Atrakcje i wycieczki
Imlil

Imlil: najczęściej polecane atrakcje

Z Marrakeszu: Całodniowa wędrówka po górach Atlas

Z Marrakeszu: Całodniowa wędrówka po górach Atlas

Odkryj góry Atlasu Wysokiego podczas całodniowej wycieczki i odkryj kilka berberyjskich wiosek i malowniczych krajobrazów. Ciesz się 2-3-godzinną wędrówką, przejedź się na wielbłądzie malowniczymi szlakami i zjedz tradycyjny lunch w berberyjskim domu z lokalną herbatą miętową. Wyjedź rano z Marrakeszu i jedź do wąwozów Moulay Brahim. Dotrzyj do głównego początku szlaku i przeżyj dramatyczną scenerię podczas przejażdżki na wielbłądzie. Wskocz z powrotem na pokład pojazdu i mijaj berberyjskie wioski po drodze przez dolinę Imlil. Dotrzyj do wioski Imlil, gdzie miejscowy przywita Cię szklanką miętowej herbaty. Wędruj godzinami do Armed, najwyżej położonej i największej wioski w dolinie Imlil. Przejdź przez wioski Ait Mizan, Targa i Imoula podczas wędrówki do berberyjskiej wioski Ait Souka. Zatrzymaj się po drodze w Tamatert i podziwiaj rozległe widoki starożytnych tarasów irygacyjnych dla jęczmienia, kukurydzy i warzyw. Podziwiaj wiśniowe sady i drzewa orzechowe, zanim dotrzesz do domu rodziny Berberów w Ait Souka. Popijaj orzeźwiającą herbatę miętową, delektując się tradycyjnym lunchem w domu berberyjskiej rodziny. Wróć, zjeżdżając po drugiej stronie doliny przez Taourirt i pod koniec wycieczki jedź furgonetką z powrotem do Marrakeszu.

Marrakesz: Całodniowa wycieczka po pustyni i górach z przejażdżką na wielbłądzie

Marrakesz: Całodniowa wycieczka po pustyni i górach z przejażdżką na wielbłądzie

Przygoda zaczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Marrakeszu lub najbliższego dostępnego punktu Twojego zakwaterowania. Kieruj się na południe w kierunku rozległej pustyni Agafay, podziwiając po drodze zmieniający się krajobraz, gdy miasto ustępuje soczystej zieleni. Dotrzyj do dużej wioski Imlil położonej u podnóża gór Atlasu Wysokiego, a następnie przejdź przez niesamowity płaskowyż Kik. Następnie wybierz się na 30-minutową przejażdżkę na wielbłądzie i podziwiaj widoki na okoliczne krajobrazy. Po przejażdżce ciesz się relaksującą przerwą na herbatę i poznaj lokalną kulturę Berberów, a także ich tradycje, historię i styl życia. Przejedź przez kilka berberyjskich wiosek w drodze do doliny Amizmiz, a następnie dotrzyj do wioski Tinirt, gdzie możesz zjeść lunch w tradycyjnym berberyjskim domu. Po obiedzie kontynuuj wycieczkę na Wielką Równinę Haouz, przechodząc przez wioskę Ouled Mataa , która pierwotnie była zamieszkana przez beduińskie plemiona arabskie z pustyni. Dzień kończy się wycieczką po pustyni Agafay, gdzie możesz zrobić niesamowite zdjęcia do swojego wakacyjnego albumu i podziwiać surowy marokański krajobraz, który Cię otacza. Po niezapomnianym dniu usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Marrakeszu, wracając do miejsca zakwaterowania.

