Stavanger
Atrakcje na świeżym powietrzu

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Stavanger Atrakcje na świeżym powietrzu

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

1. Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

2. Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Przyspiesz do prędkości 35 węzłów podczas tej wycieczki motorówką RIB z przewodnikiem do Lysefjorden. Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży dzięki kamizelkom ratunkowym, kombinezonom ratunkowym i goglom. Mijaj wyspy, wodospady, jaskinie i wspaniałe formacje skalne, szybując nad wodą.  Spotkaj się ze swoim kapitanem na molo w porcie w samym sercu miasta Stavanger. Odbierz dobrze utrzymany sprzęt i wyrusz na przygodę motorówką RIB. Wypłyń powoli z portu miejskiego, aby podziwiać widok na Stavanger z wody.  Przepłyń pod mostem miejskim i popłyń na pełnym gazie w kierunku fiordów. Poczuj wiatr we włosach. Zobacz wyspy, farmy ryb i przytulne, tradycyjne domki położone nad wodą.  Wypatruj fok, morświnów i orłów. Po przybyciu do Lysefjorden zrób kilka przystanków, aby zrobić zdjęcia przy takich atrakcjach jak jaskinia Vagabond, klif Preikestolen i wodospady. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Stavanger i wysiądź na przystani, z której rozpocząła się podróż. 

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

3. Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Wybierz się na rejs wycieczkowy łodzią RIB i podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy norweskiego Lysefjordu ze Stavanger. Ślizgaj się po jego dziewiczych wodach, zbliżając się do wysokich klifów, kaskadowych wodospadów i kwitnącej fauny. Zobacz słynną Pulpit Rock, 600-metrowy płaskowyż wystający z otaczającego zbocza górskiego. Kontynuuj podróż do Vagabond Cave i dowiedz się o tej starej kryjówce dla oszustów podatkowych. Spójrz na piękny wodospad Whisky Falls i podziwiaj ten 75-metrowy wodospad pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Odkryj prehistoryczne początki fiordu i dowiedz się, jak ostatnia epoka lodowcowa ukształtowała jego majestatyczne klify i głębokie wody. Posłuchaj opowieści o barwnych postaciach, które odcisnęły swoje piętno na regionie i wypatruj lokalnej fauny i flory, takiej jak foki, morświny, orły morskie i nie tylko.

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

4. Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Odwiedź kultowe zabytki Stavanger podczas wycieczki autobusowej hop-on hop-off we własnym tempie. Wskocz, usiądź wygodnie i ciesz się zwiedzaniem kultowych miejsc, takich jak katedra w Stavanger, Muzeum Ropy Naftowej, Muzeum Archeologiczne i wiele innych. Poznaj ekscytującą historię miasta dzięki naszemu zabawnemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 7 różnych językach (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, holenderskim i norweskim). Możesz wysiąść na dowolnym przystanku na trasie tyle razy, ile chcesz w ciągu 24 godzin i zwiedzić słynne atrakcje, takie jak hotel Victoria, Ledaal, Strandkaien Cruise Terminal, Gamle Stavanger i wiele innych. Łatwy i przyjemny sposób na zwiedzanie wspaniałego Stavanger.

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

5. Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Obejmuj przyrodę podczas wycieczki z przewodnikiem na Preikestolen: jedną z najbardziej charakterystycznych tras w Norwegii. Podążaj za przewodnikiem po mniej uczęszczanej ścieżce, aby jak najlepiej wykorzystać przyrodę z dala od tłumów. Sart z odbiorem z jednej z kilku wyznaczonych lokalizacji w Stavanger. Po relaksującej 40-minutowej jeździe dotrzyj do początku szlaku. Tutaj dowiesz się o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatnych wskazówkach na przyjemny dzień wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznij wędrówkę. Jeśli pozwalają na to warunki, podążaj za przewodnikiem po bocznej ścieżce po drodze. Tempo daje czas na dopasowanie ubioru i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do majestatycznego Preikestolen – 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Czysta ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed tobą jest fantastyczną nagrodą po ciężkiej pracy fizycznej. Po zanurzeniu się w scenerii i rozluźnieniu nóg skieruj się z powrotem w dół góry. Wyczerpany, ale usatysfakcjonowany, wsiądź do samochodu i odwieź go z powrotem do Stavanger, przetwarzając wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

6. Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Poznaj swojego przewodnika i przeżyj spływ kajakowy w Norwegii. Naucz się podstaw wiosłowania i odkryj fiord. Zobacz foki z bliska i podziwiaj spokojną wodę. Wiosłuj wzdłuż stromych gór i do jaskini włóczęgów. Miń dok Refsa i zobacz piękny wodospad, zanim zawrócisz.

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

7. Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Wyrusz w podróż na łono natury z przewodnikiem na Pulpit Rock, jedną z najbardziej urzekających wędrówek w Norwegii. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z miejsca zakwaterowania w Stavanger. Po 40-minutowej przejażdżce przez najdłuższy i najgłębszy podwodny tunel na świecie oraz malownicze widoki na Jørpeland, dotrzyj do bazy. Tutaj posłuchaj, jak lokalny przewodnik dzieli się spostrzeżeniami na temat szlaku, spodziewanych warunków i wskazówek na wspaniały dzień eksploracji. Spokojne tempo wędrówki zapewnia mnóstwo czasu na dostosowanie sprzętu, robienie spokojnych przerw, delektowanie się przekąskami i robienie wspaniałych zdjęć po drodze. Po około 2,5-godzinnej wędrówce dotrzesz do majestatycznego klifu Pulpit Rock, wznoszącego się 604 metry nad poziomem morza. Tutaj możesz odetchnąć majestatycznym widokiem na Lysefjorden daleko pod tobą. Zanurz się w pięknie natury i naładuj swoje zmysły. Jeśli warunki na to pozwolą, wybierz się na wędrówkę ukrytym szlakiem w drodze powrotnej do samochodu, zapewniając sobie jeszcze bardziej wyjątkowe wrażenia. Gdy wsiądziesz z powrotem do samochodu, aby wrócić do Stavanger, zrelaksuj się, aż zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

8. Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Odwiedź Stavanger i zachwyć się pięknymi krajobrazami, w tym fiordami, górami i białymi plażami. Miasto ma również bogate zaplecze historyczne, które jest prezentowane przez dużą liczbę muzeów w mieście. Stavanger jest również europejską stolicą ropy naftowej i energii. Rozpocznij wycieczkę od pierwszego przystanku, terminalu wycieczkowego Strandkaien, aby w pełni doświadczyć tego miasta. Wycieczka będzie kontynuowana do Stacji Informacji Turystycznej, gdzie pasażerowie mogą wysiąść i udać się na krótki spacer do katedry w Stavanger. Katedra jest jednym z najbardziej oszałamiających dzieł architektury w mieście, a jej wnętrze jest równie piękne. Jednym z najbardziej godnych uwagi miejsc na trasie wycieczki jest Muzeum Ropy Naftowej, które stało się jednym z najbardziej zapadających w pamięć zabytków wybrzeża. Położone w porcie Stavanger, jego unikalna architektura wyróżnia je z tłumu, a jego historia wewnątrz jest równie intrygująca. Jeśli wolisz muzeum bardziej skoncentrowane na historii naturalnej i kulturowej, wysiądź na 9. przystanku i odwiedź Muzeum Stavanger. Na przystanku 10 znajduje się również muzeum dla miłośników sztuki. Muzeum szczyci się niezwykłą liczbą dzieł sztuki, która obecnie wynosi ponad 2600. Kolejnym polecanym przystankiem jest przystanek 11 - Ledaal Royal Residence. Ten wspaniały budynek jest oficjalną rezydencją króla Norwegii. Z górnego pokładu autobusu wycieczkowego będziesz mógł zrobić wspaniałe zdjęcia tego słynnego budynku. Podczas gdy wycieczka zabierze Cię do tych kultowych miejsc, możesz również cieszyć się pouczającym komentarzem na pokładzie, który jest dostępny w 8 różnych językach. Możesz także korzystać z bezpłatnego WiFi na pokładzie. Przystanki wycieczki: 1) Sala koncertowa w Stavanger (przystanek tymczasowy) 2) Breiavannet / Katedra w Stavanger 3) Katedra w Stavanger 4) Muzeum Ropy Naftowej 5) Skansekaien 6) Muzeum Ropy Naftowej 7) Kościół St. Petri 8) Muzeum Archeologiczne 9) Muzeum Stavanger 10) Park Mosvatnet 10) Muzeum Sztuki 11) Rezydencja królewska Ledaal

Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

9. Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem o wschodzie słońca do Preikestolen, pokonaj tłumy i przeżyj wschód słońca nad Lysefjorden. Ciesz się wygodnym transportem w obie strony ze Stavanger. Unikaj tysięcy ludzi, którzy będą na szlaku w sezonie, i zamiast tego wybierz się na wędrówkę w ciszy i spokoju o świcie. Rozpocznij przygodę wcześnie rano, po odebraniu z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy docieramy na początek szlaku. Otrzymaj od swojego przewodnika odprawę zawierającą informacje o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatne wskazówki dotyczące dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy będą gotowi, włącz latarki i rozpocznij wędrówkę, gdy zapadnie zmrok i cisza. Niech światło księżyca i wysokie drzewa pobudzą Twoją wyobraźnię. Po drodze słuchaj wszelkiego rodzaju upiornego folkloru ze swojego przewodnika i zatrzymaj się na przekąskę lub aby dopasować ubrania i sprzęt. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Zostaniesz nagrodzony panoramicznym widokiem na fiord. Jeśli będziesz mieć szczęście, słońce pokaże się, wspinając się po górskich grzbietach, abyś mógł kąpać się w jego cieple. Po napawaniu oczu scenerią i chwili relaksu wróć do Basecamp. W zaciszu górskiego domku zregeneruj siły prostym, ale świeżym i smacznym śniadaniem. Następnie wsiądź do samochodu i udaj się z powrotem do Stavanger.

Wędrówka ukrytym szlakiem Preikestolen + spływ kajakowy

10. Wędrówka ukrytym szlakiem Preikestolen + spływ kajakowy

Chcesz wędrować na Preikestolen w ciągu dnia, ale bez tłumów? Chcesz w spokoju doświadczyć nieokiełznanej przyrody gór? Wędrujemy poza utartymi szlakami; ścieżka, o której wiedzą tylko miejscowi, a nawet przejażdżka kajakiem! Nasz przewodnik jest gotowy, aby zabrać Cię na jednodniową wycieczkę do najbardziej kultowej formacji skalnej w Norwegii! Dzień zaczyna się od odbioru przez naszego przewodnika z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 45 minutach jazdy dojeżdżamy do Preikestolen Basecamp (gdzie dostępne są toalety). Zabieramy kamizelki ratunkowe i rudy do kajaków i schodzimy na plażę nad jeziorem Revsvatnet. Tutaj przewodnik udzieli wskazówek dotyczących bezpiecznego spływu kajakowego, informacji o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatnych wskazówek dotyczących dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy są gotowi, zaczyna się przygoda. Wiosłujemy przez jezioro, docieramy do brzegu i wędrujemy starym, zapomnianym szlakiem. Na nowo odkrył go lokalny, pionierski przewodnik po regionie (mentor naszego przewodnika), a my mamy go prawie wyłącznie dla siebie! Tempo daje czas na dopasowanie stroju i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 3 godzinach wędrówki dotrzemy do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Stroma ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed nami jest fantastyczną nagrodą po całej pracy, jaką trzeba było się tam dostać. Po nacieszeniu się krajobrazem i chwili relaksu wracamy na dół. Zwykle powrót na parking zajmuje około 2,5 godziny. Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do samochodu. Wracając do Stavanger, przetwarzamy nasze wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Stavanger

