Marrakesz
Wycieczki z przewodnikiem

Wycieczki z przewodnikiem
Liczba znalezionych atrakcji: 495
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Marrakesz Wycieczki z przewodnikiem

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Weź udział w całodniowej wycieczce z Marrakeszu nad wodospady Uzud. Dowiedz się więcej o kulturze Berberów w trakcie zwiedzania okolicy. Podążaj w dół krętymi ścieżkami i zachwyć się wspaniałymi wodospadami podczas rejsu łodzią. Najpierw skorzystaj odbioru z hotelu lub riadu, a następnie wyrusz w drogę do jednego z najbardziej spektakularnych wodospadów północnej Afryki, położonego 150 km na północ od Marrakeszu. Po przybyciu do wioski Uzud podziwiaj widoki na kaskady, które opadają z wysokości 110 metrów. Wyrusz z przewodnikiem przez gaje oliwne do spółdzielni produkującej olej arganowy i dowiedz się więcej o lokalnej kulturze berberyjskiej. Podziwiaj wspaniałe widoki i rób zdjęcia. Kontynuuj swoją przygodę, podążając siecią szlaków aż do punktu widokowego, gdzie możesz kupić świeży sok pomarańczowy. Następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi na krótki rejs u podnóża wodospadu. Zjedz późny lunch z potrawami kuchni berberyjskiej w lokalnej restauracji z widokiem na wodospad. Po południu wejdź po schodach na górę i wsiądź do pojazdu, którym wrócisz do Marrakeszu.

Marrakesz: Zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i pokaz kolacji

Marrakesz: Zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i pokaz kolacji

Poznaj oszałamiające krajobrazy pustyni Agafay podczas 20-minutowej przejażdżki na wielbłądzie podczas tej wycieczki z Marrakeszu. Dowiedz się, jak produkowany jest olej arganowy podczas wizyty u lokalnego producenta i zatrzymaj się, aby napić się tradycyjnej herbaty. Podziwiaj kolory zachodu słońca i delektuj się autentyczną kolacją. Podróżuj na pokładzie wygodnego autobusu z Marrakeszu i dotrzyj na pustynię Agafay po zaledwie 40 minutach jazdy. Opuść hałaśliwe miasto i zanurz się w naturze. Podziwiaj wyjątkowe wzgórza, mijając berberyjskie wioski w drodze na pustynię Agafay. Odwiedź lokalną spółdzielnię produkującą olej arganowy, aby odkryć sekrety produkcji wysokiej jakości oleju arganowego. Wespnij się na grzbiet wielbłąda i udaj się do miejsca, w którym możesz wypić powitalną szklankę marokańskiej herbaty. Podążaj ścieżką przez domy z błota, które mają setki lat. Zatrzymaj się w pobliżu pięknego obozu, aby podziwiać zachód słońca i skosztować marokańskich słodyczy. Doświadcz lokalnych smaków podczas smacznej kolacji składającej się z sałatek, tadżinów, chleba i kuskusu. Po kolacji obejrzyj tradycyjny pokaz, słuchając berberyjskiej muzyki przy ognisku. Po tej niesamowitej wycieczce wróć do Marrakeszu.

Marrakesz: Wycieczka quadem do Oazy Palmowej i na pustynię Jbilat

Marrakesz: Wycieczka quadem do Oazy Palmowej i na pustynię Jbilat

Po odbiorze przez kierowcę z hotelu lub wyznaczonego miejsca zbiórki, ciesz się 20-25 minutową przejażdżką minibusem turystycznym do strefy aktywności quadów. Po przybyciu na miejsce doświadczony przewodnik przeprowadzi 10-minutową odprawę na temat obsługi quada i instrukcji bezpieczeństwa. Następnie załóż kask i gogle, aby wyruszyć na przejażdżkę quadem i odkrywać pustynię i oazę w Marrakeszu. Ciesz się 2-godzinną eksploracją pustynnych krajobrazów regionu Marrakeszu i pól palmowych na quadzie i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Tory są dostosowane do wszystkich poziomów, od początkujących po najbardziej doświadczonych kierowców. Podczas wycieczki zrób sobie dwie krótkie przerwy. W pierwszej przerwie skosztuj miętowej herbaty i chleba z miodem w tradycyjnym otoczeniu, aby zregenerować siły podczas odkrywania marokańskiej kultury. Później zatrzymaj się na polach palmowych, aby zrobić niezapomniane zdjęcia podczas drugiej przerwy. Po wycieczce kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu lub początkowego miejsca zbiórki.

