne tradycyjne marokańskie rękodzieło, przyprawy, środki lecznicze i lokalną rozrywkę. Przeglądaj kultowe przedmioty, takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tajine i srebrna biżuteria, i sprawdź swoje umiejętności targowania się.

Marrakesz: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście i ogrodach

Marrakesz: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście i ogrodach

Spędź cały dzień, odwiedzając najbardziej kultowe atrakcje Marrakeszu. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania zwiedzaj jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w Maroku, Koutoubia. Kontynuuj wycieczkę do Pałacu Bahia i podziwiaj jego piękne ogrody pełne drzew owocowych i słodko pachnących kwiatów. Następnie udaj się do spokojnej zagrody w kasbie, aby zobaczyć kopuły z drewna cedrowego i marmurowe kolumny grobowców Saadytów. Następnie przygotuj się na zobaczenie najsłynniejszych suków w Maroku i poznaj codzienny zgiełk miasta, zanim odwiedzisz Djeemaa El Fna, tętniący życiem targowisko w Marrakeszu, pełne kupców z regionu suku. Po zanurzeniu się w kolorowej atmosferze targu będzie czas wolny na lunch i dołączenie do drugiej części wycieczki. Po przerwie na lunch odwiedź Tajemnicze Ogrody, które sięgają czasów dynastii Saadytów ponad 400 lat temu i zostały odbudowane w XIX wieku. Następnie udaj się do ogrodów Menara, słynnej letniej rezydencji sułtana Abderrahmane, i podziwiaj piękne sady i gaje oliwne. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do hotelu lub riadu na koniec wycieczki.

Z Casablanki: Marrakesz - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem i przejażdżka na wielbłądzie

Z Casablanki: Marrakesz - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem i przejażdżka na wielbłądzie

Odkryj cesarskie miasto Marrakesz podczas całodniowej wycieczki z Casablanki, dostępnej w opcji grupowej lub prywatnej. Przenieś się z Casablanki i podróżuj klimatyzowanym pojazdem. Po przyjeździe wybierz się na wycieczkę krajoznawczą po zabytkach miasta, zaczynając od widoku z zewnątrz meczetu Koutoubia. Podziwiaj jego wieże minaretów i złote kopuły (meczet jest zamknięty dla niemuzułmanów, ale nadal możesz zwiedzać imponujące tereny). Następnie udaj się do grobowców Saadytów z XV-wiecznej epoki sułtana Ahmada al-Mansura. Następnie podziwiaj otoczenie i ogrody Pałacu Bahia, zaprojektowanego tak, aby uchwycić istotę zarówno stylu islamskiego, jak i marokańskiego. Przejdź przez dziesiątki małych sklepów i warsztatów rzemieślniczych na rozległy plac Dżemaa el-Fna. Rozkoszuj się atmosferą teatru na świeżym powietrzu i nieustanną rozrywką gawędziarzy, śpiewaków, akrobatów, zaklinaczy węży, poskramiaczy małp i nie tylko. Poznaj historię placu i dowiedz się, jak niegdyś był on miejscem publicznych egzekucji Kontynuuj zwiedzanie Sekretnego Ogrodu wypełnionego roślinami pochodzącymi z całego świata, a następnie udaj się do Ogrodów Menara, aby podziwiać pawilon w kształcie piramidy, ustawiony na tle gór Atlas. Poznaj historię tego XII-wiecznego miejsca, a następnie udaj się do obszaru palmeraie na przejażdżkę na wielbłądzie. Wybierz się na malowniczą i relaksującą przejażdżkę z powrotem do Casablanki na zakończenie wycieczki.

Lśniący Marrakesz oczami Twojego lokalnego przewodnika

Lśniący Marrakesz oczami Twojego lokalnego przewodnika

Dawno nie próbowałeś czegoś wyjątkowego, dlaczego nie potraktować siebie jako poszukiwacza przygód, dać sobie szansę na odkrycie marokańskiej kultury, atrakcji i strojów. Odkryj Maroko podczas podejrzanej wycieczki, która przeniesie Cię z powrotem do starożytnej historii podczas wizyty w Jamee lefnaa, meczecie Koutoubia, dzielnicy żydowskiej i pałacu Bahia, doświadczenie łączy Cię również z nowoczesnością przestrzeni. Zdobądź profesjonalnego przewodnika, który ujawni sekrety i dostarczy inspirujących informacji i historii podczas wędrówki po starej medynie w Marrakeszu i wtop się w jej wąskie uliczki i różnorodne rynki.

