Atrakcje i wycieczki
Ogród Majorelle'a

Ogród Majorelle'a – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Marrakesz: Bilety wstępu do Ogrodu Majorelle

Marrakesz: Bilety wstępu do Ogrodu Majorelle

Wyrusz w podróż przez czarujący Ogród Majorelle w Marrakeszu, będący świadectwem artystycznej wizji Jacquesa Majorelle. Spaceruj wśród symfonii żywych odcieni i zielonych liści, gdy ogarnie Cię spokojna atmosfera. Podziwiaj kultową niebieską willę, arcydzieło kubistycznej architektury stworzone przez słynnego francuskiego architekta Paula Sinoira. Zatrać się w surrealistycznym pięknie egzotycznej roślinności z całego świata, harmonijnie zestawionej ze spokojnymi elementami wodnymi i tętniącymi życiem fontannami. Zanurz się w spokoju tej botanicznej oazy, gdzie każdy zakątek odkrywa nową rozkosz dla zmysłów. Niezależnie od tego, czy szukasz chwil kontemplacji, czy po prostu chcesz zanurzyć się w naturalnym blasku, Majorelle Garden oferuje niezapomniane wrażenia.

Marrakesz: Ogród Majorelle, YSL i wejście do Muzeum Berberów

Marrakesz: Ogród Majorelle, YSL i wejście do Muzeum Berberów

Zaoszczędź czas i pieniądze podczas wizyty w trzech najlepszych muzeach Marrakeszu dzięki temu biletowi łączonemu. Ciesz się relaksującą atmosferą Majorelle, zachwyć się modą Yves Saint Laurent i odkryj berberyjskie dziedzictwo w Muzeum Pierre Bergé. Rozpocznij swoją wizytę od wycieczki do egzotycznych i relaksujących ogrodów Majorelle. Podziwiaj kubistyczną willę i spaceruj po terenie wypełnionym niesamowitymi roślinami, kolorami, zapachami i widokami. Następnie wybierz się na wycieczkę do Muzeum Yves Saint Laurenta, aby zagłębić się w świat tytana mody. Odblokuj jego kreatywny umysł i źródła inspiracji, przenosząc się do jego świata. Rzuć okiem na romans projektanta z Marrakeszem, pokazując, jak miasto wpłynęło na jego wykorzystanie kolorów i faktur. Uzupełnij swoje doświadczenie w Muzeum Sztuki Berberyjskiej Pierre Bergé. Daj się zahipnotyzować imponującej kolekcji tradycyjnych berberyjskich artefaktów. Uczcij bogate dziedzictwo kulturowe Berberów poprzez biżuterię, stroje i przedmioty codziennego użytku, które opowiadają historię ich życia, wierzeń i estetyki.

Marrakesz: Pałac Bahia, grobowce Saadytów i zwiedzanie medyny

Marrakesz: Pałac Bahia, grobowce Saadytów i zwiedzanie medyny

Odkryj niektóre z najważniejszych atrakcji Marrakeszu podczas wspólnej grupowej lub prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź ważne zabytki, takie jak pałac El Bahia, grobowce Saadytów, meczet Koutoubia i plac Dżemaa El Fna. Po spotkaniu z lokalnym przewodnikiem wybierz następujące atrakcje w preferowanej kolejności. Poznaj pałac El Bahia, znany jako "pałac pięknych", który został zaprojektowany w stylu Alaoui. Spaceruj po niektórych ze 160 pokoi w pałacu z dekoracjami ze sztukaterii, dekoracjami zellij, podłogami wyłożonymi kafelkami, rzeźbionymi sufitami cedrowymi, błyszczącymi marmurowymi wykończeniami i malowanymi sufitami. Odwiedź meczet Koutoubia, największy meczet w mieście, który swoją nazwę zawdzięcza historycznym powiązaniom z księgarniami i księgarzami. Podziwiaj tradycyjny styl architektoniczny Almohadów, którego wieża ozdobiona jest czterema miedzianymi kulami. Przejdź się po grobowcach Saadytów z czasów sułtana Ahmada al-Mansura, w których spoczywają szczątki około sześćdziesięciu członków dynastii Sa'adi. Spaceruj po tętniących życiem bazarach i placu Djemaa El Fna w samym sercu Marrakeszu. Odkryj szereg tradycyjnych marokańskich rękodzieł, przypraw, środków leczniczych i lokalnej rozrywki. Możesz także znaleźć marokańskie przedmioty, takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tajine i srebrna biżuteria.

