Atrakcje i wycieczki
Kutná Hora

Kutná Hora – nasze najbardziej polecane atrakcje

Praga: Kutná Hora i Kościół Kości z transferem w obie strony

1. Praga: Kutná Hora i Kościół Kości z transferem w obie strony

Zwiedzaj Kutną Horę podczas wycieczki z przewodnikiem z Pragi. Spaceruj po zabytkowym mieście i odwiedź Ossuarium Sedlec i Kościół św. Barbary. Dostosuj swoją wycieczkę, korzystając z opcji odbioru i dowozu, biletu wstępu i czasu wolnego. Odbierz z hotelu klimatyzowanym autobusem lub rozpocznij z miejsca zbiórki. Przejazd do historycznego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kutnej Hory i zwiedzanie późnogotyckiej perły kościoła św. Barbary. Odkryj jeden z symboli miasta i dumę jego górników. Wybierz się na spacer z przewodnikiem po zabytkowym centrum miasta, a następnie udaj się do kostnicy Sedlec pod rzymskokatolickim kościołem cmentarnym Wszystkich Świętych. Zbudowany w XIV wieku dwupiętrowy budynek jest miejscem podziemnej kaplicy ozdobionej ponad 40 000 ludzkich kości.

Z Pragi: Kutná Hora, kościół św. Barbary, ossuarium w Sedlcu

2. Z Pragi: Kutná Hora, kościół św. Barbary, ossuarium w Sedlcu

Wyjedź z Pragi i udaj się na wschód do historycznego miasta wydobywczego srebra Kutná Hora, drugiego najważniejszego miasta w Czechach i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Cofnij się w czasie do XIII wieku i dowiedz się, jak dawna osada mnichów benedyktyńskich stała się na przestrzeni wieków ulubioną tymczasową rezydencją kilku czeskich królów. Uzyskaj szczegółowe informacje o wydarzeniach historycznych ważnych dla historii Europy Środkowej. Odwiedź imponujący kościół św. Barbary, aby podziwiać gotyckie detale budynku w stylu katedry. Zobacz wyjątkową kamienną fontannę z XV wieku i udaj się do niesamowitego Ossuarium Sedlec, ozdobionego ponad 40 000 ludzkich kości.

Z Pragi: wycieczka po Kutnej Horze UNESCO z Kaplicą Kości

3. Z Pragi: wycieczka po Kutnej Horze UNESCO z Kaplicą Kości

Poznaj miasto Kutná Hora podczas całodniowej wycieczki z Pragi. Zwiedzaj podczas przejażdżki pociągiem i zobacz najważniejsze zabytki, takie jak Dom Sankturina, Kamienny Dom i Kolumna Zarazy. Uzyskaj wstęp do upiornego ossuarium Sedlec i gotyckiego kościoła św. Barbary. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Głównym Biurze Kolei Czeskich (České dráhy), znajdującym się w centrum praskiego dworca kolejowego i wskocz na pokład wygodnego pociągu do Kutnej Hory. Odwiedź kaplicę kości w Kutnej Horze, prawdziwą atrakcję dnia, która przyciąga turystów z całego świata i odkryj, że ten klejnot czeskiej historii jest domem dla znacznie więcej niż tylko stosy czaszek i kości. Podziwiaj zabytkowe budynki w Kutnej Horze, która była potęgą gospodarczą Królestwa Czech i odegrała kluczową rolę w wojnach husyckich w XV wieku. Udaj się do kościoła św. Barbary, a następnie do Domu Sankturina, najstarszego klasztoru cystersów w Czechach, bajecznego Dworu Włoskiego, średniowiecznej ulicy Ruthardka, Kamiennego Domu i Kolumny Zarazy. Po drodze dowiesz się o czasach świetności Kutnej Hory w okresie wojen husyckich, kiedy to miasto konkurowało z Pragą zarówno pod względem gospodarczym, jak i kulturalnym i stało się ulubioną rezydencją kilku czeskich królów. Dowiedz się, w jaki sposób miasto stało się tak bogate i poznaj historię wydobycia srebra w celu produkcji groszy praskich - niegdyś twardej waluty Europy Środkowej.

Z Pragi: półdniowa wycieczka autokarowa do Kutnej Hory

4. Z Pragi: półdniowa wycieczka autokarowa do Kutnej Hory

Poznaj średniowieczne miasto Kutná Hora podczas półdniowej wycieczki autokarowej z Pragi. Po przyjeździe podziwiaj zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym niesamowity kościany kościół Ossuarium Sedlec. Dowiedz się więcej o historycznym mieście i jego rozwoju dzięki pobliskim kopalniom srebra, które były intensywnie eksploatowane w XIV i XV wieku. Zobacz imponujące zabytki, takie jak gotycka katedra kościoła św. Barbary, poświęcona patronce górników. Dowiedz się więcej o historii górnictwa w Muzeum Hrádeckim i Dworze Włoskim (Vlašský dvůr), pierwotnie siedzibie Centralnej Mennicy Pragi. Odwiedź XV-wieczną kamienną fontannę i nie tylko.