Góry Atlas i dolina Ourika z berberyjskim lunchem

Góry Atlas i dolina Ourika z berberyjskim lunchem

Ourika Valley Day Trip to najbliższa wycieczka 1-dniowa z Marrakeszu, ze względu na liczne wodospady i piękną przyrodę, jest to bardzo popularna atrakcja, dolina Ourika rozciąga się między pierwszymi podnóżami gór Atlas. Pomimo tego, że znajduje się tak blisko Marrakeszu, ta piękna zielona dolina jest z pewnością jedną z najlepiej zachowanych dolin w Maroku. Około 64 km od Marrakeszu wioska znajduje się na końcu drogi, ale droga terenowa (w kierunku Timichi), a następnie ścieżka dla mułów prowadzi w dół doliny, aby minąć Tacheddirt i Oukaimeden, w którym znajduje się najlepszy ośrodek narciarski w Maroku i kilka interesujących prehistorycznych rzeźb skalnych. Ścieżka prowadzi również przez góry do Imlil i Toubkal, dzięki czemu jest to przydatny punkt startowy / końcowy dla turystów pieszych. Tak więc, ta 1-dniowa wycieczka do malowniczej wioski Ourika pozwoli Ci doświadczyć piękna północnoafrykańskiej wsi bez rezygnacji z komfortu hotelu lub riadu. Spacer po dolinie wymaga trochę wysiłku, dobrych butów i wygodnego ubrania, tu i ówdzie jest trochę wspinaczki, aby dotrzeć do siedmiu wodospadów Setti Fatma. Wszystkie wędrówki są prowadzone i nadzorowane przez wykwalifikowanych i doświadczonych przewodników i kierowców mułów spośród miejscowej ludności. Przejdziesz także przez liczne berberyjskie mosty, aby dostać się z jednej strony doliny na drugą, co jest doskonałym miejscem do podziwiania wspaniałych panoram Moje wizyty w spółdzielniach berberyjskich kobiet pozyskujących olej arganowy Po dotarciu do wioski Siti Fatima lokalny przewodnik zabierze Cię na wycieczkę z przewodnikiem po miejscach, sklepach i wodospadach, a następnie wróci do restauracji, gdzie zjesz lunch na zboczu doliny. Krótko mówiąc, dolina Ourika oferuje gobelin doświadczeń, od uroczych wiosek berberyjskich po urzekające malownicze wodospady. Zanurz się w naturalnym blasku i bogactwie kulturowym tego niesamowitego miejsca i pozwól, aby jego piękno pozostawiło niezatarty ślad w Twoim sercu.

Marrakesz: Góry Atlas, wioski berberyjskie i wycieczka nad wodospad

Marrakesz: Góry Atlas, wioski berberyjskie i wycieczka nad wodospad

Wyrusz na jednodniową wycieczkę z Marrakeszu i odkryj malownicze widoki górskich szczytów, uroczych miasteczek i oszałamiających wodospadów. Poznaj małe miasteczko Imlil i zjedz tradycyjny berberyjski lunch w lokalnym domu. Zacznij od odbioru z Marrakeszu i podróżuj w kierunku gór Atlas. Ciesz się malowniczą jazdą, pozostawiając tętniące życiem miasto za sobą i wkraczając w spokojną okolicę. Przyjedź do Lala Takerkoust położonego w pobliżu gór Atlas. Wyrusz na ekscytującą przejażdżkę na wielbłądzie, która pozwoli Ci doświadczyć tradycyjnego środka transportu. Poznaj fabrykę oleju arganowego zarządzaną przez berberyjskie kobiety, aby uzyskać wgląd w proces produkcji tego wyjątkowego oleju w Maroku. Delektuj się tradycyjnym śniadaniem składającym się z herbaty miętowej, oleju arganowego, oliwy z oliwek, miodu, amlou i świeżo upieczonego chleba starannie przygotowanego przez te wykwalifikowane kobiety. Przejedź przez urocze miasteczko, w którym odbywa się lokalny targ. Jeśli jest to wtorek lub sobota, będziesz miał okazję zanurzyć się w tętniącej życiem atmosferze i odkrywać kolorowe stragany oraz wchodzić w interakcje z mieszkańcami, którzy prezentują swoje produkty i rękodzieło. Zatrzymaj się w Imlil, uroczej wiosce położonej w samym sercu gór Atlas. Przygotuj się na pełną przygód wędrówkę do oszałamiających wodospadów, otoczonych zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i malowniczymi szlakami. Po ekscytującej wędrówce zjedz pyszny lunch w tradycyjnym berberyjskim domu. Ciesz się smakami Maroka z przepysznym tadżinem, kuskusem, sałatką i innymi lokalnymi przysmakami. Doświadcz gościnności Berberów i poznaj ich zwyczaje i styl życia. Pożegnaj się ze spokojnym pięknem gór Atlas i wyrusz w podróż powrotną do Marrakeszu. Zastanów się nad niesamowitymi doświadczeniami i wspomnieniami stworzonymi podczas jednodniowej wycieczki.