Marrakesz: Lekcje gotowania w Marrakeszu z lokalną rodziną

Marrakesz: Lekcje gotowania w Marrakeszu z lokalną rodziną

Przeżyj lekcje gotowania w Marrakeszu z doświadczonym lokalnym instruktorem. Zobacz lokalną rodzinę w mieście i znajdź nowe podejście do lokalnej gastronomii. Poczuj się mile widziany przez lokalną rodzinę w Marakeszu i poczuj się jak nowy gość, aby spędzić z nimi miło czas. Pomóż przygotować herbatę miętową na twoich oczach i posłuchaj historii, którymi podzieli się rodzina. Następnie skosztujesz marokańskich przypraw, których będziesz używać podczas przygotowywania posiłków. Zostaniecie podzieleni na małe grupy, tak aby każda grupa mogła wybrać jeden posiłek do ugotowania. Po ugotowaniu posiłków będziesz miał okazję porozmawiać z damami z rodziny i wypróbować dekorację dłoni henną. Gdy posiłki będą gotowe, rozpoczniecie lunch i podzielicie się degustacją potraw. Posiłki zakończy sezonowy deser owocowy. Po zakończeniu posiłku wrócisz do hotelu.

Wycieczka po mieście Marrakesz z najważniejszymi przystankami

Wycieczka po mieście Marrakesz z najważniejszymi przystankami

Wyruszając w tę urzekającą podróż przez Marrakesz, Twoim pierwszym przystankiem będzie wspaniały meczet Koutoubia. Podziwiaj jego wspaniałość z zewnątrz, ponieważ jego wysoki minaret dominuje w panoramie miasta, będąc symbolem bogatego dziedzictwa miasta i architektury islamskiej. Następnie zanurzysz się w tętniącym życiem placu Jemaa lefna, gdzie zmysły ożywają kalejdoskopem widoków, dźwięków i zapachów. Od ulicznych artystów po tętniące życiem targi, ten kultowy plac oferuje prawdziwy smak tętniącej życiem atmosfery Marrakeszu. Przechodząc przez historyczną bramę Bab Ftouh, cofniesz się w czasie, wędrując przez starożytne mury, chłonąc otaczającą Cię wielowiekową historię. Twoja podróż będzie kontynuowana przez kręte alejki Souk Semmarine, gdzie tętniące życiem tekstylia, skomplikowane rzemiosło i egzotyczne przyprawy ustawiają się wzdłuż tętniących życiem straganów, kusząc gamą kolorów i aromatów. Przechodząc przez Rahba Lakdima, napotkasz tętniący życiem rynek wypełniony lokalnymi rzemieślnikami prezentującymi swoje tradycyjne wyroby, od wyrobów skórzanych po ręcznie robioną ceramikę. Wizyta w Medersa Ben Youssef oferuje chwilę spokoju pośród zgiełku suków. Podziwiaj oszałamiającą architekturę i skomplikowane kafelki tej starożytnej szkoły islamskiej, prawdziwego arcydzieła marokańskiego rzemiosła. Zapuszczając się dalej w labirynt uliczek, odkryjesz Souk Jeld, Souk Heddadine i Souk Sebbaghine, z których każdy oferuje własne unikalne skarby czekające na odkrycie. Od drobnej metaloplastyki po pachnące przyprawy, te rynki są ucztą dla zmysłów. Po wędrówce przez tętniące życiem alejki Souk Sebbaghine, Twoja podróż zabierze Cię do ukrytej oazy w sercu Marrakeszu - Secret Garden. Wkrocz do tej spokojnej przystani, gdzie bujna zieleń i egzotyczne kwiaty otulą Cię spokojem. Odkryj kręte ścieżki, ozdobne fontanny i zaciszne nisze, odkrywając piękno i spokój tego ukrytego klejnotu. Poświęć chwilę na zatrzymanie się i refleksję w spokojnym otoczeniu, a następnie kontynuuj swoją przygodę przez tętniące życiem ulice Marrakeszu. Żadna wizyta w Marrakeszu nie byłaby kompletna bez zatrzymania się na Souk Mouassine, gdzie znajdziesz mnóstwo tradycyjnych towarów, od ręcznie tkanych dywanów po skomplikowane rzeźby w drewnie, z których każdy opowiada historię bogatego dziedzictwa kulturowego Maroka. Na koniec rozpieść swoje zmysły wizytą w lokalnym sklepie z arganem i przyprawami, gdzie możesz spróbować egzotycznych smaków Maroka z pierwszej ręki. Od aromatycznych przypraw po luksusowy olej arganowy, znajdziesz bogactwo skarbów, które możesz zabrać do domu i delektować się nimi jeszcze długo po zakończeniu podróży po Marrakeszu. Pamiętaj, że wszyscy nasi przewodnicy są licencjonowanymi profesjonalistami, zapewniając naszym gościom wiedzę i wzbogacające doświadczenie.

