Atrakcje i wycieczki
Meknes

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 164
Sortuj wg::

Meknes – nasze najbardziej polecane atrakcje

Fez: całodniowa wycieczka do Volubilis, Moulay Idriss i Meknes

Fez: całodniowa wycieczka do Volubilis, Moulay Idriss i Meknes

Wyrusz w całodniową podróż z Fezu, aby odkryć niezwykłe miejsca Volubilis, Moulay Idriss Zerhoun i Meknes. Ciesz się transportem w obie strony. - Zacznij od cofnięcia się w czasie w Volubilis, gdzie będziesz wędrować po dobrze zachowanych rzymskich ruinach, podziwiać misterne mozaiki i zyskać wgląd w starożytną cywilizację. - Jedź dalej do duchowego miasta Moulay Idriss Zerhoun, gdzie odwiedzisz święte mauzoleum i będziesz świadkiem oddania pielgrzymów. - Na koniec udaj się do cesarskiego miasta Meknes, przechadzając się po tętniącej życiem medynie, podziwiając wielką bramę Bab Mansour i odkrywając bogatą historię miasta. Zanurz się w kulturowym gobelinie Maroka podczas tej niezapomnianej jednodniowej wycieczki. - powrót do Fezu w hotelu

Fes: Rzymskie ruiny Volubilis, Mouly Idriss i 1-dniowa wycieczka do Meknes

Fes: Rzymskie ruiny Volubilis, Mouly Idriss i 1-dniowa wycieczka do Meknes

Odbierz się z miejsca zakwaterowania w Fes i podróżuj na pokładzie przestronnego, klimatyzowanego pojazdu. Po drodze zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia w Ain Lah, Zagotta, tamie i na górze Rif. Przyjedź do Volubilis i miej wolny czas na zakup biletu na zwiedzanie pozostałości liczącego 2000 lat kompleksu berberyjsko-rzymskiego. Zobacz ruiny Łuku Karakalli, bazylikę i świątynię kapitolińską. Kontynuuj podróż do Moulay Idriss, islamskiego miasta rozciągniętego na dwóch malowniczych wzgórzach. Spędź trochę wolnego czasu, podziwiając panoramiczne widoki ze szczytu wzgórza, odkrywając place i oglądając piramidy Zaouia wyłożone zielonymi kafelkami. Zjedz smaczny lokalny lunch przed wyruszeniem do Meknes. Zanurz się w Medynie w Meknes w wolnym czasie, aby zobaczyć 17-wieczne bramy miejskie, Pałac Królewski oraz hiszpańską i mauretańską architekturę miasta. Masz możliwość zobaczenia Mauzoleum Moulay Ismaila, założyciela dynastii Alaouite i sułtana, kiedy Meknes było stolicą. Zatrzymaj się na placu El Hedim, w spichlerzach Heri es-Souani i Muzeum Sztuki Marokańskiej. Wróć do swojego zakwaterowania w Fes z niezapomnianymi wspomnieniami z Volubilis, Moulay Idriss i Meknes.

Z Fezu: jednodniowa wycieczka do Meknes Volubilis i Moulay Idriss

Z Fezu: jednodniowa wycieczka do Meknes Volubilis i Moulay Idriss

Odkryj jedno z czterech cesarskich miast Maroka i pozostałości dawnej stolicy królestwa Mauretanii podczas całodniowej wycieczki z Fezu. Po odbiorze z hotelu w Fezie skorzystaj z łatwego transferu klimatyzowanym pojazdem do rzymskich ruin Volubilis. Poznaj pozostałości 2000-letniego kompleksu. Jedź dalej do Moulay Idriss, aby odkryć jedno z najświętszych miast Maroka. Wybierz się na wycieczkę wąskimi uliczkami niewielkiego miasta, w którym Moulay Idriss I wprowadził religię islamu w 789 r. Następnie przejazd do miasta Meknes, założonego w XI wieku przez Almorawidów jako osada wojskowa. Wejdź do medyny i zobacz niektóre z monumentalnych bram miejskich i ozdobnych dekoracji architektury hiszpańsko-mauretańskiej. Zwiedź mury miasta i zatrzymaj się w Mauzoleum Mulaja Ismaila, założyciela dynastii Alaouitów i sułtana, kiedy Meknes było stolicą. Odwiedź Muzeum Sztuki Marokańskiej, aby zobaczyć szeroką gamę rękodzieła. Przed południem transfer z powrotem do Fezu.

