Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Hřensko

Hřensko

Hřensko – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Pragi: Całodniowa wycieczka do Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii

1. Z Pragi: Całodniowa wycieczka do Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii

Zwiedź Czechy i Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej w ciągu całego dnia z Pragi. Zobacz most Bastei, Bramę Pravcicką, Wąwóz Kamenice i wiele innych z przewodnikiem. Po odebraniu z Pragi udaj się do serca Czech i Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej, najmłodszego parku narodowego w Czechach. Zatrzymaj się przy moście Bastei (niemiecka strona parku), wznoszącym się wysoko nad Łabą. Ciesz się wspaniałymi widokami, przechodząc przez most. Następnie jedź dalej do Bramy Pravcickiej po czeskiej stronie parku. Podziwiaj największą w Europie bramę z naturalnego piaskowca. Zatrzymaj się na lunch (w cenie), przed przejazdem do Wąwozu Kamenice. Wsiądziesz na pokład małego pontonu na malowniczą podróż przez kanion wyrzeźbiony głęboko w piaskowcowych klifach.

Z Pragi: Wycieczka 1-dniowa do Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej

2. Z Pragi: Wycieczka 1-dniowa do Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej

Wybierz wycieczkę pieszą, wycieczkę po fantastycznych atrakcjach i wycieczkę zimową i odkryj Pragę w wyjątkowy sposób. Odwiedź parki narodowe, starożytne zamki lub pokryte śniegiem krajobrazy. Dowiedz się o swoim otoczeniu od lokalnego przewodnika eksperta. Twój przewodnik odbierze Cię wcześnie rano z miejsca zakwaterowania w Pradze. Ciesz się komfortem klimatyzowanego pojazdu, poznając czeską kulturę, historię i najważniejsze atrakcje w drodze do parku narodowego. Smakuj przekąski i ciesz się napojami przez cały dzień. Ciesz się mnóstwem czasu na podziwianie miejsc kręcenia filmu „Opowieści z Narnii” w grupie maksymalnie 10 osób. Spędź niezapomniany dzień w Parku Narodowym Czeskiej i Saskiej Szwajcarii, jednym z unikalnych rezerwatów przyrody w Europie, wybierając jedną z następujących opcji wycieczki: Wycieczka piesza Wybierz tę wycieczkę, jeśli chcesz zobaczyć najważniejsze atrakcje obu parków narodowych. Odwiedź dwa kraje w jeden dzień. Pierwszym celem jest wspaniały most Bastei. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na kanion rzeki Łaby, otoczony unikalnymi formacjami skalnymi z piaskowca. Następnie podziwiaj pofałdowany krajobraz pełen małych niemieckich wiosek i słynnych gór stołowych. Następująca trasa prowadzi w pobliże głównego symbolu Czeskiej Szwajcarii — Bramy Prawcickiej — największego łuku z piaskowca w Europie. Po skosztowaniu bogatej lokalnej kuchni (lunch wliczony w cenę) popłyń gondolą przez kojący wąwóz rzeki Kamenice (12-godzinna, 10-kilometrowa aktywna wędrówka). Wycieczka po atrakcjach fantasy Ta trasa łączy dwa główne miejsca filmowania fantasy w regionie. Odwiedź Szwajcarię Saksońską i przejdź przez wspaniały most Bastei i odwiedź ruiny zamku Neurathen. Przejedź do Czeskiej Szwajcarii i podziwiaj niesamowite widoki z wieży widokowej Śnieżnik. Zjedz smaczny lunch (w cenie) w lokalnej restauracji i kontynuuj zwiedzanie Narnii podczas wędrówki przez piaskowcowy labirynt Tyssa Walls (10-godzinna, 9-kilometrowa umiarkowana wędrówka). Wycieczka zimowa Wybierz się na tę wycieczkę, aby aktywnie spędzić zimę w regionie. Podziwiaj piękno pokrytych śniegiem wież z piaskowca. Przejdź przez most Bastei, aby dotrzeć do średniowiecznych ruin zamku Neurathen. Ciesz się Bramą Prawcicką podczas pory roku przedstawionej w Narnii. Ciepłe napoje i lunch w lokalnej restauracji (w cenie) pomogą odzyskać siły (10-godzinny, 7-kilometrowy umiarkowany marsz).

