Atrakcje i wycieczki
Ålesund

Ålesund – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ålesund: 1-dniowy bilet na autobus Hop-on Hop-off Sightseeing Bus Ticket

1. Ålesund: 1-dniowy bilet na autobus Hop-on Hop-off Sightseeing Bus Ticket

Odkryj wspaniałe miasto Ålesund dzięki piętrowym autobusom Hop-on Hop-off we własnym tempie. Wskocz, usiądź wygodnie i ciesz się podróżą przez fascynujące krajobrazy, zabytki architektoniczne i historyczne. Poznaj ekscytującą historię miasta dzięki naszemu zabawnemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 7 różnych językach (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, holenderskim i norweskim). Dowiedz się o niszczycielskim pożarze z 1904 roku, który zniszczył drewniane budynki, oraz o odbudowie z inicjatywy cesarza Wilhelma z Niemiec. Poszerz swoją wiedzę na temat architektury w stylu secesji i jugend. Rozkoszuj się widokiem z punktu widokowego Fjellstua i podziwiaj panoramę miasta. Poznaj Akwarium Ålesund, jedno z największych akwariów słonowodnych w Skandynawii. Łatwy i przyjemny sposób na poznanie najciekawszych atrakcji. Z 1-dniowym biletem możesz wsiadać i wysiadać tyle razy, ile chcesz Witaj na pokładzie i baw się dobrze! ZNIŻKI zawarte w Twoim bilecie Hop On: - Muzeum Rybołówstwa w Ålesund: 10% zniżki na wstęp. - Skansen Sunnmøre: 10% zniżki na wstęp.

Z Ålesund: Zwiedzanie wioski Trollstigen i wycieczka po fiordach

2. Z Ålesund: Zwiedzanie wioski Trollstigen i wycieczka po fiordach

Podziwiaj inspirujące widoki tej naturalnej krainy fantazji. Weź udział w tej ciekawej wycieczce całodniowej z przewodnikiem, która obejmuje najpiękniejsze widoki na góry, unikalne fiordy i wspaniałe formacje skalne. Po drodze mijaj urocze tradycyjne wioski, aby poznać lokalną kulturę. Pojedziesz autobusem z Ålesund przez małe norweskie miasteczka, aż dotrzesz do Krainy Trolli. Pierwszym przystankiem będzie Kokarsteinen, świetne miejsce do robienia zdjęć tuż nad fiordem. Przejedź przez Sjoholt, wioskę znaną z przemysłu meblarskiego i drzewnego, oraz wioskę Valldal, słynącą ze smacznych truskawek. Następnie udaj się do Gubrandsjuvet, wąwozu o szerokości 5 metrów i wysokości 20 metrów, gdzie możesz przejść przez malowniczy most. Później kierowca zawiezie Cię do Trollstigen, gdzie można podziwiać majestatyczny widok na naturalny krajobraz i fantastyczną górską drogę z 11 ostrymi zakrętami.  Jadąc drogą, zatrzymaj się na zdjęcia przy Stigefossen, potężnym wodospadzie o łącznej wysokości 240 metrów. Ostatnim przystankiem będzie Trollvegen, najwyższa pionowa ściana skalna w Europie. Zanim Twoja przygoda dobiegnie końca, ciesz się malowniczą przejażdżką przez Åndalsnes.

