Atrakcje i wycieczki
Szafszawan

Wszystkie atrakcje

Szafszawan – nasze najbardziej polecane atrakcje

Magia Blue City: niedroga jednodniowa wycieczka z Fezu do Chefchaouen

Magia Blue City: niedroga jednodniowa wycieczka z Fezu do Chefchaouen

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z Fezu do czarującego, błękitnego miasta Chefchaouen. Zanurz się w malowniczych uliczkach ozdobionych żywymi niebieskimi budynkami, przechadzaj się po tętniącej życiem medynie i rozkoszuj się autentyczną marokańską atmosferą. Dzięki transportowi w obie strony, kompetentnemu przewodnikowi i dużej ilości wolnego czasu na zwiedzanie, to doświadczenie obiecuje niezapomnianą podróż do serca Chefchaouen. Szczegółowy plan podróży: - Meet and Greet: Odbierzemy Cię w pobliżu miejsca zakwaterowania w Bab Boujloud lub Recif. Ciesz się ciepłym powitaniem przy filiżance orzeźwiającej kawy lub miętowej herbaty, gdy przedstawimy Ci program dnia. - Scenic Drive: Wybierz się na malowniczą przejażdżkę w kierunku Chefchaouen (3 godziny i 30 minut). Po drodze zatrzymamy się przy zapierającym dech w piersiach jeziorze kopułowym Sedd Sid Echahed, oferującym wspaniałe widoki i możliwości robienia zdjęć. Zatrzymamy się również w Motelu Rif, pierwszym motelu na północy Maroka, położonym u podnóża gór Rif. Zrób sobie przerwę i delektuj się przekąską, kawą lub sokiem na własny koszt. - Panoramiczny widok: przygotuj się na zdumiony panoramiczny widok na Szafszawan z góry, ukazujący piękno całego miasta z jego kultowymi niebieskimi budynkami. - Przyjazd do Chefchaouen (4 godziny): wysadzimy Cię przy wjeździe do miasta, znanym jako Bab Sour. Będziesz mieć około 4 godzin wolnego czasu na odkrywanie czarującej niebieskiej perły Maroka we własnym tempie. Wędruj urokliwymi uliczkami, kupuj lokalne wyroby rzemieślnicze lub po prostu zrelaksuj się i chłoń wyjątkową atmosferę. - Obiad i odpoczynek: po zwiedzaniu nie spiesz się, aby zjeść lunch w wybranej restauracji, delektując się pyszną lokalną kuchnią i zasłużonym odpoczynkiem przed podróżą powrotną. - Powrót do Fezu: Spotkamy się ponownie i rozpoczniemy naszą podróż powrotną do Fezu, która potrwa około 3,5 godziny. Zrelaksuj się i zastanów się nad wspaniałymi wspomnieniami stworzonymi podczas jednodniowej wycieczki do Szafszawanu. - Zarezerwuj teraz niesamowitą wycieczkę w bezkonkurencyjnej cenie i poznaj urok i piękno Chefchaouen. Nie przegap tej niedrogiej okazji do odkrycia jednego z najbardziej urzekających miejsc w Maroku.

Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do błękitnego miasta Chefchaouen

Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do błękitnego miasta Chefchaouen

Odkryj błękitne miasto Chefchaouen podczas tej jednodniowej wycieczki z Fezu. Miej czas na zwiedzanie takich miejsc, jak Muzeum Kasbah i Wielki Meczet. Podróżuj wygodnym, klimatyzowanym vanem i masz możliwość wyboru wycieczki grupowej lub prywatnej, jednak pamiętaj, że podróż z Fes do Chefchaouen trwa mniej więcej 4 godziny w jedną stronę. Wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu w Fezie. Po wejściu na pokład prywatnego pojazdu udaj się do Chefchaouen, położonego w górach Rif w pobliżu Tangeru. Po przyjeździe podziwiaj niesamowite niebieskie ściany, dzięki którym to miasto jest słynne. Ciesz się około 4 godzinami na zwiedzanie malowniczych małych uliczek medyny. Jeśli zdecydujesz się na prywatną wycieczkę, masz luksus decydowania, jak chcesz spędzić czas, ponieważ jest wiele zajęć do wyboru. Możesz odkryć lokalne sklepy i kawiarnie i zobaczyć główny plac znany jako Plaza Uta el-Hammam. Aby poznać kulturę, możesz udać się do Muzeum Kasby, Wielkiego Meczetu lub Muzeum Etnograficznego, które zawiera instrumenty muzyczne, zabytkową broń i zdjęcia starego miasta. Możesz także zatrzymać się nad rzeką Ras Elma, która przepływa przez stare miasto. W porze lunchu możesz zjeść posiłek na placu lub na tarasie na dachu, z którego roztacza się panoramiczny widok na Szafszawan (nie wliczony w cenę na własny koszt). Późnym popołudniem wrócisz do Fezu.