Marrakesz: Mobilny plan transmisji danych eSIM 4G w Maroku

Marrakesz: Mobilny plan transmisji danych eSIM 4G w Maroku

Wybierz żądany plan taryfowy i okres ważności. Następnie kup wybrany plan i otrzymaj kod QR e-mailem lub przez WhatsApp. Następnie zeskanuj kod, włącz roaming danych mobilnych i od razu zacznij przeglądać Internet. Pozostań w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną podczas podróży.

Marrakesz: Majorelle Garden Tour z Palmeraie Camel Ride

Marrakesz: Majorelle Garden Tour z Palmeraie Camel Ride

Napawaj się spokojem panującym w ogrodzie Majorelle i cofnij się w czasie w Muzeum Berberów, biorąc udział w tej półdniowej wycieczce po Marrakeszu. Przemierzaj na wielbłądzie gaje palmowe Marrakeszu. Zrób sobie po drodze przerwę, by odpocząć przy filiżance herbaty. Wybierz wycieczkę prywatną lub grupową. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Marrakeszu, a następnie udaj się klimatyzowanym pojazdem do ogrodu Majorelle. Dowiedz się więcej o bogatej historii ogrodu Majorelle oraz pochodzeniu egzotycznych roślin i przespaceruj się wzdłuż zacienionych alejek.  Na miejscu przekonasz się, w jaki sposób francuski projektant Yves Saint Laurent odnowił architekturę ogrodu. Zachwyć się fontannami i ogrodami kaktusowymi. Wsłuchaj się w dźwięki wydawane przez 15 gatunków ptaków, które zamieszkują teren o powierzchni niemal 5 hektarów. Wyrusz w kierunku znajdującej się pod Marrakeszem oazy Palmeraie, którą porastają starożytne gaje palmowe. Miejsce to słynie obecnie ze znanych mieszkańców i wspaniałych domów. Zanim weźmiesz udział w relaksującej wycieczce w otoczeniu palm, skorzystaj z instruktażu i naucz się dosiadania oraz jazdy na wielbłądzie. Po drodze zrób sobie przerwę w miejscowym domu, by napić się orzeźwiającej herbaty. Po zakończeniu wycieczki powrócisz do swojego miejsca zakwaterowania. 

Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście

Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście

Odkryj stare miasto Marrakesz z jego labiryntowymi uliczkami, słynnymi targowiskami i ogrodem Majorelle podczas tej wycieczki. Odwiedź słynny Palais de Bahia, pięknie urządzony pałac pełen czarujących wnętrz i wyszukanych mozaikowych ścian. Z wyraźnie odmienną architekturą od reszty medyny, przejdź przez dzielnicę żydowską. Odkryj niesamowite grobowce Saadytów i Medresa Ben Youssef, starą szkołę koraniczną z piękną architekturą arabsko-andaluzyjską. Podziwiaj rzeźby w drewnie i odwiedź maleńkie pokoje studenckie, a następnie zobacz meczet Koutoubia, ikonę Marrakeszu i punkt orientacyjny dla turystów. Udaj się na słynny na całym świecie plac Jemaah el Fna z niezliczonymi stoiskami z sokiem pomarańczowym, zaklinaczami węży, sprzedawcami wody w tradycyjnych strojach i kobietami henną. Ciesz się orzeźwiającą południową przerwą na jednym z tarasów z panoramicznym widokiem i podziwiaj kolorowe tłumy poniżej. Następnie przejdź do niesamowitego Ogrodu Majorelle i przejdź przez tę oazę spokoju pośród tętniącego życiem nowego miasta w wolnym czasie. Odwiedź Muzeum Berberów mieszczące się w jasnoniebieskiej willi i poznaj historię i tradycje Berberów oraz zobacz niektóre z ich pięknych tradycyjnych strojów.

