Atrakcje i wycieczki
Bergen

To malownicze norweskie miasto łączy w sobie kolorowe drewniane domy, piękne fiordy i majestatyczne góry.

Bergen: najczęściej polecane atrakcje

Z Bergen: malowniczy rejs po fiordach do Mostraumen

Z Bergen: malowniczy rejs po fiordach do Mostraumen

Odkryj oszałamiające naturalne piękno norweskich fiordów podczas malowniczego rejsu po fiordach z Bergen. Wejdź na pokład nowoczesnej i wygodnej łodzi i podziwiaj widoki na Bryggen, obiekt z listy UNESCO, wypływając z centrum miasta. Przeżyj majestatyczny Osterfjord z uderzającymi górskimi krajobrazami i wodospadami. Im dalej w głąb fiordu, tym bardziej stromy i potężny staje się górski krajobraz. Wejdź na pokład słoneczny, gdy kapitan kieruje dziób łodzi tak blisko wodospadu, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień. Usiądź i zrelaksuj się na pokładzie słonecznym lub w ciepłej i wygodnej kabinie i pamiętaj, aby wypatrywać orłów wzdłuż brzegów fiordu. Zatrzymaj się przy kiosku, aby skosztować lokalnych smakołyków, podziwiając wspaniałe krajobrazy. W najzimniejsze dni w fiordzie może nawet pojawić się lód, co doda mu wyjątkowego dreszczyku emocji. Kapitan wybierze wtedy alternatywną trasę, która zapewni Ci te same magiczne wrażenia z fiordu w zimowej scenerii.

Z Bergen: rejs po fiordzie i wodospadzie Mostraumen

Z Bergen: rejs po fiordzie i wodospadzie Mostraumen

Przeżyj jedyny w swoim rodzaju dreszczyk emocji podczas podróży przez majestatyczne norweskie fiordy podczas malowniczej wycieczki łodzią z Bergen. Podziwiaj zielone lub pokryte lodem klify w zależności od pory roku i podziwiaj lustrzane odbicia wody. Wypłyń z centrum Bergen, aby podziwiać wspaniały widok na kultowy Bryggen z wody. Płyń wzdłuż 27-kilometrowego Osterfjordu otoczonego stromymi górami i obserwuj, jak zwęża się on do płytkiej cieśniny Mostraumen z silnymi prądami. Odpocznij i zrelaksuj się na tarasie słonecznym lub kup przekąski w kiosku.

Z Bergen: Zwiedzający rejs po fiordach do cieśniny Alversund

Z Bergen: Zwiedzający rejs po fiordach do cieśniny Alversund

Płyń z Bergen do strumieni Alversund podczas tej grupowej wycieczki łodzią. Wyrusz ze słynnego targu rybnego w Bergen i podziwiaj widoki na średniowieczną fortecę Bergenhus, kościół Mariacki i kolorowe hanzeatyckie nabrzeże Bryggen. Szybuj przez piękne zachodnio-norweskie krajobrazy w City Fjord, Salhus Fjord i Kverna Fjord, kierując się w stronę oszałamiających strumieni Alversund. Rób zapierające dech w piersiach zdjęcia tej niesamowitej scenerii. Zrelaksuj się, gdy kapitan bezpiecznie poprowadzi łódź przez wąskie cieśniny, głębokie fiordy, labirynt wysp i potężne prądy wąskiego kanału Alversund.

