Dodaj daty

Kik Plateau

Kik Plateau – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Marrakesz: Całodniowa wycieczka po pustyni i górach z przejażdżką na wielbłądzie

1. Marrakesz: Całodniowa wycieczka po pustyni i górach z przejażdżką na wielbłądzie

Przygoda zaczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Marrakeszu lub najbliższego dostępnego punktu Twojego zakwaterowania. Kieruj się na południe w kierunku rozległej pustyni Agafay, podziwiając po drodze zmieniający się krajobraz, gdy miasto ustępuje soczystej zieleni. Dotrzyj do dużej wioski Imlil położonej u podnóża gór Atlasu Wysokiego, a następnie przejdź przez niesamowity płaskowyż Kik. Następnie wybierz się na 30-minutową przejażdżkę na wielbłądzie i podziwiaj widoki na okoliczne krajobrazy. Po przejażdżce ciesz się relaksującą przerwą na herbatę i poznaj lokalną kulturę Berberów, a także ich tradycje, historię i styl życia. Przejedź przez kilka berberyjskich wiosek w drodze do doliny Amizmiz, a następnie dotrzyj do wioski Tinirt, gdzie możesz zjeść lunch w tradycyjnym berberyjskim domu. Po obiedzie kontynuuj wycieczkę na Wielką Równinę Haouz, przechodząc przez wioskę Ouled Mataa , która pierwotnie była zamieszkana przez beduińskie plemiona arabskie z pustyni. Dzień kończy się wycieczką po pustyni Agafay, gdzie możesz zrobić niesamowite zdjęcia do swojego wakacyjnego albumu i podziwiać surowy marokański krajobraz, który Cię otacza. Po niezapomnianym dniu usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Marrakeszu, wracając do miejsca zakwaterowania.

Marrakesz: góry Atlas i pustynia Agafay z przejażdżką na wielbłądach

2. Marrakesz: góry Atlas i pustynia Agafay z przejażdżką na wielbłądach

Poznaj kulturę berberyjską w trakcie wspaniałej wycieczki całodniowej z przewodnikiem w malownicze góry Atlas. Podziwiaj pięknej wiejskie okolice, spróbuj swoich sił w jeździe na wielbłądzie lub koniu i poznaj mieszkańców wiosek w dolinie Imlil.  Rozpocznij wycieczkę od odbioru i poznaj przyjaznego lokalnego przewodnika, który mieszka w jednej z okolicznych berberyjskich wiosek. W trakcie podróży w kierunku gór Atlas i podczas wędrówki po wioskach przewodnik opowie Ci o bogatej kulturze i dziedzictwie Berberów. Po dotarciu do Tahnaout odwiedzisz prowadzoną przez kobiety spółdzielnię produkującą olej arganowy. Zobacz proces tłoczenia orzechów arganowych w słynne produkty z oleju arganowego, z którego słynie Maroko. W Imlil czeka Cię ciepłe powitanie w postaci szklani miętowej herbaty, po czym wyruszysz w podróż przez wspaniałe wodospady i małe berberyjskie osady. Zatrzymaj się w Tamatert i podziwiaj widoki na starożytne nawadniane tarasowe pola, które otaczają drzewa wiśniowe i orzechowe.  Zjedz tradycyjny marokański posiłek w domu rodziny Berberów w wiosce Ait Souka. Odpocznij na skąpanym w słońcu tarasie na dachu, skąd roztaczają się malownicze widoki na dolinę.  Następnie wsiądź do pojazdu i przejedź przez malowniczy płaskowyż Kik ze spektakularnymi panoramicznymi widokami. Zachwyć się wspaniałymi górami Atlasu, jadąc przez kamienną pustynię, jałowe, jasnobrązowe płaskowyże, oazy i falujące wzgórza. Delektuj się spokojem pustyni Agafay, gdzie możesz wybrać się na opcjonalną przejażdżkę na wielbłądzie lub konno. Jeśli wolisz odpocząć, możesz zakończyć dzień przy marokańskiej herbacie miętowej, po czym wrócisz do Marrakeszu.

