Dodaj daty

Pałac El Badi

Pałac El Badi

Pałac El Badi – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

1. Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

Wyrusz z Agadiru lub Taghazout wczesnym rankiem i udaj się na trasę z Agadiru do Marrakeszu. Po 3-godzinnej podróży z przystankami przekroczysz góry Atlas i dotrzesz do Marrakeszu. Na miejscu w Marrakeszu spotkasz się z miejscowym przewodnikiem i rozpoczniesz piesze zwiedzanie mediny (starego miasta w Marrakeszu). Na początek zatrzymasz się przed historycznymi murami Meczetu Księgarzy i przespacerujesz się po placu Dżami al-Fana.  Skorzystaj z możliwości zakupu biletu do pałacu Bahia. Jeśli chcesz odwiedzić pałace Bahia i Badii, opuść grupę i ustal z przewodnikiem miejsce zbiórki na lunch (niewliczony w cenę). Po zwiedzaniu z przewodnikiem będziesz mieć czas wolny, aby przejść się ulicami suku (miejscowego bazaru), negocjować ze sprzedawcami i znaleźć dobre miejsce, aby spróbować miejscowych przysmaków. Po lunchu spotkasz się ponownie z kierowcą, który zabierze Cię w podróż powrotną do Twojego hotelu w Agadirze, z planowaną godziną powrotu między 21.00 a 21.30.

Marrakesz: Pałace Bahia i Badi oraz grobowce Saadytów - wycieczka z przewodnikiem

2. Marrakesz: Pałace Bahia i Badi oraz grobowce Saadytów - wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marrakeszu, aby odkryć piękne i spektakularne skarby tej średniowiecznej pustynnej enklawy. Spaceruj po starej medynie z lokalnym przewodnikiem. Skorzystaj z szybkiego dostępu do pałaców Bahia i Badii, a następnie złóż opcjonalną wizytę w grobowcach Saadytów. Rozpocznij pieszą wycieczkę, mijając ruiny XVI-wiecznego pałacu Grand Badi sułtana Ahmeda El Mansoura. Rzuć okiem na dawną zamożność tego majestatycznego miasta. Dowiedz się, jak u szczytu swojej świetności pałac był uważany za ósmy cud świata. Następnie kontynuuj wycieczkę do Pałacu Bahia, klejnotu w koronie Marrakeszu i pomnika o zapierającej dech w piersiach wspaniałości. Wejdź do środka, aby dowiedzieć się, jak został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku, a jego ukończenie zajęło najbardziej wykwalifikowanym robotnikom i rzemieślnikom 6 lat. Na koniec złóż opcjonalną wizytę w grobowcach Saadytów, zapieczętowanych przez wieki, aż do ich ponownego odkrycia w 1917 roku. Posłuchaj, jak grobowce pochodzą z czasów sułtana Ahmada al-Mansura. Zobacz 2 główne mauzolea w obrębie ogrodzenia, składające się z 66 grobowców i 100 kolejnych leżących poza ogrodami.

Marrakesz: Pałac Bahia, Medersa Ben Youssef i zwiedzanie medyny

3. Marrakesz: Pałac Bahia, Medersa Ben Youssef i zwiedzanie medyny

Rozpocznij swoją pieszą wycieczkę od odwiedzenia meczetu Koutoubia, największego meczetu w mieście, który swoją nazwę zawdzięcza historycznym powiązaniom z księgarniami i księgarzami. Podziwiaj tradycyjny styl architektoniczny Almohadów i wieżę ozdobioną czterema miedzianymi kulami. Następnie zwiedź Pałac Bahia i jego 160 pokoi wokół małych dziedzińców, które według plotek były zajmowane przez konkubiny. Zobacz otaczający ośmiohektarowy ogród ozdobiony stiukowymi panelami, zellij, podłogami wyłożonymi kafelkami, rzeźbionymi sufitami cedrowymi, błyszczącymi marmurowymi wykończeniami i malowanymi sufitami. Następnie udaj się do Ben Youssef Medersa, szkoły koranicznej z czasów panowania sułtana Abou el Hassana, która została przebudowana w latach 60-tych XV wieku przez Saadyjczyków. Podziwiaj architektoniczne arcydzieło, prezentujące typowe marokańskie style, takie jak płytki zellij, sztukaterie i rzeźbione drewno cedrowe. Zakończ swoją przygodę ze zwiedzaniem w tętniących życiem sukach Marrakeszu - bijącym sercu miasta, oferującym tradycyjne marokańskie rękodzieło, przyprawy, leki i lokalną rozrywkę. Odkryj przedmioty takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tagine i srebrna biżuteria.