Stavanger

Nasze najbardziej polecane Stavanger Atrakcje na świeżym powietrzu

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Przyspiesz do prędkości 35 węzłów podczas tej wycieczki motorówką RIB z przewodnikiem do Lysefjorden. Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży dzięki kamizelkom ratunkowym, kombinezonom ratunkowym i goglom. Mijaj wyspy, wodospady, jaskinie i wspaniałe formacje skalne, szybując nad wodą.  Spotkaj się ze swoim kapitanem na molo w porcie w samym sercu miasta Stavanger. Odbierz dobrze utrzymany sprzęt i wyrusz na przygodę motorówką RIB. Wypłyń powoli z portu miejskiego, aby podziwiać widok na Stavanger z wody.  Przepłyń pod mostem miejskim i popłyń na pełnym gazie w kierunku fiordów. Poczuj wiatr we włosach. Zobacz wyspy, farmy ryb i przytulne, tradycyjne domki położone nad wodą.  Wypatruj fok, morświnów i orłów. Po przybyciu do Lysefjorden zrób kilka przystanków, aby zrobić zdjęcia przy takich atrakcjach jak jaskinia Vagabond, klif Preikestolen i wodospady. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Stavanger i wysiądź na przystani, z której rozpocząła się podróż. 

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Wybierz się na rejs wycieczkowy łodzią RIB i podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy norweskiego Lysefjordu ze Stavanger. Ślizgaj się po jego dziewiczych wodach, zbliżając się do wysokich klifów, kaskadowych wodospadów i kwitnącej fauny. Zobacz słynną Pulpit Rock, 600-metrowy płaskowyż wystający z otaczającego zbocza górskiego. Kontynuuj podróż do Vagabond Cave i dowiedz się o tej starej kryjówce dla oszustów podatkowych. Spójrz na piękny wodospad Whisky Falls i podziwiaj ten 75-metrowy wodospad pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Odkryj prehistoryczne początki fiordu i dowiedz się, jak ostatnia epoka lodowcowa ukształtowała jego majestatyczne klify i głębokie wody. Posłuchaj opowieści o barwnych postaciach, które odcisnęły swoje piętno na regionie i wypatruj lokalnej fauny i flory, takiej jak foki, morświny, orły morskie i nie tylko.

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Odwiedź kultowe zabytki Stavanger podczas wycieczki autobusowej hop-on hop-off we własnym tempie. Wskocz, usiądź wygodnie i ciesz się zwiedzaniem kultowych miejsc, takich jak katedra w Stavanger, Muzeum Ropy Naftowej, Muzeum Archeologiczne i wiele innych. Poznaj ekscytującą historię miasta dzięki naszemu zabawnemu audioprzewodnikowi dostępnemu w 7 różnych językach (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, holenderskim i norweskim). Możesz wysiąść na dowolnym przystanku na trasie tyle razy, ile chcesz w ciągu 24 godzin i zwiedzić słynne atrakcje, takie jak hotel Victoria, Ledaal, Strandkaien Cruise Terminal, Gamle Stavanger i wiele innych. Łatwy i przyjemny sposób na zwiedzanie wspaniałego Stavanger.

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Obejmuj przyrodę podczas wycieczki z przewodnikiem na Preikestolen: jedną z najbardziej charakterystycznych tras w Norwegii. Podążaj za przewodnikiem po mniej uczęszczanej ścieżce, aby jak najlepiej wykorzystać przyrodę z dala od tłumów. Sart z odbiorem z jednej z kilku wyznaczonych lokalizacji w Stavanger. Po relaksującej 40-minutowej jeździe dotrzyj do początku szlaku. Tutaj dowiesz się o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatnych wskazówkach na przyjemny dzień wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznij wędrówkę. Jeśli pozwalają na to warunki, podążaj za przewodnikiem po bocznej ścieżce po drodze. Tempo daje czas na dopasowanie ubioru i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do majestatycznego Preikestolen – 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Czysta ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed tobą jest fantastyczną nagrodą po ciężkiej pracy fizycznej. Po zanurzeniu się w scenerii i rozluźnieniu nóg skieruj się z powrotem w dół góry. Wyczerpany, ale usatysfakcjonowany, wsiądź do samochodu i odwieź go z powrotem do Stavanger, przetwarzając wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Poznaj swojego przewodnika i przeżyj spływ kajakowy w Norwegii. Naucz się podstaw wiosłowania i odkryj fiord. Zobacz foki z bliska i podziwiaj spokojną wodę. Wiosłuj wzdłuż stromych gór i do jaskini włóczęgów. Miń dok Refsa i zobacz piękny wodospad, zanim zawrócisz.