Kutná Hora: Sedlec Ossuary bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

5. Kutná Hora: Sedlec Ossuary bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

Omiń kolejkę do dwóch naprawdę wyjątkowych miejsc i posłuchaj ciekawego komentarza w swoim audioprzewodniku. Pierwszym przystankiem jest Sedlec Ossuarium, o którym mówi się, że zawiera kości z 40 000 - 70 000 ludzkich szkieletów. Wszystkie w artystyczny sposób służą do pięknego udekorowania wnętrza kościoła. Jednym z przyciągających wzrok elementów kostnicy jest ogromny żyrandol, w całości wykonany z kości. Następnie wybierz się na krótki spacer, aby odwiedzić inne warte uwagi miejsce - Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jana Chrzciciela. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1995 roku katedra jest unikalnym połączeniem architektury barokowej i gotyckiej. Spaceruj po kościele, a nawet zwiedzaj strych katedry, słuchając audioprzewodnika, który wyjaśni więcej o historii kościoła.

Z Pragi: Jednodniowa wycieczka z kościołem w Kutnej Horze

6. Z Pragi: Jednodniowa wycieczka z kościołem w Kutnej Horze

Odwiedź Kutną Horę, średniowieczne centrum wydobycia srebra, które było niegdyś drugim najbogatszym miastem w Królestwie Czech. O dawnym bogactwie miasta świadczy różnorodność zabytków architektury oraz zachowana struktura centrum miasta. Najpierw odwiedzisz Sedlec Ossuarium w Kutnej Horze, czyli „kościół z kości”, który jest jednym z najbardziej znanych cmentarzysk na świecie. Kutná Hora była niegdyś drugim najbogatszym miastem w Królestwie Czech ze względu na kopalnie srebra. Będziesz zwiedzać centrum miasta z komentarzem swojego przewodnika. Po spacerze masz 90 minut czasu wolnego zgodnie z Twoimi preferencjami. Kutná Hora od 1995 roku znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Z Pragi: Kutná Hora z kościołem na jednodniową wycieczkę

7. Z Pragi: Kutná Hora z kościołem na jednodniową wycieczkę

Odwiedź Kutną Horę, średniowieczne centrum wydobycia srebra, które było niegdyś drugim najbogatszym miastem w Królestwie Czech. O dawnym bogactwie miasta świadczy różnorodność zabytków architektury oraz zachowana struktura centrum miasta. Podczas 7-godzinnej wycieczki do Kutnej Hory zwiedzisz katedrę św. Barbary i zobaczysz wiele pięknych gotyckich, renesansowych i barokowych kamienic oraz kamienną fontannę z XV wieku. Odwiedzisz także Ossuarium Sedlec, jedno z najciekawszych miejsc pochówku na świecie. Ta kaplica jest ozdobiona ponad 40 000 ludzkich kości, niektóre ułożone w żyrandol, inne w herb Schwarzenberg i nie tylko. Kutná Hora od 1995 roku znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Z Pragi: Wycieczka piesza Kutna Hora i katedra św. Barbary

8. Z Pragi: Wycieczka piesza Kutna Hora i katedra św. Barbary

Kieruj się na wschód od Pragi do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO Kutnej Hory. Zbudowane w średniowieczu pośród rozległych pól rudy srebra szybko stało się drugim co do wielkości miastem w Czechach. Jego obfite zasoby mineralne stały się podstawą czeskiej gospodarki, masowo wzbogacając królestwo. Następnie zwiedzisz miejską katedrę św. Barbary, uważaną za jeden z najlepszych przykładów późnogotyckiej architektury w Czechach. Św. Barbara była patronką górników, a górnicy przybywali do katedry po jej błogosławieństwo. Dowiedz się trochę więcej o bogatej historii Republiki Czeskiej podczas tej pieszej wycieczki z Pragi.