Marrakesz: góry Atlas i pustynia Agafay z przejażdżką na wielbłądach

Marrakesz: góry Atlas i pustynia Agafay z przejażdżką na wielbłądach

Poznaj kulturę berberyjską w trakcie wspaniałej wycieczki całodniowej z przewodnikiem w malownicze góry Atlas. Podziwiaj pięknej wiejskie okolice, spróbuj swoich sił w jeździe na wielbłądzie lub koniu i poznaj mieszkańców wiosek w dolinie Imlil.  Rozpocznij wycieczkę od odbioru i poznaj przyjaznego lokalnego przewodnika, który mieszka w jednej z okolicznych berberyjskich wiosek. W trakcie podróży w kierunku gór Atlas i podczas wędrówki po wioskach przewodnik opowie Ci o bogatej kulturze i dziedzictwie Berberów. Po dotarciu do Tahnaout odwiedzisz prowadzoną przez kobiety spółdzielnię produkującą olej arganowy. Zobacz proces tłoczenia orzechów arganowych w słynne produkty z oleju arganowego, z którego słynie Maroko. W Imlil czeka Cię ciepłe powitanie w postaci szklani miętowej herbaty, po czym wyruszysz w podróż przez wspaniałe wodospady i małe berberyjskie osady. Zatrzymaj się w Tamatert i podziwiaj widoki na starożytne nawadniane tarasowe pola, które otaczają drzewa wiśniowe i orzechowe.  Zjedz tradycyjny marokański posiłek w domu rodziny Berberów w wiosce Ait Souka. Odpocznij na skąpanym w słońcu tarasie na dachu, skąd roztaczają się malownicze widoki na dolinę.  Następnie wsiądź do pojazdu i przejedź przez malowniczy płaskowyż Kik ze spektakularnymi panoramicznymi widokami. Zachwyć się wspaniałymi górami Atlasu, jadąc przez kamienną pustynię, jałowe, jasnobrązowe płaskowyże, oazy i falujące wzgórza. Delektuj się spokojem pustyni Agafay, gdzie możesz wybrać się na opcjonalną przejażdżkę na wielbłądzie lub konno. Jeśli wolisz odpocząć, możesz zakończyć dzień przy marokańskiej herbacie miętowej, po czym wrócisz do Marrakeszu.

