Ogrody Menara – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Marrakesz: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście i ogrodach

1. Marrakesz: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście i ogrodach

Spędź cały dzień, odwiedzając najbardziej kultowe atrakcje Marrakeszu. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania zwiedzaj jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w Maroku, Koutoubia. Kontynuuj wycieczkę do Pałacu Bahia i podziwiaj jego piękne ogrody pełne drzew owocowych i słodko pachnących kwiatów. Następnie udaj się do spokojnej zagrody w kasbie, aby zobaczyć kopuły z drewna cedrowego i marmurowe kolumny grobowców Saadytów. Następnie przygotuj się na zobaczenie najsłynniejszych suków w Maroku i poznaj codzienny zgiełk miasta, zanim odwiedzisz Djeemaa El Fna, tętniący życiem targowisko w Marrakeszu, pełne kupców z regionu suku. Po zanurzeniu się w kolorowej atmosferze targu będzie czas wolny na lunch i dołączenie do drugiej części wycieczki. Po przerwie na lunch odwiedź Tajemnicze Ogrody, które sięgają czasów dynastii Saadytów ponad 400 lat temu i zostały odbudowane w XIX wieku. Następnie udaj się do ogrodów Menara, słynnej letniej rezydencji sułtana Abderrahmane, i podziwiaj piękne sady i gaje oliwne. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do hotelu lub riadu na koniec wycieczki.

Marrakesz: wycieczka po ogrodach Majorelle i Menara oraz przejażdżka bryczką

2. Marrakesz: wycieczka po ogrodach Majorelle i Menara oraz przejażdżka bryczką

Ucieknij od jałowej, pustynnej atmosfery Marrakeszu i odwiedź 2 najpiękniejsze ogrody w mieście. Poznaj ich historię i wyjątkowy wpływ na kulturę i architekturę Czerwonego Miasta. Odkryj oazę ciszy i spokoju w cudownym chaosie tego tętniącego życiem miejsca. Daj się uwieść pięknu Majorelle Garden, znanego z wielu kolorów i artystycznego krajobrazu. Zobacz kubistyczną willę zaprojektowaną przez francuskiego architekta Paula Sinoira w latach 30. XX wieku. Wędruj wśród ogrodów kaktusów i innych egzotycznych roślin. Jedź dalej do ogrodów Menara i podziwiaj panoramiczne widoki na góry Atlas. Wybierz się na przejażdżkę bryczką po murach obronnych i mijaj zabytki, takie jak ogrody Agdal, pachnące drzewami pomarańczy, cytryny, figi, moreli i granatów. Podziwiaj luksusowe hotele Hivernage i Mamounia, zanim zostaniesz odwieziony do hotelu lub riadu.

Marrakesz: EcoScooter City Tour

3. Marrakesz: EcoScooter City Tour

Ciesz się 1- lub 2-godzinną wycieczką EcoScooter z lokalnym liderem grupy. Skorzystaj z wcześniej ustalonego prywatnego programu wycieczek, aby odkryć najważniejsze miejsca w Marrakeszu, lub zdefiniuj własny prywatny plan podróży i odwiedź miejsca, które najbardziej Cię interesują. Rozpocznij wycieczkę od hotelu Sofitel Esplanade i udaj się do słynnego meczetu Koutoubia, gdzie rozpoczniesz krótką wizytę na placu Dżamaa al-Fina, sukach i medynie (od Bab Ftouh do Bab Laksour). Następnie udaj się do Gueliz, współczesnej dzielnicy Marrakeszu, w której znajdują się sklepy rzemieślnicze, eleganckie sklepy i ekskluzywne butiki. Zatrzymaj się na chwilę w ogrodach Menara, zbudowanych w okresie panowania dynastii Saadytów w XVI wieku. Otaczaj się pięknymi sadami i gajami oliwnymi. Na koniec zakończ wycieczkę z powrotem w hotelu Sofitel Esplanade.

