Atrakcje i wycieczki Szafszawan

Szafszawan – najciekawsze atrakcje

Szafszawan: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szafszawan? Kliknij tutaj.

Szafszawan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 641 opinii

Przejazd z Fes do Chefchaouen jest długi, co jest nieuniknione. Nasz kierowca i „przewodnik” powiedział bardzo mało podczas jazdy, więc pod tym względem nie była to wycieczka. Byłoby przyjemniej jeździć, gdyby przewodnik mógł podzielić się informacjami na temat wsi, prowadzonego rolnictwa i obszarów, przez które podróżowaliśmy. Drugi przewodnik, który odprowadził nas z parkingu do miasta, również nie był dobrym przewodnikiem, ponieważ nie dzielił się wieloma informacjami na temat miasta ani jego historii. Próbował też zmusić nas do zakupu dywanu w sklepie swojego brata. Sam Chefchaouen jest jednak piękny i było fantastycznie spacerować i zwiedzać ulice i miasto. To zdecydowanie wycieczka, którą warto wziąć.

To było świetne doświadczenie. Nasz przewodnik był fantastyczny! Jedyną rzeczą, która obniżyła ocenę, była wizyta w sklepie z dywanami, która była nieoczekiwana i trwała zbyt długo. Sklep był naprawdę fajny, a pracujący tam mężczyzna był przezabawny, ale jakieś ostrzeżenie byłoby miłe. Nasz przewodnik był jednak niesamowity. Dysk jest nieco długi, ale piękny.

Różowy autobus odjechał z Fes wcześnie rano do Chefchaouen. Autobus był wygodny z przewodnikiem AC i angielskim, aby pomóc w razie jakichkolwiek pytań. Spędziłem 4,5 godziny w Chechaouen, co wystarczyło, aby obejść to małe miasteczko. Naprawdę podobało mi się to małe miasteczko z niebieskimi ścianami i super relaksującą atmosferą;)

Chefchaouen to niesamowite miasto i na pewno warto je odwiedzić, jeśli masz szansę. Hassan, nasz kierowca, był bardzo dobry. Odwiózł nas bezpiecznie tam iz powrotem. Z powodu ruchu i robót drogowych w mieście spędziliśmy tylko około 3,5 godziny, co jest jedynym niewielkim minusem, ale ogólnie bardzo nam się podobało.

Podobał mi się mój dzień w Chefchaouen, ale grupa wycieczkowa była zbyt duża. Trudno było usłyszeć, jak przewodnicy udzielają informacji, kiedy zatrzymywaliśmy się w miejscach. Ta wycieczka byłaby lepsza, gdyby była podzielona na grupy, a każda grupa miała własnego przewodnika.