Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Dżamaa al-Fina

Dżamaa al-Fina – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Marrakeszu: Merzouga 3-dniowe pustynne safari z jedzeniem

1. Z Marrakeszu: Merzouga 3-dniowe pustynne safari z jedzeniem

Odkryj skraj Sahary podczas trzydniowej, budżetowej wycieczki z Marakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy Doliny Dades i Kasby w Ouarzazate. Przejedź na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi i śpij w pustynnym obozie pod gwiazdami. Dzień 1: Marrakesz – Ait Ben Haddou – Dades Rozpocznij swoją podróż od przejścia przez góry Atlasu Wysokiego, mijając kolejne wioski berberyjskie, aż do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i została wykorzystana jako plan zdjęciowy do kilku słynnych hollywoodzkich epopei i sesji zdjęciowych do magazynów. Po wolnym czasie zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj podróż przez Warzazate, znaną jako Brama Sahary. Jedź dalej do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą przejażdżkę wzdłuż doliny Dades, gdzie możesz zjeść kolację i odpocząć na noc w Kasbah Amazigh lub Hotel Chems. Dzień 2: Dades – Wąwóz Todgha – Merzouga Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i kontynuuj podróż do Merzougi, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Przeżyj wydmy Erg Chebbi na wielbłądzie i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do pustynnego obozu przed zapadnięciem zmroku i zjedz autentyczną marokańską kolację pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Ouarzazate – Marrakesz Po wczesnej pobudce, aby przed śniadaniem obejrzeć wschód słońca (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię w celu transferu z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Wysiądź w pierwotnym miejscu odlotu lub na Djemaa El Fna około 20:00. Możesz także zarezerwować nocleg w obozie Beduinów, na przykład luksusowy obóz na pustyni z luksusowym prywatnym namiotem z łazienką z prysznicem, łazienką i pięciogwiazdkowymi udogodnieniami. Podwyższenia klasy należy rezerwować na osobę.

Marrakesz: Wycieczka prywatna lub grupowa z historią i kulturą

2. Marrakesz: Wycieczka prywatna lub grupowa z historią i kulturą

Skorzystaj z prywatnej lub grupowej wycieczki z przewodnikiem po tętniącym życiem Marrakeszu. Podziwiaj niektóre z jego głównych zabytków, w tym plac Jemaa el-Fnaa, meczet Koutobia, grobowce Saadytów i pałac Bahia. Spotkaj się z przewodnikiem przed Café de France, kultowym punktem orientacyjnym na tętniącym życiem placu Jemaa el-Fnaa w Marrakeszu. Najpierw odkryj majestat i tętniącą życiem medynę Marrakeszu. Następnie podziwiaj meczet Koutobia i jego masywny minaret, największy w mieście. Poznaj oszałamiającą architekturę i fascynującą historię tego najważniejszego punktu każdej wizyty w Marrakeszu. Odkryj grobowce Saadytów, zapieczętowane przez wieki, aż do ich ponownego odkrycia w 1917 roku. Podziwiaj ozdobne rzeźby w stylu hispano-mauretańskim, które otaczają krypty XVI-wiecznej rodziny królewskiej. Następnie udaj się do równie ozdobnego Pałacu Bahia, XIX-wiecznego królewskiego mieszkania, które miało być najwspanialszym pałacem swoich czasów. Zobacz misternie malowane sufity, wypielęgnowane ogrody pełne drzew owocowych i wyszukane wzory sztukaterii zdobiące niemal każdą powierzchnię budynku. Aby zakończyć wycieczkę, przespaceruj się po tętniących życiem sukach z szeroką gamą lokalnych rzemieślników i rzemieślników. Twój przewodnik udzieli Ci wskazówek na temat najlepszych straganów. Zakończ wycieczkę na placu Jemaa el-Fnaa, gdzie mieszkańcy spotykają się codziennie, aby cieszyć się gawędziarzami, muzykami i wykonawcami.

Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

3. Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

Wyrusz z Agadiru lub Taghazout wczesnym rankiem i udaj się na trasę z Agadiru do Marrakeszu. Po 3-godzinnej podróży z przystankami przekroczysz góry Atlas i dotrzesz do Marrakeszu. Na miejscu w Marrakeszu spotkasz się z miejscowym przewodnikiem i rozpoczniesz piesze zwiedzanie mediny (starego miasta w Marrakeszu). Na początek zatrzymasz się przed historycznymi murami Meczetu Księgarzy i przespacerujesz się po placu Dżami al-Fana.  Skorzystaj z możliwości zakupu biletu do pałacu Bahia. Jeśli chcesz odwiedzić pałace Bahia i Badii, opuść grupę i ustal z przewodnikiem miejsce zbiórki na lunch (niewliczony w cenę). Po zwiedzaniu z przewodnikiem będziesz mieć czas wolny, aby przejść się ulicami suku (miejscowego bazaru), negocjować ze sprzedawcami i znaleźć dobre miejsce, aby spróbować miejscowych przysmaków. Po lunchu spotkasz się ponownie z kierowcą, który zabierze Cię w podróż powrotną do Twojego hotelu w Agadirze, z planowaną godziną powrotu między 21.00 a 21.30.

3-godzinna wycieczka po zabytkach i sukach Marrakeszu

4. 3-godzinna wycieczka po zabytkach i sukach Marrakeszu

Weź udział w kompleksowej wycieczce po Marrakeszu. Zwiedź średniowieczne uliczki, suki i medynę marokańskiego „czerwonego miasta" z pałacami i pomnikami. Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu lub riadu, zwiedź najstarsze miasto imperium. Zobacz Meczet Księgarzy – jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w zachodnim świecie muzułmańskim. Zachwyć się 67-metrowym minaretem i mistrzowską architekturą, która przypomina Giraldę w Sewilli. Udaj się następnie do spokojnego pomieszczenia w kasbie, aby zobaczyć grobowce Saadytów, datowane na XVI wiek – czasy Ahmada al-Mansura. Zachwyć się kolorowymi kafelkami, napisami arabskimi oraz skomplikowanymi rzeźbieniami, które pozostawały w ukryciu do 1917 roku. Następnie spędź godzinę w XIX-wiecznym pałacu Bahia, zbudowanym w ciągu 7 lat przez 1000 rzemieślników z Fez. Miał to być największy przykład marokańskiej i islamskiej architektury na świecie, z zagmatwanym układem ukrytych apartamentów otwartych na dziedzińce wewnętrzne, umieszczony pośrodku ogrodu o powierzchni 80 arów.  Następnie udaj się na Dżami al-Fana – główny plac i targowisko Marrakeszu. Przejście przez medynę oferuje wiele suków do odkrycia. Znajdziesz tu przędzę jedwabną, przyprawy, dywany i kryształy. Każda uliczka ma swoją własną charakterystykę i sprzedawane towary.

Marrakesz: Medyna nocą - piesza wycieczka z marokańską herbatą

5. Marrakesz: Medyna nocą - piesza wycieczka z marokańską herbatą

Poznaj medynę Marrakeszu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, podczas nocnej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj tętniącymi życiem krętymi uliczkami z przewodnikiem i poznaj widoki, dźwięki, smaki i zapachy okolicy. Spotkaj się z przewodnikiem na głównym placu przed medyną i wyrusz na spacer z przewodnikiem po zgiełku labiryntu uliczek. Gdy zachodzi słońce, medyna ożywa w nowy sposób dzięki straganom oświetlonym kolorowymi światłami i mieszkańcom robiącym zakupy. Poczuj żywą atmosferę, słuchając rozmów kupujących targujących się o okazje i poczuj pyszne aromaty autentycznych przysmaków. Podziwiaj szereg kolorowych tkanin, ręcznie robionych rękodzieł i pięknych bibelotów, które ustawiają się wzdłuż sklepów, gdy kupujesz pamiątki z podróży. Spacerując po medynie, ciesz się fascynującymi spostrzeżeniami i opowieściami o historii, kulturze i tradycjach medyny oraz jej znaczeniu dla stylu życia mieszkańców. Skosztuj lokalnych przekąsek, w tym szeregu suszonych owoców i smacznych oliwek. Po zakupach i zwiedzaniu medyny udaj się do przytulnego baru na dachu na bardzo potrzebne przekąski. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, popijając autentyczną marokańską herbatę i słuchając optymistycznych dźwięków muzyków w medynie poniżej.