Bergen: Spacer po przeszłości i teraźniejszości

Bergen: Spacer po przeszłości i teraźniejszości

Wybierz się z nami w niezapomnianą podróż historycznymi ulicami Bergen, najpiękniejszego miasta w Norwegii. Nasze wycieczki koncentrują się nie tylko na historii i najważniejszych atrakcjach Bergen, ale także na ukrytych alejkach i historiach z życia codziennego. Wszyscy nasi przewodnicy to miejscowi, którzy nazywają Bergen domem, a ta wycieczka została zaprojektowana przez nich, aby pokazać Ci historię Bergen, codzienne życie i ulubione lokalne miejsca. Pierwsza połowa naszej wycieczki koncentruje się na historii Bergen. Wędrujemy po kompleksie twierdzy, obejmującym średniowieczną historię Bergen i krótki okres jako stolica Norwegii. Poznaj króla Håkona Håkonssona, którego koronacja jest pierwszym historycznym opisem Bergen jako deszczowego miasta i dowiedz się, jak zbudował fortecę (i Norwegię) jako europejską potęgę. Dowiedz się więcej o okresie okupacji Norwegii przez Danię, Szwecję i nazistów i zobacz, jak dziś korzystamy z twierdzy. Po tym szybkim kursie historii Norwegii udamy się do Bryggen - wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Bergen. Tutaj dowiesz się o 1000-letniej historii handlu i przyczynach założenia i rozwoju Bergen. Poznaj Hanzę - niemiecką organizację handlową, która działała tutaj przez 400 lat - podczas wędrówki 300-letnimi alejkami. Nasz historyczny przegląd kończy się w kościele Mariackim, najstarszym budynku w Bergen. Druga połowa naszej wycieczki dotyczy życia w Bergen. Zostawiamy za sobą "turystyczną" część i wędrujemy do dzielnicy otaczającej Bryggen. Twój przewodnik wybiera ścieżkę w oparciu o własne zainteresowania i lokalne doświadczenie, a podczas odkrywania najlepiej strzeżonego sekretu Bergen dowiesz się o codziennym życiu: cenach domów, pracy, tym, co robimy dla zabawy, jak radzimy sobie z deszczem i nie tylko! Jest to również jedna z najbardziej malowniczych części miasta. Pamiętaj, aby zadać swojemu przewodnikowi jak najwięcej pytań i przywitać się ze wszystkimi lokalnymi kotami, które mogą podążać za nami przez część podróży. Wycieczka kończy się mijając nasze ulubione kawiarnie, restauracje i rekomendacje dotyczące sposobów samodzielnego zwiedzania Bergen. Nasza piesza wycieczka koncentruje się na przedstawieniu Ci zarówno najważniejszych atrakcji, jak i naszych ulubionych miejsc w Bergen. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy lokalną firmą i korzystamy z autoryzowanych przewodników, którzy mieszkają w Bergen przez cały rok. Nie przegap okazji, aby odkryć skarby Bergen podczas tej urzekającej pieszej wycieczki. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, przyrody, czy po prostu szukasz autentycznych wrażeń, nasza wycieczka pozostawi Ci niezatarte wspomnienia z najlepszego miasta w Norwegii. Ograniczamy wielkość grupy, ponieważ jest to wycieczka częściowo przez dzielnicę mieszkalną. Chcemy również, abyś zadawał jak najwięcej pytań!

Bergen: wycieczka po mieście pieszo

Bergen: wycieczka po mieście pieszo

Doceń, dlaczego wiele osób uważa Bergen za najpiękniejsze miasto w Norwegii podczas relaksującej pieszej wycieczki po mieście. Oprócz otrzymania fascynujących szczegółów na temat 950-letniej historii miasta, lokalny przewodnik zapewni prawdziwy wgląd w jego mieszkańców, znany jako „Bergenser”. Zaczynając od centrum miasta, daj się oczarować morskiemu urokowi zatoki portowej Vågen. Następnie przejdź przez wąskie drewniane uliczki miasta, poznając najważniejsze zabytki Bergen. Przejdź obok targu rybnego, teatru i starej remizy strażackiej i posłuchaj, jak historyczni mieszkańcy, tacy jak Edvard Grieg i Henrik Ibsen, pomogli ukształtować Bergen. Przejdź do dzielnicy Bryggen, aby zobaczyć jej kultowe kolorowe drewniane domy. To miejsce światowego dziedzictwa jest popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, ponieważ mieści wiele tętniących życiem kawiarni, restauracji i barów. Tutaj dowiedz się, jak 400 lat temu suszony dorsz był przechowywany w Bryggen i eksportowany do całej Europy, co czyniło Bergen najważniejszą metropolią handlową w Skandynawii w tym czasie. Dowiedz się, czym była Liga Hanzeatycka, jaki wpływ miała kiedyś na handel i jak toczyło się tutaj życie odwiedzających niemieckich kupców.

Bergen: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Bergen: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Przez prawie tysiąc lat Bergen było celem podróży podróżników z całego świata i jest drugim co do wielkości miastem Norwegii, z ponad 250 000 mieszkańców i szacuje się, że zostało założone w 1070 roku. Położone na zachodnim wybrzeżu Norwegii niektóre z najpopularniejszych atrakcji obejmują kolejkę linową, akwarium, Muzeum Hanzeatyckie oraz, jako miejsce narodzin niezwykle popularnego kompozytora Edwarda Griega, Muzeum Edwarda Griega, które odwiedzają tysiące turystów z całego świata. Nawet lokalne Centrum Informacji Turystycznej jest atrakcją samą w sobie - mieści się w starej giełdzie w Bergen, zbudowanej w 1862 roku i zawierającej słynną salę freskową z malowidłami ściennymi namalowanymi przez Axela Revoida, które od dawna uznawane są za skarb narodowy. Bergen rozbrzmiewa muzyką i oprócz jednej z najstarszych orkiestr symfonicznych na świecie, ma jedne z najlepszych chórów w kraju, muzyków jazzowych, którzy improwizują przez całą noc i śpiewaków operowych - ma także pierwszy w kraju teatr narodowy i jest gospodarzem wielu międzynarodowych festiwali. Każdy bilet jest ważny przez 1-dniowy okres i może być wykorzystany na dowolnym przystanku autobusu hop-on hop-off kursującego do wszystkich najważniejszych atrakcji turystycznych. Przystanki na trasie: Przystanek 1 - Terminal wycieczkowy Skolten Przystanek 2 - Bryggen i Muzeum Hanzeatyckie Przystanek 3 - Informacja turystyczna, targ rybny, targ kwiatowy Przystanek 4 - punkt widokowy Tollbodkaia Przystanek 5 - Akwarium w Bergen Przystanek 6 - Twierdza Fredriksberg Przystanek 7 - Scena Narodowa Przystanek 8 - Jektevikten przy terminalu rejsowym Przystanek 9 - Muzeum Bergen (Museplass) Przystanek 10 - Park miejski (Festplassen) Przystanek 11 - Targ rybny Przystanek 12 - stacja kolejki linowej Mount Floyen Przystanek 13 - Kościół Mariacki, Bryggen i twierdza Bergenhus

