Svolvær – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ze Svolvær: spokojny rejs po fiordzie Trollfjord na Lofotach

1. Ze Svolvær: spokojny rejs po fiordzie Trollfjord na Lofotach

Odkryj fiord Trollfjord podczas ekologicznego, wygodnego i relaksującego rejsu katamaranem z doświadczonym przewodnikiem i załogą. Dowiedz się więcej o dzikich zwierzętach, które zobaczysz po drodze, w tym orłach, a także odkryj, co znajduje się pod wodą za pomocą podwodnego drona. Wypłyń rano z portu Svolvær w kierunku oddalonego o około godzinę drogi fiordu Trollfjord. Po drodze podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki z wygodnych kajut z panoramicznymi oknami i z wielopoziomowych pokładów. Zobacz tajemnicze głębiny fiordu z wyjątkowej perspektywy dzięki niesamowitemu podwodnemu dronowi. Jak myślisz, co kryje się pod powierzchnią? Spędź tu trochę czasu i podziwiaj orły bieliki szybujące na tle strzelistych gór. Zaangażowana załoga opowie Ci o dzikiej przyrodzie, krajobrazie i historii wytrzymałych społeczności, które żyją na tych wspaniałych nadmorskich terenach. Na pokładzie można kupić szeroki wybór napojów i lokalnych posiłków.

Ze Svolvaer: safari orłów morskich do Trollfjord

2. Ze Svolvaer: safari orłów morskich do Trollfjord

Zanurz się w dramatycznej scenerii Trollfjorden podczas malowniczej wycieczki łodzią ze Svolvaer. Podziwiaj orły morskie latające nad tobą i poznaj historię Wikingów w okolicy podczas podróży przez fiord. Pamiętaj, aby zrobić wspaniałe zdjęcia, które pomogą Ci zapamiętać to wyjątkowe przeżycie. Rozpocznij safari z orłami morskimi od nabrzeża w Svolaerr. Przed wpłynięciem do Trollfjorden popłyń łodzią przez piękną cieśninę Raftsundet. Skorzystaj z otwartej łodzi, aby docenić jej spektakularne naturalne piękno. Posłuchaj o bitwie pod Trollfjord i głównych miejscach epoki wikingów. Sprawdź, czy uda Ci się dostrzec majestatyczne orły bieliki o największej rozpiętości skrzydeł na świecie, o długości dochodzącej do 2,65 metra. Miej aparat gotowy do robienia zdjęć tym ptakom, a jeśli masz szczęście, zobacz, jak krążą nad łodzią.

Ze Svolvaer: rejs Trollfjorden Wildlife RIB Cruise

3. Ze Svolvaer: rejs Trollfjorden Wildlife RIB Cruise

Poznaj górzyste Lofoty od strony wody i podziwiaj uderzający naturalny krajobraz podczas rejsu statkiem do Trollfjord. Dołącz do swojego profesjonalnego przewodnika i wsiądź na RIB ze Svolvaer, aby zobaczyć różnorodne ptaki i dzikie zwierzęta. Jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć zarówno orły, jak i foki. Wyrusz z centrum Svolvaer i popłyń przez cieśninę Øyhellsundet aż do Trollfjord. Znajdź zabytki, piaszczyste plaże i jeden z najbardziej spektakularnych fiordów Norwegii, otoczony niewiarygodnie stromymi górami. Odwiedź wielorybniczą wyspę Skrova z jej uroczym portem. Podziwiaj niezrównaną norweską scenerię, gdy lokalny przewodnik opowie Ci wszystko o okolicy, jej naturalnych zabytkach i różnych gatunkach dzikich zwierząt, które zobaczysz po drodze.