Alesund: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

3. Alesund: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Alesund to malownicze miasto w Norwegii, znane z tego, że w 1904 roku ucierpiało z powodu wielkiego pożaru. W rezultacie większość miasta została odbudowana i dziś stanowi piękne, kolorowe i historyczne miasto. Wskocz na pierwszy przystanek, Terminal wycieczkowy, aby w pełni doświadczyć rejsu wycieczkowego, lub jeśli wolisz, możesz wskoczyć na dowolnym z 8 przystanków na trasie. Wycieczka autobusowa zabierze Cię w niesamowitą podróż po Alesund, pokazując najwspanialsze zabytki, takie jak popularny skansen i punkt widokowy Fjellstua. To świetne miejsce, aby wysiąść i podziwiać niezapomniane widoki na fiordy i góry Alesund. Możesz także wysiąść w innych fantastycznych miejscach, takich jak Parken Kulturhus, gdzie znajdziesz wiele sklepów z pamiątkami i Alesund Aquarium, gdzie możesz spędzić dzień pełen zabawy. Na pokładzie możesz cieszyć się zabawnym i interesującym komentarzem audio dostępnym w 8 różnych językach. Z 1-dniowym biletem hop-on hop-off będziesz także korzystać z ofert i zniżek w wybranych sklepach i restauracjach w mieście, w tym 10% zniżki w sklepie z pamiątkami Fjordbuda Souvenirs. Przystanki wycieczki: 1) Terminal rejsowy 2) Muzeum Sunnmøre 3) Punkt widokowy Aksla / Fjellstua 4) Parkgata 5) Informacja turystyczna 6) Centrum secesji 7) Kościół w Ålesund 8) Akwarium w Ålesund / Atlanterhavsparken

Z Ålesund: Rejs statkiem w obie strony do Geirangerfjord

4. Z Ålesund: Rejs statkiem w obie strony do Geirangerfjord

Wybierz się na rejs Fjordcruise / wycieczkę objazdową z centrum portu Ålesund do Unesco Geirangerfjord i ciesz się dramatycznym krajobrazem, który powoli przesuwa się obok Ciebie. Nasz nowoczesny katamaran ma duży zewnętrzny taras widokowy i wspaniałe wnętrze z dużymi panoramicznymi oknami. Na pokładzie znajduje się bardzo mały kiosk z przekąskami. Rejs łodzią trwa 3 godziny w każdą stronę. W Geiranger masz przystanek i czas na samodzielne zwiedzanie wioski, zanim łódź wróci do Ålesund. Przystanek w zależności od harmonogramu dnia trwa od 1 do 3 godzin. W Ålesund, miejsce spotkania molo, gdzie możesz wejść na pokład katamaranu, znajduje się tuż obok głównego dworca autobusowego. Rådhusbrygga. Po wejściu na pokład weź lekką przekąskę/kawę z kiosku i przygotuj się na zwiedzanie. Załóż słuchawki i włącz audioprzewodnik w swoim języku. Obserwuj mijane wodospady podczas rejsu do Geiranger. Końcowy rejs o długości 16 km jest punktem kulminacyjnym, gdy wpływasz do wpisanego na listę UNESCO "Geirangerfjord", Ciesz się słuchaniem opowieści o ludziach, którzy żyli wzdłuż fiordów. Nie zapomnij o aparacie fotograficznym, ponieważ będziemy powoli prześlizgiwać się obok wodospadów "Siedem Sióstr" i "Zalotnik". Po przybyciu do Geiranger masz czas na zwiedzanie wioski, spacer nad wodospadem i Centrum Światowego Dziedzictwa Unesco. Masz również czas na lunch w jednej z naszych restauracji w pobliżu portu w Geiranger.