Z Fezu: jednodniowa wycieczka do Volubilis Moulay Idriss i Meknes

Z Fezu: jednodniowa wycieczka do Volubilis Moulay Idriss i Meknes

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Fezie i podróżuj przestronnym, klimatyzowanym pojazdem. Na trasie zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia na całe życie. Ponadto ciesz się chłodnym powietrzem w Ain Lah, firmie rodziny królewskiej, Zagotta, atrakcyjnej zaporze ACHAHAD i górze Rif. Po przybyciu do rzymskich ruin Volubilis. Poznaj pozostałości 2000-letniego kompleksu i dowiedz się więcej o historycznym i kulturalnym rzymskim mieście, które patrzy na ruiny Łuku Karakalli, bazyliki i świątyni kapitolińskiej. Ciesz się wolnym czasem, aby odkryć miejsce na swojej drodze. Następnie przejazd do Moulay Idriss. Najświętsze islamskie miasto, pomnik i meczet otwarte tylko dla muzułmanów. Ale robi to na zwiedzających doskonałe wrażenie, wystarczy spojrzeć na korytarz miasta. To panoramiczny widok. Następnie obserwuj wydłużony plac nad nami, piramidy Zaouia pokryte zielonymi kafelkami i spaceruj między labiryntami czystych uliczek. (Przerwa na obiad) Po obiedzie rozpocznij wycieczkę po mieście Meknes Idź do medyny. Aby tak się stało, odkryj monumentalne bramy miejskie pochodzące z XVII wieku. Takich jak Pałac Królewski, Berdaïne Bab, Bab Khemis, słynna brama w Afryce Północnej Bab Mansour oraz ornamentalne dekoracje architektury hiszpańsko-mauretańskiej. Ponadto zatrzymaj się w Mauzoleum Mulaja Ismaila, założyciela dynastii Alaouitów i sułtana, gdy Meknes było stolicą. Ogólnie rzecz biorąc, nasza wycieczka nie będzie kompletna bez wizyty na Place el Hadim, ogromnych spichlerzach i stajniach El Heri es-Souan zbudowanych przez żołnierzy Mulaja Ismaila oraz Muzeum Sztuki Marokańskiej. Na koniec skorzystaj z transferu z powrotem do Fezu.

Maroko: Prepaid eSIM z mobilną transmisją danych

Maroko: Prepaid eSIM z mobilną transmisją danych

Odkryj cuda Maroka, nie tracąc ani chwili! Nasza przedpłacona karta eSIM Fes Maroko zapewni Ci stały dostęp do szybkich danych, niezależnie od tego, czy podziwiasz starożytne piękno medyny w Marrakeszu, odkrywasz czarujące niebieskie miasto Chefchaouen, doświadczasz tętniącej życiem kultury Casablanki, wędrujesz po historycznych ulicach Fes, czy przemierzasz oszałamiające krajobrazy Sahary. Pozostań w kontakcie i dziel się niezapomnianymi chwilami z najczęściej odwiedzanych i ukochanych miast w Maroku dzięki naszej karcie eSIM dla Maroka. Jak to działa? 1.Zakup: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej tureckiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji. Możesz również skontaktować się z nami pod adresem: https://esimfox.com/pages/contact

Z Fezu: całodniowa wycieczka do Volubilis, Moulay Idriss i Meknes

Z Fezu: całodniowa wycieczka do Volubilis, Moulay Idriss i Meknes

Wyrusz w urzekającą całodniową podróż z Fezu, aby odkryć niezwykłe miejsca Volubilis, Moulay Idriss Zerhoun i Meknes. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Fezie, a następnie skorzystaj z wygodnego transportu w obie strony. Po odbiorze z miejsca zakwaterowania w Fezie udaj się do Volubilis. Po przybyciu na miejsce cofnij się w czasie, wędrując po dobrze zachowanych rzymskich ruinach. Podziwiaj skomplikowane mozaiki i architekturę oraz uzyskaj wgląd w starożytną cywilizację. Z Volubilis udaj się dalej do duchowego miasta Moulay Idriss Zerhoun, gdzie odwiedzisz święte mauzoleum i będziesz świadkiem oddania pielgrzymów. Będąc tam, dowiedz się, dlaczego to małe miasto jest dla Marokańczyków najświętszym w kraju. Następnie udaj się do cesarskiego miasta Meknes. Przejdź się po tętniącej życiem medynie, podziwiaj wielką Bramę Bab Mansour i odkryj bogatą historię miasta. Po dniu spędzonym na zanurzeniu się w kulturowym gobelinie Maroka, wróć do Fezu i udaj się do hotelu.