Z Marrakeszu: góry Atlas – cały dzień z jazdą na wielbłądzie

Z Marrakeszu: góry Atlas – cały dzień z jazdą na wielbłądzie

Wyjedź z Marrakeszu i wybierz się na jednodniową wycieczkę z przewodnikiem po górach Atlasu Wysokiego, aby dowiedzieć się więcej o kulturze i tradycjach Berberów. Podziwiaj malownicze krajobrazy, poznaj lokalne tradycje i przemysł, i delektuj się lokalnymi potrawami i napojami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w miejscu zakwaterowania i rozpocznij transfer do Imlil. Po drodze przejedź przez miasto Tahnaout. Zatrzymaj się w spółdzielni oleju arganowego, aby dowiedzieć się, jak kobiety ze spółdzielni przetwarzają orzech arganowy w wiele różnych produktów na bazie oleju arganowego z którego słynie Maroko. Kontynuuj przez Asni, gdzie w soboty można odwiedzić tradycyjny berberyjski suk i targ. Po przybyciu do Imlil wypij powitalną szklankę miętowej herbaty i spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed rozpoczęciem zwiedzania okolicy . Udaj się do największej i najwyżej położonej wioski w Dolinie Imlil. Twoja podróż prowadzi przez wodospady i wioski Ait Mizan, Targa i Imoula. Zatrzymaj się w Tamatert i podziwiaj widoki starożytnych nawadnianych tarasowych pól jęczmienia, kukurydzy i warzyw , otoczony drzewami wiśni i orzechów włoskich. Twój przewodnik wskaże interesujące rzeczy i po drodze opowie o kulturze i dziedzictwie Berberów. Przejedź przez wioskę Ait Souka, a następnie zjedz tradycyjny marokański lunch w rodzinnym pensjonacie Berberów. Po odpoczynku rozpocznij podróż powrotną po drugiej stronie doliny do Taourirt, aby wsiąść do pojazdu. Przejdź przez wąwozy Moulay Brahim, zanim dotrzesz do głównego początku szlaku ze strumieniami i ścieżkami rozgałęziającymi się we wszystkich kierunkach. Wybierz się na przejażdżkę na wielbłądzie przez malownicze krajobrazy. Na koniec wróć do Marrakeszu z powrotem wczesnym wieczorem.

Mt Toubkal Ascent Express Trek 2 dni 1 noc

Mt Toubkal Ascent Express Trek 2 dni 1 noc

Podejmij wyzwanie i wejdź na najwyższy szczyt Afryki Północnej w 2 dni. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w tętniącym życiem Marrakeszu i obejmuje transport do iz Imlil. Będziesz wędrować z lokalnym anglojęzycznym przewodnikiem, miejscowym kucharzem i mułami do przenoszenia bagażu. Jest to bardziej wymagający spacer niż wspinaczka, a każdy w dobrej kondycji fizycznej może wejść na szczyt. Upewnij się, że masz ze sobą aparat; widoki ze szczytu są spektakularne. Góra Toubkal 4167m to najwyższy szczyt w Afryce Północnej i jest szczytem trekkingowym, na który nie trzeba się wspinać, ale może wymagać chodzenia w rakach lub trzymania czekana dla bezpieczeństwa (od listopada do kwietnia). Trasa została zaprojektowana dla zapalonych piechurów, ponieważ wejście jest nietechniczne, ale obejmuje kilka łatwych wspinaczek i śnieżnych stoków. Po pierwszym dniu spędzonym na trekkingu zatrzymasz się w schronisku, w którym spędzisz noc i będziesz cieszyć się gościnnością Berberów. Po wczesnym śniadaniu następnego dnia wyrusz i dotrzyj na szczyt wraz ze wschodem słońca, nagradzając Cię niesamowitymi widokami. Widoki ze szczytu są niesamowite przez góry do Marrakeszu na północy i początek Sahary na południu. Podczas wspinaczki zostaniesz nagrodzony wspaniałymi widokami na góry Atlas, zielone doliny i wioski berberyjskie.