Z Ålesund: Zimowy rejs po fiordach do Geirangerfjord

5. Z Ålesund: Zimowy rejs po fiordach do Geirangerfjord

Dołącz do nas w niezapomnianej podróży przez piękny, dziki i surowy krajobraz fiordów. Skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby doświadczyć popularnego miejsca światowego dziedzictwa bez ogromnych tłumów. Ciesz się mocnym i spokojnym bliskim kontaktem z surową i surową przyrodą, niezależnie od tego, czy jesteś tutaj, gdy krajobraz mieni się jesiennymi kolorami, gdy jest pokryty śniegiem i lodem, czy też gdy wybucha wiosną. Doświadcz wyjątkowego spokoju, który wisi nad krajobrazem jesienią, zimą i wiosną: powietrze jest bardziej rześkie, światło wyraźniejsze, a cienie głębsze. Twoja wycieczka odbędzie się naszą nowoczesną łodzią fiordową z wąskiej cieśniny w nadmorskim mieście Ålesund i w górę fiordu w kierunku serca obszaru UNESCO ─ Geiranger. Usiądź wygodnie na łodzi fiordowej i poczuj, jak zmienia się nastrój wraz ze zmianą krajobrazu: od otwartych horyzontów wybrzeża po najbardziej dramatyczne i tajemnicze fiordy w głębi lądu. Przez ostatnie pół godziny podróży przepłyniesz przez rozległy Geirangerfjord, mijając opuszczone farmy fiordów, wysokie góry i potężne wodospady. Być może udasz się na pokład, aby wziąć lekki, orzeźwiający prysznic górskiej wody na twarz? W trakcie rejsu możesz skorzystać z pomocy strażnika fiordów z Norweskiego Centrum Fiordów Światowego Dziedzictwa. Dowiedz się wszystkiego o tym, jak lodowce, rzeki i inne siły ukształtowały krajobraz, o wielkiej różnorodności roślin i zwierząt, które tu żyją, oraz o ludziach, którzy znaleźli się w zupełnie niesamowitych miejscach. Możesz zapytać strażnika fiordów o wszystko, co znajduje się między niebem a ziemią (lub między górami a fiordami). W Geiranger pojedź autobusem do spektakularnego punktu widokowego Flydalsjuvet, gdzie będziesz miał okazję zrobić kultowe zdjęcia fiordu i Geiranger. Odwiedź Norweskie Centrum Fiordów, które jest interesującym centrum informacyjnym i turystycznym na temat krajobrazu fiordów zachodniej Norwegii i obszaru dziedzictwa Geirangerfjord. Oprócz dużej interaktywnej wystawy znajduje się tam również kawiarnia i sprzedaż lokalnych produktów rzemieślniczych. Każdy, kto chce, może przejść "Waterfall Walk" (327 kroków) w dół wspaniałej rzeki w Norsk Fjordsenter i wrócić na statek.

Ålesund: Przewodnik audio po Ålesund i okolicznych wyspach

6. Ålesund: Przewodnik audio po Ålesund i okolicznych wyspach

Zwiedzaj Ålesund i jego okolice z przewodnikiem oraz poznaj historię i kulturę regionu. Odwiedź zabytki, w tym XII-wieczny kościół, lokalną latarnię morską i punkt widokowy podczas jednej wycieczki. Poznaj swojego kierowcę i udaj się na wyspę Giske. Odwiedź kościół Giske, XII-wieczny kościół zbudowany z białego marmuru, położony około 10 km od centrum Ålesund. Przepraw się przez wodę na wyspę Alnes. Zobacz widoki na Ocean Atlantycki podczas zwiedzania wyspy rybackiej. Zatrzymaj się w Alnes Fyr, lokalnej latarni morskiej z kawiarnią. Spędź trochę czasu w Alnes Fyr Cafe, gdzie możesz kupić kawę i przekąski. Ostatnim przystankiem jest punkt widokowy Aksla. Tutaj możesz podziwiać panoramiczne widoki na miasto i archipelag. Możesz zatrzymać się tutaj na kawę lub coś do jedzenia w restauracji Fjellstua. Jeśli chcesz udać się do centrum miasta, możesz zakończyć wycieczkę w punkcie widokowym. W przeciwnym razie zostaniesz przeniesiony z powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Ålesund: Wycieczka via ferratą

7. Ålesund: Wycieczka via ferratą

Nasi goście spotkają się z przewodnikiem na początku via ferraty. Mamy cały sprzęt czekający na Ciebie. Będziesz musiał podpisać krótkie zrzeczenie się przed rozdaniem sprzętu. Nasi przewodnicy przedstawią Ci zasady bezpieczeństwa i wyjaśnią, jak działa sprzęt. W zależności od wielkości grupy, jeden lub dwóch przewodników będzie Ci pomagać. Gdy wszyscy goście będą wyposażeni i gotowi do wspinaczki, przewodnik rozpocznie wycieczkę. Cała trasa zbudowana jest na litej skale. Ściana skierowana jest na południe z widokiem na Alpy Sunnmøre, ocean, wyspy i miasto. Pierwsza połowa jest najbardziej stroma, ale nigdy nie jest pionowa. Tam, gdzie tego potrzebujesz, umieściliśmy stopnie i uchwyty. Nigdy nie utkniesz, chociaż nie powinieneś brać udziału, jeśli boisz się wysokości. Widok staje się naprawdę spektakularny, gdy jesteś w połowie ściany. Zbudowaliśmy dużą ławkę, aby wszyscy goście mogli zrobić sobie przerwę i cieszyć się widokiem. Druga połowa via ferraty jest mniej stroma, ale nadal z pięknym widokiem na miasto, ocean i góry. Trasa prowadzi w prawo i w górę do słynnego punktu widokowego Fjellstua. Gdy dotrzesz na szczyt, przewodnik zabierze cały sprzęt. Teraz możesz odwiedzić restaurację lub po prostu cieszyć się schodami, które zabiorą Cię z powrotem do parku.

