Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tarudant

Tarudant – nasze najbardziej polecane atrakcje

Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

1. Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

Wyrusz z Agadiru lub Taghazout wczesnym rankiem i udaj się na trasę z Agadiru do Marrakeszu. Po 3-godzinnej podróży z przystankami przekroczysz góry Atlas i dotrzesz do Marrakeszu. Na miejscu w Marrakeszu spotkasz się z miejscowym przewodnikiem i rozpoczniesz piesze zwiedzanie mediny (starego miasta w Marrakeszu). Na początek zatrzymasz się przed historycznymi murami Meczetu Księgarzy i przespacerujesz się po placu Dżami al-Fana.  Skorzystaj z możliwości zakupu biletu do pałacu Bahia. Jeśli chcesz odwiedzić pałace Bahia i Badii, opuść grupę i ustal z przewodnikiem miejsce zbiórki na lunch (niewliczony w cenę). Po zwiedzaniu z przewodnikiem będziesz mieć czas wolny, aby przejść się ulicami suku (miejscowego bazaru), negocjować ze sprzedawcami i znaleźć dobre miejsce, aby spróbować miejscowych przysmaków. Po lunchu spotkasz się ponownie z kierowcą, który zabierze Cię w podróż powrotną do Twojego hotelu w Agadirze, z planowaną godziną powrotu między 21.00 a 21.30.

Z Taghazout/Agadir: Taroudant i Tiout Day Trip & Tajine

2. Z Taghazout/Agadir: Taroudant i Tiout Day Trip & Tajine

Nasza podróż do Taroudant i oazy spokoju rozpoczyna się wczesnym odbiorem (8:30) z recepcji Twojego hotelu lub rezydencji. następnie jedź najpierw do Taroudant, który nazywa się mini Marrakesz, ponieważ wygląda jak Marrakesz dzięki otaczającym go murom obronnym. wracając do lat (lata 60.), dynastia Saadi wybrała Taroudant na stolicę, zanim przeniosła się do Marrakeszu. dziś miasto jest prawie położone wewnątrz jego murów obronnych, w przeciwieństwie do Marrakeszu. miasto słynie obecnie z lokalnego rzemiosła i dywanów i ma charakter Marrakeszu. po drodze przed przybyciem do Taroudant zatrzymamy się, aby zrobić ładne zdjęcie latających kóz (kóz wspinających się na drzewo arganowe). następnie kontynuuj naszą drogę do starej Medyny (stare miasto Taroudant). Gdy zakończymy zwiedzanie Taroudant (mały Marakesz). będziemy nadal odwiedzać bardzo przyjazną wioskę berberyjską (30 km od Taroudant). gdzie zjemy bardzo smaczny lunch i odwiedzimy oazę palm. i dlaczego nie wybrać się na przejażdżkę na osiołku wzdłuż oazy. i oczywiście nie przegapić wizyty w kasbie, gdzie w latach 50. kręcono film Ali Baba i 40 rozbójników. Powrót do hotelu planowany jest około godziny 17:00.

Z Agadiru: Jednodniowa wycieczka z lunchem do Tafraoute w Atlasie Antycznym

3. Z Agadiru: Jednodniowa wycieczka z lunchem do Tafraoute w Atlasie Antycznym

W dolinie pośród gór Antyatlas na południu Maroka znajduje się jeden z najcenniejszych skarbów kraju: zaciszna oaza Tafraoute. Będziesz musiał przejechać około 250 km od Agadiru krętymi drogami i polnymi ścieżkami, aby się tam dostać. Po przyjeździe zdasz sobie sprawę, że Tafraoute jest warte wysiłku. To trudno dostępne miasto, położone na tle niesamowicie ukształtowanych formacji skalnych, jest jednym z najbardziej relaksujących miejsc w Maroku i idealną bazą wypadową do zwiedzania regionu Antyatlas. Z bardzo małą liczbą turystów, uroczymi małymi restauracjami i spektakularnymi miejscami na przygody na świeżym powietrzu, Tafraoute jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą cieszyć się relaksującym wypoczynkiem lub kilkoma pełnymi przygód dniami wśród natury.

