Dodaj daty

MarrakeszJazda na wielbłądzie

Nasze najbardziej polecane Marrakesz Jazda na wielbłądzie

Z Marrakeszu: wodospady Uzud – wycieczka piesza i rejs

1. Z Marrakeszu: wodospady Uzud – wycieczka piesza i rejs

Weź udział w całodniowej wycieczce z Marrakeszu nad wodospady Uzud. Dowiedz się więcej o kulturze Berberów w trakcie zwiedzania okolicy. Podążaj w dół krętymi ścieżkami i zachwyć się wspaniałymi wodospadami podczas rejsu łodzią. Najpierw skorzystaj odbioru z hotelu lub riadu, a następnie wyrusz w drogę do jednego z najbardziej spektakularnych wodospadów północnej Afryki, położonego 150 km na północ od Marrakeszu. Po przybyciu do wioski Uzud podziwiaj widoki na kaskady, które opadają z wysokości 110 metrów. Wyrusz z przewodnikiem przez gaje oliwne do spółdzielni produkującej olej arganowy i dowiedz się więcej o lokalnej kulturze berberyjskiej. Podziwiaj wspaniałe widoki i rób zdjęcia. Kontynuuj swoją przygodę, podążając siecią szlaków aż do punktu widokowego, gdzie możesz kupić świeży sok pomarańczowy. Następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi na krótki rejs u podnóża wodospadu. Zjedz późny lunch z potrawami kuchni berberyjskiej w lokalnej restauracji z widokiem na wodospad. Po południu wejdź po schodach na górę i wsiądź do pojazdu, którym wrócisz do Marrakeszu.

Marrakesz quadem: pustynia i Palmeraie

2. Marrakesz quadem: pustynia i Palmeraie

Odpocznij od zgiełku Marrakeszu podczas ekscytującej przejażdżki quadem przez pustynię Jbilets. Odkryj fascynującą historię i kulturę tego wyjątkowego obszaru pozornie bezkresnej pustyni wraz z lokalnym przewodnikiem. Wyjedź zaledwie 30 minut za centrum Marrakeszu, aby poznać prawdziwe Maroko i mieszkańców. Podróżuj komfortowym, klimatyzowanym samochodem, a następnie zwiedzaj pustynię Jbilets i podziwiaj widoki na góry Atlas. Odwiedź niewielką wioskę, aby rozprostować nogi, napić się gorącej herbaty i doświadczyć berberyjskiej gościnności. Przewodnicy pokażą Ci najlepsze trasy i miejsca w tej okolicy. Na życzenie ta wycieczka może zostać również specjalnie dopasowana do potrzeb Twoich i Twojej grupy. Organizator zapewnia też wprowadzenie do programu, objaśnienia na temat sprzętu oraz szkolenie z jazdy quadem, aby zagwarantować bezpieczeństwo.

Z Marrakeszu: zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja

3. Z Marrakeszu: zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja

Poznaj wspaniałe krajobrazy pustyni Agafay podczas tej wycieczki na wielbłądzie z Marrakeszu. Dowiedz się, jak produkowany jest olej arganowy, odwiedzając lokalnego producenta i zatrzymaj się, by napić się tradycyjnej filiżanki herbaty. Podziwiaj kolory zachodu słońca i zjedz autentyczną kolację. Podróżuj wygodnym autobusem z Marrakeszu i dotrzyj na pustynię Agafay po zaledwie 40 minutach jazdy. Zostaw hałaśliwe miasto za sobą i zanurz się w naturze. Podziwiaj wyjątkowe wzgórza, mijając wioski berberyjskie w drodze na pustynię Agafay. Odwiedź lokalną spółdzielnię produkującą olej arganowy, aby odkryć sekrety produkcji wysokiej jakości oleju arganowego. Wejdź na grzbiet wielbłąda i udaj się do miejsca, w którym możesz wypić powitalną szklankę marokańskiej herbaty. Podążaj ścieżką przez domy z błota, które mają setki lat. Zatrzymaj się w pobliżu pięknego obozu, aby podziwiać zachód słońca, delektując się marokańskimi słodyczami. Poznaj lokalne smaki podczas smacznej kolacji składającej się z sałatek, tajines, chleba i kuskusu. Po obiedzie obejrzyj tradycyjny program, słuchając berberyjskiej muzyki przy ognisku. Po tej niesamowitej wycieczce wróć do Marrakeszu.

