Wybierz daty

Dolina Ouriki

Dolina Ouriki: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dolina Ouriki? Kliknij tutaj.

Dolina Ouriki: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 3794 opinii

Nie mogłem bardziej polecić tej wycieczki, wodospady były piękne, wycieczka była super wnikliwa, kierowca był bezpieczny / na czas, a co najważniejsze, nasz przewodnik Hasan był niesamowity. Hasan był pouczający, naprawdę pomocny i świetnym fotografem! Sprawił również, że czuliśmy się bezpiecznie podczas wędrówki, pomagając nam pokonywać trudne fragmenty terenu. Nie byliśmy pewni, czego się spodziewać przed naszym przyjazdem, ale dzień ten obejmował kilka przystanków fotograficznych w podróży, wizytę w stowarzyszeniu ziołowo-olejowym, gdzie mogliśmy spróbować marokańskiej herbaty, wycieczkę do wodospadu, późny lunch z piękny widok na brzeg rzeki, a następnie wycieczka do tradycyjnej berberyjskiej wioski. Jako kilka wskazówek na spacer - zdecydowanie weź ze sobą trenerów i przygotuj się na 1-godzinny spacer średniozaawansowany pod górę. W górach jest trochę chłodniej, więc jeśli ktoś martwi się chodzeniem w upale, jest lekki wietrzyk. Mieliśmy też wiele przystanków, żeby napić się wody,

Bardzo podobała nam się ta wycieczka w dolinie Ourika, nasz kierowca był bardzo przyjazny, krótki postój u berberyjskiej rodziny, degustacja miętowej herbaty i domowego chleba.Następnie zatrzymaj się w spółdzielni oliwy z oliwek.„argan, aby zobaczyć produkcję i degustację olej jadalny .. Po 1 godzinie przyjazd do doliny na 2 godzinną wędrówkę tam iz powrotem z innym przewodnikiem, wspaniałe krajobrazy, dobrze się wspina, potrzebne dobre buty bo jest kamieniste.. W drodze powrotnej mała restauracja wzdłuż rzeka, z doskonałymi tagines ..

Doskonała jednodniowa wycieczka do Małego Atlasu. Nasz kierowca, Mêhdi, był bardzo kompetentny i zatrzymał się w kilku miejscach w drodze do naszego ostatniego przystanku, w tym w lokalnym berberyjskim domu. Nasz przewodnik górski, Muhammad, był beztroski i bardzo pomocny (szczególnie, że boję się wysokości, a ścieżka była….ciekawa w punktach). Podsumowując, zdecydowanie polecam, chociaż najlepiej zabrać ze sobą buty do chodzenia (nosiłem converse, zdecydowanie przydałoby się coś o większej przyczepności).

Zarezerwuj tę wycieczkę! bawiliśmy się świetnie i naprawdę doceniliśmy to, że przybyliśmy do doliny przed innymi turystami, więc nasza wędrówka była bardzo cicha. Mogliśmy zatrzymać się na zdjęcia, a nasz przewodnik (kierowca) Abdul był bardzo przyjazny i pouczający. Może odpowiedzieć na wszystko o Maroku! Śniadanie było cudowne i spokojne (toalety są w kawiarni), a nawet dostaliśmy wodę na wędrówkę. Przewodnik wędrówki był pomocny i wesoły. Wspaniały poranek i niewiarygodna sceneria!

Fantastyczne doświadczenie. Widoki na doliny są wyjątkowe. Kolory i kontury krajobrazu są wspaniałe. Nasz przewodnik Abdullah otrzymuje specjalne punkty za swoje profesjonalne podejście. Taka miła, pomocna i dobrze wykształcona osoba. Nadał podróży dodatkowy wymiar. Naprawdę wycieczka każdy, kto odwiedza Marrakesz, musi zarezerwować. Jeden punkt krytyki, oleje arganowe sprzedawane podczas współpracy, którą odwiedziliśmy, były naprawdę zbyt drogie, jak sobie uświadomiliśmy później.