Atrakcje i wycieczki
Tromsø

Jazda na saniach, zorza polarna i fiordy to tylko przedsmak tego, co ma do zaoferowania ta brama do Arktyki.

Wszystkie atrakcje

Tromsø – nasze najbardziej polecane atrakcje

Tromsø: Obserwacja wielorybów hybrydowym katamaranem elektrycznym

Tromsø: Obserwacja wielorybów hybrydowym katamaranem elektrycznym

Wypłyń w rejs hybrydowym katamaranem elektrycznym na wody Arktyki i obserwuj zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku. Obserwuj orki, płetwale, kaszaloty i/lub humbaki żerujące w lodowatych fiordach i podziwiaj oszałamiające krajobrazy wokół siebie. Wyrusz z Tromsø rano i udaj się do Skjervøy, gdzie wieloryby są na czas, aby cieszyć się krótkimi godzinami światła dziennego. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki zamarzniętych krajobrazów w wygodnych, panoramicznych salonach. Nasze łodzie są przeznaczone do zwiedzania i mogą pomieścić ponad 100 gości. Jednak duże panoramiczne okna i wielopoziomowe pokłady pozwalają cieszyć się widokami z dowolnego miejsca na pokładzie. Na pokładzie znajdziesz wybór posiłków i napojów do kupienia. Płyń przez około 3 do 3,5 godziny, aby dotrzeć do wielorybów i spędzić około 1 do 1,5 godziny wokół ich żerowisk. Nasz kapitan będzie miał oko na wieloryby. Czasami dostrzeżenie humbaka, płetwala, kaszalota i/lub orki zajmuje nieco więcej czasu, ale nasi przewodnicy mają kilka sprytnych sztuczek, aby je dostrzec. Podczas poszukiwania wielorybów nasi przewodnicy z pasją podzielą się z Tobą osobistymi historiami z okolic Tromsø i ciekawymi widokami, które możemy zobaczyć z fiordów. Oczywiście wycieczka w poszukiwaniu wielorybów nie byłaby kompletna bez mnóstwa informacji o humbakach, płetwalach, kaszalotach i/lub orkach. Gdy wieloryby zostaną zauważone, przełączymy się na nasz elektryczny i cichy silnik, aby zminimalizować zakłócenia dla wielorybów. Wibracje i hałas silników zostały wymienione przez naukowców jako duże zakłócenie życia morskiego i wielorybów. Staramy się pracować na rzecz lepszej i bardziej odpowiedzialnej turystyki wielorybniczej, dlatego przestrzegamy ścisłej filozofii obserwacji wielorybów. Uwaga: zabierz ze sobą ciepłe ubrania, w tym wełnę i jej odpowiedniki. Żeglujemy po wodach arktycznych i jest zimno, szczególnie na morzu. Nasze kabiny są ogrzewane i wygodne, ale na zewnątrz jest zimno.

Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

Odkryj sposób życia lapońskich pasterzy reniferów podczas tej jednodniowej wycieczki z Tromsø. Podróżuj do obozu wygodnym autobusem. Poznaj pasterzy i podróżuj saniami ciągniętymi przez renifery. Delektuj się autentycznym lapońskim jedzeniem, słuchając tradycyjnych opowieści i pieśni przy otwartym ogniu. Odbierz z centrum miasta i zrelaksuj się podczas krótkiej przejażdżki nad morzem do obszaru reniferów. Zostaniesz powitany przez gospodarza. Wskocz na sanie ciągnięte przez renifera i pozwól swojemu przewodnikowi poprowadzić Cię na magiczną przejażdżkę saniami po śniegu. Udaj się do obozu i nakarm majestatyczne stado reniferów liczące 300 zwierząt. Zbierz się w lavuu (namiocie Lapończyków), aby ogrzać się i zjeść pyszny tradycyjny gorący posiłek. Krąg wokół ogniska, podczas gdy twój przewodnik opowiada historie o kulturze Lapończyków i śpiewa joiks, które są formą lapońskich pieśni. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Tromsø.

Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

Wyrusz poza Tromsø, z dala od miejskiego zanieczyszczenia światłem, w poszukiwaniu zorzy polarnej wraz z doświadczonym przewodnikiem. Podziwiaj ogromny majestat Arktyki, dzieląc się historiami ze swoimi towarzyszami przy trzaskającym ognisku. Wyrusz z miejsca spotkania w centrum Tromsø i rozpocznij jedyne w swoim rodzaju doświadczenie na arktycznym pustkowiu. Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię w pogoni za urzekającym zjawiskiem naturalnym, jakim jest zorza polarna. Przeszukując niebo w wielu lokalizacjach, podziwiaj surowe piękno swojego otoczenia. Wysłuchaj lokalnych mitów i opowieści o światłach, a także naukowego wyjaśnienia ich istnienia. Po znalezieniu najlepszego miejsca do oglądania świateł, chrup przez świeży śnieg otoczony wysokimi górami i głębokimi fiordami. Poświęć trochę czasu, aby naprawdę podziwiać ten niesamowity naturalny pokaz światła, w którym kolory tańczą w powietrzu w pięknych, hipnotyzujących wzorach. Zachowaj energię dzięki gorącym napojom i przekąskom. Następnie powróć do wspomnień z letniego obozu, piekąc pianki na dymiącym ognisku. Zrób mnóstwo świetnych zdjęć przez całą noc. Twój przewodnik doradzi Ci, jak prawidłowo ustawić aparat, a także zrobi zdjęcia Twojej grupy z zorzą polarną w tle. Po niezapomnianym wieczorze zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania w Tromsø.

Tromsø: Rejs po fiordzie wśród dzikich ptaków z lunchem i napojami

Tromsø: Rejs po fiordzie wśród dzikich ptaków z lunchem i napojami

Poznaj niezwykłą scenerię wokół regionu Tromsø na pokładzie naszych łodzi. Wypłyń na Morze Arktyczne i opłyń piękne fiordy i cieśniny regionu. Po drodze skosztuj pysznych arktycznych ryb, napojów i przekąsek. Skorzystaj z odbioru w punkcie spotkania w centrum miasta Tromsø i eskorty do portu, aby wejść na pokład klasycznej łodzi o nazwie "Capella" lub "Polar Adventure". Rozgość się w ciepłej kabinie lub skorzystaj z izolowanych kombinezonów, aby pozostać na pokładzie i podziwiać widoki. Poznaj dziką przyrodę regionu Tromsø, wypatrując ptaków takich jak orły morskie, nurniki i kaczki edredony. Spotkaj maskonury (w sezonie), kormorany, foki i wydry. Trzymaj aparat przez cały czas, aby uzyskać niesamowite możliwości fotografowania. Zobacz małe wieloryby i delfiny bawiące się w wodzie. Spójrz na linię brzegową, aby dostrzec renifery i podziwiaj florę i faunę Tromsø w całej jej różnorodności. Następnie wróć do portu w Tromsø, gdzie zakończy się Twoja fantastyczna wycieczka polarna.

