Tromsø – nasze najbardziej polecane atrakcje

Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

1. Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

Odkryj sposób życia lapońskich pasterzy reniferów podczas tej jednodniowej wycieczki z Tromsø. Podróżuj do obozu wygodnym autobusem. Poznaj pasterzy i podróżuj saniami ciągniętymi przez renifery. Delektuj się autentycznym lapońskim jedzeniem, słuchając tradycyjnych opowieści i pieśni przy otwartym ogniu. Odbierz z centrum miasta i zrelaksuj się podczas krótkiej przejażdżki nad morzem do obszaru reniferów. Zostaniesz powitany przez gospodarza. Wskocz na sanie ciągnięte przez renifera i pozwól swojemu przewodnikowi poprowadzić Cię na magiczną przejażdżkę saniami po śniegu. Udaj się do obozu i nakarm majestatyczne stado reniferów liczące 300 zwierząt. Zbierz się w lavuu (namiocie Lapończyków), aby ogrzać się i zjeść pyszny tradycyjny gorący posiłek. Krąg wokół ogniska, podczas gdy twój przewodnik opowiada historie o kulturze Lapończyków i śpiewa joiks, które są formą lapońskich pieśni. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Tromsø.

Tromsø: obserwacja wielorybów z katamaranu hybrydowego

2. Tromsø: obserwacja wielorybów z katamaranu hybrydowego

Wypłyń w rejs hybrydowym katamaranem elektrycznym po wodach Arktyki i obserwuj zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku. Oglądaj orki i humbaki żerujące w lodowatych fiordach i podziwiaj wspaniałe krajobrazy wokół siebie. Wyrusz z Tromsø rano i udaj się do miejsca, w którym wieloryby zdążyłyby skorzystać z krótkich godzin światła dziennego. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zamarznięte krajobrazy w wygodnych, panoramicznych salonach i wielopoziomowych pokładach. Znajdź szeroki wybór potraw i napojów do kupienia na pokładzie. Żegluj przez około 3 do 3,5 godzin, aby dotrzeć do wielorybów i spędzić z nimi około 1 do 1,5 godziny. Łódź wykorzystuje silnik hybrydowy, aby dotrzeć do żerowisk. Gdy zbliżysz się do wielorybów, kapitan przełączy się na cichy silnik elektryczny, który pozwoli Ci zbliżyć się do nich bez przeszkadzania im. Uwaga: proszę zabrać ze sobą ciepłą odzież, w tym wełnę i jej odpowiednik. Płyniemy po wodach Arktyki, gdzie jest zimno, szczególnie na morzu. Nasze salony są ogrzewane i wygodne, ale na zewnątrz jest zimno.

Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

3. Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

Wyrusz poza Tromsø, z dala od miejskiego zanieczyszczenia światłem, w poszukiwaniu zorzy polarnej wraz z doświadczonym przewodnikiem. Podziwiaj ogromny majestat Arktyki, dzieląc się historiami ze swoimi towarzyszami przy trzaskającym ognisku. Wyrusz z miejsca spotkania w centrum Tromsø i rozpocznij jedyne w swoim rodzaju doświadczenie na arktycznym pustkowiu. Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię w pogoni za urzekającym zjawiskiem naturalnym, jakim jest zorza polarna. Przeszukując niebo w wielu lokalizacjach, podziwiaj surowe piękno swojego otoczenia. Wysłuchaj lokalnych mitów i opowieści o światłach, a także naukowego wyjaśnienia ich istnienia. Po znalezieniu najlepszego miejsca do oglądania świateł, chrup przez świeży śnieg otoczony wysokimi górami i głębokimi fiordami. Poświęć trochę czasu, aby naprawdę podziwiać ten niesamowity naturalny pokaz światła, w którym kolory tańczą w powietrzu w pięknych, hipnotyzujących wzorach. Zachowaj energię dzięki gorącym napojom i przekąskom. Następnie powróć do wspomnień z letniego obozu, piekąc pianki na dymiącym ognisku. Zrób mnóstwo świetnych zdjęć przez całą noc. Twój przewodnik doradzi Ci, jak prawidłowo ustawić aparat, a także zrobi zdjęcia Twojej grupy z zorzą polarną w tle. Po niezapomnianym wieczorze zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania w Tromsø.