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Zanurz się w kulturze Marrakeszu podczas tej jednodniowej wycieczki z Casablanki. Po odebraniu z hotelu rozpocznij 2,5-godzinną podróż do Marrakeszu, korzystając z bezpłatnego Wi-Fi i klimatyzacji podczas podróży. Wybierz wycieczkę prywatną lub w małej grupie. Po przybyciu do Marrakeszu skorzystaj z przejażdżki na wielbłądzie przez uroczy Gaj Palmowy. Następnie odwiedź zabytki, takie jak targ i meczet Koutoubia Minaret oraz majestatyczny pałac Bahia. Spaceruj wąskimi uliczkami średniowiecznej Medyny i zobacz rzemieślników przy pracy, wytwarzających skórę, olej arganowy i wiele innych. Później rozkoszuj się atmosferą placu Jemaa El-Fnaa, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Casablanki.

Marrakesz: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście i ogrodach

Marrakesz: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście i ogrodach

Spędź cały dzień, odwiedzając najbardziej kultowe atrakcje Marrakeszu. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania zwiedzaj jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w Maroku, Koutoubia. Kontynuuj wycieczkę do Pałacu Bahia i podziwiaj jego piękne ogrody pełne drzew owocowych i słodko pachnących kwiatów. Następnie udaj się do spokojnej zagrody w kasbie, aby zobaczyć kopuły z drewna cedrowego i marmurowe kolumny grobowców Saadytów. Następnie przygotuj się na zobaczenie najsłynniejszych suków w Maroku i poznaj codzienny zgiełk miasta, zanim odwiedzisz Djeemaa El Fna, tętniący życiem targowisko w Marrakeszu, pełne kupców z regionu suku. Po zanurzeniu się w kolorowej atmosferze targu będzie czas wolny na lunch i dołączenie do drugiej części wycieczki. Po przerwie na lunch odwiedź Tajemnicze Ogrody, które sięgają czasów dynastii Saadytów ponad 400 lat temu i zostały odbudowane w XIX wieku. Następnie udaj się do ogrodów Menara, słynnej letniej rezydencji sułtana Abderrahmane, i podziwiaj piękne sady i gaje oliwne. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do hotelu lub riadu na koniec wycieczki.

Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście z ogrodem Majorelle

Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście z ogrodem Majorelle

Odkryj serce i duszę Marrakeszu podczas prywatnej całodniowej wycieczki po mieście. Odwiedź tętniące życiem suki, miejsca historyczne i kultowy ogród Majorelle. Odbierz z miejsca zakwaterowania, gdy słońce wschodzi nad miastem. Rozpocznij dzień od wizyty w meczecie Koutoubia, cudu architektury i symbolu głęboko zakorzenionej historii Marrakeszu. Podziwiaj jego skomplikowany projekt i poznaj jego znaczenie w kulturze marokańskiej. Następnie zwiedzaj Pałac Bahia, wspaniały XIX-wieczny pałac ozdobiony misternymi mozaikami i pięknymi ogrodami. Cofnij się w czasie, wędrując po bogatych pokojach i dziedzińcach, uzyskując wgląd w życie marokańskiej rodziny królewskiej. Kontynuuj swoją przygodę w tętniącym życiem labiryncie medyny w Marrakeszu. Będziesz spacerować krętymi uliczkami, odkrywając skarby ukryte na sukach (targach). Będziesz miał okazję kupić wyjątkowe pamiątki i zanurzyć się w kulturze lokalnego rynku. Gdy Twój apetyt wzrośnie, zostaniesz zabrany do uroczej lokalnej restauracji, gdzie będziesz delektować się tradycyjnym marokańskim lunchem. Delektuj się kuskusem, tagines i mieszanką smaków, które ukazują kulinarne bogactwo regionu. Po lunchu udaj się do znanego na całym świecie ogrodu Majorelle. Ta spokojna oaza to zapierająca dech w piersiach mieszanka kobaltowo-niebieskich budynków, egzotycznych roślin i spokojnych basenów. Eksploruj ogród we własnym tempie, rozkoszując się jego kunsztem i spokojem. Na koniec odwiedź warsztaty rzemieślnicze, w których możesz być świadkiem tradycyjnego marokańskiego rzemiosła. Od ceramiki po tkanie dywanów – będziesz miał okazję nawiązać kontakt z wykwalifikowanymi rzemieślnikami, a może nawet spróbować swoich sił w tworzeniu wyjątkowego dzieła, które możesz zabrać do domu. Pod koniec wycieczki zostań odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Marrakesz: wycieczka po ogrodach Majorelle i Menara oraz przejażdżka bryczką