Bergen: Wodospady Hardangerfjordu - wycieczka z przewodnikiem

Bergen: Wodospady Hardangerfjordu - wycieczka z przewodnikiem

Zbliż się do wielu wodospadów i odwiedź Hardangerfjord i Voss podczas wycieczki z Bergen. Podziwiaj wspaniałe krajobrazy i 3 różne wodospady podczas zwiedzania z lokalnym przewodnikiem. Wyrusz z molo w Bergen i udaj się do pierwszego przystanku, Mørkhølen Fossen. Podziwiaj widoki na kaskady wodospadu spływające w dół do malowniczej doliny. Na szczycie wodospadu odwiedź pomnik wojenny, który służy jako przypomnienie bitew, które miały miejsce w okolicy. Przejdź dalej do wodospadu Steinsdalsfossen i przejdź się szlakiem za płynącą wodą. Doświadcz grzmiącego wodospadu zaledwie kilka centymetrów przed tobą, bez zmoknięcia. Przejedź przez spektakularny Hardangerfjord, mijając wiele sadów owocowych, które kwitną dzięki wyjątkowemu lokalnemu klimatowi. Zatrzymaj się i zrób wspaniałe zdjęcia. Poznaj uroczą wioskę Norheimsund i podziwiaj jej bujne otoczenie. Na koniec wróć przez fiord z kolejnym przystankiem na zdjęcia z innej perspektywy, zanim wyruszysz w drogę powrotną do Bergen.

Z Bergen: całodniowy rejs Flam do Sognefjord

Z Bergen: całodniowy rejs Flam do Sognefjord

Ciesz się całodniowym rejsem z Bergen do Flam i odkryj Sognefjord, najdłuższy i najgłębszy fiord w kraju. Przejeżdżaj przez nadmorskie wioski, płyń przez Sognefjord i zatrzymuj się po drodze, by spędzić wolny czas. Wyrusz rano z terminalu Strandkai w Bergen i popłyń przez najdłuższy i najgłębszy fiord w Norwegii, oferując wspaniałe widoki na Sognefjord, podczas gdy kaskady wzgórz po obu stronach. Rejs obejmuje w sumie 11 przystanków, od szybkiego portu, przystanków w małych, zachwycających wioskach wzdłuż linii brzegowej Sognefjordu, aż do Flam. Opuścisz Bergen i udasz się do portu we Flam. Będąc we Flam, masz czas wolny na zwiedzanie tego niesamowitego obszaru i zwiedzanie słynnej kolei Flam. Na świecie jest niewiele zabytków, które mogą równać się z pięknem tej podróży powrotnej z Bergen do Flam. Gdy popłyniesz w dół spokojnych wód po eterycznej stronie, zobaczysz niesamowite widoki ze skalistych brzegów, tryskających wodospadów i zapierających dech w piersiach gór. Istnieje kilka świetnych okazji, aby zdjęcia upamiętniły Twój dzień. Jeśli zatrzymujesz się w Bergen i chcesz odwiedzić Flam na jeden dzień, nie ma na to lepszego sposobu niż rejs po Sognefjordzie. Zarezerwuj wcześniej, aby uniknąć rozczarowania i cieszyć się bajkową scenerią w wielkim stylu.

