Atrakcje i wycieczki
Merzouga

Merzouga: najczęściej polecane atrakcje

Z Marrakeszu: Merzouga 3-dniowe pustynne safari z jedzeniem

Z Marrakeszu: Merzouga 3-dniowe pustynne safari z jedzeniem

Odkryj skraj Sahary podczas trzydniowej, budżetowej wycieczki z Marakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy Doliny Dades i Kasby w Ouarzazate. Przejedź na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi i śpij w pustynnym obozie pod gwiazdami. Dzień 1: Marrakesz – Ait Ben Haddou – Dades Rozpocznij swoją podróż od przejścia przez góry Atlasu Wysokiego, mijając kolejne wioski berberyjskie, aż do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i została wykorzystana jako plan zdjęciowy do kilku słynnych hollywoodzkich epopei i sesji zdjęciowych do magazynów. Po wolnym czasie zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj podróż przez Warzazate, znaną jako Brama Sahary. Jedź dalej do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą przejażdżkę wzdłuż doliny Dades, gdzie możesz zjeść kolację i odpocząć na noc w Kasbah Amazigh lub Hotel Chems. Dzień 2: Dades – Wąwóz Todgha – Merzouga Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i kontynuuj podróż do Merzougi, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Przeżyj wydmy Erg Chebbi na wielbłądzie i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do pustynnego obozu przed zapadnięciem zmroku i zjedz autentyczną marokańską kolację pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Ouarzazate – Marrakesz Po wczesnej pobudce, aby przed śniadaniem obejrzeć wschód słońca (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię w celu transferu z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Wysiądź w pierwotnym miejscu odlotu lub na Djemaa El Fna około 20:00. Możesz także zarezerwować nocleg w obozie Beduinów, na przykład luksusowy obóz na pustyni z luksusowym prywatnym namiotem z łazienką z prysznicem, łazienką i pięciogwiazdkowymi udogodnieniami. Podwyższenia klasy należy rezerwować na osobę.

Z Marrakeszu 3-dniowa wycieczka na pustynię Sahara do Merzougi

Z Marrakeszu 3-dniowa wycieczka na pustynię Sahara do Merzougi

Śpij pod gwiazdami w obozie berberyjskim na pustyni w ramach tej niezapomnianej wycieczki po wydmach z Marrakeszu. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Dolinę Róż i oazę Tinghir. Zatrzymaj się w tradycyjnych wioskach berberyjskich wokół wąwozu Todra, a później wybierz się na wyprawę na wielbłądzie przez najwyższe w Maroko wydmy Irk asz-Szabbi. Dzień 1.: Marrakesz – TinghirTwoja 3-dniowa wycieczka grupowa z Marrakeszu do Merzougi rozpoczyna się wcześnie rano. Udaj się do Ajt Bin Haddu przez przełęcz Tizi n'Tichka i góry Atlasu Wysokiego. Po drodze przewidzianych jest wiele przystanków. Odwiedź kazbę Ajt Bin Haddu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która została wykorzystana jako tło w wielu hollywoodzkich hitach. Kontynuuj podróż, aby przed lunchem dotrzeć do Warzazat i kazby Taurirt. Po południu udaj się do Tinghiru przez Dolinę Róż, a później zatrzymaj się na noc w hotelu w Tinghirze. Zjedz kolację i udaj się na nocny spoczynek. Dzień 2.: Tinghir – MerzougaPo śniadaniu w Twoim hotelu w Tinghirze, rozpocznij podróż od przejażdżki drogą 1001 kazb do Oazy w Tinghirze, gdzie skręcisz na niewielką drogę wzdłuż rzeki do wąwozu Todra. Po przerwie na podziwianie ogromu klifów i lunch w lokalnej kafejce (we własnym zakresie), kontynuuj podróż, aby wczesnym popołudniem dotrzeć do Arfudu, słynącego z targu daktyli oraz tego, że z tego miejsca wyruszały starożytne karawany handlowe, przekraczające Saharę w drodze do Timbuktu. Jedź dalej do Merzougi, podziwiając po drodze skaliste, pustynne krajobrazy. Po przybyciu na granicę wydm Irk asz-Szabbi spotkasz się ze swoją karawaną. Przemierzaj niesamowite wydmy na grzbiecie wielbłąda, przyglądając się, jak zmieniają one kolor w promieniach zachodzącego słońca. Tuż przed zapadnięciem zmroku dotrzesz do obozu na Saharze, położonego w sercu bezkresnej pustyni. Podziwiaj wydmy i otaczające Cię krajobrazy, a później przygotuj się na marokańską kolację pod gołym niebem, tuż obok płonącego radośnie ogniska. Po kolacji posłuchaj berberyjskiej muzyki w wykonaniu gospodarzy grających na bębnach. Dzień 3.: Merzouga – MarrakeszPo wczesnym śniadaniu i powrocie do głównej drogi na grzbiecie wielbłąda, spotkaj się z kierowcą i udaj się w drogę powrotną do Marrakeszu. Po drodze zjedz lunch, mijając Dolinę Róż, i kontynuuj podróż przez góry Atlasu Wysokiego do Marrakeszu. Zakończ swoją pustynną przygodę w Marrakeszu około 20.00.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka do Merzougi i na Saharę