Marrakesz: Wycieczka po górach Atlasu Wysokiego, dolinach i wodospadach

3. Marrakesz: Wycieczka po górach Atlasu Wysokiego, dolinach i wodospadach

Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu lub riadu w Marrakeszu. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w klimatyzowanym minivanie, wyruszając w kierunku majestatycznych gór Atlasu Wysokiego. Podziwiaj wspaniałość wysokich, ośnieżonych szczytów, kierując się do pierwszego przystanku na trasie: urokliwej doliny Imlil. Znana z malowniczych wodospadów, ta zielona przystań stanowi uderzający kontrast z surowym terenem, który ją otacza. Twój przewodnik poprowadzi Cię na malowniczy spacer po okolicy, abyś mógł cieszyć się jej cudami natury. Dla tych, którzy wolą nie chodzić pieszo, istnieje możliwość delektowania się orzeźwiającym napojem w jednej z uroczych kawiarni położonych nad rzeką. Podczas zwiedzania Imlil będziesz miał również okazję zobaczyć, jak berberyjskie kobiety umiejętnie wydobywają pożądany olej arganowy. Kontynuuj podróż przez drugą dolinę, malowniczą dolinę Asni. Jadąc zaciszną górską drogą, która wznosi się na 1700 metrów nad poziomem morza, wkrótce dotrzesz do trzeciej doliny swojej przygody: Kik. Po drodze będziesz mijać tradycyjne berberyjskie wioski zbudowane z adobe i kamienia. Zatrzymaj się na pyszny lunch w typowym berberyjskim domu. Po obiedzie odkryj ostatnią dolinę, Takerkoust, która oferuje panoramę bujnych dolin rozciągających się poniżej. Podziwiaj te zapierające dech w piersiach widoki przed powrotem do hotelu w Marrakeszu.

Marrakesz: Paralotniowa przygoda z widokiem na pustynię Agafay

4. Marrakesz: Paralotniowa przygoda z widokiem na pustynię Agafay

Odkryj hipnotyzujące piękno pustyni Agafay z góry podczas tej paralotniarskiej przygody. Zacznij od odbioru z centralnego miejsca odbioru w Marrakeszu i zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas jazdy autobusem do miejsca startu. Delektuj się smacznym śniadaniem w berberyjskiej spółdzielni. Poznaj swojego instruktora i uzyskaj pomoc w założeniu wysokiej jakości sprzętu ochronnego. Wykonaj szybką kontrolę sprzętu, aby upewnić się, że czujesz się pewnie podczas lotu. Uzyskaj instrukcje krok po kroku, dzięki czemu to doświadczenie jest odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i entuzjastów. Przygotuj się na ekscytujący start. Leć po niebie z panoramicznym widokiem na złote wydmy, surowe góry i rozległe doliny rozciągające się aż po horyzont. Doświadcz wolności lotu, szybując bez wysiłku po niebie, łapiąc termikę i unosząc się na wietrze jak ptak. Poczęstuj się herbatą i słodyczami, a następnie wróć do miejsca zbiórki z niezapomnianymi wspomnieniami z lotu nad pustynią Agafay. Uzyskaj nagranie wideo GoPro z lotu, aby pielęgnować i udostępniać.

Wycieczka buggy po pustyni Agafay i herbata w Marrakeszu

5. Wycieczka buggy po pustyni Agafay i herbata w Marrakeszu

Zostaniesz odebrany z hotelu w najlepszej jakości i stanie samochodu, aby udać się na pustynię wokół Marrakeszu. Marrakeszu, ciesz się również bezpieczną podróżą z naszym profesjonalnym kierowcą i bądź bardzo podekscytowany przygodą, którą zamierzasz przeżyjesz w Marrakeszu Agafay. W tradycyjnym miejscu spotkasz zespół buggy i po wprowadzeniu i samouczku dostarczonym przez przewodnika buggy, przygotuj się na podróż za przewodnikiem przez skaliste miejsca, po wyścigach z przyjaciółmi na dobrą zabawę, zatrzymaj silnik i zrób sobie krótką przerwę z bezpłatną pyszną filiżanką miętowej herbaty, która jest również czas, aby doświadczyć prostego życia kultury nomadów. Dodatkowo dowiesz się więcej o kulturze wioski od naszego kierowcy, który poprowadzi Cię przez całą wycieczkę. Uruchom ponownie silnik i ciesz się ekstremalną zabawą z inną drogą powrotną, zatrzymasz się, aby zrobić panoramiczne zdjęcia moment z przyjaciółmi lub rodziną. Skorzystaj z szerokości terenu i przywieź go z powrotem do obozu. Wrócisz z niezapomnianymi wspomnieniami i przygodą, którą będziesz chciał powtórzyć.