Marrakesz: 2-dniowy trekking w górach Atlas z pobytem w wiosce

Marrakesz: 2-dniowy trekking w górach Atlas z pobytem w wiosce

Odkryj zapierające dech w piersiach piękno gór Atlas podczas 2-dniowej wędrówki z przewodnikiem. Ucieknij od zgiełku Marrakeszu i odkryj tradycyjne górskie wioski, poznaj miejscowych, zatrzymaj się w tradycyjnym berberyjskim domu i ciesz się fantastyczną scenerią i przyrodą podczas całej przygody. Zacznij od odbioru z hotelu w Marrakeszu i podróżuj w kierunku gór Atlasu Wysokiego przez Tahnnaout, Oued Ghighaya i Asni. Podczas jazdy podziwiaj wspaniałe widoki na okoliczne krajobrazy, a także zobacz lokalne wioski w dolinie. Przyjedź do Imlil i spotkaj się ze swoją ekipą trekkingową na wycieczkę, a następnie napij się orzeźwiającej herbaty miętowej, aby przygotować się na cały dzień zwiedzania. Wraz z przewodnikami wyrusz w kierunku doliny Azzaden przez przełęcz Tizi Mzik i podziwiaj panoramiczne widoki na dolinę, a także kilka sąsiednich szczytów Atlasu. Delektuj się zasłużonym lunchem na szczycie przełęczy, aby móc podziwiać widoki podczas jedzenia. Kontynuuj podróż w dół doliny przez las jałowcowy, aby dotrzeć do wioski Tizi Oussem. Spędź noc w tym tradycyjnym berberyjskim miejscu, poznaj mieszkańców i dowiedz się o ich kulturze i sposobie życia. Ciesz się pyszną i autentyczną kolacją tagine w otoczeniu ciszy i spokoju gór. Po śniadaniu w dniu 2, rozkoszuj się promieniami słońca, które oświetlają tę kolorową dolinę przed wyruszeniem w kierunku wioski Id Issa. Spędź trochę czasu na zwiedzaniu, a następnie udaj się na przełęcz Tizi Oudid, przechodząc po drodze przez wioskę Matat. Dotrzyj do spokojnego gaju orzechowego i zjedz relaksujący lunch nad rzeką. Na koniec zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Marrakeszu, z powrotem do hotelu późnym popołudniem.

Z Marrakeszu: 3-dniowy trekking na górę Toubkal

Z Marrakeszu: 3-dniowy trekking na górę Toubkal

Dzień 1: Marrakesz - Imlil 1740m - przełęcz Tizi Mzik 2479m - Czerwona Dolina - Schronienie Tamsoult 2550m Po śniadaniu w Marrakeszu przejazd w kierunku gór Atlasu przez Tahnnaout, Oued Ghighaya i Asni, podziwiając wspaniały widok na wioski wzdłuż doliny. Przyjazd do Imlil (65 km od Marakeszu), spotkanie z przewodnikiem i multeerem, a następnie rozpoczęcie wędrówki i wejście na przełęcz Tizi Mzik (2479 m), spektakularny widok na dolinę Imlil i szczyt Toubkal, przejazd do Tamsoulte, aby odwiedzić najwyższe wodospady w górach Atlas ( 100 m wysokości) przez jałowcowy las, nocleg w schronisku, 5 godzin marszu. (Imlil do Tamsoult - 11 km, w górę 800 m iw dół 400 m, 5-6 godzin). Dzień 2: Schronienie Tamsoult 2550m - Przełęcz Aguelzim (3650m) - Schronisko Toubkal 3207m. Dziś intensywny dzień, w którym znacznie zwiększamy średnią wysokość trekkingu. Przed nami wymagające podejście na przełęcz Aguelzim na wysokości 3450 m. Podejście jest długie, ale progresywne. Będąc na przełęczy będziemy mogli podziwiać szczyt Toubkal. Następnie schodzimy w kierunku bazy Toubkal na wysokości 3200 m. Czas przejścia: 6:30. (Tamsoult do schroniska Toubkal - 10 km, w górę 1200 m, w dół 300 m, 6 godzin) Dzień 3: Schronienie Toubkal 3207m - Szczyt Toubkal 4167m - Imlil 1740m - Marrakesz Wczesna pobudka na wspinaczkę na Toubkal (4167 m), skąd, jeśli pozwolą chmury, będziesz miał wspaniałe widoki na pasmo Atlas i Saharę. Potem długa droga z powrotem w dół, za schroniskiem i wydeptaną ścieżką z powrotem do Imlil. To dość długi dzień z 8-9 godzinami trekkingu, obejmujący 900m w górę i prawie 2500m z powrotem do Imlil. Zwykle zostaniesz wyrzucony około 17:00 w Marrakeszu. (Schronienie Toubkal na szczyt - 4 km, w górę iw dół 980 m, 5 godzin Schronisko Toubkal - 4 godziny, w dół 1400m, 5 godzin).