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka do Merzougi i na Saharę

Wyrusz na niezapomnianą 3-dniową pustynną wycieczkę z Marrakeszu do Merzougi. Podziwiaj wschód i zachód słońca na pustyni, odkryj kultową Kasbah Ait Ben Haddou, odkryj góry Atlasu Wysokiego i nie tylko. Wybierz między prywatną lub wspólną wycieczką ze standardowym lub luksusowym kempingiem. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu lub riadu w Marrakeszu. Następnie jedź w kierunku oszałamiających gór Atlas, podziwiając malownicze krajobrazy. Odwiedź Kasbah Ait Ben Haddou, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który był miejscem kręcenia wielu hollywoodzkich filmów, i zwiedź miasto Ouarzazate. Spędź noc w hotelu w Kelaat Mgouna - Boumaln Dades. Drugiego dnia doświadcz zapierających dech w piersiach wąwozów Todra i zanurz się w magicznej pustyni Sahara. Spróbuj sandboardingu (jeśli jest dostępny), ciesz się przejażdżką na wielbłądzie, aby zobaczyć hipnotyzujący zachód słońca i spędź noc w tradycyjnym berberyjskim obozie pustynnym w Erg Chebbi. Ostatniego dnia podziwiaj piękny pustynny wschód słońca podczas przejażdżki na wielbłądzie, a następnie wróć do Marrakeszu i odstaw do hotelu lub riadu.

Z Marrakeszu: Niezapomniana 3-dniowa wycieczka na pustynię do Fes

Z Marrakeszu: Niezapomniana 3-dniowa wycieczka na pustynię do Fes

Wybierz się w urzekającą 3-dniową podróż przez różnorodne krajobrazy z Marrakeszu do Fezu. Odkryj góry Atlasu Wysokiego, pustynię Sahara i tętniące życiem miasta po drodze. Pierwszego dnia wyrusz z Marrakeszu na malowniczą przejażdżkę przez góry Atlasu Wysokiego. Wjedź na Tizi n'Tichka, najwyższą przełęcz w Maroku, skąd roztaczają się panoramiczne widoki na okoliczne doliny i szczyty. Zatrzymaj się w Ait Benhaddou, obiekcie z listy UNESCO słynącym z imponujących kasb i będącym tłem dla wielu znanych filmów. Kontynuując naszą podróż, przejdź przez Dolinę Róż, znaną z pachnących kwiatów. Dotrzyj do oszałamiającego miasta Tinghir, gdzie spędzisz noc w lokalnym hotelu. Drugiego dnia wybierz się na rozległą pustynię Sahara. Przejedź przez urzekający wąwóz Todra z wysokimi klifami i płynącą rzeką, zanim dotrzesz na skraj pustyni. Ciesz się przejażdżką na wielbłądzie, trekkingiem przez złote wydmy i doświadczaniem magicznego spokoju Sahary. Gdy zapadnie noc, dotrzesz do tradycyjnego pustynnego obozu, gdzie usiądziesz do kolacji pod rozgwieżdżonym niebem. Twój ostatni dzień zabierze Cię do Erfoud, miasta słynącego z unikalnych skamieniałości. Następnie przejedziesz przez lasy cedrowe, w których żyją psotne makaki berberyjskie, i przemierzysz malownicze góry Atlasu Średniego. Zakończ wycieczkę po dotarciu do Fes, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu.

