Wybierz daty
Atrakcje i wycieczki

Imlil

Imlil: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Imlil? Kliknij tutaj.

Imlil: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 7079 opinii

Szanowni Państwo, W opakowaniu nie są raki i woda. Wszyscy pozostali uczestnicy, którzy nie dokonali rezerwacji przez GetyourGuide, mieli w paczce raki i wodę - bardzo smutne, ponieważ inni nie zapłacili nawet połowy kwoty niż ja... W końcu zrobił to niejaki Mustafa (właściciel firmy Toubkal Trekking Voyages). nie chcę płacić za transfer z Marrakeszu do mojego hotelu, ponieważ mój hotel był dalej od Imlil niż zwykle. Transfer z hotelu do Imlil przebiegł sprawnie (odebrała mnie sama taksówka). Przypuszczam, że chciał ze mną zaoszczędzić kilka dirhamów, ponieważ we trójkę pojechaliśmy taksówką z Imlil do Marrakeszu (pozostałe 2 osoby tam wysiadły) i przeniósł mnie do innej taksówki. Dopiero moje bardzo szorstkie zachowanie sprawiło, że Mustafa zapłacił za niezbędny transfer z Marrakeszu do mojego hotelu ...

To było dla nas doskonałe wprowadzenie do gór Atlas i wiosek berberyjskich u podnóża Toubkal. Nasz przewodnik Abdul, sam pochodzący z jednej z wiosek, był bardzo kompetentny, bardzo szczery i przyjazny. Wydawał się znać wszystkich, których mijaliśmy na ulicach i górskich ścieżkach! Zmienił swój plan wycieczki, kiedy dowiedział się, jak bardzo uwielbiamy wędrówki, i zakończyliśmy nocowanie w pięknym hotelu z widokiem na góry, zamiast wracać do Marrakeszu. Mieliśmy cudowny, świeży tajine lunch w lokalnym gospodarstwie domowym i mieliśmy dodatkową wędrówkę do pobliskiej przełęczy, zanim obejrzeliśmy zachód słońca nad tymi pięknymi górami i życzliwymi, prawdziwymi ludźmi.

fantastyczny

Fantastyczna podróż. Piękny, ekscytujący, wykwalifikowany przewodnik, dobrze zorganizowany. Jednak może poprawić opis trudności. Oboje jesteśmy powyżej średniej pod względem sprawności i sprawności fizycznej - a podróż była dla nas trudna i trudna. Od bazy na szczyt trasa jest trudna. Skały, klify i kamyki, co sprawia, że zejście jest szczególnie uciążliwe. Wyjazd na szczyt opisujesz jako najłatwiejszy. To nie jest poprawne. Tak więc - mogę tylko polecić wycieczkę, ale wymaga to dobrej kondycji

Świetna wycieczka i szansa na zobaczenie prawdziwego marokańskiego życia poza Marrakeszem. Wiele zobaczyliśmy w ciągu jednego dnia, od rynków i niesamowitych krajobrazów oraz wiosek i domów berberyjskich. Na pewno warto było wybrać się na wycieczkę i bogate doświadczenie kulturowe, przyjazny przewodnik, a wycieczka była relaksująca i zabawna dla mnie i mojej matki.

Piękny dzień w górach. Nasz przewodnik Abdul był fantastyczny i bardzo charyzmatyczny - wyraźnie prawdziwy lokalny celebryta we własnej wiosce. Podobała nam się lekka wędrówka, autentyczny posiłek i wizyta w kobiecej spółdzielni olejków arganowych. Wysoce zalecane.