Oslo – nasze najbardziej polecane atrakcje

Oslo: rejs żaglowcem po Oslofjorden

1. Oslo: rejs żaglowcem po Oslofjorden

Jest to klasyczna wycieczka autentycznym żaglowcem po fiordzie Oslofjorden. Przepłyniesz przez wąskie cieśniny, rajskie zatoki i labirynt wysp z niewielkimi domami letniskowymi. Dzięki swojej wspaniałej lokalizacji Oslo to jedno z ulubionych miast wśród fotografów. Zachwycaj się krajobrazami z pokładu autentycznego żaglowca. Żegluj pośród licznych wysp, w tym Hovedøya, a także obok latarni morskiej Dyna. Wpłyń do wąskich zatoczek i zrób zdjęcia stolicy Norwegii, fotografując ją z wielu ciekawych perspektyw. Miniesz gmach opery w Oslo, siedzibę Norweskiego Baletu Narodowego. Budynek otrzymał wiele nagród. Przypłyniesz też obok nowego Muzeum Muncha. Statek przepłynie blisko półwyspu Bygdøy, gdzie znajduje się wiele ciekawych muzeów i plaż, w tym Huk. Zobacz Norweskie Muzeum Morskie i zacumowane przed nim żaglowce, a także imponujące muzeum Fram. Znajduje się tam statek przeznaczony do wypraw polarnych. Na pokładzie sprzedawane są napoje, którymi możesz się delektować podczas rejsu.

Oslo: w 100% elektryczny rejs po fiordzie Oslofjord

2. Oslo: w 100% elektryczny rejs po fiordzie Oslofjord

Rozpocznij dzień niezapomnianą przygodą podczas spokojnego rejsu po oszałamiającym fiordzie Oslo. Ta malownicza wycieczka oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale także przewodnik audio, który zapewni Ci cenny wgląd w historię fiordu i okolic. Wybierz się z nami w podróż pełną piękna przyrody, zabytków i możliwości zwiedzania fascynujących muzeów. Zabytki historyczne widziane podczas rejsu: • Twierdza Akershus • Opera • Muzeum Muncha Przekąski i gorące/zimne napoje dostępne na pokładzie. Przeglądaj Bygdøy, zejdź na ląd po 1:45 godzinie i odwiedź: • Muzeum Frama • Norweskie Muzeum Morskie • Muzeum Kon-Tiki Szczegóły zwrotu: Powrót do centrum miasta łodzią elektryczną o 12:45, 15:15 lub 17:45 (sezonowo) Alternatywnie – skorzystaj z autobusu typu hop on hop lub regularnych autobusów na własny koszt z powrotem do centrum miasta. Nie przegap okazji, aby odkryć cuda Oslo – zarezerwuj rejs już teraz!

Oslo: Elektryczny rejs po Oslofjordzie z komentarzem audioprzewodnika

3. Oslo: Elektryczny rejs po Oslofjordzie z komentarzem audioprzewodnika

Wyrusz na spokojny rejs wzdłuż wybrzeży Oslo i wokół wysp wewnętrznej części zatoki Oslofjorden. Ciesz się malowniczą scenerią i słuchaj komentarza audio na swoim telefonie. Wyrusz z centrum Oslo i udaj się łodzią elektryczną w kierunku wewnętrznej części zatoki Oslofjorden. Podczas rejsu skorzystaj z przestronnego salonu z panoramicznymi oknami lub poczuj wiatr we włosach na dużym pokładzie. Delektuj się ciszą i pobierz aplikację Voice of Norway na swój smartfon. Dowiedz się wszystkiego o okolicy, słuchając komentarza do rejsu, który jest dostępny w 6 językach.

Oslo: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off

4. Oslo: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off

Zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje Oslo dzięki wygodnemu biletowi na autobus wycieczkowy z możliwością wsiadania i wysiadania. Pozbądź się stresu związanego z odnajdywaniem drogi w nowym mieście i poczuj łatwość spędzania czasu w każdym punkcie orientacyjnym lub atrakcji. Wybierz bilet 24- lub 48-godzinny i jak najlepiej wykorzystaj swoją wizytę dzięki zniżkom w muzeach, audioprzewodnikowi i bezpłatnemu zestawowi słuchawek. Sprawdź szczegółowy rozkład jazdy muzeum w broszurze i zawsze wiesz, kiedy planowany jest następny odbiór autobusu. Odkryj największe atrakcje Oslo, takie jak Park Rzeźb Vigelanda, Norweskie Muzeum Historii Kultury, Muzeum Statków Wikingów, Muzeum Statków Polarnych Fram, Twierdza i Zamek Akershus oraz Opera Narodowa w Oslo.