Wycieczka 1-dniowa z Casablanki do Marrakeszu z Camel Adventure

Wycieczka 1-dniowa z Casablanki do Marrakeszu z Camel Adventure

Wyrusz w urzekającą podróż do kulturowego gobelinu Marrakeszu podczas 1-dniowej wycieczki z Casablanki. Gdy zostaniesz zabrany z hotelu, rozkoszuj się 2,5-godzinną jazdą, ciesząc się komfortem bezpłatnego Wi-Fi i klimatyzacji. Wybierz wycieczkę prywatną lub w małej grupie, dostosowując ją do swoich preferencji. Po dotarciu do Marrakeszu Twoja przygoda rozpocznie się od zachwycającej przejażdżki na wielbłądzie przez czarujący Gaj Palmowy. Zanurz się w bogatej historii miasta, odwiedzając kultowe zabytki, takie jak rynek i meczet Koutoubia Minaret oraz wielki pałac Bahia. Przemierzaj labiryntowe uliczki średniowiecznej Medyny, obserwując wykwalifikowanych rzemieślników wytwarzających skórę, olej arganowy i nie tylko. Poczuj puls placu Jemaa El-Fnaa, obiektu z listy UNESCO, chłonąc tętniącą życiem atmosferę przed powrotem do Casablanki. Ta wciągająca 1-dniowa wycieczka obiecuje symfonię wrażeń, od eksploracji na wielbłądzie po spotkania z kulturą, pozostawiając Ci cenne wspomnienia z uroków Marrakeszu. Wybierz tę podróż, aby przeżyć niezapomnianą mieszankę przygody i odkryć kulturowych.

Marrakesz całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście z przewodnikiem

Marrakesz całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście z przewodnikiem

Zacznij od Meczetu Koutoubia, słynnej charakterystycznej budowli Meczetu Koutoubia w Marrakeszu i zachwyć się tym inżynieryjnym wyczynem i historycznym arcydziełem. Następnie udaj się do Pałacu Bahia, jednego z najlepiej zachowanych zabytków i z pewnością najbardziej interesującego w Marrakeszu. Odwiedź grobowce Saadytów, które są jednym z głównych zabytków Marrakeszu. Krótki spacer od głównego placu ujawnia to, co było ukryte przez prawie dwieście lat. Przejdź obok wielkiej prywatnej rezydencji Dar El Bacha Palace w drodze do wąskich uliczek Medyny. W labiryncie uliczek ukryte są skarby, które przewodnik z chęcią Ci pokaże, piece wytwarzające typowe uliczne jedzenie oraz szereg warsztatów, w których rzemieślnicy produkują towary sprzedawane na bazarach. Zakończ wycieczkę widokiem na plac Jemaa el-Fnaa, który jest doskonałym miejscem do obserwowania ludzi w jednym z najbardziej tętniących życiem miejsc w mieście. Obserwuj, jak tętni codzienne życie wśród stoisk targowych i ulicznych krajobrazów poniżej. Po przerwie na lunch udamy się do Secret Garden, gdzie poranne światło oświetla żywe kolory architektury, żywo osadzone na tle bujnej zielonej roślinności. Kontynuuj do Menara Garden na spacer po spokojnym miejscu.

Marrakesz: Najciekawsze atrakcje

Le Jardin Secret, Marrakesz: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Le Jardin Secret, Marrakesz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Le Jardin Secret, Marrakesz? Kliknij tutaj.

Le Jardin Secret, Marrakesz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(8 recenzji)

dobrze, ale przestraszyliśmy się przewodnika po sklepie na starym rynku, mówiąc, że będą mieli wszystkie przedmioty w ostatnim sklepie, do którego pójdziemy, okazuje się, że nie i skończyło się na tym, że nie dostaliśmy niektórych pamiątek, które chcieliśmy kupić. przewodnik był dobrze poinformowany i bardzo pomocny, ale szkoda, że nie ma czasu na podskakiwanie pamiątek na rynku. . także mała czkawka na przejażdżce na wielbłądzie, powiedzieli, że się spóźniliśmy i nie ma już jazdy na wielbłądzie, ale musimy nalegać, aby kierowca był pomocny wystarczyło, by spojrzeć na wroga, przybyli inni operatorzy przejażdżek, ponieważ nie wracaliśmy do domu bez przejażdżki na wielbłądzie

Zapewniony transport, Ahmed opowiedział wspaniałe historie, aby zapewnić nam rozrywkę. Pałac jest dobry do zobaczenia, bardzo zatłoczony. Zajęliśmy dużo czasu w każdej lokalizacji, co ograniczyło nasz czas na spędzenie w medynie. Obiad był dobry. Szkoda, że wszystkie dodatki nie zostały dodane do ceny biletu, Pałac, Lunch i Ogród są dodatkowo płatne.

Przyjemny. Przewodnik najwyraźniej spieszył się do wyjścia. Reszta bardzo pozytywnie