Prywatna wycieczka do Taroudant oissis Tiout z lunchem

4. Prywatna wycieczka do Taroudant oissis Tiout z lunchem

Odkryj zabytki prywatnego całodniowego miasta Taroudant podczas tej jednodniowej wycieczki vanem z Agadiru. Odbierz pamiątkę na targu suku, podziwiaj widoki z murów miejskich na widoki na okolicę i usiądź na autentycznym marokańskim lunchu. Ciesz się wygodną możliwością odbioru z wygodnego miejsca zakwaterowania w Agadirze. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas jazdy przez dolinę Sous w klimatyzowanej furgonetce. Zatrzymaj się po drodze, aby obserwować lokalne kozy wspinające się na drzewa arganowe. Przyjedź do starożytnego otoczonego murami miasta Taroudant, nad którym górują góry Atlas. Spaceruj po suku, aby zobaczyć rękodzieło, terakotę, srebro i galanterię skórzaną. Wejdź na mury obronne, aby podziwiać piękno okolicznych krajobrazów. Jedź do oazy, gdzie na wzgórzu znajduje się Kasbah (forteca) Tiout. Delektuj się lunchem złożonym z kuskusu, owoców i sałatki. Po obiedzie wybierz się na spacer wśród palm lub kup przejażdżkę na osiołku wokół kasby, gdzie kręcono film „Ali Baba i 40 rozbójników”. Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania w Agadirze.

Wycieczka do Agadiru do Taroudant Tiout z pysznym lunchem

5. Wycieczka do Agadiru do Taroudant Tiout z pysznym lunchem

Odkryj zabytki w Taroudant podczas tej jednodniowej wycieczki vanem z Agadiru. Odbierz pamiątkę na targu suku, podziwiaj widoki z murów miejskich na widoki na okolicę i usiądź na autentycznym marokańskim lunchu. Ciesz się wygodną możliwością odbioru z wygodnego miejsca zakwaterowania w Agadirze. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas jazdy przez dolinę Sous w klimatyzowanej furgonetce. Zatrzymaj się po drodze, aby obserwować lokalne kozy wspinające się na drzewa arganowe. Przyjedź do starożytnego otoczonego murami miasta Taroudant, nad którym górują góry Atlas. Spaceruj po suku, aby zobaczyć rękodzieło, terakotę, srebro i galanterię skórzaną. Wejdź na mury obronne, aby podziwiać piękno okolicznych krajobrazów. Jedź do oazy, gdzie na wzgórzu znajduje się Kasbah (forteca) Tiout. Delektuj się lunchem złożonym z kuskusu, owoców i sałatki. Po obiedzie wybierz się na spacer wśród palm lub kup przejażdżkę na osiołku wokół kasby, gdzie kręcono film „Ali Baba i 40 rozbójników”. Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania w Agadirze.

Z Taghazout: Wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu

6. Z Taghazout: Wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu

Odkryj miasto Marrakesz podczas całodniowej wycieczki z Taghazout i odwiedź główne atrakcje miasta oraz zabytki. Zwiedź ogrody meczetu Koutoubia i przejdź się po słynnym placu Jemaa El Fna, spróbuj swoich sił w targowaniu się na lokalnym targu i zobacz otoczoną murami medynę w Marrakeszu. Wycieczka do Marrakeszu zaczyna się dość wcześnie rano, po czym następuje 3,5 godziny jazdy autostradą, z minimum jednym postojem na skorzystanie z toalety, rozprostowanie nóg lub napicie się kawy. Po przybyciu do Marrakeszu rozpoczniesz pieszą wycieczkę z naszym przewodnikiem, aby poznać atrakcje miasta lub możesz pominąć wycieczkę z przewodnikiem i wybrać własny plan zwiedzania. Po wycieczce po Marrakeszu będziesz mieć czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta i znalezienie dobrego miejsca na spróbowanie lokalnych potraw w restauracjach na dachu z widokiem na plac Jemaa el fna. Po wolnym czasie spotkasz się ze swoim przewodnikiem i kierowcą w uzgodnionym miejscu spotkania i rozpoczniesz podróż powrotną do hotelu lub hostelu w Taghazout. Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z Agadiru to zdecydowanie obowiązkowa wycieczka, którą należy dodać do swojej listy podczas wizyty w Taghazout.