Marrakesz: Menara, Secret Gardens Tour z Camel Ride

4. Marrakesz: Menara, Secret Gardens Tour z Camel Ride

Wyrusz w urzekającą podróż po czarującym Marrakeszu, zwiedzając Tajemniczy Ogród, Ogród Menara i niezapomnianą przejażdżkę na wielbłądach w Palmeraie. Ta całodniowa wycieczka zabierze Cię do niektórych ukrytych klejnotów miasta i pozwoli ci doświadczyć spokoju ogrodów i emocji związanych z przejażdżką na wielbłądzie w malowniczej Palmeraie. Twoja przygoda zaczyna się od wizyty w Tajemniczym Ogrodzie, ukrytej oazie schowanej w sercu medyny. Gdy wejdziesz do ogrodu, zostaniesz przeniesiony do spokojnego świata bujnej zieleni, żywych kwiatów i spokojnych fontann. Przeglądaj kręte ścieżki i odkryj ukryte zakątki tego odrestaurowanego XIX-wiecznego riadu, ozdobionego misternymi kafelkami, piękną architekturą i spokojnymi dziedzińcami. Tajemniczy Ogród oferuje spokojną ucieczkę od tętniącego życiem miasta, pozwalając zanurzyć się w jego pięknie i znaleźć ukojenie wśród natury. Następnie będziesz kontynuować eksplorację, odwiedzając ogród Menara, kultowy symbol Marrakeszu. Położony na tle ośnieżonych gór Atlas ogród Menara słynie ze wspaniałych gajów oliwnych, odbijającego basenu i pawilonu ze wspaniałymi widokami. Wybierz się na spacer po rozległych ogrodach, wdychaj pachnące powietrze i podziwiaj panoramiczne widoki. Spokój i piękno Ogrodu Menara zapewniają doskonałe warunki do relaksu i kontemplacji. Po zwiedzaniu ogrodów czas na kultową przejażdżkę na wielbłądach w Palmeraie. W niewielkiej odległości od Marrakeszu leży rozległy gaj palmowy znany jako Palmeraie. Tutaj spotkasz swoich łagodnych towarzyszy wielbłądów i wyruszysz w niezapomnianą podróż przez pustynny krajobraz. Wejdź na pokład swojego wielbłąda i kołysz się w rytm tych majestatycznych stworzeń, przemierzając złote wydmy i porośniętą palmami oazę. Jazda na wielbłądzie oferuje wyjątkową perspektywę, pozwalającą zobaczyć zapierające dech w piersiach piękno Palmeraie i zanurzyć się w spokoju pustynnego otoczenia. Podczas wycieczki towarzyszyć Ci będzie kompetentny asystent, który podzieli się fascynującymi spostrzeżeniami na temat historii, kultury i znaczenia każdego miejsca. Dostarczą ci ciekawych faktów i historii, wzbogacając twoje zrozumienie Marrakeszu i jego niezwykłych atrakcji. Gdy wycieczka dobiegnie końca, będziesz miał okazję zastanowić się nad swoimi niezapomnianymi wrażeniami i ponownie podziwiać widoki i dźwięki Marrakeszu. Wycieczka po Tajemniczym Ogrodzie, Ogrodzie Menara i Przejażdżce Wielbłądami w Palmeraie oferuje idealne połączenie natury, kultury i przygody, pozwalając odkryć ukryte skarby Marrakeszu, jednocześnie tworząc trwałe wspomnienia z pobytu w tym tętniącym życiem mieście.

Marrakesz: Wycieczka po ogrodach Majorelle i Menara

5. Marrakesz: Wycieczka po ogrodach Majorelle i Menara

Skorzystaj z biletów wstępu, aby odkryć historię i kulturę Marrakeszu podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Francuski artysta Jacques Majorelle zaprojektował Ogród Majorelle i będzie to Twój pierwszy przystanek. Podziwiaj cud Ogrodu Menara. Przeżyj te niesamowite ogrody odrestaurowane przez Yves Saint Laurent. Rozpocznij swoją przygodę od obserwacji fontann, basenów, bambusowych lasów i kaktusów w Ogrodzie Majorelle. Posiada również imponującą kolekcję muzeów prywatnych (brak w zestawie). Zobacz ponad 15 gatunków ptaków występujących wyłącznie w Afryce Północnej, które można znaleźć w Ogrodzie Majorelle. Następnie odwiedź zabytkowy Ogród Menara. Jest to popularna letnia rezydencja sułtana Abdula Rahmana. Oliwki, cyprysy i palmy zdobią obecny od wieków park. Ten chłodny ogród jest bardzo przyjemny w gorące letnie dni. Przed powrotem do hotelu skorzystaj z okazji, aby zwiedzić 2 najstarsze i najsłynniejsze bramy „Bab” w Marrakeszu.

