Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Alta, Norwegia

Alta, Norwegia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Alta: Wycieczka w małej grupie z przewodnikiem po zorzy polarnej

1. Alta: Wycieczka w małej grupie z przewodnikiem po zorzy polarnej

Dołącz do tej wycieczki i poczuj emocje związane z polowaniem na zorzę polarną w pięknych krajobrazach fiordu Alta. Poznaj swoich doświadczonych przewodników, którzy pokażą Ci, jak najlepiej rozpoznać zorzę polarną. Ta wycieczka ma 80-90% szans na zobaczenie tego spektakularnego zjawiska naturalnego. Przytul się i połóż na skórze renifera, próbując dostrzec światła. Posłuchaj opowieści o norweskim stylu życia i poznaj lokalną historię o epoce kamienia, kulturze Samów, hodowli reniferów, dzikiej przyrodzie i współczesnym społeczeństwie w Alcie i Finnmarku. Podczas wycieczki ciesz się ciepłymi i zimnymi przekąskami i napojami, w tym wegańskimi alternatywami, zanim wrócisz do Alta Centre tuż po północy.

Przygoda przy zorzy polarnej skuterem śnieżnym

2. Przygoda przy zorzy polarnej skuterem śnieżnym

Punkt kulminacyjny każdej podróży za kołem podbiegunowym: przeżycie magicznego tańca zorzy polarnej na niebie. Tajemnica światła dała nam przez lata wiele mitów i legend. Wszystko, od bohaterów, którzy rozświetlili niebo, po tajemnicze ogniste lisy i ostrzeżenia o niebezpieczeństwie. Suchy i stabilny klimat w Alta zapewnia najlepsze warunki do obserwacji zorzy polarnej. Na tej wycieczce łączymy emocje związane z jazdą na skuterze śnieżnym z obserwowaniem zorzy polarnej tańczącej na niebie. Poprowadzimy Cię starą drogą pocztową aż do samego skraju Finnmarksvidda do pasma górskiego zwanego Beskardes. Daleko od świateł miasta ta wycieczka zapewnia idealne warunki do zobaczenia zorzy polarnej w pięknym zimowym krajobrazie. Jeśli będziemy mieli szczęście, podczas naszej podróży zobaczymy wspaniałą zorzę polarną tańczącą na niebie lub zostaniemy potraktowani pięknym arktycznym nocnym niebem. Do prowadzenia skutera śnieżnego nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie. Wszystko, czego potrzebujesz, to zwykłe prawo jazdy, a to jest tak proste, jak zabawne. Dokładne wprowadzenie w zakresie bezpieczeństwa i instrukcja jazdy zostaną podane przed rozpoczęciem podróży. Na każdym skuterze śnieżnym będziecie jeździć parami, kierowca i pasażer, z możliwością zamiany miejsc w trakcie podróży. Wycieczka 17:55 Spotkaj się z nami w naszym sklepie Æverntyr Adventure Store w centrum miasta 5-10 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Stąd zawieziemy Cię do Doliny Gargia, ok. 25 km od Alty. 18:30 Dojeżdżamy do Gargia Lodge. Tutaj spotkasz swojego przewodnika i otrzymasz odprawę na temat dzisiejszej wycieczki. Otrzymasz również termokombinezony, buty i rękawiczki na wyjazd. 19:00 Po przebraniu otrzymasz odprawę dotyczącą bezpieczeństwa na skuterach śnieżnych. Teraz jesteśmy gotowi i możemy rozpocząć naszą przygodę. 20:00 Dojeżdżamy do Beskadów. Tutaj zatrzymamy się na chwilę i będziemy cieszyć się niesamowitym widokiem we wszystkich kierunkach, zanim wrócimy do Gargia Lodge. 21:15 Wracamy do Gargia Lodge. 22:00 Wysadzimy Cię w centrum miasta, gdzie rozpoczęliśmy naszą podróż.

