Dodaj daty

Dolina Ouriki

Dolina Ouriki

Dolina Ouriki – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Marrakeszu: Dolina Ouriki i góry Atlas, wycieczka 1-dniowa

1. Z Marrakeszu: Dolina Ouriki i góry Atlas, wycieczka 1-dniowa

Poznaj z bliska piękno doliny Ourika podczas tej całodniowej wycieczki z Marrakeszu i ucieknij od zgiełku miasta na cały dzień. Dolina Ouriki to najbliższa jednodniowa wycieczka z Marrakeszu, ale nie tylko wygoda czyni ją wyjątkową. Jedź w kierunku gór Atlas, podziwiając piękny krajobraz zielonych łąk i autentycznych berberyjskich wiosek z XVI i XVII wieku. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę w poniedziałek, możesz nawet zatrzymać się na przydrożnym suku. Zobacz sady owocowe, tarasy warzywne i wioski przylegające do zboczy wzgórz. Podziwiaj pracę podjętą przez Berberów, którzy podnosili materiały do budowy małych domów na zboczach gór i pracowali na tarasach w nieprzyjaznym środowisku. Kontynuuj wzdłuż doliny palm, wzdłuż rzeki Ourika. Drzewa owocowe, małe wioski, restauracje nad rzeką i letnie domy bogatych zapewnią ci zajęcie. Idź do Setti Fatma, aby poczuć orzeźwiającą wodę. Poczuj mgiełkę na twarzy, gdy ochładzasz się po afrykańskim upale, wraz z mieszkańcami Marrakeszu, którzy uczynili z niego swoje ulubione weekendowe miejsce wypoczynku.

Marrakesz: Góry Atlas, dolina Ourika, wodospad i lunch

2. Marrakesz: Góry Atlas, dolina Ourika, wodospad i lunch

Wyrusz w niezapomnianą podróż do doliny Ourika, zaledwie 60 km od tętniącego życiem Marrakeszu! Odkryj kulturowy gobelin berberyjskich wiosek, zobacz skrupulatny kunszt spółdzielni produkujących olej arganowy i podziwiaj wspaniałość kaskadowych wodospadów. Zanurz się w bujnych objęciach natury, przemierzaj malownicze szlaki podczas ekscytujących wędrówek i delektuj się zapierającymi dech w piersiach panoramami, które zdobią tę marokańską przystań, obiecując czarującą ucieczkę na kolana spokojnego piękna i bogactwa kulturowego.

