Atrakcje i wycieczki
Åndalsnes

Åndalsnes

Åndalsnes: najczęściej polecane atrakcje

Z Åndalsnes: Bilety na gondolę w obie strony

Z Åndalsnes: Bilety na gondolę w obie strony

Skorzystaj ze skrótu do fantastycznego fiordu i podziwiaj panoramiczne widoki na góry z Romsdalsgondolen. Zarezerwuj bilet w jedną stronę z góry lub z dołu albo bilet w obie strony rozpoczynający się z góry lub z dołu. Podziwiaj widoki i zdecyduj się na posiłek w restauracji na szczycie góry lub wybierz się na pieszą wycieczkę. Elektryczna kolejka linowa, pierwsza norweska gondola zbudowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zabierze Cię 1679 metrów od fiordu na górę Nesaksla (700 metrów nad poziomem morza), położoną tuż nad miastem Åndalsnes. Podróż w górę trwa około 10 minut. Ciesz się 360-stopniowym widokiem na słynne góry Romsdalen, w tym imponującą górę Romsdalshorn, górę Vengetindene, centrum miasta, bujne doliny i szmaragdowozieloną rzekę Rauma. W restauracji Eggen na szczycie możesz zjeść posiłek, podziwiając wspaniałe widoki. Zwiedzaj okolicę krótkimi, łatwymi ścieżkami na szczycie góry do różnych punktów widokowych.

Åndalsnes - Trollstigen & Trollwall - wycieczka autobusowa z przewodnikiem

Åndalsnes - Trollstigen & Trollwall - wycieczka autobusowa z przewodnikiem

Ta 3-godzinna wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się tuż obok portu. Opuszczając centrum i wjeżdżając do pięknej doliny Rauma, wzdłuż rzeki Rauma wypełnionej łososiem i imponującymi górami po obu stronach, nasza podróż zabierze nas do pierwszego przystanku fotograficznego przy Trollwall. Po uzyskaniu pierwszych wrażeń z imponującej górskiej scenerii, będziemy kontynuować podróż w kierunku Trollstigen. Przejedziemy przez "Sogge Bridge" do pięknej doliny Isterdal, gdzie zaczyna się spektakularna serpentynowa droga "Trollstigen". Nasz kierowca zawiezie nas 11 zakrętami na płaskowyż, gdzie odbędzie się kolejny przystanek fotograficzny. Ze spektakularnego punktu widokowego zobaczymy całą scenerię tej imponującej górskiej drogi, w tym okoliczne szczyty i dziki wodospad Stigfossen. Po zdecydowanie niezapomnianym czasie spędzonym na szczycie Trollstigen, trasa schodzi z powrotem do Åndalnes. Odpocznijmy i posłuchajmy naszego audioprzewodnika, który opowie nam o historii Trollstigen i Åndalsnes w drodze powrotnej do portu.

Romsdalen: Złoty Pociąg Kolei Rauma z Przewodnikiem

Romsdalen: Złoty Pociąg Kolei Rauma z Przewodnikiem

Poznaj spektakularną historię i ciesz się majestatyczną scenerią wysokich szczytów i poszarpanych ścian skalnych podczas najbardziej pamiętnej podróży kolejowej w Norwegii. Podczas podróży napotkasz Trollveggen, arcydzieło inżynierii most Kylling i imponujące wodospady Verma. Rozpocznij swoją kolejową przygodę na stacji Åndalsnes i zostań powitany na pokładzie przez gospodarzy pociągu. Rozsiądź się wygodnie podczas pierwszej części podróży do Bjorli. Wyjrzyj przez okno, aby podziwiać atrakcje, takie jak Ściana Trolli, wodospad Verma. Przygotuj aparat na most Kylling, najczęściej fotografowany most kolejowy w Norwegii. Podróż rozpoczyna się na stacji Åndalsnes, gdzie zostaniesz powitany na pokładzie przez gospodarzy pociągu. Pierwsza część podróży pociągiem trwa około 1 godziny. Oprócz wizualnej uczty oszałamiającej norweskiej przyrody podczas jazdy pociągiem, zostaniesz poczęstowany wyjątkowymi opowieściami o tych, którzy walczyli i żyli wśród ostrych szczytów, karmili się rzeką i wspinali się po górach, a także zanurzysz się w historycznych wydarzeniach II wojny światowej, korzeniach "Złotego Pociągu". Poruszanie się w wolnym tempie pozwoli Ci uchwycić zapierające dech w piersiach naturalne krajobrazy z wygodnego siedzenia przy oknie. Będziesz mieć krótką przerwę na naszym ostatnim przystanku na stacji kolejowej Bjorli. Tutaj możesz wysiąść z pociągu i cieszyć się spokojnym pięknem otaczającej przyrody. Po krótkiej przerwie wskocz z powrotem i kontynuuj swoją niesamowitą podróż, ponieważ pociąg wraca do Åndalsnes. Wskocz na pokład i odkryjmy razem cuda Złotego Pociągu!

