Szafszawan – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Fezu: wycieczka do „Błękitnego Miasta” Szafszawan

1. Z Fezu: wycieczka do „Błękitnego Miasta” Szafszawan

Odkryj błękitne miasto Chefchaouen podczas tej jednodniowej wycieczki z Fezu. Miej czas na zwiedzanie takich miejsc, jak Muzeum Kasbah i Wielki Meczet. Podróżuj wygodnym, klimatyzowanym vanem i masz możliwość wyboru wycieczki grupowej lub prywatnej, jednak pamiętaj, że podróż z Fes do Chefchaouen trwa mniej więcej 4 godziny w jedną stronę. Wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu w Fezie. Po wejściu na pokład prywatnego pojazdu udaj się do Chefchaouen, położonego w górach Rif w pobliżu Tangeru. Po przyjeździe podziwiaj niesamowite niebieskie ściany, dzięki którym to miasto jest słynne. Ciesz się około 4 godzinami na zwiedzanie malowniczych małych uliczek medyny. Jeśli zdecydujesz się na prywatną wycieczkę, masz luksus decydowania, jak chcesz spędzić czas, ponieważ jest wiele zajęć do wyboru. Możesz odkryć lokalne sklepy i kawiarnie i zobaczyć główny plac znany jako Plaza Uta el-Hammam. Aby poznać kulturę, możesz udać się do Muzeum Kasby, Wielkiego Meczetu lub Muzeum Etnograficznego, które zawiera instrumenty muzyczne, zabytkową broń i zdjęcia starego miasta. Możesz także zatrzymać się nad rzeką Ras Elma, która przepływa przez stare miasto. W porze lunchu możesz zjeść posiłek na placu lub na tarasie na dachu, z którego roztacza się panoramiczny widok na Szafszawan (nie wliczony w cenę na własny koszt). Późnym popołudniem wrócisz do Fezu.

Magia Blue City: niedroga jednodniowa wycieczka z Fezu do Chefchaouen

2. Magia Blue City: niedroga jednodniowa wycieczka z Fezu do Chefchaouen

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z Fezu do czarującego, błękitnego miasta Chefchaouen. Zanurz się w malowniczych uliczkach ozdobionych żywymi niebieskimi budynkami, przechadzaj się po tętniącej życiem medynie i rozkoszuj się autentyczną marokańską atmosferą. Dzięki transportowi w obie strony, kompetentnemu przewodnikowi i dużej ilości wolnego czasu na zwiedzanie, to doświadczenie obiecuje niezapomnianą podróż do serca Chefchaouen. Szczegółowy plan podróży: - Meet and Greet: Odbierzemy Cię w pobliżu miejsca zakwaterowania w Bab Boujloud lub Recif. Ciesz się ciepłym powitaniem przy filiżance orzeźwiającej kawy lub miętowej herbaty, gdy przedstawimy Ci program dnia. - Scenic Drive: Wybierz się na malowniczą przejażdżkę w kierunku Chefchaouen (3 godziny i 30 minut). Po drodze zatrzymamy się przy zapierającym dech w piersiach jeziorze kopułowym Sedd Sid Echahed, oferującym wspaniałe widoki i możliwości robienia zdjęć. Zatrzymamy się również w Motelu Rif, pierwszym motelu na północy Maroka, położonym u podnóża gór Rif. Zrób sobie przerwę i delektuj się przekąską, kawą lub sokiem na własny koszt. - Panoramiczny widok: przygotuj się na zdumiony panoramiczny widok na Szafszawan z góry, ukazujący piękno całego miasta z jego kultowymi niebieskimi budynkami. - Przyjazd do Chefchaouen (4 godziny): wysadzimy Cię przy wjeździe do miasta, znanym jako Bab Sour. Będziesz mieć około 4 godzin wolnego czasu na odkrywanie czarującej niebieskiej perły Maroka we własnym tempie. Wędruj urokliwymi uliczkami, kupuj lokalne wyroby rzemieślnicze lub po prostu zrelaksuj się i chłoń wyjątkową atmosferę. - Obiad i odpoczynek: po zwiedzaniu nie spiesz się, aby zjeść lunch w wybranej restauracji, delektując się pyszną lokalną kuchnią i zasłużonym odpoczynkiem przed podróżą powrotną. - Powrót do Fezu: Spotkamy się ponownie i rozpoczniemy naszą podróż powrotną do Fezu, która potrwa około 3,5 godziny. Zrelaksuj się i zastanów się nad wspaniałymi wspomnieniami stworzonymi podczas jednodniowej wycieczki do Szafszawanu. - Zarezerwuj teraz niesamowitą wycieczkę w bezkonkurencyjnej cenie i poznaj urok i piękno Chefchaouen. Nie przegap tej niedrogiej okazji do odkrycia jednego z najbardziej urzekających miejsc w Maroku.