Z Marrakeszu: 3-dniowa pustynna wycieczka do Fes

Z Marrakeszu: 3-dniowa pustynna wycieczka do Fes

Odkryj Fez i Marrakesz, cesarskie miasta Maroka, podczas 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem. Dzień 1: Marrakesz — Ait Ben Haddou — Dades (pierwsza noc w Kasbah Amazigh) Rozpocznij swoją wycieczkę od wczesnego odbioru. Spotkaj się ze swoim kierowcą w hotelu lub riadzie rano przed przekroczeniem gór Atlasu Wysokiego w kierunku Kasbah Ait Ben Haddou. Po spacerze z przewodnikiem po wiosce zjedz spokojny lunch w Ait-Ben-Haddou. Wczesnym popołudniem udaj się na północny wschód do Boumalne Dades przez Ouarzazate. Wybierz się na przejażdżkę wzdłuż rzeki Dades z cudownym zachodem słońca w tle. Dotrzyj do Doliny Dades i zatrzymaj się, by podziwiać niesamowitą scenerię. Następnie udaj się do hotelu, w którym zjesz obiad i odpoczniesz na noc w Kasbah Amazigh. Dzień 2: Dades — Merzouga Rozpocznij dzień od śniadania w hotelu. Wyrusz w podróż drogą 1001 Kasbah do Tinghir, oazy, w której będziesz miał okazję cieszyć się godzinnym spacerem brzegiem rzeki aż do Wąwozów Todgha. Tutaj zyskaj trochę wolnego czasu, aby cieszyć się scenerią przed lunchem. Wczesnym popołudniem udaj się na spacer do Merzougi, gdzie czeka karawana wielbłądów. Stamtąd przejedź na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi, podziwiając hipnotyzujący zachód słońca. Przed zmrokiem dotrzyj do obozu na Saharze położonego między wydmami, gdzie zjesz marokańską kolację pod gwiazdami, zabawiając lokalnych nomadów grających na bębnach przy ognisku. Po ognisku zrelaksuj się w namiocie standardowym lub luksusowym, w zależności od tego, który wybierzesz. Standardowe namioty to podstawowe zakwaterowanie, a prywatny namiot jest oferowany w zależności od dostępności. Toalety znajdują się na zewnątrz, z możliwością odświeżenia się we wspólnym pokoju. Jeśli wybierzesz luksusowy namiot, znajduje się on w bardziej odizolowanej i malowniczej okolicy, zapewniając dodatkowy komfort i gwarantowany prywatny namiot ze spłukiwanymi zachodnimi toaletami, gorącymi prysznicami oraz obfitą kolacją i śniadaniem. Dzień 3: Merzouga — Fes  Obudź się przez pustynnych gospodarzy, jeśli chcesz obejrzeć wschód słońca. Po śniadaniu przejazd wzdłuż rzeki Ziz z jej niesamowitą oazą otoczoną palmami i ufortyfikowanymi ksours (zamkami) aż do Midelt, małego miasteczka pośrodku gór Atlas, gdzie zatrzymasz się na lunch dzień. Po południu kontynuuj przeprawę przez Atlas Średni w kierunku Fezu. Zwróć uwagę na dramatyczną zmianę w krajobrazie: ośnieżone góry, lasy cedrowe i bogata roślinność, pełne 180 od suchych i skalistych krajobrazów pozostałej części trasy. Wycieczkę z Marrakeszu na pustynię w Fezie zakończ wczesnym wieczorem, gdy kierowca zabierze Cię do riadu lub hotelu w Fezie.

Z Fezu: 2-dniowa wycieczka na Saharę z pobytem w obozie Merzouga

Z Fezu: 2-dniowa wycieczka na Saharę z pobytem w obozie Merzouga

Dzień 1: Fez – Ifrane – Midelt – Dolina Ziz – Merzouga Dziś na pustyni Fez wycieczki 2 dni. Odbiór o 07:30 z hotelu/riadu. Podróż z Fezu na pustynię Merzouga. Ale; to nie jest zwykły napęd. Po drodze zatrzymamy się w wielu przyjemnych miejscach. Najpierw zatrzymaj się w Ifrane, kamienicy w stylu alpejskim, w której znajdują się stoki narciarskie. Po drugie, w górach Atlasu Środkowego w Maroku znajdują się lasy cedrowe, w których można obserwować i karmić małpę berberyjską. Następnie przejazd do popularnego przystanku Midelt. (przerwa na lunch) Następnie przejazd przez bujną, zieloną dolinę Ziz i ostatni przystanek w Erfoud. Po przybyciu do Merzougi transfer do hotelu w celu przechowania bagażu. Wielbłądy będą na Ciebie czekać podczas trekkingu na wielbłądach (około 45 minut), aby cieszyć się zachodem słońca na wielbłądach do namiotów nomadów, gdzie zjesz kolację pod rozgwieżdżonym niebem z pokazem folkloru berberyjskiego (nocny obóz na pustyni). Dzień 2: Merzouga – Powrót do Fezu Wstań wcześnie, aby zdążyć na wschód słońca w Erg Chebbi i pyszne śniadanie. Następnie przygotuj się do opuszczenia kempingu do docelowego Fezu z kilkoma przystankami po drodze. (Przerwa na lunch – we własnym zakresie). Oddać. (Twój hotel/riad Fez).

