Meknes – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Fezu: jednodniowa wycieczka do Meknes Volubilis i Moulay Idriss

1. Z Fezu: jednodniowa wycieczka do Meknes Volubilis i Moulay Idriss

Odkryj jedno z czterech cesarskich miast Maroka i pozostałości dawnej stolicy królestwa Mauretanii podczas całodniowej wycieczki z Fezu. Po odbiorze z hotelu w Fezie skorzystaj z łatwego transferu klimatyzowanym pojazdem do rzymskich ruin Volubilis. Poznaj pozostałości 2000-letniego kompleksu. Jedź dalej do Moulay Idriss, aby odkryć jedno z najświętszych miast Maroka. Wybierz się na wycieczkę wąskimi uliczkami niewielkiego miasta, w którym Moulay Idriss I wprowadził religię islamu w 789 r. Następnie przejazd do miasta Meknes, założonego w XI wieku przez Almorawidów jako osada wojskowa. Wejdź do medyny i zobacz niektóre z monumentalnych bram miejskich i ozdobnych dekoracji architektury hiszpańsko-mauretańskiej. Zwiedź mury miasta i zatrzymaj się w Mauzoleum Mulaja Ismaila, założyciela dynastii Alaouitów i sułtana, kiedy Meknes było stolicą. Odwiedź Muzeum Sztuki Marokańskiej, aby zobaczyć szeroką gamę rękodzieła. Przed południem transfer z powrotem do Fezu.

Z Fezu: jednodniowa wycieczka do Volubilis Moulay Idriss i Meknes

2. Z Fezu: jednodniowa wycieczka do Volubilis Moulay Idriss i Meknes

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Fezie i podróżuj przestronnym, klimatyzowanym pojazdem. Na trasie zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia na całe życie. Ponadto ciesz się chłodnym powietrzem w Ain Lah, firmie rodziny królewskiej, Zagotta, atrakcyjnej zaporze ACHAHAD i górze Rif. Po przybyciu do rzymskich ruin Volubilis. Poznaj pozostałości 2000-letniego kompleksu i dowiedz się więcej o historycznym i kulturalnym rzymskim mieście, które patrzy na ruiny Łuku Karakalli, bazyliki i świątyni kapitolińskiej. Ciesz się wolnym czasem, aby odkryć miejsce na swojej drodze. Następnie przejazd do Moulay Idriss. Najświętsze islamskie miasto, pomnik i meczet otwarte tylko dla muzułmanów. Ale robi to na zwiedzających doskonałe wrażenie, wystarczy spojrzeć na korytarz miasta. To panoramiczny widok. Następnie obserwuj wydłużony plac nad nami, piramidy Zaouia pokryte zielonymi kafelkami i spaceruj między labiryntami czystych uliczek. (Przerwa na obiad) Po obiedzie rozpocznij wycieczkę po mieście Meknes Idź do medyny. Aby tak się stało, odkryj monumentalne bramy miejskie pochodzące z XVII wieku. Takich jak Pałac Królewski, Berdaïne Bab, Bab Khemis, słynna brama w Afryce Północnej Bab Mansour oraz ornamentalne dekoracje architektury hiszpańsko-mauretańskiej. Ponadto zatrzymaj się w Mauzoleum Mulaja Ismaila, założyciela dynastii Alaouitów i sułtana, gdy Meknes było stolicą. Ogólnie rzecz biorąc, nasza wycieczka nie będzie kompletna bez wizyty na Place el Hadim, ogromnych spichlerzach i stajniach El Heri es-Souan zbudowanych przez żołnierzy Mulaja Ismaila oraz Muzeum Sztuki Marokańskiej. Na koniec skorzystaj z transferu z powrotem do Fezu.