Marrakesz: Bilety wstępu do Ogrodu Majorelle

Marrakesz: Bilety wstępu do Ogrodu Majorelle

Wyrusz w podróż przez czarujący Ogród Majorelle w Marrakeszu, będący świadectwem artystycznej wizji Jacquesa Majorelle. Spaceruj wśród symfonii żywych odcieni i zielonych liści, gdy ogarnie Cię spokojna atmosfera. Podziwiaj kultową niebieską willę, arcydzieło kubistycznej architektury stworzone przez słynnego francuskiego architekta Paula Sinoira. Zatrać się w surrealistycznym pięknie egzotycznej roślinności z całego świata, harmonijnie zestawionej ze spokojnymi elementami wodnymi i tętniącymi życiem fontannami. Zanurz się w spokoju tej botanicznej oazy, gdzie każdy zakątek odkrywa nową rozkosz dla zmysłów. Niezależnie od tego, czy szukasz chwil kontemplacji, czy po prostu chcesz zanurzyć się w naturalnym blasku, Majorelle Garden oferuje niezapomniane wrażenia.

Marrakesz: Agafay Desert Tour z quadem, przejażdżką na wielbłądzie i kolacją

Marrakesz: Agafay Desert Tour z quadem, przejażdżką na wielbłądzie i kolacją

Doświadcz magii pustyni Agafay dzięki niezapomnianej przejażdżce na wielbłądzie i godzinnej przejażdżce quadem, a następnie wspaniałej kolacji pod gwiazdami. Udaj się w złote pustynne krajobrazy podczas wycieczki z Marrakeszu z odbiorem i transportem powrotnym w centralnym miejscu zbiórki. Usiądź na łagodnym wielbłądzie i przemierzaj pochyłe wydmy, gdy zachodzi słońce. Zobacz, jak niebo zmienia się w płótno pomarańczowych, różowych i fioletowych odcieni, tworząc surrealistyczne pustynne doświadczenie. Następnie wysiądź i zbierz się wokół ogniska, gdzie możesz ogrzać ręce. Delektuj się wystawną kolacją z wyborem przepysznych dań, od tradycyjnych arabskich przysmaków po międzynarodowe przysmaki. Podczas posiłku możesz cieszyć się tradycyjną muzyką berberyjską i występami tanecznymi. Następnie udaj się do Spółdzielni Kobiet Oleju Arganowego i spotkaj się z pracownikami. Obserwuj tradycyjne techniki stosowane przez kobiety i zobacz żmudny proces ręcznego otwierania orzechów i mielenia ich na pastę.

Marrakesz: Agafay Desert Quad & Przejażdżki na wielbłądzie z Dinner Show

Marrakesz: Agafay Desert Quad & Przejażdżki na wielbłądzie z Dinner Show

Rozpocznij swoją podróż od odbioru z hotelu, a następnie wyrusz z Marrakeszu i jedź w kierunku pustyni Agafay. Zatrzymaj się w Spółdzielni Kobiet Oleju Arganowego, aby poznać te ciężko pracujące kobiety i obserwować tradycyjne techniki, których używają. Zobacz skrupulatny proces ręcznego otwierania orzechów i mielenia ich na pastę, zdobywając wgląd w to starożytne rzemiosło. Po tym doświadczeniu udaj się na spokojną przejażdżkę na wielbłądzie po pustyni, przemierzając pochyłe wydmy o zachodzie słońca. Obserwuj, jak niebo przekształca się w płótno o pomarańczowych, różowych i fioletowych odcieniach, tworząc surrealistyczną pustynną panoramę. Następnie wskocz na quad i wznieś trochę kurzu podczas jazdy przez rozległe wydmy. Zakończ wieczór wspaniałą kolacją pod gwiazdami, przy dźwiękach muzyki na żywo. Zobacz tradycyjne tańce berberyjskie i hipnotyzujących tancerzy ognia. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Marrakeszu i odwieź do hotelu.