Oslo: Rejs po Oslofjordzie łodzią elektryczną z przewodnikiem

5. Oslo: Rejs po Oslofjordzie łodzią elektryczną z przewodnikiem

Wypłyń z okolicy Aker Brygge i wyrusz w kierunku fiordu na pokładzie łodzi z bezgłośnym napędem hybrydowo-elektrycznym. Podziwiaj widoki, spoglądając przez duże okna panoramiczne, jakie znajdują się po bokach jednostki. Przepłyń obok kilku słynnych atrakcji zlokalizowanych nad zatoką Oslofjorden, do których należą latarnie morskie Dyna fyr i Heggholmen fyr, gmach opery, twierdza Akershus oraz sauny Oslo Fjord Sauna. W trakcie rejsu przewodnik zapozna Cię z ciekawostkami na temat przyrody i dzikich zwierząt, które zamieszkują Oslo i jego okolice.

Oslo: wieczorny rejs po fiordzie z bufetem z krewetkami

6. Oslo: wieczorny rejs po fiordzie z bufetem z krewetkami

Podziwiaj zatokę Oslofjorden, płynąc na pokładzie prawdziwego tradycyjnego żaglowca. Delektuj się kolacją w formie bufetu obejmującą dania z krewetkami, zachwycając się spektakularnymi krajobrazami. Zobacz półwysep Bygdøy i żegluj po drogach wodnych, które prowadzą niemal do samego centrum miasta. Przyjrzyj się z bliska imponującej scenerii miasta podczas tego wieczornego rejsu z bufetem. Chłoń atmosferę, jaka panuje na statku, który w wyniku gruntownego remontu odzyskał dawną świetność. Żegluj pośród licznych wysp, w tym Hovedøya, a także obok latarni morskiej Dyna. Wpłyń do wąskich zatoczek i zrób zdjęcia stolicy Norwegii, fotografując ją z wielu ciekawych perspektyw. Statek przepłynie blisko półwyspu Bygdøy, gdzie znajduje się wiele ciekawych muzeów i plaż, w tym Huk. Zobacz Norweskie Muzeum Morskie i zacumowane przed nim żaglowce, a także imponujące muzeum Fram. Znajduje się tam statek przeznaczony do wypraw polarnych. Podczas rejsu będzie można zjeść norweską kolację w formie bufetu (dania z krewetkami), a także zakupić wiele ciepłych i zimnych napojów w barze. Ciesz się towarzystwem okolicznych mieszkańców, którzy wprost uwielbiają ten odbywający się w godzinach wieczornych rejs.

Oslo: Bilet wstępu do Muzeum Paradoksu

7. Oslo: Bilet wstępu do Muzeum Paradoksu

Poznaj największą na świecie kolekcję eksponatów opartych na paradoksach dzięki temu biletowi do Paradox Museum Oslo. Zanurz się w eksperymentalnej sztuce współczesnej, która jest większa niż życie. Rób zabawne i interesujące zdjęcia, aby dzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną. Zamelduj się i pokaż bilet przy wejściu przed wyznaczonym przedziałem czasowym. Podążaj za znakami przez labirynt eksponatów zaprojektowanych do oglądania w systemie jednokierunkowym. Uzyskaj niesamowite zdjęcia iluzji z zaznaczonymi punktami fotograficznymi, które zapewniają najlepszy kąt ujęcia. Ułóż puzzle z eksponatów z opisami wyjaśniającymi „co robić” i „co się dzieje”. Dowiedz się więcej inspirujących informacji dzięki możliwym do zeskanowania kodom QR. Możesz zadawać pytania dotyczące zdjęć lub uzyskać pomoc w robieniu zdjęć grupowych od personelu. Zanim wrócisz do rzeczywistości, odwiedź butik Paradox, w którym można kupić różne gry, elementy garderoby, pamiątki, pamiątki i gadżety.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

8. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Oslo: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off