Z Tangeru: 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen

Z Tangeru: 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen

Dołącz do nas podczas jednodniowej wycieczki z Tangeru do Chefchaouen z odbiorem i dowozem do hotelu w cenie. Poznaj historię Chefchaouen, główny plac, małe niebieskie uliczki i wiele więcej. Wyruszając z Tangeru o 9:00 rano, udaj się wysoko w góry Rif, aby odkryć Chefchaouen, piękne niebieskie drzwi i białą medynę, która pierwotnie była berberyjskim posterunkiem. Ciesz się wycieczką z przewodnikiem po mieście. Zobacz główny plac, serce Chefchaouen, z XVIII-wieczną kasbą, centralnym meczetem i kawiarniami z autentycznym marokańskim menu. Przejdź się po targu, aby odkryć mieszankę tradycyjnych marokańskich i turystycznych pamiątek. Odwiedź dzielnicę żydowską za targiem jubilerskim, aby odkryć wyjątkową część miasta. Jedź z powrotem do Tangeru, aby złapać zachód słońca w panoramicznym widoku, a następnie opuść miasto około 19:00.

Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do Szafszawanu z odbiorem z hotelu

Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do Szafszawanu z odbiorem z hotelu

Odkryj piękno Szafszawanu podczas tej jednodniowej wycieczki z Fezu. Niech kierowca zabierze Cię na Plaza Uta el-Hammam, gdzie możesz zobaczyć Kasbę i Wielki Meczet. Posłuchaj o kulturze i historii Maroka, a kierowca odpowie na Twoje pytania. Odbierz rano z wygodnego hotelu w Fezie. Zrelaksuj się w wygodnym i klimatyzowanym pojeździe na malowniczej trasie Chefchaouen. Podziwiaj lasy, malownicze szczyty i doliny. Przyjedź i odkryj lokalne wyroby rękodzielnicze, takie jak tkaniny, wełna i skóra, których nie znajdziesz w innych miastach Maroka. Udaj się na Plaza Uta el-Hammam, gdzie znajduje się Wielki Meczet i XVIII-wieczna kasba. Chłoń atmosferę Plaza, która jest pełna restauracji i kawiarni. Kup bilet, aby zobaczyć kasbę, czyli mocno odrestaurowaną, otoczoną murami fortecę z pięknym ogrodem. Idź do Wielkiego Meczetu, który został zbudowany w XV wieku przez syna założyciela miasta Alego ben Rachida. Pod koniec jednodniowej wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania w Fezie.

Z Tangeru: Specjalna 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen i Tetouan

Z Tangeru: Specjalna 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen i Tetouan

Poznaj mniejsze miasta północnego Maroka podczas jednodniowej wycieczki z Tangeru. Odwiedź Chefchaouen i wybierz się na wycieczkę po jego słynnych kolorowych ulicach. Następnie zatrzymaj się w Tetouan i poznaj andaluzyjskie korzenie miasta. Podziwiaj widoki na góry Rif podczas podróży. Zacznij od odbioru z hotelu w Tangerze. Podczas jazdy do Chefchaouen, która trwa około dwóch godzin, będzie czas na krótką przerwę i podziwianie widoków na pasmo górskie Rif. Przyjedź do Chefchaouen i rozpocznij zwiedzanie tak zwanej Błękitnej Perły Maroka. Wybierz się na wycieczkę po kultowej medynie z tradycyjną architekturą i żywymi niebieskimi fasadami. Poznaj historię miasta, odwiedzając inne miejsca, w tym cmentarz żydowski. Przed powrotem do Tangeru będziesz mieć czas na przystanek w Tetouan, aby zwiedzić starożytne miasto. Odwiedź medynę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i poznaj bogatą historię i znaczenie kulturowe miasta wraz z przewodnikiem. Wycieczka zakończy się powrotem do Twojego hotelu w Tangerze.