Marrakesz: Wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

6. Marrakesz: Wycieczka po mieście na rowerze elektrycznym

Ciesz się półdniową lub całodniową wycieczką rowerem elektrycznym z lokalnym liderem grupy. Skorzystaj z predefiniowanego prywatnego programu wycieczek, aby odkryć najważniejsze miejsca w Marrakeszu, lub zdefiniuj własny prywatny plan podróży i odwiedź zabytki, które najbardziej Cię interesują. Rozpocznij wycieczkę od hotelu Sofitel Esplanade i udaj się do słynnego meczetu Koutoubia, gdzie rozpoczniesz krótką wizytę na placu Dżamaa al-Fina, sukach i medynie (od Bab Ftouh do Bab Laksour). Następnie udaj się do Gueliz, współczesnej dzielnicy Marrakeszu, w której znajdują się sklepy rzemieślnicze, eleganckie sklepy i ekskluzywne butiki. Zrób krótki postój w ogrodach Menara, zbudowanych w okresie panowania dynastii Saadytów w XVI wieku. Otocz się pięknymi sadami i gajami oliwnymi. Na koniec zakończ wycieczkę z powrotem w hotelu Sofitel Esplanade.

Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu z lunchem

7. Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu z lunchem

Poznaj suki i zabytki Marrakeszu podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z lunchem, a po drodze poznaj imponującą historię „Czerwonego Miasta”. Odwiedzicie Koutoubia, jeden z najpiękniejszych meczetów w zachodnim świecie muzułmańskim. Podziwiaj jego wysoki na 225 stóp minaret przed udaniem się do XIV-wiecznej Ben Youssef Medersa, największego uniwersytetu koranicznego w Maghrebie. Kontynuuj do Muzeum Dar Si Saïd w XIX-wiecznym pałacu w stylu alaouickim. Zobacz tradycyjne rzemiosło z południowego Maroka, w tym dywany, kostiumy i broń. Następnie odwiedź piękne ogrody pałacu El Bahia. Z wyjątkiem apartamentów ulubionej konkubiny sułtana, sali rady i wspaniałego marmurowego dziedzińca, pałac jest zamknięty dla zwiedzających. Podziwiaj ozdobne grobowce Saâdian, zbudowane dla sułtana Ahmeda el Mansoura. Jedź dalej do ogrodów Menara u podnóża gór Atlas i wędruj wśród drzew oliwnych otaczających centralne jezioro. Uzyskaj panoramiczne widoki ośnieżonych szczytów w tle. Wejdź do zawiłego labiryntu uliczek, w których znajdują się suki Marrakeszu. Odkryj różne kwatery założone przez rzemieślników zgodnie z ustrukturyzowanym systemem, w tym plecionki, suszone owoce, przyprawy, berberyjskie dywany i wiele innych. Na szczególną uwagę zasługuje Rue du Souk Smarine, która prowadzi do Place Rahba Kedima, miejsca dawnego targu niewolników. Skosztuj tradycyjnej kuchni marokańskiej w pięknym otoczeniu na lunch, a następnie udaj się na Djemaa El Fna, rozległy centralny plac, który jest tradycyjnym miejscem spotkań chłopów i kupców z regionu Sous, gór Atlasu Wysokiego i południowego Maroka. Rano tętniące życiem handlarzy owocami i przyprawami, po południu kolej na tancerzy Gnaoua (potomków niewolników z Gwinei), którzy przychodzą grać muzykę, opowiadać historie, zaklinać węże i nie tylko.