Bergen: całodniowa wycieczka z przewodnikiem, rejs po fiordzie Nærøyfjord i kolejka Flåm

Bergen: całodniowa wycieczka z przewodnikiem, rejs po fiordzie Nærøyfjord i kolejka Flåm

Odkryj najlepsze naturalne piękno Norwegii podczas wycieczki z przewodnikiem po Naeröyfjord i Flåmsbanen. Rozpocznij wycieczkę na terminalu Strandkaien i wsiądź do autobusu jadącego do Gudvangen. Po drodze zatrzymamy się przy wodospadzie Tvinde i punkcie widokowym Stalheim. Z Gudvangen udaj się w 2-godzinny rejs malowniczym fiordem do Flåm wygodnym statkiem elektrycznym z dużymi oknami i patio. Zobacz Naeröyfjord, jeden z najwęższych fiordów na świecie, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przygotuj aparat, aby zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia stromych zboczy gór, wiszących dolin, wysokich szczytów i wodospadów po drodze. Zachwyć się naturalnym pięknem Norwegii. Po przybyciu do Flam, uroczej wioski otoczonej stromymi zboczami gór, dudniącymi wodospadami i wąskimi dolinami, wybierz się na spacer po malowniczym centrum miasta lub odwiedź Muzeum Kolejnictwa Flåm. Kontynuuj wycieczkę i wejdź na pokład Flåm Railway, jednej z najbardziej stromych tras kolejowych na świecie. Ciesz się panoramicznym widokiem na najwspanialsze góry Norwegii i miń słynny wodospad Kjosfossen podczas 20-kilometrowej podróży pociągiem. W Myrdal przesiądź się na pociąg Bergen Railway do Voss, a następnie autobusem wróć do Bergen, gdzie rozpoczęła się wycieczka.

Bergen: Rejs wycieczkowy po zabytkach Bergen

Bergen: Rejs wycieczkowy po zabytkach Bergen

Zobacz niektóre z najstarszych i najważniejszych zabytków w Bergen, w tym średniowieczną fortecę, która służyła jako siedziba norweskiej potęgi w XIII wieku, oraz barwne, symboliczne nabrzeże Bryggen, dzięki któremu miasto rozwijało się jako odnoszące sukcesy centrum handlowe. Zobacz, jak wyglądało miasto w dawnych czasach, przepływając obok starych drewnianych magazynów w Skuteviken i Sandviken i podziwiaj luksusowe rezydencje kwitnące na szczytach szkierów w Måseskjæret lub wyrastające ze zbocza góry w Verftet. Trudno dostrzec inaczej, przepłyniesz obok betonowych ruin bunkra U-Boot Bruno z czasów II wojny światowej, po czym pomachasz do miejscowych kąpiących się w fiordzie w historycznym Nordnes Sjøbad i wracając z powrotem na targ rybny i samo serce Bergen. m/s Eric Bloodaxe to nowoczesna łódź wycieczkowa z przestronnym pokładem zewnętrznym, przytulnym salonem wewnątrz i wspaniałym widokiem z panoramicznego pokładu. Statek może pomieścić 75 pasażerów, jest przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich na pokładzie głównym, jest też miejsce dla wózków dziecięcych. Piwo, wino i napoje bezalkoholowe sprzedawane są w barach na łodzi. Statek został nazwany na cześć drugiego króla Norwegii i władcy Wikingów, Eryka I Haraldssona (885–954 n.e.), zwanego Ericem Krwawym Toporem.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Bergen

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Bergen

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Bergen to:

Bergen – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Bergen: Najciekawsze atrakcje

Bergen: Wycieczki i bilety

Norwegia: Ciekawe miejsca

Bergen: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bergen? Kliknij tutaj.

Bergen: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(982 recenzji)

Nasz przewodnik był na początku trochę niegrzeczny, ale w miarę upływu dnia rozgrzewał się. Siedzieliśmy w strasznie ciasnej, małej furgonetce, bo powiedzieli nam, że ich nowy autobus przyjedzie dopiero w przyszłym tygodniu… potem opisała nowy autobus i wszystkie jego wspaniałe udogodnienia, które musiały sprawić, że autobus był skandaliczny drogi. Wydaje mi się, że płaciliśmy za ten autobus, ale zamiast tego ledwo mogliśmy zmieścić 19 osób w 20-osobowym vanie... Trzy osoby z mojej 10-osobowej grupy, łącznie ze mną, to bardzo mali ludzie! Jednak rejs i kolej Flam były fantastyczne!

Bardzo podobał nam się program wycieczki, ale trochę brakowało nam aktywności pieszej. Przewodnik Karina wykonała świetną robotę, prowadząc grupę przez wszystkie punkty, zachowując pozytywne nastawienie i dzieląc się wieloma interesującymi informacjami o Norwegii. Polecamy tę wycieczkę!

Duzo cudownych widoków, ciekawe historie przewodnika. Przydało by sie więcej czasu w miejscach postoju i we Flam. Dziękuję organizatorom!!

Dali mi tylko bilet, który mogłem kupić w kasie, myślałem, że mamy przewodnika, który nam coś wyjaśni

Super wycieczka, bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana