Meczet Księgarzy

Meczet Księgarzy
Liczba znalezionych atrakcji: 191
Sortuj wg::

Meczet Księgarzy: najlepsze atrakcje w pobliżu

Meczet Księgarzy – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Marrakesz: Podróż w głąb historii i kultury Marrakeszu

Marrakesz: Podróż w głąb historii i kultury Marrakeszu

Skorzystaj z prywatnej lub grupowej wycieczki z przewodnikiem po tętniącym życiem Marrakeszu. Podziwiaj niektóre z jego głównych zabytków, w tym plac Jemaa el-Fnaa, meczet Koutobia, grobowce Saadytów i pałac Bahia. Spotkaj się z przewodnikiem przed Café de France, kultowym punktem orientacyjnym na tętniącym życiem placu Jemaa el-Fnaa w Marrakeszu. Najpierw odkryj majestat i tętniącą życiem medynę Marrakeszu. Następnie podziwiaj meczet Koutobia i jego masywny minaret, największy w mieście. Poznaj oszałamiającą architekturę i fascynującą historię tego najważniejszego punktu każdej wizyty w Marrakeszu. Odkryj grobowce Saadytów, zapieczętowane przez wieki, aż do ich ponownego odkrycia w 1917 roku. Podziwiaj ozdobne rzeźby w stylu hispano-mauretańskim, które otaczają krypty XVI-wiecznej rodziny królewskiej. Następnie udaj się do równie ozdobnego Pałacu Bahia, XIX-wiecznego królewskiego mieszkania, które miało być najwspanialszym pałacem swoich czasów. Zobacz misternie malowane sufity, wypielęgnowane ogrody pełne drzew owocowych i wyszukane wzory sztukaterii zdobiące niemal każdą powierzchnię budynku. Aby zakończyć wycieczkę, przespaceruj się po tętniących życiem sukach z szeroką gamą lokalnych rzemieślników i rzemieślników. Twój przewodnik udzieli Ci wskazówek na temat najlepszych straganów. Zakończ wycieczkę na placu Jemaa el-Fnaa, gdzie mieszkańcy spotykają się codziennie, aby cieszyć się gawędziarzami, muzykami i wykonawcami.

Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

Agadir/Taghazout: Wycieczka do Marrakeszu z licencjonowanym przewodnikiem

Wyrusz z Agadiru lub Taghazout wczesnym rankiem i udaj się na trasę z Agadiru do Marrakeszu. Po 3-godzinnej podróży z przystankami przekroczysz góry Atlas i dotrzesz do Marrakeszu. Na miejscu w Marrakeszu spotkasz się z miejscowym przewodnikiem i rozpoczniesz piesze zwiedzanie mediny (starego miasta w Marrakeszu). Na początek zatrzymasz się przed historycznymi murami Meczetu Księgarzy i przespacerujesz się po placu Dżami al-Fana.  Skorzystaj z możliwości zakupu biletu do pałacu Bahia. Jeśli chcesz odwiedzić pałace Bahia i Badii, opuść grupę i ustal z przewodnikiem miejsce zbiórki na lunch (niewliczony w cenę). Po zwiedzaniu z przewodnikiem będziesz mieć czas wolny, aby przejść się ulicami suku (miejscowego bazaru), negocjować ze sprzedawcami i znaleźć dobre miejsce, aby spróbować miejscowych przysmaków. Po lunchu spotkasz się ponownie z kierowcą, który zabierze Cię w podróż powrotną do Twojego hotelu w Agadirze, z planowaną godziną powrotu między 21.00 a 21.30.