Svolvær: Polowanie na zorzę polarną na Lofotach przez Van z przekąskami

4. Svolvær: Polowanie na zorzę polarną na Lofotach przez Van z przekąskami

Zwiększ swoje szanse na zobaczenie zorzy polarnej dzięki tej wycieczce z przewodnikiem z profesjonalnym fotografem z Svolvær. Po drodze zrób sobie przerwę na ogrzanie się gorącym napojem i smaczną przekąską. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu Svinøya Rorbuer i wskocz na pokład przestronnej, klimatyzowanej furgonetki. Zrelaksuj się w drodze do strategicznych miejsc na Lofotach, które znajdują się tuż pod środkiem owalu zorzowego (pas otaczający bieguny geomagnetyczne, gdzie jest największa szansa na dostrzeżenie świateł). Miej przewodnika, który wykorzysta swoją wiedzę na temat ziemskich systemów pogodowych na Lofotach i informacje o pogodzie kosmicznej w poszukiwaniu najbardziej niesamowitego widowiska na Ziemi. Uzyskaj szczegółowe wyjaśnienie mechaniki zorzy polarnej. Posłuchaj historii, które wyjaśniają, jak różne kultury postrzegały zorzę polarną, w tym tę zwaną na Lofotach. Rób najlepsze zdjęcia świateł, korzystając z pomocy profesjonalnego przewodnika fotografa. Po zakończeniu wycieczki wróć do punktu początkowego.

Svolvær: Odkrywca przyrody w rakietach śnieżnych

5. Svolvær: Odkrywca przyrody w rakietach śnieżnych

Na początek udaj się do siedziby lokalnego partnera na nabrzeżu portu w Svolvær. Twój przewodnik przywita Cię i dopasuje odpowiednie rakiety śnieżne i kijki, zanim wyruszysz minibusem w drodze do punktu początkowego w pobliżu Svolvær. Rakiety śnieżne to łatwy sposób na zbliżenie się do natury bez zbytniego wysiłku. Każdy może z nich korzystać. Z doświadczonym przewodnikiem wyrusz w 3-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Lofotach. Spacerując po oszałamiającej dziczy, posłuchaj intrygujących historii swojego przewodnika. Udasz się także do najlepszych lokalizacji, aby zobaczyć widoki i zdjęcia. Nie zapomnij aparatu.

Ze Svolvaer: Wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej z ciepłymi napojami

6. Ze Svolvaer: Wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej z ciepłymi napojami

Bądź świadkiem najbardziej dramatycznego pokazu świetlnego natury w spektakularnym naturalnym otoczeniu podczas tej wycieczki zorzy polarnej ze Svolvær. Zatrzymaj się po drodze w wiosce Kabelvåg, aby rozgrzać się gorącymi napojami i ciastem w typowym norweskim pubie. Podczas safari będziesz spacerować wśród cichych lasów, zamarzniętych jezior i starych wiosek rybackich. Będziesz cieszyć się najlepszymi miejscami do podziwiania „Królowej”, Aurora Borealis. W zależności od aktywności słonecznej Twój przewodnik wybierze dla Ciebie odpowiednie miejsce i punkt obserwacyjny. Twój przewodnik narracyjny opowie Ci o mitach i legendach o zorzy polarnej oraz o wpływie, jaki wywarła ona na ludność Skandynawii. Ta wycieczka jest odpowiednia dla każdego.

Ze Svolvær: Rejs RIB Sea Eagle Safari Trollfjord

7. Ze Svolvær: Rejs RIB Sea Eagle Safari Trollfjord

Odkryj Trollfjord, obszar z jedną z największych populacji orłów bielików w całej Europie, podczas rejsu RIB z przewodnikiem. Wyrusz na malowniczą przygodę ze Svolvær podczas wycieczki, która zapewni Ci bezpieczeństwo, wyposażając Cię w ciepłą kamizelkę pływającą, kamizelkę ratunkową, gogle i rękawiczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w biurze organizatora zajęć, które znajduje się na głównym placu w Svolvær. Zacznij od odprawy na temat bezpieczeństwa i przygotuj się przed wypłynięciem w wysokiej jakości łódź RIB, która zapewnia doskonałą zwrotność. Daj się otoczyć wyjątkową przyrodą Lofotów. Podziwiaj widoki z wody na wysokie góry zanurzające się bezpośrednio w morzu, idylliczne zatoki z krystalicznie czystą wodą i kredowobiałe piaszczyste plaże. Zbliż się do zwierząt i ciesz się bardziej intymnymi wrażeniami na łodzi RIB. Po drodze rób postoje, aby robić zdjęcia i słuchać przewodnika, który opowiada zabawne i interesujące fakty na temat przyrody i historii tego obszaru. Na koniec podróży wróć do miejsca spotkania z niezapomnianymi wspomnieniami.