Wycieczka z lunchem do Taroudant i oazy Tiout

7. Wycieczka z lunchem do Taroudant i oazy Tiout

Nazywany „małym Marakeszem" ze względu na wielkie mury, ulicznych sprzedawców i tętniące życiem centrum Tarudant oferuje sporo perełek do odkrycia. Należą do nich mała medyna i skromne suki. Tę 1-dniową wycieczkę z hotelu lub portu w Agadirze rozpoczniesz od spaceru do majestatycznych murów obronnych i 9 arkadowych przejść. Odwiedź targ rzemiosła, znajdujący się w uliczkach miasta. Słynie on ze znakomitej, srebrnej biżuterii berberyjskiej i dywanów. Ludzie przybywają z daleka, aby wytargować te berberyjskie dywany. Otoczony Atlasem Wysokim od północy i wschodu oraz Antyatlasem od południa Tarudant leży w samym sercu żyznej doliny. Kontynuuj podróż kolejne 30 km na południowy wschód do ruin starożytnej kasby, wzniesionej na skale nad wioską Tiout i gajami palmowymi. Kasba została przekształcona w restaurację dla turystów, która zdominowała to miejsce. Na szczycie zachwyć się pięknymi widokami na Atlas Wysoki i dolinę rzeki Wadi Sus. Ciekawostką jest to, że w tym gaju palmowym nakręcono w 1954 roku film: „Alibaba i 40 rozbójników" z Fernandelem. Zobacz malownicze, XVI-wieczne miasteczka Berberów w drodze powrotnej do Agadiru.

Wycieczka do Agadiru do Taroudant oissis Tiout z lunchem

8. Wycieczka do Agadiru do Taroudant oissis Tiout z lunchem

Odkryj zabytki w Taroudant podczas tej jednodniowej wycieczki vanem z Agadiru. Odbierz pamiątkę na targu suku, podziwiaj widoki z murów miejskich na widoki na okolicę i usiądź na autentycznym marokańskim lunchu. Ciesz się wygodną możliwością odbioru z wygodnego miejsca zakwaterowania w Agadirze. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas jazdy przez dolinę Sous w klimatyzowanej furgonetce. Zatrzymaj się po drodze, aby obserwować lokalne kozy wspinające się na drzewa arganowe. Przyjedź do starożytnego otoczonego murami miasta Taroudant, nad którym górują góry Atlas. Spaceruj po suku, aby zobaczyć rękodzieło, terakotę, srebro i galanterię skórzaną. Wejdź na mury obronne, aby podziwiać piękno okolicznych krajobrazów. Jedź do oazy, gdzie na wzgórzu znajduje się Kasbah (forteca) Tiout. Delektuj się lunchem złożonym z kuskusu, owoców i sałatek. Po obiedzie wybierz się na spacer wśród palm lub kup przejażdżkę na osiołku wokół kasby, gdzie kręcono film „Ali Baba i 40 rozbójników”. Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania w Agadirze.

