Berber Museum: bilety i wycieczki

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Berber Museum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Berber Museum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Marrakesz: Bilety wstępu do Ogrodu Majorelle

Marrakesz: Bilety wstępu do Ogrodu Majorelle

Wyrusz w podróż przez czarujący Ogród Majorelle w Marrakeszu, będący świadectwem artystycznej wizji Jacquesa Majorelle. Spaceruj wśród symfonii żywych odcieni i zielonych liści, gdy ogarnie Cię spokojna atmosfera. Podziwiaj kultową niebieską willę, arcydzieło kubistycznej architektury stworzone przez słynnego francuskiego architekta Paula Sinoira. Zatrać się w surrealistycznym pięknie egzotycznej roślinności z całego świata, harmonijnie zestawionej ze spokojnymi elementami wodnymi i tętniącymi życiem fontannami. Zanurz się w spokoju tej botanicznej oazy, gdzie każdy zakątek odkrywa nową rozkosz dla zmysłów. Niezależnie od tego, czy szukasz chwil kontemplacji, czy po prostu chcesz zanurzyć się w naturalnym blasku, Majorelle Garden oferuje niezapomniane wrażenia.

Marrakesz: Ogród Majorelle, YSL i wejście do Muzeum Berberów

Marrakesz: Ogród Majorelle, YSL i wejście do Muzeum Berberów

Zaoszczędź czas i pieniądze podczas wizyty w trzech najlepszych muzeach Marrakeszu dzięki temu biletowi łączonemu. Ciesz się relaksującą atmosferą Majorelle, zachwyć się modą Yves Saint Laurent i odkryj berberyjskie dziedzictwo w Muzeum Pierre Bergé. Rozpocznij swoją wizytę od wycieczki do egzotycznych i relaksujących ogrodów Majorelle. Podziwiaj kubistyczną willę i spaceruj po terenie wypełnionym niesamowitymi roślinami, kolorami, zapachami i widokami. Następnie wybierz się na wycieczkę do Muzeum Yves Saint Laurenta, aby zagłębić się w świat tytana mody. Odblokuj jego kreatywny umysł i źródła inspiracji, przenosząc się do jego świata. Rzuć okiem na romans projektanta z Marrakeszem, pokazując, jak miasto wpłynęło na jego wykorzystanie kolorów i faktur. Uzupełnij swoje doświadczenie w Muzeum Sztuki Berberyjskiej Pierre Bergé. Daj się zahipnotyzować imponującej kolekcji tradycyjnych berberyjskich artefaktów. Uczcij bogate dziedzictwo kulturowe Berberów poprzez biżuterię, stroje i przedmioty codziennego użytku, które opowiadają historię ich życia, wierzeń i estetyki.

Ogród Majorelle i Muzeum YSL w obie strony i bilet wstępu

Ogród Majorelle i Muzeum YSL w obie strony i bilet wstępu

Odkryj najpiękniejszy ogród w Marrakeszu i poznaj jego historię podczas tej prywatnej wycieczki. Odwiedź Ogród Majorelle, należący niegdyś do francuskiego projektanta Yves Saint Laurenta i słynący z gigantycznych lilii wodnych i kwiatów lotosu. Odwiedź Muzeum Yves Saint Laurent, aby dowiedzieć się więcej o słynnym projektancie mody, a także Muzeum Berberów, aby poznać lokalną kulturę Jardin Majorelle, który rozciąga się na ponad 9000 m², jest jednym z najbardziej czarujących i tajemniczych ogrodów w Maroku. Stworzony w ciągu czterdziestu lat, jest otoczony zewnętrznymi murami i składa się z labiryntu krzyżujących się alejek na różnych poziomach i odważnych kolorowych budynków, które łączą zarówno wpływy Art Deco, jak i mauretańskie. Francuski malarz Jacques Majorelle stworzył ten duży i bujny ogród jako sanktuarium i botaniczne "laboratorium". W 1922 roku rozpoczął sadzenie egzotycznych okazów botanicznych z najdalszych zakątków świata. W 1980 roku Yves Saint Laurent i Pierre Bergé, którzy po raz pierwszy przybyli do Maroka w 1966 roku, kupili Jardin Majorelle, aby uchronić go przed zniszczeniem z rąk deweloperów hotelowych. Nowi właściciele postanowili zamieszkać w willi Jacques'a Majorelle'a, którą przemianowali na Villa Oasis. "Przez wiele lat Jardin Majorelle stanowił dla mnie niewyczerpane źródło inspiracji i często śniłem o jego wyjątkowych kolorach". Yves Saint Laurent