Z Marrakeszu 3-dniowa, 2-dniowa wycieczka na pustynię do Wydm Merzouga

Z Marrakeszu 3-dniowa, 2-dniowa wycieczka na pustynię do Wydm Merzouga

Odkryj pustynię Morrocco podczas 3-dniowej wycieczki z Marrakeszu. Zobacz historyczną kasbę Ait Benhaddou, wybierz się na wielbłądzią wędrówkę przez wydmy i zobacz wschód słońca z pustyni. Dzień 1: Marrakesz - Tizi n'Tichka - Ait Ben haddou - Ouarzazate - Dolina Róż Twoja 3-dniowa pustynna wycieczka z Marrakeszu do wydm Merzouga rozpoczyna się wcześnie rano od odbioru z hotelu w Marrakeszu lub najbliższego punktu spotkania. Jedź na wschód obok uroczych wiosek, aby dotrzeć do gór Atlasu Wysokiego. Przejeżdżając przez góry, od czasu do czasu zatrzymuj się na malownicze zdjęcia, rozprostuj nogi i wypij szybką filiżankę kawy. Po przejechaniu przez słynną przełęcz Tizi Ntichka zatrzymaj się w berberyjskiej ufortyfikowanej wiosce Ait Benhaddou Kasbah. Zobacz miejsca, w których kręcono Gladiatora, Lawrence'a z Arabii i Królestwo Niebieskie, spędzając około 2,5 godziny na zwiedzaniu tego słynnego zabytku UNESCO z lokalnym przewodnikiem (opłaty za przewodnika nie są wliczone w cenę). Ciesz się pysznym lunchem przed kontynuowaniem podróży do Tinghir, przejeżdżając obok Ouarzazate, oazy Skoura, Klaa Mgouna i Dades. Dotrzyj do hotelu późnym popołudniem. Zrelaksuj się przy kolacji w Rose Valley przed udaniem się na spoczynek. Dzień 2: Tenghir - wąwozy Todra - Tinjdad - Erfoud - wydmy Merzouga Po śniadaniu wyrusz na pustynię Erg Chebbi Sahara w Merzouga. Przejedź przez wiele berberyjskich wiosek rozsianych po drodze, w tym Todra Gorges, Tenghir, Tinjdad, Jorf i Erfoud. Po relaksie w Merzouga, spakuj małą torbę na noc, aby zabrać ją na wędrówkę na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi. Przyjedź do tradycyjnego obozu berberyjskiego, zostaw wielbłądy i idź na najwyższe wydmy, aby obejrzeć zachód słońca. Spędź noc w namiotach berberyjskich nomadów pod gwiazdami, słuchając muzyki bębnów na środku Sahary. Dzień 3: Wędrówka na wielbłądzie - wschód słońca - Tinghir - Dolina Róż - Góry Atlas - Marrakesz Wstań wcześnie, aby zobaczyć wspaniały wschód słońca nad pustynią. Ciesz się śniadaniem, zanim wskoczysz z powrotem na wielbłąda. Po dotarciu do Merzouga rozpocznij jazdę powrotną do Marrakeszu. Około południa zatrzymaj się w Kalaat M'Gouna (Dolina Róż) na lunch i zasłużony odpoczynek. Kontynuuj podróż do Marrakeszu przez Ouarzazate i dotrzyj do hotelu wieczorem.

Z Fezu: 2-dniowa wycieczka po pustyni z powrotem do Fezu lub Marrakeszu

Z Fezu: 2-dniowa wycieczka po pustyni z powrotem do Fezu lub Marrakeszu

Doświadcz życia na Saharze podczas wycieczki w małej grupie na wydmy Erg Chebbi. Przejedź się na wielbłądzie po piaskach i po drodze obserwuj zachód słońca. Przejedź przez kręte drogi Atlasu Średniego i nie tylko. Dzień 1: Fes - Ifrane - Midelt - Merzouga Wyjedź z Fes i przejedź przez zimowy ośrodek narciarski Ifrane, zbudowany przez Francuzów w latach 30. XX wieku, aby przypominał szwajcarską wioskę. Kontynuuj przez las cedrowy Azrou i poszukaj mieszkających tam małp, zanim przejedziesz przez Góry Atlasu Średniego. Utoruj sobie drogę przez piękne lasy, górskie źródła, postrzępione skały i berberyjskie wioski, zanim zejdziesz na Saharę. Zatrzymaj się na lunch w połowie drogi w mieście Midelt, które słynie ze skamielin i skał. Następnie jedź dalej w kierunku Merzougi, podziwiając po drodze panoramiczne widoki ogromnej oazy palm w Ziz. Po przybyciu do Rissani przejazd pojazdem z napędem na cztery koła na pustynię, docierając po południu do Merzougi. Tutaj Twój przewodnik będzie czekał z wielbłądami, które zabiorą Cię przez wydmy do Erg Chebbi. Obejrzyj zachód słońca z grzbietu wielbłąda podczas godzinnej wędrówki do obozu Berberów. Po przybyciu do schroniska na pustyni twoje wielbłądy zostaną uwiązane, gdy otrzymasz powitalną herbatę miętową. Zjedz kolację i zrelaksuj się, patrząc na gwiazdy na niebie. Zatrzymaj się na noc we wspólnym, prywatnym standardzie lub prywatnym luksusowym namiocie. Dzień 2: Merzouga – Tafilalte – Fez Obudź się wcześnie i przejdź przez wydmy, aby obejrzeć wschód słońca tuż za algierską granicą, około 50 kilometrów od Merzougi. Weź prysznic i zjedz śniadanie przed powrotem do Fezu oraz skorzystaj z wygodnych przystanków podczas około 7-godzinnej podróży.

Marrakesz: 3-dniowa pustynna wycieczka do Merzouga z zakwaterowaniem

Marrakesz: 3-dniowa pustynna wycieczka do Merzouga z zakwaterowaniem

Odkryj skraj pustyni Sahara podczas trzydniowej niedrogiej wycieczki z Marrakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy doliny Dades i Kasbah w Ouarzazate. Przejażdżka na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi i nocleg w pustynnym obozie pod gwiazdami. Dzień 1: Marrakesz - Ait Ben Haddou - Dades: Rozpocznij swoją podróż od przekroczenia gór Atlasu Wysokiego obok jednej berberyjskiej wioski za drugą do miejsca światowego dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i była używana jako plan filmowy dla niektórych słynnych hollywoodzkich epopei i sesji zdjęciowych dla magazynów. Po czasie wolnym zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj jazdę przez Ouarzazate, znaną jako Brama Sahary. Kontynuuj podróż do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą jazdę wzdłuż doliny Dades, gdzie możesz zjeść kolację i odpocząć na noc w Kasbah Amazigh lub Hotel Bougafer. Dzień 2: Dades - wąwozy Todgha - Merzouga: Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i kontynuuj podróż do Merzouga, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Poznaj wydmy Erg Chebbi na grzbiecie wielbłąda i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do pustynnego obozu przed zmrokiem i ciesz się autentyczną marokańską kolacją pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą Ci, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Ouarzazate - Marrakesz: Po wczesnej pobudce, aby obejrzeć wschód słońca przed śniadaniem (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię na transfer z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Zostaniesz wysadzony w pierwotnym punkcie odlotu lub Djemaa El Fna około 8:00 PM. Możesz także zarezerwować ulepszenia na noc w obozie Beduinów, takie jak luksusowy obóz pustynny z luksusowym prywatnym namiotem z łazienką z prysznicem, łazienką i 5-gwiazdkowymi udogodnieniami. Te ulepszenia muszą być zarezerwowane na osobę.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka na pustynię Merzouga z pobytem w obozie

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka na pustynię Merzouga z pobytem w obozie

