Dodaj daty

Stavanger
Wycieczki fotograficzne

Wycieczki fotograficzne
Liczba znalezionych atrakcji: 8

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Stavanger: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Stavanger Wycieczki fotograficzne

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

1. Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

2. Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Przyspiesz do prędkości 35 węzłów podczas tej wycieczki motorówką RIB z przewodnikiem do Lysefjorden. Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży dzięki kamizelkom ratunkowym, kombinezonom ratunkowym i goglom. Mijaj wyspy, wodospady, jaskinie i wspaniałe formacje skalne, szybując nad wodą.  Spotkaj się ze swoim kapitanem na molo w porcie w samym sercu miasta Stavanger. Odbierz dobrze utrzymany sprzęt i wyrusz na przygodę motorówką RIB. Wypłyń powoli z portu miejskiego, aby podziwiać widok na Stavanger z wody.  Przepłyń pod mostem miejskim i popłyń na pełnym gazie w kierunku fiordów. Poczuj wiatr we włosach. Zobacz wyspy, farmy ryb i przytulne, tradycyjne domki położone nad wodą.  Wypatruj fok, morświnów i orłów. Po przybyciu do Lysefjorden zrób kilka przystanków, aby zrobić zdjęcia przy takich atrakcjach jak jaskinia Vagabond, klif Preikestolen i wodospady. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Stavanger i wysiądź na przystani, z której rozpocząła się podróż. 

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

3. Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Nasze Lysefjord RIB-Safari zapewni Ci miejsce w pierwszym rzędzie, aby zobaczyć jedne z najbardziej oszałamiających krajobrazów w całej Norwegii. Doświadczysz serca fiordu z najbardziej inspirującej perspektywy, ślizgając się po jego dziewiczych wodach, zbliżając się do jego wysokich klifów, kaskadowych wodospadów i kwitnącej fauny. Nasi doświadczeni kapitanowie zabiorą Cię w pobliże najsłynniejszych zabytków, jakie fiord ma do zaoferowania, dzieląc się z Tobą historiami i opowieściami po drodze. Zobaczysz słynną Pulpit Rock: 600-metrowy płaskowyż wystający prosto z otaczającego zbocza górskiego, Vagabond Cave: starą kryjówkę dla oszustów podatkowych, Whisky Falls: 75-metrowy wodospad tuż pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Zabierzemy Cię na głębokie nurkowanie w fascynującą historię fiordu, wyjaśniając, w jaki sposób ostatnia epoka lodowcowa ukształtowała jego zapierające dech w piersiach klify i głębokie wody, a także opowiemy o niektórych barwnych postaciach, które bawiły się w jego granicach. Podczas całego rejsu będziesz również wypatrywać tętniącej życiem dzikiej przyrody, która zamieszkuje ten region. W dobry dzień będziesz mógł zobaczyć foki, morświny, orły morskie i nie tylko. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w samym sercu miasta Stavanger, wejście na pokład trwa około 15 minut, a sama wycieczka trwa 1 godzinę i 45 minut. Cały niezbędny sprzęt jest zapewniony przez nas, jedyną rzeczą, którą absolutnie musisz zabrać ze sobą, jest aparat fotograficzny. Podczas całej podróży łódź będzie zatrzymywać się na wiele wspaniałych okazji do zrobienia zdjęć. Nasza flota składa się wyłącznie z zupełnie nowych łodzi RIB z najwyższej półki, zapewniając Ci przejażdżkę, która oferuje najwyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i zabawy. Nasze doświadczenie jest dostosowane do pasażerów w wieku od sześciu lat. Przemierzanie wód na łodzi RIB jest ekscytujące, ale nie ekstremalne w żadnym sensie. Najstarsi goście, z którymi mieliśmy do czynienia, byli już po 90. urodzinach. Utrzymujemy stały nadzór i zawsze upewniamy się, że wszyscy na pokładzie dobrze się bawią. Od wysokich klifów i kaskadowych wodospadów po ukryte jaskinie i zaciszne plaże, nie ma lepszego sposobu na poznanie dramatycznego piękna Lysefjordu niż z pokładu naszych łodzi. Zarezerwuj więc swoją przygodę już dziś i pozwól nam dać Ci coś, na co będziesz mógł odpowiedzieć, gdy Twoi znajomi i rodzina zapytają, czy robiłeś coś fajnego w Norwegii.