Z Pragi: Prywatna wycieczka do Parku Narodowego Czeska Szwajcaria

3. Z Pragi: Prywatna wycieczka do Parku Narodowego Czeska Szwajcaria

Odkryj to, co najlepsze w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria podczas całodniowej prywatnej wycieczki z Pragi. Odwiedź najważniejsze atrakcje, takie jak Most Bastei, zjedz obiad w lokalnej restauracji i zrób profesjonalne zdjęcia przy Bramie Pravčickiej. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z miejsca zakwaterowania w Pradze. Następnie jedź przez 2 godziny, aż dotrzesz do niemieckiej części Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. Spaceruj wokół zamku Neurathen i podziwiaj piękne widoki na rzekę Łabę z mostu Bastei. Następnie zatrzymaj się w małym miasteczku Hrensko na posiłek. Następnie zejdź schodami w dół do Dzikiego Wąwozu, spektakularnej głębokiej i wąskiej doliny rzeki Kamenice. Wskocz do łodzi i płyń przez 20 minut wzdłuż wąwozu, aby podziwiać widoki na skały i przyrodę. Po wycieczce łodzią wróć na górę i uzupełnij energię podczas lunchu a la carte w przytulnej lokalnej restauracji. Po obiedzie przygotuj się na szczyt wycieczki: Bramę Pravčicką. Wybierz się tam na łatwy 45-minutowy spacer, a następnie podziwiaj największą bramę z piaskowca w Europie, rozsławioną jeszcze bardziej przez Kroniki Narnii, i podziwiaj spektakularne widoki na okolicę ze szczytu bramy. Podczas spaceru wokół Bramy Pravčickiej, znany lokalny fotograf, Julius Pufler, zrobi Ci zdjęcia. Po wycieczce otrzymasz profesjonalne, wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające Ciebie i Twoją grupę. Po zwiedzeniu Bramy Pravčickiej wybierz się na łatwiejszy i szybszy spacer w dół przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Pragi. Po drodze zatrzymaj się w stolicy produkcji szkła, Kamenicky Senov, gdzie czeka Cię mała niespodzianka. Wycieczka kończy się odstawieniem do miejsca zakwaterowania w Pradze.

Z Pragi: Wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej i Czeskiej

4. Z Pragi: Wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej i Czeskiej

Rozpocznij od odbioru z miejsca zakwaterowania w Pradze 1 lub miejsca zbiórki w Pradze 1 i udaj się do Niemiec, aby odwiedzić słynny most Bastei (w zależności od pory roku) w Parku Narodowym Szwajcarii Saksońskiej. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki, a następnie przejedź przez Kanion Łaby z powrotem do czeskiej części parku, która nazywa się Park Narodowy Czeska Szwajcaria. W zależności od pory roku odwiedź Pravcicką Branę, największy łuk z piaskowca w Europie. Ta imponująca struktura wygląda jak coś z jednego z filmów Władca Pierścieni. Następnie zjedz lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie udaj się w dół wzgórza do malowniczego wąwozu Edmunds i wybierz się na wycieczkę łodzią po wodzie (w zależności od pory roku). W zależności od pory roku odwiedzisz Skały Tisa, kluczową atrakcję w okolicy, i będziesz podziwiać widoki. Całkowity dystans wędrówki podzielony na trzy części w głównym sezonie wynosi około 11 km.