Marrakesz: Dolina Ourika, góry Atlas, wodospady i przewodnik

3. Marrakesz: Dolina Ourika, góry Atlas, wodospady i przewodnik

Wyrusz na niezwykłą przygodę przez urzekającą dolinę Ourika i majestatyczne góry Atlas. Położona zaledwie 60 km od Marrakeszu, ta czarująca dolina szczyci się skupiskiem uroczych wiosek berberyjskich położonych u podnóża pasma Atlas. Zanurz się w bogatych tradycjach i ciepłej gościnności Berberów, odkrywając ich wioski i obserwując ich codzienny styl życia. Rozpocznij swoją podróż malowniczą przejażdżką z Marrakeszu, przemierzając kręte drogi, które odsłaniają zapierające dech w piersiach widoki na otaczające krajobrazy. Gdy dotrzesz do doliny Ourika, przygotuj się na zahipnotyzowanie jej cudami natury. Dolina słynie z obfitych źródeł wody, które tworzą bujne i żyzne środowisko pełne bujnych drzew, wspaniałych kwiatów i kwitnących krzewów. Jedną z głównych atrakcji doliny Ourika jest możliwość odwiedzenia kobiecych spółdzielni, w których skrupulatnie produkowany jest olej arganowy, cenny marokański eliksir piękna. Dowiedz się o tradycyjnych metodach stosowanych przez miejscowe kobiety podczas wydobywania oleju z orzechów arganowych i zobacz ich kunszt z pierwszej ręki. Kolejną obowiązkową atrakcją w dolinie jest zestaw urzekających wodospadów położonych w pobliżu samej rzeki Ourika. Rozkoszuj się widokiem i dźwiękiem kaskadowej wody, która z wdziękiem spływa po nierównych klifach, tworząc malowniczą i spokojną atmosferę. Poczuj orzeźwiającą mgiełkę na skórze, gdy zbliżysz się do tych cudów natury. Po rozkoszowaniu się pięknem doliny, delektuj się pysznym marokańskim lunchem, pozwalając swoim kubkom smakowym wyruszyć w kulinarną podróż przez smaki tej tętniącej życiem kuchni. Rozkoszuj się aromatycznymi przyprawami i soczystymi potrawami, które ucieleśniają istotę marokańskiej gastronomii. Po obiedzie kontynuuj przygodę podczas opcjonalnej 1,5-godzinnej wędrówki przez urzekające krajobrazy otaczające berberyjską wioskę Setti Fatma. Przemierzaj starożytne ścieżki, meandruj przez tarasowe pola i zanurz się w zapierających dech w piersiach widokach kaskadowych wodospadów. Jeśli masz szczęście, możesz nawet rzucić okiem na figlarne małpy, które zamieszkują ten obszar, dodając element dzikiej przyrody do swojego doświadczenia. Gdy dzień dobiegnie końca, pożegnaj się z doliną Ourika i rozpocznij podróż powrotną do Marrakeszu. Zastanów się nad stworzonymi wspomnieniami, pięknem przyrody i spostrzeżeniami kulturowymi zdobytymi podczas tej niezapomnianej eksploracji jednej z najbardziej urzekających dolin w Maroku. Podsumowując, dolina Ourika oferuje gobelin doświadczeń, od czarujących wiosek berberyjskich i fascynującej produkcji oleju arganowego po hipnotyzujące wodospady i malownicze wędrówki. Zanurz się w naturalnym blasku i bogactwie kulturowym tego niezwykłego miejsca i pozwól, aby jego piękno pozostawiło niezatarty ślad w Twoim sercu i duszy.

Góry Atlas i dolina Ourika z berberyjskim lunchem

4. Góry Atlas i dolina Ourika z berberyjskim lunchem

Ourika Valley Day Trip to najbliższa wycieczka 1-dniowa z Marrakeszu, ze względu na liczne wodospady i piękną przyrodę, jest to bardzo popularna atrakcja, dolina Ourika rozciąga się między pierwszymi podnóżami gór Atlas. Pomimo tego, że znajduje się tak blisko Marrakeszu, ta piękna zielona dolina jest z pewnością jedną z najlepiej zachowanych dolin w Maroku. Około 64 km od Marrakeszu wioska znajduje się na końcu drogi, ale droga terenowa (w kierunku Timichi), a następnie ścieżka dla mułów prowadzi w dół doliny, aby minąć Tacheddirt i Oukaimeden, w którym znajduje się najlepszy ośrodek narciarski w Maroku i kilka interesujących prehistorycznych rzeźb skalnych. Ścieżka prowadzi również przez góry do Imlil i Toubkal, dzięki czemu jest to przydatny punkt startowy / końcowy dla turystów pieszych. Tak więc, ta 1-dniowa wycieczka do malowniczej wioski Ourika pozwoli Ci doświadczyć piękna północnoafrykańskiej wsi bez rezygnacji z komfortu hotelu lub riadu. Spacer po dolinie wymaga trochę wysiłku, dobrych butów i wygodnego ubrania, tu i ówdzie jest trochę wspinaczki, aby dotrzeć do siedmiu wodospadów Setti Fatma. Wszystkie wędrówki są prowadzone i nadzorowane przez wykwalifikowanych i doświadczonych przewodników i kierowców mułów spośród miejscowej ludności. Przejdziesz także przez liczne berberyjskie mosty, aby dostać się z jednej strony doliny na drugą, co jest doskonałym miejscem do podziwiania wspaniałych panoram Moje wizyty w spółdzielniach berberyjskich kobiet pozyskujących olej arganowy Po dotarciu do wioski Siti Fatima lokalny przewodnik zabierze Cię na wycieczkę z przewodnikiem po miejscach, sklepach i wodospadach, a następnie wróci do restauracji, gdzie zjesz lunch na zboczu doliny. Krótko mówiąc, dolina Ourika oferuje gobelin doświadczeń, od uroczych wiosek berberyjskich po urzekające malownicze wodospady. Zanurz się w naturalnym blasku i bogactwie kulturowym tego niesamowitego miejsca i pozwól, aby jego piękno pozostawiło niezatarty ślad w Twoim sercu.