Marrakesz: Wycieczka w góry Atlas, Trzy Doliny i Wodospady

6. Marrakesz: Wycieczka w góry Atlas, Trzy Doliny i Wodospady

Podczas tej wycieczki po górach Atlas i trzech dolinach będziesz miał okazję zobaczyć niektóre z głównych atrakcji Marrakeszu, w tym przejażdżkę na wielbłądzie. Opuścisz miasto i udasz się w góry, aby rozpocząć wycieczkę. Po drodze zobaczysz, jak wioski Imlil i Asni kontrastują z otaczającym regionem, z dodatkowymi widokami na zaporę Lalla Takerkouste. Zatrzymasz się także na lunch w lokalnym domu z widokiem na najwyższy szczyt Afryki Północnej. Podczas wycieczki odwiedzisz spółdzielnię kobiet i najstarszą wioskę Tahanout, aby poznać kulturę Berberów. Pod koniec wycieczki zatrzymasz się na herbatę przed wyruszeniem na przejażdżkę na wielbłądzie. Wieczorem wrócisz do Marrakeszu.

Jednodniowa wycieczka do wioski Imlil i płaskowyżu Kik

7. Jednodniowa wycieczka do wioski Imlil i płaskowyżu Kik

Jednodniowa wycieczka do wioski Imlil i płaskowyżu Kik O zaplanowanej godzinie przyjedziemy po Ciebie z Twojego hotelu w Marrakeszu. Następnie wskoczymy do jeepa 4x4, aby rozpocząć tę wycieczkę przez imponującą dolinę Imlil. Zaczniemy od podróży przez równinę Haouz w kierunku pustyni Agafay, położonej zaledwie godzinę jazdy od miasta. Naszym pierwszym przystankiem będzie sztuczne jezioro Lalla Takerkoust, którego woda spływa z majestatycznych gór Wielkiego Atlasu. Kontynuuj wycieczkę do osady Aguergour, gdzie będziesz cieszyć się marokańską herbatą miętową z lokalną rodziną, która wyjaśni jej tradycje i sposób życia. Poznaj zwyczaje tej wioski nomadów, odkrywając zapierający dech w piersiach płaskowyż Kik. Zanim dotrzemy do wioski Imlil, odwiedzimy małe miasteczko Asni, a jeśli wycieczka odbędzie się w sobotę, odwiedzimy lokalny targ Amazigh, na który mieszkańcy gór Atlas przychodzą co tydzień na zakupy. Następnie udaj się do wioski Imlil, położonej w wysokich górach Atlasu, i wybierz się na pieszą wycieczkę w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika. Podziwiaj typowe budynki wioski, dostosowane do surowego krajobrazu szczytów, a następnie wyrusz na 1-godzinną wycieczkę mułem, aby bliżej przyjrzeć się tej wyjątkowej scenerii. Następnie wsiądziemy z powrotem na pojazd terenowy i wrócimy do Marrakeszu. Podczas podróży natkniesz się na różne osady Amazigh rozsiane po górach. Zobaczymy miejscowości takie jak Aroumed, gdzie zatrzymamy się, by nacieszyć się tarasami obsadzonymi wiśniami i orzechami. Z tego punktu widokowego będziemy mogli nawet podziwiać najwyższy szczyt Afryki Północnej, Jebel Toubkal. Do tej pory zaostrzyłeś apetyt! Przed zakończeniem wycieczki możesz zjeść tradycyjny marokański posiłek w Tagadirt w domu rodziny Amazigh, jeśli chcesz. Po obiedzie krótki spacer po wiosce i powrót do Marrakeszu. Po 8 godzinach zwiedzania wycieczka zakończy się w punkcie początkowym.