Z Alty: W poszukiwaniu zorzy polarnej

3. Z Alty: W poszukiwaniu zorzy polarnej

Ta wycieczka koncentruje się na doświadczaniu zorzy polarnej i spędzamy do 4 godzin na poszukiwaniu tego fantastycznego zjawiska. Wieczór zaczynamy od krótkiego wykładu na temat zorzy polarnej. Ma to dać ci zrozumienie, jak to się dzieje, a następnie przyjrzymy się warunkom tego konkretnego wieczoru. Wykorzystujemy naszą lokalną wiedzę, aby znaleźć najlepsze miejsca do oglądania zorzy polarnej tańczącej na nocnym niebie. Wycieczka 18:55 Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w naszym Adventure Store w centrum miasta – Markedsgata 6, 9510 Alta 19:00 Poznaj swojego przewodnika i dowiedz się więcej o magicznym zjawisku zorzy polarnej. Otrzymasz również kombinezony termiczne, buty i rękawiczki na wyjazd 19:30 Twój przewodnik zawiezie Cię do najlepszych miejsc, aby zobaczyć zorzę polarną. W zależności od pogody być może nie będziemy musieli jechać daleko. Ciesz się pokazem. Twój przewodnik przyniesie ciepłą herbatę/kawę i przekąski. 23:00 Wrócimy do naszego sklepu Adventure Nasi przewodnicy dołożą wszelkich starań, aby znaleźć dla Ciebie zorzę polarną, ale ponieważ światła są zjawiskiem naturalnym, nie możemy zagwarantować, że je zobaczysz

Alta: Alta Fjord Whale Watching Tour

4. Alta: Alta Fjord Whale Watching Tour

Dołącz do nas podczas wycieczki obserwującej wieloryby w fiordzie Alta i poznaj z bliska najbardziej majestatyczne stworzenia północnej Norwegii. Zimowa wycieczka po fiordzie Alta może być magicznym przeżyciem. Tak, może być zimno, ale może warto, żeby zobaczyć wieloryby. Niedawno w fiordzie Alta pojawiły się wieloryby. Wieloryby migrowały dalej na północ, co umożliwiło nam obserwację ich w naszym regionie. Dwa najpopularniejsze gatunki w fiordzie Alta to kaszaloty i orki, ale są też dobre okazje do zobaczenia morświnów i delfinów klepsydrowych. Będziesz zaskoczony zabawnym i ciekawym zachowaniem najmłodszych wielorybów. Uwaga: nie ma gwarancji, że zawsze znajdziemy wieloryby ani że pogoda będzie optymalna do ich wypatrzenia. Jeśli w ciągu dwóch godzin od rejsu nie zobaczymy żadnych wielorybów, kapitan może zasugerować zmianę wycieczki na rejs po krabie królewskim, jeśli pozwalają na to warunki pogodowe, lub możemy kontynuować poszukiwania wielorybów.

Z Alta: Poranna przygoda na skuterach śnieżnych

5. Z Alta: Poranna przygoda na skuterach śnieżnych

Finnmark jest domem dla rozległego Finnmarksvidda, największego płaskowyżu górskiego w Europie. Dzięki rozległym widokom we wszystkich kierunkach, Finnmarksvidda jest idealnym miejscem do zwiedzania skuterem śnieżnym. Podczas tej wycieczki zabierzemy Cię poza Altę do naszego zabytkowego, 150-letniego schroniska górskiego w dolinie Gargia. Po przygotowaniu do pełnej przygód jazdy, poprowadzimy Cię starą drogą pocztową aż do samego skraju Finnmarksvidda do pasma górskiego zwanego Beskades. Przez ośnieżone lasy docieramy do rozległych górskich równin. Tutaj możesz objąć prawdziwą arktyczną dzicz, otoczoną tylko śniegiem i niebem we wszystkich kierunkach. Dowiesz się o naszej historii i stylu życia w Arktyce, a także poznasz kulinarną stronę Finnmarks z lokalnymi przekąskami. Nasz certyfikowany przewodnik pokaże Ci, jak prowadzić skuter śnieżny i zapewni niezapomnianą przygodę. Do prowadzenia skutera śnieżnego nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie. Wszystko, czego potrzebujesz, to zwykłe prawo jazdy, a to jest tak proste, jak zabawne. Dokładne wprowadzenie dotyczące bezpieczeństwa i instrukcje dotyczące jazdy zostaną podane przed rozpoczęciem podróży. Na każdym skuterze śnieżnym będziecie jeździć parami, kierowca i pasażer, z możliwością zamiany miejsc w trakcie podróży