Ålesund: Wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem po wyspach Giske i Godøy

8. Ålesund: Wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem po wyspach Giske i Godøy

Z Ålesund udaj się przez most Giske na wyspę sagi Giske, miejsce narodzin wodza Wikingów, Rollo. Gmina została nazwana na cześć tej małej wyspy ze względu na jej historyczne znaczenie. Giske jest dość płaska i żyzna, a niektóre osady pochodzą z wczesnej epoki brązu. Zatrzymaj się, aby podziwiać i sfotografować wygląd zewnętrzny osobliwego XII-wiecznego kościoła Giske z białego marmuru. Następnie udaj się tunelem na wyspę Godøy i do malowniczej wioski rybackiej Alnes. Odwiedź latarnię morską Alnes, z której w pogodny dzień roztacza się piękny widok na Ocean Atlantycki i okoliczne wyspy. Po powrocie do Ålesund udaj się do punktu widokowego na górze Aksla, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Oslo: Plan taryfowy eSIM dla szybkiego Internetu 4G/5G w Norwegii

9. Oslo: Plan taryfowy eSIM dla szybkiego Internetu 4G/5G w Norwegii

Odkryj kulturę i krajobrazy Norwegii, nie tracąc ani chwili. Ta usługa eSIM gwarantuje, że pozostaniesz w kontakcie dzięki szybkiej transmisji danych, niezależnie od tego, czy jesteś świadkiem inspirującej zorzy polarnej, odkrywasz dramatyczną scenerię fiordów, czy odkrywasz tętniące życiem miasto Oslo. Wybierz pakiet, który najlepiej pasuje do Twoich planów podróży, a po zakupie otrzymasz kod QR, którego możesz użyć z urządzeniem kompatybilnym z eSIM. Aktywuj kartę eSIM i możesz ruszać w drogę podczas swojej norweskiej przygody. Podczas podróży będziesz mógł korzystać ze wszystkich zwykłych usług i aplikacji online oraz pozostawać w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami.

Norwegia/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

10. Norwegia/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

Ułatw sobie podróż do Norwegii dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Norwegii i innych 43 regionach Europy (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie, wybierając spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Po prostu zeskanuj kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj ją, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM podczas podróży. Po aktywacji Twój zasięg rozpocznie się zgodnie z wybranym czasem trwania. Większość urządzeń wydanych po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS i nowsze modele, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcia z wytycznymi dotyczącymi kompatybilności, aby potwierdzić kwalifikowalność. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja (w tym Cyklady), Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy (w tym Watykan, San Marino, Sardynia), Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia (w tym Azory i Madera), Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania (w tym Wyspy Kanaryjskie i Baleary), Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania i Uzbekistan.

Wszystkie atrakcje

Ålesund – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ålesund: 1-dniowy bilet na autobus Hop-on Hop-off Sightseeing Bus Ticket