Marrakesz: Góry Atlas i wycieczka na pustynię Agafay z lunchem

8. Marrakesz: Góry Atlas i wycieczka na pustynię Agafay z lunchem

Odkryj urokliwą okolicę i przeżyj przejażdżkę na wielbłądzie lub konno. Rozpocznij dzień od odbioru i spotkaj się z przyjaznym lokalnym przewodnikiem, który mieszka w jednej z okolicznych berberyjskich wiosek. Podczas podróży przez region gór Atlas przewodnik opowie Ci o bogatej kulturze i dziedzictwie Berberów podczas wędrówek między wioskami. po pierwsze, mała fajna, zabawna przejażdżka na wielbłądzie w tradycyjnych strojach, takich jak Lawrence Arabia z ładnymi zdjęciami z widokiem na górę Atlasu Wysokiego, to bardzo zabawne i niesamowite zdjęcia do podzielenia się z przyjaciółmi i rodziną. Przyjedź do Tahnaout i odwiedź spółdzielnię zajmującą się olejem arganowym zarządzaną przez kobiety. Dowiedz się, jak tłoczone są orzechy arganowe, aby uzyskać słynne marokańskie produkty z olejkiem arganowym. Przyjmij ciepłe powitanie w Imlil szklanką miętowej herbaty, zanim przejedziesz obok wspaniałych wodospadów i małych berberyjskich wiosek. Zrób sobie przerwę w Tamatert, aby podziwiać widok na starożytne nawadniane pola tarasowe, otoczone drzewami wiśni i orzechów. Ciesz się tradycyjnym marokańskim posiłkiem w Imlil w przyjemnej restauracji, zrelaksuj się z panoramicznym widokiem na dolinę ze słonecznego tarasu na dachu. Po odpoczynku wsiądź do pojazdu i przejedź przez malowniczy płaskowyż Kik ze spektakularnymi widokami 360 stopni. Podziwiaj wspaniałe góry Atlasu Wysokiego, przemierzając kamienistą pustynię, suche jasnobrązowe płaskowyże, oazy i pagórki. Ciesz się spokojną scenerią pustyni Agafay, gdzie możesz wybrać się na przejażdżkę na wielbłądzie lub konno. Lub po prostu zrelaksuj się przy marokańskiej herbacie miętowej, aby stylowo zakończyć dzień przed powrotem do Marrakeszu.

całodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Atlas

9. całodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Atlas

Zyskaj głębsze zrozumienie kultury berberyjskiej podczas niezapomnianej 1-dniowej wycieczki z przewodnikiem w góry Atlas. Poznaj urokliwe krajobrazy, skorzystaj z przejażdżki na wielbłądzie lub koniu i spotkaj się z mieszkańcami wiosek w dolinie Imlil. Rozpocznij dzień od odbioru i poznaj lokalnego przewodnika, który mieszka w jednej z okolicznych berberyjskich wiosek. Podczas podróży do regionu gór Atlas przewodnik opowie Ci o bogatej kulturze i dziedzictwie Berberów podczas wędrówki między wioskami. Przyjedź do Tahnaout i odwiedź zarządzaną przez kobiety spółdzielnię produkującą olej arganowy. Odkryj, w jaki sposób orzechy arganowe są tłoczone w celu wytworzenia słynnego oleju arganowego z Maroka Otrzymaj ciepłe powitanie w Imlil ze szklanką miętowej herbaty przed podróżą obok oszałamiających wodospadów i małych osad berberyjskich. Zatrzymaj się, aby podziwiać widoki starożytnych nawadnianych pól tarasowych, otoczonych drzewami wiśni i orzecha włoskiego. Zjedz tradycyjny marokański posiłek w Ait Souka w domu berberyjskiej rodziny. Zrelaksuj się, podziwiając malownicze widoki na dolinę ze skąpanego w słońcu tarasu na dachu i delektuj się lunchem z niesamowitym widokiem. Po odpoczynku wsiądź do pojazdu i podróżuj przez malowniczy płaskowyż Kik ze spektakularnymi widokami 360 stopni. Spoglądaj z podziwem na wspaniałe góry Atlasu Wysokiego, przechodząc przez starożytne berberyjskie wioski, jałowe jasnobrązowe płaskowyże, oazy i faliste wzgórza. Po odpoczynku wsiądź do pojazdu i podróżuj przez malowniczy płaskowyż Kik ze spektakularnymi widokami 360 stopni. Spoglądaj z podziwem na wspaniałe góry Atlasu Wysokiego, przechodząc przez starożytne berberyjskie wioski, jałowe jasnobrązowe płaskowyże, oazy i faliste wzgórza.