3-godzinna wycieczka po zabytkach i sukach Marrakeszu

3-godzinna wycieczka po zabytkach i sukach Marrakeszu

Weź udział w kompleksowej wycieczce po Marrakeszu. Zwiedź średniowieczne uliczki, suki i medynę marokańskiego „czerwonego miasta" z pałacami i pomnikami. Po tym, jak kierowca odbierze Cię z hotelu lub riadu, zwiedź najstarsze miasto imperium. Zobacz Meczet Księgarzy – jeden z największych i najpiękniejszych meczetów w zachodnim świecie muzułmańskim. Zachwyć się 67-metrowym minaretem i mistrzowską architekturą, która przypomina Giraldę w Sewilli. Udaj się następnie do spokojnego pomieszczenia w kasbie, aby zobaczyć grobowce Saadytów, datowane na XVI wiek – czasy Ahmada al-Mansura. Zachwyć się kolorowymi kafelkami, napisami arabskimi oraz skomplikowanymi rzeźbieniami, które pozostawały w ukryciu do 1917 roku. Następnie spędź godzinę w XIX-wiecznym pałacu Bahia, zbudowanym w ciągu 7 lat przez 1000 rzemieślników z Fez. Miał to być największy przykład marokańskiej i islamskiej architektury na świecie, z zagmatwanym układem ukrytych apartamentów otwartych na dziedzińce wewnętrzne, umieszczony pośrodku ogrodu o powierzchni 80 arów.  Następnie udaj się na Dżami al-Fana – główny plac i targowisko Marrakeszu. Przejście przez medynę oferuje wiele suków do odkrycia. Znajdziesz tu przędzę jedwabną, przyprawy, dywany i kryształy. Każda uliczka ma swoją własną charakterystykę i sprzedawane towary.

Marrakesz: Pałac Bahia, grobowce Saadytów i zwiedzanie medyny

Marrakesz: Pałac Bahia, grobowce Saadytów i zwiedzanie medyny

Odkryj niektóre z najważniejszych atrakcji Marrakeszu podczas wspólnej grupowej lub prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź ważne zabytki, takie jak pałac El Bahia, grobowce Saadytów, meczet Koutoubia i plac Dżemaa El Fna. Po spotkaniu z lokalnym przewodnikiem wybierz następujące atrakcje w preferowanej kolejności. Poznaj pałac El Bahia, znany jako "pałac pięknych", który został zaprojektowany w stylu Alaoui. Spaceruj po niektórych ze 160 pokoi w pałacu z dekoracjami ze sztukaterii, dekoracjami zellij, podłogami wyłożonymi kafelkami, rzeźbionymi sufitami cedrowymi, błyszczącymi marmurowymi wykończeniami i malowanymi sufitami. Odwiedź meczet Koutoubia, największy meczet w mieście, który swoją nazwę zawdzięcza historycznym powiązaniom z księgarniami i księgarzami. Podziwiaj tradycyjny styl architektoniczny Almohadów, którego wieża ozdobiona jest czterema miedzianymi kulami. Przejdź się po grobowcach Saadytów z czasów sułtana Ahmada al-Mansura, w których spoczywają szczątki około sześćdziesięciu członków dynastii Sa'adi. Spaceruj po tętniących życiem bazarach i placu Djemaa El Fna w samym sercu Marrakeszu. Odkryj szereg tradycyjnych marokańskich rękodzieł, przypraw, środków leczniczych i lokalnej rozrywki. Możesz także znaleźć marokańskie przedmioty, takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tajine i srebrna biżuteria.

Marrakesz: Pałac Bahia, Medersa Ben Youssef i zwiedzanie medyny

Marrakesz: Pałac Bahia, Medersa Ben Youssef i zwiedzanie medyny

Rozpocznij swoją pieszą wycieczkę od odwiedzenia meczetu Koutoubia, największego meczetu w mieście, który swoją nazwę zawdzięcza historycznym powiązaniom z księgarniami i księgarzami. Podziwiaj tradycyjny styl architektoniczny Almohadów i wieżę ozdobioną czterema miedzianymi kulami. Następnie zwiedź Pałac Bahia i jego 160 pokoi wokół małych dziedzińców, które według plotek były zajmowane przez konkubiny. Zobacz otaczający ośmiohektarowy ogród ozdobiony stiukowymi panelami, zellij, podłogami wyłożonymi kafelkami, rzeźbionymi sufitami cedrowymi, błyszczącymi marmurowymi wykończeniami i malowanymi sufitami. Następnie udaj się do Ben Youssef Medersa, szkoły koranicznej z czasów panowania sułtana Abou el Hassana, która została przebudowana w latach 60-tych XV wieku przez Saadyjczyków. Podziwiaj architektoniczne arcydzieło, prezentujące typowe marokańskie style, takie jak płytki zellij, sztukaterie i rzeźbione drewno cedrowe. Zakończ swoją przygodę ze zwiedzaniem w tętniących życiem sukach Marrakeszu - bijącym sercu miasta, oferującym tradycyjne marokańskie rękodzieło, przyprawy, leki i lokalną rozrywkę. Odkryj przedmioty takie jak babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramika, naczynia tagine i srebrna biżuteria.