Ogrody Majorelle, Menara i ogrody Anima podczas wycieczki po Marrakeszu

8. Ogrody Majorelle, Menara i ogrody Anima podczas wycieczki po Marrakeszu

Poznaj intrygującą historię prestiżowego ogrodu Majorelle, poznaj jego architekturę nawiązującą do wpływów francuskich i powiązania z kultowym francuskim projektantem Yvesem Saint Laurentem, spaceruj wzdłuż zacienionych uliczek, odkrywaj egzotyczne rośliny o marzycielskim pochodzeniu, spaceruj obok orzeźwiających, bulgoczących strumieni i basenów wypełnionych wodą Lilie wodne i kwiaty lotosu. Ogrody Menara, jedno z najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych w Maroku, specjalnie po to, aby przyciągnąć lokalnych turystów, aby mogli cieszyć się atrakcyjną przyrodą i uciec od letniego temperamentu. W Marrakeszu jest to bardzo popularne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i obcokrajowców. Ogrody Menary oferują wielką atrakcję i orzeźwiający komfort jako uprzywilejowane miejsce, w którym można powitać gości, ciesząc się piękną marokańską atmosferą. Bogata, dwuhektarowa inscenizacja botaniczna Anima Gardens André Hellera to magiczne miejsce zmysłowości, cudów, kontemplacji, radości, uzdrawiania i inspiracji. Dla osób w każdym wieku, które chcą przeżyć niezapomniane chwile.