Marrakesz: Góry Atlas i 5 dolin - jednodniowa wycieczka z lunchem

5. Marrakesz: Góry Atlas i 5 dolin - jednodniowa wycieczka z lunchem

Ucieknij na jeden dzień od zgiełku Marrakeszu i ciesz się wycieczką z przewodnikiem po oszałamiających dolinach gór Atlas. Ciesz się spektakularnymi widokami na różne krajobrazy podczas zwiedzania dolin Ourika, Oukaimeden, Sidi Fares, Asni i Tahnoaut, z berberyjskim lunchem wliczonym w cenę w ciągu dnia. Zacznij od odbioru z hotelu w Marrakeszu i udaj się najpierw do słynnej doliny Ourika. Odwiedź lokalną spółdzielnię oleju arganowego prowadzoną przez kobiety i dowiedz się więcej o tym cennym marokańskim towarze. Kontynuuj podróż przez dolinę Oukaimden i przemierzaj zaciszne górskie drogi, przechodząc przez tradycyjne berberyjskie wioski zbudowane z adobe i kamieni. Odkryj autentyczne życie Berberów i zjedz pyszny lunch w typowym berberyjskim domu z niesamowitym widokiem na dolinę Sidi Fares. Udaj się do doliny Asni, słynącej z jabłoni, orzechów włoskich, migdałów i brzoskwiń. Podziwiaj widoki na ośnieżone szczyty gór Atlas, w tym górę Toubkal, najwyższy szczyt Maroka. Przejedź przez dolinę Tahanaout w drodze powrotnej do Marrakeszu, z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Marrakesz: dolina Ourika i góry Atlas – wycieczka całodniowa

6. Marrakesz: dolina Ourika i góry Atlas – wycieczka całodniowa

Weź udział w tej całodniowej wycieczce z przewodnikiem, która na długo pozostanie w Twojej pamięci. Wyrusz z Marrakeszu, by zachwycić się pięknem przyrody i cudami kultury w dolinie Ourika. Rozpocznij przygodę od malowniczej przejażdżki z Marrakeszu. Podróżuj pośród malowniczych krajobrazów, które tworzą faliste wzgórza i majestatyczne góry Atlas. Kiedy przybędziesz na miejsce, lokalny przewodnik poprowadzi Cię przez pełną uroku dolinę rzeki Ourika. Pozwól się zauroczyć żywej zieleni, krystalicznie czystej wodzie strumieni oraz tradycyjnym berberyjskim wioskom. Odwiedź gwarne targi, poznaj przyjaznych mieszkańców i dowiedz się więcej o bogatym dziedzictwie kulturowym regionu. Spacerując wzdłuż ulic, napawaj się żywymi kolorami, aromatami i dźwiękami, które wypełniają codzienność w tej urokliwej dolinie. Kiedy nabierzesz apetytu, zrób sobie przerwę na wyśmienity lunch. Delektuj się smakami marokańskiej kuchni. Skosztuj znakomitego tadżinu – tradycyjnego, wolno gotowanego gulaszu. Swą wyjątkowość zawdzięcza on aromatycznym przyprawom, delikatności mięs i pikantnym sosom. Ten posiłek, który pozwoli Ci poznać prawdziwy smak kulinarnego dziedzictwa Maroka, to istna rozkosz dla podniebienia. Twój przewodnik przez cały dzień będzie starał się przybliżyć Ci miejscowe tradycje, historię i styl życia. Dzięki jego fascynującym opowieściom doskonale poznasz dolinę Ourika oraz jej mieszkańców. Kiedy dzień zacznie chylić się ku końcowi, pożegnasz się ze spokojem i pięknem doliny, po czym wyruszysz w drogę powrotną do Marrakeszu. Podróż wypełnią wspaniałe wspomnienia, jakie zyskasz dzięki tej całodniowej wycieczce z przewodnikiem po dolinie rzeki Ourika. Spektakularnych naturalnych krajobrazów, ciepła i gościnności mieszkańców doliny oraz smaków marokańskiej kuchni nie zapomnisz długo po powrocie. Ta wycieczka jest prawdziwie wzbogacającym i wciągającym doświadczeniem.