Kościół Kości i Prywatna wycieczka do Kutnej Hory z Pragi

9. Kościół Kości i Prywatna wycieczka do Kutnej Hory z Pragi

Zobacz Kutną Horę, średniowieczne miasto wydobywające srebro, położone godzinę jazdy na wschód od Pragi. Wybierz się w podróż do tego fantastycznego miasta, które w średniowieczu rozsławiło ziemie Korony Czeskiej i odwiedź jedno z najbogatszych i najpotężniejszych miast na ziemiach czeskich. Podczas naszej prywatnej wycieczki po tym niezwykłym terenie można również zobaczyć lokalny rarytas - kościany kościół w Sedlcu. Według szacunków do dekoracji kaplicy użyto kości około 40 000 osób. Przejmujące przypomnienie przemijania ludzkiego życia i nieuchronności śmierci. Podczas gdy tutaj zobaczymy również inne arcydzieła, w tym masywny żyrandol i herb Schwarzenberg. Jeśli wolisz nie odwiedzać Kościoła Kości, wycieczka może skupić się na innych częściach Kutnej Hory, takich jak dwór włoski, katedra św. Barbary, średniowieczne stare miasto i wiele innych.

Kutná Hora z Pragi z audioprzewodnikiem

10. Kutná Hora z Pragi z audioprzewodnikiem

Kutná Hora jest historycznie najbardziej znana ze swojej roli znaczącego miasta górniczego i centrum wydobycia srebra. W Sedlcu zatrzymamy się w pobliżu Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jana Chrzciciela. Będziesz miał czas na zwiedzanie tej katedry, która znajduje się na liście UNESCO. Można także odwiedzić Ossuarium, znajdujące się w krypcie kościoła Wszystkich Świętych pośrodku cmentarza. Następnie ponownie wsiądziemy do autobusu i udamy się do pięknej i niepowtarzalnej gotyckiej katedry św. Barbary w Kutnej Horze, skąd rozpocznie się nasza audioprzewodnikowa wycieczka po mieście.

Najciekawsze atrakcje

Kutná Hora: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Kutná Hora

Kutná Hora: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kutná Hora? Kliknij tutaj.

Kutná Hora: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2344 recenzji)

Gustav był kompetentnym i punktualnym przewodnikiem, który zachwycał nas szczegółami każdej lokalizacji. Kilka razy zdarzało się, że niektórzy starsi ludzie nie mogli zrozumieć ich akcentu, ale nadążanie za nimi pomogło. Mieliśmy grupę o mieszanej mobilności, ale tempo wycieczki jest dostosowane do osób pełnosprawnych, które kilkakrotnie zatrzymywały grupę. Oznaczało to mniej czasu w katedrze św. Barbary, która jest prawie tak wyjątkowa jak Ossuarium. Może to po prostu jest we mnie maniak architektury? Miasteczko jest niewielkie i jeśli czas jest napięty, nie będzie czasu na zjedzenie posiłku. Może przekąska, ale zabraliśmy ze sobą trochę nomów i było to mądre posunięcie. Oznaczało to, że mogliśmy wrócić w jedno miejsce i zrobić dobre zdjęcia lotnicze. Takich jak cysterna (nie czołg, Gustav ;) ), którą dość szybko minęliśmy. Wskazówki dojazdu do punktu odbioru nie wspominają, że znajduje się on na szczycie garażu stacji kolejowej. Wrr. Inni wydają się znaleźć to wystarczająco dobrze, ale zmarnowaliśmy 5 minut na bieganie i szukanie tego. Wrr. W sumie dobry pomysł.

Jednodniowa wycieczka do Kutnej Hory była tego warta i myślę, że jest to obowiązkowe doświadczenie, jeśli odwiedzasz Pragę. Przewodnik i kierowca byli bardzo punktualni, kompetentni i przyjaźni, autobus był nowy i super czysty. A jako bonus, ludzie z Praguebus Tours dołożyli wszelkich starań, aby pomóc mi odzyskać telefon, którego zapomniałem w autobusie. Super trasa i wspaniali ludzie, którzy ją prowadzą!

świetne doświadczenie, chociaż odmówiłem robienia zdjęć wystawy kości ze względu na preferencje. .przewodnik był pełen informacji i wiedzy..pod koniec podróży każdy z nas został podwieziony do swoich hoteli, co było naprawdę miłe z ich strony..również ceny posiłków w miejscu docelowym wydają się tańsze niż w mieście..nie mogłoby Nie pamiętam miejsca w restauracji, ma drewniany balkon na zewnątrz.

Bardzo fajna wycieczka do Kutnej Hory. Wybraliśmy go na Ossuarium, ale całe miasto jest bardzo piękne. Nasz przewodnik Vera bardzo dobrze przedstawił nam miasto i opisał historię tego miejsca (po angielsku i po niemiecku także dla niektórych niemieckojęzycznych towarzyszy). . Poleciłbym to każdemu, kto odwiedził Pragę, jako dobry wybór do zobaczenia coś ekstra poza stolicą.

To była zabawa. Ale podróż autobusem trwała około 45 minut i w tym czasie przewodnik ciągle opowiadał o wyjaśnieniach faktów itp., ale ponieważ było to pisane w dwóch językach, ciągłe słuchanie tego było trochę męczące. zdecydowanie polecamy tę wycieczkę.