Fes: Transfer w jedną stronę do „Błękitnego Miasta” Szafszawanu

Fes: Transfer w jedną stronę do „Błękitnego Miasta” Szafszawanu

Wybierz prywatną lub wspólną usługę transferu i odbierz z hotelu lub riadu w Fezie. Rozpocznij jazdę w kierunku Chefchaouen, słynnego niebieskiego miasta w Maroku. Zatrzymaj się w kilku miejscach po drodze, aby zrobić zdjęcia, w tym przy zaporze. Przerwa na odpoczynek lub drinka w motelu na wsi. Po przybyciu do Chefchaouen zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia z widokiem na medynę. Następnie wysiądź w punkcie najbliższym miejsca zakwaterowania, do którego może dotrzeć samochód. Kierowca zadzwoni do Twojego hotelu, aby umówić się z kimś na spotkanie. Alternatywnie wybierz opcję, która prowadzi przez Volubilis, częściowo odkopane miasto Berberów, i zatrzymaj się, aby odwiedzić rzymskie ruiny po drodze, zanim udasz się do Chefchaouen.

Marrakesz: Plan taryfowy eSIM dla szybkiego Internetu 4G w Maroku

Marrakesz: Plan taryfowy eSIM dla szybkiego Internetu 4G w Maroku

Zanurz się w żywych kolorach i bogatej historii Marrakeszu w Maroku, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybką transmisją danych, niezależnie od tego, czy poruszasz się po tętniących życiem sukach Medyny, podziwiasz piękno meczetu Koutoubia, czy relaksujesz się w spokojnym ogrodzie Majorelle. Jak to działa: 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który najlepiej pasuje do Twojej przygody w Marrakeszu. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas zwiedzania Marrakeszu. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą listę kompatybilności na stronie https://esimfox.com/pages/compatible-devices.

Transfer w jedną stronę z Fezu do Chefchaouen

Transfer w jedną stronę z Fezu do Chefchaouen

Prywatna lub wspólna usługa transferu, jak chcesz, odbiór z hotelu lub riadu w Fezie. Rozpocznij jazdę w kierunku Chefchaouen (niebieskie miasto). Po drodze zatrzymaj się w kilku miejscach, aby zrobić zdjęcia, w tym przy Dam Shahad. Zrób sobie także przerwę na odpoczynek lub drinka w motelu na wsi. Po przybyciu do Chefchaouen zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia panoramy Medyny. Następnie wysiądź w punkcie położonym najbliżej miejsca zakwaterowania, do którego może dojechać samochód. Kierowca zadzwoni do Twojego hotelu i umówi się z kimś na spotkanie. Więcej opcji: przejazd przez Volubilis, częściowo odkopane miasto berberyjskie, z postojem na zwiedzanie rzymskich ruin przed wyruszeniem do Chefchaouen.

Agadir: Plan taryfowy eSIM dla szybkiego Internetu 4G w Maroku

Agadir: Plan taryfowy eSIM dla szybkiego Internetu 4G w Maroku

Zanurz się w nadmorskim uroku i relaksującej atmosferze Agadiru w Maroku, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybką transmisją danych, niezależnie od tego, czy opalasz się na plaży w Agadirze, zwiedzasz ruiny Agadir Oufella, czy korzystasz z tętniących życiem nocnych targów. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który najlepiej pasuje do Twojej przygody w Agadirze. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas zwiedzania Agadiru. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą listę kompatybilności na stronie https://esimfox.com/pages/compatible-devices.

Często zadawane pytania dotyczące: Meknes

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Meknes

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Meknes to:

Meknes – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Meknes: Najciekawsze atrakcje

Meknes: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Meknes: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meknes? Kliknij tutaj.

Meknes: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(291 recenzji)