Ålesund: 1-dniowy bilet na autobus Hop-on Hop-off Sightseeing Bus Ticket

Odkryj wspaniałe miasto Ålesund dzięki piętrowym autobusom Hop-on Hop-off we własnym tempie. Wskocz, usiądź wygodnie i ciesz się podróżą przez fascynujące krajobrazy, zabytki architektoniczne i historyczne. Poznaj ekscytującą historię miasta dzięki naszemu zabawnemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 7 różnych językach (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, holenderskim i norweskim). Dowiedz się o niszczycielskim pożarze z 1904 roku, który zniszczył drewniane budynki, oraz o odbudowie z inicjatywy cesarza Wilhelma z Niemiec. Poszerz swoją wiedzę na temat architektury w stylu secesji i jugend. Rozkoszuj się widokiem z punktu widokowego Fjellstua i podziwiaj panoramę miasta. Poznaj Akwarium Ålesund, jedno z największych akwariów słonowodnych w Skandynawii. Łatwy i przyjemny sposób na poznanie najciekawszych atrakcji. Z 1-dniowym biletem możesz wsiadać i wysiadać tyle razy, ile chcesz Witaj na pokładzie i baw się dobrze! ZNIŻKI zawarte w Twoim bilecie Hop On: - Muzeum Rybołówstwa w Ålesund: 10% zniżki na wstęp. - Skansen Sunnmøre: 10% zniżki na wstęp.

Z Ålesund: Zwiedzanie wioski Trollstigen i wycieczka po fiordach

Z Ålesund: Zwiedzanie wioski Trollstigen i wycieczka po fiordach

Podziwiaj inspirujące widoki tej naturalnej krainy fantazji. Weź udział w tej ciekawej wycieczce całodniowej z przewodnikiem, która obejmuje najpiękniejsze widoki na góry, unikalne fiordy i wspaniałe formacje skalne. Po drodze mijaj urocze tradycyjne wioski, aby poznać lokalną kulturę. Pojedziesz autobusem z Ålesund przez małe norweskie miasteczka, aż dotrzesz do Krainy Trolli. Pierwszym przystankiem będzie Kokarsteinen, świetne miejsce do robienia zdjęć tuż nad fiordem. Przejedź przez Sjoholt, wioskę znaną z przemysłu meblarskiego i drzewnego, oraz wioskę Valldal, słynącą ze smacznych truskawek. Następnie udaj się do Gubrandsjuvet, wąwozu o szerokości 5 metrów i wysokości 20 metrów, gdzie możesz przejść przez malowniczy most. Później kierowca zawiezie Cię do Trollstigen, gdzie można podziwiać majestatyczny widok na naturalny krajobraz i fantastyczną górską drogę z 11 ostrymi zakrętami.  Jadąc drogą, zatrzymaj się na zdjęcia przy Stigefossen, potężnym wodospadzie o łącznej wysokości 240 metrów. Ostatnim przystankiem będzie Trollvegen, najwyższa pionowa ściana skalna w Europie. Zanim Twoja przygoda dobiegnie końca, ciesz się malowniczą przejażdżką przez Åndalsnes.

Alesund: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Alesund: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Alesund to malownicze miasto w Norwegii, znane z tego, że w 1904 roku ucierpiało z powodu wielkiego pożaru. W rezultacie większość miasta została odbudowana i dziś stanowi piękne, kolorowe i historyczne miasto. Wskocz na pierwszy przystanek, Terminal wycieczkowy, aby w pełni doświadczyć rejsu wycieczkowego, lub jeśli wolisz, możesz wskoczyć na dowolnym z 8 przystanków na trasie. Wycieczka autobusowa zabierze Cię w niesamowitą podróż po Alesund, pokazując najwspanialsze zabytki, takie jak popularny skansen i punkt widokowy Fjellstua. To świetne miejsce, aby wysiąść i podziwiać niezapomniane widoki na fiordy i góry Alesund. Możesz także wysiąść w innych fantastycznych miejscach, takich jak Parken Kulturhus, gdzie znajdziesz wiele sklepów z pamiątkami i Alesund Aquarium, gdzie możesz spędzić dzień pełen zabawy. Na pokładzie możesz cieszyć się zabawnym i interesującym komentarzem audio dostępnym w 8 różnych językach. Z 1-dniowym biletem hop-on hop-off będziesz także korzystać z ofert i zniżek w wybranych sklepach i restauracjach w mieście, w tym 10% zniżki w sklepie z pamiątkami Fjordbuda Souvenirs. Przystanki wycieczki: 1) Terminal rejsowy 2) Muzeum Sunnmøre 3) Punkt widokowy Aksla / Fjellstua 4) Parkgata 5) Informacja turystyczna 6) Centrum secesji 7) Kościół w Ålesund 8) Akwarium w Ålesund / Atlanterhavsparken