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

4. Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Odwiedź kultowe zabytki Stavanger podczas wycieczki autobusowej typu hop-on hop-off we własnym tempie. Wskocz, usiądź wygodnie i ciesz się, przechodząc przez kultowe miejsca, takie jak katedra w Stavanger, Muzeum Ropy Naftowej, Muzeum Archeologiczne i wiele innych. Poznaj ekscytującą historię miasta dzięki naszemu zabawnemu przewodnikowi audio dostępnemu w 7 różnych językach (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, holenderskim i norweskim). Możesz wysiąść na dowolnym przystanku na trasie dowolną liczbę razy w ciągu 24 godzin i zwiedzić słynne atrakcje, takie jak hotel Victoria, Ledaal, Strandkaien Cruise Terminal, Gamle Stavanger i wiele innych. Zapytaj nasz personel o wszystkie zniżki i korzyści, które otrzymasz w muzeach i różnych atrakcjach, pokazując swój 24-godzinny bilet na hop-on-ticket. Łatwy i przyjemny sposób na odkrywanie cudownego Stavanger. Witamy na pokładzie i baw się dobrze!

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

5. Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Poznaj swojego przewodnika i przeżyj spływ kajakowy w Norwegii. Naucz się podstaw wiosłowania i odkryj fiord. Zobacz foki z bliska i podziwiaj spokojną wodę. Wiosłuj wzdłuż stromych gór i do jaskini włóczęgów. Miń dok Refsa i zobacz piękny wodospad, zanim zawrócisz.

Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

6. Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Odwiedź miasto Stavanger i zachwyć się pięknym krajobrazom, takim jak fiordy, góry i plaże z białym piaskiem. Miasto szczyci się również bogatą historią, o czym świadczy duża liczba muzeów. Stavanger to także europejska stolica ropy i energii. Rozpocznij wycieczkę na pierwszym przystanku, terminalu promowym Strandkaien, aby zobaczyć wszystkie atrakcje na trasie. Kolejnym przystankiem jest biuro informacji turystycznej, gdzie uczestnicy mogą wysiąść i wybrać się na krótki spacer do katedry w Stavanger. Stanowi ona jedno z najwspanialszych dzieł architektury w mieście i szczyci się równie pięknym wnętrzem. Jednym z najważniejszych punktów na trasie wycieczki jest Norweskie Muzeum Ropy Naftowej, które stało się jednym z najbardziej zapadających w pamięć zabytków wybrzeża. Muzeum znajduje się w porcie w Stavanger i wyróżnia się wyjątkową architekturą. Duże wrażenie robią też historie ukryte w jego wnętrzach.  Jeśli bardziej interesują Cie muzea skupione na historii naturalnej i kulturowej, wysiądź na przystanku nr 7 i odwiedź Muzeum Stavanger. Przy przystanku nr 9 usytuowane jest natomiast muzeum dla miłośników sztuki, w którym znajduje się ponad 2600 dzieł. Warto też wysiąść na przystanku nr 10 i odwiedzić królewską rezydencję Ledaal. Ten wspaniały budynek jest oficjalną rezydencją króla Norwegii. Górny pokład autobusów wycieczkowych to doskonałe miejsce na zrobienie wspaniałych zdjęć tego słynnego budynku.  Na pokładzie zapewniono ciekawy komentarz dostępny w 8 językach. Do dyspozycji uczestników jest też bezpłatne Wi-Fi. Lista przystanków na trasie:  • Terminal promowy Strandkaien • Punkt informacji turystycznej i katedra w Stavanger • Norweskie Muzeum Ropy Naftowej • Victoria Hotel • Norweskie Muzeum Ropy Naftowej • Punkt informacji turystycznej i katedra w Stavanger • Muzeum Stavanger • Muzeum Archeologiczne • Muzeum Sztuki w Stavanger • Rezydencja królewska Ledaal • Terminal promowy Strandkaien

