Åndalsnes – nasze najbardziej polecane atrakcje

Åndalsnes: bilety na kolejkę linową w obie strony

1. Åndalsnes: bilety na kolejkę linową w obie strony

Wybierz skrót do fantastycznego fiordu i podziwiaj panoramiczne widoki na góry z Romsdalsgondolen. Zarezerwuj bilet w jedną stronę od góry lub od dołu lub podróż w obie strony, zaczynając od góry lub od dołu. Zachwyć się widokami i zdecyduj się zjeść w restauracji na szczycie góry lub wybrać się na wędrówkę. Elektryczna kolejka linowa, pierwsza w Norwegii gondola zbudowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zabierze Cię 1679 metrów z fiordu na górę Nesaksla (700 metrów nad poziomem morza), znajdującą się tuż nad miastem Åndalsnes. Podróż w górę trwa około 10 minut. Ciesz się 360-stopniowym widokiem na słynne góry Romsdalen, w tym imponującą górę Romsdalshorn, górę Vengetindene, centrum miasta, bujne doliny i szmaragdowozieloną rzekę Rauma. W restauracji Eggen na górze usiądź przy posiłku, podziwiając wspaniałe widoki. Eksploruj okolicę krótkimi, łatwymi ścieżkami na szczycie góry do różnych punktów widokowych. Zdecyduj się na wędrówkę z powrotem do portu stromą ścieżką i kamiennymi schodami, mijając punkt widokowy Rampestreken lub zjedź gondolą z powrotem na szybszą, ale nie mniej fascynującą wycieczkę do miasta.

Åndalsnes: kolejka linowa i wycieczka z przewodnikiem do punktu widokowego Rampestreken

2. Åndalsnes: kolejka linowa i wycieczka z przewodnikiem do punktu widokowego Rampestreken

Wycieczka rozpoczyna się od spotkania z przewodnikiem przed stacją fiordową Romsdalsgondolen w centrum Åndalsnes. Wjedźcie razem gondolą na szczyt góry Nesaksla. Romsdalsgondolen to najdłuższa tego typu kolejka linowa w Norwegii, z której roztacza się widok na słynne miejsca, takie jak Troll Wall, Trollstigen i Romsdalen Fjord. Po dotarciu na szczyt przewodnik poprowadzi Cię w kierunku Rampestreken. Po minięciu restauracji Eggen zejdziesz w dół ok. 15-20 minut. Część ścieżki składa się ze schodów Sherpa, które ułatwiają wspinanie się po stromych wzgórzach. W Rampestreken rzuć sobie wyzwanie, idąc na sam koniec punktu widokowego i podziwiając widoki! 20-metrowa wolnowisząca rampa zapewni motyle i wyjątkowe zdjęcia z Romsdalen. Wędruj z powrotem na szczyt góry razem z przewodnikiem. Wycieczka zakończy się, gdy wrócisz do stacji fiordowej Romsdalsgondolen i restauracji Eggen. Następnie możesz zejść razem z przewodnikiem lub napić się drinka, kawy lub lunchu, zanim zejdziesz na dół, gdy będziesz gotowy.

Z Åndalsnes: Joga na górze Nesaksla i przejażdżka kolejką linową

3. Z Åndalsnes: Joga na górze Nesaksla i przejażdżka kolejką linową

Gondola Romsdalen i restauracja Eggen Miejscowy nauczyciel jogi spotka się z Tobą w gondoli Romsdal i razem wybierzecie się 5-minutową przejażdżką gondolą na szczyt Nesaksla i restauracji Eggen. Tutaj masz trochę czasu, aby rozejrzeć się i znaleźć spokój przed rozpoczęciem zajęć jogi. Nasz certyfikowany nauczyciel jogi zabierze Cię na godzinną hatha, vinyasę lub yin jogę z widokiem na najpiękniejsze góry. Zadbaj o swoje ciało i umysł z jogą w wyjątkowym otoczeniu. Zawsze kończymy dobrym relaksem. Nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza, zajęcia są odpowiednie dla każdego. Po zajęciach kuchnia przygotowała pyszne zdrowe i pożywne smoothie (wegańskie). Istnieje również możliwość wybrania się na wycieczkę górską i/lub zjedzenia posiłku w restauracji Eggen. Gondola kursuje co pełne i pół godziny, więc możesz zejść na dół, kiedy tylko Ci pasuje.

4-dniowa elastyczna wycieczka po fiordzie Oslo Bergen Ålesund Stavanger

4. 4-dniowa elastyczna wycieczka po fiordzie Oslo Bergen Ålesund Stavanger

Prowadzę prywatną wycieczkę dla osób podróżujących po południowej Norwegii. W zależności od Twojego czasu i wymagań mogę zaprojektować odpowiedni plan podróży nad fiord na 4 dni. Plan podróży może obejmować kilka atrakcji, na przykład piesze wędrówki, wędkarstwo, spływy kajakowe, jazdę na rowerze lub wędrówki po lodowcu. Możesz po prostu zarezerwować jeden dzień i wysłać mi wiadomość, podać informacje o locie, liczbę dni podróży, miejsca, do których chcesz pojechać i możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, a wtedy będę mógł przygotować kilkudniowy plan na możesz zarezerwować na więcej dni. Ogólnie rzecz biorąc, jest bardzo elastyczny i zaprojektowany zgodnie z Twoimi potrzebami. główne atrakcje to: Bergen, Oslo, Stavanger, Ålesund i Kristiansund. Sognefjord, Hardangerfjord, Geriangerfjord, Lysefjorden, Flåm, Voss, gudvangen, Odda, Eidfjord, Ulvik, steinsdalsfossen, vøringsfossen, tolltunga, preikstolen, kjeragbolten, Loen, stryn, Hellesylt, førde, lodowiec Nigardsbreen, Trollstigen, Åndals nes, Rampestreken, Molde, The Droga Atlantycka, Måløy, Kannesteinen. Dla 1-4 osób mogę zapewnić Toyotę Corollę, 5-8 Toyotę Van. Posiadamy również mercedesa benz ale musimy negocjować cenę. Zatem cena podana w Internecie dotyczy tylko jednego dnia. Dzieci są więcej niż mile widziane. Po dokonaniu rezerwacji daj mi znać, ile masz bagażu oraz wiek i wzrost dzieci. Jesteśmy w Bergen, więc jeśli rezerwujesz wycieczkę z Trondheim, ålesund, Oslo Stavanger, musisz zarezerwować przynajmniej trzydniową wycieczkę, to warto dla nas pobiec. przygotujemy dla Ciebie pełny plan podróży, jeśli ostatecznie się nie zgodzisz, możesz go anulować. Zamiast bezpośrednio do mnie dzwonić, proszę wysłać mi wiadomość, ponieważ większość czasu prowadzę i nie mogę odebrać, po przybyciu na miejsce odeślę wiadomość.

Åndalsnes: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Åndalsnes? Kliknij tutaj.