Marrakesz: Pałac Bahia, grobowce Saadytów i zwiedzanie medyny

6. Marrakesz: Pałac Bahia, grobowce Saadytów i zwiedzanie medyny

Odkryj niektóre z najważniejszych atrakcji Marrakeszu podczas wspólnej grupowej lub prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź ważne zabytki, takie jak pałac El Bahia, grobowce Saadytów, meczet Koutoubia i plac Dżemaa El Fna. Po spotkaniu z lokalnym przewodnikiem wybierz następujące atrakcje w preferowanej kolejności. Poznaj pałac El Bahia, znany jako "pałac pięknych", który został zaprojektowany w stylu Alaoui. Spaceruj po niektórych ze 160 pokoi w pałacu z dekoracjami ze sztukaterii, dekoracjami zellij, podłogami wyłożonymi kafelkami, rzeźbionymi sufitami cedrowymi, błyszczącymi marmurowymi wykończeniami i malowanymi sufitami. Odwiedź meczet Koutoubia, największy meczet w mieście, który swoją nazwę zawdzięcza historycznym powiązaniom z księgarniami i księgarzami. Podziwiaj tradycyjny styl architektoniczny Almohadów, którego wieża ozdobiona jest czterema miedzianymi kulami. Przejdź się po grobowcach Saadytów z czasów sułtana Ahmada al-Mansura, w których spoczywają szczątki około sześćdziesięciu członków dynastii Sa'adi. Spaceruj po tętniących życiem bazarach i placu Djemaa El Fna w samym sercu Marrakeszu. Odkryj szereg tradycyjnych marokańskich rękodzieł, przypraw, środków leczniczych i lokalnej rozrywki. Możesz także znaleźć marokańskie przedmioty, takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tajine i srebrna biżuteria.

Z Taghazout lub Agadiru: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu

7. Z Taghazout lub Agadiru: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu

Odkryj miasto Marrakesz podczas całodniowej wycieczki z Taghazout i odwiedź główne atrakcje miasta oraz zabytki. Zwiedź ogrody meczetu Koutoubia i przejdź się po słynnym placu Jemaa El Fna, spróbuj swoich sił w targowaniu się na lokalnym targu i zobacz otoczoną murami medynę w Marrakeszu... Wycieczka do Marrakeszu zaczyna się dość wcześnie rano, po czym następuje 3,5 godziny jazdy autostradą, z minimum jednym postojem na skorzystanie z toalety, rozprostowanie nóg lub napicie się kawy. Po przybyciu do Marrakeszu rozpoczniesz pieszą wycieczkę z naszym przewodnikiem, aby poznać atrakcje miasta lub możesz pominąć wycieczkę z przewodnikiem i wybrać własny plan zwiedzania. Po wycieczce po Marrakeszu będziesz mieć czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta i znalezienie dobrego miejsca na spróbowanie lokalnych potraw w restauracjach na dachu z widokiem na plac Jemaa el fna. Po wolnym czasie spotkasz się ze swoim przewodnikiem i kierowcą w uzgodnionym miejscu spotkania i rozpoczniesz podróż powrotną do hotelu lub hostelu w Taghazout. Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z Agadiru to zdecydowanie obowiązkowa wycieczka, którą należy dodać do swojej listy podczas wizyty w Taghazout.

Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście

8. Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście

Odkryj stare miasto Marrakesz z jego labiryntowymi uliczkami, słynnymi targowiskami i ogrodem Majorelle podczas tej wycieczki. Odwiedź słynny Palais de Bahia, pięknie urządzony pałac pełen czarujących wnętrz i wyszukanych mozaikowych ścian. Z wyraźnie odmienną architekturą od reszty medyny, przejdź przez dzielnicę żydowską. Odkryj niesamowite grobowce Saadytów i Medresa Ben Youssef, starą szkołę koraniczną z piękną architekturą arabsko-andaluzyjską. Podziwiaj rzeźby w drewnie i odwiedź maleńkie pokoje studenckie, a następnie zobacz meczet Koutoubia, ikonę Marrakeszu i punkt orientacyjny dla turystów. Udaj się na słynny na całym świecie plac Jemaah el Fna z niezliczonymi stoiskami z sokiem pomarańczowym, zaklinaczami węży, sprzedawcami wody w tradycyjnych strojach i kobietami henną. Ciesz się orzeźwiającą południową przerwą na jednym z tarasów z panoramicznym widokiem i podziwiaj kolorowe tłumy poniżej. Następnie przejdź do niesamowitego Ogrodu Majorelle i przejdź przez tę oazę spokoju pośród tętniącego życiem nowego miasta w wolnym czasie. Odwiedź Muzeum Berberów mieszczące się w jasnoniebieskiej willi i poznaj historię i tradycje Berberów oraz zobacz niektóre z ich pięknych tradycyjnych strojów.

Marrakesz i Merzouga: 3-dniowa wycieczka po urokach pustyni

9. Marrakesz i Merzouga: 3-dniowa wycieczka po urokach pustyni

Odkryj skraj pustyni Sahara podczas trzydniowej niedrogiej wycieczki z Marrakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy doliny Dades i Kasbah w Ouarzazate. Przejedź wielbłądem przez wydmy Erg Chebbi i śpij w pustynnym obozie pod gwiazdami. Dzień 1: Marrakesz - Ait Ben Haddou - Dades: Rozpocznij swoją podróż, przekraczając góry Atlasu Wysokiego, mijając jedną berberyjską wioskę po drugiej, aż do miejsca światowego dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i była używana jako plan filmowy dla niektórych słynnych hollywoodzkich epopei i sesji zdjęciowych dla magazynów. Po czasie wolnym zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj jazdę przez Ouarzazate, znane jako Brama Sahary. Kontynuuj podróż do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą jazdę wzdłuż doliny Dades, gdzie możesz zjeść kolację i odpocząć w Kasbah Amazigh lub hotelu Chems. Dzień 2: Dades - wąwozy Todgha - Merzouga: Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i kontynuuj podróż do Merzouga, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Poznaj wydmy Erg Chebbi na grzbiecie wielbłąda i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do pustynnego obozu przed zmrokiem i ciesz się autentyczną marokańską kolacją pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą Ci, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Ouarzazate - Marrakesz: Po wczesnej pobudce, aby obejrzeć wschód słońca przed śniadaniem (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię na transfer z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Zostaniesz wysadzony w pierwotnym punkcie odlotu lub Djemaa El Fna około 8:00 PM. Możesz także zarezerwować ulepszenia na noc w obozie Beduinów, takie jak luksusowy obóz pustynny z luksusowym prywatnym namiotem z łazienką z prysznicem, łazienką i 5-gwiazdkowymi udogodnieniami. Te ulepszenia muszą być zarezerwowane na osobę.