Z Ålesund: Rejs statkiem w obie strony do Geirangerfjord

Z Ålesund: Rejs statkiem w obie strony do Geirangerfjord

Wybierz się na rejs Fjordcruise / wycieczkę objazdową z centrum portu Ålesund do Unesco Geirangerfjord i ciesz się dramatycznym krajobrazem, który powoli przesuwa się obok Ciebie. Nasz nowoczesny katamaran ma duży zewnętrzny taras widokowy i wspaniałe wnętrze z dużymi panoramicznymi oknami. Na pokładzie znajduje się bardzo mały kiosk z przekąskami. Rejs łodzią trwa 3 godziny w każdą stronę. W Geiranger masz przystanek i czas na samodzielne zwiedzanie wioski, zanim łódź wróci do Ålesund. Przystanek w zależności od harmonogramu dnia trwa od 1 do 3 godzin. W Ålesund, miejsce spotkania molo, gdzie możesz wejść na pokład katamaranu, znajduje się tuż obok głównego dworca autobusowego. Rådhusbrygga. Po wejściu na pokład weź lekką przekąskę/kawę z kiosku i przygotuj się na zwiedzanie. Załóż słuchawki i włącz audioprzewodnik w swoim języku. Obserwuj mijane wodospady podczas rejsu do Geiranger. Końcowy rejs o długości 16 km jest punktem kulminacyjnym, gdy wpływasz do wpisanego na listę UNESCO "Geirangerfjord", Ciesz się słuchaniem opowieści o ludziach, którzy żyli wzdłuż fiordów. Nie zapomnij o aparacie fotograficznym, ponieważ będziemy powoli prześlizgiwać się obok wodospadów "Siedem Sióstr" i "Zalotnik". Po przybyciu do Geiranger masz czas na zwiedzanie wioski, spacer nad wodospadem i Centrum Światowego Dziedzictwa Unesco. Masz również czas na lunch w jednej z naszych restauracji w pobliżu portu w Geiranger.

Z Ålesund: Zimowy rejs po fiordach do Geirangerfjord

Z Ålesund: Zimowy rejs po fiordach do Geirangerfjord

Dołącz do nas w niezapomnianej podróży przez piękny, dziki i surowy krajobraz fiordów. Skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby doświadczyć popularnego miejsca światowego dziedzictwa bez ogromnych tłumów. Ciesz się mocnym i spokojnym bliskim kontaktem z surową i surową przyrodą, niezależnie od tego, czy jesteś tutaj, gdy krajobraz mieni się jesiennymi kolorami, gdy jest pokryty śniegiem i lodem, czy też gdy wybucha wiosną. Doświadcz wyjątkowego spokoju, który wisi nad krajobrazem jesienią, zimą i wiosną: powietrze jest bardziej rześkie, światło wyraźniejsze, a cienie głębsze. Twoja wycieczka odbędzie się naszą nowoczesną łodzią fiordową z wąskiej cieśniny w nadmorskim mieście Ålesund i w górę fiordu w kierunku serca obszaru UNESCO ─ Geiranger. Usiądź wygodnie na łodzi fiordowej i poczuj, jak zmienia się nastrój wraz ze zmianą krajobrazu: od otwartych horyzontów wybrzeża po najbardziej dramatyczne i tajemnicze fiordy w głębi lądu. Przez ostatnie pół godziny podróży przepłyniesz przez rozległy Geirangerfjord, mijając opuszczone farmy fiordów, wysokie góry i potężne wodospady. Być może udasz się na pokład, aby wziąć lekki, orzeźwiający prysznic górskiej wody na twarz? W trakcie rejsu możesz skorzystać z pomocy strażnika fiordów z Norweskiego Centrum Fiordów Światowego Dziedzictwa. Dowiedz się wszystkiego o tym, jak lodowce, rzeki i inne siły ukształtowały krajobraz, o wielkiej różnorodności roślin i zwierząt, które tu żyją, oraz o ludziach, którzy znaleźli się w zupełnie niesamowitych miejscach. Możesz zapytać strażnika fiordów o wszystko, co znajduje się między niebem a ziemią (lub między górami a fiordami). W Geiranger pojedź autobusem do spektakularnego punktu widokowego Flydalsjuvet, gdzie będziesz miał okazję zrobić kultowe zdjęcia fiordu i Geiranger. Odwiedź Norweskie Centrum Fiordów, które jest interesującym centrum informacyjnym i turystycznym na temat krajobrazu fiordów zachodniej Norwegii i obszaru dziedzictwa Geirangerfjord. Oprócz dużej interaktywnej wystawy znajduje się tam również kawiarnia i sprzedaż lokalnych produktów rzemieślniczych. Każdy, kto chce, może przejść "Waterfall Walk" (327 kroków) w dół wspaniałej rzeki w Norsk Fjordsenter i wrócić na statek.