Z Tromsø: pościg za zorzą polarną łodzią

Z Tromsø: pościg za zorzą polarną łodzią

Przygoda zaczyna się w porcie w centrum miasta w Tromsø, stamtąd przeniesiesz się na pokład arktycznej nocy MS Polar Adventure. Łódź odpływa o godzinie 20:00 i kieruje się do miejsca docelowego, gdzie szanse na zobaczenie zorzy polarnej są największe. Na pokładzie są różnorodne ciepłe i zimne napoje, którymi możesz się cieszyć i utrzymywać ciepło, jest to samoobsługa i możesz zjeść tyle ciastek i wypić tyle kaw, ile chcesz. Dostępne są również kombinezony termiczne, które można założyć na mroźną zimową noc. Ta czynność nie obejmuje zdjęć, ale załoga na pokładzie pomoże Ci skonfigurować odpowiednie ustawienia aparatu i telefonu, abyś mógł uchwycić zieloną damę. Możesz zabrać ze sobą jedzenie i napoje, ale alkoholu nie wolno zabierać na pokład. Łódź pozostanie z Northern Light tak długo, jak to możliwe, biorąc pod uwagę czas trwania wycieczki. Łódź wróci do tego samego doku tuż obok hotelu Scandic Ishavshotel o godzinie 23:30. Nie możemy zagwarantować oglądania zorzy polarnej, ale jeśli nie zobaczysz zorzy polarnej pierwszej nocy, zaoferujemy Ci nową wycieczkę za darmo w dni, w których mamy wolne miejsca (nowa wycieczka jest ważna tylko raz). Ponieważ nie gwarantujemy zobaczenia zorzy polarnej, częściowy lub pełny zwrot pieniędzy nie będzie dostępny, jeśli nie zobaczysz zorzy polarnej. W dni, gdy pogoda jest zła, a szanse na zobaczenie zorzy polarnej są niewielkie, skontaktujemy się z Tobą i poprosimy o przesunięcie rezerwacji na inny dzień, dlatego prosimy o kontakt w ciągu 24 godzin przed odlotem.

Z Tromsø: Aurora Borealis Tour

Z Tromsø: Aurora Borealis Tour

Zwiększ szansę na zobaczenie wspaniałej zorzy polarnej, decydując się na udział w tej wycieczce autobusowej z Tromsø. Kombinezon termiczny i gorące napoje sprawią, że nie będzie dokuczać Ci chłód. Podczas wycieczki zrób wspaniałe zdjęcia aparatem fotograficznym, korzystając z pomocy przewodnika. Na poszukiwanie tańczących świateł zorzy polarnej wyruszysz z Tromsø na pokładzie wygodnego i klimatyzowanego autobusu. Podróżuj komfortowo do miejsca, w którym zgodnie z przewidywaniami meteorologów można podziwiać zorzę polarną w pełnej krasie. Ocenę prawdopodobieństwa zobaczenia zorzy polarnej danego wieczoru uzyskasz od swojego przewodnika. Aby zobaczyć najlepsze widoki, udasz się na obszary o wysokiej aktywności słonecznej i przejrzystym niebie. Doceń elastyczność w kwestii wyboru przystanków, atrakcji i długości wyprawy. Skorzystaj z pomocy przewodnika w doborze ustawień aparatu fotograficznego i statywu dla uzyskania jak najlepszych zdjęć. Po wycieczce zostaniesz odwieziony(-a) do swojego hotelu.

Tromsø: Samodzielna przygoda z psimi zaprzęgami Husky

Tromsø: Samodzielna przygoda z psimi zaprzęgami Husky

Wyrusz z Tromsø na wycieczkę z przewodnikiem połączoną z przejażdżką saniami. Na zmianę kieruj saniami lub po prostu podziwiaj niesamowitą arktyczną scenerię. Następnie usiądź przy ognisku z gorącą czekoladą i ciastem i wspominaj swoją niesamowitą przygodę. Wejdź do komfortowego minibusu i rozpocznij przejażdżkę do hodowli na wyspie Kvaløya. Po otrzymaniu sprzętu udaj się do hodowli psów Alaskan husky, które zawsze się cieszą, widząc nowych gości. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat prowadzenia zaprzęgu. Możesz też zadawać pytania. Następnie udaj się ze swoim przewodnikiem na spotkanie z psami husky. Każda para, czyli jeden pasażer i jeden woźnica, będzie miała jedne sanie. Będziesz mieć kilka możliwości do zamiany ról z woźnicą po rozpoczęciu wycieczki. Wsiądź na sanie i podążaj za przewodnikiem po szlaku. Rób zdjęcia i zachwycaj się niesamowitymi krajobrazami. Po 90-minutowej przygodzie na saniach udaj się do tradycyjnego namiotu ludu Sami, lavvo, gdzie otrzymasz gorące napoje i słynne domowe ciasto czekoladowe Hege. Podziel się swoimi przeżyciami z wycieczki, siedząc wokół ogniska aż do chwili, gdy przyjdzie czas na przebranie się i powrót do autobusu. Następnie powróć do miejsca zbiórki. 

