Dodaj daty

Pałac Bahia

Pałac Bahia

Pałac Bahia – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Marrakesz: Wycieczka prywatna lub grupowa z historią i kulturą

1. Marrakesz: Wycieczka prywatna lub grupowa z historią i kulturą

Skorzystaj z prywatnej lub grupowej wycieczki z przewodnikiem po tętniącym życiem Marrakeszu. Podziwiaj niektóre z jego głównych zabytków, w tym plac Jemaa el-Fnaa, meczet Koutobia, grobowce Saadytów i pałac Bahia. Spotkaj się z przewodnikiem przed Café de France, kultowym punktem orientacyjnym na tętniącym życiem placu Jemaa el-Fnaa w Marrakeszu. Najpierw odkryj majestat i tętniącą życiem medynę Marrakeszu. Następnie podziwiaj meczet Koutobia i jego masywny minaret, największy w mieście. Poznaj oszałamiającą architekturę i fascynującą historię tego najważniejszego punktu każdej wizyty w Marrakeszu. Odkryj grobowce Saadytów, zapieczętowane przez wieki, aż do ich ponownego odkrycia w 1917 roku. Podziwiaj ozdobne rzeźby w stylu hispano-mauretańskim, które otaczają krypty XVI-wiecznej rodziny królewskiej. Następnie udaj się do równie ozdobnego Pałacu Bahia, XIX-wiecznego królewskiego mieszkania, które miało być najwspanialszym pałacem swoich czasów. Zobacz misternie malowane sufity, wypielęgnowane ogrody pełne drzew owocowych i wyszukane wzory sztukaterii zdobiące niemal każdą powierzchnię budynku. Aby zakończyć wycieczkę, przespaceruj się po tętniących życiem sukach z szeroką gamą lokalnych rzemieślników i rzemieślników. Twój przewodnik udzieli Ci wskazówek na temat najlepszych straganów. Zakończ wycieczkę na placu Jemaa el-Fnaa, gdzie mieszkańcy spotykają się codziennie, aby cieszyć się gawędziarzami, muzykami i wykonawcami.

Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

2. Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

Wyrusz z Agadiru lub Taghazout wczesnym rankiem i udaj się na trasę z Agadiru do Marrakeszu. Po 3-godzinnej podróży z przystankami przekroczysz góry Atlas i dotrzesz do Marrakeszu. Na miejscu w Marrakeszu spotkasz się z miejscowym przewodnikiem i rozpoczniesz piesze zwiedzanie mediny (starego miasta w Marrakeszu). Na początek zatrzymasz się przed historycznymi murami Meczetu Księgarzy i przespacerujesz się po placu Dżami al-Fana.  Skorzystaj z możliwości zakupu biletu do pałacu Bahia. Jeśli chcesz odwiedzić pałace Bahia i Badii, opuść grupę i ustal z przewodnikiem miejsce zbiórki na lunch (niewliczony w cenę). Po zwiedzaniu z przewodnikiem będziesz mieć czas wolny, aby przejść się ulicami suku (miejscowego bazaru), negocjować ze sprzedawcami i znaleźć dobre miejsce, aby spróbować miejscowych przysmaków. Po lunchu spotkasz się ponownie z kierowcą, który zabierze Cię w podróż powrotną do Twojego hotelu w Agadirze, z planowaną godziną powrotu między 21.00 a 21.30.