Tromsø: przygoda z prowadzeniem psiego zaprzęgu

4. Tromsø: przygoda z prowadzeniem psiego zaprzęgu

Wyrusz z Tromsø na wycieczkę z przewodnikiem połączoną z przejażdżką saniami. Na zmianę kieruj saniami lub po prostu podziwiaj niesamowitą arktyczną scenerię. Następnie usiądź przy ognisku z gorącą czekoladą i ciastem i wspominaj swoją niesamowitą przygodę. Wejdź do komfortowego minibusu i rozpocznij przejażdżkę do hodowli na wyspie Kvaløya. Po otrzymaniu sprzętu udaj się do hodowli psów Alaskan husky, które zawsze się cieszą, widząc nowych gości. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat prowadzenia zaprzęgu. Możesz też zadawać pytania. Następnie udaj się ze swoim przewodnikiem na spotkanie z psami husky. Każda para, czyli jeden pasażer i jeden woźnica, będzie miała jedne sanie. Będziesz mieć kilka możliwości do zamiany ról z woźnicą po rozpoczęciu wycieczki. Wsiądź na sanie i podążaj za przewodnikiem po szlaku. Rób zdjęcia i zachwycaj się niesamowitymi krajobrazami. Po 90-minutowej przygodzie na saniach udaj się do tradycyjnego namiotu ludu Sami, lavvo, gdzie otrzymasz gorące napoje i słynne domowe ciasto czekoladowe Hege. Podziel się swoimi przeżyciami z wycieczki, siedząc wokół ogniska aż do chwili, gdy przyjdzie czas na przebranie się i powrót do autobusu. Następnie powróć do miejsca zbiórki. 

Z Tromsø: Pościg autobusowy z przewodnikiem za zorzą polarną

5. Z Tromsø: Pościg autobusowy z przewodnikiem za zorzą polarną

Będziemy gonić za zanieczyszczeniem przy słabym oświetleniu i próbować unikać irytujących chmur, które mogłyby próbować ukraść nam widok zorzy polarnej. Naszą misją jest zabranie Cię w ekscytującą podróż w poszukiwaniu niebiańskiego płótna w górze. Udamy się do najlepszych miejsc, w których istnieje największe prawdopodobieństwo złapania hipnotyzujących zorzy polarnej. Gdy już znajdziemy idealne miejsce, w którym przygotowana jest scena do wielkiego występu natury, rozgrzejemy Twoją duszę parującymi gorącymi napojami i ciasteczkami. Nasi oddani przewodnicy będą Twoimi arktycznymi towarzyszami przez cały wieczór, dbając o to, abyś czuł się miło i smacznie. Aby zapewnić sobie dodatkowy komfort, możesz wypożyczyć kombinezony termiczne i buty w miejscu zbiórki (w zależności od dostępności). Ponieważ pogoda w Tromsø lubi nas zaskakiwać, możemy po prostu zamienić tę przygodę w taniec z żywiołami, zabierając Cię do różnych inspirujących miejsc pod nocnym niebem Arktyki w poszukiwaniu naszej Pani na niebie. Jeśli zostaliśmy pobłogosławieni zorzą polarną, która zaszczyci nas swoją obecnością, Twój przewodnik fotograficzny uchwyci te magiczne chwile za pomocą oszałamiających zdjęć portretowych. Potraktuj to jako swoją kosmiczną sesję zdjęciową, dzięki której uchwycisz wspomnienia, które zostaną na całe życie. Jeśli chcesz samodzielnie zrobić zdjęcie zorzy polarnej, Twój przewodnik z przyjemnością Ci pomoże i podzieli się z Tobą wskazówkami i trikami. Możesz także wypożyczyć statyw w miejscu zbiórki na wycieczkę (w zależności od dostępności). Przygotuj się więc na pogoń za zorzą jak nigdy dotąd, mając nas u swego boku na każdym kroku.

Z Tromsø: Safari z obserwacją wielorybów na szybkim katamaranie

6. Z Tromsø: Safari z obserwacją wielorybów na szybkim katamaranie

Wejdź na pokład naszego szybkiego, nowoczesnego katamaranu i dołącz do ekscytującej podróży do serca zimowej krainy wielorybów. Nasz szybki statek zapewnia, że jesteśmy jedną z pierwszych łodzi, które docierają do obszaru obserwacji wielorybów podczas każdej wycieczki, maksymalizując Twój czas wśród tych wspaniałych stworzeń. Zimą humbaki i orki migrują do północnej Norwegii, do zimnych wód Tromsø, aby żywić się śledziem atlantyckim w miesiącach zimowych (od połowy października do końca stycznia). Podczas rejsu do miejsca, w którym znajdują się wieloryby, możesz podziwiać wspaniałe widoki na Alpy Lyngen i urzekającą, malowniczą podróż. Nasi kompetentni przewodnicy oferują wnikliwe informacje na temat wielorybów i lokalnej historii, zapewniając zabawne i edukacyjne doświadczenie. Zrelaksuj się w naszym przestronnym salonie z panoramicznymi oknami i obserwuj cuda oceanu. Jeśli podczas wycieczki nie zobaczysz wielorybów, możesz bezpłatnie zarezerwować drugą wycieczkę w sklepie Norwegian Travel, Sjøgata 16 (w zależności od dostępności na następnej wycieczce). Dążymy do zapewnienia ekologicznych doświadczeń, a nasze wycieczki są zaprojektowane z poszanowaniem życia morskiego. Przestrzegamy wytycznych AECO dotyczących obserwacji wielorybów i posiadamy certyfikat ekologicznej latarni morskiej. Nasza łódź jest przestronna z wygodnym, ciepłym salonem z panoramicznymi oknami, dużym kioskiem, toaletami i kilkoma zewnętrznymi pokładami.