Wycieczka do Agadiru do Taroudant oissis Tiout z lunchem

9. Wycieczka do Agadiru do Taroudant oissis Tiout z lunchem

Odkryj zabytki w Taroudant podczas tej jednodniowej wycieczki vanem z Agadiru. Odbierz pamiątkę na targu suku, podziwiaj widoki z murów miejskich na widoki na okolicę i usiądź na autentycznym marokańskim lunchu. Ciesz się wygodną możliwością odbioru z wygodnego miejsca zakwaterowania w Agadirze. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas jazdy przez dolinę Sous w klimatyzowanej furgonetce. Zatrzymaj się po drodze, aby obserwować lokalne kozy wspinające się na drzewa arganowe. Przyjedź do starożytnego otoczonego murami miasta Taroudant, nad którym górują góry Atlas. Spaceruj po suku, aby zobaczyć rękodzieło, terakotę, srebro i galanterię skórzaną. Wejdź na mury obronne, aby podziwiać piękno okolicznych krajobrazów. Jedź do oazy, gdzie na wzgórzu znajduje się Kasbah (forteca) Tiout. Delektuj się lunchem złożonym z kuskusu, owoców i sałatki. Po obiedzie wybierz się na spacer wśród palm lub kup przejażdżkę na osiołku wokół kasby, gdzie kręcono film „Ali Baba i 40 rozbójników”. Wieczorem powrót do miejsca zakwaterowania w Agadirze.

Agadir lub Taghazout: Jednodniowa wycieczka do Ouarzazat i Ait Ben Haddou

10. Agadir lub Taghazout: Jednodniowa wycieczka do Ouarzazat i Ait Ben Haddou

Wycieczka wyrusza z Agadiru lub Taghazout wcześnie rano i jedzie w kierunku Warzazat przejeżdżając przez miasto Taliouine, Afrykańskie centrum szafranu, najdroższej przyprawy świata. Przejedź przez miasto Taznakht, znane z żywych berberyjskich dywanów, zanim dotrzesz do Ait Ben Haddou. Ait Ben Haddou, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to tradycyjne siedlisko sprzed Sahary, składające się z glinianych budynków otoczonych wysokimi murami. Spędź trochę wolnego czasu na zwiedzaniu Kasbah i targuj się o okazje na tętniącym życiem suku, pełnym miejscowych kupujących i handlujących rękodziełem. Zjedz tradycyjny lunch w wiosce Ait Ben Haddou , a następnie udaj się do centrum miasta, aby odwiedzić słynne Atlas Film Studios, w którym znajduje się szereg rozkładających się planów filmowych, które kontrastują z surowym pustynnym środowiskiem. Na koniec udaj się do Kasby Taourirt, fascynującego labiryntu historii zbudowanego w XIX wieku. Zagub się w niezliczonych pokojach, krętych przejściach i stromych schodach w tym imponującym budynku. Podziwiaj pokoje Kasbah o wyjątkowych kształtach, ozdobione kolorowymi mozaikami i malowanymi sztukateriami. W drodze powrotnej do Agadiru uważaj na kozy wspinające się na drzewa arganowe rosnące wzdłuż ulic. Jeśli masz czas, zatrzymaj się, by przyjrzeć się z bliska.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 49
Sortuj wg::

Tarudant: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tarudant? Kliknij tutaj.

Tarudant: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(45 recenzji)

przewodnik na miejscu bardzo przyjazny i profesjonalny, z drugiej strony w autobusie tylko wyjaśnienia w języku angielskim, ale cóż, podejrzewaliśmy to. Po prostu wskazałem, że muszą zarezerwować w tym samym czasie wizyty w Pałacu Bahia i Pałacu Badii na miejscu, ponieważ są na miejscu w Marakeszu niemożliwe, zbyt skomplikowane, ale ogólnie dobry stosunek jakości do ceny

Czułem się bezpiecznie i dobrze! Nasz przewodnik Akram był bardzo dobry! Świetne z dużą ilością informacji i historii! Medina była wspaniałym przeżyciem. Jedyną okropną rzeczą było oglądanie okropnej hodowli zwierząt z małpami i wężami itp.

Naprawdę mieliśmy zabawną rodzinną wycieczkę do Marakeszu. Przewodnik był bardzo kompetentny i dał nam świetny wgląd w ramy czasowe, jakie mieliśmy. Zdecydowanie polecam.

Przewodnik turystyczny Akram jest genialny. Wszystko dokładnie i rzetelnie wyjaśnia. Wycieczka była niesamowita, wszystko w niej było w porządku!

W medynie wszystko było brutalne, wszystko w Marrakeszu. Pomyśleliśmy, że powinniśmy odwiedzić pałac Bahia z przewodnikiem.