Wycieczka quadem po Marrakeszu: Pustynia i Palmeraie

Wycieczka quadem po Marrakeszu: Pustynia i Palmeraie

Odpocznij od zgiełku Marrakeszu podczas ekscytującej przejażdżki quadem przez pustynię Jbilets. Odkryj fascynującą historię i kulturę tego wyjątkowego obszaru pozornie bezkresnej pustyni wraz z lokalnym przewodnikiem. Wyjedź zaledwie 30 minut za centrum Marrakeszu, aby poznać prawdziwe Maroko i mieszkańców. Podróżuj komfortowym, klimatyzowanym samochodem, a następnie zwiedzaj pustynię Jbilets i podziwiaj widoki na góry Atlas. Odwiedź niewielką wioskę, aby rozprostować nogi, napić się gorącej herbaty i doświadczyć berberyjskiej gościnności. Przewodnicy pokażą Ci najlepsze trasy i miejsca w tej okolicy. Na życzenie ta wycieczka może zostać również specjalnie dopasowana do potrzeb Twoich i Twojej grupy. Organizator zapewnia też wprowadzenie do programu, objaśnienia na temat sprzętu oraz szkolenie z jazdy quadem, aby zagwarantować bezpieczeństwo.

Z Marrakeszu: Kolacja o zachodzie słońca na pustyni Agafay i przejażdżka na wielbłądzie

Z Marrakeszu: Kolacja o zachodzie słońca na pustyni Agafay i przejażdżka na wielbłądzie

Odwiedź pustynię Agafay podczas wycieczki o zachodzie słońca z Marrakeszu. Odkryj zapierające dech w piersiach widoki na pustynię z berberyjskimi wioskami i polami oliwnymi na tle gór Atlas. Ciesz się przejażdżką na wielbłądzie i kolacją pod pustynnymi gwiazdami. Odbierz z hotelu w Marrakeszu i minibusem przejedź przez wzgórza. Po trzydziestu minutach dotrzesz do obozu, gdzie przebierzesz się w swój saharyjski strój. Wybierz się na 20-minutową przejażdżkę na wielbłądzie, podziwiając pustynną scenerię. Następnie popijaj świeżą miętową herbatę i podziwiaj zachód słońca. Po zachodzie słońca usiądź do kolacji pod czystym nocnym niebem. Posłuchaj muzyki przy ognisku i delektuj się atmosferą, delektując się posiłkiem. Kiedy skończysz kolację, zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Marrakeszu.

Marrakesz: Agafay Desert Quad lub wycieczka na wielbłądzie z pokazem kolacji

Marrakesz: Agafay Desert Quad lub wycieczka na wielbłądzie z pokazem kolacji

Rozpocznij swoją wycieczkę od wyjazdu z Marrakeszu na pustynię Agafay. Tam podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy i wybieraj między jazdą na wielbłądach lub 2-osobowymi quadami przez pustynne wydmy. Później ustawiony przy basenie położonym w małym zakątku raju. Po zachodzie słońca weź udział w pokazie gry na gitarze, siedząc przy ognisku. Wejdź do chaty oświetlonej świecami i zjedz kolację złożoną z tradycyjnych marokańskich przepisów: harira (tradycyjna północnoafrykańska zupa), tajine (wolno gotowany gulasz mięsny) i deser. Słuchaj, wstawaj i tańcz do muzyki na żywo, w tym tradycyjnego tańca berberyjskiego ahwash i tancerzy ognia. Po tym niezapomnianym wieczorze wróć do Marrakeszu.

Z Marrakeszu: Essaouira - całodniowa wycieczka

Z Marrakeszu: Essaouira - całodniowa wycieczka

Odkryj urocze nadmorskie miasto Essaouira podczas jednodniowej wycieczki z Marrakeszu. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie, gdzie możesz zobaczyć tętniący życiem port Essaouira, spacerować po tętniącej życiem medynie miasta i wędrować po tętniących życiem targowiskach. Rozpocznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym samochodem do Essaouiry. Przyjedź do Essaouiry i idź prostymi ulicami. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie historycznych portów i tętniących życiem targów owoców morza. Możesz poprosić kierowcę o sugestie dotyczące idealnego miejsca na lunch. Odwiedź spółdzielnię berberyjskich kobiet produkujących olej arganowy i poznaj ten popularny lokalny produkt. Zobacz stare armaty z brązu zwrócone w stronę Oceanu Atlantyckiego i przespaceruj się po kolorowych targowiskach i sklepach z drewnem cedrowym. Po dniu spędzonym w Essaouirze skorzystaj z płynnego transferu z powrotem do Marakeszu wieczorem.