3-godzinna wycieczka po zabytkach i sukach Marrakeszu

3. 3-godzinna wycieczka po zabytkach i sukach Marrakeszu

Weź udział w kompleksowej wycieczce po Marrakeszu. Zwiedź średniowieczne uliczki, suki i medynę marokańskiego „czerwonego miasta" z pałacami i pomnikami. Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu lub riadu, zwiedź najstarsze miasto imperium. Zobacz Meczet Księgarzy – jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w zachodnim świecie muzułmańskim. Zachwyć się 67-metrowym minaretem i mistrzowską architekturą, która przypomina Giraldę w Sewilli. Udaj się następnie do spokojnego pomieszczenia w kasbie, aby zobaczyć grobowce Saadytów, datowane na XVI wiek – czasy Ahmada al-Mansura. Zachwyć się kolorowymi kafelkami, napisami arabskimi oraz skomplikowanymi rzeźbieniami, które pozostawały w ukryciu do 1917 roku. Następnie spędź godzinę w XIX-wiecznym pałacu Bahia, zbudowanym w ciągu 7 lat przez 1000 rzemieślników z Fez. Miał to być największy przykład marokańskiej i islamskiej architektury na świecie, z zagmatwanym układem ukrytych apartamentów otwartych na dziedzińce wewnętrzne, umieszczony pośrodku ogrodu o powierzchni 80 arów.  Następnie udaj się na Dżami al-Fana – główny plac i targowisko Marrakeszu. Przejście przez medynę oferuje wiele suków do odkrycia. Znajdziesz tu przędzę jedwabną, przyprawy, dywany i kryształy. Każda uliczka ma swoją własną charakterystykę i sprzedawane towary.

Marrakesz: Pałace Bahia i Badi oraz grobowce Saadytów - wycieczka z przewodnikiem

4. Marrakesz: Pałace Bahia i Badi oraz grobowce Saadytów - wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Marrakeszu, aby odkryć piękne i spektakularne skarby tej średniowiecznej pustynnej enklawy. Spaceruj po starej medynie z lokalnym przewodnikiem. Skorzystaj z szybkiego dostępu do pałaców Bahia i Badii, a następnie złóż opcjonalną wizytę w grobowcach Saadytów. Rozpocznij pieszą wycieczkę, mijając ruiny XVI-wiecznego pałacu Grand Badi sułtana Ahmeda El Mansoura. Rzuć okiem na dawną zamożność tego majestatycznego miasta. Dowiedz się, jak u szczytu swojej świetności pałac był uważany za ósmy cud świata. Następnie kontynuuj wycieczkę do Pałacu Bahia, klejnotu w koronie Marrakeszu i pomnika o zapierającej dech w piersiach wspaniałości. Wejdź do środka, aby dowiedzieć się, jak został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku, a jego ukończenie zajęło najbardziej wykwalifikowanym robotnikom i rzemieślnikom 6 lat. Na koniec złóż opcjonalną wizytę w grobowcach Saadytów, zapieczętowanych przez wieki, aż do ich ponownego odkrycia w 1917 roku. Posłuchaj, jak grobowce pochodzą z czasów sułtana Ahmada al-Mansura. Zobacz 2 główne mauzolea w obrębie ogrodzenia, składające się z 66 grobowców i 100 kolejnych leżących poza ogrodami.

Marrakesz: Pałac Bahia - wycieczka z przewodnikiem

5. Marrakesz: Pałac Bahia - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj najbardziej charakterystyczne miejsca Marrakeszu podczas prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz części starego miasta, a następnie poznaj pałac El Bahia ze swoim przewodnikiem podczas zwiedzania terenów i apartamentów. Rozpocznij swoją wycieczkę od spaceru po starym mieście w Medynie. Następnie odwiedź pałac El Bahia. Zanurz się w imperialnej historii Maroka, zwiedzając tę wspaniałą rezydencję królewską, zbudowaną dla wielkiego wezyra, sułtana Mulaja El Hassana I. Następnie podziwiaj charakterystyczne fontanny pałacu, ogrody, niezwykłe pomieszczenia mieszkalne i kilka zacienionych dziedzińców, które są zamknięte dla publiczności. Posłuchaj swojego przewodnika o historii terenu podczas wędrówki. Na koniec wejdź do apartamentów ulubionej konkubiny wezyra oraz do sali rady. Podziwiaj oświetlony sufit z drewna cedrowego i ściany wyłożone kafelkami, a następnie podziwiaj rozległy marmurowy centralny dziedziniec z licznymi fontannami i zelligami.