Marrakesz: 9-dniowa wycieczka do miast cesarskich i odkrycie Sahary

9. Marrakesz: 9-dniowa wycieczka do miast cesarskich i odkrycie Sahary

Dzień 1: Przyjazd do Marakeszu Przyjedź do Marrakeszu, tętniącego życiem i kolorowego miasta w Maroku, znanego z tętniących życiem suków, zabytkowych pałaców i tradycyjnych ogrodów. Po przyjeździe zostaniesz przeniesiony do hotelu Zakwaterowanie: - Hotel Labranda Rose Marrakesz 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Dzień 2: Casablanca Wyrusz w niezapomnianą marokańską podróż, od tętniących życiem ulic Marrakeszu po nadmorski urok Casablanki, odkrywając kultowe zabytki, takie jak majestatyczny meczet Hassana II i zanurzając się w uroku tradycyjnych suków w dzielnicy Habous. Zakwaterowanie: - Hotel Best Western Plus Casablanca 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Wycieczka z przewodnikiem po Casablance (14h) Dzień 3: Rabat i Volubilis Wyrusz w fascynującą podróż z Casablanki do Fezu przez Rabat i Volubilis, zagłębiając się w fascynującą historię Maroka, odwiedzając Pałac Królewski, Wieżę Hassana i Mauzoleum Mohammeda V w Rabacie, a następnie zwiedzając dobrze zachowane starożytne rzymskie ruiny Volubilis. Nocleg w Fezie uzupełnia tę wyjątkową i wzbogacającą wycieczkę. Zakwaterowanie: - Hotel Royal Mirage Fes 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Zwiedzanie z przewodnikiem Rabatu - Wycieczka z przewodnikiem po rzymskich ruinach Volubilis Dodatkowe uwagi: - Opłata za wstęp do Volubilis (7 euro za osobę) Dzień 4: Fez Zanurz się w bogatej historii i kulturze Fezu podczas kompleksowej wycieczki po mieście, zwiedzając wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starożytną medynę, odwiedzając kultowe zabytki, takie jak medresa Bou Inania i muzeum Dar Batha, spacerując po czarujących ogrodach Bou Jeloud i obserwując wytwarzanie tradycyjnego rzemiosła na tętniących życiem sukach. Z wizytą w Pałacu Królewskim i noclegiem, ta wycieczka oferuje niezapomniane wrażenia dla entuzjastów historii i kultury, którzy chcą odkryć dziedzictwo Fezu. Zakwaterowanie: - Hotel Royal Mirage Fes 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Wycieczka z przewodnikiem po Fezie Dzień 5: Pustynia Merzouga Wyrusz w fascynującą podróż z Fezu do Merzougi, przemierzając malownicze góry Atlasu Średniego i malowniczą dolinę Ziz, gdzie czekają na Ciebie tradycyjne berberyjskie wioski i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W Merzoudze rozkoszuj się trekkingiem na wielbłądach, podziwiaj hipnotyzujące barwy zachodu słońca nad ciągle zmieniającymi się wydmami i spędź czarującą noc pod rozgwieżdżonym niebem w tradycyjnym pustynnym obozie, wraz z wyśmienitą berberyjską kolacją i rytmicznymi melodiami. Zakwaterowanie: - Prywatny luksusowy namiot (obóz pustynny Merzouga) Posiłki w cenie: - Śniadaniowy obiad Działania obejmowały: - Jazda na wielbłądzie Dzień 6: Wąwóz Todra i Boumalne Dades Obudzisz się wcześnie, aby obejrzeć wschód słońca nad wydmami Erg Chebbi (opcjonalnie), po czym udasz się do Ouarzazate przez Boumalne Dades. Będziesz miał okazję zwiedzić kasby w dolinie, palmerie i tradycyjne domy berberyjskie oraz poznać lokalną kulturę i sposób życia. Będziesz miał również okazję odwiedzić wąwozy Todra, które oferują spektakularne widoki i wspaniałe możliwości uprawiania turystyki pieszej. Po krótkiej przerwie na lunch trasa kontynuuje podróż do Warzazatu, znanego jako „Brama na pustynię”. W Ouarzazate będziesz miał okazję odwiedzić Atlas Film Studios, w którym nakręcono wiele słynnych filmów. Zakwaterowanie: - Pobyt w Kasbah Posiłki w cenie: - Śniadaniowy obiad Działania obejmowały: - Odwiedź Kasbah Taourirt - Odwiedź Studio Filmowe Atlas Dodatkowe uwagi: - Opłata za wstęp do Kasbah Taourirt (2 euro za osobę) - Opłata za wstęp do Atlas Film Studio (8 euro za osobę) Dzień 7: Ouarzazate do Marrakeszu przez Kasbah Ajt Bin Haddu Warzazat do Marrakeszu to malownicza przejażdżka przez piękne góry Atlas w Maroku. Jedną z głównych atrakcji tej wycieczki jest wizyta w wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kasbah Ait Benhaddou. Jednym z obowiązkowych przystanków podczas tej podróży jest Kasbah Ait Benhaddou. Ta przypominająca fortecę wioska jest jedną z najlepiej zachowanych kasb w Maroku i była wykorzystywana jako miejsce kręcenia wielu znanych filmów i programów telewizyjnych, w tym Gladiatora i Gry o tron. Po spędzeniu trochę czasu na zwiedzaniu Kasbah i podziwianiu widoków, podróż kontynuuje się do Marrakeszu, tętniącego życiem i historycznego miasta, często określanego jako „Perła Południa”. Zakwaterowanie: - Hotel Labranda Rose Marrakesz 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Wycieczka z przewodnikiem po Kasbah Ajt Bin Haddu Dzień 8: Marrakesz Zanurz się w cudach Marrakeszu podczas całodniowej wycieczki, podczas której będziesz podziwiać wspaniałość meczetu Koutoubia i jego górującego minaretu, odkryj zabytkowe grobowce Saadytów ozdobione misternymi dekoracjami i zachwyć się wykwintnymi płytkami i ogrodami pałacu Bahia. Poczuj tętniącą życiem atmosferę tradycyjnych suków i rozkoszuj się różnorodnymi marokańskimi skarbami. Po wspaniałej przerwie na lunch odkryj ponadczasowe piękno tajemnicy Jardin, świadectwa islamskiej sztuki i architektury. Zakończ wycieczkę w ogrodach Menara, gdzie możesz odpocząć nad spokojnym stawem, spacerować po gajach oliwnych i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na góry Atlas. Zakwaterowanie: - Hotel Labranda Rose Marrakesz 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu Dodatkowe uwagi: - Opłata za wstęp do grobowca Saadytów (7 euro za osobę) - Opłata za wstęp do pałacu Bahia (7 euro za osobę) - Opłata za wstęp do tajemniczego ogrodu (8 euro za osobę) Dzień 9: Marrakesz – koniec naszej wycieczki Twój ostatni dzień w Marrakeszu, zorganizujemy transfer z lotniska zgodnie z planowanym odlotem. Koniec naszych usług. Posiłki w cenie: - Śniadanie Opcjonalne dodatki - quad Agafay, wielbłąd i kolacja - Jednodniowa wycieczka do Essaouira/Ouzoud