Jednodniowa wycieczka do Chefchaouen z Fes z lokalnym ekspertem

Jednodniowa wycieczka do Chefchaouen z Fes z lokalnym ekspertem

Jeden z naszych zespołów odbierze Cię z Riadu lub pobliskiego miejsca spotkania, które ustaliliśmy wcześniej o 7:50 rano, aby rozpocząć podróż do niebieskiej Perły Chefchaouen. Po wejściu na pokład pojazdu udamy się w stronę Chefchaouen, znanego również jako Chauen, położonego w górach Rif w pobliżu Tangeru. Po przybyciu na miejsce Twoją uwagę przykują charakterystyczne, błękitne budynki. Podczas wycieczki zrobimy trzy przystanki, aby podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy i zrobić krótkie przerwy na odpoczynek i zrobienie zdjęć. Będąc w Chefchaouen, będziesz miał około 4 godzin na zanurzenie się w malowniczych uliczkach medyny. Odwiedź lokalne sklepy, wypij filiżankę kawy w jednej z kawiarni i odkryj słynny Plaza Uta el-Hammam, tętniący życiem rynek główny. Nie przegap okazji, aby odwiedzić XVIII-wieczne muzeum kasby, Wielki Meczet i być może wybrać się na spacer wzdłuż rzeki Ras Elma, która wije się przez stare miasto. Ponadto może zainteresuje Cię zwiedzanie muzeum etnograficznego, w którym prezentowane są instrumenty muzyczne, zabytkowa broń i fotografie historycznego miasta. Po południu rozpoczniemy podróż powrotną do Fezu. O godzinie i miejscu spotkania zdecyduje osoba witająca lub kierowca, aby zakończyć podróż. Przewidywany czas powrotu do Fezu to około 20:00 lub 21:00 wieczorem.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po imperialnych miastach Maroka

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po imperialnych miastach Maroka

Dołącz do 3-dniowej wycieczki z Marrakeszu, która obejmuje najważniejsze atrakcje historycznych miast Maroka: Fezu, Rabatu, Chefchaouen i Casablanki. Podróżuj w komforcie prywatnego pojazdu, korzystaj z niepodzielnej uwagi lokalnego przewodnika i spędź 2 noce w komfortowym hotelu. Dzień 1: Marrakesz - Azrou - Ifran - Fez Opuść Marrakesz i przejedź przez góry Atlas, w zielonym otoczeniu zamieszkanym przez małpy pawianów. Zatrzymaj się, aby zrobić piękne zdjęcia w lesie cedrowym, a następnie jedź do jednego z najczystszych i najbardziej fascynujących miast na świecie, Ifrane, znanego w Maroku jako "Mała Szwajcaria". Ciesz się szybką wycieczką po mieście Fez przed udaniem się do hotelu z niepełnym wyżywieniem na noc. Dzień 2: Fez - Chefchaouen Po śniadaniu w hotelu przygotuj się na dalszą wizytę w labiryncie ulic Fezu i odkryj najstarszą medynę Maroka zbudowaną w VII wieku z jej Souks, pałacami, meczetami, szkołami koranicznymi i Mellah. Podróżuj przez góry Rif do pięknego berberyjskiego miasta Chefchaouen. W towarzystwie przewodnika spędź czas na zwiedzaniu bielonych uliczek Chaouen, animowanych przez pięknie ubranych mieszkańców. Spędź noc w lokalnym riadzie. Dzień 3: Chefchaouen - Rabat - Casablanca - Marrakesz Udaj się do Rabatu, aby zwiedzić stolicę Maroka i rezydencję króla. Odwiedź Wieżę Hassana z mauzoleum króla Mohammeda V. Następnie udaj się do Casablanki, aby odwiedzić majestatyczny meczet Hassana II, największy meczet na świecie.

Z Tangeru: 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen i wodospadów Akchour

Z Tangeru: 1-dniowa wycieczka do Chefchaouen i wodospadów Akchour

Odwiedź Chefchaouen, piękne niebieskie drzwi i medynę o białych ścianach, która pierwotnie była berberyjskim posterunkiem. Główny plac to serce Chefchaouen z XVIII-wieczną kasbą, centralnym meczetem i kawiarniami z autentycznym marokańskim menu. Targ jest mieszanką tradycyjnych pamiątek marokańskich i turystycznych – często jest bardzo zajęty, ale warto odwiedzić okazje. Podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem zwiedzaj kasbę zbudowaną przez Mulaja Ismaila, która obecnie jest praktycznie ruiną obok Wielkiego Meczetu. Odwiedź uroczy rynek główny i suki, które sprzedają szereg towarów. Jeśli udasz się do dzielnicy żydowskiej za sukiem z biżuterią, poczujesz różnicę między nią a głównym arabskim klimatem miasta. Potem mała wędrówka w celu odkrycia małych wodospadów Akchour, naturalnego piękna. Lokalny przewodnik jest dostępny w Akchour.