Z Tromsø: Safari z obserwacją wielorybów na szybkim katamaranie

Z Tromsø: Safari z obserwacją wielorybów na szybkim katamaranie

Wejdź na pokład naszego szybkiego, nowoczesnego katamaranu i dołącz do ekscytującej podróży do serca zimowej krainy wielorybów. Nasz szybki statek zapewnia, że jesteśmy jedną z pierwszych łodzi, które docierają do obszaru obserwacji wielorybów podczas każdej wycieczki, maksymalizując Twój czas wśród tych wspaniałych stworzeń. Zimą humbaki i orki migrują do północnej Norwegii, do zimnych wód Tromsø, aby żywić się śledziem atlantyckim w miesiącach zimowych (od połowy października do końca stycznia). Podczas rejsu do miejsca, w którym znajdują się wieloryby, możesz podziwiać wspaniałe widoki na Alpy Lyngen i urzekającą, malowniczą podróż. Nasi kompetentni przewodnicy oferują wnikliwe informacje na temat wielorybów i lokalnej historii, zapewniając zabawne i edukacyjne doświadczenie. Zrelaksuj się w naszym przestronnym salonie z panoramicznymi oknami i obserwuj cuda oceanu. Jeśli podczas wycieczki nie zobaczysz wielorybów, możesz bezpłatnie zarezerwować drugą wycieczkę w sklepie Norwegian Travel, Sjøgata 16 (w zależności od dostępności na następnej wycieczce). Dążymy do zapewnienia ekologicznych doświadczeń, a nasze wycieczki są zaprojektowane z poszanowaniem życia morskiego. Przestrzegamy wytycznych AECO dotyczących obserwacji wielorybów i posiadamy certyfikat ekologicznej latarni morskiej. Nasza łódź jest przestronna z wygodnym, ciepłym salonem z panoramicznymi oknami, dużym kioskiem, toaletami i kilkoma zewnętrznymi pokładami.

Z Tromsø: Pościg autobusowy z przewodnikiem za zorzą polarną

Z Tromsø: Pościg autobusowy z przewodnikiem za zorzą polarną

Będziemy gonić za zanieczyszczeniem przy słabym oświetleniu i próbować unikać irytujących chmur, które mogłyby próbować ukraść nam widok zorzy polarnej. Naszą misją jest zabranie Cię w ekscytującą podróż w poszukiwaniu niebiańskiego płótna w górze. Udamy się do najlepszych miejsc, w których istnieje największe prawdopodobieństwo złapania hipnotyzujących zorzy polarnej. Gdy już znajdziemy idealne miejsce, w którym przygotowana jest scena do wielkiego występu natury, rozgrzejemy Twoją duszę parującymi gorącymi napojami i ciasteczkami. Nasi oddani przewodnicy będą Twoimi arktycznymi towarzyszami przez cały wieczór, dbając o to, abyś czuł się miło i smacznie. Aby zapewnić sobie dodatkowy komfort, możesz wypożyczyć kombinezony termiczne i buty w miejscu zbiórki (w zależności od dostępności). Ponieważ pogoda w Tromsø lubi nas zaskakiwać, możemy po prostu zamienić tę przygodę w taniec z żywiołami, zabierając Cię do różnych inspirujących miejsc pod nocnym niebem Arktyki w poszukiwaniu naszej Pani na niebie. Jeśli zostaliśmy pobłogosławieni zorzą polarną, która zaszczyci nas swoją obecnością, Twój przewodnik fotograficzny uchwyci te magiczne chwile za pomocą oszałamiających zdjęć portretowych. Potraktuj to jako swoją kosmiczną sesję zdjęciową, dzięki której uchwycisz wspomnienia, które zostaną na całe życie. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić zdjęcie zorzy polarnej, Twój przewodnik z przyjemnością Ci pomoże i podzieli się z Tobą wskazówkami i trikami. Możesz także wypożyczyć statyw w miejscu zbiórki na wycieczkę (w zależności od dostępności). Przygotuj się więc na pogoń za zorzą jak nigdy dotąd, mając nas u swego boku na każdym kroku.

