Stavanger – nasze najbardziej polecane atrakcje

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

1. Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

2. Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Przyspiesz do prędkości 35 węzłów podczas tej wycieczki motorówką RIB z przewodnikiem do Lysefjorden. Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży dzięki kamizelkom ratunkowym, kombinezonom ratunkowym i goglom. Mijaj wyspy, wodospady, jaskinie i wspaniałe formacje skalne, szybując nad wodą.  Spotkaj się ze swoim kapitanem na molo w porcie w samym sercu miasta Stavanger. Odbierz dobrze utrzymany sprzęt i wyrusz na przygodę motorówką RIB. Wypłyń powoli z portu miejskiego, aby podziwiać widok na Stavanger z wody.  Przepłyń pod mostem miejskim i popłyń na pełnym gazie w kierunku fiordów. Poczuj wiatr we włosach. Zobacz wyspy, farmy ryb i przytulne, tradycyjne domki położone nad wodą.  Wypatruj fok, morświnów i orłów. Po przybyciu do Lysefjorden zrób kilka przystanków, aby zrobić zdjęcia przy takich atrakcjach jak jaskinia Vagabond, klif Preikestolen i wodospady. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Stavanger i wysiądź na przystani, z której rozpocząła się podróż. 

Stavanger: Wycieczka statkiem po Lysefjordzie do Pulpit Rock

3. Stavanger: Wycieczka statkiem po Lysefjordzie do Pulpit Rock

Nasze Lysefjord RIB-Safari zapewni Ci miejsce w pierwszym rzędzie, aby zobaczyć jedne z najbardziej oszałamiających krajobrazów w całej Norwegii. Nasi doświadczeni i obeznani z morzem kapitanowie zabiorą Cię w pobliże najsłynniejszych zabytków, jakie fiord ma do zaoferowania, dzieląc się po drodze opowieściami i historiami. Zobaczysz słynną Pulpit Rock: 600-metrowy płaskowyż wystający prosto z otaczających gór, Vagabond Cave: historyczną kryjówkę dla oszustów podatkowych, Whisky Falls: 75-metrowy wodospad tuż pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Podczas całej podróży będziesz również wypatrywać tętniącej życiem dzikiej przyrody, która zamieszkuje ten region. W dobry dzień będziesz mógł zobaczyć foki, morświny, orły morskie i nie tylko. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w samym sercu miasta Stavanger, wejście na pokład trwa około 15 minut, a sama wycieczka trwa 1 godzinę i 45 minut. Zapewniamy cały niezbędny sprzęt, jedyne o czym musisz pamiętać to aparat fotograficzny. Nasza flota składa się wyłącznie z zupełnie nowych łodzi RIB z najwyższej półki, zapewniając Ci przejażdżkę, która oferuje najwyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i zabawy. Nasze doświadczenie jest dostosowane do pasażerów w wieku od sześciu lat. Przemierzanie wód na łodzi RIB jest ekscytujące, ale nie ekstremalne w żadnym sensie. Najstarsi goście, z którymi mieliśmy do czynienia, byli już po 90. urodzinach. Utrzymujemy stały nadzór i zawsze upewniamy się, że wszyscy na pokładzie dobrze się bawią. Od wysokich klifów i kaskadowych wodospadów po ukryte jaskinie i zaciszne plaże, nie ma lepszego sposobu na poznanie dramatycznego piękna Lysefjordu niż z pokładu naszych łodzi. Zarezerwuj więc swoją przygodę już dziś i pozwól nam dać Ci coś, na co będziesz mógł odpowiedzieć, gdy Twoi znajomi i rodzina zapytają, czy robiłeś coś fajnego w Norwegii.

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem po Lysefjordzie

4. Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem po Lysefjordzie

Poznaj swojego przewodnika i przeżyj spływ kajakowy w Norwegii. Naucz się podstaw wiosłowania i odkryj fiord. Zobacz foki z bliska i podziwiaj spokojną wodę. Wiosłuj wzdłuż stromych gór i do jaskini włóczęgów. Miń dok Refsa i zobacz piękny wodospad, zanim zawrócisz.