Z Tromsø: wycieczka ku zorzy polarnej

7. Z Tromsø: wycieczka ku zorzy polarnej

Zwiększ szansę na zobaczenie wspaniałej zorzy polarnej, decydując się na udział w tej wycieczce autobusowej z Tromsø. Kombinezon termiczny i gorące napoje sprawią, że nie będzie dokuczać Ci chłód. Podczas wycieczki zrób wspaniałe zdjęcia aparatem fotograficznym, korzystając z pomocy przewodnika. Na poszukiwanie tańczących świateł zorzy polarnej wyruszysz z Tromsø na pokładzie wygodnego i klimatyzowanego autobusu. Podróżuj komfortowo do miejsca, w którym zgodnie z przewidywaniami meteorologów można podziwiać zorzę polarną w pełnej krasie. Ocenę prawdopodobieństwa zobaczenia zorzy polarnej danego wieczoru uzyskasz od swojego przewodnika. Aby zobaczyć najlepsze widoki, udasz się na obszary o wysokiej aktywności słonecznej i przejrzystym niebie. Doceń elastyczność w kwestii wyboru przystanków, atrakcji i długości wyprawy. Skorzystaj z pomocy przewodnika w doborze ustawień aparatu fotograficznego i statywu dla uzyskania jak najlepszych zdjęć. Po wycieczce zostaniesz odwieziony(-a) do swojego hotelu.

Z Tromsø: wieloryby i ptaki morskie – rejs all inclusive

8. Z Tromsø: wieloryby i ptaki morskie – rejs all inclusive

Weź udział w rejsie łodzią po wodach u wybrzeży miast Tromsø i Skjervøy. Zachwyć się pięknymi krajobrazami Norwegii i obserwuj wieloryby oraz inne dzikie zwierzęta. Wypatruj różnych przedstawicieli świata zwierząt, w tym orek, wsłuchując się w komentarz przewodnika. Wycieczkę rozpoczniesz o godz. 8.00 na pokładzie pierwszej łodzi, jaka wypływa z Tromsø do miejsca obserwacji wielorybów. Podziwiaj wspaniałe orki w zupełnej ciszy. Skorzystaj z okazji, by usłyszeć ich urzekające wołanie. Na łodzi można sięgnąć po posiłki i przekąski, a także napić się gorącego napoju. Napawaj się krajobrazami i wysłuchaj opowieści załogi na temat wielorybów oraz innych dzikich zwierząt, w tym mew, orłów bielików, nurzyków, edredonów i kormoranów. Poznaj wody u wybrzeży miast Tromsø i Skjervøy, które należą do najlepszych miejsc w regionie, gdzie można obserwować wieloryby. Wypatruj ciekawskich humbaków i orek, które żywią się śledziami. Uwiecznij te widoki przez obiektyw swojego aparatu fotograficznego. Dzięki możliwości przebywania zarówno na pokładzie zewnętrznym, jak i w ogrzewanym wnętrzu z miejscami siedzącymi masz szansę przeżyć bliskie spotkanie z dziką fauną Norwegii. 

Tromsø: rejs po fiordach – dzikie ptaki, lunch i napoje

9. Tromsø: rejs po fiordach – dzikie ptaki, lunch i napoje

Podziwiaj niezwykłe krajobrazy wokół Tromsø z pokładu klasycznej mahoniowej łodzi. Wyrusz w rejs po Oceanie Arktycznym, podziwiając po drodze przepiękne cieśniny i fiordy znajdujące się w tym regionie. W czasie rejsu skosztuj pysznych ryb, napojów i przekąsek. Skorzystaj z usługi odbioru z miejsca zbiórki zlokalizowanego w centrum Tromsø i udaj się do portu, gdzie wejdziesz na pokład klasycznej łodzi „Fjord Queen”. Rozgość się w ciepłej kabinie lub skorzystaj z termicznie izolowanego kombinezonu, aby pozostać na pokładzie i podziwiać widoki. Poznaj dziką faunę okolic Tromsø, wypatrując ptaków takich jak orły, nurniki i miękkopióry. Spotkaj również maskonury (w sezonie), kormorany, foki i wydry. Trzymaj swój aparat fotograficzny w gotowości – na pewno będziesz mieć okazję zrobienia wielu niesamowitych zdjęć. Przyjrzyj się małym grindwalom i delfinom bawiącym się w wodzie. Spójrz w kierunku wybrzeża, a zobaczysz też renifery. Doceń bogatą faunę i florę Tromsø.  Następnie wróć do portu w Tromsø, w którym zakończy się Twoja fantastyczna polarna wycieczka.