Marrakesz: Pałac Bahia, Medersa Ben Youssef i zwiedzanie medyny

10. Marrakesz: Pałac Bahia, Medersa Ben Youssef i zwiedzanie medyny

Rozpocznij swoją pieszą wycieczkę od odwiedzenia meczetu Koutoubia, największego meczetu w mieście, który swoją nazwę zawdzięcza historycznym powiązaniom z księgarniami i księgarzami. Podziwiaj tradycyjny styl architektoniczny Almohadów i wieżę ozdobioną czterema miedzianymi kulami. Następnie zwiedź Pałac Bahia i jego 160 pokoi wokół małych dziedzińców, które według plotek były zajmowane przez konkubiny. Zobacz otaczający ośmiohektarowy ogród ozdobiony stiukowymi panelami, zellij, podłogami wyłożonymi kafelkami, rzeźbionymi sufitami cedrowymi, błyszczącymi marmurowymi wykończeniami i malowanymi sufitami. Następnie udaj się do Ben Youssef Medersa, szkoły koranicznej z czasów panowania sułtana Abou el Hassana, która została przebudowana w latach 60-tych XV wieku przez Saadyjczyków. Podziwiaj architektoniczne arcydzieło, prezentujące typowe marokańskie style, takie jak płytki zellij, sztukaterie i rzeźbione drewno cedrowe. Zakończ swoją przygodę ze zwiedzaniem w tętniących życiem sukach Marrakeszu - bijącym sercu miasta, oferującym tradycyjne marokańskie rękodzieło, przyprawy, leki i lokalną rozrywkę. Odkryj przedmioty takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tagine i srebrna biżuteria.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 206
Sortuj wg::

Dżamaa al-Fina: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Dżamaa al-Fina? Kliknij tutaj.

Dżamaa al-Fina: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(2304 recenzji)

Wyjechaliśmy, aby odkryć ziemie Maroka z Lhossinem Idrissi, który był bardzo przyjazny i doskonale nas informował, gdy zadawaliśmy nasze pytania! Wielki faworyt wizyty z przewodnikiem po Ait Ben Haddou (dodatkowe 3 €, co nie jest opcją)! ! Jesteśmy szczęśliwi, że odkryliśmy Maroko, jednak hotel pierwszej nocy nie był świetny (zimna woda i kiepskie jedzenie). Na szczęście udało nam się przebrać na drugą noc na pustyni w wybrane przez nas zakwaterowanie po uzgodnieniu z agencją. Restauracje, do których nas zabierają, naprawdę nie są dobre, szkoda, kuchnia marokańska jest tak dobra, że w tych narzuconych stołówkach nie smakuje nam. Biorąc jednak pod uwagę cenę, jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się dokonać tego odkrycia

doskonały. Kierowca Omar całą drogę jechał ostrożnie. usługi były świetne, świetnie się bawiliśmy. Organizacja naszego przyjazdu na pustynię była bardzo dobrze zorganizowana, bez przestojów. naprawdę wysokiej jakości powitanie. polecamy tę atrakcję, nawet jeśli uważam, że zorganizowana w ciągu 4 dni byłaby mniej męcząca, ponieważ trzeci dzień poświęcony jest na powrót do Marrakeszu z 10-godzinną podróżą.

Zabawa była bardzo przyjemna, obsługa w hotelu Maison Amazigh była wspaniała, przewodnik Ali, który towarzyszył nam w wąwozie Todgha, był bardzo przyjazny i udzielił nam wielu informacji, wrażenia z deseru i wielbłądów były niezwykłe. W końcu nasz kierowca Abderrahman był cierpliwy, gościnny i przyjazny. Jedyny zarzut jest taki, że zarezerwowałem wycieczkę po francusku i wszystko odbyło się po angielsku

Bardzo dobre doświadczenie. Oprócz pustyni spektakularne są przystanki w takich miejscach jak Ait Ben Haddou i Wąwozy Todra. Nasz przewodnik i kierowca Youssef był bardzo miły i odpowiedział na wszystkie nasze pytania oraz polecił inne miejsca do odwiedzenia. Jeśli wybierasz się do Maroka, udział w tej wycieczce jest obowiązkowym doświadczeniem.

abderrahman był niesamowitym przewodnikiem! Przez cały dzień był niesamowity. Dziękuję 🙏🏻