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Marrakesz

Marrakesz

Nasze najbardziej polecane Marrakesz Wycieczki z przewodnikiem

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Weź udział w całodniowej wycieczce z Marrakeszu nad wodospady Uzud. Dowiedz się więcej o kulturze Berberów w trakcie zwiedzania okolicy. Podążaj w dół krętymi ścieżkami i zachwyć się wspaniałymi wodospadami podczas rejsu łodzią. Najpierw skorzystaj odbioru z hotelu lub riadu, a następnie wyrusz w drogę do jednego z najbardziej spektakularnych wodospadów północnej Afryki, położonego 150 km na północ od Marrakeszu. Po przybyciu do wioski Uzud podziwiaj widoki na kaskady, które opadają z wysokości 110 metrów. Wyrusz z przewodnikiem przez gaje oliwne do spółdzielni produkującej olej arganowy i dowiedz się więcej o lokalnej kulturze berberyjskiej. Podziwiaj wspaniałe widoki i rób zdjęcia. Kontynuuj swoją przygodę, podążając siecią szlaków aż do punktu widokowego, gdzie możesz kupić świeży sok pomarańczowy. Następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi na krótki rejs u podnóża wodospadu. Zjedz późny lunch z potrawami kuchni berberyjskiej w lokalnej restauracji z widokiem na wodospad. Po południu wejdź po schodach na górę i wsiądź do pojazdu, którym wrócisz do Marrakeszu.

Marrakesz: Zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i pokaz kolacji

Marrakesz: Zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i pokaz kolacji

Poznaj oszałamiające krajobrazy pustyni Agafay podczas 20-minutowej przejażdżki na wielbłądzie podczas tej wycieczki z Marrakeszu. Dowiedz się, jak produkowany jest olej arganowy podczas wizyty u lokalnego producenta i zatrzymaj się, aby napić się tradycyjnej herbaty. Podziwiaj kolory zachodu słońca i delektuj się autentyczną kolacją. Podróżuj na pokładzie wygodnego autobusu z Marrakeszu i dotrzyj na pustynię Agafay po zaledwie 40 minutach jazdy. Opuść hałaśliwe miasto i zanurz się w naturze. Podziwiaj wyjątkowe wzgórza, mijając berberyjskie wioski w drodze na pustynię Agafay. Odwiedź lokalną spółdzielnię produkującą olej arganowy, aby odkryć sekrety produkcji wysokiej jakości oleju arganowego. Wespnij się na grzbiet wielbłąda i udaj się do miejsca, w którym możesz wypić powitalną szklankę marokańskiej herbaty. Podążaj ścieżką przez domy z błota, które mają setki lat. Zatrzymaj się w pobliżu pięknego obozu, aby podziwiać zachód słońca i skosztować marokańskich słodyczy. Doświadcz lokalnych smaków podczas smacznej kolacji składającej się z sałatek, tadżinów, chleba i kuskusu. Po kolacji obejrzyj tradycyjny pokaz, słuchając berberyjskiej muzyki przy ognisku. Po tej niesamowitej wycieczce wróć do Marrakeszu.

Marrakesz: Wycieczka quadem do Oazy Palmowej i na pustynię Jbilat

Marrakesz: Wycieczka quadem do Oazy Palmowej i na pustynię Jbilat

Po odbiorze przez kierowcę z hotelu lub wyznaczonego miejsca zbiórki, ciesz się 20-25 minutową przejażdżką minibusem turystycznym do strefy aktywności quadów. Po przybyciu na miejsce doświadczony przewodnik przeprowadzi 10-minutową odprawę na temat obsługi quada i instrukcji bezpieczeństwa. Następnie załóż kask i gogle, aby wyruszyć na przejażdżkę quadem i odkrywać pustynię i oazę w Marrakeszu. Ciesz się 2-godzinną eksploracją pustynnych krajobrazów regionu Marrakeszu i pól palmowych na quadzie i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Tory są dostosowane do wszystkich poziomów, od początkujących po najbardziej doświadczonych kierowców. Podczas wycieczki zrób sobie dwie krótkie przerwy. W pierwszej przerwie skosztuj miętowej herbaty i chleba z miodem w tradycyjnym otoczeniu, aby zregenerować siły podczas odkrywania marokańskiej kultury. Później zatrzymaj się na polach palmowych, aby zrobić niezapomniane zdjęcia podczas drugiej przerwy. Po wycieczce kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu lub początkowego miejsca zbiórki.