Z Marrakeszu: jednodniowa wycieczka do Doliny Ourika z lunchem

7. Z Marrakeszu: jednodniowa wycieczka do Doliny Ourika z lunchem

Ucieknij od szaleństwa Marrakeszu w dolinie Ourika, fajnej górskiej ucieczce niedaleko miasta. Podróżuj drogą do malowniczej wioski Ourika położonej w paśmie górskim Atlasu Wysokiego. Doświadcz piękna północnoafrykańskich krajobrazów, nie rezygnując z komfortu hotelu lub riadu podczas tej jednodniowej wędrówki po górach. Miń wioskę Ouigrane w drodze na szczyt o wysokości 6563 stóp i podziwiaj panoramiczny widok z góry na dolinę Ait Oucheg, pełną tarasów i tradycyjnych domów z kamienia i gliny. Ourika to archetypowa berberyjska wioska, z przyjaznymi ludźmi, którzy chętnie Cię oprowadzą. Zobacz, jak żyją Berberowie i poznaj ich jedzenie i kulturę podczas lunchu w domu Berberów. Później zobacz 7 wodospadów Setti Fadma i oszałamiający meczet Ghamt. Po drodze dowiedz się więcej o okolicy od swojego przewodnika, w tym o tym, które rośliny w okolicy są lecznicze.

Z Marrakeszu: wycieczka do doliny Ourika z lunchem i przejażdżką na wielbłądzie

8. Z Marrakeszu: wycieczka do doliny Ourika z lunchem i przejażdżką na wielbłądzie

Podczas tej wycieczki z Marrakeszu zanurz się w urzekającym pięknie doliny Ourika, idyllicznego miejsca położonego w górach Atlas. Poznaj urocze wioski w dolinie, malownicze wodospady i zrelaksowaną wiejską atmosferę. Spotkaj się ze swoim kierowcą w Marrakeszu i ciesz się godzinną przejażdżką do doliny. Podczas jazdy podziwiaj wspaniałe widoki na góry Atlas i spokojną rzekę Ourika. Po przybyciu do Ouriki dołącz do lokalnego przewodnika podczas 2-3-godzinnego spaceru z przewodnikiem po wiosce, aby rzucić okiem na codzienne życie społeczności berberyjskiej. Podczas spaceru podziwiaj panoramiczne widoki na kaskady wodospadów w dolinie i szmer rzeki. Po wycieczce wybierz się na wspaniały lekki piknik w kaskadach Arhbalou lub wzdłuż brzegów rzeki Ourika. Te malownicze miejsca oferują spokojną atmosferę, w której można się zrelaksować i delektować smakiem posiłku. Następnie odkryj uroczą wioskę Arhbalou, gdzie znajdziesz kilka małych restauracji nad rzeką prowadzonych przez rodziny berberyjskie. Tutaj możesz delektować się tradycyjną kuchnią, zanurzając się w czarującej atmosferze wioski. Jedź dalej do wioski T'nin Ourika, znanej z tętniącego życiem poniedziałkowego targu, gdzie miejscowi zbierają się na zakupy i spotkania towarzyskie. Wracając do Marrakeszu, przejedź przez urocze wioski berberyjskie i kręte górskie drogi.