Z Fezu: całodniowa wycieczka do Volubilis, Moulay Idriss i Meknes

3. Z Fezu: całodniowa wycieczka do Volubilis, Moulay Idriss i Meknes

Wyrusz w urzekającą całodniową podróż z Fezu, aby odkryć niezwykłe miejsca Volubilis, Moulay Idriss Zerhoun i Meknes. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Fezie, a następnie skorzystaj z wygodnego transportu w obie strony. Po odbiorze z miejsca zakwaterowania w Fezie udaj się do Volubilis. Po przybyciu na miejsce cofnij się w czasie, wędrując po dobrze zachowanych rzymskich ruinach. Podziwiaj skomplikowane mozaiki i architekturę oraz uzyskaj wgląd w starożytną cywilizację. Z Volubilis udaj się dalej do duchowego miasta Moulay Idriss Zerhoun, gdzie odwiedzisz święte mauzoleum i będziesz świadkiem oddania pielgrzymów. Będąc tam, dowiedz się, dlaczego to małe miasto jest dla Marokańczyków najświętszym w kraju. Następnie udaj się do cesarskiego miasta Meknes. Przejdź się po tętniącej życiem medynie, podziwiaj wielką Bramę Bab Mansour i odkryj bogatą historię miasta. Po dniu spędzonym na zanurzeniu się w kulturowym gobelinie Maroka, wróć do Fezu i udaj się do hotelu.

Fez: całodniowa wycieczka do Volubilis, Moulay Idriss i Meknes

4. Fez: całodniowa wycieczka do Volubilis, Moulay Idriss i Meknes

Wyrusz w całodniową podróż z Fezu, aby odkryć niezwykłe miejsca Volubilis, Moulay Idriss Zerhoun i Meknes. Ciesz się transportem w obie strony. - Zacznij od cofnięcia się w czasie w Volubilis, gdzie będziesz wędrować po dobrze zachowanych rzymskich ruinach, podziwiać misterne mozaiki i zyskać wgląd w starożytną cywilizację. - Jedź dalej do duchowego miasta Moulay Idriss Zerhoun, gdzie odwiedzisz święte mauzoleum i będziesz świadkiem oddania pielgrzymów. - Na koniec udaj się do cesarskiego miasta Meknes, przechadzając się po tętniącej życiem medynie, podziwiając wielką bramę Bab Mansour i odkrywając bogatą historię miasta. Zanurz się w kulturowym gobelinie Maroka podczas tej niezapomnianej jednodniowej wycieczki. - powrót do Fezu w hotelu

Z Fezu: Meknes, Volubilis i Moulay Idriss Day Trip

5. Z Fezu: Meknes, Volubilis i Moulay Idriss Day Trip

Odkryj jedno z czterech cesarskich miast Maroka i pozostałości dawnej stolicy królestwa Mauretanii podczas całodniowej wycieczki z Fezu. Po odbiorze z hotelu w Fezie przejazd klimatyzowanym pojazdem do rzymskich ruin Volubilis. Poznaj pozostałości 2000-letniego kompleksu. Jedź dalej do Moulay Idriss, aby odkryć jedno z najświętszych miast Maroka. Wybierz się na wycieczkę po wąskich uliczkach zwartego miasta, w którym Moulay Idriss I wprowadził religię islamu w 789 r. n.e. Następnie przejazd do miasta Meknes, założonego w XI wieku przez Almorawidów jako osada wojskowa. Wejdź do Medyny i zobacz niektóre z monumentalnych bram miejskich i ozdobnych dekoracji architektury hiszpańsko-mauretańskiej. Zwiedź mury miasta i zatrzymaj się w Mauzoleum Mulaja Ismaila, założyciela dynastii Alaouite i sułtana, gdy Meknes było stolicą. Odwiedź Muzeum Sztuki Marokańskiej, aby zobaczyć szeroką gamę rękodzieła, przed popołudniowym powrotem do Fezu.