Marrakesz: Bilety wstępu do Ogrodu Majorelle

Marrakesz: Bilety wstępu do Ogrodu Majorelle

Wyrusz w podróż przez czarujący Ogród Majorelle w Marrakeszu, będący świadectwem artystycznej wizji Jacquesa Majorelle. Spaceruj wśród symfonii żywych odcieni i zielonych liści, gdy ogarnie Cię spokojna atmosfera. Podziwiaj kultową niebieską willę, arcydzieło kubistycznej architektury stworzone przez słynnego francuskiego architekta Paula Sinoira. Zatrać się w surrealistycznym pięknie egzotycznej roślinności z całego świata, harmonijnie zestawionej ze spokojnymi elementami wodnymi i tętniącymi życiem fontannami. Zanurz się w spokoju tej botanicznej oazy, gdzie każdy zakątek odkrywa nową rozkosz dla zmysłów. Niezależnie od tego, czy szukasz chwil kontemplacji, czy po prostu chcesz zanurzyć się w naturalnym blasku, Majorelle Garden oferuje niezapomniane wrażenia.

Marrakesz: Agafay Desert Tour z quadem, przejażdżką na wielbłądzie i kolacją

Marrakesz: Agafay Desert Tour z quadem, przejażdżką na wielbłądzie i kolacją

Doświadcz magii pustyni Agafay dzięki niezapomnianej przejażdżce na wielbłądzie i godzinnej przejażdżce quadem, a następnie wspaniałej kolacji pod gwiazdami. Udaj się w złote pustynne krajobrazy podczas wycieczki z Marrakeszu z odbiorem i transportem powrotnym w centralnym miejscu zbiórki. Usiądź na łagodnym wielbłądzie i przemierzaj pochyłe wydmy, gdy zachodzi słońce. Zobacz, jak niebo zmienia się w płótno pomarańczowych, różowych i fioletowych odcieni, tworząc surrealistyczne pustynne doświadczenie. Następnie wysiądź i zbierz się wokół ogniska, gdzie możesz ogrzać ręce. Delektuj się wystawną kolacją z wyborem przepysznych dań, od tradycyjnych arabskich przysmaków po międzynarodowe przysmaki. Podczas posiłku możesz cieszyć się tradycyjną muzyką berberyjską i występami tanecznymi. Następnie udaj się do Spółdzielni Kobiet Oleju Arganowego i spotkaj się z pracownikami. Obserwuj tradycyjne techniki stosowane przez kobiety i zobacz żmudny proces ręcznego otwierania orzechów i mielenia ich na pastę.

Marrakesz: Agafay Desert Quad & Przejażdżki na wielbłądzie z Dinner Show

Marrakesz: Agafay Desert Quad & Przejażdżki na wielbłądzie z Dinner Show

Rozpocznij swoją podróż od odbioru z hotelu, a następnie wyrusz z Marrakeszu i jedź w kierunku pustyni Agafay. Zatrzymaj się w Spółdzielni Kobiet Oleju Arganowego, aby poznać te ciężko pracujące kobiety i obserwować tradycyjne techniki, których używają. Zobacz skrupulatny proces ręcznego otwierania orzechów i mielenia ich na pastę, zdobywając wgląd w to starożytne rzemiosło. Po tym doświadczeniu udaj się na spokojną przejażdżkę na wielbłądzie po pustyni, przemierzając pochyłe wydmy o zachodzie słońca. Obserwuj, jak niebo przekształca się w płótno o pomarańczowych, różowych i fioletowych odcieniach, tworząc surrealistyczną pustynną panoramę. Następnie wskocz na quad i wznieś trochę kurzu podczas jazdy przez rozległe wydmy. Zakończ wieczór wspaniałą kolacją pod gwiazdami, przy dźwiękach muzyki na żywo. Zobacz tradycyjne tańce berberyjskie i hipnotyzujących tancerzy ognia. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Marrakeszu i odwieź do hotelu.