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Wyrusz w podróż na łono natury z przewodnikiem na Pulpit Rock, jedną z najbardziej urzekających wędrówek w Norwegii. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z miejsca zakwaterowania w Stavanger. Po 40-minutowej przejażdżce przez najdłuższy i najgłębszy podwodny tunel na świecie oraz malownicze widoki na Jørpeland, dotrzyj do bazy. Tutaj posłuchaj, jak lokalny przewodnik dzieli się spostrzeżeniami na temat szlaku, spodziewanych warunków i wskazówek na wspaniały dzień eksploracji. Spokojne tempo wędrówki zapewnia mnóstwo czasu na dostosowanie sprzętu, robienie spokojnych przerw, delektowanie się przekąskami i robienie wspaniałych zdjęć po drodze. Po około 2,5-godzinnej wędrówce dotrzesz do majestatycznego klifu Pulpit Rock, wznoszącego się 604 metry nad poziomem morza. Tutaj możesz odetchnąć majestatycznym widokiem na Lysefjorden daleko pod tobą. Zanurz się w pięknie natury i naładuj swoje zmysły. Jeśli warunki na to pozwolą, wybierz się na wędrówkę ukrytym szlakiem w drodze powrotnej do samochodu, zapewniając sobie jeszcze bardziej wyjątkowe wrażenia. Gdy wsiądziesz z powrotem do samochodu, aby wrócić do Stavanger, zrelaksuj się, aż zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Stavanger: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą wycieczką po mieście

Odwiedź Stavanger i zachwyć się pięknymi krajobrazami, w tym fiordami, górami i białymi plażami. Miasto ma również bogate zaplecze historyczne, które jest prezentowane przez dużą liczbę muzeów w mieście. Stavanger jest również europejską stolicą ropy naftowej i energii. Rozpocznij wycieczkę od pierwszego przystanku, terminalu wycieczkowego Strandkaien, aby w pełni doświadczyć tego miasta. Wycieczka będzie kontynuowana do Stacji Informacji Turystycznej, gdzie pasażerowie mogą wysiąść i udać się na krótki spacer do katedry w Stavanger. Katedra jest jednym z najbardziej oszałamiających dzieł architektury w mieście, a jej wnętrze jest równie piękne. Jednym z najbardziej godnych uwagi miejsc na trasie wycieczki jest Muzeum Ropy Naftowej, które stało się jednym z najbardziej zapadających w pamięć zabytków wybrzeża. Położone w porcie Stavanger, jego unikalna architektura wyróżnia je z tłumu, a jego historia wewnątrz jest równie intrygująca. Jeśli wolisz muzeum bardziej skoncentrowane na historii naturalnej i kulturowej, wysiądź na 9. przystanku i odwiedź Muzeum Stavanger. Na przystanku 10 znajduje się również muzeum dla miłośników sztuki. Muzeum szczyci się niezwykłą liczbą dzieł sztuki, która obecnie wynosi ponad 2600. Kolejnym polecanym przystankiem jest przystanek 11 - Ledaal Royal Residence. Ten wspaniały budynek jest oficjalną rezydencją króla Norwegii. Z górnego pokładu autobusu wycieczkowego będziesz mógł zrobić wspaniałe zdjęcia tego słynnego budynku. Podczas gdy wycieczka zabierze Cię do tych kultowych miejsc, możesz również cieszyć się pouczającym komentarzem na pokładzie, który jest dostępny w 8 różnych językach. Możesz także korzystać z bezpłatnego WiFi na pokładzie. Przystanki wycieczki: 1) Sala koncertowa w Stavanger (przystanek tymczasowy) 2) Breiavannet / Katedra w Stavanger 3) Katedra w Stavanger 4) Muzeum Ropy Naftowej 5) Skansekaien 6) Muzeum Ropy Naftowej 7) Kościół St. Petri 8) Muzeum Archeologiczne 9) Muzeum Stavanger 10) Park Mosvatnet 10) Muzeum Sztuki 11) Rezydencja królewska Ledaal

Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem o wschodzie słońca do Preikestolen, pokonaj tłumy i przeżyj wschód słońca nad Lysefjorden. Ciesz się wygodnym transportem w obie strony ze Stavanger. Unikaj tysięcy ludzi, którzy będą na szlaku w sezonie, i zamiast tego wybierz się na wędrówkę w ciszy i spokoju o świcie. Rozpocznij przygodę wcześnie rano, po odebraniu z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy docieramy na początek szlaku. Otrzymaj od swojego przewodnika odprawę zawierającą informacje o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatne wskazówki dotyczące dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy będą gotowi, włącz latarki i rozpocznij wędrówkę, gdy zapadnie zmrok i cisza. Niech światło księżyca i wysokie drzewa pobudzą Twoją wyobraźnię. Po drodze słuchaj wszelkiego rodzaju upiornego folkloru ze swojego przewodnika i zatrzymaj się na przekąskę lub aby dopasować ubrania i sprzęt. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Zostaniesz nagrodzony panoramicznym widokiem na fiord. Jeśli będziesz mieć szczęście, słońce pokaże się, wspinając się po górskich grzbietach, abyś mógł kąpać się w jego cieple. Po napawaniu oczu scenerią i chwili relaksu wróć do Basecamp. W zaciszu górskiego domku zregeneruj siły prostym, ale świeżym i smacznym śniadaniem. Następnie wsiądź do samochodu i udaj się z powrotem do Stavanger.

Wędrówka ukrytym szlakiem Preikestolen + spływ kajakowy

Wędrówka ukrytym szlakiem Preikestolen + spływ kajakowy

Chcesz wędrować na Preikestolen w ciągu dnia, ale bez tłumów? Chcesz w spokoju doświadczyć nieokiełznanej przyrody gór? Wędrujemy poza utartymi szlakami; ścieżka, o której wiedzą tylko miejscowi, a nawet przejażdżka kajakiem! Nasz przewodnik jest gotowy, aby zabrać Cię na jednodniową wycieczkę do najbardziej kultowej formacji skalnej w Norwegii! Dzień zaczyna się od odbioru przez naszego przewodnika z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 45 minutach jazdy dojeżdżamy do Preikestolen Basecamp (gdzie dostępne są toalety). Zabieramy kamizelki ratunkowe i rudy do kajaków i schodzimy na plażę nad jeziorem Revsvatnet. Tutaj przewodnik udzieli wskazówek dotyczących bezpiecznego spływu kajakowego, informacji o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatnych wskazówek dotyczących dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy są gotowi, zaczyna się przygoda. Wiosłujemy przez jezioro, docieramy do brzegu i wędrujemy starym, zapomnianym szlakiem. Na nowo odkrył go lokalny, pionierski przewodnik po regionie (mentor naszego przewodnika), a my mamy go prawie wyłącznie dla siebie! Tempo daje czas na dopasowanie stroju i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 3 godzinach wędrówki dotrzemy do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Stroma ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed nami jest fantastyczną nagrodą po całej pracy, jaką trzeba było się tam dostać. Po nacieszeniu się krajobrazem i chwili relaksu wracamy na dół. Zwykle powrót na parking zajmuje około 2,5 godziny. Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do samochodu. Wracając do Stavanger, przetwarzamy nasze wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu w: Stavanger

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na świeżym powietrzu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Stavanger?

W: Stavanger są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Stavanger: Najciekawsze atrakcje

Stavanger: Wycieczki i bilety

Norwegia: Ciekawe miejsca

Stavanger: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stavanger? Kliknij tutaj.