Marrakesz: wycieczka po ogrodach Majorelle i Menara oraz przejażdżka bryczką

Ucieknij od jałowej, pustynnej atmosfery Marrakeszu i odwiedź 2 najpiękniejsze ogrody w mieście. Poznaj ich historię i wyjątkowy wpływ na kulturę i architekturę Czerwonego Miasta. Odkryj oazę ciszy i spokoju w cudownym chaosie tego tętniącego życiem miejsca. Daj się uwieść pięknu Majorelle Garden, znanego z wielu kolorów i artystycznego krajobrazu. Zobacz kubistyczną willę zaprojektowaną przez francuskiego architekta Paula Sinoira w latach 30. XX wieku. Wędruj wśród ogrodów kaktusów i innych egzotycznych roślin. Jedź dalej do ogrodów Menara i podziwiaj panoramiczne widoki na góry Atlas. Wybierz się na przejażdżkę bryczką po murach obronnych i mijaj zabytki, takie jak ogrody Agdal, pachnące drzewami pomarańczy, cytryny, figi, moreli i granatów. Podziwiaj luksusowe hotele Hivernage i Mamounia, zanim zostaniesz odwieziony do hotelu lub riadu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 120
Sortuj wg::

Marrakesz: Najciekawsze atrakcje

Ogród Majorelle'a: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Ogród Majorelle'a: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogród Majorelle'a? Kliknij tutaj.

Ogród Majorelle'a: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(896 recenzji)

Mieliśmy wycieczkę i wszystko było idealne. Kierowca Khalid był bardzo przyjazny i po drodze nauczył mnie trochę arabskiego. Czekał na nas i był bardzo przychylny naszym potrzebom, takim jak klimatyzacja i woda. Prowadzenie na wielbłądzie było niesamowite! Robił dla nas zdjęcia i filmy oraz mówił po angielsku, co było tak wielką pomocą, że był Brahimem. Fantastyczny przywódca wielbłądów! Ogrody są piękne. Idź wcześnie! Robi się tłoczno o 11:00. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę! !

Zrobiliśmy wycieczkę po Marakeszu z Hamidem 13 czerwca 23 i muszę powiedzieć, że był naprawdę doskonałym przewodnikiem. Głębokość jego wiedzy historycznej była niesamowita, podobnie jak jego cierpliwość, gdy odpowiadał na nasze pytania. Pokazał nam wszystkie główne obszary miasta, od meczetu Koutoubia po pałac Bahia i medynę. Szczególnie interesujące były grobowce Saadytów w ścianach Kasby. Hamid okazał się bardzo przyjazną, wciągającą postacią i gorąco go polecamy.

Cóż to było za wspaniałe przeżycie! Nasz przewodnik był doskonały - był świetną zabawą i sprawił, że czuliśmy się bardzo mile widziani. Moim dzieciom bardzo podobało się to doświadczenie i poczuły się wyjątkowo. Przytulaliśmy wielbłądy, a nasz przewodnik zrobił nam wiele wspaniałych zdjęć. Dali nam też tradycyjne stroje, więc wyglądaliśmy super! A nasz kierowca był doskonały! Gorąco polecam ;)

Cały dzień spędziliśmy w Marakech z Hassanem, który pokazał nam nie tylko miejsca, które trzeba zobaczyć, ale także udzielił informacji na temat historii, kultury i obecnej sytuacji w Maroku. Czas spędzony z Hassanem był wspaniały! Cały dzień chodzenia po mieście jest męczący, ale warto!

Wycieczka jest zalecana. Wiele informacji, których nie znasz. Bez czekania na zabytki. Realizowane są indywidualne życzenia, co nie ma miejsca w grupach. Przerywa, kiedy ich potrzebujesz. Po prostu cudowne i zapierające dech w piersiach miasto.