Z Tangeru: jednodniowa wycieczka do Chefchaouen i panorama Tangeru

3. Z Tangeru: jednodniowa wycieczka do Chefchaouen i panorama Tangeru

Dołącz do nas na jednodniową wycieczkę z Tangeru do Szafszawanu z wliczonym w cenę odbiorem i dowozem do hotelu. Poznaj historię Chefchaouen, głównego placu, maleńkich niebieskich uliczek i nie tylko. Wyrusz z Tangeru o 9:00 i udaj się wysoko w góry Rif, aby odkryć Chefchaouen, piękne niebieskie drzwi i Medynę o białych ścianach, która pierwotnie była placówką berberyjską. Po przyjeździe zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem po mieście. Zobacz główny plac, serce Chefchaouen, z XVIII-wieczną kasbą, centralnym meczetem i kawiarniami z autentycznym menu w stylu marokańskim. Spaceruj po rynku, aby odkryć mieszankę tradycyjnych pamiątek marokańskich i turystycznych. Odwiedź dzielnicę żydowską za sukiem z biżuterią, aby odkryć wyjątkową część miasta. Jedź z powrotem do Tangeru i przyjedź o 19:00.

Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do Szafszawanu z odbiorem z hotelu

4. Z Fezu: Jednodniowa wycieczka do Szafszawanu z odbiorem z hotelu

Odkryj piękno Szafszawanu podczas tej jednodniowej wycieczki z Fezu. Niech kierowca zabierze Cię na Plaza Uta el-Hammam, gdzie możesz zobaczyć Kasbę i Wielki Meczet. Posłuchaj o kulturze i historii Maroka, a kierowca odpowie na Twoje pytania. Odbierz rano z wygodnego hotelu w Fezie. Zrelaksuj się w wygodnym i klimatyzowanym pojeździe na malowniczej trasie Chefchaouen. Podziwiaj lasy, malownicze szczyty i doliny. Przyjedź i odkryj lokalne wyroby rękodzielnicze, takie jak tkaniny, wełna i skóra, których nie znajdziesz w innych miastach Maroka. Udaj się na Plaza Uta el-Hammam, gdzie znajduje się Wielki Meczet i XVIII-wieczna kasba. Chłoń atmosferę Plaza, która jest pełna restauracji i kawiarni. Kup bilet, aby zobaczyć kasbę, czyli mocno odrestaurowaną, otoczoną murami fortecę z pięknym ogrodem. Idź do Wielkiego Meczetu, który został zbudowany w XV wieku przez syna założyciela miasta Alego ben Rachida. Pod koniec jednodniowej wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania w Fezie.

Z Tangeru: specjalna jednodniowa wycieczka do Chefchaouen i Tetouan

5. Z Tangeru: specjalna jednodniowa wycieczka do Chefchaouen i Tetouan

Odkrywaj mniejsze miasta północnego Maroka podczas jednodniowej wycieczki z Tangeru. Odwiedź Chefchaouen i wybierz się na wycieczkę po słynnych kolorowych uliczkach. Następnie zatrzymaj się w Tetouan i poznaj andaluzyjskie korzenie miasta. Podziwiaj widoki gór Rif podczas podróży. Zacznij od odbioru z hotelu w Tangerze. Podczas jazdy do Chefchaouen, która trwa około dwóch godzin, będzie czas na przerwę na kawę lub herbatę i podziwianie widoków na pasmo górskie Rif. Przyjedź do Szafszawanu i zacznij odkrywać tak zwaną Błękitną Perłę Maroka. Wybierz się na wycieczkę po kultowej medynie z tradycyjną architekturą i żywymi niebieskimi fasadami. Poznaj historię miasta, odwiedzając inne miejsca, w tym cmentarz żydowski. Przed powrotem do Tangeru zatrzymaj się w Tetuanie, aby zwiedzić starożytne miasto we własnym czasie. Odwiedź medynę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i poznaj bogatą historię i kulturowe znaczenie miasta. Wycieczka zakończy się transportem do Twojego hotelu w Tangerze.

Z Tangeru: jednodniowa wycieczka do wodospadów Chefchaouen i Akchour

6. Z Tangeru: jednodniowa wycieczka do wodospadów Chefchaouen i Akchour

Odwiedź Chefchaouen, piękne niebieskie drzwi i medynę o białych ścianach, która pierwotnie była berberyjskim posterunkiem. Główny plac to serce Chefchaouen z XVIII-wieczną kasbą, centralnym meczetem i kawiarniami z autentycznym marokańskim menu. Targ jest mieszanką tradycyjnych pamiątek marokańskich i turystycznych – często jest bardzo zajęty, ale warto odwiedzić okazje. Podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem zwiedzaj kasbę zbudowaną przez Mulaja Ismaila, która obecnie jest praktycznie ruiną obok Wielkiego Meczetu. Odwiedź uroczy rynek główny i suki, które sprzedają szereg towarów. Jeśli udasz się do dzielnicy żydowskiej za sukiem z biżuterią, poczujesz różnicę między nią a głównym arabskim klimatem miasta. Potem mała wędrówka w celu odkrycia małych wodospadów Akchour, naturalnego piękna. Lokalny przewodnik jest dostępny w Akchour.

Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po imperialnych miastach Maroka

7. Z Marrakeszu: 3-dniowa wycieczka po imperialnych miastach Maroka

Dołącz do 3-dniowej wycieczki z Marrakeszu, która obejmuje najważniejsze historyczne miasta cesarskie Maroka: Fez, Rabat, Chefchaouen i Casablanca. Podróżuj w zaciszu prywatnego pojazdu, ciesz się niepodzielną uwagą lokalnego przewodnika i spędź 2 noce w komfortowym hotelu. Dzień 1: Marrakesz – Béni Mellal – Azrou – Ifran – Fez Wyjedź z Marrakeszu i przejedź przez góry Atlas, w zielonym otoczeniu zamieszkanym przez pawiany. Otoczona kolorowymi polami i wzgórzami droga prowadzi do tamy Beni Mellal. Zatrzymaj się, aby zrobić piękne zdjęcia w lesie cedrowym, a następnie jedź do jednego z najczystszych i najbardziej fascynujących miast na świecie, Ifrane, znanego w Maroku jako „Mała Szwajcaria”. Wybierz się na szybką wycieczkę po Fezie, zanim udasz się na noc do hotelu z niepełnym wyżywieniem. Dzień 2: Fez – Chefchaouen Po śniadaniu w hotelu przygotuj się na kontynuowanie wizyty labiryntowymi ulicami Fezu i zwiedzanie najstarszej medyny Maroka zbudowanej w VII wieku z sukami, pałacami, meczetami, szkołami koranicznymi i Mellah. Podróżuj przez góry Rif do pięknego berberyjskiego miasta Chefchaouen. W towarzystwie przewodnika spędź czas na zwiedzaniu bielonych ulic Chaouen, animowanych przez pięknie ubranych mieszkańców. Spędź noc w lokalnym riadzie. Dzień 3: Chefchaouen – Rabat – Casablanca – Marrakesz Udaj się do Rabatu, aby zwiedzić stolicę Maroka i rezydencję króla. Odwiedź wieżę Hassana z mauzoleum króla Mohammeda V. Następnie udaj się do Casablanki na wizytę w majestatycznym meczecie Hassana II, największym meczecie na świecie.

Fes: Transfer w jedną stronę do „Błękitnego Miasta” Szafszawanu

8. Fes: Transfer w jedną stronę do „Błękitnego Miasta” Szafszawanu

Wybierz prywatną lub wspólną usługę transferu i odbierz z hotelu lub riadu w Fezie. Rozpocznij jazdę w kierunku Chefchaouen, słynnego niebieskiego miasta w Maroku. Zatrzymaj się w kilku miejscach po drodze, aby zrobić zdjęcia, w tym przy zaporze. Przerwa na odpoczynek lub drinka w motelu na wsi. Po przybyciu do Chefchaouen zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia z widokiem na medynę. Następnie wysiądź w punkcie najbliższym miejsca zakwaterowania, do którego może dotrzeć samochód. Kierowca zadzwoni do Twojego hotelu, aby umówić się z kimś na spotkanie. Alternatywnie wybierz opcję, która prowadzi przez Volubilis, częściowo odkopane miasto Berberów, i zatrzymaj się, aby odwiedzić rzymskie ruiny po drodze, zanim udasz się do Chefchaouen.

Transfer w jedną stronę z Szafszawanu do Fezu

9. Transfer w jedną stronę z Szafszawanu do Fezu

Wylot z miejsca zbiórki przed hotelem Parador o 16:00. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas 4-godzinnej podróży. Przejdź przez piękny naturalny krajobraz Maroka. Zobacz piękne wzgórza, lokalne wioski i majestatyczne szczyty górskie. Przylot do Fezu około 20:00. Zostań wysadzony w dowolnym miejscu, o które poprosisz, czy to w hotelu, czy w innym miejscu.

Z Casablanki: 2-dniowa wycieczka do Chefchaouen z lunchem

10. Z Casablanki: 2-dniowa wycieczka do Chefchaouen z lunchem

Będąc w Casablance, odwiedź miasto Chefchaouen i ciesz się prywatną podróżą minivanem z klimatyzacją i Wi-Fi na pokładzie, prowadzonym przez życzliwego, doświadczonego i mówiącego po angielsku szofera. Zanurz się w pięknie zabytków i uroczych zabytkach błękitnego miasta, takich jak plac Uta El Hamam, stara medyna, wodospad Ras El-Ma i nie tylko... i zjedz marokański lunch w jednej z miejskich restauracji . z noclegiem w uroczym hotelu położonym w centrum Chefchaouen, aby odpocząć i być dobrze przygotowanym na przejażdżkę następnego dnia. Zakończ jednodniową wycieczkę wygodną podróżą do Casablanki z transferem do hotelu lub zakwaterowania w mieście.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Szafszawan

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 163
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Szafszawan: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Szafszawan

Szafszawan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szafszawan? Kliknij tutaj.

Szafszawan: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 1110 opinii

Podobał mi się mój dzień w Chefchaouen, ale grupa wycieczkowa była zbyt duża. Trudno było usłyszeć, jak przewodnicy udzielają informacji, kiedy zatrzymywaliśmy się w miejscach. Ta wycieczka byłaby lepsza, gdyby była podzielona na grupy, a każda grupa miała własnego przewodnika.