Stavanger: Dostosowana prywatna wycieczka z lokalnym

5. Stavanger: Dostosowana prywatna wycieczka z lokalnym

W tej spersonalizowanej wycieczce pomiń przyziemne wycieczki historyczne i odkryj miasto oczami miejscowych. Przeżyj wycieczkę, która zmieni sposób, w jaki podróżujesz, tak aby dotyczył zarówno ludzi, których spotykasz, jak i miejsc, które widzisz. Lokalni przewodnicy są pasjonatami swojego miasta i chętnie dzielą się swoją wiedzą i perspektywą. Ponieważ nie są profesjonalnymi przewodnikami i od czasu do czasu oprowadzają, zapewniają autentyczne i osobiste wrażenia, takie jak przyjaciel oprowadzający Cię po swoim mieście. Spotkaj się w miejscu zakwaterowania, aby zapoznać się z okolicą, dowiedzieć się o najlepszych miejscach do jedzenia, najłatwiejszych sposobach poruszania się po okolicy i ukrytych klejnotach, które mogłeś przegapić. Pod koniec wycieczki poczuj się komfortowo poruszając się po mieście i mając pewność, że masz wszystkie informacje potrzebne do maksymalnego wykorzystania pobytu. Dzięki rozmowom ze swoim przewodnikiem poznaj różnice kulturowe, lokalne wydarzenia i dowiedz się, jak to jest być prawdziwym mieszkańcem. Im więcej ogłoszeń, tym lepiej, ponieważ te wycieczki są organizowane na żądanie i są całkowicie spersonalizowane. Dzięki temu doświadczeniu nie będziesz tylko przejeżdżać przez miasto, będziesz jego częścią.

Stavanger: wycieczka kajakowa po Lysefjord ze sprzętem i przekąskami

6. Stavanger: wycieczka kajakowa po Lysefjord ze sprzętem i przekąskami

Poznaj niesamowity krajobraz fiordów w Lysefjordon podczas tej wycieczki kajakowej z przewodnikiem. Naucz się podstaw pływania kajakiem, a następnie wyrusz na wodę, aby zobaczyć góry, wąwozy, wodospady i dziką przyrodę. Rób przerwy, aby poznać okolicę i w pełni cieszyć się scenerią. Po spotkaniu z przewodnikiem zacznij od krótkiej odprawy na temat podróży, rozmowy na temat bezpieczeństwa i zwolnień. Zaopatrz się w niezbędny sprzęt do wiosłowania, zanim przejdziesz (150 m) do kajaków w dół fiordu. Dostosuj siedzenia i pedały swojego kajaka z pomocą przewodnika, a następnie wyrusz na wodę, aby nauczyć się podstawowych technik wiosłowania, w tym skutecznego wiosłowania do przodu i sterowania kajakiem. Kiedy opanujesz podstawy, podążaj za swoim przewodnikiem przez fiord, gdzie będziesz wiosłować blisko 300-400-metrowych gór, odkrywając piękne wąwozy i wodospady i, miejmy nadzieję, spotykając niektóre z ciekawych fok fiordu. Ciesz się kilkoma krótkimi przerwami na wodzie, podczas których możesz zjeść czekoladową przekąskę i poznać lokalną historię, kulturę i dzikie potrawy we fiordzie. Zanim zawrócisz, by wrócić do domu, wiosłuj tuż pod Pulpit Rock.

Stavanger: wycieczka audio z przewodnikiem

7. Stavanger: wycieczka audio z przewodnikiem

To norweskie miasto Stavanger zbudowane jest wokół pięknego dużego naturalnego portu i znane jest jako stolica ropy naftowej Europy. Dowiedz się o ciekawej historii miasta i odwiedź niektóre z 23 rzeźb miasta, które są rozsiane po Stavanger. Ta wycieczka audio pokaże Ci zapierające dech w piersiach widoki na port Vagen i wielką katedrę w Stavanger. Zobacz salę koncertową, park muzyczny Bjergsted, Gamle Stavanger, jezioro Breiavatnet, Dom Kultury oraz Muzeum Nafty i Geo Park. To relaksujące i bezproblemowe miasto ma młody charakter z mnóstwem restauracji i barów ze względu na dużą populację studentów. Skorzystaj z wycieczki we własnym tempie. Po prostu pobierz pliki audio i używaj ich w wolnym czasie.

Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

8. Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem o wschodzie słońca do Preikestolen, pokonaj tłumy i przeżyj wschód słońca nad Lysefjorden. Ciesz się wygodnym transportem w obie strony ze Stavanger. Unikaj tysięcy ludzi, którzy będą na szlaku w sezonie, i zamiast tego wybierz się na wędrówkę w ciszy i spokoju o świcie. Rozpocznij przygodę wcześnie rano, po odebraniu z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy docieramy na początek szlaku. Otrzymaj od swojego przewodnika odprawę zawierającą informacje o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatne wskazówki dotyczące dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy będą gotowi, włącz latarki i rozpocznij wędrówkę, gdy zapadnie zmrok i cisza. Niech światło księżyca i wysokie drzewa pobudzą Twoją wyobraźnię. Po drodze słuchaj wszelkiego rodzaju upiornego folkloru ze swojego przewodnika i zatrzymaj się na przekąskę lub aby dopasować ubrania i sprzęt. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Zostaniesz nagrodzony panoramicznym widokiem na fiord. Jeśli będziesz mieć szczęście, słońce pokaże się, wspinając się po górskich grzbietach, abyś mógł kąpać się w jego cieple. Po napawaniu oczu scenerią i chwili relaksu wróć do Basecamp. W zaciszu górskiego domku zregeneruj siły prostym, ale świeżym i smacznym śniadaniem. Następnie wsiądź do samochodu i udaj się z powrotem do Stavanger.