Åndalsnes - poznaj trolle

Åndalsnes - poznaj trolle

Wycieczka rozpoczyna się w centrum Åndalsnes, skąd pojedziemy wzdłuż rzeki łososiowej Rauma z górami wznoszącymi się dramatycznie po obu stronach, zanim dotrzemy do najwyższej pionowej ściany skalnej w Europie, Ściany Trolli (Trollveggen). Nie zapomnij spojrzeć za siebie, ponieważ znajdziemy tam słynny Romsdalshorn (1,524 metrów). Po około 15-minutowym postoju na zdjęcia, kontynuuj jazdę wzdłuż rzeki Rauma. Prawdziwa przygoda z Trollami rozpocznie się po przekroczeniu mostu Sogge: zbliżymy się do doliny Isterdal, otoczonej majestatycznymi górami o nazwach takich jak Król, Królowa i Biskup. Autobus zabierze nas aż do Trollstigen (Troll Road), drogi otwartej w 1936 roku z 11 zakrętami. Każdy zakręt ma swoją nazwę, możemy je znaleźć na znakach umieszczonych na każdym zakręcie. Z dna doliny i w drodze na płaskowyż Trollstigen możemy podziwiać piękny wodospad Stigfossen o pionowym spadku 180 metrów. Po dotarciu na szczyt Trollstigen zrobimy sobie dłuższą przerwę, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na surowe góry i panoramę drogi Trollstigen, a następnie zejdziemy z powrotem malowniczą trasą.

Åndalsnes: Gondola i spacer z przewodnikiem po górach

Åndalsnes: Gondola i spacer z przewodnikiem po górach

Przewodnik zabierze Cię gondolą i zabierze na wędrówkę po szczycie góry. Będziesz szedł przygotowaną żwirową ścieżką i otrzymasz dobrą mieszankę historii z regionu, od historii z 1800 roku po aktualne wydarzenia. Jeśli masz szczęście, możesz dowiedzieć się o kilku sekretnych, odosobnionych miejscach, w których można znaleźć wewnętrzny spokój wśród majestatycznych gór. Ta atrakcja z przewodnikiem obejmuje bilet powrotny na gondolę. Romsdalen Gondola to tegoroczne doświadczenie, skrót do fantastycznych widoków na fiordy i góry w Romsdalen. Zabierze Cię 708 metrów wysokości od fiordu do góry Nesaksla, położonej tuż nad miastem Åndalsnes, otoczonej słynnymi górami Romsdalen. Przejazd gondolą kosztuje ok. 5 minut. Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o regionie Romsdalen?

Åndalsnes: Wycieczka autobusowa z przewodnikiem do Ściany Trolli

Åndalsnes: Wycieczka autobusowa z przewodnikiem do Ściany Trolli

Ta wycieczka rozpoczyna się w centrum miasta Åndalsnes, skąd zostaniesz odebrany autobusem. Na pokładzie autobusu przewodnik opowie Ci historie o legendach, trollach i pierwszej z wielu prób wejścia na Ścianę Trolli, a także ciekawostki o okolicy, jej geografii i historii. Ściana Trolli jest częścią potężnego masywu górskiego, Szczytów Trolli, wznoszącego się wysoko nad doliną Romsdalen. Ta wycieczka zabierze Cię przez tę spektakularną dolinę, a naszym celem będzie Centrum Turystyczne Ściany Trolli. W tym miejscu zrobimy 15-minutowy postój (na zdjęcia), abyś mógł z bliska podziwiać imponujące pasmo górskie. Po tej krótkiej przerwie wycieczka autobusowa z przewodnikiem będzie kontynuować drogę powrotną do centrum miasta Åndalsnes.

Często zadawane pytania dotyczące: Åndalsnes

Åndalsnes: najciekawsze atrakcje

Åndalsnes: atrakcje

Norwegia: miasta

Åndalsnes: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Åndalsnes? Kliknij tutaj.