Tromsø: Zaprzęg reniferów, kolacja i całodniowa wycieczka do zorzy polarnej

10. Tromsø: Zaprzęg reniferów, kolacja i całodniowa wycieczka do zorzy polarnej

Doświadcz magii Arktyki podczas tej nocnej wycieczki zaprzęgiem reniferów z transferem autobusem lub vanem do Tromsø. Ciesz się tradycyjną lapońską kolacją i poznaj pasterzy reniferów, którzy opowiedzą Ci o swojej kulturze i wierzeniach. Miej szansę zobaczyć zorzę polarną tańczącą nad Tobą. Wsiądź do autobusu lub vana w Tromsø i rozpocznij swoją arktyczną przygodę. Zatrzymaj się w obozie Lapończyków i miej szansę nakarmić stado około 300 dzikich reniferów, które będą jadły z twoich rąk. Poczuj dreszczyk emocji podczas jazdy na saniach ciągniętych przez majestatyczne renifery. Daj się zaprosić na filiżankę gorącej herbaty, kawy lub gorącej czekolady i ogrzej się przy ognisku w oświetlonej świecami gamme (tradycyjnej chacie Lapończyków). Skosztuj trzydaniowego posiłku, w tym bidos (tradycyjny lapoński gulasz, który jest często podawany na lapońskich weselach i innych specjalnych okazjach) gotowanego na otwartym ogniu. Dołącz do swojego gospodarza w lavuu (namiocie Lapończyków) i zbierz się wokół ognia, aby posłuchać opowieści o kulturze Lapończyków. Dowiedz się, jak to jest być pasterzem reniferów. Obserwuj, jak twój przewodnik wykonuje joik (tradycyjną lapońską pieśń). Wyjdź na zewnątrz, aby zobaczyć, czy zorza polarna pojawia się nad obozem reniferów. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Tromsø.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Tromsø
Jazda na saniach, zorza polarna i fiordy to tylko przedsmak tego, co ma do zaoferowania ta brama do Arktyki.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 197
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Tromsø: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Tromsø

Tromsø: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Tromsø? Kliknij tutaj.

Tromsø: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 17 781 opinii

Bardzo dobrze zorganizowane. Miły i pomocny personel na pokładzie. Outbound opowiada trochę o wielorybie (w języku angielskim i hiszpańskim), a szczegóły są wyświetlane na ekranach. Niestety zepsuł się jeden ekran - ten po naszej stronie. Mam nadzieję, że to nie jest norma i że tak naprawdę odpadł jakiś czas temu. Jedzenie i picie (bezpłatna kawa i herbata) dostępne na pokładzie. Nie skorzystaliśmy z oferty. Brak ocen W miejscu docelowym obserwatorzy wielorybów są bardzo uważni i dadzą Ci znać. Kapitan steruje łodzią blisko, nie będąc zbyt „nachalnym” w stosunku do zwierząt. Nawigacja tylko z niewielkim ciągiem. Jest bardzo przyjazny dla zwierząt, nie nęka zwierząt ani nie przeszkadza im hałasem. W okolicy było wiele innych łodzi wycieczkowych. Czasami bardzo natarczywy, więc mogę polecić tego dostawcę.

Nasz przełożony sprawił, że doświadczenie było jeszcze lepsze. Zabrała nas do trzech miejsc, w których wszędzie widzieliśmy zorzę polarną. A gulasz też był bardzo dobry. Może mógłbyś mieć trochę więcej miejsca w autobusie transportowym, może o jeden rząd mniej. Inaczej SUPER

Amazing experience. We saw a lot of orcas, humback whales and fin whales. Some orcas swam just few meters next to our boat. The guides and staff were really good prepared and helped us to understand a lot about the wildlife we saw. Really comfortable conditions on boat.

Wspaniale doświadczenie. Dostaliśmy ciepłe ubrania i mimo mrozu było przyjemnie. Pieski przyjazne i chętne do biegu. Obsługa przemiła i pomocna. Organizacja na najwyższym poziomie. Zdecydowanie polecam!

Rewelacyjnie zorganizowana wyprawa. Ogromny szacunek do tych pięknych wielkich zwierząt. Przewodnik z ogromną wiedzą. Serdecznie polecam