Marrakesz: Jednodniowa wycieczka historyczno-kulturalna

4. Marrakesz: Jednodniowa wycieczka historyczno-kulturalna

Ogrody Majorelle, pierwotnie zaprojektowane przez Jacquesa Majorelle, a później należące do Yves Saint Laurent, oferują spokojną i malowniczą atmosferę z basenami rybnymi, mostami, kaktusami i drzewami. Znajduje się w nim uroczy sklep, kawiarnia i restauracja i słynie z wyjątkowego odcienia „Majorelle blue”, który zainspirował imitacje w całym mieście. Meczet Koutoubia, największy meczet w mieście, wywodzi swoją nazwę od historycznego związku z księgarniami i księgarniami. Zgodnie z tradycyjnym stylem architektonicznym Almohadów, jego wieża jest ozdobiona czterema miedzianymi kulami. Miniaturowe repliki meczetu są szeroko sprzedawane w Maroku, co świadczy o jego popularności. Pałac El Bahia, znany jako „pałac piękna”, został zbudowany w stylu Alaoui w latach 1894-1900 dla Ahmeda Ibn Moussy. Oferuje 160 pokoi otaczających dziedzińce, z pogłoskami o zajęciu konkubin. Oszałamiające wnętrze pałacu prezentuje stiukowe panele, dekoracje zellij, rzeźbione sufity cedrowe i błyszczące marmurowe wykończenia. Otoczony jest rozległym ośmiohektarowym ogrodem. Ben Youssef Medersa, szkoła koraniczna pochodząca z czasów panowania sułtana Abou el Hassana, została później odbudowana w latach 60. XVI wieku przez Saadyjczyków. Jest to imponujące arcydzieło architektury, prezentujące typowe style marokańskie, takie jak kafelki zellij, sztukaterie i rzeźbione drewno cedrowe. Szkoła służyła jako miejsce, w którym około 800 uczniów uczyło się Koranu na pamięć. Grobowce Saadytów, pochodzące z czasów sułtana Ahmada al-Mansura, zawierają szczątki około sześćdziesięciu członków dynastii Sa'adi. Odkryte na nowo w 1917 roku i starannie odrestaurowane grobowce te stały się znaną atrakcją Marrakeszu, służąc jako miejsce ostatecznego spoczynku członków dynastii z Doliny Dra'a poza górami Atlasu Wysokiego. Marrakesz ma żydowską Mellah, historycznie zamieszkaną przez nie-muzułmanów, w tym Żydów. Wiele synagog nadal stoi, choć mniej jest w użyciu. Dzielnica Mellah ma znaczenie kulturowe i historyczne. Tętniące życiem suki to serce Marrakeszu, oferujące szereg tradycyjnych marokańskich wyrobów rękodzielniczych, przypraw, środków leczniczych i lokalną rozrywkę. Odwiedzający mogą znaleźć kultowe przedmioty, takie jak babouches, galanteria skórzana, odzież, ceramika, naczynia tajine i srebrna biżuteria. Targowanie się to powszechna praktyka, która dodaje zabawie i ekscytacji zakupom.