Z Taghazout lub Agadiru: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu

Z Taghazout lub Agadiru: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Marrakeszu

Odkryj miasto Marrakesz podczas całodniowej wycieczki z Taghazout i odwiedź główne atrakcje miasta oraz zabytki. Zwiedź ogrody meczetu Koutoubia i przejdź się po słynnym placu Jemaa El Fna, spróbuj swoich sił w targowaniu się na lokalnym targu i zobacz otoczoną murami medynę w Marrakeszu... Wycieczka do Marrakeszu zaczyna się dość wcześnie rano, po czym następuje 3,5 godziny jazdy autostradą, z minimum jednym postojem na skorzystanie z toalety, rozprostowanie nóg lub napicie się kawy. Po przybyciu do Marrakeszu rozpoczniesz pieszą wycieczkę z naszym przewodnikiem, aby poznać atrakcje miasta lub możesz pominąć wycieczkę z przewodnikiem i wybrać własny plan zwiedzania. Po wycieczce po Marrakeszu będziesz mieć czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta i znalezienie dobrego miejsca na spróbowanie lokalnych potraw w restauracjach na dachu z widokiem na plac Jemaa el fna. Po wolnym czasie spotkasz się ze swoim przewodnikiem i kierowcą w uzgodnionym miejscu spotkania i rozpoczniesz podróż powrotną do hotelu lub hostelu w Taghazout. Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z Agadiru to zdecydowanie obowiązkowa wycieczka, którą należy dodać do swojej listy podczas wizyty w Taghazout.

Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście

Marrakesz: Prywatna całodniowa wycieczka po mieście

Odkryj stare miasto Marrakesz z jego labiryntowymi uliczkami, słynnymi targowiskami i ogrodem Majorelle podczas tej wycieczki. Odwiedź słynny Palais de Bahia, pięknie urządzony pałac pełen czarujących wnętrz i wyszukanych mozaikowych ścian. Z wyraźnie odmienną architekturą od reszty medyny, przejdź przez dzielnicę żydowską. Odkryj niesamowite grobowce Saadytów i Medresa Ben Youssef, starą szkołę koraniczną z piękną architekturą arabsko-andaluzyjską. Podziwiaj rzeźby w drewnie i odwiedź maleńkie pokoje studenckie, a następnie zobacz meczet Koutoubia, ikonę Marrakeszu i punkt orientacyjny dla turystów. Udaj się na słynny na całym świecie plac Jemaah el Fna z niezliczonymi stoiskami z sokiem pomarańczowym, zaklinaczami węży, sprzedawcami wody w tradycyjnych strojach i kobietami henną. Ciesz się orzeźwiającą południową przerwą na jednym z tarasów z panoramicznym widokiem i podziwiaj kolorowe tłumy poniżej. Następnie przejdź do niesamowitego Ogrodu Majorelle i przejdź przez tę oazę spokoju pośród tętniącego życiem nowego miasta w wolnym czasie. Odwiedź Muzeum Berberów mieszczące się w jasnoniebieskiej willi i poznaj historię i tradycje Berberów oraz zobacz niektóre z ich pięknych tradycyjnych strojów.

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Z Casablanki: Jednodniowa wycieczka do Marrakeszu z przejażdżką na wielbłądzie

Zanurz się w kulturze Marrakeszu podczas tej jednodniowej wycieczki z Casablanki. Po odebraniu z hotelu rozpocznij 2,5-godzinną podróż do Marrakeszu, korzystając z bezpłatnego Wi-Fi i klimatyzacji podczas podróży. Wybierz wycieczkę prywatną lub w małej grupie. Po przybyciu do Marrakeszu skorzystaj z przejażdżki na wielbłądzie przez uroczy Gaj Palmowy. Następnie odwiedź zabytki, takie jak targ i meczet Koutoubia Minaret oraz majestatyczny pałac Bahia. Spaceruj wąskimi uliczkami średniowiecznej Medyny i zobacz rzemieślników przy pracy, wytwarzających skórę, olej arganowy i wiele innych. Później rozkoszuj się atmosferą placu Jemaa El-Fnaa, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Casablanki.