Marrakesz: Całodniowa wycieczka po pustyni i górach z przejażdżką na wielbłądzie

4. Marrakesz: Całodniowa wycieczka po pustyni i górach z przejażdżką na wielbłądzie

Przygoda zaczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Marrakeszu lub najbliższego dostępnego punktu Twojego zakwaterowania. Kieruj się na południe w kierunku rozległej pustyni Agafay, podziwiając po drodze zmieniający się krajobraz, gdy miasto ustępuje soczystej zieleni. Dotrzyj do dużej wioski Imlil położonej u podnóża gór Atlasu Wysokiego, a następnie przejdź przez niesamowity płaskowyż Kik. Następnie wybierz się na 30-minutową przejażdżkę na wielbłądzie i podziwiaj widoki na okoliczne krajobrazy. Po przejażdżce ciesz się relaksującą przerwą na herbatę i poznaj lokalną kulturę Berberów, a także ich tradycje, historię i styl życia. Przejedź przez kilka berberyjskich wiosek w drodze do doliny Amizmiz, a następnie dotrzyj do wioski Tinirt, gdzie możesz zjeść lunch w tradycyjnym berberyjskim domu. Po obiedzie kontynuuj wycieczkę na Wielką Równinę Haouz, przechodząc przez wioskę Ouled Mataa , która pierwotnie była zamieszkana przez beduińskie plemiona arabskie z pustyni. Dzień kończy się wycieczką po pustyni Agafay, gdzie możesz zrobić niesamowite zdjęcia do swojego wakacyjnego albumu i podziwiać surowy marokański krajobraz, który Cię otacza. Po niezapomnianym dniu usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Marrakeszu, wracając do miejsca zakwaterowania.

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

5. Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Ucieknij od zgiełku Marrakeszu na całodniową wycieczkę nad imponujący wodospad Szallalat Uzud, znajdujący się niedaleko wioski Atlasu Wysokiego – Tanagmeilt w prowincji Azilal. Po odbiorze z hotelu lub riadu udaj się w podróż do Szallalat Uzud klimatyzowanym minibusem. Po drodze podziwiaj tradycyjne miasta i typowe wioski Berberów Atlasu Wysokiego. Skorzystaj z cienia starożytnych drzew oliwnych, zbliżając się do wodospadów. Po przybyciu do Uzud spędzisz około 4 godziny w kaskadach wśród przyrody. Wypatruj małp i popływaj w krystalicznie czystych wodach lub wybierz się w opcjonalny rejs łodzią. Po relaksującym popołudniu powróć do Marrakeszu. Przyjazd planowany jest o godz. 18.00.

Marrakesz: przejażdżka na wielbłądzie w oazie Palmeraie

6. Marrakesz: przejażdżka na wielbłądzie w oazie Palmeraie

Poznaj oazę Palmeraie podczas przejażdżki na wielbłądzie. Wyjedź z Marrakeszu i w towarzystwie przewodnika przemierzaj gaje palmowe Palmeraie, aż dotrzesz do malowniczych wiosek, gdzie skosztujesz miejscowej herbaty. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego hotelu w Marrakeszu. Zachwyć się wypielęgnowanymi ogrodami, słodką wonią drzew pomarańczowych i gajami palmowymi w oazie Palmeraie. Wejdź na grzbiet wielbłąda, korzystając z pomocy treserów. Podziwiaj oazę Palmeraie podczas malowniczej przejażdżki na wielbłądzie. Udaj się do pobliskich wiosek i przyjrzyj się lokalnemu życiu w towarzystwie przewodnika. Zeskocz z grzbietu wielbłąda w jednej z wiosek, by napić się miętowej herbaty w miejscu zamieszkałym przez nomadów. Po zakończeniu wycieczki powrócisz do swojego miejsca zakwaterowania w Marrakeszu.