Trzy doliny, góra Atlas, wodospady i pustynia Agafay

10. Trzy doliny, góra Atlas, wodospady i pustynia Agafay

Doświadcz bogactwa naszej ekskluzywnej luksusowej jednodniowej wycieczki grupowej, oferującej szereg urzekających atrakcji. Odkryj piękno gór Atlas w trzech dolinach, ciesz się kulturalnym obiadem z gościnną berberyjską rodziną i podziwiaj wspaniałość wodospadów Imlil. Podróżuj przez panoramiczny płaskowyż Kik, podziwiaj widoki na zaporę Lalla Takarkoust i zakończ dzień tradycyjną przejażdżką na wielbłądzie po spokojnej pustyni Agafay o zachodzie słońca. To nie tylko podróż; to przemyślana kolekcja bogatych chwil, które pozostaną w twoich zmysłach. Zostaw miasto za sobą i odkryj jedne z najdzikszych i najbardziej zapierających dech w piersiach krajobrazów Maroka podczas tej całodniowej, wieloaspektowej wycieczki. Po odebraniu z hotelu lub miejsca spotkania o godzinie 8:30, zostaniesz przewieziony z Marrakeszu zaledwie półtorej godziny do serca Atlasu. Na naszym pierwszym przystanku zrobimy zdjęcia na tle malowniczej wioski Tahanout i odwiedzimy kobiecą spółdzielnię arganową, gdzie napijesz się marokańskiej herbaty i skosztujesz świeżego oleju arganowego, zanim kobiety wyjaśnią swoją pracę. Następnie będziemy kontynuować naszą jazdę do gór Atlas, gdzie rozpocznie się nasza piesza przygoda. Przejdziemy przez urocze berberyjskie wioski rozsiane po całej dolinie Imlil - zatrzymując się tak często, jak chcesz, aby odpocząć i zrobić zdjęcia - a następnie zjemy lunch przygotowany z miłością w tradycyjny marokański sposób przez lokalną rodzinę. Następnie pojedziesz do serca skalistej pustyni Agafay na przejażdżkę na wielbłądzie. O 19:00 wrócisz do hotelu. Wycieczki w soboty i wtorki obejmują również wizytę na lokalnym targu berberyjskich rolników. Uwaga 1: całkowity czas trwania spaceru wynosi 2,5 godziny, ale dla osób, które nie chcą iść pieszo, zapewniony zostanie transport. Uwaga 2: odkryjemy doliny Tahanout, Asni, Lalla takarcoust i Imlil, zanim udamy się do serca pustyni Agafay. Uwaga 3: Pustynia Agafay to skalista pustynia ze wspaniałymi widokami.

Liczba znalezionych atrakcji: 66
Sortuj wg::

Kik Plateau: najlepsze atrakcje w pobliżu

Kik Plateau: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kik Plateau? Kliknij tutaj.

Kik Plateau: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(1934 recenzji)

Ta wycieczka była naprawdę miłym doświadczeniem. Nawet jeśli będziesz podróżować w grupie turystycznej, atmosfera jest luźna i osobista. Nie spieszyliśmy się na każdym przystanku, przewodnik udzielał wielu informacji o okolicy i chętnie odpowiadał na każde pytanie. Odbiór odbył się punktualnie, a transport przebiegł sprawnie i bardzo bezpiecznie. Jazda na wielbłądzie była spokojna, a zwierzęta wydawały się dobrze traktowane. Mogę tylko polecić tę wycieczkę, jeśli chcesz rzucić okiem na góry Atlas, wioski berberyjskie i deser Agafay.

Przewodnik Lahcen oprowadzał po swojej rodzinnej wiosce z wielkim zaangażowaniem i pasją. Dzięki niemu poznaliśmy lokalne zwyczaje i z zaciekawieniem mogliśmy podążać ścieżkami tubylców. Z całego serca polecamy tą wycieczkę i przewodnika.

Wycieczka była doskonała, biorąc pod uwagę jej świetną cenę za cały dzień zajęć. Sama przejażdżka była bardzo malownicza, a mojej grupie naprawdę podobał się nasz przewodnik Marwan. Gorąco polecamy tę wycieczkę.

przewodnik Amina był po prostu fantastyczny, wycieczka była piękna i nienagannie zorganizowana, jeszcze raz dziękuję Aminie za wszystko, czego nigdy o tobie nie zapomnimy.

Super atrakcja, przewodnik bardzo miły i sympatyczny. Bawiliśmy się świetnie. Polecamy!