Z Marrakeszu: Jednodniowa wycieczka do doliny Ourika

9. Z Marrakeszu: Jednodniowa wycieczka do doliny Ourika

Przeżyj najlepsze przygody podczas 1-dniowej wycieczki z Marrakeszu i odwiedź dolinę Ouriki w Atlasie Wysokim. O godz. 9.30 wyjedź z Marrakeszu i udaj się do doliny Ouriki w towarzystwie prywatnego kierowcy. Udaj się w podróż przez spektakularne krajobrazy doliny, znane ze względu na swoje liczne wodospady i osady Berberów w sercu Atlasu Wysokiego. Odwiedź rodzinę Berberów, aby dowiedzieć się więcej o codziennym życiu na tym obszarze. Następnie ciesz się relaksującym dniem w malowniczej osadzie Sti Fadma. Odwiedź 7 wodospadów na terenie miejscowości, znajdujące się na południowym końcu doliny Ourika. Podziwiaj inspirujące widoki na naturalne otoczenie i delektuj się lunchem w pięknej restauracji niedaleko rzeki Ourika. Do Marrakeszu powróć ok. godz. 17.30. 

Marrakesz: półdniowa wycieczka w góry Atlas

10. Marrakesz: półdniowa wycieczka w góry Atlas

Po porannym odbiorze z hotelu w Marrakeszu przeżyj jedną z najlepszych przygód w zasięgu ręki z łatwym dostępem do miasta i udaj się do doliny Ourika w górach Atlas. Wejdź na pokład klimatyzowanego minivana i podróżuj z anglojęzycznym przewodnikiem przez około 1 godzinę. Podziwiaj ośnieżone szczyty gór, zbliżając się do doliny Ourika, słynącej z fotogenicznych krajobrazów. Skorzystaj z wielu przystanków, aby przez cały poranek robić zdjęcia zachwycającej scenerii. Następnie odwiedź fabrykę oleju arganowego prowadzoną przez lokalne Berberki, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak produkowany jest wyjątkowy olej z Maroka. Zjedz pełne tradycyjne śniadanie składające się z herbaty miętowej, oleju arganowego, oliwy z oliwek, miodu, amlou (masło orzechowe podobne do masła orzechowego) i świeżo upieczonego chleba przygotowanego dla Ciebie przez kobiety. Ciesz się wolnym czasem nad rzeką. Wróć do Marrakeszu, aby przybyć około 13:00 i wysiąść w pierwotnym miejscu wyjazdu.

Liczba znalezionych atrakcji: 172
Sortuj wg::

Dolina Ouriki: najlepsze atrakcje w pobliżu

Dolina Ouriki: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dolina Ouriki? Kliknij tutaj.

Dolina Ouriki: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4706 recenzji)

Marwouan to naprawdę świetny przewodnik, miły, pomocny i wyjaśnił nam wiele rzeczy. Wygodny pojazd. Krajobrazy są wspaniałe, pełne przerw na zdjęcia. Wspaniały posiłek ze wspaniałym widokiem, najlepszy tagine, jaki jedliśmy. Polecam w 1000% szczególnie z Marwouanem! (Poza tym, że jest dobrym przewodnikiem i bardzo dobrze śpiewa!)

Bardzo podobała mi się ta wycieczka - nasz przewodnik był zabawny, uprzejmy i kompetentny, nie wspominając o grach w zespole, więc w drodze powrotnej śpiewaliśmy Aicha. Lunch przygotowany przez rdzennych mieszkańców był spektakularny i miał wspaniałe tło. Jeśli jesteś w Marrakeszu, to pozycja obowiązkowa! !

Marouane jest doskonałym przewodnikiem, cieszymy się, że miło spędziliśmy z nim czas. Mogliśmy z nim spokojnie porozmawiać i uprzejmie odpowiadaliśmy na nasze pytania. Jesteśmy całkowicie zadowoleni z tego pięknego wypoczynku.

Wspaniała wycieczka po wspaniałych dolinach. Uroczy przewodnik Mohamed. Soczysty lunch w berberyjskim domu na szczycie góry ze wspaniałym widokiem. Polecam, spędziliśmy wspaniały dzień!

Simo był bardzo pomocny, zabawny i uważny. Mógłby też zostać fotografem :) Solidne buty to zaleta