Tromsø: Pościg za zorzą polarną z darmowymi zdjęciami

Tromsø: Pościg za zorzą polarną z darmowymi zdjęciami

Dołącz do tej prowadzonej przez ekspertów wycieczki w małych grupach, aby zobaczyć najwspanialszy pokaz świateł natury. Weź udział w pościgu, w którym cel zmienia się w zależności od największej szansy na zobaczenie świateł. Czasami droga prowadzi na wybrzeże, czasem w głąb lądu, a innym razem przez trzy fiordy aż do granicy z Finlandią. Ostateczną decyzję należy podjąć jak najpóźniej, aby zmaksymalizować swoje szanse na zobaczenie majestatycznych świateł tańczących na niebie. Wskocz do furgonetki i spotkaj się ze swoją grupą i przewodnikiem eksperta. Po znalezieniu idealnego miejsca rozgość się i poczekaj, aż pojawią się wspaniałe kolory zorzy polarnej. Twój przewodnik pomoże Ci dostosować aparat, abyś mógł zrobić im najlepsze zdjęcia. Ciesz się gorącymi napojami i ciastkami, obserwując niebo. Ciesz się ekskluzywnym pościgiem z maksymalną grupą 16 gości. Twój przewodnik z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania i zrobi zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, aby podzielić się nimi z grupą po wycieczce.

Często zadawane pytania dotyczące: Tromsø

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Tromsø

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Tromsø to:

Tromsø – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Tromsø: Najciekawsze atrakcje

Tromsø: Wycieczki i bilety

Norwegia: Ciekawe miejsca

Tromsø: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tromsø? Kliknij tutaj.

Tromsø: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(17 781 recenzji)

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie ostatnio zrobiłem w moim pełnym przygód życiu, kapitan zadał sobie trud i przyszedł ze mną porozmawiać, opisując różne rzeczy, przewodnik był bardzo pouczający i serdeczny, Hanna jest niesamowitą osobą, opiekowała się moimi młodymi dziewczyny zabawiają je kolorowaniem i rysowaniem, jest zimno, ale możesz cieszyć się tym od środka, bądź gotowa na zrobienie najbardziej niesamowitych zdjęć, jakie kiedykolwiek zobaczysz, nie mogę ci wystarczająco podziękować, na pewno przyjdę ponownie, a moja rodzina nigdy zapomnij o tym pięknym dniu.

Zorganizowana wycieczka z przewodnikami Claire i Haną. Wyposażenie katamaranu było bardzo czyste, każdy miał wygodne miejsce na pokładzie z możliwością siedzenia na zewnątrz, jeśli pogoda była znośna. Bardzo piękne widoki. Opcje wyżywienia (zupa, bułka do pizzy, napoje - kawa, napoje gazowane, kawa irlandzka, wino). Podwodny dron pokazał nam kilka ciekawych stworzeń morskich. Wycieczka edukacyjna po wiosce rybackiej dorsza atlantyckiego, podczas której można również spróbować. Relaksująca wycieczka.l dla rodzin.

To super zabawa. Można samemu pojeździć na husky. Nie jest to trudne. Obsługa wyjaśniła wszystko bardzo jasno i pomogła w opiece. Pogoda tego dnia była bardzo ładna, a krajobrazy przepiękne. Psy były bardzo grzeczne i mądre. To grupa ciężko pracujących psów. Miło też mieć ubranka na zmianę, żeby było nam ciepło bez obawy o pobrudzenie ubrania. Można wejść do namiotu i napić się gorące kakao później.

Ogólnie wycieczka jest bardzo przyjemna i sugestywna, ale w prospekcie zajęć były 2 etapy z wycieczką z przewodnikiem na lądzie, w rzeczywistości był tylko 1 etap; Co więcej, reklamowany jest „widok na dno morskie” z podwodnego drona, ale osiągi wizualne tego urządzenia są bardzo skromne. Ulepszony.

Pogoda jest piękna, wiatr słoneczny, a krajobrazy piękne