Marrakesz: Wycieczka quadem do Palm Oasis i na pustynię Jbilat

7. Marrakesz: Wycieczka quadem do Palm Oasis i na pustynię Jbilat

Po odebraniu przez kierowcę z hotelu lub wyznaczonego miejsca spotkania skorzystaj z 20-25-minutowej przejażdżki minibusem turystycznym do obszaru aktywności quadów. Po przyjeździe doświadczony przewodnik udzieli Ci 10-minutowego instruktażu na temat obsługi quada i instrukcji bezpieczeństwa. Następnie załóż kask i gogle, aby wyruszyć na przejażdżkę quadem i zwiedzić pustynię i oazę w Marrakeszu. Ciesz się 2-godzinną eksploracją pustynnych krajobrazów regionu Marrakeszu i pól palmowych na quadzie i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Tory są dostosowane do wszystkich poziomów, od początkujących do najbardziej doświadczonych kierowców. Zrób sobie dwie krótkie przerwy podczas wycieczki. Podczas pierwszej przerwy napij się miętowej herbaty i chleba z miodem w tradycyjnym otoczeniu, aby naładować się podczas odkrywania kultury marokańskiej. Później zatrzymaj się na polach palmowych, aby zrobić niezapomniane zdjęcia podczas drugiej przerwy. Po wycieczce kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu lub miejsca początkowego spotkania.

Marrakesz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po wodospadach Ouzoud z przejażdżką łodzią

8. Marrakesz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po wodospadach Ouzoud z przejażdżką łodzią

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z Marrakeszu do wspaniałych wodospadów Ouzoud, cudu natury położonego w górach Atlas. Dołącz do nas podczas tej wycieczki z przewodnikiem i zanurz się w zapierającym dech w piersiach pięknie jednego z najbardziej spektakularnych zabytków Maroka. Twoja przygoda zaczyna się od malowniczej jazdy przez malownicze krajobrazy marokańskiej wsi. Opuszczając tętniące życiem miasto Marrakesz, będziesz oczarowany zmieniającym się krajobrazem, od żyznych dolin po urocze berberyjskie wioski rozsiane po trasie. Po przybyciu do wodospadów Ouzoud przygotuj się na zachwyt kaskadą turkusowych wód spadających ponad 100 metrów w dół skalistych klifów. Widok i szum płynącej wody w otoczeniu bujnej zieleni tworzą prawdziwie magiczną atmosferę. Twój kompetentny przewodnik poprowadzi Cię na spokojną wędrówkę dobrze utrzymanymi szlakami, zapewniając wgląd w lokalną florę, faunę i geografię. Podziwiaj różnorodną roślinność, w tym drzewa oliwne, drzewa figowe i kolorowe kwiaty polne, które kwitną w tej oazie naturalnego piękna. Po drodze spotkasz urocze makaki berberyjskie, rdzennych mieszkańców tego obszaru. Podziwiaj ich figlarne wybryki i ciesz się możliwością obserwowania ich w ich naturalnym środowisku. Pamiętaj, aby zabezpieczyć swoje rzeczy, ponieważ te psotne stworzenia są znane ze swojej ciekawości! Kontynuując eksplorację, dotrzyj do stóp wodospadu i poczuj odświeżającą mgiełkę na skórze. Podziwiaj panoramiczne widoki i uchwyć chwilę na oszałamiających zdjęciach. Możesz nawet wybrać się na przejażdżkę łodzią, aby zbliżyć się do wodospadów i doświadczyć ich wielkości z bliska. Rozkoszuj się pysznym tradycyjnym lunchem w jednej z lokalnych restauracji z widokiem na wodospady, delektując się marokańskimi smakami i specjałami. Zrelaksuj się w spokojnej atmosferze, w otoczeniu naturalnego piękna kaskad, delektując się posiłkiem. Po obiedzie będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie okolicy we własnym tempie. Zanurz się w zachęcających basenach pod wodospadami, wygrzewaj się w słońcu nad brzegiem rzeki lub po prostu zrelaksuj się i rozkoszuj spokojem tego naturalnego raju. Gdy dzień dobiega końca, pożegnaj się z wodospadami Ouzoud i wróć do Marrakeszu, pełnego wspomnień o niezwykłej przygodzie. Po raz kolejny rozkoszuj się pięknem marokańskiej wsi, wracając do tętniącego życiem miasta, z dźwiękiem spadającej kaskady wody i spokojem natury. Dołącz do nas podczas jednodniowej wycieczki do wodospadów Ouzoud z Marrakeszu i odkryj czystą wspaniałość tych budzących podziw wodospadów. Pozwól hipnotyzującemu pięknu natury zniewolić Twoje zmysły i stworzyć wspomnienia z pobytu w Maroku na całe życie.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po Saharze do wydm Erg Chebbi

9. Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po Saharze do wydm Erg Chebbi

Śpij pod gwiazdami w obozie berberyjskim na pustyni w ramach tej niezapomnianej wycieczki po wydmach z Marrakeszu. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Dolinę Róż i oazę Tinghir. Zatrzymaj się w tradycyjnych wioskach berberyjskich wokół wąwozu Todra, a później wybierz się na wyprawę na wielbłądzie przez najwyższe w Maroko wydmy Irk asz-Szabbi. Dzień 1.: Marrakesz – TinghirTwoja 3-dniowa wycieczka grupowa z Marrakeszu do Merzougi rozpoczyna się wcześnie rano. Udaj się do Ajt Bin Haddu przez przełęcz Tizi n'Tichka i góry Atlasu Wysokiego. Po drodze przewidzianych jest wiele przystanków. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która została wykorzystana jako tło w wielu hollywoodzkich hitach. Kontynuuj podróż, aby przed lunchem dotrzeć do Warzazat i kazby Taurirt. Po południu udaj się do Tinghiru przez Dolinę Róż, a później zatrzymaj się na noc w hotelu w Tinghirze. Zjedz kolację i udaj się na nocny spoczynek. Dzień 2.: Tinghir – MerzougaPo śniadaniu w Twoim hotelu w Tinghirze, rozpocznij podróż od przejażdżki drogą 1001 kazb do Oazy w Tinghirze, gdzie skręcisz na niewielką drogę wzdłuż rzeki do wąwozu Todra. Po przerwie na podziwianie ogromu klifów i lunch w lokalnej kafejce (we własnym zakresie), kontynuuj podróż, aby wczesnym popołudniem dotrzeć do Arfudu, słynącego z targu daktyli oraz tego, że z tego miejsca wyruszały starożytne karawany handlowe, przekraczające Saharę w drodze do Timbuktu. Jedź dalej do Merzougi, podziwiając po drodze skaliste, pustynne krajobrazy. Po przybyciu na granicę wydm Irk asz-Szabbi spotkasz się ze swoją karawaną. Przemierzaj niesamowite wydmy na grzbiecie wielbłąda, przyglądając się, jak zmieniają one kolor w promieniach zachodzącego słońca. Tuż przed zapadnięciem zmroku dotrzesz do obozu na Saharze, położonego w sercu bezkresnej pustyni. Podziwiaj wydmy i otaczające Cię krajobrazy, a później przygotuj się na marokańską kolację pod gołym niebem, tuż obok płonącego radośnie ogniska. Po kolacji posłuchaj berberyjskiej muzyki w wykonaniu gospodarzy grających na bębnach. Dzień 3.: Merzouga – MarrakeszPo wczesnym śniadaniu i powrocie do głównej drogi na grzbiecie wielbłąda, spotkaj się z kierowcą i udaj się w drogę powrotną do Marrakeszu. Po drodze zjedz lunch, mijając Dolinę Róż, i kontynuuj podróż przez góry Atlasu Wysokiego do Marrakeszu. Zakończ swoją pustynną przygodę w Marrakeszu około 20.00.

Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni w Merzoudze z posiłkami

10. Z Marrakeszu: 3-dniowe safari na pustyni w Merzoudze z posiłkami

Odkryj skraj Sahary podczas trzydniowej, budżetowej wycieczki z Marakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy Doliny Dades i Kasby w Ouarzazate. Przejedź na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi i śpij w pustynnym obozie pod gwiazdami. Dzień 1: Marrakesz – Ait Ben Haddou – Dades Rozpocznij swoją podróż od przejścia przez góry Atlasu Wysokiego, mijając kolejne wioski berberyjskie, aż do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i została wykorzystana jako plan zdjęciowy do kilku słynnych hollywoodzkich epopei i sesji zdjęciowych do magazynów. Po wolnym czasie zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj podróż przez Warzazate, znaną jako Brama Sahary. Jedź dalej do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą przejażdżkę wzdłuż doliny Dades, gdzie możesz zjeść kolację i odpocząć na noc w Kasbah Amazigh lub Hotel Chems. Dzień 2: Dades – Wąwóz Todgha – Merzouga Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i kontynuuj podróż do Merzougi, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Przeżyj wydmy Erg Chebbi na wielbłądzie i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do pustynnego obozu przed zapadnięciem zmroku i zjedz autentyczną marokańską kolację pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Ouarzazate – Marrakesz Po wczesnej pobudce, aby przed śniadaniem obejrzeć wschód słońca (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię w celu transferu z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Wysiądź w pierwotnym miejscu odlotu lub na Djemaa El Fna około 20:00. Możesz także zarezerwować nocleg w obozie Beduinów, na przykład luksusowy obóz na pustyni z luksusowym prywatnym namiotem z łazienką z prysznicem, łazienką i pięciogwiazdkowymi udogodnieniami. Podwyższenia klasy należy rezerwować na osobę.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 361
Sortuj wg:
Strona 1 z 23

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Jazda na wielbłądzie w: Marrakesz

Oprócz atrakcji typu Jazda na wielbłądzie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Marrakesz?

W: Marrakesz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Marrakesz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marrakesz? Kliknij tutaj.

Marrakesz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5193 opinii

Ta podróż była absolutnie niesamowita i przerosła moje oczekiwania. Nasz kierowca Hossain był aniołem, który pomagał w każdy możliwy sposób i sprawiał, że czuliśmy się bezpiecznie w każdej sytuacji. To był świetny sposób, aby zobaczyć różne części Maroka, gdy mijaliśmy różne rodzaje krajobrazów i miast w drodze na Saharę i największą przygodę. Po drodze zrobiliśmy serię przystanków, aby odwiedzić interesujące miejsca w drodze do punktu kulminacyjnego, jakim była przejażdżka na wielbłądzie o zachodzie słońca i nocleg na Saharze, który był absolutnie magiczny z dobrą muzyką kulinarną przy kominku i wygodnym zakwaterowaniem. Nie zapominając o rozgwieżdżonym niebie, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem.

I was there Wednesday-Thursday. highly recommend! great adventure! everything is organized really good. it was my second trip with driver Laarbi, great man:) super helpful and friendly. hope to see you again in my next trip, definitely could do it again. best regards from Poland!

I enjoyed this trip very much! We had a great time with my dad. Our guide, Rachid Mazik was wonderful! He knew a lot about the Imlil valley and he shared it with us. Our hike was wonderful! Our driver was also fun and helpful!

Wycieczka ciekawa, super przewodnik, warto pojechać i odpocząć od tłoczonego Marakeszu :D polecam przejechać sie na wielbłądzie, fajne doświadczenie :)

Bardzo miła atmosfera. Zadbane wielbłądy. jedynie Straszna susza