„Odkryj Stary Fez pośród labiryntu z przewodnikiem”

6. „Odkryj Stary Fez pośród labiryntu z przewodnikiem”

Odkryj urzekające piękno Starej Medyny w Fezie podczas naszej wycieczki z przewodnikiem, gdzie historia i kultura ożywają na każdym kroku. Zanurz się w tętniącym życiem labiryncie wąskich uliczek, ukrytych dziedzińców i zapierającej dech w piersiach architektury, która sięga wieków. Nasz kompetentny przewodnik poprowadzi Cię przez kultowe zabytki, takie jak Bou Inania Madrasa, Al-Attarine Madrasa, i podzieli się fascynującymi spostrzeżeniami po drodze. Poznaj starożytną garbarnię Chouara, gdzie na twoich oczach rozwija się tradycyjna sztuka wyprawiania skóry (bilet wstępu nie jest wliczony w cenę). Zachwyć się misternym kunsztem prezentowanym w Nejjarine Museum of Wooden Arts & Crafts. Uchwyć esencję Fes, będąc świadkiem wielkości Bab Bou Jeloud (Niebieska Brama) z zewnątrz. Wycieczka obejmuje również wizytę w czczonym Mauzoleum Mulaja Idrisa II oraz kultowym meczecie i uniwersytecie Al-Qarawiyyin (bilet wstępu nie jest wliczony w cenę), reprezentujących serce islamskiej nauki. Twoja podróż kończy się w miejscu spotkania, gdzie będziesz miał doskonałą okazję do odkrywania Fezu w wolnym czasie. Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze Starej Medyny lub wróć do miejsca zakwaterowania, pielęgnując wspomnienia tego niezapomnianego doświadczenia kulturalnego.

Prywatny transfer z fezu do Rabatu lub z Rabatu do Fezu

7. Prywatny transfer z fezu do Rabatu lub z Rabatu do Fezu

Ten prywatny transfer z Fezu do Rabatu to idealny sposób na podróżowanie w fantastycznych warunkach wygodnym, luksusowym, klimatyzowanym pojazdem. Przez całe doświadczenie będziesz prowadzony przez doświadczonego, licencjonowanego i profesjonalnie wyszkolonego kierowcę z Maroka. Twój kierowca będzie pod ręką, aby pokazać Ci ścieżki, drogi i zaułki tego najpiękniejszego kraju, Maroka. Twoja podróż potrwa około 2 do 3 godzin i poprowadzi Cię przez niektóre z najsłynniejszych miast cesarskich Maroka. Miniesz miejsca takie jak Roman Volubilis, który jest znaną atrakcją dla turystów z całego świata. Później odkryj Meknes, stolicę izmailitów, gdzie znajdują się jedne z najciekawszych zabytków. Po przybyciu do Rabatu, politycznej i dyplomatycznej stolicy Maroka, kierowca zawiezie Cię do miejsca zakwaterowania.

Meknes i Volubilis: całodniowa wycieczka z Fezu

8. Meknes i Volubilis: całodniowa wycieczka z Fezu

Podczas urzekającej całodniowej wycieczki z Fezu do Volubilis, Moulay Idriss Zerhoun i Meknes zanurz się w bogatej historii i skarbach kultury Maroka. Rozpocznij swoją przygodę w starożytnym rzymskim mieście Volubilis, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj dobrze zachowane ruiny, majestatyczne łuki i mozaiki, które dają wgląd w wyrafinowaną cywilizację rzymską. Kontynuuj do Moulay Idriss Zerhoun, malowniczego miasteczka położonego u podnóża gór Atlasu Średniego. Przeglądaj kręte uliczki, odwiedź święte mauzoleum Mulaja Idrissa I i zobacz duchową esencję tego świętego miejsca. Zakończ swoją podróż w Meknes, cesarskim mieście znanym z imponującej architektury. Zwiedź tętniącą życiem medynę, podziwiaj kunszt bramy Bab Mansour i odkryj skarby ukryte w tętniących życiem sukach. Po powrocie do Fezu zastanów się nad fascynującymi widokami, wciągającymi historiami i bogactwem kulturowym, które napotkałeś w ciągu dnia. Zarezerwuj teraz na niezapomnianą eksplorację, w której historia, architektura i duchowość przeplatają się, tworząc wciągające i pouczające doświadczenie.