Marrakesz: Pałac Bahia, grobowce Saadytów i zwiedzanie medyny

6. Marrakesz: Pałac Bahia, grobowce Saadytów i zwiedzanie medyny

Odkryj niektóre z najważniejszych atrakcji Marrakeszu podczas wspólnej grupowej lub prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź ważne zabytki, takie jak pałac El Bahia, grobowce Saadytów, meczet Koutoubia i plac Dżemaa El Fna. Po spotkaniu z lokalnym przewodnikiem wybierz następujące atrakcje w preferowanej kolejności. Poznaj pałac El Bahia, znany jako "pałac pięknych", który został zaprojektowany w stylu Alaoui. Spaceruj po niektórych ze 160 pokoi w pałacu z dekoracjami ze sztukaterii, dekoracjami zellij, podłogami wyłożonymi kafelkami, rzeźbionymi sufitami cedrowymi, błyszczącymi marmurowymi wykończeniami i malowanymi sufitami. Odwiedź meczet Koutoubia, największy meczet w mieście, który swoją nazwę zawdzięcza historycznym powiązaniom z księgarniami i księgarzami. Podziwiaj tradycyjny styl architektoniczny Almohadów, którego wieża ozdobiona jest czterema miedzianymi kulami. Przejdź się po grobowcach Saadytów z czasów sułtana Ahmada al-Mansura, w których spoczywają szczątki około sześćdziesięciu członków dynastii Sa'adi. Spaceruj po tętniących życiem bazarach i placu Djemaa El Fna w samym sercu Marrakeszu. Odkryj szereg tradycyjnych marokańskich rękodzieł, przypraw, środków leczniczych i lokalnej rozrywki. Możesz także znaleźć marokańskie przedmioty, takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tajine i srebrna biżuteria.

Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście

7. Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście

Odkryj stare miasto Marrakesz z jego labiryntowymi uliczkami, słynnymi targowiskami i ogrodem Majorelle podczas tej wycieczki. Odwiedź słynny Palais de Bahia, pięknie urządzony pałac pełen czarujących wnętrz i wyszukanych mozaikowych ścian. Z wyraźnie odmienną architekturą od reszty medyny, przejdź przez dzielnicę żydowską. Odkryj niesamowite grobowce Saadytów i Medresa Ben Youssef, starą szkołę koraniczną z piękną architekturą arabsko-andaluzyjską. Podziwiaj rzeźby w drewnie i odwiedź maleńkie pokoje studenckie, a następnie zobacz meczet Koutoubia, ikonę Marrakeszu i punkt orientacyjny dla turystów. Udaj się na słynny na całym świecie plac Jemaah el Fna z niezliczonymi stoiskami z sokiem pomarańczowym, zaklinaczami węży, sprzedawcami wody w tradycyjnych strojach i kobietami henną. Ciesz się orzeźwiającą południową przerwą na jednym z tarasów z panoramicznym widokiem i podziwiaj kolorowe tłumy poniżej. Następnie przejdź do niesamowitego Ogrodu Majorelle i przejdź przez tę oazę spokoju pośród tętniącego życiem nowego miasta w wolnym czasie. Odwiedź Muzeum Berberów mieszczące się w jasnoniebieskiej willi i poznaj historię i tradycje Berberów oraz zobacz niektóre z ich pięknych tradycyjnych strojów.

Marrakesz: Pałac Bahia, Medersa Ben Youssef i zwiedzanie medyny

8. Marrakesz: Pałac Bahia, Medersa Ben Youssef i zwiedzanie medyny

Rozpocznij swoją pieszą wycieczkę od odwiedzenia meczetu Koutoubia, największego meczetu w mieście, który swoją nazwę zawdzięcza historycznym powiązaniom z księgarniami i księgarzami. Podziwiaj tradycyjny styl architektoniczny Almohadów i wieżę ozdobioną czterema miedzianymi kulami. Następnie zwiedź Pałac Bahia i jego 160 pokoi wokół małych dziedzińców, które według plotek były zajmowane przez konkubiny. Zobacz otaczający ośmiohektarowy ogród ozdobiony stiukowymi panelami, zellij, podłogami wyłożonymi kafelkami, rzeźbionymi sufitami cedrowymi, błyszczącymi marmurowymi wykończeniami i malowanymi sufitami. Następnie udaj się do Ben Youssef Medersa, szkoły koranicznej z czasów panowania sułtana Abou el Hassana, która została przebudowana w latach 60-tych XV wieku przez Saadyjczyków. Podziwiaj architektoniczne arcydzieło, prezentujące typowe marokańskie style, takie jak płytki zellij, sztukaterie i rzeźbione drewno cedrowe. Zakończ swoją przygodę ze zwiedzaniem w tętniących życiem sukach Marrakeszu - bijącym sercu miasta, oferującym tradycyjne marokańskie rękodzieło, przyprawy, leki i lokalną rozrywkę. Odkryj przedmioty takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tagine i srebrna biżuteria.