Lofoty: Wycieczka konna z przewodnikiem po Hov i Hovsundzie

8. Lofoty: Wycieczka konna z przewodnikiem po Hov i Hovsundzie

Przejedź się na islandzkim koniu ze stajni Hov Gård i wybierz się na malowniczą przejażdżkę wzdłuż wybrzeża wyspy Gimsøya z przewodnikiem. Zobacz arktyczną plażę, wioskę rybacką i pozostałości po Wikingach. Najpierw spotkaj się ze swoim przewodnikiem i przedstaw się swojemu koniowi na wycieczkę. Dopasuj swój kask i posłuchaj krótkiego wprowadzenia z przewodnika na temat obsługi wodzy. Następnie rozpocznij powolną przejażdżkę po Hov, arktycznej plaży. Czasami mamy szczęście obserwować lokalne ptactwo latem, w tym majestatycznego orła bielika. Następnie skieruj się w stronę wioski rybackiej Hovsund. Po łagodnej wspinaczce i bardziej spektakularnych widokach możesz rzucić okiem na tradycyjne stojaki do suszenia ryb, przejeżdżając obok starożytnych pozostałości z epoki Wikingów, zanim wrócisz do stajni.

Svolvær: Wieczorna przygoda kajakowa

9. Svolvær: Wieczorna przygoda kajakowa

Nawiguj wybrzeżem Svolvær, szybując obok Lofotów i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki zachodu słońca podczas wycieczki kajakowej we wczesnych godzinach wieczornych, która jest otwarta dla wszystkich poziomów umiejętności. Rozpocznij swoją przygodę od spotkania ze swoim przewodnikiem w porcie Svolvær. Otrzymaj instrukcje bezpieczeństwa i weź swój sprzęt na dzień przed wyruszeniem na otwarte wody.   Wskocz na pokład dwumiejscowych kajaków i wypłyń z portu, aby cieszyć się otwartymi wodami wybrzeża Svolvær. Poznaj historię i kulturę Lofotów i zobacz dramatyczne góry z zupełnie nowej perspektywy, wiosłując po spokojnych wodach. Przygotuj aparat, gdy zachód słońca wprowadzi idealne światło, aby uwiecznić niezapomniane wspomnienia naturalnych norweskich krajobrazów.

Svolvær: Luksusowa wyprawa na ryby na Lofoty

10. Svolvær: Luksusowa wyprawa na ryby na Lofoty

Ta trzygodzinna wyprawa wędkarska to malowniczy, luksusowy rejs łodzią po Lofotach ze Svolvær na otwarte morze. Naucz się umiejętności wędkowania dalekomorskiego za pomocą wędki, aby spróbować złapać dorsza, mintaja, plamiaka, makreli, halibuta i nie tylko. To świetna aktywność dla rodzin, małych grup lub par, które chcą wybrać się na wycieczkę łodzią w małej grupie na Lofotach na dużym, bezpiecznym, stabilnym i luksusowym jachcie z lokalnymi i doświadczonymi przewodnikami. Cały sprzęt wędkarski znajduje się na pokładzie. Podana zostanie zupa jarzynowa ze świeżym pieczywem, a jeśli złowisz rybę, możesz ją dodać do zupy. Proszę podać w rezerwacji, czy masz jakieś ograniczenia dietetyczne. Ciesz się tą wycieczką na pokładzie S / Y Stella Oceana z profesjonalną, doświadczoną i przyjazną załogą. Dzięki 2 zewnętrznym pokładom i dużemu wewnętrznemu salonowi jest więcej niż wystarczająco miejsca dla zaledwie 12 gości, aby cieszyć się wycieczką samodzielnie lub ze sobą. Jacht waży 118 ton, ma 34 metry długości, 5 metrów szerokości i posiada klasyfikację lodową. Wszystkie te cechy, wraz z byłym kapitanem norweskiej marynarki wojennej, sprawiają, że jest to najbardziej bezpieczny, stabilny i luksusowy statek na wyprawę wędkarską na Lofotach.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Svolvær

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 43
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Svolvær: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Svolvær: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Svolvær? Kliknij tutaj.

Svolvær: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1005 opinii

Wiele atrakcji po drodze, niespodziewanych widoków.