Wycieczka quadem po Marrakeszu: Pustynia i Palmeraie

Wycieczka quadem po Marrakeszu: Pustynia i Palmeraie

Odpocznij od zgiełku Marrakeszu podczas ekscytującej przejażdżki quadem przez pustynię Jbilets. Odkryj fascynującą historię i kulturę tego wyjątkowego obszaru pozornie bezkresnej pustyni wraz z lokalnym przewodnikiem. Wyjedź zaledwie 30 minut za centrum Marrakeszu, aby poznać prawdziwe Maroko i mieszkańców. Podróżuj komfortowym, klimatyzowanym samochodem, a następnie zwiedzaj pustynię Jbilets i podziwiaj widoki na góry Atlas. Odwiedź niewielką wioskę, aby rozprostować nogi, napić się gorącej herbaty i doświadczyć berberyjskiej gościnności. Przewodnicy pokażą Ci najlepsze trasy i miejsca w tej okolicy. Na życzenie ta wycieczka może zostać również specjalnie dopasowana do potrzeb Twoich i Twojej grupy. Organizator zapewnia też wprowadzenie do programu, objaśnienia na temat sprzętu oraz szkolenie z jazdy quadem, aby zagwarantować bezpieczeństwo.

Z Marrakeszu: Kolacja o zachodzie słońca na pustyni Agafay i przejażdżka na wielbłądzie

Z Marrakeszu: Kolacja o zachodzie słońca na pustyni Agafay i przejażdżka na wielbłądzie

Odwiedź pustynię Agafay podczas wycieczki o zachodzie słońca z Marrakeszu. Odkryj zapierające dech w piersiach widoki na pustynię z berberyjskimi wioskami i polami oliwnymi na tle gór Atlas. Ciesz się przejażdżką na wielbłądzie i kolacją pod pustynnymi gwiazdami. Odbierz z hotelu w Marrakeszu i minibusem przejedź przez wzgórza. Po trzydziestu minutach dotrzesz do obozu, gdzie przebierzesz się w swój saharyjski strój. Wybierz się na 20-minutową przejażdżkę na wielbłądzie, podziwiając pustynną scenerię. Następnie popijaj świeżą miętową herbatę i podziwiaj zachód słońca. Po zachodzie słońca usiądź do kolacji pod czystym nocnym niebem. Posłuchaj muzyki przy ognisku i delektuj się atmosferą, delektując się posiłkiem. Kiedy skończysz kolację, zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Marrakeszu.

Marrakesz: Agafay Desert Quad lub wycieczka na wielbłądzie z pokazem kolacji

Marrakesz: Agafay Desert Quad lub wycieczka na wielbłądzie z pokazem kolacji

Rozpocznij swoją wycieczkę od wyjazdu z Marrakeszu na pustynię Agafay. Tam podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy i wybieraj między jazdą na wielbłądach lub 2-osobowymi quadami przez pustynne wydmy. Później ustawiony przy basenie położonym w małym zakątku raju. Po zachodzie słońca weź udział w pokazie gry na gitarze, siedząc przy ognisku. Wejdź do chaty oświetlonej świecami i zjedz kolację złożoną z tradycyjnych marokańskich przepisów: harira (tradycyjna północnoafrykańska zupa), tajine (wolno gotowany gulasz mięsny) i deser. Słuchaj, wstawaj i tańcz do muzyki na żywo, w tym tradycyjnego tańca berberyjskiego ahwash i tancerzy ognia. Po tym niezapomnianym wieczorze wróć do Marrakeszu.

Z Marrakeszu: Essaouira - całodniowa wycieczka

Z Marrakeszu: Essaouira - całodniowa wycieczka

Odkryj urocze nadmorskie miasto Essaouira podczas jednodniowej wycieczki z Marrakeszu. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie, gdzie możesz zobaczyć tętniący życiem port Essaouira, spacerować po tętniącej życiem medynie miasta i wędrować po tętniących życiem targowiskach. Rozpocznij dzień od odbioru z miejsca zakwaterowania w Marrakeszu. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym samochodem do Essaouiry. Przyjedź do Essaouiry i idź prostymi ulicami. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie historycznych portów i tętniących życiem targów owoców morza. Możesz poprosić kierowcę o sugestie dotyczące idealnego miejsca na lunch. Odwiedź spółdzielnię berberyjskich kobiet produkujących olej arganowy i poznaj ten popularny lokalny produkt. Zobacz stare armaty z brązu zwrócone w stronę Oceanu Atlantyckiego i przespaceruj się po kolorowych targowiskach i sklepach z drewnem cedrowym. Po dniu spędzonym w Essaouirze skorzystaj z płynnego transferu z powrotem do Marakeszu wieczorem.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem w: Marrakesz

Oprócz atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Marrakesz?

W: Marrakesz są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Marrakesz: Najciekawsze atrakcje

Marrakesz: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Marrakesz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marrakesz? Kliknij tutaj.