Z Alta: Przygodowy rejs po fiordzie Alta

6. Z Alta: Przygodowy rejs po fiordzie Alta

Alta jest znana z tłumów, a jej różnorodne środowisko znajduje się na szczycie listy, tuż za nią znajduje się spokojna aura otaczająca region. Ten przygodowy rejs statkiem Icecube of Aurora zabierze Cię do najlepszych miejsc w fiordzie Alta, umożliwiając obserwację ptaków, a także florę i faunę w ich naturalnym środowisku. Podczas rejsu kapitan opowie Ci wszystko o bogatej historii Alty, w tym o „Tirpitz”, niemieckim okręcie wojennym, angielskich kopalniach rudy i Obserwatorium Zorzy Polarnej. Czas leci, gdy słuchasz tych fascynujących historii. Ta wycieczka zabierze Cię również do wyjątkowych miejsc, w których można zobaczyć piękne ptaki. Jeśli interesuje Cię obserwacja ptaków, podczas rejsu zobaczysz różne ptaki, w tym jaskółki sztormowe, mewy, kormorany i potężnego bielika morskiego, żeby wymienić tylko kilka. Podczas rejsu łodzią po fiordzie Alta od czasu do czasu można także spotkać morświny.

Alta: Safari skuterem śnieżnym z przewodnikiem na Finnmarksvidda z przekąskami

7. Alta: Safari skuterem śnieżnym z przewodnikiem na Finnmarksvidda z przekąskami

Niektórzy twierdzą, że przebywanie na górskim płaskowyżu Finnmarksvidda to jak dotarcie na koniec świata. I tam planujemy zabrać Cię w tę pełną przygód wycieczkę. Jazda skuterem śnieżnym jest dość łatwa i przyjemna oraz jest świetnym sposobem na bezpośredni kontakt z arktyczną naturą. Po odbiorze zawieziemy Cię do naszego biura, aby zapewnić Ci ciepłą odzież wierzchnią i inny wymagany sprzęt. Wyjaśnimy Ci więcej na temat planów na ten dzień i przeprowadzimy odprawę dotyczącą bezpieczeństwa. W biurze możesz również zostawić wszystko, czego nie potrzebujesz na wycieczkę. Następnie pojedziemy naszym minibusem do miejsca, w którym zaparkowane są nasze skutery śnieżne (około 30 minut od miasta Alta). Przed rozpoczęciem wycieczki otrzymasz instrukcje i praktyczne pokazy, jak prowadzić skuter śnieżny. Rezerwując aktywność, musisz mieć świadomość, że oferujemy dwie opcje z dwiema różnymi cenami: - Jeden kierowca: prowadzisz skuter sam, bez pasażera. - Wspólny skuter śnieżny: wybierasz go tylko wtedy, gdy przyjeżdżasz z członkiem rodziny lub przyjacielem. Następnie jedziecie w parach (jeden kierowca i jeden pasażer na skuter śnieżny), z możliwością zamiany miejsc w trakcie wycieczki. W trakcie wycieczki będzie kilka przystanków na robienie zdjęć majestatycznego krajobrazu, a nasz przewodnik chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą na temat historii tego obszaru. Otrzymasz ciepłe napoje i przekąski. To prawdziwe przeżycie dla ludzi, którzy naprawdę lubią przygody. Ważne: jeśli rezerwujesz sam, powinieneś zarezerwować jednego kierowcę, a nie wspólnego.