Z Drezna: jednodniowa wycieczka do Czech i Szwajcarii Saksońskiej

5. Z Drezna: jednodniowa wycieczka do Czech i Szwajcarii Saksońskiej

Odkrywaj Czechy i Park Narodowy Szwajcarii Saksońskiej przez cały dzień z Drezna. Zobacz most Bastei, Bramę Pravcicką, Wąwóz Kamenice i inne atrakcje z przewodnikiem. Po odebraniu z Drezna udaj się do serca Czech i Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej, najmłodszego parku narodowego w Czechach. Zatrzymaj się przy moście Bastei (niemiecka strona parku), wznoszącym się wysoko nad Łabą. Ciesz się wspaniałymi widokami, przechodząc przez most. Następnie jedź dalej do Bramy Pravcickiej po czeskiej stronie parku. Podziwiaj największą w Europie bramę z naturalnego piaskowca. Zatrzymaj się na lunch przed przejazdem do Wąwozu Kamenice. Wsiądziesz na pokład małej łódki i wyruszysz w malowniczą podróż przez kanion wykuty głęboko w piaskowcowych klifach.

Z Pragi: Wycieczka krajoznawcza po Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej

6. Z Pragi: Wycieczka krajoznawcza po Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej

Ucieknij od ruchliwej Pragi i zanurz się w cudach natury podczas tej najważniejszej wycieczki po Czesko-Saksońskim Parku Narodowym. Odwiedź miejsca, które zostały uznane za „europejskie miejsce docelowe doskonałości” ze względu na ich wyjątkowe piękno, podziwiaj najbardziej fotogeniczne naturalne twory Parku Narodowego i ciesz się spacerami i umiarkowanymi wędrówkami po najlepiej zachowanych częściach parku. Odwiedź najpopularniejszą atrakcję przyrodniczą w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria, Bramę Pravcicką, która słynie z największego w Europie łuku z piaskowca. Miejsce to było wykorzystywane jako miejsce kręcenia filmu Narnia i nie można uciec od magicznych właściwości Bramy. Tajemnicza i inspirująca brama jest ukryta głęboko w lesie, a ten imponujący symbol Parku Narodowego ma 21 metrów wysokości i budzi podziw wszystkich widzów. Następnym przystankiem jest lunch, który przeznaczony jest zarówno dla wegetarian, wegan, jak i miłośników mięsa. Ciesz się tradycyjnym czeskim posiłkiem w oszałamiającym kamiennym domu, który został zbudowany nad strumieniem w 1905 roku przez niemieckich robotników. Ta świeżo wyremontowana restauracja zaskoczy Cię niesamowitym wnętrzem w steampunkowym stylu, które zdobią koła zębate, nity oraz ogromny zegar z widocznymi zębatkami i dźwiękiem mechaniki. Twoim ostatnim przystankiem jest Bastei w saksońskiej części Parku Narodowego. Formacja skalna Bastei ma wiele punktów widokowych na kanion Łaby na prawym brzegu Łaby. Przejdź przez słynny most z piaskowca, który łączy Bastei i odkryj ruiny starego skalnego zamku Neurathen.

Z Drezna: Jednodniowa wycieczka do Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej

7. Z Drezna: Jednodniowa wycieczka do Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej

Twój lokalny przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania w Dreźnie wcześnie rano. Stąd wyruszysz do Parku Narodowego, ciesząc się komfortem klimatyzowanego pojazdu, jednocześnie poznając lokalną kulturę, historię i główne atrakcje okolicy. Przyjedziesz do Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii w samą porę, aby pokonać tłumy, co zapewni Ci bardziej prywatne doświadczenie tego miejsca. Wszystkie opłaty za wstęp i łazienkę są wliczone w cenę, a przez cały dzień będziesz mieć okazję skosztować pysznych napojów i przekąsek. Podczas wycieczki będziesz mieć mnóstwo czasu na podziwianie planu filmowego Kronik Narnii wraz ze swoją grupą. Spędź niezapomniany dzień w Parku Narodowym Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii - jednym z najbardziej unikalnych rezerwatów przyrody w Europie - wybierając jedną z poniższych opcji wycieczek: Best of - Wycieczka piesza: Jeśli chcesz zobaczyć główne atrakcje obu parków narodowych, ta wycieczka jest właśnie dla Ciebie. Odwiedź dwa kraje w jeden dzień! Pierwszym celem podróży jest wspaniały most Bastei. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na kanion rzeki Łaby, otoczony unikalnymi formacjami skalnymi z piaskowca. Następnie podziwiaj pofałdowany krajobraz pełen małych niemieckich wiosek i słynnych gór stołowych. Kolejna wędrówka zaprowadzi Cię w pobliże głównego symbolu Czeskiej Szwajcarii - Bramy Pravcickiej - największego łuku z piaskowca w Europie. Po skosztowaniu bogatej lokalnej kuchni (obiad wliczony w cenę), popłyń łodzią w stylu gondoli przez kojący wąwóz rzeki Kamenice (12-godzinna 10-kilometrowa aktywna wędrówka). Best of - edycja zimowa: Ta wycieczka jest idealnym wyborem dla osób pragnących aktywnego, zimowego zwiedzania regionu. Podziwiaj piękno pokrytych śniegiem wież z piaskowca i przejdź przez most Bastei, aby dotrzeć do średniowiecznych ruin zamku Neurathen. Ciesz się Bramą Pravcicką w sezonie przedstawionym w Narnii. Rozgrzej się pysznymi gorącymi napojami i zjedz lunch w lokalnej restauracji (10-godzinna 9-kilometrowa umiarkowana wędrówka). Wycieczka Fantasy Highlights Tour: Ciesz się wycieczką, która łączy dwa główne miejsca filmowania fantasy w regionie. Pierwszym przystankiem będzie niesamowity most Bastei. Zapierające dech w piersiach widoki na kanion rzeki Łaby i otaczające go formacje z piaskowca na zawsze pozostaną w Twojej pamięci. Następny przystanek to wieża widokowa Sneznik po czeskiej stronie parku narodowego. Widoki będą spektakularne. Po pysznym obiedzie w ulubionej tawernie wspinaczy górskich, przenieś się do Tyssa Walls i doświadcz magii Labiryntu Narnii (11-godzinna 9-kilometrowa umiarkowana wędrówka).

Praga: Wycieczka 1-dniowa do Dzikiej Bohemy i Szwajcarii Saksońskiej

8. Praga: Wycieczka 1-dniowa do Dzikiej Bohemy i Szwajcarii Saksońskiej

Odkryj zapierające dech w piersiach cuda Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej podczas tej przygody w małej grupie z pakietem all-inclusive. Twój dzień rozpocznie się bezstresowo, gdy doświadczony przewodnik odbierze Cię bezpośrednio z hotelu. Od tego momentu zajmie się on wszystkim, zapewniając Ci bezproblemowy i przyjemny dzień. Jedź do najbardziej znanych miejsc w parku w wygodnym minivanie, podczas gdy Twój doświadczony przewodnik dzieli się spostrzeżeniami na temat historii, geologii i kultury tego obszaru. Twoim pierwszym przystankiem jest kultowy most Bastei, wznoszący się na szczycie wysokiej formacji skalnej, oferujący inspirujące widoki na góry Łabskiego Piaskowca. Zrób niezapomniane zdjęcia oszałamiających krajobrazów, które Cię otaczają. Wybierz się na wędrówkę do wspaniałej Bramy Pravcickiej, największego naturalnego łuku z piaskowca w Europie, który pojawił się w filmie Kroniki Narnii. Przemierzaj bujne lasy i ciesz się panoramicznymi widokami na malowniczą okolicę. Dbamy o to, abyś był dobrze odżywiony przez cały dzień, zapewniając wspaniały tradycyjny czeski lunch w uroczej lokalnej restauracji, który uzupełni Twoją energię na kolejną część wycieczki. Otrzymasz orzeźwiającą wodę i przekąski, które zapewnią Ci komfort i nawodnienie. Podróż będzie kontynuowana wizytą w czarującym Labiryncie Skalnym Tisa, filmowym tle, które pojawiło się w Kronikach Narnii. Poznaj to wyjątkowe skalne miasto z wysokimi formacjami i urzekającym pięknem na każdym kroku. Po zakończeniu tej niezapomnianej podróży wrócisz do punktu końcowego, czyli do swojego hotelu, gdzie będziesz mógł zastanowić się nad przeżytymi przygodami lub kontynuować odkrywanie piękna okolicy.

