Bergen – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Bergen: malowniczy rejs po fiordach do Mostraumen

1. Z Bergen: malowniczy rejs po fiordach do Mostraumen

Odkryj oszałamiające naturalne piękno norweskich fiordów podczas malowniczego rejsu po fiordach z Bergen. Wejdź na pokład nowoczesnej i wygodnej łodzi i podziwiaj widoki na Bryggen, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wypływając z centrum miasta. Przeżyj majestatyczny Osterfjord z uderzającymi górskimi krajobrazami i wodospadami. Im dalej w głąb fiordu, tym bardziej stromy i potężny staje się górski krajobraz. Wejdź na pokład słoneczny, gdy kapitan kieruje dziób łodzi tak blisko wodospadu, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień. Usiądź i zrelaksuj się na pokładzie słonecznym lub w ciepłej i wygodnej kabinie i pamiętaj, aby wypatrywać orłów wzdłuż brzegów fiordu. Zatrzymaj się przy kiosku, aby skosztować lokalnych smakołyków, podziwiając wspaniałe krajobrazy.

Z Bergen: rejs po fiordach do cieśniny Mostraumen

2. Z Bergen: rejs po fiordach do cieśniny Mostraumen

Doświadcz niepowtarzalnego dreszczyku emocji, jaki towarzyszy podróży po majestatycznych fiordach Norwegii, biorąc udział w tym malowniczym rejsie łodzią z Bergen. Zachwyć się zielonymi lub skutymi lodem klifami (zależnie od pory roku) oraz ich lustrzanymi odbiciami na wodzie. Wyrusz w rejs z centrum Bergen i podziwiaj fantastyczny widok na słynną okolicę Bryggen z poziomu wody. Popłyń wzdłuż 27-kilometrowego fiordu Osterfjorden, który otaczają strome góry. Zwróć uwagę, jak ów fiord zwęża się, tworząc płytką cieśninę Mostraumen, gdzie występują silne prądy. Zbliż się do wodospadu i nabierz lodowato zimnej górskiej wody. Poznaj jej smak, a następnie zawróć i wyrusz w drogę powrotną do Bergen pośród wzbudzających zachwyt krajobrazów. Zajmij wygodne miejsce i odpręż się na pokładzie słonecznym lub zakup w kiosku przekąski.

Z Bergen: Zwiedzający rejs po fiordach do cieśniny Alversund

3. Z Bergen: Zwiedzający rejs po fiordach do cieśniny Alversund

Płyń z Bergen do strumieni Alversund podczas tej grupowej wycieczki łodzią. Wyrusz ze słynnego targu rybnego w Bergen i podziwiaj widoki na średniowieczną fortecę Bergenhus, kościół Mariacki i kolorowe hanzeatyckie nabrzeże Bryggen. Szybuj przez piękne zachodnio-norweskie krajobrazy w City Fjord, Salhus Fjord i Kverna Fjord, kierując się w stronę oszałamiających strumieni Alversund. Rób zapierające dech w piersiach zdjęcia tej niesamowitej scenerii. Zrelaksuj się, gdy kapitan bezpiecznie poprowadzi łódź przez wąskie cieśniny, głębokie fiordy, labirynt wysp i potężne prądy wąskiego kanału Alversund.

Bergen: spacer po przeszłości i teraźniejszości

4. Bergen: spacer po przeszłości i teraźniejszości

Odkryj zabytki i lokalne atrakcje Bergen podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po mieście. Poznaj historię miasta i współczesne życie dzięki swojemu lokalnemu przewodnikowi. Spotkaj się przed Twierdzą Bergenhus pod adresem Bradbenken 1. Rozpocznij od poznania królewskiej i politycznej przeszłości Bergen i odkryj potężną fortecę miasta. Wybierz się na krótki spacer do Bryggen, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Bergen. Spaceruj wąskimi uliczkami i poznaj ponad 500 lat historii, a może nawet spróbujesz tego, czym handlował tu dawny hanzeatycki kupiec. Po zapoznaniu się z historią miasta czas zejść z utartych szlaków. Przejdź się wąskimi uliczkami historycznej dzielnicy mieszkalnej, gdzie poznasz drewnianą architekturę Bergen, życie przeciętnego człowieka w XVIII i XIX wieku, a także jak wygląda życie tutaj dzisiaj. Ostatnia część wycieczki poprowadzi Cię obok najpopularniejszych restauracji w Bergen, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o tętniącym życiem mieście i o tym, co Norwegowie uwielbiają jeść. Minąc stację kolejki linowej Floibanen, dotrzesz do biura informacji turystycznej i będziesz miał mnóstwo pomysłów na spędzenie reszty pobytu w Bergen.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

5. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Bergen: wycieczka po mieście pieszo

6. Bergen: wycieczka po mieście pieszo

Doceń, dlaczego wiele osób uważa Bergen za najpiękniejsze miasto w Norwegii podczas relaksującej pieszej wycieczki po mieście. Oprócz otrzymania fascynujących szczegółów na temat 950-letniej historii miasta, lokalny przewodnik zapewni prawdziwy wgląd w jego mieszkańców, znany jako „Bergenser”. Zaczynając od centrum miasta, daj się oczarować morskiemu urokowi zatoki portowej Vågen. Następnie przejdź przez wąskie drewniane uliczki miasta, poznając najważniejsze zabytki Bergen. Przejdź obok targu rybnego, teatru i starej remizy strażackiej i posłuchaj, jak historyczni mieszkańcy, tacy jak Edvard Grieg i Henrik Ibsen, pomogli ukształtować Bergen. Przejdź do dzielnicy Bryggen, aby zobaczyć jej kultowe kolorowe drewniane domy. To miejsce światowego dziedzictwa jest popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, ponieważ mieści wiele tętniących życiem kawiarni, restauracji i barów. Tutaj dowiedz się, jak 400 lat temu suszony dorsz był przechowywany w Bryggen i eksportowany do całej Europy, co czyniło Bergen najważniejszą metropolią handlową w Skandynawii w tym czasie. Dowiedz się, czym była Liga Hanzeatycka, jaki wpływ miała kiedyś na handel i jak toczyło się tutaj życie odwiedzających niemieckich kupców.

Bergen: Rejs krajoznawczy po historycznych zabytkach Bergen

7. Bergen: Rejs krajoznawczy po historycznych zabytkach Bergen

Zobacz niektóre z najstarszych i najważniejszych zabytków w Bergen, w tym średniowieczną fortecę, która służyła jako siedziba norweskiej potęgi w XIII wieku, oraz barwne, symboliczne nabrzeże Bryggen, dzięki któremu miasto rozwijało się jako odnoszące sukcesy centrum handlowe. Zobacz, jak wyglądało miasto w dawnych czasach, przepływając obok starych drewnianych magazynów w Skuteviken i Sandviken i podziwiaj luksusowe rezydencje kwitnące na szczytach szkierów w Måseskjæret lub wyrastające ze zbocza góry w Verftet. Trudno dostrzec inaczej, przepłyniesz obok betonowych ruin bunkra U-Boot Bruno z czasów II wojny światowej, po czym pomachasz do miejscowych kąpiących się w fiordzie w historycznym Nordnes Sjøbad i wracając z powrotem na targ rybny i samo serce Bergen. m/s Eric Bloodaxe to nowoczesna łódź wycieczkowa z przestronnym pokładem zewnętrznym, przytulnym salonem wewnątrz i wspaniałym widokiem z panoramicznego pokładu. Statek może pomieścić 75 pasażerów, jest przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich na pokładzie głównym, jest też miejsce dla wózków dziecięcych. Piwo, wino i napoje bezalkoholowe sprzedawane są w barach na łodzi. Statek został nazwany na cześć drugiego króla Norwegii i władcy Wikingów, Eryka I Haraldssona (885–954 n.e.), zwanego Ericem Krwawym Toporem.