Z Alty: przygoda z fiordami i wielorybami

8. Z Alty: przygoda z fiordami i wielorybami

Zimą wieloryby przybywają do bogatych w śledzie fiordów w północnej Norwegii, aby polować. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć wieloryby z bliska podczas zwiedzania pięknych fiordów północnej Norwegii. Będziesz mógł cieszyć się pięknym zimowym niebem w otoczeniu gór i dzikiej przyrody fiordów. Dostosowujemy punkt początkowy tej wycieczki do miejsca, w którym ostatnio widziano wieloryby, aby zmaksymalizować Twoje szanse na ich zobaczenie. Może to oznaczać, że najpierw musimy jechać do 1 godziny, aby dostać się do naszego portu. Po wejściu na łódź wypłyniemy na fiordy w poszukiwaniu humbaków i orków. Zachowamy bezpieczną odległość i wyłączymy silniki łodzi, aby zminimalizować niepokojenie wielorybów. Wieloryby są tak samo ciekawe gości, jak my ich, więc najprawdopodobniej przypłyną i będą pływać wokół naszej łodzi. Należy pamiętać, że chociaż dokładamy wszelkich starań, nie możemy zagwarantować, że podczas wycieczki faktycznie zobaczymy wieloryby. Datę rozpoczęcia i zakończenia sezonu można dostosować do wzorców migracji wielorybów.

Z Alta: Rejs z wielorybami i ptakami morskimi

9. Z Alta: Rejs z wielorybami i ptakami morskimi

Przyjdź i zobacz norweską dziką przyrodę z łodzi. Podczas tego safari z wielorybami i ptakami z Alta wypłyniemy na fiord Alta, podziwiając fantastyczny nadmorski krajobraz. Fiord Alta to miejsce, w którym w październiku pojawia się śledź, a duże skupiska wielorybów spotykają się na ucztę. Można tu zobaczyć takie gatunki jak orki, humbaki i płetwale. W okolicy można zobaczyć inne wspaniałe stworzenie, a mianowicie władcę nieba, orła bielika. W okolicy jest mnóstwo innych ptaków. Całkowity pobyt na pokładzie łodzi trwa pięć godzin. Jest to krótka wycieczka, podczas której zobaczysz wieloryby i będziesz mieć wiele okazji do ich obserwacji i zrobienia zdjęcia. Łódź jest ogrzewana i posiada miejsca siedzące wewnątrz oraz pokład zewnętrzny. Będziesz mieć bliskie spotkanie z lokalną przyrodą Norwegii.

Przygoda na rakietach śnieżnych do czarującego zamarzniętego wodospadu

10. Przygoda na rakietach śnieżnych do czarującego zamarzniętego wodospadu

Wchodząc na szlak prowadzący do zamarzniętego cudu wodospadu Orvvosfossen, przygotuj się na oczarowanie wyjątkowymi cudami przyrody, które Cię otaczają. Ścieżka wije się przez spokojny zimowy krajobraz, z pokrytymi śniegiem drzewami, oferującymi przebłyski nietkniętego piękna tej śnieżnej krainy. Podążając tym szlakiem przez około 2 km, staniesz przed majestatycznym zamarzniętym wodospadem Orvvosfossen. Jej krystaliczna kaskada to hipnotyzujący spektakl, w którym woda zamienia się w lód, harmonizując ze spokojną zimową okolicą. Zapnij więc rakiety śnieżne, wdychaj rześkie zimowe powietrze i pozwól, aby urzekająca dzicz Alta prowadziła Cię podczas zagłębiania się w ten zamarznięty cud.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 22
Sortuj wg::

Alta, Norwegia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Alta, Norwegia? Kliknij tutaj.