9. Oslo: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off

Spędź dzień zwiedzając Oslo, najstarszą ze skandynawskich stolic, z otwartego, piętrowego autobusu wycieczkowego. Twój karnet jest ważny przez pełne 24 godziny i możesz wsiadać i wysiadać w czasie wolnym. Będziesz cieszyć się 360-stopniowymi widokami z otwartego dachu autobusu i poznawać historię miasta z wygodnych audioprzewodników. Wskocz do Muzeum Ibsena, poświęconego życiu i twórczości XIX-wiecznego norweskiego dramatopisarza i poety, lub wskocz do Pałacu Królewskiego, dawnej rezydencji norweskiego i szwedzkiego króla Karola III oraz oficjalnej rezydencji obecnego norweskiego monarcha. Inne najważniejsze atrakcje to Muzeum Okrętów Wikingów, Muzeum Fram, Norweskie Muzeum Morskie i Opera w Oslo. Przystanki wycieczki: 1. Teatr Narodowy / Pałac Królewski / Karl Johans Gate 2. Majorstuen (przejazd do Holmenkollen) 3. Instalacja Frogner Park i Vigelanda 4. Norweskie Muzeum Historii Kultury 5. Muzeum Łodzi Wikingów 6. Muzeum Kon-Tiki / Muzeum statku polarnego Fram / Muzeum Morskie 7. Muzeum Łodzi Wikingów 8. Norweskie Muzeum Historii Kultury 9. Terminal statków wycieczkowych w Oslo 10. Opera 11. Jernbanetorget / Dworzec Autobusowy / Dworzec Centralny

Oslo: 3-daniowy rejs z kolacją po Oslofjordzie

10. Oslo: 3-daniowy rejs z kolacją po Oslofjordzie

Wejdź na pokład i wybierz się na wieczorną wycieczkę przez Oslofjord. Zostaw za sobą zgiełk miasta i ciesz się spokojnymi wodami Oslofjordu. Zainspiruj się zielonymi wyspami z malowniczymi latarniami morskimi, takimi jak Dyna Fyr. Skorzystaj z zewnętrznego pokładu i wewnętrznych salonów z panoramicznymi oknami, które zapewnią dobry widok z każdego miejsca. Załoga serwuje pyszny obiad od lokalnego partnera cateringowego. W ramach dodatkowego zakupu możesz wzbogacić kolację, wybierając jedno z naszych skrupulatnie dobranych win, które doskonale uzupełniają nasze potrawy. Po posiłku podziwiaj zapierającą dech w piersiach panoramę Oslo, mijając niektóre z najbardziej znanych zabytków miasta, w tym operę i fortecę Aker.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Oslo
Od fiordów i gór po życie nocne i muzea – w stolicy Norwegii nigdy nie jest nudno.

Najciekawsze atrakcje

Oslo: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 114
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Oslo: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Oslo

Oslo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Oslo? Kliknij tutaj.

Oslo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5815 opinii

Dziękuję Ci bardzo. Miło spędziliśmy czas na tej super płynnej i cichej łodzi. Członkowie załogi sprawili, że niesamowita wycieczka była jeszcze lepsza. Sam i Frida wykonali świetną robotę, zawsze uśmiechnięci, otwarci na pytania i pokazujący nam okolicę (przyrodę, zwierzęta, punkty miasta). Jedną z atrakcji był widok z podwodnego drona. Mieliśmy więc okazję doświadczyć podwodnego życia w Fiordzie. Wysoce rekomendowane :)!

Rejs ten odbyłem w listopadzie 2022 roku. Trzeba było być bardzo dobrze ubranym, żeby wytrzymać zimno, wiatr i śnieg. Taka temperatura potęgowała przyjemność płynącą z tego rejsu, co przypominało trudności, jakich doświadczali norwescy odkrywcy. Ten rejs pozwolił nam zobaczyć i zrozumieć życie w Oslo i Norwegii. Polecane bez wahania!

Zdecydowanie bądź tam co najmniej 30-45 minut przed odlotem, ponieważ niektóre stoliki będą zarezerwowane, a pozostałe, które mają lepszy widok, zostaną szybko zajęte. Jeśli jednak dostaniesz te lepsze miejsca, widok podczas całej podróży jest naprawdę czymś, co warto zobaczyć?

Very good and nice guide The ship was absolutely silent and eco because it was electric. Amazing views

Bardzo ciekawe i zabawne. Była nawet transmisja na żywo z drona, który był na pokładzie.