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

9. Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Zanurz się w kulturze Marrakeszu podczas tej jednodniowej wycieczki z Casablanki. Po odebraniu z hotelu rozpocznij 2,5-godzinną podróż do Marrakeszu, korzystając z bezpłatnego Wi-Fi i klimatyzacji podczas podróży. Wybierz wycieczkę prywatną lub w małej grupie. Po przybyciu do Marrakeszu skorzystaj z przejażdżki na wielbłądzie przez uroczy Gaj Palmowy. Następnie odwiedź zabytki, takie jak targ i meczet Koutoubia Minaret oraz majestatyczny pałac Bahia. Spaceruj wąskimi uliczkami średniowiecznej Medyny i zobacz rzemieślników przy pracy, wytwarzających skórę, olej arganowy i wiele innych. Później rozkoszuj się atmosferą placu Jemaa El-Fnaa, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Casablanki.

Marrakesz: Wycieczka rowerowa z lokalnym przewodnikiem

10. Marrakesz: Wycieczka rowerowa z lokalnym przewodnikiem

W medynie Marrakeszu nie zawsze jest łatwo znaleźć drogę. Dlatego najlepiej jest mieć przewodnik rowerowy, który pokaże Ci najlepsze miejsca w okolicy, dzięki czemu poczujesz się, jakbyś był w okolicy. Samo przejechanie rowerem przez sam Marrakesz sprawi, że poczujesz się jak sułtan, odkrywając wnętrze tego starożytnego i cesarskiego miasta. W szczególności jazda na rowerze wzdłuż średniowiecznych murów miejskich z czerwonej gliny z pewnością sprawi, że wizyta w Marrakeszu będzie niezwykłym przeżyciem. Podczas wycieczki będziesz mijał różne zabytki i ciekawe budynki, które warto dogłębnie zbadać po zakończeniu pierwszej eksploracji miasta. Po zakończeniu swojego doświadczenia powrócisz do swojego punktu wyjścia.

Liczba znalezionych atrakcji: 149
Sortuj wg::

Pałac Bahia: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pałac Bahia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pałac Bahia? Kliknij tutaj.

Pałac Bahia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(2252 recenzji)

przewodnik na miejscu bardzo przyjazny i profesjonalny, z drugiej strony w autobusie tylko wyjaśnienia w języku angielskim, ale cóż, podejrzewaliśmy to. Po prostu wskazałem, że muszą zarezerwować w tym samym czasie wizyty w Pałacu Bahia i Pałacu Badii na miejscu, ponieważ są na miejscu w Marakeszu niemożliwe, zbyt skomplikowane, ale ogólnie dobry stosunek jakości do ceny

Czułem się bezpiecznie i dobrze! Nasz przewodnik Akram był bardzo dobry! Świetne z dużą ilością informacji i historii! Medina była wspaniałym przeżyciem. Jedyną okropną rzeczą było oglądanie okropnej hodowli zwierząt z małpami i wężami itp.

Naprawdę mieliśmy zabawną rodzinną wycieczkę do Marakeszu. Przewodnik był bardzo kompetentny i dał nam świetny wgląd w ramy czasowe, jakie mieliśmy. Zdecydowanie polecam.

Przewodnik turystyczny Akram jest genialny. Wszystko dokładnie i rzetelnie wyjaśnia. Wycieczka była niesamowita, wszystko w niej było w porządku!

W medynie wszystko było brutalne, wszystko w Marrakeszu. Pomyśleliśmy, że powinniśmy odwiedzić pałac Bahia z przewodnikiem.