Z Fezu: najciekawsze miasta imperialne i 8-dniowa wycieczka na Saharę

10. Z Fezu: najciekawsze miasta imperialne i 8-dniowa wycieczka na Saharę

Dzień 1: Fez Wycieczka z przewodnikiem po Fezie to doskonały sposób na poznanie jednego z najbardziej bogatych historycznie i znaczących kulturowo miast Maroka. Fez słynie z dobrze zachowanej średniowiecznej architektury i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starego Miasta, co czyni go obowiązkowym celem podróży dla każdego podróżnika odwiedzającego Maroko. Wycieczka rozpoczyna się o godz. . Wycieczka obejmuje również wizytę w Ogrodach Bou Jeloud, które oferują spokojny wypoczynek od zgiełku miasta. Jedną z głównych atrakcji wycieczki z przewodnikiem po Fezie jest wizyta w Fez El Bali, Starym Mieście, gdzie odwiedzający mogą zwiedzić tradycyjne suki i targowiska miasta. Suki to labirynt wąskich uliczek i zaułków, wzdłuż których znajdują się sklepy sprzedające wszystko, od przypraw i tekstyliów po ceramikę i tradycyjne wyroby rzemieślnicze. Zwiedzający mogą również zobaczyć tradycyjne garbarnie skóry, w których wytwarza się słynne wyroby skórzane Fezu. Nocleg w Fezie. Zakwaterowanie: - Hotel Royal Mirage Fes 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Wycieczka z przewodnikiem po Fezie (09h) Dzień 2: Merzouga Podróż z Fezu do Merzougi to podróż, która zabierze Cię ze średniowiecznego miasta Fez do pustynnego krajobrazu Merzougi, przechodząc przez piękne góry Atlasu Średniego i dolinę Ziz, gdzie można zobaczyć tradycyjne berberyjskie wioski i zachwycające krajobrazy. Będąc w Merzoudze, będziesz miał okazję doświadczyć dreszczyku emocji związanego z trekkingiem na wielbłądach i spędzić noc w tradycyjnym pustynnym obozie. Przekroczysz wydmy i podziwiasz zachód słońca oraz kolory w nieustannej ewolucji. Po tradycyjnej kolacji z berberyjskimi rytmami spędzisz noc pod gwiazdami w namiocie nomadów na środku pustyni. Zakwaterowanie: - Prywatny luksusowy namiot (obóz pustynny Merzouga) Posiłki w cenie: - Śniadaniowy obiad Działania obejmowały: - Jazda na wielbłądzie Dzień 3: Wąwóz Todra i Boumalne Dades Obudzisz się wcześnie, aby obejrzeć wschód słońca nad wydmami Erg Chebbi (opcjonalnie), po czym udasz się do Ouarzazate przez Boumalne Dades. Będziesz miał okazję zwiedzić kasby w dolinie, palmerie i tradycyjne domy berberyjskie oraz poznać lokalną kulturę i sposób życia. Będziesz miał również okazję odwiedzić wąwozy Todra, które oferują spektakularne widoki i wspaniałe możliwości uprawiania turystyki pieszej. Po krótkiej przerwie na lunch trasa kontynuuje podróż do Warzazatu, znanego jako „Brama na pustynię”. W Ouarzazate będziesz miał okazję odwiedzić Atlas Film Studios, w którym nakręcono wiele słynnych filmów, oraz Kasbah of Taourirt. Zakwaterowanie: - Pobyt w Kasbah Posiłki w cenie: - Śniadaniowy obiad Działania obejmowały: - Odwiedź Kasbah Taourirt - Odwiedź Studio Filmowe Atlas Dodatkowe uwagi: - Opłata za wstęp do Kasbah Taourirt (2 euro za osobę) - Opłata za wstęp do Atlas Film Studio (8 euro za osobę) Dzień 4: Ouarzazate do Marrakeszu przez Kasbah Ajt Bin Haddu Warzazat do Marrakeszu to malownicza przejażdżka przez piękne góry Atlas w Maroku. Jedną z głównych atrakcji tej wycieczki jest wizyta w wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kasbah Ait Benhaddou. Jednym z obowiązkowych przystanków podczas tej podróży jest Kasbah Ait Benhaddou. Ta przypominająca fortecę wioska jest jedną z najlepiej zachowanych kasb w Maroku i była wykorzystywana jako miejsce kręcenia wielu znanych filmów i programów telewizyjnych, w tym Gladiatora i Gry o tron. Po spędzeniu trochę czasu na zwiedzaniu Kasbah i podziwianiu widoków, podróż