Wędrówka ukrytym szlakiem Preikestolen + spływ kajakowy

9. Wędrówka ukrytym szlakiem Preikestolen + spływ kajakowy

Chcesz wędrować na Preikestolen w ciągu dnia, ale bez tłumów? Chcesz w spokoju doświadczyć nieokiełznanej przyrody gór? Wędrujemy poza utartymi szlakami; ścieżka, o której wiedzą tylko miejscowi, a nawet przejażdżka kajakiem! Nasz przewodnik jest gotowy, aby zabrać Cię na jednodniową wycieczkę do najbardziej kultowej formacji skalnej w Norwegii! Dzień zaczyna się od odbioru przez naszego przewodnika z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 45 minutach jazdy dojeżdżamy do Preikestolen Basecamp (gdzie dostępne są toalety). Zabieramy kamizelki ratunkowe i rudy do kajaków i schodzimy na plażę nad jeziorem Revsvatnet. Tutaj przewodnik udzieli wskazówek dotyczących bezpiecznego spływu kajakowego, informacji o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatnych wskazówek dotyczących dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy są gotowi, zaczyna się przygoda. Wiosłujemy przez jezioro, docieramy do brzegu i wędrujemy starym, zapomnianym szlakiem. Na nowo odkrył go lokalny, pionierski przewodnik po regionie (mentor naszego przewodnika), a my mamy go prawie wyłącznie dla siebie! Tempo daje czas na dopasowanie stroju i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 3 godzinach wędrówki dotrzemy do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Stroma ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed nami jest fantastyczną nagrodą po całej pracy, jaką trzeba było się tam dostać. Po nacieszeniu się krajobrazem i chwili relaksu wracamy na dół. Zwykle powrót na parking zajmuje około 2,5 godziny. Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do samochodu. Wracając do Stavanger, przetwarzamy nasze wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Stavanger: Norwegia/Europa Plan danych mobilnych w roamingu eSIM

10. Stavanger: Norwegia/Europa Plan danych mobilnych w roamingu eSIM

Pożegnaj się z problemami związanymi z fizycznymi kartami SIM i szukaniem sklepów operatorów sieci komórkowych dzięki naszej usłudze e-SIM. Po zakupie otrzymasz kod QR, który możesz zeskanować na kompatybilnym urządzeniu, aby zainstalować e-SIM w dowolnym miejscu i czasie. Wybierz spośród różnych ilości danych, okresów ważności i opcji zasięgu w różnych krajach, aby łatwo pozostawać w kontakcie. Większość modeli iPhone'a poza XS obsługuje e-SIM i postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami w sesji zdjęciowej, aby sprawdzić kompatybilność z innymi urządzeniami. Udostępnij kod QR przez AirDrop lub zeskanuj go do innego urządzenia. Zainstaluj e-SIM, łącząc się z Wi-Fi lub siecią i pamiętaj o włączeniu roamingu dla e-SIM. Jeśli masz problemy z połączeniem z siecią, zapoznaj się z naszym przewodnikiem samodzielnego rozwiązywania problemów. Jeśli masz łączoną podróż po Europie, po prostu wybierz opcję 42 krajów europejskich, która obejmuje:Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta , Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, Wyspy Alandzkie, Wyspa Man, Jersey, Federacja Rosyjska, Guernsey, Liechtenstein, Macedonia, Norwegia, Serbia, Gibraltar, Turcja. Jeśli Twoje dane są wyczerpane? Proste, po prostu kup kolejną e-SIM, aby doładować. APN (nazwa punktu dostępu): iboots Sieć lokalna:Telenor Norge AS

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Stavanger

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Stavanger: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Stavanger

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Stavanger?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Stavanger

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Stavanger to:

Preikestolen

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Stavanger?

Stavanger: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stavanger? Kliknij tutaj.

Stavanger: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 307 opinii

Miłe doświadczenie i bardzo ładne widoki na wodę i fiord. Idealne rozwiązanie dla nastoletnich dzieci, jeśli szukasz dla nich zabawy; z silnikiem 400 KM i 65 węzłów nad wodą!

Naprawdę nam się podobało, zwłaszcza dzieci (11 i 9 lat) uważały, że było świetnie! Elias jako przewodnik dobrze nam wszystko wyjaśnił i czuliśmy się bezpiecznie

Miejsce spotkania bardzo łatwe do znalezienia, przyjazny przewodnik, bardzo dobra organizacja

Bardzo fajnie, chcę więcej, a może jeszcze godzinę Nasz przewodnik jest fantastyczny!

Simon był niesamowity i sprawił, że podróż była super zabawna!