Z Taghazout/Agadir: jednodniowa wycieczka do Marakeszu z przewodnikiem

5. Z Taghazout/Agadir: jednodniowa wycieczka do Marakeszu z przewodnikiem

Wyjedź z Agadiru lub Taghazout wcześnie rano autostradą Agadir do Marrakeszu. Po 3-godzinnej jeździe z postojami po drodze podczas przekraczania gór Atlasu Wysokiego dotrzesz do Marrakeszu. Po przybyciu do Marrakeszu spotkasz lokalnego przewodnika i rozpoczniesz pieszą wycieczkę po medynie (stare miasto Marrakeszu). Zacznij od zatrzymania się poza historycznymi murami meczetu Koutoubia i spaceruj po placu Jamaa El Fana. Mają możliwość zakupu biletu do Pałacu Bahia. Jeśli chcesz odwiedzić pałac Bahia i pałac Badii, pomiń lub opuść grupę i powiedz swojemu przewodnikowi, aby ustalił z nim miejsce spotkania na lunch (nie wliczony w cenę). Pod koniec wycieczki po okolicy będziesz mieć czas wolny na spacer ulicami suków (lokalny targ), targowanie się ze sprzedawcami i znalezienie dobrego miejsca na lokalne uliczne jedzenie. Po obiedzie spotkasz się ze swoim kierowcą i rozpoczniesz jazdę powrotną do hotelu w Agadirze z przewidywanym czasem przybycia między 21:00 a 21:30.

Historyczna wycieczka po Marrakeszu

6. Historyczna wycieczka po Marrakeszu

Wycieczka rozpoczyna się od stanowiska archeologicznego meczetu i minaretu Koutoubia. Przez historyczną bramę Bab Agnaou zobaczysz nekropolię Saadytów z XVI wieku. Stąd przejdź przez XII-wieczną kasbę z targowiskami spożywczymi i odwiedź pozostałości zrujnowanego XVI-wiecznego pałacu El Badi. Następnie wejdź do XIX-wiecznego pałacu Bahia, stworzonego przez lokalnych rzemieślników z drewna, gipsu i płytek i uważanego za dom ówczesnego marokańskiego premiera. Eksploracja kończy się w Dzielnicy Żydowskiej, przed powrotem do hotelu lub hostelu.

Marrakesz Tuktuk+Przewodnik+Pałac Bahia+Madrassa+Zupy

7. Marrakesz Tuktuk+Przewodnik+Pałac Bahia+Madrassa+Zupy

Odbierzemy Cię z Riadu Touktoukiem, aby cieszyć się jazdą alejkami, aby dotrzeć do pałacu Bahia i kontynuować naszą wizytę pieszo, aby dotrzeć do szkoły Koranu Medrassa. Później idziemy do serca suków, aby podziwiać rzemieślników i wszystkie ręcznie robione produkty oraz propozycje zakupów. Zwiedzanie kończymy na placu,

Z Agadiru: wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu z przewodnikiem

8. Z Agadiru: wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu z przewodnikiem

Wyjedź z Agadiru lub Taghazout wcześnie rano autostradą Agadir do Marrakeszu. Po 3-godzinnej jeździe z postojami po drodze podczas przekraczania gór Atlasu Wysokiego dotrzesz do Marrakeszu. Po przybyciu do Marrakeszu spotkasz lokalnego przewodnika i rozpoczniesz pieszą wycieczkę po medynie (stare miasto Marrakeszu). Zacznij od zatrzymania się poza historycznymi murami meczetu Koutoubia i spaceruj po placu Jamaa El Fana. Mają możliwość zakupu biletu do Pałacu Bahia. Jeśli chcesz odwiedzić pałac Bahia i pałac Badii, pomiń lub opuść grupę i powiedz swojemu przewodnikowi, aby ustalił z nim miejsce spotkania na lunch (nie wliczony w cenę). Pod koniec wycieczki po okolicy będziesz mieć czas wolny na spacer ulicami suków (lokalny targ), targowanie się ze sprzedawcami i znalezienie dobrego miejsca na lokalne uliczne jedzenie. Po obiedzie spotkasz się ze swoim kierowcą i rozpoczniesz jazdę powrotną do hotelu w Agadirze z przewidywanym czasem przybycia między 21:00 a 21:30.

Marrakesz: Prywatna wycieczka samochodem po Marrakeszu

9. Marrakesz: Prywatna wycieczka samochodem po Marrakeszu

Odkryj historyczne punkty orientacyjne i zabytki Marrakeszu podczas prywatnej wycieczki. Poznaj starożytny pałac Bahia, pałac El Badi i meczet Koutoubia. Spaceruj po Ogrodach Majorelle i odwiedź nowe miasto Gueliz. Rozpocznij wycieczkę z hotelu w Marrakeszu. Odwiedź starożytny Pałac Bahia, którego zwiedzanie zajmuje ponad godzinę, a następnie odwiedź jego sąsiada, Pałac El Badi. Stąd udaj się do miasta, gdzie spotkasz się z tradycjami, rynkami, ludźmi i namacalnymi tradycyjnymi marokańskimi zakupami i sprzedażą. Odwiedź meczet Koutoubia, którego początki sięgają XII wieku. Przejdź przez nowe miasto Gueliz do Ogrodów Majorelle z ich oszałamiającym pięknem. Spędź wystarczająco dużo czasu w ogrodach przed powrotem do hotelu.

Marrakesz: Prywatna wycieczka kulinarna – 10 degustacji z mieszkańcami

10. Marrakesz: Prywatna wycieczka kulinarna – 10 degustacji z mieszkańcami

Przejedź się przez kulinarną scenę Marrakeszu podczas prywatnej wycieczki kulinarnej. Wybierz się w pyszną podróż, próbując 10 najlepszych potraw uwielbianych przez mieszkańców: od pikantnych po słodkie i lokalne napoje; ta trasa zadowoli każdego smakosza. Rozkoszuj się najlepszą klasyczną mieszanką daktyli i warzyw Tanjia i spróbuj ich w ich autentycznym, lokalnym smaku. Każda degustacja jest typowa dla lokalnej kuchni i wybierana ręcznie przez lokalnego przewodnika pasjonującego się jedzeniem. Odwiedź pałac El Badii, targ owocowo-warzywny w Mellah i meczet Koutoubia, a także inne niezwykłe miejsca pomiędzy przystankami na jedzenie i poznaj ich historię i znaczenie kulturowe dzięki swojemu doświadczonemu przewodnikowi.

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Pałac El Badi: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pałac El Badi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac El Badi? Kliknij tutaj.

Pałac El Badi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(212 recenzji)

przewodnik na miejscu bardzo przyjazny i profesjonalny, z drugiej strony w autobusie tylko wyjaśnienia w języku angielskim, ale cóż, podejrzewaliśmy to. Po prostu wskazałem, że muszą zarezerwować w tym samym czasie wizyty w Pałacu Bahia i Pałacu Badii na miejscu, ponieważ są na miejscu w Marakeszu niemożliwe, zbyt skomplikowane, ale ogólnie dobry stosunek jakości do ceny

Czułem się bezpiecznie i dobrze! Nasz przewodnik Akram był bardzo dobry! Świetne z dużą ilością informacji i historii! Medina była wspaniałym przeżyciem. Jedyną okropną rzeczą było oglądanie okropnej hodowli zwierząt z małpami i wężami itp.

Naprawdę mieliśmy zabawną rodzinną wycieczkę do Marakeszu. Przewodnik był bardzo kompetentny i dał nam świetny wgląd w ramy czasowe, jakie mieliśmy. Zdecydowanie polecam.

Przewodnik turystyczny Akram jest genialny. Wszystko dokładnie i rzetelnie wyjaśnia. Wycieczka była niesamowita, wszystko w niej było w porządku!

W medynie wszystko było brutalne, wszystko w Marrakeszu. Pomyśleliśmy, że powinniśmy odwiedzić pałac Bahia z przewodnikiem.