Marrakesz: Wycieczka rowerowa z lokalnym przewodnikiem

Marrakesz: Wycieczka rowerowa z lokalnym przewodnikiem

W medynie Marrakeszu nie zawsze jest łatwo znaleźć drogę. Dlatego najlepiej jest mieć przewodnik rowerowy, który pokaże Ci najlepsze miejsca w okolicy, dzięki czemu poczujesz się, jakbyś był w okolicy. Samo przejechanie rowerem przez sam Marrakesz sprawi, że poczujesz się jak sułtan, odkrywając wnętrze tego starożytnego i cesarskiego miasta. W szczególności jazda na rowerze wzdłuż średniowiecznych murów miejskich z czerwonej gliny z pewnością sprawi, że wizyta w Marrakeszu będzie niezwykłym przeżyciem. Podczas wycieczki będziesz mijał różne zabytki i ciekawe budynki, które warto dogłębnie zbadać po zakończeniu pierwszej eksploracji miasta. Po zakończeniu swojego doświadczenia powrócisz do swojego punktu wyjścia.

Marrakesz: Pałac, Muzeum, Madrasa i Medyna: najważniejsze atrakcje

Marrakesz: Pałac, Muzeum, Madrasa i Medyna: najważniejsze atrakcje

Rozpocznij wycieczkę pieszą po Marrakeszu od Meczetu Koutoubia, największego w mieście, znanego z historycznych powiązań z księgarniami. Podziwiaj jego styl architektoniczny Almohad, z wieżą ozdobioną czterema miedzianymi kulami. Następnie zwiedź pałac El Bahia, zbudowany w latach 1894-1900 ze 160 pokojami wokół dziedzińców. Spaceruj po otaczającym go ośmiohektarowym ogrodzie, podziwiając misterne dekoracje, takie jak stiukowe panele, zellij, podłogi wyłożone kafelkami, cedrowe sufity, marmurowe wykończenia i malowane sufity. Przejdź do Ben Youssef Medersa, szkoły koranicznej z czasów panowania sułtana Abou el Hassana, która niegdyś mieściła około 800 uczniów uczących się Koranu. Odbudowana w latach 60. XV wieku, jest marokańskim arcydziełem architektonicznym z płytkami zellij, tynkami stiukowymi i rzeźbionym drewnem cedrowym. Jeśli czas na to pozwoli, udaj się do Muzeum Dar El Bacha, symbolu historii i kultury miasta oraz zabytkowego pałacu, w którym obecnie znajduje się kolekcja sztuki marokańskiej, prezentująca misterną stolarkę, żywe tkaniny i ozdobną ceramikę. Odkryj jego bogate pokoje, aby rzucić okiem na styl życia marokańskiej elity. Zakończ swoją wycieczkę krajoznawczą w tętniących życiem sukach Marrakeszu, oferujących tradycyjne marokańskie rękodzieło, przyprawy, lekarstwa i lokalną rozrywkę. Sprawdź swoje umiejętności targowania się, przeglądając babouches, wyroby skórzane, odzież, ceramikę, naczynia tagine i srebrną biżuterię.

Marrakesz: Najciekawsze atrakcje

Meczet Księgarzy: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Meczet Księgarzy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Meczet Księgarzy? Kliknij tutaj.

Meczet Księgarzy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(2284 recenzji)

Odbiór był na czas, nie martw się: autobus był pełny, ale kiedy dotarliśmy do Marakeszu, zostaliśmy podzieleni na tych, którzy mówili po francusku i tych, którzy mówili po angielsku. Mieliśmy 2 godziny wolnego czasu na spacer po suku i placach Jamma. Po przybyciu na miejsce możesz także odkryć coś dla siebie, udając się na przykład do ogrodu Marjorelles lub podczas innych wizyt lub podążając za przewodnikiem. Oferowana restauracja ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jest tam wszystko, od sałatek, makaronów po tradycyjne dania.

Akram to miły przewodnik. Może trochę za mało o samym Marrakesh jednak wycieczka była tania. Przewodnik po targu nie dawał swobody. Mimo to wyjazd nam się podobał.

Najlepszym przeżyciem była przejażdżka na wielbłądzie. Ale Marrakesz był wspaniały, z całym swoim pochodzeniem etnicznym i bogatą kulturą, niesamowity 😘

Przewodnik był bardzo kompetentny. Wycieczka dobrze zorganizowana.

fantastyczna wycieczka warta długiej podróży autobusem