Bergen: całodniowa wycieczka z przewodnikiem w obie strony

8. Bergen: całodniowa wycieczka z przewodnikiem w obie strony

Udaj się do Bergen Railway, gdzie wsiądziesz do wygodnego pociągu, który zabierze Cię w malowniczą przejażdżkę do Voss. Wysiądź w Voss i przesiądź się do autobusu na przejażdżkę przez urocze okoliczne wioski do Gudvangen. Między majem a wrześniem autobus będzie również przejeżdżał stromą drogą do Stalheimskleiva, składającą się z ostrych zakrętów i niesamowitych widoków. Po dotarciu do Gudvangen wejdź na pokład dwugodzinnego rejsu po fiordach premium nowoczesną łodzią hybrydową, aby podróżować po fiordach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz zarówno Aurlandsfjord, malowniczy fiord oferujący wspaniałe widoki, jak i otoczony górami Nærøyfjord, jeden z najwęższych w Europie. Zejdź na ląd we Flåm, gdzie wsiądziesz do kolejnego pociągu kursującego koleją Flåm. Panoramiczne widoki na trasie z pewnością zrobią wrażenie. Po drodze skorzystaj z okazji do robienia zdjęć okolicznych fiordów. Wysiądź w Myrdal i wróć na kolej Bergen, wracając do punktu początkowego wycieczki.

Bergen: 2-godzinna wycieczka segwayem

9. Bergen: 2-godzinna wycieczka segwayem

Rozpocznij swoją 2-godzinną wycieczkę segwayem przy terminalu rejsowym i poszybuj do twierdzy Bergenhus i jej pięknego parku. Kontynuuj podróż do historycznego obszaru światowego dziedzictwa UNESCO w Bryggen, zanim udasz się na targ rybny. Jedź swoim Segwayem do Bergen Aquarium, a następnie do Nordnes Park. Podziwiaj jeden z najpiękniejszych parków w Bergen, rozciągający się aż po zachodni kraniec centrum miasta. Trasa prowadzi do klasztoru, po czym jedziesz kilkoma klasycznymi alejkami Bergen w Galgebakken i Knøsesmauet. Zobacz scenę Den Nationale, Niebieski Kamień, Kościół Jana i Lille Lungegårdsvannet. Udaj się do Fjellveien, skąd będziesz miał wspaniały widok na centrum Bergen i okolicę.

Bergen: Wycieczka brzegiem w poszukiwaniu wodospadów Hardangerfjord

10. Bergen: Wycieczka brzegiem w poszukiwaniu wodospadów Hardangerfjord

Zbliż się do wielu wodospadów i odwiedź Hardangerfjord i Voss razem z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Ciesz się komfortem klimatyzowanego autobusu, który poprowadzi Cię przez zapierające dech w piersiach krajobrazy. Dzień rozpoczniemy od odbioru autobusem z molo w Bergen i przejazdem przez wielowiekowe centrum Bergen. Po krótkiej przejażdżce dotrzemy do naszego pierwszego przystanku: Mørkhølen Fossen. W porównaniu z pozostałymi dwoma wodospadami, ten jest najmniejszy, ale też całkiem uroczy. Wodospad Fossen Bratte położony jest w malowniczej dolinie. Po przyjeździe będziesz miał panoramiczny widok i będziesz świadkiem wodospadu spadającego do doliny. Na szczycie wodospadu można odwiedzić pomnik wojenny, który przypomina o stoczonych tu bitwach. Jednak można również zbliżyć się do podstawy wodospadu, idąc starą drogą do zielonej doliny. Następny przystanek oferuje jedyne w swoim rodzaju wrażenia. Przy wodospadzie Steinsdalsfossen będziesz miał okazję przejść się za wodospadem bez zamoczenia. Z wodą grzmiącą zaledwie kilka centymetrów przed tobą, jest to doświadczenie, którego niełatwo zapomnisz. Będziemy jechać wzdłuż Hardangerfjordu, mijając wiele sadów owocowych, które rozwijają się dzięki specjalnemu lokalnemu klimatowi. Nasz postój tutaj pozwoli ci podziwiać widok i zrobić wspaniałe zdjęcia. Nasz następny przystanek znajduje się obok Hardangerfjordu, co da ci możliwość podziwiania widoków lub spaceru ścieżką i zbliżenia się do prehistorycznych rzeźb skalnych. Droga powrotna zabierze nas wzdłuż Hardangerfjordu, gdzie zatrzymamy się ponownie, aby zrobić sobie zdjęcie. Na koniec zostaniesz odwieziony w to samo miejsce, w którym zostałeś odebrany.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Bergen
To malownicze norweskie miasto łączy w sobie kolorowe drewniane domy, piękne fiordy i majestatyczne góry.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 77
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Bergen: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Bergen

Bergen: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Bergen? Kliknij tutaj.

Bergen: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 982 opinii

ciekawe przeżycie, mimo deszczowej pogody widoki robiły wrażenie. polecamy:)