Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
As-Sawira

As-Sawira – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Marrakeszu: Essaouira - całodniowa wycieczka

1. Z Marrakeszu: Essaouira - całodniowa wycieczka

Odkryj urocze nadmorskie miasto Essaouira podczas jednodniowej wycieczki z Marrakeszu. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie, gdzie możesz zobaczyć tętniący życiem port Essaouira, spacerować po tętniącej życiem medynie miasta i wędrować po tętniących życiem targowiskach. Rozpocznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym samochodem do Essaouiry. Przyjedź do Essaouiry i idź prostymi ulicami. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie historycznych portów i tętniących życiem targów owoców morza. Możesz poprosić kierowcę o sugestie dotyczące idealnego miejsca na lunch. Odwiedź spółdzielnię berberyjskich kobiet produkujących olej arganowy i poznaj ten popularny lokalny produkt. Zobacz stare armaty z brązu zwrócone w stronę Oceanu Atlantyckiego i przespaceruj się po kolorowych targowiskach i sklepach z drewnem cedrowym. Po dniu spędzonym w Essaouirze skorzystaj z płynnego transferu z powrotem do Marakeszu wieczorem.

Z Marrakeszu: Essaouira - wycieczka 1-dniowa

2. Z Marrakeszu: Essaouira - wycieczka 1-dniowa

Odwiedź As-Suwajrę, biorąc udział w całodniowej wycieczce w towarzystwie lokalnego przewodnika. Podziwiaj wspaniałe zabytki i ulice tego portowego miasta. Odwiedź lokalne targi i sklepy jubilerskie. Wyjedź rano z Marrakeszu i udaj się do pięknego miasta As-Suwajra usytuowanego na wybrzeżu Atlantyku. Po dotarciu do tego miasta portowego, znanego niegdyś jako Mogador, będziesz mieć czas na odkrywanie pięknych zabytków. Podziwiaj mury w kolorze ochry, piękny plac Moulay El Hassan i suki, a także uliczki starej medyny. Na lunch zjedz świeże ryby w lokalnej restauracji. Podczas wycieczki odwiedź stowarzyszenie berberyjskich kobiet produkujących olej arganowy, zobacz lokalne rynki i podziwiaj klejnoty w dzielnicy jubilerskiej.

Z Marrakeszu: całodniowa wycieczka do Essaouiry i wybrzeża Atlantyku

3. Z Marrakeszu: całodniowa wycieczka do Essaouiry i wybrzeża Atlantyku

Poczuj artystyczną atmosferę Essaouiry na wybrzeżu Atlantyku podczas całodniowej wycieczki z Marrakeszu. Przejazd klimatyzowanym pojazdem przez zachodnie Maroko, podziwiając po drodze widoki na suchy krajobraz i drzewa arganowe (w zależności od dostępności). Zatrzymaj się w mieście Chichaoua na kawę. Przylot do Essaouiry około 2 godziny po wylocie z Marrakeszu. Po raz pierwszy zobacz ponad 10 kilometrów złotych plaż, popularnych wśród surferów ze względu na stałe, orzeźwiające wiatry. Po przybyciu do Essaouiry możesz samodzielnie odkrywać medynę i portugalską architekturę. samodzielne zwiedzanie Skala du Port i bastionu na południowy wschód od medyny. Przechadzaj się labiryntami uliczek medyny, słuchając tradycyjnych Gnaoua Muic muzyka na każdym rogu. Zobacz rzemieślników przy pracy wykonujących wyroby z drewna tui. Udaj się dalej do portu rybackiego, aby zobaczyć, jak rybacy sprzedają swój połów dnia. Skosztuj świeżych owoców morza podczas lunchu w porcie. Następnie wybierz się na spacer wzdłuż plaży przed powrotem do Marakeszu. Po drodze zatrzymaj się w spółdzielni produkującej olej arganowy, aby zobaczyć, jak berberyjskie panie przetwarzają tradycyjny olej arganowy, znany lokalnie jako „ płynne złoto.”

Marrakesz: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Essaouiry z Co-Op Visit

4. Marrakesz: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Essaouiry z Co-Op Visit

Odkryj najlepsze miejsca w Essaouira podczas jednodniowej wycieczki z Marrakeszu. Zobacz tętniący życiem port w Essaouira, spaceruj po tętniącej życiem medynie miasta i dowiedz się więcej o berberyjskim stowarzyszeniu kobiet produkujących olej. Po odbiorze rozpocznij dzień od podróży vanem do Essaouiry. W Essaouira przejdź przez proste ulice miasta. Odwiedź historyczne porty i tętniące życiem targi owoców morza, a następnie udaj się do spółdzielni berberyjskich kobiet produkujących olej arganowy. Kontynuuj wycieczkę do starych armat z brązu zwróconych w stronę Oceanu Atlantyckiego. Wędruj przez kolorowe rynki i sklepy z drewnem cedrowym z przewodnikiem prowadzącym. Po dniu spędzonym w Essaouira udaj się wieczorem na ostatni transfer do Marrakeszu.

Marrakesz: 1-dniowa wycieczka do Essaouiry z wizytą w kobiecej spółdzielni arganowej

5. Marrakesz: 1-dniowa wycieczka do Essaouiry z wizytą w kobiecej spółdzielni arganowej

Rozpocznij 1-dniową wycieczkę do Essaouira z Marrakeszu od spaceru wzdłuż żyznych równin Haouz do miasta Chichaoua, gdzie zatrzymasz się na przerwę na kawę przed kontynuowaniem podróży do Essaouira. Po drodze przejdziesz przez las drzew arganowych. Dowiedz się, jak pozyskuje się argan podczas wizyty w lokalnej spółdzielni kobiecej. Zobacz od środka, jak z nasion arganu wytwarzane są lokalne kosmetyki naturalne. Następnie kontynuuj podróż do Essaouiry. Przyjedź do Essaouiry i miej czas na zwiedzanie miasta w wolnym czasie. Następnie odwiedź port rybacki. Przejdź przez medynę Essaouira, z jej soukami, tradycyjnymi straganami, galeriami sztuki i warsztatami stolarskimi. Poznaj sztukę inkrustacji drewna cedrowego i podziwiaj piękne przedmioty prezentowane przez rzemieślników w alejkach medyny. Odwiedź mury obronne i bramy Essaouira, cytadelę Essaouira, budynki wojskowe i dwie główne fortyfikacje: mury miejskie i Sqala du Port d' Essaouira. Późnym popołudniem wróć do Marrakeszu z wliczonym w cenę transferem.

Wydmy piaskowe w Essaouirze: Półdniowa wycieczka quadem

6. Wydmy piaskowe w Essaouirze: Półdniowa wycieczka quadem

Ciesz się złotymi wydmami Essaouiry, jadąc ekscytującym quadem. Po krótkiej sesji informacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa i po przystrojeniu się w sprzęt ochronny, będziesz miał test objazdowy, aby przyzwyczaić się do swojego quada i zasad bezpieczeństwa. Po zakończeniu rozpocznie się 3-godzinna wycieczka quadem. Twoja wycieczka rozpocznie się od przejścia przez Oued Ksob do ruin Pałacu Sułtana, które towarzyszą Ci na dzikiej plaży Diabat. Następnie będziesz poruszać się po wspaniałych polach wydmowych, jadąc zarówno piaszczystymi, jak i kamienistymi ścieżkami, aby podziwiać Ocean Atlantycki.

Z Marrakeszu: 1-dniowa wycieczka vanem do Essaouiry

7. Z Marrakeszu: 1-dniowa wycieczka vanem do Essaouiry

Twoja 1-dniowa wycieczka do Essaouiry z Marrakeszu rozpocznie się malowniczą przejażdżką przez równiny Haouz. Po dotarciu do wioski Chichaoua, w połowie podróży, zatrzymasz się na pyszną filiżankę kawy. Kontynuując jazdę, przejedziesz przez las arganowy i zatrzymasz się w lokalnej spółdzielni kobiet, aby dowiedzieć się o produkcji doskonałych produktów kosmetycznych z oleju arganowego. Po przybyciu do Essaouiry będziesz mieć swobodę odkrywania pięknego miasta we własnym tempie. Dzięki przyjaznym mieszkańcom i uporządkowanym ulicom poruszanie się po medynie jest dziecinnie proste. Rozpocznij zwiedzanie w porcie rybackim, gdzie starożytne portugalskie fortyfikacje i średniowieczne działa wojenne wychodzą na Ocean Atlantycki. Wędruj przez dobrze utrzymane fortyfikacje XVIII-wiecznej medyny i zagłęb się w historyczną Bab Laalouj i Mellah, starą dzielnicę żydowską. Przeglądaj różne sklepy ze sztuką, galerie z pamiątkami i sklepy z rękodziełem z drewna thuya, które ciągną się wzdłuż ulic. Zjedz pyszny lunch z owocami morza w jednej z lokalnych kawiarni, a następnie odwiedź kasbę, znaną ze swojej roli jako twierdza wojskowa. Jeśli jesteś entuzjastą plażowania, wybierz się na spokojny spacer wzdłuż piaszczystych wybrzeży, a nawet zagraj w towarzyską grę z mieszkańcami, znanymi ze swojej serdeczności i gościnności. Gdy popołudnie dobiegnie końca, pożegnasz Essaouirę i wyruszysz w podróż powrotną do Marrakeszu. Twoja 1-dniowa wycieczka zakończy się transportem powrotnym do hotelu lub najbliższego dostępnego punktu do Twojego riadu. Ciesz się wygodą odbioru i transportu powrotnego ze wszystkich hoteli w Marrakeszu lub najbliższego dostępnego punktu do riadu na starym mieście.

Z Marrakeszu: Jednodniowa wycieczka Essaouira

8. Z Marrakeszu: Jednodniowa wycieczka Essaouira

Jednodniowa wycieczka do Essaouiry z Marrakeszu to wspaniała ucieczka do nadmorskiego miasta znanego z tętniącej życiem kultury, urzekającej historii i malowniczych krajobrazów. Wyjeżdżając rano z Marrakeszu, wyruszysz w malowniczą przejażdżkę przez marokańskie krajobrazy w kierunku wybrzeża Atlantyku. Po przybyciu do Essaouiry powitają Cię urocze niebiesko-białe mury medyny, które kontrastują z lazurowym morzem. Gdy wejdziesz w wąskie, kręte uliczki medyny, zanurzysz się w tętniącej życiem atmosferze pełnej kolorowych sklepów, gwarnych rynków i aromatu świeżo ugotowanych owoców morza. Spaceruj wzdłuż starożytnych murów obronnych, które otaczają miasto, oferując panoramiczne widoki na ocean i malowniczy port pełen tradycyjnych niebieskich łodzi rybackich. Orzeźwiająca morska bryza i szum mew nad głową tworzą spokojną atmosferę podczas zwiedzania uroczych uliczek pełnych galerii sztuki, sklepów z rękodziełem i uroczych kawiarni. Plaża w Essaouirze jest popularnym miejscem wypoczynku i sportów wodnych. Poczuj piasek między palcami stóp podczas spokojnego spaceru wzdłuż linii brzegowej lub orzeźwiającej kąpieli w wodach Atlantyku. Możesz nawet mieć okazję być świadkiem, jak miejscowi rybacy umiejętnie manewrują swoimi łodziami lub ćwiczą odwieczną sztukę łowienia sieci. Miłośnicy owoców morza będą zachwyceni obfitością świeżych owoców morza dostępnych w Essaouirze. Delektuj się pysznym lunchem w lokalnej restauracji, w której możesz delektować się słynną w mieście grillowaną rybą i innymi lokalnymi specjałami. Następnie nie spiesz się, aby kontynuować zwiedzanie atrakcji kulturalnych miasta, takich jak Skala de la Ville, fortyfikacja oferująca wspaniałe widoki na wybrzeże lub tętniący życiem Place Moulay Hassan, gdzie możesz zanurzyć się w tętniącej życiem atmosferze i obserwować lokalny sposób życia. Gdy dzień dobiegnie końca, wyruszysz w podróż powrotną do Marrakeszu, niosąc ze sobą wspomnienia o uroku Essaouiry, nadmorskim pięknie i tętniącej życiem scenie kulturalnej.