Niezapomniana jednodniowa wycieczka z Fezu do Blue City Chefchaouen

Niezapomniana jednodniowa wycieczka z Fezu do Blue City Chefchaouen

Rano o 8 rano Twój kierowca spotka się z Tobą w jego mieszkaniu w Fezie. Po wejściu do samochodu udasz się w stronę Chefchaouen lub w skrócie Chauen. Chefchaouen znajduje się w górach Rif, niedaleko Tangeru, a po przyjeździe łatwo rozpoznasz miasto po budynkach pomalowanych na niebiesko. Będziesz miał około 4 godzin na zwiedzanie uliczek medyny tego uroczego miasteczka. Odkryj lokalne sklepy i kawiarnie, główny plac znany jako Plaza Uta el-Hammam, muzeum kasby z początku XVIII wieku, Wielki Meczet i być może rzekę Ras Elma przepływającą przez stare miasto. Możesz także odwiedzić muzeum etnograficzne, które zawiera instrumenty muzyczne, starożytną broń i zdjęcia starego miasta. Po południu wyruszymy w drogę powrotną do Fezu na zakończenie wycieczki.

Fes: Transfer w jedną stronę do „Błękitnego Miasta” Szafszawanu

Fes: Transfer w jedną stronę do „Błękitnego Miasta” Szafszawanu

Wybierz prywatną lub wspólną usługę transferu i odbierz z hotelu lub riadu w Fezie. Rozpocznij jazdę w kierunku Chefchaouen, słynnego niebieskiego miasta w Maroku. Zatrzymaj się w kilku miejscach po drodze, aby zrobić zdjęcia, w tym przy zaporze. Przerwa na odpoczynek lub drinka w motelu na wsi. Po przybyciu do Chefchaouen zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia z widokiem na medynę. Następnie wysiądź w punkcie najbliższym miejsca zakwaterowania, do którego może dotrzeć samochód. Kierowca zadzwoni do Twojego hotelu, aby umówić się z kimś na spotkanie. Alternatywnie wybierz opcję, która prowadzi przez Volubilis, częściowo odkopane miasto Berberów, i zatrzymaj się, aby odwiedzić rzymskie ruiny po drodze, zanim udasz się do Chefchaouen.

Często zadawane pytania dotyczące: Szafszawan

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Szafszawan

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Szafszawan to:

Szafszawan – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Szafszawan: Najciekawsze atrakcje

Szafszawan: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Szafszawan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szafszawan? Kliknij tutaj.

Szafszawan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(1110 recenzji)

Przewodnicy byli bardzo mili i bardzo mili (Yacinne i Abdoullah fantastyczni!!). Zwiedzanie miasta jest bezpłatne, chociaż odbywa się wprowadzenie (postępowanie po nim jest opcjonalne) prowadzone przez lokalnego przewodnika. Miasto Chefchaouen jest wspaniałe i warte odwiedzenia, jeśli jesteś w Maroku. Podróż jest długa, ale są przystanki przy barach, gdzie można udać się na nabożeństwo lub wypić drinka oraz przystanek, aby podziwiać widoki. Ogólnie przyjemne doświadczenie, które polecam każdemu, kto chce odwiedzić urokliwe błękitne miasto, nie zatrzymując się tam na noc.

Bardzo dobra wycieczka jednodniowa z grupą około 15 osób. Lokalny przewodnik oprowadził nas po okolicy i przekazał podstawowe informacje na temat miasta. Piękne miasto z bardziej chłodną atmosferą. Zdecydowanie polecam wizytę!

Wspaniała wycieczka z Moha i Zakria! Mile zaskoczony, że mam przewodnika podczas wizyty u szefa kuchni Chaouen, przyjemna podróż z dobrą muzyką i jasnymi wyjaśnieniami! Dziękuję za pomarańczę! Do zobaczenia wkrótce

Piękna wycieczka, kierowca Abdul był fantastyczny, jechał bardzo dobrze i nawet jeśli miał problem z oponami w ciągu kilku minut, wszystko rozwiązał.

Uwielbialiśmy nasz dzień w Chefchaouen, podróż była trochę długa, ale Mohamed, nasz kierowca, był świetny, polecam +++