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

7. Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Obejmuj przyrodę podczas wycieczki z przewodnikiem na Preikestolen: jedną z najbardziej charakterystycznych tras w Norwegii. Podążaj za przewodnikiem po mniej uczęszczanej ścieżce, aby jak najlepiej wykorzystać przyrodę z dala od tłumów. Sart z odbiorem z jednej z kilku wyznaczonych lokalizacji w Stavanger. Po relaksującej 40-minutowej jeździe dotrzyj do początku szlaku. Tutaj dowiesz się o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatnych wskazówkach na przyjemny dzień wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznij wędrówkę. Jeśli pozwalają na to warunki, podążaj za przewodnikiem po bocznej ścieżce po drodze. Tempo daje czas na dopasowanie ubioru i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do majestatycznego Preikestolen – 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Czysta ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed tobą jest fantastyczną nagrodą po ciężkiej pracy fizycznej. Po zanurzeniu się w scenerii i rozluźnieniu nóg skieruj się z powrotem w dół góry. Wyczerpany, ale usatysfakcjonowany, wsiądź do samochodu i odwieź go z powrotem do Stavanger, przetwarzając wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

8. Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Wyrusz w podróż na łono natury z przewodnikiem na Pulpit Rock, jedną z najbardziej urzekających wędrówek w Norwegii. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z miejsca zakwaterowania w Stavanger. Po 40-minutowej przejażdżce przez najdłuższy i najgłębszy podwodny tunel na świecie oraz malownicze widoki na Jørpeland, dotrzyj do bazy. Tutaj posłuchaj, jak lokalny przewodnik dzieli się spostrzeżeniami na temat szlaku, spodziewanych warunków i wskazówek na wspaniały dzień eksploracji. Spokojne tempo wędrówki zapewnia mnóstwo czasu na dostosowanie sprzętu, robienie spokojnych przerw, delektowanie się przekąskami i robienie wspaniałych zdjęć po drodze. Po około 2,5-godzinnej wędrówce dotrzesz do majestatycznego klifu Pulpit Rock, wznoszącego się 604 metry nad poziomem morza. Tutaj możesz odetchnąć majestatycznym widokiem na Lysefjorden daleko pod tobą. Zanurz się w pięknie natury i naładuj swoje zmysły. Jeśli warunki na to pozwolą, wybierz się na wędrówkę ukrytym szlakiem w drodze powrotnej do samochodu, zapewniając sobie jeszcze bardziej wyjątkowe wrażenia. Gdy wsiądziesz z powrotem do samochodu, aby wrócić do Stavanger, zrelaksuj się, aż zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Stavanger: Dostosowana prywatna wycieczka z lokalnym

9. Stavanger: Dostosowana prywatna wycieczka z lokalnym

W tej spersonalizowanej wycieczce pomiń przyziemne wycieczki historyczne i odkryj miasto oczami miejscowych. Przeżyj wycieczkę, która zmieni sposób, w jaki podróżujesz, tak aby dotyczył zarówno ludzi, których spotykasz, jak i miejsc, które widzisz. Lokalni przewodnicy są pasjonatami swojego miasta i chętnie dzielą się swoją wiedzą i perspektywą. Ponieważ nie są profesjonalnymi przewodnikami i od czasu do czasu oprowadzają, zapewniają autentyczne i osobiste wrażenia, takie jak przyjaciel oprowadzający Cię po swoim mieście. Spotkaj się w miejscu zakwaterowania, aby zapoznać się z okolicą, dowiedzieć się o najlepszych miejscach do jedzenia, najłatwiejszych sposobach poruszania się po okolicy i ukrytych klejnotach, które mogłeś przegapić. Pod koniec wycieczki poczuj się komfortowo poruszając się po mieście i mając pewność, że masz wszystkie informacje potrzebne do maksymalnego wykorzystania pobytu. Dzięki rozmowom ze swoim przewodnikiem poznaj różnice kulturowe, lokalne wydarzenia i dowiedz się, jak to jest być prawdziwym mieszkańcem. Im więcej ogłoszeń, tym lepiej, ponieważ te wycieczki są organizowane na żądanie i są całkowicie spersonalizowane. Dzięki temu doświadczeniu nie będziesz tylko przejeżdżać przez miasto, będziesz jego częścią.