Marrakesz: Jednodniowa wycieczka do Essaouiry z transferami i wizytą w spółdzielni

9. Marrakesz: Jednodniowa wycieczka do Essaouiry z transferami i wizytą w spółdzielni

Spotkaj się rano przed kawiarnią Argana lub skorzystaj z wygodnego odbioru z hotelu lub riadu w Marrakeszu. Wyrusz w 3-godzinną podróż do pięknego nadmorskiego miasta Essaouira. Zatrzymaj się na odpoczynek w kawiarni, gdzie możesz coś przekąsić i rozprostować nogi. Na drugim przystanku zrób zdjęcia kóz wspinających się na drzewa arganowe, a następnie odwiedź spółdzielnię kobiet i dowiedz się, jak wytwarzane są lokalne produkty kosmetyczne. Przyjedź do Essourii i odkryj piękne miasto, jego liczne butiki i idylliczną plażę we własnym tempie z wolnym czasem. Na koniec opuść Essaouirę z wygodnym transferem powrotnym i dotrzyj do Marrakeszu późnym wieczorem.

Essaouira: 2-godzinna lekcja surfowania

10. Essaouira: 2-godzinna lekcja surfowania

Twoja przygoda z surfowaniem zaczyna się w sklepie sportów wodnych lokalnego organizatora wycieczek. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na cały dzień i przygotuj się na cały niezbędny sprzęt, którego będziesz potrzebować. Następnie udaj się na plażę, gdzie zaczyna się prawdziwa zabawa! Jeśli jesteś początkującym, Twój przewodnik najpierw pomoże Ci skupić się na utrzymywaniu równowagi i wstawaniu z deski na stopy. Dowiedz się, jak rozumieć fale i jak złapać odpowiednią falę w optymalnym momencie, aby dobrze surfować. Następnie nadszedł czas, aby popracować nad postawą i postawą, aby wydłużyć jazdę na desce. Jeśli masz już pewne doświadczenie w surfowaniu, lekcja zostanie dostosowana do Twojego poziomu. Wyjaśnij swojemu instruktorowi, jaki masz poziom doświadczenia w surfowaniu, a następnie skup się na celach sesji, aby doskonalić swoje umiejętności.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 266
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: As-Sawira

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: As-Sawira

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: As-Sawira to:

Marrakesz

As-Sawira: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu As-Sawira? Kliknij tutaj.

As-Sawira: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(4696 recenzji)

Wspaniałe doświadczenie, wszystko przebiega zgodnie z planem, od odbioru do podwiezienia naszego przewodnika. Pan powiedział, a kierowca dobrze wykonał swoją część. Ponieważ jest to podstawowa wycieczka, musisz zwiedzić Essaouirę. Na początku pan Said rzucił okiem na Easaouirę, dokąd się udać co robić itp. Pod koniec tej wycieczki pomyślałem, że spędzę jedną noc w Essaourii. To takie spokojne miejsce. Jeśli planujesz odwiedzić Maroko, zdecydowanie polecam tę wycieczkę i operatora.

Ogólnie wycieczka pozostawia wiele swobody w planowaniu co chce się zobaczyć w mieście Essaouira dlatego warto wcześniej przygotować się i sprawdzić na mapie gdzie chcemy pójść. Dla nas było to świetne rozwiązanie gdyż nie przepadamy za chodzeniem za wycieczką. Drogą jest długa więc po drodze można o wszystko zapytać kierowcę. Naszym kierowca był Abderrahman, który pięknie opowiadał o Maroku także serdecznie go polecamy.

Świetna wycieczka! Miejsce urocze i magiczne. Naszym Przewodnikiem była Fatima, która była niezwykle zaangażowana i pomocna z bardzo dobrym językiem angielskim. Udzieliła wielu praktycznych rad i wskazówek. Organizacyjnie wszystko odbyło się na najwyższym poziomie i bardzo punktualnie. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę!

Transfer trwa około 3 godzin z dwiema przerwami w drodze na wyjazd i jedną w drodze powrotnej. 4,5 godziny na miejscu to więcej niż wystarczająco, Essaouira jest wspaniała! doskonały stosunek jakości do ceny i bardzo dziękuję kierowcy i przewodnikowi Ismailowi i Abdsamadowi

Świetny, super przyjazny i gościnny przewodnik. Kierowca najwyższej klasy. Niesamowity dzień