Dzień 1: Marrakesz - kasba Ait Benhaddou - Ouarzazate - Dolina Róż - wąwozy Dades Po odbiorze przejedź wzdłuż przełęczy przez doliny i pustynie, podziwiając widoki na góry Atlas. Przejedź przez Tizi n'Tichka, przełęcz na wysokości 2260 metrów. Jest to najwyższa przełęcz w Afryce Północnej, słynąca z zapierających dech w piersiach widoków. W połowie podróży odwiedź słynną Kasbah Ait Ben Haddou z lokalnym przewodnikiem. Poznaj to ufortyfikowane miasto, które zostało wpisane na listę obiektów z listy UNESCO, a następnie zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji z widokiem na kasbę (koszt nie jest wliczony w cenę). Kontynuuj podróż w kierunku Ouarzazate, znanego jako brama pustyni. Zatrzymaj się w kinie na krótką wizytę (opcjonalnie), a następnie jedź w kierunku serca miasta, aby odkryć kolejny ukryty klejnot, Kasbah Taourirte, kolejny obiekt z listy UNESCO. Później udaj się do ostatniego celu tego dnia: wąwozów Dades. Po drodze zatrzymaj się w dolinie róż na krótką wizytę w lokalnej spółdzielni produkującej wodę różaną i jej produkty. Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do wąwozów Dades, gdzie spędzimy noc w lokalnym hotelu lub Riad Dzień 2: Dolina Dades - wąwozy Todra - Merzouga - przejażdżka na wielbłądzie Po śniadaniu w hotelu udaj się w kierunku wąwozów Todra, ulubionego miejsca wspinaczy skałkowych. Po wizycie w wąwozach i palmowej oazie Todra, podążaj starożytnymi karawanowymi szlakami handlowymi na Saharę, przechodząc przez szereg ufortyfikowanych wiosek o architekturze przedsaharyjskiej. Przyjedź do Erfoud, suchego, czerwonego miasta zbudowanego na pustyni przez Francuzów jako centralne miasto administracyjne. Jest ono znane z bogatych skamieniałości z czarnego marmuru. Po Erfoud udaj się na wydmy Merzouga. Po przyjeździe zostaniesz powitany miętową herbatą. W obozie Berberów przejażdżka na wielbłądzie przez złote wydmy Erg Chebbi, a następnie oglądanie zachodu słońca. Po kolacji zbierz się wokół ogniska i ciesz się pustynną nocą, czasem przy akompaniamencie tradycyjnych bębnów berberyjskich. Dzień 3: Merzouga - Atlas Wysoki - Marrakesz lub Fez Obudź się wcześnie, aby podziwiać wschód słońca z Wielkiej Wydmy na Saharze. Wróć do obozu na śniadanie, a następnie przejażdżkę na wielbłądach dromaderach, najwyższych z trzech gatunków wielbłądów, lub podróż samochodem z napędem na 4 koła, aby spotkać się z kierowcą i rozpocząć podróż powrotną do Marrakeszu lub Fezu (w zależności od wybranej opcji). W drodze powrotnej do Marrakeszu lub Fezu zatrzymasz się na lunch i przerwy (lunch jest opcjonalny i nie jest wliczony w cenę).

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 580
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Merzouga

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Merzouga?

Najlepsze atrakcje to:

Merzouga: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Merzouga

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Merzouga to:

Merzouga – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Merzouga: Najciekawsze atrakcje

Merzouga: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Merzouga: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Merzouga? Kliknij tutaj.

Merzouga: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(5884 recenzji)

Będzie to jedno z najlepszych doświadczeń, jakie będziesz mieć w swoim życiu. Zdecydowanie dołącz do mnie, bardzo mi się podobało. Mała rada dla dołączających do wycieczki: pierwszego dnia nie potrzebujesz przewodnika po Ait Benhaddou, spotkaj się z kierowcą, dowiedz się, gdzie zjeść lunch i swobodnie spaceruj. Drugi dzień był znacznie lepszy, po prostu trzymaj się harmonogramu wycieczki.

Niesamowite, Mohammed był pełen energii i świetnie się bawiliśmy. Hotel pierwszej nocy był piękny i miał basen, chociaż zwiedzanie jest różne, musisz to zrobić, gdy jesteś w Maroku. Noc na pustyni wrzała, ale czego można było się spodziewać po przybyciu w czerwcu. Musisz to zrobić

Akcja jest bardzo dobrze zorganizowana! Restauracje są bardzo dobre, wycieczki są dobrze przedstawione. Wzięliśmy luksusowe namioty i polecamy po przejażdżce na wielbłądzie! Bardzo dobry pobyt.

Nasz kierowca Mazouzi Youssef był bardzo miły, troskliwy i świetny… oboje bardzo miło spędziliśmy czas. Fantastyczna obsługa i polecam

Miłe doświadczenie, długa podróż, ale warto odwiedzić prawdziwą afrykańską pustynię