Stavanger: Zimowa wędrówka Preikestolen

10. Stavanger: Zimowa wędrówka Preikestolen

Dzień rozpoczyna się od odebrania nas przez przewodnika z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy dotrzemy na początek szlaku (gdzie dostępne są toalety). Tutaj przewodnik udzieli informacji na temat szlaku, spodziewanych warunków i przydatnych wskazówek dotyczących dobrego trekkingu. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznie się wędrówka. Jeśli pozwalają na to warunki, przewodnik może zabrać Cię do ukrytych miejsc po drodze. Tempo wędrówki pozwala na dostosowanie odzieży i sprzętu, odpoczynek i zjedzenie przekąsek oraz zrobienie zdjęć po drodze. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzemy do Preikestolen, 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Stroma ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed nami stanowi fantastyczną nagrodę po całej pracy, jaką trzeba było wykonać, aby się tam dostać. Po rozkoszowaniu się scenerią i chwili relaksu, wracamy na dół. Powrót na parking zajmuje zwykle około 2 godzin. Wyczerpani, ale zadowoleni, wracamy do samochodu. Gdy wracamy do Stavanger, analizujemy nasze wrażenia z dobrze spędzonego dnia. Ze względu na obecność śniegu i lodu, wędrówka na Preikestolen bez przewodnika w okresie zimowym (styczeń-marzec) nie jest zalecana. Nasi profesjonalni przewodnicy są przeszkoleni w zakresie bezpiecznego manewrowania w zamarzniętym krajobrazie, a także w szybko zmieniających się zimowych warunkach pogodowych. Posiadają przy sobie cały niezbędny sprzęt nawigacyjny, bezpieczeństwa, pierwszej pomocy i zimowy sprzęt outdoorowy.

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Stavanger

Stavanger

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki fotograficzne w: Stavanger

Oprócz atrakcji typu Wycieczki fotograficzne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Stavanger?

W: Stavanger są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Stavanger: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stavanger? Kliknij tutaj.

Stavanger: Co mówią inni?

To była ogromna frajda! Nawet w deszczową i chłodną pogodę bawiliśmy się świetnie. Przewodnik, Eric, ma dużo energii i miał świetne informacje o okolicy. Upewnił się, że świetnie się bawiliśmy. Okolica jest absolutnie piękna i musisz wybrać się na wycieczkę po fiordach w Stavanger. Łódź jest naprawdę fajna. I dają ci garnitur do noszenia, który zapewnia ci bardzo ciepło i suchość. Ogólnie rzecz biorąc, było to fantastyczne doświadczenie. Wysoce zalecane!

To było genialne, nasz przewodnik i kierowca sprawili, że cała 2-godzinna wycieczka była tak zabawnym doświadczeniem, był bardzo pouczający, cały proces rezerwacji aż do odprawy był pierwszej klasy. Otrzymałem przypomnienia dzień wcześniej i kilka w ciągu dnia. Na pewno ponownie skorzystam z usług firmy.

Warte każdego euro! Kilka dni temu byliśmy w Stavanger z AIDA i zarezerwowaliśmy wycieczkę z kapitanem Arne. Było niesamowicie pięknie, Arne co jakiś czas zatrzymywał się i opowiadał nam dużo o krajobrazie. To było bardzo pouczające i zabawne. Mieliśmy wspaniały dzień!

Zabawa, oszczędność, mokro i ze świetnym przewodnikiem i jego niesamowitą playlistą i lokalnymi historiami. Polecany przez najlepsze gwiazdy.

Świetna wycieczka z super przewodnikiem po Lysefjordzie. Wszystko poszło świetnie. Ciekawe wyjaśnienia i dużo zabawy.