Ålesund: Przewodnik audio po Ålesund i okolicznych wyspach

Ålesund: Przewodnik audio po Ålesund i okolicznych wyspach

Zwiedzaj Ålesund i jego okolice z przewodnikiem oraz poznaj historię i kulturę regionu. Odwiedź zabytki, w tym XII-wieczny kościół, lokalną latarnię morską i punkt widokowy podczas jednej wycieczki. Poznaj swojego kierowcę i udaj się na wyspę Giske. Odwiedź kościół Giske, XII-wieczny kościół zbudowany z białego marmuru, położony około 10 km od centrum Ålesund. Przepraw się przez wodę na wyspę Alnes. Zobacz widoki na Ocean Atlantycki podczas zwiedzania wyspy rybackiej. Zatrzymaj się w Alnes Fyr, lokalnej latarni morskiej z kawiarnią. Spędź trochę czasu w Alnes Fyr Cafe, gdzie możesz kupić kawę i przekąski. Ostatnim przystankiem jest punkt widokowy Aksla. Tutaj możesz podziwiać panoramiczne widoki na miasto i archipelag. Możesz zatrzymać się tutaj na kawę lub coś do jedzenia w restauracji Fjellstua. Jeśli chcesz udać się do centrum miasta, możesz zakończyć wycieczkę w punkcie widokowym. W przeciwnym razie zostaniesz przeniesiony z powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Ålesund: Wycieczka via ferratą

Ålesund: Wycieczka via ferratą

Nasi goście spotkają się z przewodnikiem na początku via ferraty. Mamy cały sprzęt czekający na Ciebie. Będziesz musiał podpisać krótkie zrzeczenie się przed rozdaniem sprzętu. Nasi przewodnicy przedstawią Ci zasady bezpieczeństwa i wyjaśnią, jak działa sprzęt. W zależności od wielkości grupy, jeden lub dwóch przewodników będzie Ci pomagać. Gdy wszyscy goście będą wyposażeni i gotowi do wspinaczki, przewodnik rozpocznie wycieczkę. Cała trasa zbudowana jest na litej skale. Ściana skierowana jest na południe z widokiem na Alpy Sunnmøre, ocean, wyspy i miasto. Pierwsza połowa jest najbardziej stroma, ale nigdy nie jest pionowa. Tam, gdzie tego potrzebujesz, umieściliśmy stopnie i uchwyty. Nigdy nie utkniesz, chociaż nie powinieneś brać udziału, jeśli boisz się wysokości. Widok staje się naprawdę spektakularny, gdy jesteś w połowie ściany. Zbudowaliśmy dużą ławkę, aby wszyscy goście mogli zrobić sobie przerwę i cieszyć się widokiem. Druga połowa via ferraty jest mniej stroma, ale nadal z pięknym widokiem na miasto, ocean i góry. Trasa prowadzi w prawo i w górę do słynnego punktu widokowego Fjellstua. Gdy dotrzesz na szczyt, przewodnik zabierze cały sprzęt. Teraz możesz odwiedzić restaurację lub po prostu cieszyć się schodami, które zabiorą Cię z powrotem do parku.