Marrakesz: Zachód słońca, przejażdżka na wielbłądzie, kolacja i pokaz

Marrakesz: Zachód słońca, przejażdżka na wielbłądzie, kolacja i pokaz

Ciesz się malowniczym zachodem słońca z grzbietu wielbłąda i tradycyjną marokańską kolacją na tle zabawnego berberyjskiego pokazu ognia, gdy pustynia Agafay przechodzi w rozgwieżdżone nocne niebo. Skosztuj marokańskich przepisów obejmujących sałatki, zupy, tagines i kuskus, zwieńczone Gnaoua. Rozpocznij wieczór od odbioru z miejsca zakwaterowania i transferu na pustynię Agafay. Dotrzyj do malowniczej kamiennej pustyni i podziwiaj widoki na góry Atlas. Wypij filiżankę herbaty z lokalnymi ziołami na pierwszym przystanku w pobliżu Takerkoust. Kontynuuj 20-minutową jazdę na środek pustyni i przejażdżkę na wielbłądzie. Następnie delektuj się pyszną tradycyjną marokańską kolacją, oglądając berberyjski pokaz ognia. Gdy słońce nadal zachodzi, rozkoszuj się scenerią z muzyką, gdy gwiazdy zaczną pojawiać się nad pustynnym krajobrazem.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 336
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Imlil

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Imlil

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Imlil to:

Imlil – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Imlil: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Imlil: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Imlil? Kliknij tutaj.

Imlil: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(7079 recenzji)

Niesamowity!!! Nie mogliśmy tego bardziej lubić, bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny, najlepsza wycieczka. Dziękujemy Rashidowi (naszemu przewodnikowi) za uczynienie go tak przyjemnym i wyjaśnienie nam tak wielu ciekawostek na temat miasta Imlil. Jedzenie, najlepsze, jakie jedliśmy podczas naszych dni w Marakeszu, było w 100% autentyczne i przygotowywane z wielką miłością. Jazda na wielbłądach była bardzo udana, a pogoda idealna, ponieważ ze względu na szacunek dla zwierząt nie chcielibyśmy, żeby trwało to zbyt długo. Pod koniec zajęć w namiocie dali nam herbatę i było wspaniale. Transport był również doskonały, ani razu nie było nam gorąco. Polecamy w 100%

Mieliśmy wspaniałą wycieczkę z naszym przewodnikiem Alim i naszym kierowcą Abdelem. Wybrana trasa i zajęcia były bardzo interesujące, krajobrazy wspaniałe. Posiłek był pyszny! Ali był bardzo uważny wobec grupy, a jego wyjaśnienia były bardzo jasne w języku francuskim i angielskim. Abdel jeździ bardzo bezpiecznie, a jego minibus jest wygodny. Dzięki nim! Gorąco polecamy! Doskonała wartość!

Ali i Lhcen byli świetnymi przewodnikami tego dnia. Są bardzo mili i troskliwi wobec turystów. Posiłek z Berberami był naprawdę dobry. Gorąco polecam tę aktywność. 😊

Wycieczka super, przewodnik Ali bardzo sympatyczny i pomocny, ciekawie opowiadał. Wiele zobaczyliśmy. Stosunek jakości do ceny bardzo na plus. Polecam!

Zalecam poprawę wielkości porcji jedzenia na lunch. W przeciwnym razie wszystko jest bardzo dobre.