kontynuuje się do Marrakeszu, tętniącego życiem i historycznego miasta, często określanego jako „Perła Południa”. Zakwaterowanie: - Hotel Labranda Rose Marrakesz 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Wycieczka z przewodnikiem po Kasbah Ajt Bin Haddu Dzień 5: Marrakesz Zanurz się w cudach Marrakeszu podczas całodniowej wycieczki, podczas której będziesz podziwiać wspaniałość meczetu Koutoubia i jego górującego minaretu, odkryj zabytkowe grobowce Saadytów ozdobione misternymi dekoracjami i zachwyć się wykwintnymi płytkami i ogrodami pałacu Bahia. Poczuj tętniącą życiem atmosferę tradycyjnych suków i rozkoszuj się różnorodnymi marokańskimi skarbami. Po wspaniałej przerwie na lunch odkryj ponadczasowe piękno tajemnicy Jardin, świadectwa islamskiej sztuki i architektury. Zakończ wycieczkę w ogrodach Menara, gdzie możesz odpocząć nad spokojnym stawem, spacerować po gajach oliwnych i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na góry Atlas. Zakwaterowanie: - Hotel Labranda Rose Marrakesz 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu Dodatkowe uwagi: - Opłata za wstęp do grobowca Saadytów (7 euro za osobę) - Opłata za wstęp do pałacu Bahia (7 euro za osobę) - Opłata za wstęp do tajemniczego ogrodu (8 euro za osobę) Dzień 6: Casablanca Doświadcz piękna Maroka podczas wycieczki, która zabierze Cię z tętniącego życiem Marrakeszu do nadmorskiej metropolii Casablanki. Po przybyciu do Casablanki wyruszysz na wycieczkę z przewodnikiem po mieście. Odwiedzisz kultowy meczet Hassana II, jeden z największych meczetów na świecie i arcydzieło nowoczesnej architektury islamu. Odwiedzisz także najważniejsze zabytki miasta. Wycieczka obejmie również wizytę w dzielnicy Habous, uroczej dzielnicy znanej z tradycyjnej architektury i tętniących życiem suków. Zobaczysz także Plac Narodów Zjednoczonych, Rynek Centralny i Aleję Mohammada V, najważniejszą ulicę w centrum miasta. Zakwaterowanie: - Hotel Best Western Plus Casablanca 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Wycieczka z przewodnikiem po Casablance (14h) Dodatkowe uwagi: - Opłata za wstęp do meczetu Hassana II (13 euro za osobę) Dzień 7: Rabat i Volubilis Wycieczka z Casablanki do Fezu przez Rabat i Volubilis to wyjątkowa okazja do poznania dwóch najbardziej historycznych i fascynujących miejsc Maroka. Wycieczka rozpoczyna się w stolicy Rabacie o godzinie 09:00, gdzie odwiedzisz Pałac Królewski, Wieżę Hassana i Mauzoleum Mohammeda V. Te zabytki dają wgląd w bogate dziedzictwo kulturowe miasta i jego rolę jako ośrodka politycznego i kulturalne centrum Maroka. Po zwiedzeniu Rabatu wycieczka zabierze Cię do starożytnych rzymskich ruin Volubilis, które pochodzą z III wieku pne. Volubilis jest jedną z najlepiej zachowanych rzymskich ruin w Afryce Północnej i oferuje fascynujący wgląd w historię regionu. Odwiedzający mogą zwiedzić pozostałości starożytnego miasta, w tym Świątynię Kapitolińską, Bazylikę i domy bogatych obywateli. Nocleg w Fezie Zakwaterowanie: - Hotel Royal Mirage Fes 4* (lub podobny) Posiłki w cenie: - Śniadanie Działania obejmowały: - Zwiedzanie z przewodnikiem Rabatu - Wycieczka z przewodnikiem po rzymskich ruinach Volubilis Dodatkowe uwagi: - Opłata za wstęp do Volubilis (7 euro za osobę) Dzień 8: Fez Twój ostatni dzień w Fezie, zorganizujemy transfer z lotniska zgodnie z Twoim odlotem. Koniec naszych usług. Posiłki w cenie: - Śniadanie

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ogrody Menara

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Ogrody Menara: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Ogrody Menara: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogrody Menara? Kliknij tutaj.