Ålesund: Wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem po wyspach Giske i Godøy

Ålesund: Wycieczka krajoznawcza z przewodnikiem po wyspach Giske i Godøy

Z Ålesund udaj się przez most Giske na wyspę sagi Giske, miejsce narodzin wodza Wikingów, Rollo. Gmina została nazwana na cześć tej małej wyspy ze względu na jej historyczne znaczenie. Giske jest dość płaska i żyzna, a niektóre osady pochodzą z wczesnej epoki brązu. Zatrzymaj się, aby podziwiać i sfotografować wygląd zewnętrzny osobliwego XII-wiecznego kościoła Giske z białego marmuru. Następnie udaj się tunelem na wyspę Godøy i do malowniczej wioski rybackiej Alnes. Odwiedź latarnię morską Alnes, z której w pogodny dzień roztacza się piękny widok na Ocean Atlantycki i okoliczne wyspy. Po powrocie do Ålesund udaj się do punktu widokowego na górze Aksla, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Oslo: Plan taryfowy eSIM dla szybkiego Internetu 4G/5G w Norwegii

Oslo: Plan taryfowy eSIM dla szybkiego Internetu 4G/5G w Norwegii

Odkryj kulturę i krajobrazy Norwegii, nie tracąc ani chwili. Ta usługa eSIM gwarantuje, że pozostaniesz w kontakcie dzięki szybkiej transmisji danych, niezależnie od tego, czy jesteś świadkiem inspirującej zorzy polarnej, odkrywasz dramatyczną scenerię fiordów, czy odkrywasz tętniące życiem miasto Oslo. Wybierz pakiet, który najlepiej pasuje do Twoich planów podróży, a po zakupie otrzymasz kod QR, którego możesz użyć z urządzeniem kompatybilnym z eSIM. Aktywuj kartę eSIM i możesz ruszać w drogę podczas swojej norweskiej przygody. Podczas podróży będziesz mógł korzystać ze wszystkich zwykłych usług i aplikacji online oraz pozostawać w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami.

Norwegia/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

Norwegia/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

Ułatw sobie podróż do Norwegii dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Norwegii i innych 43 regionach Europy (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie, wybierając spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Po prostu zeskanuj kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj ją, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM podczas podróży. Po aktywacji Twój zasięg rozpocznie się zgodnie z wybranym czasem trwania. Większość urządzeń wydanych po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS i nowsze modele, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcia z wytycznymi dotyczącymi kompatybilności, aby potwierdzić kwalifikowalność. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja (w tym Cyklady), Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Włochy (w tym Watykan, San Marino, Sardynia), Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia (w tym Azory i Madera), Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania (w tym Wyspy Kanaryjskie i Baleary), Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania i Uzbekistan.

Często zadawane pytania dotyczące: Ålesund

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Ålesund?

Najlepsze atrakcje to:

Ålesund: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ålesund

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ålesund to:

Ålesund – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Ålesund: Najciekawsze atrakcje

Ålesund: Wycieczki i bilety

Norwegia: Ciekawe miejsca

Ålesund: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ålesund? Kliknij tutaj.

Ålesund: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1
(138 recenzji)

Dokonałem rezerwacji za pośrednictwem Get Your Guide i potrzebowałem informacji o czasie od firmy turystycznej. Firma nawet po kilku próbach nie odpowiedziała na moje e-maile. Przedstawiciele Get Your Guide zadzwonili i wysłali e-mail do firmy, po czym uzyskali odpowiedzi, których potrzebowałem. GYG jest proaktywna, responsywna i wysoce dostosowana do potrzeb swoich klientów. Tak szczęśliwy, że ich użyłem!

Bardzo przyjemna wycieczka ze wspaniałą scenerią i cudownie niezapomnianymi widokami na Trollstigen. Widok z wysokich punktów widokowych był niesamowity, przeplatany wszystkimi krętymi drogami prowadzącymi w dół góry. Inne przystanki na zdjęcia również były piękne, więc była to idealna wycieczka przeprowadzona w idealnej ilości czasu.

Piękna wycieczka, wspaniałe krajobrazy, bardzo dobry kierowca autobusu i przewodnik. Organizator czekał już w umówionym miejscu i miał już przygotowane nazwiska. To zadziałało dobrze.

Taki piękny dzień - i wspaniały kraj - byliśmy bardzo zadowoleni z naszej wycieczki. Zarówno przewodnik, jak i nasz kierowca byli doskonali!

Bardzo dobrze, wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, niestety tylko w języku angielskim