Fes: Jednodniowa wycieczka do Meknes Volubilis i Moulay Idriss

9. Fes: Jednodniowa wycieczka do Meknes Volubilis i Moulay Idriss

Twoja wycieczka rozpocznie się, gdy zostaniesz odebrany o 10:00 z miejsca zakwaterowania w Fezie. Stamtąd zaczniesz jechać przez wspaniałe zmieniające się krajobrazy marokańskiej wsi. Twoim pierwszym przystankiem będzie hipnotyzująca rzeka Chahed, piękny krajobraz z urzekającymi widokami. Stamtąd udasz się w kierunku Volubilis, starożytnych ruin rzymskich, które pochodzą z III wieku pne. Tam będziesz mógł rzucić okiem na stare Cesarstwo Rzymskie i podziwiać urzekającą architekturę i majestatyczne projekty, robiąc zdjęcia Łuku Karakalli. Twoim drugim przystankiem będzie Moulay Idriss Zerhoun, święta mała wioska, w której możesz cieszyć się wolnym czasem, aby zagłębić się w głęboką historię tego pięknego miasta, domu Idrissa I. Był on pierwszym władcą Maroka i jedynym który sprowadził islam do Maroka. Tutaj będziesz mógł spacerować starożytnymi wietrznymi uliczkami, podziwiając piękną architekturę. Następnie odkryjesz „Meknes”, którego historyczne dziedzictwo z XVII wieku zapewnia idealne miejsce na wycieczkę po starym mieście, aby odkryć ogromne mury starej medyny i zobaczyć najbardziej zapierające dech w piersiach wyroby rękodzielnicze i tradycyjne małe sklepy. Następnie odkryjesz fascynującą bramę Bab El Mansour, wspaniałą bramę, która jest dobrze zachowana z bogatym „zellige” (marokańska mozaika). Ponadto odwiedzisz sanktuarium Moulaya Ismaila, aby uzyskać wgląd w jego ciekawe życie i wieczne osiągnięcia. Odwiedzisz także fascynujące miejsca historyczne, takie jak Mauzoleum i Rouah, a także królewskie stajnie (w których znajduje się ponad 12 000 koni). Później odkryjesz Place el-Hedim, który jest centralnym placem dla pieszych w Medynie. Po niezapomnianej wycieczce powrócisz do miejsca zakwaterowania w Fezie.

2-dniowa wycieczka z Fes: Volubilis, Meknes i Chefchaouen

10. 2-dniowa wycieczka z Fes: Volubilis, Meknes i Chefchaouen

Dzień 1: Fez, Volubilis, Moulay Idriss, Meknes, Szafszawan Zaczynając od odbioru z hotelu, jedź do Meknes, aby odkryć zabytki ze swoim kierowcą. Wybierz się na wycieczkę, aby zobaczyć starożytne mury z monumentalnymi bramami z XVII wieku. Dowiedz się o Bab Mansour, Bab Khemis, El Heri es-Souan, ogromnych spichlerzach i stajniach zbudowanych przez Mauzoleum Mulaja Ismaila i Mulaja Ismaila oraz o niezwykłym pomniku Place-El-Hedim. Zrób sobie przerwę na lunch, a następnie zatrzymaj się w Moulay Idris's, mieście zbudowanym przez Moulay Idriss jako pierwszy. Ciesz się panoramicznym widokiem, który otacza to niesamowite miejsce. Twoim ostatnim przystankiem jest Volubilis, gdzie możesz odwiedzić dobrze zachowane rzymskie ruiny w Afryce Północnej, poznając historyczne i kulturowe rzymskie miasto z lokalnym przewodnikiem. Ciesz się wolnym czasem na odkrywanie tego miejsca i robienie zdjęć. Następnie będziesz miał transfer do Chefchaouen na nocleg. Dzień 2: Jednodniowa wycieczka do Szafszawanu, potem Fes Spędź pół dnia na zwiedzaniu Chefchaouen tak, jak chcesz. Będziesz mieć wolny czas na samotne spacery wąskimi niebieskimi uliczkami, ponieważ miasto jest łatwe w nawigacji. Poświęć ten czas na zakupy pamiątek. Następnie po obiedzie, o godzinie 12:00, zostaniesz odwieziony z powrotem do Fezu i wysadzony w hotelu lub miejscu zakwaterowania.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Meknes

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 80
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Meknes: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Meknes

Meknes: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meknes? Kliknij tutaj.