Z Pragi: Czeska i Saksońska Szwajcaria: Niesamowita jednodniowa wycieczka

9. Z Pragi: Czeska i Saksońska Szwajcaria: Niesamowita jednodniowa wycieczka

Twój ekscytujący dzień zaczyna się od odbioru z hotelu wczesnym rankiem (7:30). Zapnij pasy i wybierz się na komfortową 2-godzinną przejażdżkę do Hřenska, bramy wjazdowej do Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. Po przybyciu przygotuj się na ekscytującą 8-kilometrową wędrówkę urokliwymi szlakami parku. Zanim nas zarezerwujesz, sprawdź nasze konto na Instagramie @czechhikestours, aby zobaczyć najnowsze zdjęcia z naszych wycieczek. Twoim celem jest drugi co do wielkości łuk z piaskowca na świecie, Pravčická Brána. Ten budzący podziw cud natury sprawi, że zaniemówisz, zwłaszcza że pojawił się w hollywoodzkim filmie Narnia. Nie spiesz się, podziwiaj wspaniałe widoki i rób niezapomniane zdjęcia. Po orzeźwiającej wędrówce nadszedł czas, aby zatankować siły pysznym lunchem, który pozwoli Ci nabrać sił i zrelaksować się. Gdy już zaspokoisz swój apetyt, przygoda będzie kontynuowana w niemieckiej części parku, znanej jako Szwajcaria Saksońska. Przygotuj się na zaskoczenie podczas odkrywania zapierającego dech w piersiach mostu Bastei. Ten charakterystyczny punkt orientacyjny oferuje panoramiczne widoki na otaczający krajobraz, ukazując piękno Gór Łabskich Piaskowca. Wybierz się na spokojny spacer wzdłuż mostu, odetchnij świeżym powietrzem i zanurz się w niezwykłej okolicy. Przez cały dzień Twój przewodnik będzie dzielił się fascynującymi spostrzeżeniami na temat historii, geologii i znaczenia kulturowego regionów Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii, zwiększając Twoje zrozumienie i docenienie cudów natury, które napotykasz. Wreszcie, po niezapomnianym dniu spędzonym na zwiedzaniu cudów Czeskiej i Saksońskiej Szwajcarii, wyruszymy w komfortową podróż powrotną do Twojego hotelu, pozostawiając Cię z trwałymi wspomnieniami z tej niezwykłej przygody.

Drezno na dziko: wycieczka 1-dniowa do Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej

10. Drezno na dziko: wycieczka 1-dniowa do Szwajcarii Czeskiej i Saksońskiej

Odkryj zapierające dech w piersiach cuda Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej podczas tej przygody w małej grupie z pakietem all-inclusive! Twój dzień rozpocznie się bezstresowo, gdy nasz doświadczony przewodnik odbierze Cię bezpośrednio z hotelu. Od tego momentu zajmiemy się wszystkim, zapewniając Ci płynny i przyjemny dzień. Zostaniesz przewieziony do najbardziej kultowych miejsc w parku w wygodnym minivanie, podczas gdy Twój doświadczony przewodnik podzieli się spostrzeżeniami na temat historii, geologii i kultury tego obszaru. Naszym pierwszym przystankiem jest kultowy most Bastei, wznoszący się na szczycie wysokiej formacji skalnej, oferujący inspirujące widoki na góry Łabskiego Piaskowca. Zrób niezapomniane zdjęcia oszałamiających krajobrazów, które Cię otaczają. Następnie wyrusz na wędrówkę do wspaniałej Bramy Pravcickiej, największego naturalnego łuku z piaskowca w Europie, który pojawił się w filmie Kroniki Narnii. Przejdź przez bujne lasy i ciesz się panoramicznymi widokami na malowniczą okolicę. Dbamy o to, abyś był dobrze odżywiony przez cały dzień, zapewniając wspaniały tradycyjny czeski lunch w uroczej lokalnej restauracji, który uzupełni Twoją energię na kolejną część wycieczki. Ponadto oferujemy orzeźwiającą wodę i przekąski, aby zapewnić Ci komfort i nawodnienie. Podróż będzie kontynuowana wizytą w czarującym Labiryncie Skalnym Tisa, filmowym tle, które pojawiło się w Kronikach Narnii. Poznaj to wyjątkowe skalne miasto z wysokimi formacjami i urzekającym pięknem na każdym kroku. Pod koniec tej niezapomnianej podróży wrócisz do punktu początkowego - swojego hotelu - pozwalając sobie na refleksję nad przygodami dnia lub dalsze odkrywanie piękna okolicy. Dołącz do nas, aby przeżyć wciągającą całodniową przygodę, odkrywając urzekające piękno Czeskiej Szwajcarii, podczas gdy my zadbamy o wszystkie szczegóły. Zarezerwuj już teraz i przygotuj się na stworzenie cennych wspomnień z tego niezwykłego doświadczenia all-inclusive! Uwaga: W okresie od listopada do marca wycieczka może zostać skrócona ze względu na krótszy dzień przez wymagającą wspinaczkę do Bramy Pravcickiej.

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Hřensko

Hřensko: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Hřensko? Kliknij tutaj.

Hřensko: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(222 recenzji)

Doskonały wybór, którego dokonaliśmy. Podróż rozpoczęła się od telefonu od Pawła, szofera, który przyjechał punktualnie i odebrał nas z hotelu. Gościnność wycieczek Uniline i przejażdżka były wspaniałe w towarzystwie przewodnika Miky'ego i Josepha. Mieli bardzo dobrą koordynację i prawie wszystkie informacje pod ręką. Aby zaoszczędzić czas, dokonali wszystkich ustaleń z wyprzedzeniem, w tym menu na lunch. Jedzenie było przepyszne. Obie lokalizacje mówią same za siebie, wspaniałe lokalizacje i malownicze piękno. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podróży!

Przewodnik zrobił na nas duże wrażenie. Josef był otwarty, komunikatywny, chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, mówił dużo ciekawostek oraz trafne komentarze sytuacyjne. Komfortowym rozwiązaniem była mała liczba osób. Warto przemyśleć obiad dla osób na wegetariańskiej/wegańskiej diecie, ponieważ miejsce, w którym jadłyśmy nie dawało możliwości dużego wyboru (dostępne 3 pozycje). W porównaniu do dań mięsnych porcja była mała.

Nasz przewodnik Mari był bardzo kompetentny, przyjazny i przychylnie nastawiony do naszej prędkości. Decydujemy się pominąć ostatnią wędrówkę, a on zrekompensował pozostały czas, prowadząc nas przez piękne wioski i opowiadając o ich historii. Był bardzo miły, mój 11-letni wnuk też go uwielbiał! !

Wycieczka za miasto była fantastyczna. Joseph, nasz przewodnik i Monika, nasz kierowca, byli wyjątkowi. Miejsca były piękne, a lunch był pyszny. Zostaliśmy odebrani i wysłani do naszego hotelu bez żadnych problemów. Świetna wycieczka od początku do końca.

Ogólnie rzecz biorąc, był to niesamowity dzień. Widoki były piękne i przeżycie jedyne w życiu. Mira, nasz przewodnik i nasz kierowca, byli bardzo przyjaźni i kompetentni. Absolutnie polecamy to każdemu, kto chce niezapomnianego dnia i dobrej wędrówki.