Atrakcje i wycieczki
Paryż

Miasto tak piękne, że nawet najmniej romantyczne osoby nie oprą się jego urokom.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Paryż

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Paryż?

Na jakich wycieczkach w: Paryż obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

10 rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć w Paryżu

Każdego, kto odwiedzi Paryż, urzeka coś innego. Czy pójdziesz na romantyczny spacer po ogrodach, na tętniące bohemą ulice Montmartre, poprzyglądać się modzie haute couture, czy też lepiej poznać historię sztuki – za rogiem zawsze czeka na Ciebie kolejna atrakcja!

 • Wieża Eiffla

  1. Wieża Eiffla

  Perła w koronie panoramy Paryża wygląda jeszcze lepiej, kiedy ogląda się ją z bliska. Zarezerwuj bilety wstępu na wieżę Eiffla wcześniej – dostaniesz się na samą górę bez czekania w kolejce!

 • Sekwana

  2. Sekwana

  Czy istnieje coś bardziej romantycznego niż podziwianie widoków podczas rejsu po Sekwanie, delektując się lampką szampana? Jeśli chcesz zrobić zdjęcie wieży Eiffla, z łódki możesz uchwycić naprawdę świetny kadr!

 • Moulin Rouge

  3. Moulin Rouge

  Co powiesz na prawdziwie paryską noc w Moulin Rouge? Załóż swoje najlepsze ubrania i przyjdź do dzielnicy Pigalle – miejsca narodzin kankana.

 • Luwr

  4. Luwr

  Żeby zobaczyć wszystkie dzieła sztuki, które znajdują się w zbiorach Luwru, trzeba by poświęcić na jego zwiedzanie 9 miesięcy. Grunt to priorytety! Przewodnik wskaże Ci to, co najciekawsze, oszczędzając Ci zbędnych poszukiwań.

 • Pałac wersalski

  5. Pałac wersalski

  Ciężko o większy luksus niż oglądanie takiego splendoru z bliska! Wybierz się na przejażdżkę rowerem po ogrodach pałacu wersalskiego, zwiedź królewskie apartamenty i zrób tyle zdjęć, ile się da!

 • Paryski Disneyland

  6. Paryski Disneyland

  Jeśli szukasz czegoś dla całej rodziny, europejskie królestwo magii czeka tuż za miastem! Transport na miejsce możesz zarezerwować razem z biletem wstępu do Disneylandu – to bardzo ułatwi dotarcie na miejsce.

 • Katakumby Paryża

  7. Katakumby Paryża

  W podziemnych tunelach Paryża pochowano 6 milionów ludzi. Katakumby Paryża, zwane też „największym grobem świata”, są niesamowicie ciekawym miejscem, które zdecydowanie warto jest odwiedzić.

 • Katedra Notre Dame

  8. Katedra Notre Dame

  Legendarna katedra Notre Dame w Paryżu została w dużym stopniu zniszczona przez pożar, który miał miejsce 15 kwietnia 2019 roku. Wszelkie wizyty w świątyni zostają odwołane na czas nieokreślony.

 • Pola Elizejskie

  9. Pola Elizejskie

  Pola Elizejskie to najpiękniejsza aleja na świecie – prowadzi od Łuku Triumfalnego do Parku Tuileries. W święta Bożego Narodzenia wszystkie rosnące wzdłuż niej drzewa rozświetla przepiękny blask światełek!

 • Łuk Triumfalny

  10. Łuk Triumfalny

  Dumnie stojący przy Place Charles de Gaulle pomnik to hołd dla wszystkich, którzy walczyli w rewolucji francuskiej i wojnach napoleońskich. Wejdź na górę Łuku Triumfalnego i ciesz się niesamowitym widokiem!

Zaplanuj pobyt

 • Co należy wiedzieć przed wyjazdem do Paryża?

  Jadąc do tego pełnego ludzi, ociekającego tradycją miasta dobrze wiedzieć już zawczasu, co chcesz zobaczyć. Zarezerwuj stoliki w restauracjach, pomyśl, które miejsca chcesz zwiedzić i wykombinuj, jak uniknąć tłumów w Musee d'Orsay.

 • Jak duży jest Paryż?

  Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w Paryżu, zdziwisz się, jak rozległe jest to miasto w porównaniu do takich miejsc, jak Rzym czy Barcelona. Możesz, oczywiście, poruszać się po nim na piechotę, ale metrem wszędzie dotrzesz szybciej! Postaraj się zaplanować zwiedzanie tak, żeby zobaczyć wszystko po drodze i uniknąć biegania tam i z powrotem przez całe miasto!

 • Ile dni warto spędzić w Paryżu?

  To zależy! Przed wyjazdem na pewno warto pomyśleć, co chcesz zobaczyć, i oszacować, ile czasu zajmie Ci zwiedzanie. Na wycieczki i główne atrakcje można przeznaczyć nawet pięć dni – pamiętaj jednak, żeby zostawić trochę miejsca na spacer wzdłuż Sekwany, zakupy w Le Marais i skosztowanie kir royale w jednej z mieszczących się przy ulicy kawiarni!

Przydatne informacje

 • Język
  Francuski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +33
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Podobnie jak wielu Europejczyków, Francuzi wyjeżdżają na wakacje w sierpniu – to chyba najlepszy czas, żeby się tam wybrać! Tłumy będą trochę mniejsze, dzięki czemu łatwiej będzie zwiedzać w spokoju.

Paryż: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Paryż? Kliknij tutaj.

Paryż: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 180 742 opinii

Dobrze przygotowany sposób wejścia z biletami. Warto być do 30 minut wcześniej niż godzina na bilecie. No i oczywiście rezerwować/ kupić bilet na jak najwcześniejszą godzinę. Zwiedzanie pałacu i ogrodów zabiera sporo czasu i sił w nogach. Nie ma sensu, w mojej ocenie, kupowanie biletu z audioguidem. Lepiej ściągnąć sobie apkę na telefon i słuchać na słuchawkach. Oferowane przez Wersal audioguidy trzeba trzymać przy uchu co praktycznie pozbawia was jednej ręki, a do robienia zdjęć potrzeba czasami obu. A tak, albo słuchasz, albo robisz zdjęcia. Jeżeli ktoś myśli o zwiedzaniu również kaplicy Wersalu to niestety tylko z przewodnikiem jest to dostępne.

Really nice :) the food was great, views fantastic, I was planned carefully to fit with Eiffel Tower illumination. Really worth to do when you are in Paris. City looks different by night but magical.

Beautiful park, with amazing views and crazy rollercoasters. Best place to go in a date or a family trip. 100% recommend

Polecam w końcu to Disneyland ! Bilety taniej niż na oficjalnej stronie !

Byliśmy 20 min po czasie jednak bez problemu nas wpuszczono