Marrakesz Prywatna całodniowa wycieczka po mieście z biletami do muzeów

Marrakesz Prywatna całodniowa wycieczka po mieście z biletami do muzeów

Odkryj stare miasto Marrakeszu z jego labiryntowymi uliczkami, słynnymi targami i ogrodem Majorelle podczas tej wycieczki. Odwiedź słynny Palais de Bahia, pięknie zdobiony pałac pełen czarujących pomieszczeń wewnętrznych i wyszukanych mozaikowych ścian. Z architekturą wyraźnie różniącą się od reszty medyny, przejdź przez Dzielnicę Żydowską. Odkryj niesamowite grobowce Saadytów i Medersa Ben Youssef, starą szkołę studiowania Koranu z piękną architekturą arabsko-andaluzyjską. Podziwiaj drewniane rzeźby i odwiedź małe pokoje uczniów, a następnie zobacz meczet Koutoubia, ikonę Marrakeszu i punkt orientacyjny dla turystów. Udaj się na słynny na całym świecie plac Jemaa el Fna z niezliczonymi stoiskami z sokami pomarańczowymi, zaklinaczami węży, tradycyjnie ubranymi sprzedawcami wody i kobietami zajmującymi się henną. Ciesz się orzeźwiającą południową przerwą na jednym z tarasów z panoramicznym widokiem i podziwiaj kolorowe tłumy poniżej. Następnie udaj się do niesamowitego ogrodu Majorelle i przejdź przez tę oazę spokoju pośród tętniącego życiem nowego miasta w wolnym czasie. Odwiedź Muzeum Berberów mieszczące się w jasnoniebieskiej willi i poznaj historię i tradycje Berberów oraz zobacz niektóre z ich pięknych tradycyjnych strojów.

Marrakesz: Ekskluzywna całodniowa wycieczka po mieście z pojazdem i przewodnikiem

Marrakesz: Ekskluzywna całodniowa wycieczka po mieście z pojazdem i przewodnikiem

Poznaj starożytne miasto Marrakesz z jego zawiłymi labiryntami ulic i słynnymi targowiskami. Zanurz się w kultowym Palais de Bahia, przepięknie zdobionym pałacu szczycącym się urokliwymi komnatami wewnętrznymi i misternie zdobionymi mozaikami ścianami. Wyróżniająca się unikalnym stylem architektonicznym w medynie, przespaceruj się po dzielnicy żydowskiej, odsłaniając zdumiewające grobowce Saadytów i Medersa Ben Youssef, wielowiekową szkołę poświęconą naukom Koranu, prezentującą oszałamiający arabsko-andaluzyjski design. Podziwiaj misterną stolarkę i udaj się do kompaktowych akademików studenckich, a następnie odwiedź meczet Koutoubia, charakterystyczny punkt orientacyjny Marrakeszu i ważny punkt odniesienia dla turystów. Udaj się do znanego na całym świecie placu Dżemaah el-Fna, gdzie gromadzą się niezliczone stoiska z sokiem pomarańczowym, urzekający zaklinacze węży, tradycyjnie ubrani sprzedawcy wody i rzemieślnicy henny. Zanurz się w orzeźwiającej południowej przerwie na jednym z tarasów, skąd roztacza się panoramiczny widok i szansa na podziwianie tętniącego życiem gobelinu tłumów poniżej. Odkryj Muzeum Berberów mieszczące się w tętniącej życiem niebieskiej willi, zagłębiając się w historię i zwyczaje Berberów, podziwiając ich wspaniałe tradycyjne stroje.

Poznaj zielony ogród w Marrakeszu z lunchem i biletami wstępu

Poznaj zielony ogród w Marrakeszu z lunchem i biletami wstępu

Twój przewodnik odbierze Cię z hotelu i zawiezie do wspaniałego ogrodu Majorelle. Ogród botaniczny z niebieską willą jest cichą oazą i dawnym domem słynnego francuskiego projektanta Yves Saint Laurenta. Obecnie, mieści się tu również Muzeum Berberów. Po przerwie na herbatę w ogrodowej kawiarni przejedziemy do zielonego ogrodu Menara na około 30-minutowy spacer, a następnie będziesz kontynuować trasę w kierunku doliny Ourika. 30 km od miasta Ta zielona dolina u stóp gór Atlas jest popularną atrakcją zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Zatrzymasz się w pięknym ogrodzie Anima Andre Heller, Route d'Ourika, Km 28 Douar Sbiti, Marrakesz 40000 Maroko Podczas Zielonego Dnia w Marrakeszu masz okazję odwiedzić niesamowity Ogród ANIMA, zieloną oazę pełną dzieł sztuki wykonanych przez austriackiego artystę André Hellera. W tym pięknym miejscu Szwajcarka Christine Ferrari zbudowała swój własny mały raj: pole szafranu o powierzchni 20 000 m² (czas zbiorów w listopadzie), ogród botaniczny ze ścieżką dla bosych stóp i zacienionym tarasem do relaksu. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem z wieloma informacjami na temat szafranu i ogrodów. Następnie możesz skosztować 4-daniowego lunchu na tarasie ze świeżymi ziołami z ogrodu i po prostu odpocząć. Po południu odwieziemy Cię z powrotem do hotelu. W drodze powrotnej możesz podziwiać imponujące krajobrazy i będziesz miał okazję odwiedzić lokalną spółdzielnię oleju arganowego i ceramiki (jeśli chcesz).

Marrakesz: Najciekawsze atrakcje

Berber Museum: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Berber Museum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Berber Museum? Kliknij tutaj.

Berber Museum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(46 recenzji)